» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
3 / 93
»»

podtalje ::

> Jaz sem poizkušal že prej z Direct subom vendar se mi sesuje:
> ali pa prekine film. Na mestu podnapisov mi pa piše da je dvd samo za prodajo pa neke lastnosti podjetja itc.

Ali lahko malo več poveš o tem:
- kdaj se ti seuje
- kdaj prekine film
- na katerem mestu ti izpiše, da je dvd za prodajo, ker res ne vem od kje bi to prišlo

in napake bom skušal popraviti.

cd ::

OJ.
Naj prvo povem da imam jaz filme vse na cd-jih torej ko urejam podnapise mi program bere film iz cd-ja:

This DVD is for screening purposes only not for duplication rental,sale or public performance.
To mi napiše na displayu kjer je film.
Direct sub se mi zapre vsakič če minimiziram ali odprem kak drug program, datoteko ali celo samo drug okenček in to takrat ko predvajam film v njem. Pri enem filmu mi celo, ko želim prevrteti na konec filma zato, da bi določil podnapis zmrzne noče mi pustiti prevrtavati, da bi našel zadnjo besedo oz.stavek.Ob zablokiranju programa mi prileti obvestilo če želim obvestiti microsoft on napaki.
Označim prvo izgovorjeno vrstico in ob izgovorjavi add nato isto z koncem.Ko pa kliknem calculate&convert napiše check start in end parameters error.Ko označujem začetek in konec mi sicer napiše parametre vendar ko želim izračun pa error.Ne izključujem možnosti blodenja mojga pc-ja. Bom poizkušaal kombinirati z Subtitle workshopom...

lp cd

podtalje ::

Sem res našel en bug v filtergraphu, ki je povzročal sesutje programa, kadar je bil le ta
prekrit z drugo aplikacijo. Zdownloadj si zadnjo verzijo in poročaj.

Pri sinhronizaciji je potreben naslednji postopek:
- označiš vrstico s časom z miško
- klikneš desni miškin gumb in izbereš Add to start line oz. Add to end line
(dodati se mora v polje, kjer piše Start(End) line)
- ko se pojavi v filmu, pritisneš GET

Verjetno bi moral napisati kakšen help.

cd ::

Kje dobim zadnjo verzijo?
Bom še enkrat probal.
Pol pa še to neki sem našel v task baru svc host.exe zgleda da kljub temu, da sem zavarvan kot kočevski medved fasal virus in nimam pojma kako ga bom dol dal.

lp cd

CaqKa ::

cd s tem idi v kako drugo temo, čeprav mislim da se nimaš bat ker je svchost.exe del sistema windows

bmen ::

podtalje

tudi meni se program (zadnja verzija) sesuje ko poskusim naložiti film.
Javi napako ...pini niso povezani... in številko napake.

na novo so naloženi kodeki iz klite paketa. Kaj bi bilo lahko narobe?
... B ...

podtalje ::

Zana biti kakšen problem z DirectX verzijo, ker za predvajanje uporabljam njihovo funkcionalnost.
Jaz imam doma naloženo DX9. Katero verzijo uporabljaš?
Kodek ne bi smel biti pomemben, ker če ti predvaja v BSPlayerju, bi moral tudi v DirectSub.
Ali ti napako javi pri vseh fillmih ali samo pri določenih?

cd ::

Kako se lahko pokaže napaka v podnapisu na Yamadi če mi napiše Directsub da se podnapis prekriva z prejšnjim.
Ker mi sicer v Workshopu čist vredu delajo.Jaz sem mnenja če kombiniraš Directsub in Subtitleworkshop je dobra varijanta.No se bom potem hvalil ko bom vkapiral oba.

Zanima me ali SUbtitle Workshop ali pa Directsub prikažeta film in podnapise tako kot jih potem gledaš na DVD -komponenti.Pač da preveriš še preden začneš s peko.Mislim da Workshop ne prikaže realno(vsaj tako sem preverjal) Directsub pa mogoče bi..no men še ni ratalo, da bi si lahko ogledal podnapise združene v filmu v Directsubu.

lp cd

gumby ::

tale yamada podpira OGM/OGG/MKV, ali naj sanjam naprej?

podtalje ::

@t.g.: Mislim, da lahko sanjaš naprej |O
Edino, kar naj bi v prihodnosti še naredili je podpora za vorbis audio v filmih.

cd: DirectSub pokaže podnapise točno tako, kot bodo v filmu. Za predvajanje
uporablja filter, ki ga imaš instaliranega na računalniku (ffdshow ali VobSub npr.),
je pa potrebno po spreminjaju podnapisov narediti reload filma.

Sedaj sem še enkrat prevedel verzijo z drugimi parametri, ki naj bi bila bolj kompatibilna
s starejšimi DirectX verzijami (manj od DX9), nimam pa nobenega računalnika da bi preveril

Drugače sem pa sedaj odprl novo temo, ki bo namenjena samo DirectSub, tako se ne bomo
preveč oddaljevali od tematike Yamada 6600.
DirectSub tema

bmen ::

@podtalje

directx je ta, ki je v SP2 (se mi zdi da je to 9.0c)
... B ...

podtalje ::

Ali lahko preveriš? Start->Run in napiši dxdiag ter nato pritisni Enter.
Ali se lahko naprej meniva v Directsub temi, da ne bo tukaj preveč zmešnjave.

mumbo ::

YAMADA 6600

pa kdaj mislijo izdat firmware, ki bo delal kot treba ??? oz. da bodo podpisi delali kot treba ? ;(

ve mogoče kdo, če obstaja kaki drugi firmware neorginal oz. predelan. in če deluje kaj boljše s podnapisi ?? pa je varno to zadevo gor nameščat?

še vedno mi ni jasno, kako sem dobil reklamni e-mail v katerem piše, da yamada podpira ogg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mumbo ()

podtalje ::

Za firmware nihče ne ve, kdaj bo prišel, trenutno pa tudi ni nobenega drugega firmware-a na Mediateku,
ki bi bil kaj boljši.

Kar pa pišejo v reklamah, je pa stvar prodajalcev. Yamada nikoli ni trdila, da podpira .ogg. Obljubljeno je samo bilo,
da bo to podprto enkrat v prihodnosti.

mumbo ::

Mam s5 en problem!

Naložil danes z neta Subtitle Workshop. Naloadam podnapis (film the wash sub file). Shranim v .srt! Te podnapisi zaostajajo za kakih 10 sek!! Brez spreminjanja. Medtem, ko .sub delajo ok...

Kako to ??

podtalje ::

Lahko, da si falil framerate.

Pri pretvorbi v .SRT je potrebno kot parameter navesti framerate. Če imaš ime filma isto
kot podnapis in v istem direktoriju, ti subtitle worshop sam prepozna framerate, drugače
pa moraš sam izbrati pravilno vrednost.

mumbo ::

Hvala podtalje!!

Problem je bil, da datoteke niso bile v istem direkotriju. Tako, da sem jaz potem shranil v 25 frameratu. Orginal podnapisi so pa bili 23,pašenekaj :)

mumbo ::

S5 Jaz! Upam, da vam ne grem na živce. :))

Yamado 6600 sem kupil pred enim mesecem. A se do sedaj še nisem ukvarjal s podnapisi. Kak film sem pogledal kar brez... Včeraj potem zrihtam podnapise z Subtitle Workshopom, posnamem na CD-RW. Kasneje bom probal še DirectSUB. Do tu vse okej.. Player od začetka bere vse kot mora.Tudi podnapise.

1. problem:

Potem pa spet nastane problem!! Podnapisi izginjajo!! Če vritim film naprej nazaj vklučujem/izkjlučujem subtitle se spet vklopijo.. Ugotovil sem, da prikazuje podnapise okoli 9 minut potem izginejo ;(( Imam pa verzijo firware 3 i think.. Grem zdej dat gor 6600r4.

2.problem:

Gledam film in velikokrat se zgodi (prevečkrat) da slika skoči, ne vem kako bi povedal.. kot bi se pojavil bel zaslon, vendar za manj kot 0,5 sek.. včasih se opazi, če nisi pozoren pa ne! vendar je stvar moteča. to je verjetno zaradi povezave TV in DVD. mam povezano preko SCART. verjetno to zadnji firmware odpravi. upam!

grem zdej probat!!

JanezH ::

Dostikrat se mi zgodi, da pri filmu ni zvoka in šele izklop s tipko power na komponenti (ne na daljincu) povrne zvok.
Se še komu to dogaja?

podtalje ::

Podnapisi izginjajo pri kombinaciji XVid + AC3, kar je splošen problem za vse MTK predvajalnike.

Rešitev:
1. pritisneš slow tipko na daljincu
2. zvok prekodiraš v MP3

JanezH ::

Zunaj je nov firmware za 6600:

You can get a new version of the firmware at:
www.yamada.de/ftp/dvx6600v5.zip

Known changes:
It does fix a bug which caused the player to crash using italian OSD menu
Support for 3 lines of subtitle

I didn't find the time to test everythng for know but it's the latest version from our engineers.

So please comment and don't forget if it's not broken you don't have to fix it. (Install only if needed)

Cheers,
Thomas

Jago ::

Je ze kdo stestiral ta firmware?

V bistvu ce je razen dolzine podnapisov se kaksna izboljsava...

jerry2000 ::

Saj to bi bila velika izboljšava, ampak samo če potem ne reže podnapisov pri 30 ali 35 znaku ampak jih prikaće v novi vrstici.

mumbo ::

Pred dvemi dnevi sem glih firmware4 gor dal danes bom pa kar že 5. 8-O

Glede na prebrano na http://www.my-yamada.co.uk odpravi napako pri podnapisih.
To pomeni, da podnapisov ne reže ampak jih včasih prikaže tudi v treh vrsticah.

Napake AC3+sub baje niso popravili ;( naj pa bi, ko pritisneš slow se podnapisi pojavili nazaj takoj...


@podtalje

to, da bi film iz AC3 kodiral v MP3 je rešitev, ampak zelo zelo slaba. Veliko rajši gledam film brez podnapisov z surroundom! Hvala ti, da si mi povedal sploh zakaj pride do napake in kako se je odpravi...

JanezH ::

A so podnapisi sredinsko poravnani?

bmen ::

za Smukca - ne (še)
... B ...

MarkoMan ::

prvo cestitke fantje k temo divx pred. ste ornk spoliral.
js sm se tut odlocu da kupm divx predvajalnik in sicer mi tale yamada mi se najbol disi.
mam pa par vpr., k tole temo ste prou lepo razvlekl in sm se cist zgubu. torej>

1. a ima zoom-ala pan scan pr bs playerju in preklop 4 3 in 16 9
2. a odkodira dd, za dts vem da ima samo izhod
3. VAZNO-kje zaboga so postavljeni podnapisi. vem da so levo poravnani, a so v sliki al v crnih obrobah
4. podnapisi podpirajo sumnike ne
5. kak je z ID-tagom pr mp-3, se dobr vid, oz. ce prkaze dovolj crk da vids ker komad je
6. ok chip je 3 generacija, kaksen je osip filmov in katere filme najveckrat zavrne. prebral sm da overburn na cd-r dela problem, pa xvid+ac3, pa cd medij nizke kvalitete, pa...se kej?
7. a daljinec je primeren za low-tech cloveka, al je nepregleden-nabit s funkcijami?

mislm da je to vse. HVALA za vse odgovore in popravke

ponesprec sm odpru temo-nism najbolj vesc-tko da pardon k packam

podtalje ::

1. podpira možnost preklopa med 16:9 in 4:3, ima pa tudi zoom, ki sicer ni zvezen, je pa zadovoljiv
2. DD odkodira
3. podnapisi so postavljeni malenkost višje, kot bi morali biti, so na sivi podlagi in niso obrobljeni
4. šumniki so podprti
5. ID taga pri MP3 ne podpira
6. od filmov dela večina 99%, xvid+ac3 dela, samo izginjajo podnapisi, pri meni je po do sedaj bral še vse CDje in DVDje
7. za osnovno funkcionalnost ni problemov

JanezH ::

podtalje :

s katero tipko pa spreminjas 16:9 v 4:3 ali obratno, ker do zdaj sem vedno z daljincem od TV-ja.

Pizzicato ::

Opažam, da mi manjka del slike - levo in desno. To se še posebej opazi, če stisnem PAUZO in potem zoom na 1/2. Takrat vidim da je na levi in desni še nekaj slike, ko pa je na zoom 1/1, pa mi to manjka.

Kako to rešiti?
Bogo

podtalje ::

Smukec: Mislim da se preklop med 16:9 in 4:3 lahko naredi samo preko setup menija.

Pizzicato: rešitev za tvoj problem je, da kupiš boljšo televizijo.
Problem ki imaš, se imenuje overscan in je nekaj povsem običajnega. Tudi televizijski signal,
ki ga dobiš, je približno 10% večji, kot pa ga ti vidiš. To je v osnovi zaradi tega, ker nobena
televizija ne kaže čisto iste slike, prav tako pa lahko zaradi občutljivost komponent pride do rahlega
zamika, zato se danes overscan skoraj povsod uporablja.

Vsaka televizija ima tudi servisni meni, kjer lahko nastaviš pozicijo slike, kar ponavadi tudi
delajo na servisu.

Pizzicato ::

Čudno... TV je 2 leti star SONY trinitron cev (raven ekran). Si siguren da je TV kriv? Kako pa si lahko nastavim servisni meni?
Bogo

divx man ::

zdravo!!!

že nekaj časa nazaj sem kupil yamado 6600 vendar pa sem naletel na nekaj težav ki jih ne znam odpraviti, ker imam premalo izkušenj z vso to tehnologijo. ko je prišel prvi firmware za ta predvajalnik, se pravi podpora podnapisov sem si ga seveda downlovdal in kot je bilo napisano v navodilih inštaliral na yamado. vendar pa se je pojavil naslednji problem. ko film predvajam z podnapisi mi film šteka, takoj ko jih pa izključim pa film dela popolnoma normalno. ali ima kdo kakšen nasvet kaj bi lahko naredil?
naslednje vprašanje pa se nanaša na nove firmware: in sicer ali naprimer najnovejši firmware, ki je bil sedaj pred kratkim objavljen na yamadini strani podpira vse stare firmware skupaj z novim dodatkom se pravi vse v enem ali moram dobiti stare firmware če jih hočem inšalirati na yamado in če jih moram posebej dobiti, kje jih lahko dobim??!!

upam da ste razumeli moja vprašanja in da mi boste znali odgovoriti!!!!

podtalje ::

Novejši firmware je samozadosten in "podpira vse ta stare.

podtalje ::

Na voljo nova verzija DirectSub.
http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=113494

Novosti:
- podpora za Yamada beta5 image
- centriranje s presledki na obeh straneh
- možnost izpisa podnapisov eno vrstico nižje

MarkoMan ::

A ima kdo kaksno izkusnjo s sistemom yamada h-8000x? www.nakupovanje.net/customer/product.ph...

a so to te zvocniki k jim zadnja dva spilata cist potih, al bi se dalo prebavit. Sej vem da kej prevec ne gre pricakovati..
sam ce so cist v podnu dam raj se 8 cukop pa kupm creativ p580.

Izkusnje in mnenja so fulll dobrodosla...

Podtalje:
kaj je stem novim directsub-om? a je to novi Fw k podpira sredinsko poravnavo, al kaj?
kaj je beta-5 image?

podtalje ::

beta5 je zadnji image za Yamado, ki podpira 88 znakov in izpis podnapisov v treh vrsticah.

DirectSub ni firmware, ampak program, ki je drugače namenjen hitri sinhronizaciji podnapisov,
ima pa tudi funkcijo, ki podnapise priredi za Yamado.

Sredinska poravnava je doseženena tako, da se pred in za podnapis dodajo presledki.
Ker beta5 firmware podpira 3 vrstice, sem dodal tudi možnost, da podnapise premakne
za eno vrstico nižje, ker so sedaj skoraj sredi ekrana

aljo00 ::

Za urejanje podnapisov za Yamado:
http://www.complix.net/MtkSrtFix/

Se zelo dobro obnese in nadvse enostaven

aja, morate pa imeti ver 5 firmware, ker dela z 3 vrsticami

www.yamada.de/ftp/dvx6600v5.zip


lp!
A

Runnagain ::

Hm, kako je sedaj s temi tremi vrstami in 88 znaki pri Yamadi; ali to pomeni, da zna FW sam prikazati podnapise v vecih vrstah, ce le te ne grejo v eno vrsto (to pomeni, da jih sam razporedi v dve vrstici, ce je ena daljsa, kot pa lahko prikaze), ali pa jih se vedno odreze, in podpira 3 vrste samo glede na pipo "|" ob break??

Lp, Runnagain!!

podtalje ::

Podnapise sam nadaljuje v novi vrsti, če so predolgi.

Vendar pa je tukaj en problem, ker če je podnapis v treh vrsticah in je prva daljša od 34 znakov,
potem jo bo nadaljeval v drugi vrstici (ponavadi samo nekaj znakov), drugo vrstico bo prestavil v tretjo, tretje pa ne bo prikazal.

Zato jaz še vedno priporočam eno izmed orodij, ki ti priredi podnapise za Yamado.

krneki ::

Pizzicato:

Kako prideš v servisni meni je odvisno od modela. Informacije se da dobiti na netu, samo ti priporočam, če boš karkoli spreminjal v servisnem meniju, da si potegneš dol tudi service manual in obvezno zapiši na list papirja vsako nastavitev, ki jo boš spreminjal, da ne bo treba na servis:D

Je pa servisni meni super zadeva, ker ti ni treba TV-ja za vsako figo nest na servis za nastavitev slike, še posebi če maš gajbo teško čez 70kg.

LexLuthor ::

@Podtalje

Katero opcijo v DirectSubu moram izbrati, da mi porihta podnapise za Elto8883 (krajšanje vrstic, centriranje)? Yamadine nastavitve na Elti namreč niso najboljše, prav tako Elta ne podpira podnapisov v treh vrstah.

podtalje ::

Hm, na žalost sem se malo prenaglil in prepisal vso kodo, ki je bila prirejena za manj znakov.
Bom pa še enkrat spisal in dodal še opcijo, da boš lahko sam izbiral max. št. znakov na vrstico in
max. št. znakov skupaj.
Prav tako sem presnel tudi prejšnjo verzijo, ki je vredu delovala z Elto.

Je pa en manjši problem, ker jutri potujem v tujino in se vrnem v torek, tako da bo nova verzija
na voljo čez slab teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

MarkoMan ::

kupu yamado. po zacetnem soku sm zlo zadovoljen. directsub se supr obnese.
sam me pa zanima:
1. zakaj eni filmi trokirajo-se mal zatikajo, posebi vidno je v sirokem planu
2. zakaj mi ni sprejel novega FW

js mislm da:
1. ker ma visok frp-29, 25. al pa ker sm ga slabo zapeku-16* hit., al pa kr kej. ne vem
2. nalozu fw v.5, yamada napisala neki v 4 tockah, pocaku 15 min. in vrgu vn cd.
se vedno je gor originalna verzija k sm ga kupu- 03.05. in podnapisi 0B.00.03- nevem vseh cifer sam zadnje sm si zapomnu. cd je cd-rw.

prosm za pomoc
hvala

bmen ::

odgvor za 2. točko
- si prebral navodila kako namestiti now firmware.

še enkrat na kratko:
- prižgi yamado
- odpri vratca
- zabriši noter PRAVILNO posneti cd z firmwareom (posent kot ISO)
- zapri vratca in pritisni play na yamadi
- počakaj par minut - nakar t yamada odpre vratca pogona
- še kar čakaj (na dzaslonu yxamade piše nekaj podobnega UPD)
- čez nekaj časa se player SAM ugasne in prižge
- preveriš ali je nova verzija naložena (setup-preferences-1369)

upam da sem vse napisal v pavilnem vstem redu?

za točko 1 - preveri kodiranje filmov?
... B ...

Nevihta ::

Na forumu my-yamada sem dobil tole:

Digital camera's usually store footage in Cinepak format which is not supported by the Yamada

Problem je sledeč, imam namreč canon A85 in ne morem gledati filmov na DVD-ju posnetih s foto aparatom.
A kdo kaj ve če se kaj dela na temu oz, ima kako rešitev!

PhotoBlaz ::

VirtualDUB -> prekonveritraj Video stream v DivX ali Xvid, pa bo delal zihr:D

dwinxp ::

Eno vprasanje:

Yamada DVX - 6600 bere .ogm datoteke ?

LP

bmen ::

dwinxp - ne ! (še)
... B ...

naty_88 ::

Lep pozdravček!
Tudi mene nekaj zanima glede yamade 6600?!?! Sem jo kupila pred enim tednom in po manjšem brskanju po tem forumu ugotovim, da se mi enako dogaja pri nalaganju novega firmware-a kot pri nekaterih!
Imam vprašanje:
1. Vse naredim, tako kot je opisano za nadgradnjo novega fw-ja... Vstavim cd in ga po 10 sekundah ven vrže, potem pa se nekje po eni minuti vrne spet nazaj na začetno stran! Hmmm, kaj zdaj imam gor novo verzijo fw-ja ali ne
2. Kje lahko to vidim? Ja, grem v setup-preferences in kam potem vtipkam to kodo1369... Hmmm, sem poskusla vse mogoče, a res nevem kam jo moram vpisat!?!

Pomoč!?!? ;(

Aja pa še to... Tud meni nekaj šteka film oz. Posnamem cd1, vse špila kot mora, potem pa posnamem cd2, pa mi cel čas nekaj šteka in zaostaja slika! Kaj sem naredila narobe... Ali je prišlo do napake pri snemanju ali je pri kodiranju filma problem... Ampak mi je malo čudno, ker mi cd1 vredu špila?!?!?!

Hvala vsem za pomoč!
Lp naty_88 :))

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()
««
3 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724283 (8897) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870573 (18392) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
424976 (3067) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525801 (13136) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302179 (1805) Stepni Volk

Več podobnih tem