» »

[divXvid] Yamaha predvajalniki

[divXvid] Yamaha predvajalniki

«
1
2 3 4

ledenimoz ::

lp.,
Imam DVD Yamaha S-550 ter imam probleme z dodajanje podnapisov v DivX film. Film .avi in podnapise .srt,.txt.,sub.,itd posnamem na cd in z tipko subtitles preglejujem, ampak nikjer ni sledi od njih ne zgor ne spod in mybe ce bi kdo vedu how oz. why nedela?

tnx folkz,
|ceman @ IRCnet

baracuda ::

Tud jst mam ist problem...A res ne ve noben kako bi se zadeva resila? Ima kdo mogoče kakšne info. ce ze obstaja upgrade? Hvala za odgovor ze v naprej!

CaqKa ::

Miki_Miska ::

ali resnicno nihce ne ve o nadgradnji YAMAHE

kaj cita?

ledenimoz ::

Hi,

according to yamaha's FAQ (german) it's possible to play DivX with subtitles in *.srt format. They even send me kind of "how to do it" manual. However it didn't work.
I got an reply from german support that the development team in Japan is currently researching this topic.

Lets hope they fix the problem.


The FAQ says .srt subtitles are supported and they must be located in the same directory and have the same name as the avi file.

Question:188 Kann der DVD-S550 DivX - Filme mit Untertitel wiedergeben ?
Der YAMAHA DVD-S550 ist in der Lage einen DivX - Movie mit Untertitel wiederzugeben. Es muss eine Untertitel - Datei erstellt werden, die den gleichen Namen wie der DivX Film hat.Die beiden Dateien ( der DivX Film und die Untertitel - Datei )müssen im gleichen Verzeichnis liegen.

Die Untertiteldateien mit der Endung: *.srt, werden unterstützt.


nch od tega ne dela tok da ne sprobavat =)

lp.,
|ceman @ #snowboard

bostjan44 ::

Zelo pomembno je da sta film in podnapisi enaki (enak ime)
npr. film-terminator
podnapisi-terminator

ker če film nima enakega imena kot podnapisi ti jih predvajalnik ne bo bral

Na koncu ti ni potrebno dati nobene končnice avi ali srt, sub ker ti nero avtomatsko končnico zapeče zraven, zato nastavi film in podnapise na računalniku brez končnic

CaqKa ::

Na koncu ti ni potrebno dati nobene končnice avi ali srt, sub ker ti nero avtomatsko končnico zapeče zraven, zato nastavi film in podnapise na računalniku brez končnic


aja? od kdaj?

Miki_Miska ::

@bostjan44

Te je že caqka vprašal, kako to. Daj bodi faca in to bolj podrobno opiši, kaj si novega odkril, oz. Kaj to podpira yamaha dvd s550.

Predvajanje filmov brez končnic in podnapisov brez končnic?

To je skoraj nemogoče. Odpiši!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

Stepni Volk ::

Samo INFO... Yamaha S-550 naj bi bila brat dvojček Philips DVP-720SA... izdelovana v Philipsovi tovarni... preverite pod pokrovom... poslikajte in primerjajte s Philipsovimi sotrpini...

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Tu je detajlna stran Philips 720SA... skupaj s fotografijami notranjosti... preverite, če drži postavka, da sta to v resnici identična ploščkosuka...

Dodgeviper ::

No dobil sem info s strani dobavitlja, da bo nadgradnja za podnapise kmalu.
Podpiral naj bi že sedaj, sam jim ni jasno zakaj se je to zgodil.

Lp

Turboslav ::

Štos je v tem, da je v firmwaru neka napaka in zaradi tega ne predvaja podnapisov, popravek je pa baje že v izdelavi...
Sir je dober

Miki_Miska ::

je možno kaj več napisati o tem, ali podati link kje to piše.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Miki_Miska ::

@masun01
a je že mogoče kakšen nov softwer za omenjeni dvd nneki že obstaja ko sem brskal po netu ampak tisto je zame preveč zakomplicirano a ma kdo kakšno info lp
Ker bo verjetno MODERATOR tvojo temo ZAKLENIL (TA ze obstaja), sem tvoje besedilo kopiral sem.

Bodi dober in nakazi na kateri strani si kaj nasel
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

masun01 ::

se opravičujem za napako ,kej več o podnapisih pal linkhttp://forums.divx.com/viewtopic.php?to...

Floki23 ::

Vidim, da vas je tu ogromno, ki vam je tale yamaha s550 spila hektoliter zivcev. Tudi mene je foter spravljal tako dolgo ob zivce kdaj mu bom zrihtu podnapise, da mi je uspelo! Podnapisi so lepi, centrirani in imajo dokaj dobro lokacijo na sredini ekrana. Update sem staknil na neki poljski strani in na zalost nimam vec linka. Tako, da sem pripravljen poslati update datoteko komurkoli, ki jo potrebuje. Zadevo lepo specete na cd in ga vstavite v enoto. Ko zacne carati se pojavi ekran, ki vas obvesca da postopek poteka in cd izpljune. Cd vzamete in se playerja ne dotikajte! Ko bo koncal bo pladen sam zaprl in se resetiral. Se enkrat do not touch, dokler ne konca!

Moj e-mail je : kopjas@volja. Net

Lp

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Floki23 - na tem forumu se ne kriči... beri: vse piše z velikimi tiskanimi črkami (poglej pravila na levi). Temo sem ti polepšal na "pravo glasnost".
Če imaš možnost, poizkusi podkrepiti izgled svojega FW s kakšno fotografijo... in če želiš, ti lahko tvoj FW damo na Internet: Primer.

Zgodovina sprememb…

TAG ::

Pred dnevi sem tudi jst kupil zlobo od Yamahe S550 in naletel na težave s podnapisi. Bla je potrebna debata s prodajalcem in na njihovi strani se je kmalu pojavil popravek za omenjene težave. Jest sicer še nisem uspel zrihtat zadeve, za ostale pa: poglej na stran bigbang.si/shop.
Če se bo kdo lotil zadeve naj sporoči če stvar deluje. Mejte se.

masun01 ::

stvar dela 100% sem zapeku in upgred-u

bostjan44 ::

a pa ti podpira tudi šumnike.ker sem prebral na big bang strani da šumnkov ne podpira ali je res?

bostjan44 ::

če imate yamahino komponento dvd s550 vam serviserji v agranciji brezplačno namestijo popravek, ker drugače ob nepravilni uporabi lahko vse pokvariš.
Ali je že kdo namestil nove popravke? zanima me kako je z šumniki ščž

Miki_Miska ::

@bostjan44
Ze veckrat sem zasledil, da je napisano da je FW na BigBengu, link za nadgraditev S550, podaj konkreten naslov, ker sem preiskal www in ga nisem zasledil.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

bostjan44 ::

http://www.bigbang.si/shop/?M=i&SH=2&IT...

na tem naslovu dobiš nadgradnjo in točna navodila za prenos

Sporoči kako si zadovoljen z predvajalnikom

lithium ::

A tale yamaha prebavlja ogg vorbis?
YAMAHA DVD-S 550

In kje v SLO se je dobi najceneje?

Thanks & LP!

bostjan44 ::

zanima me kaj pomeni to -če podpira ogg vorbis

CaqKa ::

ogg vorbis je podobno kot mp3 le da je ogg zastonjski in odprt format. je zelo nerazširjen na samostojnih napravah in moje osebno mnenje je da se nebo primo na "tržišču"

caesar ::

Ali mogoče kdo ve, katero kodno tabelo je potrebno izbrati pri nastavitvah podnapisov, da so vidni šumniki?
Kdor zna tud s kozo orje.

bota ::

če misliš za yamaho s550 , podnapisov z šumniki ne moreš nastaviti, ta posodobitev ki je zadnja prišla še ne podpira šumnikov

caesar ::

V setup-u imaš možnost vpisa poljubne kodne tabele za podnapise, pa me zanima a se je kdo že s tem igral.

BTW: Ali ima še kdo problem pri playbacku divx filmov, da se mu slika na trenutke malo zatika-skače (tudi pri filmih ki niso kodirani z AC3)?
Kdor zna tud s kozo orje.

bostjan44 ::

zanima me tisti ki imate yamaho dvd s550, kako ste zadovoljni-a vam bere vse cd-je in dvd-je, in kako je z novo posodobitvijo

rihtanet ::

Men je končno uspelo spravit skupaj, da mi delajo SLO fonti. Samo še malo moram stestirat zadevo pa lahko dobite zadevo! Rad bi tudi vgradil SLO meni!

bostjan44 ::

Super, dej povej kako si zadovoljen z komponento,a ti bere vse filme

Novinetz ::

RIHTANET!

Malo bi pomagalo če bi napisal s katerim FW ti je to uspelo, če si moral naknadno še kaj "čarat" itd. mislm da bi ti bila večina alstnikov S550 hvaležna :)
The one and only Novinetz

davids ::

Imam problem z Yamaho dvd s-550. Ko zaženem film se mi odprejo tudi podnapisi problem pa je v tem da med besedami nimam presledkov. Kako naj to odpravim?

Imam pa naložen novi firmware od te yamahe V.34

TheCyborg ::

Floki23 sm ti poslal email.

Drugače mam pa jaz tudi YAMAHO DVD-S550, kater mi pa podpira "Š"-je, "Č"-je mi zamenja z neko čudno črko, "Ž"-je mi pa ven spušča. Čeprav so te napake, mi podnapise uravna naravnost, ampak bi bilo fino da bi bolj izstopali, kajti ko je film v kakem svetlem delu, so podnapisi težko berljivi, pa še kdaj jih tako razreže.

Lp, Miha

rihtanet ::

Za vse, ki imate YAMAHO DVD-S550 tukaj firmware z SLO fonti! KLIK!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rihtanet ()

bostjan44 ::

ta link sploh ne dela.sicer prideš na drugo stran vendar tam ni nič od yamahe

TheCyborg ::

DivX-Portal: Access Denied

Btw. kaj pri tem playerju se ne da zrihtat, da bi bral tudi šumnike in sičnike?

Novinetz ::

Rihtanet najprej hvala ker se trudiš okrog firmware-a. Zadevo sem prenesel in sicer v.34 z modifikacijo za vzhodnoevropske jezike, žal pa šumnikov še zmeraj ne izpisuje(zamenja jih z drugimi znaki). Bi morda imel še kakšni nasvet kaj je narobe?
hvala
The one and only Novinetz

hubahaba ::

pravkar sem snel z rihtine strani firmware za yamaho s550, testiral ga bom v soboto,
moram še kaj posebnega vedet al sam zapečem na cd, vstavim v player just push play in to je to?
U gotta learn to craw, before u learn to walk....

lonko ::

A se ima kdo podoben problem:
doloceni filmi, nisem se raziskal kir codec itd.... se malenkost zatikajo, kar je zelo motece, naprimer film se izvaja kot da bi bil < 15FPS, kar je res annoying

A je kak upgrade ki bi to resil, imam zadnjo verzijo V34.

Pri teh filmih ce poslusas player z uho na njem se dejansko slisi kot da bi se skoz neki zaganjal.

Any idea?!?!

pri dolocenih filmih dela stvar 150%, samo pri nekaterih pa se zatika.

LorDoMen ::

Živjo, dejte mi povedat če ta firmware deluje s šumniki in sičniki, katerega je rihtanet zrihtu ??

Lp. Domen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LorDoMen ()

Samson ::

Za Yamaho s550 sem snel z ene poljske strani fw in zadeva dela. Sup in srt podpira, sumniki so. Sam da najdem ponovno in bom pastal link...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

lonko ::

Kaj pa to da se zatikajo filmi, tak recimo da gledas pa slika preskakuje??? any solution to that !?!?

ker taki filmi pa ubijajo

lovro ::

Jaz tudi uporabljam yamaho s-550 in imam NOV frimware ( by Bojan) in zadeva dela super podnapisi se razvrstijo tudi v 3 vrstice delajo vsi šumniki (č,ž,š) samo treba je uštimat to da bi se podnapisi večali, obarvali in da jim dodaš ozadje!Mogoče z novim fw.
Bravo Bojan 8-)

Lp lk

delfinus ::

to lonko:

za odgovor klikni ta povezavo KLIK

jegerboy ::

ali mi lahko prosim pošlješ firmware za yamaho s550 slo
zelo bi ti bil hvaležen
prav tako napotke kako to inštaliram
jegerboy

Zenca ::

lovro: kje si pa dobo FW?? lahko daš link?? plizzz!! :D

jegerboy ::

FW by Bojan dela ko bomba. svaka čast bojči upam da boš nadaljeval z upgradnjami in da bomo počasi lahko tudi barvali in premikali podnapise. kar se tiče slo fontov vse ok.
vprašal bi samo ali ta naša yamahica s kakšnim trikom bere še kak drug format podnapisov ali še vedno samo srt.
bojči tebi je treba ta trud plačat. vsi na forumu velik aplavz in poklon za bojča
jegerboy

janikav59 ::

Tudi sam sem imel problem z nadgradnjo Yamahe S550 do včeraj, ko sem našel na Polski
strani : http://www.itepe.net/firmware/DVDS550V3... firmware z oznako
YDV550.bin katerega sem preimenoval v YDV550.BIN (vse z veliko črko), zapekel in normalno dela vse, šumniki, sečniki, sredinska trovrstična poravnava. Podnapisi so sicer za moje pojme malo premajhni - do naslednje izbolšave bo kar vredi.
TO VELJA ZA VERZIJO V34 - na tej strani so tudi druge verzije
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954392620 (49116) NejcSSD
»

[divxvid] LG predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21534690 (9510) kekpek
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724201 (8815) bizi72
»

[divXvid] Podnapisi izginejo na komponenti

Oddelek: Zvok in slika
116848 (5505) krneki

yamaha dvd-s550

Oddelek: Zvok in slika
71731 (1676) CaqKa

Več podobnih tem