» »

Kateri mp3 predvajalnik, ki dobro snema?

Kateri mp3 predvajalnik, ki dobro snema?

nokia6310 ::

Pozdravljeni,
A ve mogoče kdo za kak mp3 predvajalnik, ki ima okrog 3 gb spomina in ki ima vgrajen diktafon?
Baje so nekje bili taki predvajalniki v akciji nekaj časa nazaj.
Drugo kar me zanima kje se dobi še predvajalnik MP3 predvajalnik Philips HDD120?
Zanimiv mi je predvsem zato, ker ima stereo mikrofonski vhod.
Kakšne so vaše izkušnje s snemanjem govora je kvaliteten? čist?
Ugotovil sem, da so profi naprave preveč komplicirane zame pa še mpg2 format uporabljajo.
Hvala vsem za vaše odgovore.

tigrr ::

če rabiš dobro snemanje, kupi diktafon, recimo Olympus, ki ma mp3 zraven.. Razlike pri snemanju so kar hude..

nokia6310 ::

Ja to vem, da so za to diktafoni, vendar sem slišal nek fantastičen posnetek z mp3 playerjem, kar je bilo ravno to, kar iščem.
Brez šumov, zelo dobro sredinsko in visokotonsko področje, kristalno čisto itd, sem prepričan, da bi se tisti mp3 player brez težav kosal s kakšno profesionalno snemalno napravo, pa čeprav z vgrajenim mono mikrofonom.
Torej zanima me predvsem tisti, ki imate mp3 player z diktafonom od minimalno 1 gb naprej:
Kakšni so vaši posnetki ste zadovolni?
Včeraj sem testiral enega philipsa, pa je bila katastrofa še dobro, da so mi to dovolili in da ga nisem kupil, zato pa bi se rad prej prepričal.
Pogoj je tudi, da shranjuje posnetke direktno v mp3 minimalno 128 kbps, še bolje pa bi bilo, če bi se dal bitrate in frekvenčno vzorčenje nastaviti ročno.
Testiral sem precej avido naprav, pa so bile nažalost predrage in zame preveč zahtevne.
Na testu sem imel aeq PA 120 to je profi snemalnik, ki ga uporablja rtv, samo 160000 k za tako zadevo je pa tudi malo preveč, posebaj ko sem slišal fantastičen posnetek z mp3 playerjem nažalost pa ne vem niti katera firma, niti kateri model je bil, zato bi želel, da opišete malo svoje izkušnje, da mi boste pomagali pri nakupu pa tudi drugim verjetno.
Saj vem, da so za to diktafoni, katerim je primarna naloga snemanje samo dokler sam nisem slišal tudi nisem verjel, da je to možno.
Zanimajo me firme:
Hyundai,
SanDisk,
creative,
Zicplay,
Packard Bell,
Apple,
Canyon
in seveda tudi iRiver, katerega kvaliteta je vsem poznana.
Upam, da bo kdo kaj povedal na to temo, pričakujem kako mnenje od lastnikov omenjenih playerjev.

nokia6310 ::

Kaj res noben ne premore enega mp3 plejerčka z diktafonom in da bi podelil z nami svoje snemalne izkušnje?
Ali pa so vsi tako slabi, da ni omembe vredno?
No sam sem prišel že malo naprej.
Zanima me če kdo ve kje se da dobit iRiver H340 ali pa MPIO FY600?
Ta dva playerja namreč snemata v mp3 formatu.

Ted ::

Edini za katerega sam vem (in ga imam) ki to omogoča je Iriver. Snema direktno v mp3 format. Moj model IFP 899 - 1GB, za katerega sem dal takrat bajnih 52 jurjev z UMS firmware-om snema 96b/s pri 44 khz, z firmware-om za katerega rabiš pa Iriverjev program pa te omejitve ni. Torej, Iriver je tvoj odgovor.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

ender ::

Jaz imam tudi iriverja, iHP-120 (oz. preimenovan v H120, z 20GB diskom), zdaj star že dve leti in pol, ki tudi dela odlične posnetke. Mikrofon je vgrajen, zraven sem dobil pa še dodatnega, ki ga lahko pripneš.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ted ::

Sam redno snemam predavanja na faksu, kvaliteta je že pri 96 bitih zgledna8-) .
Mah...

nokia6310 ::

ender:
Tudi sam sem preveril in je dejansko tako.
Testiral sem iRiver H-10 z 6 gb diskom in ti povem, da je res super. Zvok v high quality je kristalno čist, nobenih popačenj pa še uporablja se ga lahko kot mp3 player in njegova primarna naloga sploh ni snemanje, vendar pa svojo nalogo opravi več kot zadovoljivo.
Zdaj me samo še zanima kje se da dobit tega z 20 gb diskom če sploh še kje obstaja?
Takoj bi ga kupil in pa seveda cena bi me zanimala, oz cena podobnega playerja z zunanjim mikrofonskim vhodom.
Ugotovil sem, da se da na tem playerju zakodirati do največ 128 kbps 44 hz, a se da na drugih modelih ta bitrate morda spreminjat še na več, čeprav za govor čisto zadostuje?
No, pa smo le prišli do konkretnega podatka in upam, da sem še komu pomagal.
Marsikateri diktafon snema občutno slabše od tega playerja.

ender ::

H1xx modeli so šli že pred časom iz proizvodnje, poglej, če kje dobiš H3xx modele (skoraj isti hardver kot H1xx, samo LCD je barven. Na H120, je omejitev pri snemanju zvoka na 44kHz 128kbps, kar bi moralo biti za govor več kot dovolj, lahko pa snemaš v nestisnjene WAV datoteke (samo, kolikor vem, porabi več baterij, ker se mora disk več vrteti).
Še ena prednost iriverjev je, da na njih deluje RockBox firmware, kjer ravno zdaj delajo na snemanju.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nokia6310 ::

ender:
Nažalost teh playerjev ni za dobit nikjer več, gledal pa sem serijo h 10, z 6 gb diskom.
Povej mi ali sem imel tak občutek ali je res, da iriverji snemajo z malenkost šuma kot iz kasete?
Probaj posneti tišino, pa povej če je kaj na tem občutek sem imel, da imajo malenkost šuma sicer nisem snemal sam ampak je nekdo, ki ga prodaja mi za test posnel posnetek in ga poslal po mailu, lahko pa da je bil samo v takem okolju.
A se da pri iriverj-jih nastavljat občutljivost mikrofona in ali imajo AGC (auto gain control)? oz. če se da gain prilagajat situacijam v katerih snemaš?
Glede nato, da si uporabnik tega playerja verjetno veš na kaj mislim?
Me pa čudi, da imata na mimovrste oznako h10 2 modela en z 6 gb diskom in drugi z 20 gb a gre za pomoto?
No hvala, ker si pomagal bom še malo pogledal po netu morda pa najdem kaj uporabnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[MP3] predvajalniki s flash spominom (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Zvok in slika
61175635 (31333) M.B.
»

[MP3] predvajlaniki s trdim diskom

Oddelek: Zvok in slika
364283 (2672) kapca81
»

mp3 player

Oddelek: Kaj kupiti
343616 (2821) w3t80y
»

iPod in Mac mini članek na Jabuk.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
608492 (7390) Roadkill
»

Nakup MP3

Oddelek: Kaj kupiti
472833 (1935) G@MER

Več podobnih tem