» »

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT?

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT?

«
1
2 3

aco111 ::

Hy.

Namreč kupujem DVD player pa me zanima, kaj vi predlagate, katerega kupiti, najbolše za do 15.000 SIT? Mora imeti Scart, DivX podporo, branje slo podnapisov sub/srt.

LP. Allesandro
Don't worry be happy :)

pikachu004 ::

tudi jaz kupujem to. zanima me se kje v sloveniji? najboljse ce je online trgovina. lp

Climber ::

Enaa al pa mimovrste.

Yamada Chili

aco111 ::

Evo seznam nekaj spletnih trgovin na moji strani:
http://users.triera.net/jausoale/gl/pov...

Da je toliko teh predvajalnikov že, da ne veš kerega vzeti, zato sprašujem, zaradi izkušenj z njimi ki jih mate.

Yamada Chili, dober drugače?

Yamada Chili player:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
Redna cena: 15.990 SIT
Spletna cena: 12.952 SIT
Vaš prihranek: 3.038 SIT (19%)

LP. Allesandro.
Don't worry be happy :)

M-man ::

Trenutno nedobavljivo.:\
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

aco111 ::

ja vem da ni, samo trenutno iščem kaj naj vzamem.
Don't worry be happy :)

Matej_K ::

Poglej tole Kateri Divx predvajalnik naj kupim? temo!!

Drugače imaš pa TULE vse kar rabiš!!
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

Alec999 ::

aco111 >> samo tok v vednost glede Yamade Chili DVD-7200CXU ... predvajalnik temelji na SunPlus procesorju, zato ne pričakovati kakšne neuradne podpore. Pred nakupom se prepričaj če res predvaja šumnike v Divx filmih in če so ti podnapisi dovolj veliki.

lestvica v moji glavi glede na neuradne firmware:
1. Yamada 6600
2. Yamada 6700 ali Xoro 415 / 310 / 6000
3. Vestel kloni kot (Gorenje DVD 2805X, Matrix 2600, Kiton kx-300)
ali pa GVG kloni kot Daewoo DV700S
.
.
.

polde66 ::

rajš dej še 5 jurjov zravn pa se odloč za kaj bolj kvalitetnega, npr Pioneer 2850 al pa philips
polde

aco111 ::

kaj pa menite o Pioneer DV-380-K:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Res da je:
Redna cena: 21.990 SIT
Spletna cena: 21.330 SIT
Vaš prihranek: 660 SIT (3%)

ampak mislim da bolje teh 5k dodati al ne? Kake izkušnje mate z tem playerom?

LP. Allesandro
Don't worry be happy :)

danix1 ::

Definitivno Pioneer. z GufiaK upgradeom (http://pioneer.razorpoint.pl/). Vse možne funkcije, vsi podnapisi, ne glede na ime, več velikosti , barv, pozicij podnapisov, itd. Predvsem pa ima nekaj, kar ceneni Bellagioti in podobni nimajo :
kvalitetno izdelavo in dober mehanizem in tudi npr. dober daljinc - pri kakšni Yamadi 6700
je recimo že sam daljinc katastrofa. Moraš biti šolan ostrostrelec, da sploh prime in gumbi so vsi enako veliki in neergonomično postavljeni, tako da je rokovanje z njim v temi nočna mora....
Dobro, lahko kdo reče, da so to malenkosti vendar tudi tistih par tisočakov, kar daš več za kvaliteten player ni nič, če računaš imeti aparat nekaj let. Tudi slika in zvok je pri boljših znamkah malenkost boljša. Poleg Pioneerja so kul playerji še LG DVX 9900 (20ksit, podpora za Packed bitstream, sub, srt, txt slov. podnapisi, 2 leti garancije, 100x previjanje pri divx, "go-to" in "resume" funkcija, zoom, fantastičen daljinc....), Samsung DVDP355 (20ksit, nov Zoran Vaddis čip, odlična kvaliteta slike in zvoka , podpora za PBS, ni izginjanja podnapisov pri xvid+AC3, DVD-Audio, sub, srt, txt slo podnapisi...). Pioneer in LG imata nadgrajena ravno prav velike, črno obrobljene podnapise, Samsung pa že takoj iz škatle, seveda vsi trije z šumniki.
Tako so že oča govorili : Nisi tako bogat, da bi poceni kupoval...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

mirkuma ::

@danix1
Ali Pioneer podpira PBS?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

polde66 ::

Pioneer 380 in 2580 sta identična v notranjosti, le škatla le pri 2580 novejša, s tem, da je lepša in več funkcij je na samem ohišju. Cena pa je verjetno enaka če celo ni 380 na veliko koncih dražji, čeprav gre za starejši izdelek. Primerjaj oba preden se odločiš za nakup. Meni osebno je Pioneer 2580 veliko ljubši od 380. Je pa to stvar okusa. Ah pa še nekaj, trgovci ti bodo ponujal 380, ker je pač še na zalogi in jo niso vso prodali. Ne nasedaj temu, novejši je 2580.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

mirkuma ::

Hm, sem malo pogooglal, kot je videti Pioneer se z nobeno fw modifikacijo ne predvaja gladko PBS, ter ima tezave z podnapisi ce je vec kot 10 nanizank na enem DVDju s podnapisi. Skoda.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

aco111 ::

hvala za odgovore, bom se pozanimo za Pioneer 2580.

LP. Allesandro.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

polde66 mogoče misliš na Pioneer DV-2850-S:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Pioneer DV-2850-S: Spletna cena: 20.942 SIT
Pioneer DV-380-K: Spletna cena: 21.330 SIT

LP. Allesandro
Don't worry be happy :)

Realman ::

danix1: a se lahko napises kje se dajo dobiti omenjeni predvajalniki, predvse LG in Samsung me zanimate.Ker jaz ne najdem, kdo to prodaja pri nas.

Za odgovor se ti vnaprej zahvaljujem.

polde66 ::

sorči , moja napaka ja, Pioneer 2850 ( s= srebrn)
polde

LexLuthor ::

Tale Pioneer je definitivno eden najlepših sploh, kar jih je. Bom enega naročil pri Mimovrste, saj ga lahko vrnem v 30 dneh, če ne bo v redu. Rabim samo originalni FW, da ga pre potencialnim vračilom naložim nazaj. Mogoče pa le ne bom čakal Yamade 6800 v nedogled. Heh

aco111 ::

Nekaj spletnih prodajaln na moji strani:
http://users.triera.net/jausoale/gl/pov...

Za Pioneer DV-2850-S se bom odločo.

LP. Allesandro
Don't worry be happy :)

aco111 ::

danix1 GufiaK upgrade (http://pioneer.razorpoint.pl/), pa bo angleško pisalo v meniju na TV-ju angleško?

LP. Allesandro
Don't worry be happy :)

LexLuthor ::

Popravljam moje prejšne udinjanje.

V živo je tale Pionirček ena neugledna škatlica, nima niti 5.1 analognega izhoda za domači kino. Ni šans, da bi jaz tole nabavljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Venturer ::

Pioneer zgleda v živo precej bolje kot večina noname divx predvajalnikov, je izredno tih, kvalitetno izdelan, daljinec je razred zase napram ostalim noname, slika je dobra, zvok pa super. Kot celota deluje zelo kvalitetno in narejeno da traja. Edina pomanjkljivost je da nima 5.1 dekoderja in izhodov, vendar če ga spojiš s kvalitetnim 5.1 receiverjem , tega sploh ne rabiš. Obstajajo pa tudi dražji modeli ki imajo 5.1 izhod. Tako da odvisno kaj potrebujete.
Če imate cenejši 5.1 sistem zvočnikov brez vgrajenega dd dekoderja, potem je moj izbor Yamada 6600. Jo imam sam in je z zadnjim FW-jem zelo dobra zadeva, zgleda dobro, podnapisi delajo skoraj vsi, mp3-je predvaja dobro in izpiše ime le tega čez cel zaslon(enako tudi Pioneer, ki poleg vsega omogoča tudi random play). Edina razlika napram Pioneerju, ki ga imam tudi, je kot že rečeno sam izgled, kakovost izdelave in predvsem glasnost mehanizma, pa za tiste ki jim je to pomembno 5.1 izhodi.
l.p.

A. Smith ::

Eno pitanjce imam za tiste, ki ste dali že veliko teh mašinc skozi. Obstaja kakšen ploščkosuk, ki poleg tega, da podpira divx, xvid, podnapise s šumniki in sičniki, premore še optični dd izhod?
LP

EDIT:Toleriral naj bi še AC3 zapis, ki bi ga predvajal večkanalno :D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

_ALF_ ::

Tu se piše o lg in pionirčku

kaj pa je z novim xorotom 4000 ?

kaj se tega splača vzet mogoče? dobavliv pa bo v kratkem
AsRock dual-sata2 (bios v.OCWbeta2), Opteron 144 @ 300x9, x800Pro @ 540/540
2 x 512 Team Group PC4000 Xtreme TCCD, PSU--> LC6550
WD250 SATA II 16MB in WD800BB

polde66 ::

optični izhod in vse dobrote z ČŠŽ ima Philips 630.
polde

LexLuthor ::

@ A. Smith

Vse te stvari ima tudi Amstrad 3016dx, samo po mojem se ga ne da več dobiti. Mislim, da ima to Tudi Philips 420SA, pa sem za ta model tudi že v dvomih. Poleg tega mislim, da ima to vsaj še Yamakava 335 (še aktualen model) in pa prihajajoča Yamada 6800. Jaz že čakam na ta model. Pride nekje sredi februarja baje v štacune.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

polde66 ::

Yamada 6800 je že kake 2 tedna zunej, in sicer ga dobiš na mimovrste.com. Da pa ne boš preveč pričakoval se od 6700 razlikuje samo v tem da ima čitalnik kartic in usb vhod.
polde

LexLuthor ::

tisto je Chili 7200

ynos ::

@Alec999

" lestvica v moji glavi glede na neuradne firmware:
1. Yamada 6600
2. Yamada 6700 ali Xoro 415 / 310 / 6000
3. Vestel kloni kot (Gorenje DVD 2805X, Matrix 2600, Kiton kx-300)
ali pa GVG kloni kot Daewoo DV700S"


Kako to da daješ 6600 pred 6700?


No jaz pa odsvetujem kakršnokoli cheap-šit robo. Sam imam Yamado 6700. Se mi je pokvarila enkrat (zatikanje pri predvajanju, slika in zvok..), so popravili. Čez dva tedna ista napaka, sem dobil novo. Včeraj ista napaka, le da tokrat se ne zatika pri začetku filma, ampak pri koncu.

Nesel bom spet na garancijo in potem prodal vse skupaj. Ne da se mi več s tem ukvarjat. Bom kupil raje Pioneerja, ker imam itak priklopljen 2.1 sistem na player.

Alec999 ::

ynos >> kolikor spremljam ta forum, naj bi pri 6700 občasno še vedno izginjali podnapisi napram 6600. Lahko, da imam premalo informacij pa je tudi to že poštimano.

LexLuthor ::

Jaz pa bom počakal na Yamado 6800 pa makar sam poštimam vse hrošče :P

NiceGuy ::

Quadro 705 je zakon

[MYTiX] ::

A ta Samsung DVDP355 ima 5.1 analogne izhode za poceni 5.1 zvočnike (Genius HT 5.1 wood)? Ker iščem poceni kombinacijo xvid playerja in 5.1 zvočnikov za sorodnika. Max 60k SIT.
podpis

mirkuma ::

@Alec999 Yamada 6700 nima po novem nikakrsnjih tezav s podnapisi...ampak to je sedaj brezpredmetno, ker se je ne da vec kupiti, nove seveda....Kot najboljso alternativo predlagam Yakumo DX4 predvajalnik, ki se najbolj pribljiza Yamadi 6700, sploh z zadnjim piki64 fw (PBS podpora..itd, siba povsem brez tezav)...edina ovira je verjetno pomanjkanje 5.1 izhoda...Da se ga se dobiti za razumno ceno do 14.000 SIT + donacija po presoji za zadnji pikijev fw in to je to.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

danix1 ::

Samsung DVDP355 nima 5.1 izhodov, tako, da računalniški zvočniki odpadejo-razen tistih, ki imajo vgrajen DD in DTS dekoder. Zakaj pa za ta denar ne razmišljaš raje o kakšnem hišnem kinu? Dobil boš še vgrajen radijski sprejemnik in mogoče malce lažje rokovanje saj boš imel samo en daljinc? Primer: Philips HTS 3500 ali LX8300 (če ga še kje dobiš...)
Če želiš kupiti player z 5.1 izhodom, boš moral poseči po no-name firmah, saj ga v playerjih renomiranih proizvajalcev ne boš našel (izjeme so recimo Philips DVP5500 - 30kSit in Yamaha DVDS657 - 46ksit in Samsung DVDHD950-cca.45 ksit, mislim da predrage variante za priklop na cenene 5.1 zvočnike). Je pa res, da imajo vgrajen tudi DTS dekoder, ki ga ceneni običajno nimajo, ampak ta format (vsaj v Evropi) ni ravno razširjen - razen pri koncertnih DVD-jih.
Verjetno ti ostane samo varianta z kakšno Yamado ali čem podobnim in zvočniki po želji.

Climber ::

Imam Yamado 6700. Dvakrat se mi je zgodilo da ni bilo podnapisov, vendar to ni bil problem Yamade ampak sem podnapise posnel z napačno končnico, podnapise sedaj vedno shranim z končnico .srt.
Gigabyte GA-P35C-DS3R, Intel Q6600 8Mb, Radeon 4550 512Mb,
2GB OCZ Platinum 800Mhz, WD 500Gb Sata II 16Mb, NEC 5720, LC Power 6550G,
Thermaltake Xaser III blue.

LexLuthor ::

Philips 420 SA ima 5.1 izhod in praktično vse dobrote. Bazira na čipu Mediatek. Vem da se dobi še v kranjskem Merkurju za cca 30K.

[MYTiX] ::

In kako je pri teh sistemih s podnapisi in podporo kodekom? Je pa res verjetno to precej bolj preposto za uporabljat kot kombinacija kakšne yamade in poceni zvočnikov. In kako se obnesejo zvočniki pri takih sistemih? Sorodnik, ki me je prosil za nasvet glede divx predvajalnika in zvočnikov, mi je povedal da je slišal nek sistem od Gorenja za 30kSIT in ni bil zadovoljen z zvočniki.:\
podpis

Oldi ::

danix1
Definitivno Pioneer. z GufiaK upgradeom (http://pioneer.razorpoint.pl/). Vse možne funkcije, vsi podnapisi, ne glede na ime, več velikosti , barv, pozicij podnapisov, itd.


Ali lahko kaj več poveš, katero od treh verzij na tejs trani si naložil, so še vedno angleški meniji, kaj je izboljšano in ali je treba razen bin-a še kaj dati na plošček.

Kaj pa tole http://www.primaline.si/_Files/2005/Cen...
Kot izgleda anj bi danes kupljeni modeli že podpirali ščž-je, me pa moti teh 14 znakov dolžine imena fajlov, da predvaja podnapise, pojma pa nimam kako je to pri ostalih. Pri Yamadi se mi je to zgodilo le enkrat, pa še takrat sem mislil, da zaradi pik v (zares dolgem) imenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Venturer ::

Tale verzija je zadnja og gufiaka za Pioneer 2850. Evo povezava : http://board.softpedia.com/index.php?sh... na strani 9 je link za datoteko: 1.09.02_gufiak_subz3ro_rev.3.zip ( 1.14mb )
l.p.

piki64 ::

Hi!

Slučajno sem vletel na to temo, pa da malo razščistimo. Kot prvo naj ljudje ne pišejo pod vplivom reklame, saj delajo tam kjer določene predvajalnike prodajajo.

OK pa začnimo.
a.) Prvo se pred nakupom pozanimajte če je kje neuradna podpora za tisti predvajlnik, ker uradnih popravkov je bore malo.

b.) Potem ne nasedajte reklami podpora za SLO podnapise, ker to pišejo vsi, čeprav boste dali predvajat DivX-e pa jih ne bo (ja podpora je pri DVD-jih, kjer pa so podnapisi integrirani kot slikice in so že na DVD-ju).

c.) Pozanimajte se kako je z velikostjo podnapisov pri DivX-ih, ali predvaja PB (packet bitstram), prikazuje dolga imena, podpora različnim formatom podnapisov, nalaganje podnapisov z imenom različnim kot je ime filma.

c.) izhodi na komponenti (pomembni le če gre za domači kino, drugače so drugotnega pomena)

Evo to bi bile osnove, kar bi bilo fino da je, da lahko udobno gledamo bolj ali manj 99% ilmov (mislim DivX-ov).
Kar pa se potem tiče raznih oblik predvajalnikov, pilotov in morda tudi kvalitete slike, pa se ne strinjam z nekaterimi zgoraj, ker kaj ti vse to pomaga, če osnovnih zadev ne podpira (npr. kaj mi pomaga lep pilot, če mi film pri PB šteka). Tudi glede pokvarljivosti je res, da se morda ti low cost malo bolj kvarijo, vendar so zato tudi polovico cenejši, tako da ni problema. Ko eni pravijo, ja pa film mi je zaštekal, na računalniku pa mi ne, so samo nepodučeni ljudje, ki pač ne vedo, da je računalnik nekaj drugega kot ta predvajalnik in mimogrede ni nujno, da mu tisti film ne bi zaštekal na predvajalniku za 30k SIT.

Tako, da moja lestvica po uporabnosti je tale:
1.) predvajalniki na MTK1389 čipu s neuradno podporo(Yamada,Bellagio,Yakumo,....)
2.) predvajalniki na ostalih čipsetih

LP, Piki64

LexLuthor ::

Piki,
Super, še brcaš. Se strinajm s povedanim!

Oldi ::

Kaj pa tole, napisano malo više v tej temi

Poleg Pioneerja so kul playerji še LG DVX 9900 (20ksit, podpora za Packed bitstream, sub, srt, txt slov. podnapisi, 2 leti garancije, 100x previjanje pri divx, "go-to" in "resume" funkcija, zoom, fantastičen daljinc....), Samsung DVDP355 (20ksit, nov Zoran Vaddis čip, odlična kvaliteta slike in zvoka , podpora za PBS, ni izginjanja podnapisov pri xvid+AC3, DVD-Audio, sub, srt, txt slo podnapisi...). Pioneer in LG imata nadgrajena ravno prav velike, črno obrobljene podnapise, Samsung pa že takoj iz škatle, seveda vsi trije z šumniki.

Matej_K ::

Kje pa Samsung DVDP355 prodajajo v slo??
... .. .

Oldi ::

Tudi sam sem se to spraševal in zato je padla odločitev Pioneer 2850. Bomo videli, je rekel slepec.

Oldi ::

K sreči ni bil na zalogi. Stvarca po specifikacijah ne zna predvajati DVD z mp3-ji ;( torej bo treba iskati naprej.

Tako Pioneer kot LG Electronics DVX 9900 H podpira samo DVD-R oziroma -RW Playback, sam imam pa vse posneto na +R Grozzza.
Da nisem kaj pomešal, ker to se mi zdi ful noro.

Torej od mal dražjih in tule priporočenih mi samo še Samsung DVDP355 ostane, samo ga ni za najti v Slo, pa še podnapise bi moral sprobati - so menda precej majhni http://www.videohelp.com/dvdplayers.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

aco111 ::

Jaz sem si nabavo s spletne trgovine mimovrste: DVD predvajalnik Pioneer DV-2850-S.
Stvar dela dobro, sem si naložo firmware z neuradne strani. Bere podnapise z šumniki, edino kaj me moti, da pri 3 filmih da ne gre lepo slika gladko, a pri ostalih je lepo. Lepa slika.

LP. Allesandro.
Don't worry be happy :)

pikachu004 ::

kako se vam zdi gorenje? ga ima kdo?
lp

1309976 ::

Vidim, da je zunaj Yamada 6800..a so že kakšne konkretne informacije kako se obnese v praksi?
Lp
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954392621 (49117) NejcSSD
»

[divXvid] Xoro predvajalniki (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Zvok in slika
2059224974 (35480) fr33sat
»

[DivXviD] Pioneer predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53670624 (15386) LexLuthor
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209320871 (46215) cryptozaver

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142163 (1903) Stepni Volk

Več podobnih tem