» »

[divxvid] LG predvajalniki

[divxvid] LG predvajalniki

1 2
3
4 5

Robert ::

Imam LG RH7900MH dvd snemalnik. Zadeva lepo predvaja podnapise pri prikazovanju filma vendar brez šumnikov č,š,ž...Ali je kakšen drugačen način da te znake vidim, kot je nadgradnja firmware. Zadeva ima italijansko garancijo in pri našem pooblaščenem servisu so mi rekli, da nalaganje firmware ni enostavno saj če se pri nalaganju vse skupaj ustavi se ponavadi uniči tudi vgrajeni čip in zanj ni garancije. Podnapise imam nastavljene na Others s kodo 8376 (koda za Slovenijo). Kako rešiti problem ?

danix1 ::

Probaj z nastavitvijo na Polish (8076). Drugače pa mislim, da ta rekorder zahteva nov firmware za slovenske znake. Dobiš ga na http://www.recorders.dk/forum/forum_pos...,
saj je znanec preizkusil tudi tistega uradnega (vendar starejšega) iz LG-jeve strani in zadeva ni dodala slovenskih znakov. Ta nov pa mu je. Seveda probaš na lastno odgovornost . Ko vstaviš nadgraditveni CD not, te mislim, da sam rekorder vodi skozi postopek, ti pa še prilagam link od original fw-ja v katerem se nahajajo navodila za inštalacijo in nov firmware http://se.lgservice.com/ - device drivers: RH7000 series.
Mogoče tudi ta dela?


LP

danix1 ::

@stan 57:

Firmware na bigbangovi strani ti doda večje slovenske podnapise. Ostalo je nespremenjeno.

LP

Robert ::

Zadevo sem porihtal zelo enostavno. Kodo za podnapise sem nastavil na Slovenia (8376) in ko gledaš film enostavno na daljincu pritisneš tipko SUBTITLE, kjer se ti zgoraj levo pojavi meni za podnapise in s tipko pušcico desno izbereš podnapise EU 2, ki ti nastavi šumnike v podnapise. Format podnapisov sem predhodno posnel na CD v sub (Micro DVD).

seminal ::

Tak zadeva je taka. Kupil sem LG DR7500 v big bangu
zdaj pa ne najdem nobene posodobitve za ta predvajalnik. Čeprav se lepo bere in peče na dvd-je.Nimam nobenih pripomb:D

Robert ::

Zakaj rabiš posodobitve če ti zadevo lepo dela, lahko je samo še slabše (s posodobitvami mislim).

danix1 ::

Ja, Robert ima prav - "If it ain't broke, don't try to fix it" oz. ne poskušaj popravljati zadeve ki ni pokvarjena.

LP

BlueIce ::

LP

Jaz imam tudi LG rh 7900 in sem zelo zadovoljen z njim,tudi podnapise sem sam poštudiral kako se nastavijo, da imaš šumnike, vendar me nekaj muči. Ko želim posneti iz HDD na DVD(dvd+rw, 4x) nekaj kar sem si posnel iz tv-ja, to traja zelo dolgo oz. v '' Real-Time'' načinu. Ne vem kaj bi naredil, da bi hitreje snemalo na dvd-je, ker je to zelo zamudno.

Še nekaj bi vprašal, kakšne spremembe se naredijo, če odkleneš ''region free'' ta predvajalnik, kaj s tem pridobiš?

Robert ::

BlueIce,

zanima me ali ti delajo slovenski podnapisi v srt formatu (meni ne) in mogoče ali veš, kako pogledaš kateri firmware je naložen na snemalniku. Imam LG RH7900MH.
LP

BlueIce ::

ja jz imam vse podnapise v .srt formatu in delajo brez problema, kako bi pa pogledal za firmware pa še ne vem, še morem malo sprobat, tisto kar so napisali v prejšnih postih.

Nekaj me zanima, pri meni ko gledam divx filme mi podnapisi sicer delajo, vendar ko se pojavijo podnapisi ( ko izgovori en stavek) ostanejo prikazani dokler se ne prikažejo drugi podnapisi ( drugi stavek ki ga izgovori ), torej če se pokažejo prvi podnapisi npr. pri 1min in 5sek in se bojo naslednji drugi podnapisi prikazali šele npr. pri 1min 40sek, se mi prvi podnapsi ne izbrišejo kot bi se morali, ampak ostanejo skoz prikazani. Zanima me če se da to odpraviti s kakšnim firmware-om.Dol sem si potegnil zadnjo firmware ''LG_HDR_UPDATE_60126A'' verzijo iz http://se.lgservice.com/, vendar ne vem če to kaj pomaga.Zato prosim, če ima kdo izkušnje s tem predvajalnikom, da jih deli z nami.

LP

BlueIce ::

Robert,

nekaj sem našel za informacije o playerju, probi tole : Setup -> Lock -> 788 in še tole:
''For checking Your current Firmware-/Loader- info on RH 7x00:
Press ("Setup", "Lock icon", "7", "8", "8", "9").''

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlueIce ()

BlueIce ::

še nekaj sem našel:

ne da se mi prevajat:

Firmware 51214A for LG RH-7x00 harddisk recorders:
The firmware has been released by LG Electronics Nordic.
It can be used for the following LG RH-7x00 models
(according to the earlier version 50617A description):
RH-7500, RH-7800, RH-7800H and RH-7900H

! Update with/to this firmware at Your OWN RISC !
I am NOT to be held responsible, for any damages or faulty updates to Your recorder !
! VERY IMPORTANT !
1) NEVER switch off the recorder during an update.
2) Wait for the update to finish successfully (when the Firmware-CD has been ejected after the update).
3) After the update has finished, please remember to switch the recorder off, and then on again - for the new firmware to load, and fixes to work.

Before You start the update, check Your current firmware to see whether this firmware is older or newer, than Your current one.
For checking Your current Firmware-/Loader- info on RH 7x00:
Press ("Setup", "Lock icon", "7", "8", "8", "9").
It should look something like this (versions on Your recorder may vary):
SET: Ver=51214A Cware=prod045 BSP=23 FME
IO: Ver=R02(D17), Loader: v.30
The Loader version is NOT affected by this firmware-update,
nor is Your recorder's current settings or channel-tunings.

Please update / add, to the below list started by Tweakradje and I,
to verify what new features / issues have been addressed within this firmware. Also feel free to add the bugs known by previous firmwares.

Features / issues addressed in firmware 51214A:
- Remember subtitle setting, for XviD/DivX movies, e.g. LATIN-2.
Corrected in firmware 51214A.
- .srt / .sub subtitle bug in XviD / DivX movies (no end time).
(e.g. subtitles in XviD / DivX, are no longer displayed permanently).
Corrected in firmware 51214A.
- Rewind / Fast forward when playing XviD/DivX movies.
(NOT to be confused with goto/search by time).
Will not be corrected by this, nor future firmwares / software,
according to factory - hardware issue / hardware bound.
(Info from LGE Nordic).
- Fast DUBBING to DVD of edited material.
(e.g. FAST copying to DVD, after commercials have been cut away).
Will not be corrected by this, nor future firmwares / software,
according to factory - hardware issue / hardware bound.
(Info from LGE Nordic).
- Using the recorder,
while a timerbased/programmed recording is running.
Will not be corrected by this, nor future firmwares / software,
according to factory - hardware issue / hardware bound.
(Info from LGE Nordic).
- Having to switch off the recorder,
for a timerbased/programmed recording to start.
Will not be corrected by this, nor future firmwares / software,
according to factory - hardware issue / hardware bound.
(Info from LGE Nordic).
- Erasing DVD+RW data discs.
As stated on page 5 in the RH 7500 / RH 7800 manual, at the buttom:
"If a DVD-RW/DVD+RW discs is recorded using a personal computer
or other DVD recorder, you cannot format the disc using this recorder."
So You will have to re-format the disk,
with the same program/dvd-writer, as You did the first time You formated the disk.
- Better frame accurate editting.
(e.g. cutting away commercials).
Not tested yet.
- High Definition DivX / XviD support (1280 x 720 @ 30 fps),
according to: http://www.divx.com/certification/techn...
Not tested yet.

LP

m3k ::

@dany2003

Hi, danes je Xypro objavil nov v5 firmware, ki je "Based on firmware V1.43404"
http://pwp.netcabo.pt/dhammer/xyprov5_1...


* New from v4 to v5 (26/03/2006)

+ Items form Display were moved in to "LANGUAGES" menu, which is now "LANGUAGES & MISC" *
+ Changed zoom to normal sizes: 150%, 200% *
+ DVD and DivX Pan&Scan fix *
+ Code page 125x fix *
+ Screen Saver: On, Off *
+ Based on firmware V1.43404 *

...prosim, probaj vsatvit svoje pisave in poročaj.

ljubus ::

jaz mam pa problem z LG DVX9900 ..... kupil sem ga par dni nazaj, mal sem testiral in večina filmov dela v redu, edin ene 3 filme sem ugotovu da mi noče predvajat .... predvaja sam zvok, slika se pa ene par sekund premika v redu pol pa zamrzne , zvok pa nemoteno naprej .... in pri previjanju naprej se tut kažejo slikce, ko dam na play pa zmrzne .... a je to kej problem s kodeki ?? testiral sem pa približn 20 filmov, od tega so 3 zezal ....

danix1 ::

To se k sreči zgodi zelo redko. Verjetno je film slabo zakodiran ali z napakami prenešen.
Probaj film prekonvertirati z Auto Gordian knot-om ali kakšin podobni programom za divx/xvid kodiranje.

LP

ljubus ::

ok izgleda da maš prov, določen procent filmov ne prebavi, bom še mal se poigral s prekodiranjem .....

drgač pa uradna statistika: več kot 80 filmov testiranih, od tega 4 zmrzujejo, 1 sploh ni zaznal, 1 pa dela normalno, edin prevrtava ga z najmanjšo hitrostjo ..... uspešnost okoli 95 % , s čemer sm kr zadovoljen :D

glede tega firmwara me zanima: teli Xyprotovi so menda kul, ta najnovejši v5 - a ma kdo inštalirane, da poroča kako deluje zadeva ... zanima me pa a ta nov firmware naložim kr čez starega (iz big-banga) al je treba kej brisat ??

danix1 ::

Ja, čisto vsak film ne deluje na playerjih (potem bi se jim reklo PC in bi stali 10x več) Je pa ta LG je pa med vsemi precej visoko, če ne že najboljši do 20Ksit. (vsaj med temi ki sem jih preizkusil in verjemi, da jih nisem malo).
kar se pa tiče xypro firmware-a: zadeva doda veliko novih funkcij, vendar mislim, da je nalaganje filmov kanček počasnejše kot z bigbang firmware-om. Pridobiš pa podporo za neenako poimenovane podnapise in še nekaj dobrot.Kako pa je z izboljšanjem kompatibilnosti, ne vem. Naložiš ga kar preko starega, druge poti v bistvu sploh ni. Probaj in poročaj.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

dany2003 ::

Vse uradne nagradnje z BigBangove strani sem že probal pa še do zdaj ni bil nobena po mojem okusu...morda sem preveč zahteven..ali pač??!:\

skratka še vedno mi je najbolj všeč tisti ki sem si ga sam ustvaril,zato potem lahko naprej le še expirimentiram in ne morem niko drugega grajati...edino samega sebe.:D

Xypro-jev in Novejši BigBangov sta popolnoma enaka:
sem sprobal pa ni najbolj posrečen-motijo me fonti ko so preveč DEBELI on preveč okrogli..in če so sedaj spodaj v črni obrobi to pomeni da ne rabijo biti tako močno BOLD ....skratka font je totalno zgrešen...pa tudi zelo majhen,če pa nastaviš font na LARGE pa ti daljše vrstice podnapisov kar nekam čudno vreže in vrže v tretjo vrstico.

Kot sem opazil je najboljši način dolžine vrstic podnapisov 42.vrstic [to se da lepo nastavit v subtitleworkshopu-preden sube zapečeš k filmu]...vse kar je več se potem pri gledanju filma z večjimi subi enostavno odreže in vrže v 3 vrstico..ene to moti ene spet ne...in vsa umetnost je v obliki fonta...bolj ostri so,bolj visoki so,lepše zgledajo in zelo lepo zgleda tudi potem na filmu...

Vsi tisti ki bi radi poskušali narediti svoje se kar primite dela,ker je stvar enostavna in nimate kaj zajebat..probate lahko vse vrste fontov pa potem vidite kateri vam je najbolj všeč-važno je vse kako si skreiraš fonte-veličina-obroba-bold....pod to temo na vseh straneh pišejo vsi postopki in lepo vse korak po korak pa bo..da se lepo tole porihtat... sam se zadevo z svojimi FIRWAREJI testiral sigurno že najmanj 50.krat...in tudi to ki sem jo sam priredil dela na obeh modelih DV9900 in DVX9900...tak da ni panike.

OBVEZNO NAJPREJ POGLEJTE KAKŠEN ID PREDVAJALNIKA IMATE IN ČE NI ISTI KOT TALE MORATE SPREMENITI ČRKE DA BODO ISTE KOT SO NA VAŠEM DVD-u.


NEW FIRMWARE DV9900 BY BIGBANG - 25.03.2006
http://www.bigbang.si/posodobitve/LG_DV...


NEW FIRMWARE DV9900 & DVX9900 BY DANY2003 - 28.03.2006
Mojega morate spremeniti iz .BIN v .MIH
http://rapidshare.de/files/16644119/DV9...



Zaj pa probajte najprej BIGBANG-ovega in potem še mojega pa boste videli če je RAZLIKA!



Stvar okusa.

Pa veselo na delo!

lp;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dany2003 ()

ljubus ::

dany 2003: a tvoja verzija ma mogoče tale zoom bolj normaln ne pa takoj na 400 % ?? men je provzaprov to najbolj važn, ker je pri vlik filmih izkoristek ekrana samo 30 %, kar je bedn ..... pa rabm tut povečavo subov in premikanje subov gor/dol .......

dany2003 ::

Smešno se mi zdi če filme gledaš z Zoom-om...Vsak film se gleda takšen kot je,ker pri vsakem zoomu izgubiš kvaliteto slike,pa tudi vsega ne vidiš kaj se v filmu dogaja okrog trenutne slike...tak da to ni dober način gledanja,in se stem sploh ne obremenjujem.8-)

danix1 ::

No, Big Bangov in xypro sta daleč od tega, da bi bila enaka. Font na Big Bangovi strani je po moje kar soliden, saj sam vem, da je pravi font kar težko izbrat. Z njim sem nadgradil že 3 playerje in vsi so zadovoljni, tudi sam. Bom pa preizkusil tudi tega tvojega.
Poglej si samo najbolj dodelane firmware za recimo Philipse, Yamade ipd., večina jih ima katastrofalne fonte, eni naravnost smešne. Eni so preozki, drugi predebeli, tretji preveliki, četrti premajhni, peti preprosto neprimerne oblike...Zato pa hvala bogu za takšne forume, kjer lahko zveš, kako si vstaviš svoj font.
Res pa je tudi, da se uporabniki (beri prijatelji) sploh ne pritožujejo nad obliko, bolj jim je važno, da so podnapisi končno dovolj veliki, lepo berljivi, tudi če film nima črnih pasov, in ne groteskno majhni in še povrhu transparentni z sivim ozadjem, kot takrat ko je bil player še nov.

Kar se pa tiče gledanja z zoom-om, se strinjam z Dany-em. Film je treba gledat takšen kot je, tudi če je slika manjša, ali pa resno razmisliti o nabavi 16:9 televizorja

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

ljubus ::

jah kokr komu, men osebno se ne zdi kvalitetno gledanje filma ki je pomanjšan kot da bi ga gledal skozi teleskop (kljub velkemu televizorju) ... sploh so pa vsi filmi, ki se predvajajo na TV odrezani ob strani, da pridejo na 4:3 format, tko da se ne bi strinju da ta funkcija kritično pokvari film .... sto ljudi, sto ćudi :D

bom pa v kratkem probal tale v5 in napišem .....

ljubus ::

ok sm probu tole xyprotovo V5 ... zadeva se je brez problema inštalirala, tut nisem zaznal nobene upočasnitve hitrosti lovdanja filmov al kej podobnga .... deluje 100 % vredu - vsaj meni :D

dany2003 ::

ja saj..kdo pa je rekel da ne gre instalirat? al pa da ne deluje? saj dela...le vprašanje je,komu je všeč in komu ni! Če pa te je strah probat še katero pa je to potem tvoja stvar...lahko jih probaš neomejeno gor dat pa bo vsaka še vedno delala če se boš le navodil držal....:D

pa uživaj ob gledanju...:\

destiny ::

Je že kdo imel težavo z zeleno sliko pri dvx9900, ki se goni po ekranu od desne proti levi? Predvajalnik je priključen preko SCART.

Tega pojava sicer ni, če je predvajalnik priključen na novejši TV. Je pa zanimivo, da Yamada 6700 in Xoro 4000 delata brez problemov na tem starejšem TV-ju...

danix1 ::

Možno je, da imaš v nastavitvah video izhod nastavljen na YPbPr (YUV) namesto na RGB in, da imaš po vrhu vklopljen še Progressive scan? Preveri.

LP

destiny ::

Video izhod je nastavljen na RGB, Progressive scan pa je izklopljen.
Sem pa včeraj priklopil Yamado 6700, kjer imam za video izhod izbrano možnost AV. Če izberem RGB, je slika zelena (vendar ne skače po ekranu kot pri LG-ju)

dany2003 ::

bo treba pač novi Televizor kupit... če hočeš met doma dober kino moraš met tudi dober TV in dober DVD....

:D

danix1 ::

Ja, zgleda da tvoj televizor ne podpira RGB signala na Scart vhodu ampak samo AV (kompozitni video + audio). Rešitev je, da kupiš kabel Scart v tri činče (rumena, bela in rdeča) in LG DVD priklopiš z činči v TV pa vtakneš Scart. Ali pa kupiš nov televizor...

destiny ::

Sem včer dobil nazaj Lg-ja in sem probal Scart v 2 činč (bel in rumen) pa ne dela. Zaenkrat sem zamenjal s sestro za yamado 6700, dokler ne kupim novejšega TV-ja.

scoobydoo ::

Moj fotr je mel iste probleme. Ima LG DV9900 in en že precej star gorenje TV. Ko sem player prvič priklopu na TV je slika skakala v vse strani, tko da je blo nemogoče sploh kaj vidt. Mislu sm že da je edina rešitev nov TV, sam pol sm se vseeno še mal igral. Stvar pa sem rešil takole:
1. scart 'drmaš' tko, da je glih za glih mal noter vtaknjen, oz. da ima slab stik. Tako mi je nekak ratal da je slika še zmeraj rahlo letela levo desno, vendar sem vsaj videl kaj je na menuju.
2. Nato greš enostavno na DISPLAY ter TV ASPECT nastaviš na 4:3, DISPLAY MODE pa na Letter box. Nisem čisto ziher ali je oboje nujno, vendar se spomnim da je tko potem bila čisto mirna in lepa slika.

V glavnem probaj se mal igrat s tem, če bo kaj bolje.

homer007 ::

Lep pozdrav!
Imam domači kino LG LHT6340 in moram reči da sem zadovoljen. Vendar me samo zanima, če še je kakšen novejši FW za ta predvajalnik od tistega na Big Bangovi strani. Ta FW dela dobro, vendar bi bilo fajn če bi še mel kako možnost več za podnapise...:)

stormlord ::

Imam dvx9900 in naložen firmware Xypro v4 cp1250, vse OK sam me moti, da so podnapisi oz. črke majše in bolj okrogle, prav tako pa se jih ne da premikati nižje, tako da bi pisalo na črnem. Za ta firmware sem se pa zagrel, ker ima podporo za vse podnaipise (sem imel prej predvajalnik ki je vse podnapise podpiral in zaradi tega nisem dajal pozornost na .sub, .srt ali .txt). Rad bi samo na tem firmware spremenil vrste fontov in da bi jih lahko pomaknil nižje v črno polje. Sem probal firmware od Dany2003 in moram rečt, da ima fonte super in dovolj velike, sam ko sem ga naložu sem vse ostale funkcije izgubil. S katerim programom spreminjam fonte v firmware in kako se jih doda v firmware, da ti vse ostale funkcije ostanejo.

dany2003 ::

Ne vem zakaj se obremenjuješ tako ZELO z starimi filmi...edino če še nisi vseh pogledal....
poglej-kako in s katerim programom spremeniš ali si po svoje urediš FIRMWARE je napisano na eni izmed teh strani,zato ti priporočam da greš od začetka in brebereš VSE te strani na temo LG predvajalniki,in imaš VSE postopke kako in kaj lepo napisane.

Glede mojega Firmwareja pa ti povem le to; z njim ne izgubiš funkcij srt. , sub. , ali txt. To podpira tudi moj.... ti si seveda naložil novejšega in uradnega ki ga je prdstavil BigBang in v tistem je pač funkcija ta,da ti bere tudi tiste podnapise ki niso isto imenovani kot film...tole si verjetno mislo.... in tam še lahko izbiraš pomik subov gor dol,ter veličino....
Jaz sem svoj Firmware naredil standardnega,saj itak vse sube isto imenujem,in ostalih fukcij sploh ne potrebujem,ker sem firmware uredil tako da so dovolj nizko in dovolj veliki z lepo pisavo...ne kot tisti uradni ki so tako bedno okrogli in nezanimivi....

skratka vsak se odloči sam po svojih zahtevah katerega bo imel gor.

Pa veselo na delo ....

stormlord ::

sorry dany2003 ker ti težim ma sedaj imam naložen tvoj firmware in je OK, moti me pa samo to, da se ne da pomikati podnapisov nižje, ker imam prvo vrstico podnapisov na sliki, drugo pa na črnem. Bom pa še malo pobrskal po forumu in bom probal zamenjat nastavitve, ki so navedene v prejšnjih postih z MTKWindows.

dany2003 ::

verjemi da boljše ne gre.
to je logično in izpade lepo če je ena vrstica v črni podlagi in ena v filmu-v prvem originalnem firmwareju ni blo tako.ne gre drugače .nekateri filmi pa imajo širši trak Wide screena in tam sta obe vrstici v črni podlagi,tisti filmi ki pa imajo tisti trak bolj ozek pa ne moreta obe vrstici biti v tistem malem črnem robu...če pa bi to hotel pa bi moral potem narediti firmware z noro majnimi fonti in potem slabše vidiš podnapise...ker bi bli svinjsko majhni.
razmišljaj malo logično....
naredil sem najmanj 50 različnih firmwarejev in verjemi da sem poizkusil vse kar se je dalo...samo da bi lepše zgledalo....

stormlord ::

Ok tnx dany2003 se ne bom niti matral. Pohvala za tvoj FW.:D

Tomaz27 ::

A kdo ve slucajno kako se kaj obnese LG DV9900H? To je verzija z HDMI podporo. Zanima me predvsem kako kaj predvaja divx filme. A ve kdo slučajno kakšen čip uporablja oz. če so kakšni firmwari veni za slo podnapise, ker kolikor sem videl ni noben od teh firmwarov o katerih se pogovarjate narejen za ta model.
Prosim za pomoč ker moram v kratkem kupiti en dvd player, to je danes ali jutri.


Hvala in lp

Tomaž

destiny ::

Kje se ga pa v Sloveniji sploh da dobit?

Tomaz27 ::

Destiny:

V sloveniji ne vem, jaz ga bom naročil iz Avstrije ali Nemčije.
Lahko ga oba skupaj pa prišparama pri poštnini hehe.

danix1 ::

Funkcijsko in dizajnersko je v bistvu enak kot model DV9900, torej ima Mediatek čip.
Dodan mu je edino HDMI izhod. Slovenske podnapise podpira že nov, samo v Setup meniju
moraš prestaviti Disc Subtitle na Polish (ali Czech), da dobiš šumnike. Kar se pa tiče firmware-a, mislim, da je enak kot za DV9900 in DVX 9900, samo eno črko v imenu nadgraditvene datoteke bo treba spremeniti. Če boš nabavil player mi odpiši, da ti pošljem navodila, kako preveriti kakšen fw rabiš. Je pa res, da se zna zgoditi, da z firmwareom zablokiraš HDMI izhod, ne vem...In originalnega fw-ja prav za ta model kolikor vem ni na LG-jevi strani, za povratek v tovarniško stanje.
Vendar, če imaš malo večji televizor (82 cm ali več, oz. če ne gledaš iz prevelike razdalje), verjetno firmwarea ne boš potreboval, saj so podnapisi za moje pojme že tovarniško dovolj veliki. Pa še podporo za Packed Bitstream ima ta player že tovarniško, skratka super player in eden izmed redkih z HDMI.

danix1 ::

V Sloveniji ga je prodajal BOF in Big bang. Vem, da ga imajo še v BB Mega 2 v Mariboru in v še nekaj ostalih Big Bangih. In verjemita, da ga je zaradi slovenske garancije (2 leti) in pooblaščenega serviserja mogoče bolj pametno kupiti v slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

Tomaz27 ::

No to da ga imajo tu sploh nisem vedel. Sedaj sem pogledal na www.bof.si in ga na spletni trgovini ni. Mogoče ga res imajo v big bangu ja. Kje pa je ta big bang 2 center?

V europarku?

danix1 ::

Big bang 2 je bivši BOF, na Tržaški, poleg Baumax-a.
Imajo ga, pokliči na 02/ 320 75 81

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

Tomaz27 ::

Joj ce pa zdaj spet berem tuje forume in ga eni nic kaj prevec ne hvalijo. Dobro sicer bere divx in podobno ampak problem je baje ker slika ni ravno nekaj full kvalitetna. Sem gledal Samsung hd860 ampak tistega je pa težko odklenit baje regijsko, ker rabis nekega univerzalnega daljinca ki ga lahko programiras.

Tak da zdaj se odločam med Sony DVP-NS76 in Yamaha model 557 ali 657. Ampak ti imajo verjetno spet svoje probleme tak da bom glih zdaj popizdo in sel v trgovino in kupo kr neki X dvd player pa je.

destiny ::

Kaj pa DVX9900H? Kakšna je sploh razlika med DVX in DV modelom?

danix1 ::

Kvaliteta slike je pri večini Mediatek playerjev podobna. To velja tako za LG-ja, Yamaho, Philipse, ipd. Edino pri kakšnih cenenih (Yamada, Elta ipd.) je mogoče malenkost slabša. Ampak res malenkost, večini očes popolnoma neopazna. Super vrhunsko sliko imajo dražji playerji ki ponavadi ne podpirajo divx (recimo Yamaha DVDS1500 - ima ubijalsko sliko, tudi na projektorjih z več kot 2m diagonale, kakšni dražji Denoni, Marantzi in Pioneerji). Med cenejšimi ima super sliko tudi Panasonic, ki pa je glede divx-a tako, tako (premajhni podnapisi, slaba podpora za kodeke,dolgo nalaganje...). Tako ostane še Samsung, ki ima vgrajen novejši Zoran Vaddis 7 čip. Slika je malo boljša kot na Mediatek playerjih, vendar je spet podpora za različne formate in velikost podnapisov slabša kot pri Mediatek playerjih.
Ampak preko HDMI izhoda ravno ne blesti (vsaj model 850, za 860 ne vem), kot bi človek pričakoval. Kar pa se tiče Sony-a ima ta spet Mediatek čip (sicer pod drugim Sony-evim imenom). Slika je kul, vendar nisem siguren, če ima dobro podporo za podnapise. Sony-evi nižji modeli imajo naravnost groteskno majhne podnapise, ki niso uporabni na čem manjšem kot na 42 colski plazmi.
Moraš pa vedeti, da so razlike v sliki na srednje velikem ekranu (recimo do 37 col) tako majhne, da jih boš verjetno težko opazil.
Zato ti priporočam, da greš v trgovino in stestiraš LG-ja, Yamaho, Samsunga, Pioneerja in Sony-a kako se obnesejo glede Divx-a in slike. Prav tako me zanima, če ima tvoj ekran HDMI vhod in velikost ekrana. In kaj ti je bolj pomembno, divx podnapisi in dobro divx predvajanje ali pa ti je mogoče bolj pomembna kvaliteta slike pri DVD predvajanju?
Še enkrat ponavljam, razlik v kvaliteti slike med predvajalniki do cca. 50.000 SIT na povprečno velikih ekranih skorajda ni.
Plus, LG-je, Philipse, Yamahe in Pioneerje je enostavno odkleniti regijsko, malo težje pa Sony-e in Samsunge.

@destiny
Razlika med LG-jem DV9900 in DVX9900 je samo, da ima slednji še komponentni video izhod.

dany2003 ::

Točno tak.Danix je vse lepo napisal. Zelo dobra slika,oz za odtenek boljša slika je tudi na Nueston divx playerih katerih menda žal ni več za dobit..sem ga kupil pred 3 leti in dal zanj 38.000.-sit
Kar se pa tiče teh današnjih pa je lepo obrazložil Danix..... s tem da je res največji problem za podnapise ravno pri vseh SonyJevih modelih....naj pa vas ne moti če ti pri določenem filmu kdaj za kakšno sekundo skoči kakšen majhen madež ki se naredi iz slike ,saj seveda po sekundi ali dveh hitro izgine....bolj opazno pa se seveda vidijo kvalitete in slabše slike če imate dober tv.
kdor bo kupil LG-a mu zagotovo ne bo žal,ker sem v svoji sobi imel že na testiranju več kot 15 različnih modelov DIVX predvajalnikov pa sem z vsemi funkcijami in delovanje najbolj zadovoljen prav z LG-em. seveda v rangu cen do 40.000.-sit.

lp

svetnik ::

Sem novo pečeni lastnik LG DVX 9900. In imam nekaj vprašanj.
1. Zakaj mi ne predvaja filmov od release grupe WAF? V navodilih sem prebral da player ne podpira filme večeje od 720*560 pixlov. WAF releasi majo pa vsi okoli 800*432 pixlov vlko sliko. Zanima me kateri od firmware-ov odpravi to?
2. Kar se tiče teh nadgradenj, a je možno player po nadgradnji (seveda, če nisi zadovljen z njo), nastaviti v prejšnje stanje (braz nadgradnje), tovarniško stanje? Ali je mogoče, da najprej posodobim z fimware-om iz BigBang-ove strani in potem še dam čez kakšen drug firmware. Tako, da bi izkoriščal funkcije obeh fimrware-ov.
3. Ali omogoča kateri firmware, da bi sliko povečal (da bi porezal robe ob straneh, recimo za 10%. Tako kot ima Bsplayer - na tipki + porežeš robe)

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.

LP

dany2003 ::

Maš pa res finte! Če podpira sliko največ 720 to pomeni da tebi več ne gre,kajti večje resolucije ne moreš omogočit z kakšno nadgradnjo-pozabi,pa mislim da še noben divx player ne podira večje od 720.-edino če si boš nabavil X-BOX,tam pa lahko gledaš VSE!Glede nadgradnje oz Firmwareja pa je zadeva čisto enostavna-probaš jih lahko neomejeno,uporabljaš pa istočasno lahko samo enega in ne moreš istočasno imet gor dveh..smešno si tole vprašal.lahko imaš na avtu naenkrat gor 8 koles??? ne...
Sliko lahko večaš le z zoomom,rezat ali jo delat tako kot v BS playeru pa ni mogoče...ker je to pač DIVX player ne pa bsplyer.
Firmware lahko naložiš gor uradnega,pa spet potem kerega drugega,pa lahko spet daš nazaj gor uradnega...lahko se igraš koloki ti je volja,vendar vedno moraš pogledat tvoj ID predvajalnika ker se tiste črke in številke včasih spremenijo.

lp
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Hyundai predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13639086 (11135) JanezC
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724318 (8932) bizi72
»

[DivXviD] Evertone predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
3814080 (5392) Jedi Master Yoda
»

[divXvid] Daewoo predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10317075 (8114) Rašo
»

[divXvid] Samsung predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
143290 (2396) homer007

Več podobnih tem