» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
4 / 93
»»

joze ::

Ja postopek je pravilen in firmware je nadgrajen, 1369 vtipkaš kar v prazno ko je meni odprt, pa pladenj bo odprt

gregy ::

hmm .. tipka slow ne vrne podnapisov .. je potrebno upgrejdat zadevo?

sergejp ::

še dobro da se strani ažurirajo kot albanski polletni letopis in da je še zgoraj vedno link do starega firmwareja!

Nevihta ::

Pozdravljen!

V besedilu si navedel link kjer se da dol potegniti verzijo 5, vendar ta link meni ne dela, v kolikor grem pa samo na yamado.de, pa je zadnji firmware verzija 4.
Ali mi lahko prosim pomagas kje bi lahko dol potegnil verzijo5!

PS. Kaksna je oznaka za verzijo 5 ko jo nalozis v setup 1369... B...3.05 al kaj

Gill ::

Na uradni strani Yamade sicer piše da je verzija 4, vendar je v resnici verzija 5 z datumom 1.9.2004. Povezava. Je ista datoteka kot je bila na tem linku, ki pa res ne deluje več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gill ()

mih@ ::

tut jst se odločam za nakup divx playerja, najverjetneje yamado.ne vem kašn je un MATRIX 2600(mogoče kdo ve njihov www)? no zanima me pa sledeče: kako zgleda k gledaš fotke na yamadi? a to sam fotke zapečeš na cd pa jih sam šibas naprej?a se vidjo čez ceu ekran?se da naštimat recimo časovno na kolk časa se premaknejo naprej(slideshow)?
hvala

Miki_Miska ::

Kar se ogleda slik tice, moram priznati, da ima RIMAX to zelo lepo urejeno. JPG bere zelo dobro, vse resolucije raztegne čez cel ekran, prikazuje pa jih z časovnim zamikom cca 5 sek. Če jih imaš razporejene po mapah, se moraš ti sprehoditi po njih, v mapi pa ti jih sam predvaja. Zelo Urejeno in kvalitera OK

mih@ ::

aha super to sm hotu slišat:) a lahko gledaš sam s 5 sekundnim razmikom al lahko sam daješ naprej?

bmen ::

Ali je kdo pripravljen predelati (oz. ga je že) yamadin FW z dodatki, ki jih ima Yakumo (oz. sta jih pripravil Yanez in PharaoH in še kdo če sem ga pozabil):
- slovenski menuji
- večje in ožje podnapise
- lepše ozadje

lep pozdrav
bmen
... B ...

salika ::

Pred kratkim sem kupil Yamado 6600. Iz uradne strani sem dol potegnil najnovejši firmware (tam piše, da je to 6600b4) in ga spekel ter inštaliral na predvajalnik po navodilih iz tega foruma. Glede na zapisano in odziv mojega playerja, mislim, da mi je firmware v redu naložlo. Mam pa še vedno probleme s podnapisi za DiVX (srt). Še vedno mi jih zadnji del ponapisa manjka ali pa kar izginejo in jih niti tipka slow ne prikliče nazaj. A obstaja kak firmaware na netu, da ne bi blo treba podnapisov še vedno krajšati?

podtalje ::

Zadnji firmware ima omejitev 88 znakov in boljšega firmware-a trenutno ni.

Prav tako pri kombinaciji XVID+AC3 še vedno izginjajo podnapisi po cca. 10 minutah in
tudi za ta problem še ni firmware-a.

salika ::

To misliš na ta firmware 6600b4? Tega sm namreč staknu na Yamadini strani? Samo, ne vem zakaj mi potem še vedno reže zadnjo vrsto podnapisa.

podtalje ::

Zadnji firmware je v5. Čeprav si zdownloadl iz Yamadine strani v4 zip datoteko, se notri
skriva v5 update. (V4 firmware podpira samo do 60 znakov).

Povej, kako dolge podnapise imaš, ko ti jih reže?

Yanez ::

@bmen
Za Yamado FW v5 imam tudi pripravljeno nadgradnjo, ki vključuje točno to kar sprašuješ:
- lepša ozadja
- večje fonte
- slovenske menije
Zadeva bo v kratkem na netu, še nekaj preizkušam...
Omnia mea mecum porto

Miki_Miska ::

@Yanez
ali lahko greš prosim na TEMO o RIMAX-u, in preveriš slikice, ki sem jih posnel (Hvala - CaqKa-ju, ki jih je obesil gor) in jih skomentiraš.

bi bilo možno posloveniti, kar s tem kar že obstaja ali je bolje iti počasi. Hvala!
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

mih@ ::

zdej tud našo dnevno sobo krasi yamada...je pa takoj problem. PODNAPISI;( ...
a je to normalno da ne delajo z nobenim filmom v xVid?en film v div3(al kako je?) mi avtomatsko zažene podnapise, pri ostalih ne delajo. Drugač pa use filme predvaja brez problemov. A bi lahko drugač bil ta problem z xvid rešen s katero od naslednjih nadgardenj?
s kero tipko se pa drugač požene podnapise? sicer sm probu use...nekje piše TITLE,nekje SUBTITLE, nekje ANGLE?

cirecire ::

Pred kratkim sem postal lastnik Yamade 6600

Sem preveril, ima firmware:

Version 05.00.02.08
SUB-VER 0B.00.00.03

Ni mi čisto jasno katera verzija naj bi bila to.

Če bi mi lahko kdo povedal katera verzija firmwara je to?

podtalje ::

Zagotovo ni zadnja verzija - mislim da je celo prva.

Vsekakor se splača naložiti V5 verzijo.
05.00.03.05
0B.00.00.04

Valentin ::

@mih@
>zdej tud našo dnevno sobo krasi yamada...je pa takoj problem. PODNAPISI ...
>a je to normalno da ne delajo z nobenim filmom v xVid?en film v div3(al kako je?) mi avtomatsko zažene podnapise, pri >ostalih ne delajo. Drugač pa use filme predvaja brez problemov. A bi lahko drugač bil ta problem z xvid rešen s katero od >naslednjih nadgardenj?
>s kero tipko se pa drugač požene podnapise? sicer sm probu use...nekje piše TITLE,nekje SUBTITLE, nekje ANGLE?

Upoštevati moraš dva pravila:

1. naslov do prve pike mora biti popolnoma enak naslovu filma: naslov filma.srt ( tudi velike oz. male črke! )
Če bi rad imel na CD-ju različne podnapise, pa narediš takole: naslov filma.HR.srt, naslov filma.ENG.srt

2. podnapisi morajo biti obvezno v SRT formatu; če jih pogledaš v kakšnem editorju izgledajo takole:

1
00:06:01,140 --> 00:06:03,290
Tukaj ni nič.
Pojdi naprej!

Sicer pa jaz dosedaj nisem opazil, da bi bilo predvajanje podnapisov odvisno od vsrte kodeka, s katerim je film skompresiran.
Podnapise vključiš/izključiš/selektiraš s tipko SUBTITLE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

El Jefe ::

Jst bi pa izkušene yamadaše vprašal sledeče: Zakaj nekateri filmi štekajo na komponenti? Slabe izkušnje mam predvsem z novejšimi filmi. A morm naložit noveši FW? Sam nism nč updatu komponente, kupu sm jo pa pred enim tednom. Če mi lahko nekdo pojasni...

Zgodovina sprememb…

mih@ ::

Valentin:
primer--> Poseben Film_cd1
Poseben Film_cd1-slo.srt

a umes med ime filma pa slo more bit pika? ker jst mislm da mam povsod - umes...
če je to problem a bo to odpravlen al morm use filme spreminjat?

Zgodovina sprememb…

cirecire ::

podtalje:

Hvala za informacijo. Mi je bilo v veliko pomoč.

Sem naložil firmware V5. Vse skupaj je trajalo kakšni dve minuti.

Sedaj delajo tudi podnapisi in tudi tisti nadležni znak za zoom 2x,3x.. sam izgine iz ekrana. Pa še en Xvid film, ki se mi je prej malo zatikal sedaj dela čisto tekoče.

Drugače pa tistim, ki se še odločate za nakup DVD playerya priporočam Yamado 6600. Jaz sem zelo zadovoljen. Do sedaj mi je prebavila še čisto vsak format filma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Valentin ::

@mih@
> primer--> Poseben Film_cd1
> Poseben Film_cd1-slo.srt

> a umes med ime filma pa slo more bit pika? ker jst mislm da mam povsod - umes...
> če je to problem a bo to odpravlen al morm use filme spreminjat?

V tvojem primeru naslov filma in podnapisov nista enaka.

Najbolje se boš pa prepričal, da zapečeš tale tvoj primer tako, kot sem ti svetoval.
Meni edino tako dela.

Zgodovina sprememb…

mih@ ::

Valentin hvala za pomoč. Sm spremenu podnapise v podnapisi.slo.srt in dela use normalno... upam da bo kdaj to tko narjen da boš zbral podnapise in da bi bli neodvisni od imena filma...

Stepni Volk ::

@ El Jefe

Najprej preveri katero verzijo FW imaš, navodilo kako to storiš imaš na začetku te teme... poleg tega preberi celotno temo, verjetno boš našel marsikateri odgovor... Zatem si lahko posrkaš z medmrežja tole Testno tlačenko (CD) (skupek testnih filmčkov - test potem izgleda takole) in ugotovi točno s katerimi codec-om imaš problem.
Ime filma ne pomaga, ker je pomembno kako je zakodiran (codec, resolucija, fps, zvok...). Oborožen s popolniejšimi podatki se vrni na forum in uporabniki, ti bomo lahko svetovali:D .

Zgodovina sprememb…

Valentin ::

@Yanez

Hvala za odgovor v temi Yakumo predvajalniki. Bom sedaj tu pisal naprej, ker imam Yamado.

Še nekaj me zanima. Namreč, oba Yamada in Yakumo delata podobno, vsaj kar se podnapisov tiče. Ali se da, oziroma, je možno FW modificirati tako, da bi lahko podnapise izbiral v začetnem meniju, tako kot je to pri nekaterih drugih predvajalnikih ?

danielka84 ::

in kater je ta drugi predvajalnik ki omogoca izbiro podnapisov v meniju?
pomoje noben!
ni-da-ni

Valentin ::

>in kater je ta drugi predvajalnik ki omogoca izbiro podnapisov v meniju?
>pomoje noben!

Podpira, podpira. Recimo LOOMAX X-50, pa DAEWOO DVX-4021.
Za ta dva sem siguren, ker sem jima že nadgrajeval FW.

pitagora ::

Dear Matej

Thank you for your request. You will find the answer below this mail.

"Matej write: matej....@hotmail.com> schrieb:

> Hello i have download files ..... .BIN on your official site for DX 4 DVD
> Player and then i burn them into the CD with nero program support with ISO
> format.
> And then i put these CD into the Player and show me unknown disc!!!!
> What am i do wrong?
> Version of my DVD player is 05.00.03.05 -Version
> OC.00.00.02 -SUB-VER
> Have a nice day
> Matej
>
> _________________________________________________________________
> The new MSN 8: smart spam protection and 2 months FREE*
> http://join.msn.com/?page=features/junk...
>
>
Answer from the team:
it is important to use quality disc's and not the cheapest versions!



Please enclose your previous correspondence with following mails. This makes the
processing of your request easier for us.
In case of further questions you can of course contact us again.

Yours sincerely


Jean-Claude Cornelis
---------------------------------
Yakumo Service Team


Phone: 00800 - 92586600 ( 0,00 euro/ min)
Office hours: Monday - Friday from 9 am - 8 pm
Fax: 0049 (0)1805 - 925867
E- mail: service@yakumo.com
Internet: www.yakumo.de
---------------------------------

Yakumo GmbH
Carl-Giesecke-Str. 5
38112 Braunschweig / Germany

Tukaj se lepo vidi da nimajo pojma kaj je bin file in zakaj se rabi pri yakumi
pa se napisal sem jim vse.
no presodite sami...
lp pitagora

Stepni Volk ::

Psst.. Pitagora... to je stran o Yamadah... ne Yakumo DVD Master DX4, ki se nahaja tukaj...

Yanez ::

@PuLpKeKs&#8482
@Valentin

Yamada v svojem meniju omogoča izbiro dveh različnih podnapisov. Eden kao original in eden kao VzhodnoEvropski. Oba podnapisa pa sta z ustrezno modifikacijo lahko poljubna. Preverjeno na moji Yamadi z mojim FW-jem. Na Yakumi pa zaenkrat še ni možno.
Omnia mea mecum porto

danielka84 ::

to vem da mas lahko gor vec podnapisov pa preklapljas med njimi z tipko subtitle, vendar moras pazit kako imas napisan filename...

js sem mel v mislih bolj pameten "meni">:D , da bi stisnil subtitle tipko pa bi se ti odprl on zacetni meni v katerem izbiras datoteke in izbral podnapi.
tako bi lahko bil podnapis v drugi mapai in imel cisto drugacno ime kot film. Vecina folka ima posnete filme z podnapisi ki pa nimajo istega imena, zato bi bilo to fajn.

ok, sedaj sem malo zacinil tole zadevo s podnapisi :D, vem da se tega dolgo ne bo, bilo bi pa fajn da bi... aja pa se ID3 tag za mp3je mogoce >:D :D
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

@ PuLpKeKs™

Branje datotek z daljšimi imeni, recimo, kar do 265 znakov (sedanja omejitev 40), podpora za vse audio/video codec-e (tudi shockwave), podpora za branje s HDD in mrežne kartice, da bi filme in podnapise predvajal kar z lastnega HDD, občasno s PC-ja in na koncu kar z Interneta... samo pametni Web browser meni-ji bi morali biti zapečeni v 2Mb Flash spomin... nadgradnja ploščkosuka v ploškopekač, ki bi nadomestil VCR s kar direktnim snemanjem v poljubnem formatu / codec-u... raspoznavo govora, da ni potrebno iskati daljinca... zaznavo zunanjih motečih zvokov in aktivno zatiranje le teh z oddajanjem proti valov...
Aja in še timer z budilko>:D.

Redkvica ::

Budilka mora bit takšna, da začne igrat izbrani radijski program, ne da kar neki brni.

Valentin ::

@Pulpkeks
>js sem mel v mislih bolj pameten "meni" , da bi stisnil subtitle tipko pa bi se ti odprl on >zacetni meni v katerem izbiras datoteke in izbral podnapi.

Pa saj tako je naprimer pri Loomaxu. Na začetku se ti pokaže vsebina CD-ja, tako filmi, kot podnapisi. Potem pa poljubno označiš, kateri podnapis bi rad predvajal. Pa sploh ni treba imet imen podnapisov in filma enakih...

Kolega ma čez 400 filmov, večinoma so za mojo Yamado neuporabni, kar se podnapisov tiče.
Ali so drugi formati, ali pa niso enaka imena. Tako je edina varianta, da CD zapečeš na novo...

dramlje ::

mene pa zanima kako bi mojo yamada dvx-6600 priklopil na računalnik da bi lahko potem gledal dvd-je na monitorju.
posedujem grafično kartico vood003 3000 s tv-outom
a se da signal spelat iz yamade npr. na grafično ali tv tuner?
hvala za odgovor

lp

CaqKa ::

mogoče če bi ta voodoo 3 3000 imel tv-in

sicer pa mi ni jasno zakaj bi htel gledat dvdje na monitorju.. a ni tv večji?

El Jefe ::

Pri meni se je pa pojavu en problem. Prejle sm hotel gledati film, dam play in naenkrat vidim, da je nad sliko ( v zgornjem črnem robu) ena črta. To me je izredno motilo, zato sem probal še na drugi tv, ampak tudi tam je črta! A sem jaz kaj zamočil v menijih, ali gre za napako/okvaro? Prosim, da mi tole raložite.

P.S.: zdele sm pa probu naložit FW beta4 in guess what - napiše mi uknown disc. Naredu sem vse kot je treba - finalize CD, disc at once, no multisession. Mislim, a je kej narobe s temle predvajalnikom al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: El Jefe ()

salika ::

Yamado sm si nadgradil z najnovejšim firmwareom iz njihove strani. Ko gledam DiVX, pa mi po točno 8 minutah kar naenkrat zginejo podnapisi. Tud tipka slow jih ne prikliče nazaj. Včasih moram ugasnit film in z goto prit tja, kjer semo stal, pa stisnem slow, pa je v redu. Včasih moram pa sam malo previt nazaj in jih slow prikliče. Podnapisi so poimenovani natanko tako kot film in tudi v srt formatu. Ful je nadležn kr naprej ugaša al pa previjat. Ma še kdo isti problem in kaj lahko naredim?

D_LEONIT ::

hy

imam en velik problem ko v winraru odpakiram firmware se mi v ikoni pojau samo 2 bin faila pa še en fail k ne vem za kaj je.O cue failu pa ne duha ne sluha?????:\

CaqKa ::

tista dva bin fajla zapeči na cd kot da bi dva mp3ja zapeko na cd ;)
ker to je drugačen bin. to ni bin slike cdja...

podtalje ::

@salika: Ta vprašanje je bilo že vsaj nekajkrat zastavljeno, prav tako pa je bil povedan tudi odgovor.
Trenutno ni nobene druge rešitve pri, razen tega, da se zvok prekodira v MP3.

podtalje ::

Naredil sem en firmware, baziran na V5, ki ima večje in bolj berljive fonte (zahvala Yanezu za fonte), poleg tega
pa ime predelan 161 znak, tako da je sedaj možno centriranje podnpisov s programom DirectSub
brez sivine.
Slika na http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=113494

DOWNLOAD FIRMWARE

Če se želite znebiti sivine z programom DirectSub, je potrebno za ta firmware posneti v direktorij DIrectSub-a še
naslednje nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

Mirko5 ::

Firmware, ki ga je predelal podtalje deluje odlicno in v navezi z DirectSub-om prav lepo odstrani sivino, tako, da smo ze korak blizje popolnemu playerju. Pohvale!

sergejp ::

@ podtalje

te lahko prosim, če vstaviš da tvoj zmodificiran del še v eltin 8883 firmware, da vidimo tudi mi kako deluje?!

najlepša ti dala! :))


lp

sergej

cirecire ::

podtalje:

Jaz imam na svoji Yamadi Firmvare V5.

Če bi sedaj namestil tvoj modificiran firmware, kaj konkretno bi delovalo drugače?

Kolikor razumem podnapisi ne bi bili več poravnani v levo ampak centrirani na sredino ter v podnapisih bi bili večji fonti.

A je to to? Ali razumem prav?

sergejp ::

narobe!

sam predvajalnik ne centrira podnapise, zato jih moraš sam s programom DirectSub!

postopek:
zaženeš program, odpreš podnapis, s komando v programu zamakneš vrstice na sredo
/tak kot da bi v wordu označil tekst in stisnil tipko za sredinsko poravnavo
nato daš save -> in npr. ime: podnapis.poravnan.srt in si ga posnameš na cd.
zraven še daš navaden ne-zamaknjen podnapis: podnapis.srt
/če bi slučajno fantje kdaj razvili firmware ki bi sam centriral podnapise;

ko zaženeš film na predvajalniku, preklapljaš med podnapisoma s tipko subtitle


lp

sergej

podtalje ::

@sergejp: seveda lahko naredim tudi firmware za Elto, samo povej mi, kje naj dobim
aktualen firmware.

Danes sem od Yaneza dobil še ene fonte, ki naj bi bili še malo večji, prav tako pa naj bi podpirali
izpis v treh vrsticah. Ko bom sprobal, bom objavil še firmware s temi fonti.

sergejp ::

@podtalje

aktualen firmware od elte je TU.

vendar novejšega od ver.2 (od maja meseca) niso izdali. upam, da veš zmodificirat tudi tisti del ki doda 3vrsto podnapisov in omejitev znakov poveča na 80?

hvala in seveda, najlepša ti dala! :))

lp

sergej

goba ::

Kaj pa tale varijanta Yamade z zvočnik - Yamada Home Theater pri Mimiovrste za 25 K SIT? Morda kdo ima ta komlet. Me zanima, če je zvočnikški sistem vsaj pogojno poslušljiv.

lp,
goba
««
4 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724299 (8913) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870598 (18417) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
424983 (3074) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525816 (13151) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302183 (1809) Stepni Volk

Več podobnih tem