» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
4 / 45
»»

chucki ::

ne sub ne podpira (zaenkrat) sub mors spremenit v srt. ali pa smi. datoteko.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

boko34 ::

BALA!!!!!!!! Skoda,drugace pa hvala.

SmoKey ::

Bom še enkrat vprašu : Ali obstaja kombinacija VHS/DVD/DivX/... kje v bližini SLO, AUS, ITA...? Kdorkoli:\
Živalsk vrt iz silicijeve doline

SasoS ::

Z Divxom po vsej verjetnosti ne...VHS/DVD pa obstaja...ampak so meni čudno-grde naprave. Jaz sem naš VHS izklopil pred kakšnim letom ker sem rabil SCART kabel za DVD. Do sedaj se mi ni še noben pritožil :D

mitfif ::

Ta teden sem imel doma tale Loomax predvajalnik iz Mediamarkta za 99 Eurov in moram reči da dela odlično. Bere vse divx-e, mp3, audio CD, DVD, DVD-je na katerih je posneto 6 divx filmov skratka vse sprobano 100%. Delajo tudi podnapisi z končnico sub. Edino me moti, da so podnapisi rumene barve in da so majhni. Drugo je vse OK.

sesko ::

za mitfifa:
Ko si napisal da si imel doma ta lomaxov dvd/divx player, mene zanima ce podpira tud dvd-r, pa dvd-rw.kr grem nasledn tedn v avstrijo pa mislim neki kupit.
hvala za odgovor

sesko2 ::

Ja pa ce podpira tud xvid kodek pa ac3 zvok

mitfif ::

DVD-R nisem probal, DVD-RW in DVD+RW pa sem in zadeva dela. XVID codec podpira za AC3 zvok pa ne vem.

sesko2 ::

No sej ce dela DVD-RW in DVD+RW pol dela tud dvd-r in dvd+r 100%.Bom verjetn js kr to nabavu, je cena kr vredu.Pa hvala za odgovor.

sesko2 ::

Sori ko tezim mitfif, sam to pa tak ma normaln ne podpira sorund sound da lahk zvocnike gor prklucim ne?

mitfif ::

Ja, ima en scart izhod in činče za priklop zvočnikov.

Lucifix ::

Samo da povem lastnikom Elte 8882, da je že omogočeno branje podnapisov v filmih. Več informacij dobite tukaj:
klik (angleščina je čist v bedu) :)

Jaz sem že sprobal in dela super. Problem je kot vedno samo v šičnikih in šumnikih (katere pa prej spremeniš).

sesko2 ::

Lucifix sam povej mi al ma ta elta 5.1 surround izhod al rabis receiver da pol dela surround.hvala za odgovor

Lucifix ::

Žal je to pomankljivost pri Elti, da nima 5.1 izhoda. Namreč ima samo 2.1. Glede reciverja pa se žal ne spoznam dovolj dobro, da bi ti lahko svetoval.
Lahko pa si tukaj pogledaš karakteristike playerja:
http://www.elta8882.com/

in pa premerjava med elto 8882 in kiss 450:
klik

Čeprav sem zdaj videl pri tej primerjavi tole: Interfaces 5.1 < - naj bi podpirala. Čeprav ga ne!? Zihr sem vse pomešu :)

SasoS ::

sesko2: v vsakem primeru rabiš 6 kanalni ojačevalec ker so izhodi neojačani. 5.1 izhod na DVD playerju ti pride prav edinole če poseduješ 5.1 Dolby Pro-Logic ojačevalec z 5.1 vhodi. Če takega ojačevalca nimaš, potem rabiš Dolby Digital ojačevalec in pa digitalno povezavo z DVD playerjem - to ma pa itak vsaka enota.

Horny ::

Prebral sem vse skozi, pa se še kljub temu ne morem odločit kateri predvajalnik si naj kupim. Naj mi prosim nekdo priporoča katerega. Mi ga lahko kdo poceni zrihta?

SmoKey ::

Jaz tud ne vem več kaj bi, sem mislu najprej Lite-On LVD 2002 pa nisem ziher če delajo podnapisi, pol mi je dost kul tud Philips 737 pa ne vem če se ga kje v LJ dobi, za elto pa sploh ne vem zdej a delajo podnapisi pa kje se ga dobi v LJ, uglavnem čist sem zgubljen, jutr nej bi ga šou pa kupt za mojo mati ker sem ji reku da Lite-On predvaja podnapise, mislim fak :|
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Lucifix ::

Jaz ne morem dati objektivno mnenje, saj imam doma le Elto 8882. Lahko ti samo zagotovim, da podnapisi sedaj z nadgradnjo na Firmware 1.0.0.6 A delajo. Vse kar je potrebno storiti, je da podnapise pretvoriš v .SRT format in spremeniš vse Š-je, Č-je in Ž-je v s,c,z (notepad naredi to v minutki). Podnapisi so baje lepši kot pri Kiss-u (tko sem prebral).

Sem pa skoraj siguren, da bodo novejše playerje (ne elto 8882) večkrat nadgradili, saj so trenutno tržna niša.

Naj ti še ostali povedo kaj o drugih playerjih.

Horny ::

Danes sem dobil ponudbo (30.000sit) za Lomaxov DivX player, pa me zanima, če je ta stvar vredna nakupa, če vse lepo špila. A ga ima kdo, naj po pravici pove, če je zadovoljen z njim. Rabil bi test tega playerja, da bi pogledal njegove statistike[:)Na internetu nisem našel proizvajalčeve strani, kaj še le kakšen test.

sesko2 ::

www.loomax.com
V avstiji ga dobis za 80 EUR baje pa da spila vse tud podnapise.

SasoS ::

loomax.de&nbsp;-&nbsp;This website is for sale!&nbsp;-&nbsp;loomax Resources and Information.

Žal nisem našel nobenega testa, tudi nikjer direktno ne piše kater čip je (po vsej verjetnosti je ESS, kar naredi player zelo podoben Philipsovemu 737)...ta novi Mediatekov čip na elti 8883 še vedno bolj rula :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

KleBac ::

Pozdravljeni !

Lepo, da se dogaja taka lepa razprava na temo MPEG4 predvajalnikov. Rad bi še jaz pristavil lonček in vam na kratko povedal, kako je imeti UMAX-Yamada DVX-6000. Imam ga približno 4 tedne.

Najprej pa malo uvoda:

Prvi, ki so naredili čipovje, ki je bilo ISO MPEG4 zmožno, so bili gospodje pri SIGMA Designs z njihovo 8500 'serijo' - samo eden.

Predstavniki so:
KISS, Elta (ne 8883), Neuston, Lite-On, Yamada 5550, Waitec-X4.....skratka vsi, ki imajo FW v ISO obliki.

Prednosti - Sigma podpira DivX4,5,XviD, OGG Vorbis (avdio), WMA......
Pomankjivosti - DivX 3.11 NI hardware-sko (Sigma) podprt. Zakaj? 3.11 ni legalna zadeva.....odkodiranje se dogaja
programsko - zato problemi pri high-bit-rate. Najbolj dejaven na firmware področju je Neuston (www.neuston.com) . Prodaja Neuston in KISS: Trgovina "Od A do Ž" - InterSpar Vič-Ljubljana.


Drugi, ki so naredili čipovje, so priESS-ju - Vibratto čipovje

Predstavniki so: XORO ( www.xoro.de ) www.xoro.de
Phillips DVD 737, UMAX-Yamada ( www.yamada.de )
Vsekakor boljša kvaliteta MPEG4 odkodiranja. Vendar, tako kot Sigma, ne ppodpira QPEL in GMC.

- Posebnost Yamada predvajalnikov 6000/61000 (razlika le v designu) je, da ima poleg optičnega in koaksialnega DTS in DD izhoda tudi Analogni 5.1 izhod - odkodirnik.

Tretji rod pa je MediaTek Čipovje - MediaTek

Pravijo, da podpira QPEL in GMC - ja, vendar ne v XviD naprednem profilu, ampak samo DivX 5.1 Pro


Sicer pa: Nazaj h Yamadi.

Koštal me je 35,5K SIT - www.taipan.si

Igra praktično use, kar vtakneš na čemerkoli (DVD + - RW) MP3, MPG, MPEG, ASF, AVI, AC3, JPEG

Je region-free in podpira .SRT podnapise - zaenkrat. Ima pa probleme z novim XviD-om ver.1 beta1 in beta2

Ko bo FirmWare na voljo, bo na www.umax.de pod support


Pa čao in lepo odločanje !!

Lucifix ::

Da sporočim vsem lastnikom Elte 8882, da je izšel nov popravek (firmware):
klik

Tukaj pa je na hitro opisan kaj vse podpira:
klik

Pozabil je samo povedati, da sedaj tudi uradno podpira podnapise. Če tudi samo v SRT obliki ne vem, grem pa sedaj sporobat, če tudi kakšen txt ali sub? :D but i doubt...

|neyc| ::

kaj pa že ve kiri kdaj bo taki popravek za philipsa 737?? ker bi rad mel normalne podnapise ne pa neke mini rumene, ko se ob svetli podlagi nič nea vidi,..

gumby ::

podnapise je itak najboljše imeti v srt formatu... potem ni problemov z framerate...

pivmik ::

Dokler ne bodo podpirali SUB podnapisov jih ne mislim vohat.
Folk ima na miljone ŽE posnetih CDjev z raznonraznimi podnapisi, večinoma pa SUB (MicroDVD) in s ŠUMNIKI(nastavitev Central Eutopean Font in podpora Unicode)!

In ko hočeš gledat filem hočeš gledat filem, ne pa se zajebavat s notepadi in šumniki, pretvarjanji podnapisov, kopiranjem filmov na disk in nazaj snemnanje na ReWriteable CDje.
ne, Ne in NE!



Dokler ne poštimajo vsega tega nimate za kupovat nobenega playerja.
Pa podporo DivX 5 enostavno ignorirajte, saj filmi prohajajo v XVID. Glavno je XviD, šele na to pridejo DivXi in komercialne smeti.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

SasoS ::

Ko bi vsaj še kak player imel mrežno...tako ne bi blo treba snemat RW-jev...

Lucifix ::

Dokler ne poštimajo vsega tega nimate za kupovat nobenega playerja.

Picnik: raje govori zase. Jaz še nisem imel tako veliko filmov pred tem, tako da mi ni čisto nič žal da sem kupil player. Prav gledanje filmov na televiziji, odtehta vse tiste "neprijetne" stvari, katere omenjaš.

chucki ::

Bog odpusti @picnik saj ne ve kaj govori :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

karma ::

ne vem če ste zasledili: v naši bližini se da dobiti klon Elte 8883 ->Amstrad dx 3016..




DVD/ DVD-R/ DVD-RW/ DVD+R/ VCD/ SVCD/ CD/ CD-R/ CD-RW/ MP3/ KODAK CD/ JPEG;
- MPEG4, DivX e XviD;
- AUDIO CD, MP3 & MP3 Pro
- Progressiv Scan
- Uscite posteriore 5.1 canali sourround
- 3D Surround System, Virtual Surround
- 96Khz/24bit stereo audio DAC
- Convertitore video D/A 12 bit
- Multi Audio system,
-Sistemi selezionabili: PAL/Multi/NTSC
- Immagini ad alta risoluzione oltre 500 righe,
- Progressiv Scan
- Connettore uscita diretta COMPONENT VIDEO OUT,
- Dolby Digital,
- DTS,
- 3D Surround System con Virtual Surround
- 5.1 canali Surround
- Schermo selezionabile 4:3 e 16:9. On Screen Display in 8 lingue,
- PAL/NTSC compatibile,
-Funzioni slow motion e fast forward,
- On Sreen display in Italiano e multilingue,
- Supporta audio in 8 lingue diverse, supporta sottotitoli in 32 lingue diverse
- Modalit&agrave; Repeat e random, Funzione Multi-angle, Funzione Zoom 2/4/6/8/16 x,
- Uscite: S-Video, Coassiale, Digitale Ottica,
- Uscita video composita,
- Uscita diretta 5.1 surround
- 1 Scart, 2 Video out ( RCA),
- Uscita Video Composita YUV,
- Telecomando multifunzione,
- Dimensioni: 43 x 5 x 31 cm
- Colore: Silver con frontale specchiato,
-- Software aggiornabile (aka firmware upgrade
2 anni di garanzia.


chip je tanov MEDIATEK MT1389DE 0343-AWS D0N3N


Bere menda vse od divx 3.11 do Xvid....razen Xvid Qpel+GMC

cena->sitnica....99,99 EUR

cya
k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

rakusj ::

Postavil bi vam laično vprašanje. Prebral sem celotno temo nisem pa zasledil podatka o raztegovanju posnetkov.

BsPlayer, PowerDVD in ostali ti posnetek raztegnejo čez cel ekran (4:3) razmerje. Kako je s tem pri komponentah.
Recimo da me ne moti da so ljudje raztegnjeni in face dolge in "smešne". Imajo komponente tudi to možnost ali gledaš
film v formatu v katerem je narejen in pri 4:3 TV-jih pač trpiš črne črte na ekranu.

Hvala za odgovor.

Jaša

WildTHink ::

@SasoS:Kiss DP-500 ima to možnost in 508... poglej na kissovi strani!

@rakusj: Kiss 450 ima zoom s katerim ti sliko poveča, a ne razegne. Drgač pa če slika ni nevem kako ozka se da normalno prenašat "črne črte" in se podnapisi lepo na "črne črte" pridejo.

Lucifix ::

Elta ima tudi funkcijo zooma in različnih formatov (4:3 letterbox, 4:3, 16:9).

SasoS ::

@WildTHink: že že, samo jaz bi imel takega z MediaTek chipsetom :D

WildTHink ::

Mal težko bo tole najt, če je glih vn pršou:D
So... are you red or blue?

morko ::

Imam Elto 8882 z zadnjim firmware-om (2.0.3.0). Najbolj so mi manjkali podnapisi. Ti sedaj delajo, na CD-ju jih je lahko tudi več. Ime datoteke ni pomembno (ni nujno isto kot .avi fajl). Med podnapisi pa preklapljaš s tipko "subtitle".

Sedaj pa vprašanje. Je komu uspelo usposobiti šumnike v podnapisih, kakšno enkodiranje je potrebno izbrati, oz. ali je to sploh mogoče?

Hvala za odgovor

karma ::

nov firmware za Yamado 6100 je zunaj, več info tukaj
Amstrada 3016 (z novim Mediatek Chipom, klon Elte 8883) imajo v Mercatone Zeta v Palmanovi, sam sem ga ubodu v soboto. Dela ok.

cya
k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

McNato ::

@karma
Kakšna je cena za Amstrada v Palmanovi (brez IVE) ?
Glede na to da pri XVIDu ne podpira QPEL in GMC me zanima koliko se to pozna v praksi?

LP

Lucifix ::

morko: zaenkrat funkcija za slovanske fotne (charset) še ni podprta. Sem pa že pisal elti, in jih na to tudi opozoril. A žal brez odgovora ;((

gumby ::

dajte gledat brez podnapisov... se boste vsaj anglesko naučili :)

karma ::

McNato..cena je natančno taka kot sem objavil par postov više....kar se pa tiče Xvid z-GMC+Qpel...zaenkrat nisem zasldil, da mi ne bi kej vrtel kar bi dal not (sprobal cca 50 raznih filmov)...poglej si mal ta primerjalni test na pageu "konkurence" Jepssen ((Non Parte=ne štarta film sploh, Visione regolare pa itaq veš kaj pomen)... link...sicer bo pa elta 8883 po 27.12. v Krautlandiji v akciji za 87 EUR+Mwst.
Nekaj folka je že patchalo Amstrada z novim firmwareom od Elte 8883 in stvar dela..razen da 2 tipki na daljincu ne delata več in moraš izbrat opcijo iz menuja in seveda garancija 24 mesecev propade, ker se pol sveti na ekranu Eltin logo.Sicer ima pa zadeva poleg ostalega tudi 5.1 odkodirnik, tako da lahko kamot gor priključiš kake Inspire al druge 5.1 zvočnike, sam kable RCA->RCA nabaviš namesto mini jack 3,5->RCA...
Za konec še link do strani, kjer po dejansko delajo večino divx playerjev in pol gor nalepijo razne "barand" nalepke aka Amstrad,Elta, Lomax etc....mislimda bi lahko tudi g.Jankovič naročil svojo verzijo za verigo "najboljšega soseda", saj je najmanjša količina samo 3000 kosov.... link

Merry Xmas & Happy 2004!(z divx playerjem ali brez)


k.

samoj ::

Kje bo Elta 8883 v akciji za 87 EU?

LP,
Samo

Speedster ::

Ja mene tudi zanima kje se da to kupiti za tak dinar?
Konkretno me zanima za Gradec, ker grem v torek gor pa bi rad to zadevo kupil čim ceneje.

Lep pozdrav, Gape

miha25 ::

Ali bodo to prodajali tudi v kakšni trgovini v bližini Celovca?

karma ::

@Samoj,Speedster,miha25: naslova štacune ne vem, zihar pa ga ne bojo mel v Celovcu tako hiter za ta dnar.Novica je z linka, našel sem tudi stran nekega grosističnega podjetja, ki je potrjeval ta thread s dvdboarda..sam je zdej ne najdem več, bom še probal.
&


cya
k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

mrTwelveTrees ::

a tale Yamanda podpira šumnike ?

pa zakaj Philipsov predvajalnik ne podpira podnapise . SUB ? nej grejo v rit.... ;(( ;(

CaqKa ::

tak čist btw.. pomojem je podpora za šumnike malo utopija za vse ki tukaj po tem sprašujete.... bomo vidli.. morda se bodo pa spet kakšni poljaki zbunli pa boste le dobli podporo za šumnike :) samo ne verjamem ker že za dlančnik sem iskal šumnike kot iglo v senu :)

M_ ::

Samo nekaj glede teh DivX/Xvid komponent. Vsak hvali samo tisto komponento ki jo ima doma, isto je pri trgovcih, ki hvalijo tisto kar prodajajo. Zdej pa naj se najde en na tem forumu, ki se zares spozna na to in mi naj pove katero se res splača kupit. Naj pove taksno ki ima opticni izhod, podpira 5.1 zvočnike, podnapise - s tem mislim tudi na č,š,ž, in končnice TXT, SUB in SRT, in da se podapisi lahko vstavijo v tisti prazen (črni) prostor pod sliko in se lahko tudi kaj povečajo. Slika naj bo normalna ne pa taksna, kot je bila opisana nekje zgoraj v reviji Joker (pri Kissu). Naj kaj povejo tudi tisti ki imajo Philipsa ali Newston, če sta kaj vredna in če podpirata zgornje stvari. Ali se da podanapise tudi kaj spreminjat, npr. če se v filmu prikazujejo prehitro ali prepozno?

Zanima me se, kako je z nadgradnjo ce nobena komponenta ne podpira vsega zgoraj nastetega.

Odgovore mi lahko posredujete tudi na: sky.m@email.si

CaqKa ::

če hočeš odgovore na imejl potem klikni na ono slikco zgoraj. odgovore boš dobil na imejl ki ga imaš napisanega v profilu.
še slikca na ktermo morš stisnit:

miha25 ::

Če na to Elto 8883 ki ima 5.1 ločene izhode za zvočnike priklopim gor Creative 5.1 zvočnike mi bo igralo dolby digital?
««
4 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856617 (12718) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724201 (8815) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524549 (5047) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922013 (9822) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531174 (14427) Stepni Volk

Več podobnih tem