» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
91 / 93
»»

činčkabl ::

jst mam neki delov za yamado 6800 x plus
http://www.bolha.com/oglas2829230

Zgodovina sprememb…

schurda ::

Da ne bi odpiral nove teme:

Zadnje čase zelo slabo "primejo" tipke na daljincu, še posebno play. Zamenjava baterij ne pomaga. Drug enak daljinec dela brez težav. Kje je problem? Pa še to: da se ga odpre, a je potrebno dati dol vrhnjo nalepko z napisi?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

damjan11 ::

@činčkabel Se mi zdi, da sem od tebe kupu cd enoto, ki pa je bila fuč. Laser je bil fuč, tako da je vse šlo v kanto.
Če si poslal v Šempeter, potem je to to, če pa ne se opravičujem.

20sdfj093f ::

@LexLuthor: "kaj pa še hočeš"

Morda DTS dekodiranje? :)

LPd

fisherman74 ::

Evo po 1 letu in 4 mesecih je danes dokončno odpovedala moja Yamada 6800x +. Moram reči, da je do sedaj solidno (ne idealno), služila svojemu namenu.

No na trenutke še deluje, po večkratnem ugašanju in prižiganju ji celo uspe prebrati CD/DVD, v večini primerov pa napiše no disc, kdaj jo moram, celo iz elektrike povlečt, da se sploh uspe prižgati.

Glede na to, da sem že naročil nov Divx player (tokrat bo to Philips 5160), sem pripravljen podariti Yamado nekomu, ki mu bo prišla prav za kose. Najbolje nekomu iz okolice Nove Gorice.


Če je kdo zainteresiran naj mi piše na fisherman74@gmail.com.

LP

psytoma ::

Naj bo nekdo tolk prijazn pa mi pove katere zvočnike s subwooferjem 5.1 al pa kr 2.1 si naj kupim da mi bodo delali na YAMADA 6800 predvajalniku

LexLuthor ::

Vzami GENIUS SW-HF5.1 5000

LexLuthor ::

@fisherman74

Raje po Bolhi odprodaj Philipsa in nesi Yamado na servis. Odpovedal ti je loader, nov stane cca 25 EUR., ali pa poglej zgornji post od činčkabla.Tako dobrega playerja, kot je Yamada 6800, ne dobiš več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Frgazor ::

Živjo,

staršem sem podaril svojo yamado 6800, zdaj pa so kar naenkrat problemi: pred časom sem jim zapekel par starih filmov, pa še vedno delajo b.p., vse kar zapečemo na novo pa predvaja črno-belo! Pa sem pekel na več računalnikih, različen softver, mediji itd., veliko različnih filmov. A je možno, da ima enostavno probleme z novejšimi kodeki, je napaka kje pri povezavi s tv, okvara? Je pa zanimivo, da so potem ko neham predvajat film tudi meniji črno-beli...

LP

LexLuthor ::

Zanimiv primer, se mi pa ne sanja, zakaj do tega pride. Moya Yamada 6800x špila vse kar vtaknem BP. Vprašaj na servis (JAE).
Preveri še, če je scart kabel dobro vtaknjen na obeh straneh - tudi pri TV.

Zgodovina sprememb…

Frgazor ::

Če bi bil scart narobe vtaknjen verjetno ne bi pravilno predvajalo starih filmov, ki sem jih zapekel že pred časom...

psytoma ::

kateri 2.1 zvočniki (ne preveč dragi) pa bi tudi delali na yamadi 6800 ??

blze ::

evo jz mam tele zvočnike gor prklopljene in sem prou zadovolen :)
http://www.mimovrste.com/artikel/190002...
uživejte
blze

Primoz78 ::

Tudi moja Yamada 6700 zgleda gre pocasi po gobe...Divx bere neki casa potem zacne stekat dokler ne zasteka...zadeva zamrzne za 5 min in potem vrze ven v osnovni menu. Probal sem z DVD-RW in DVD+/-R na novo posneti in starejsimi pa dela vedno isto...a je kaka moznost popravit zadevo? Mislim a bi mogoce ciscenje lece pomagalo?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

DjAndy ::

Imam 6800X in nanjo priklopljen Logitechov 5.1 aktivni sistem zvočnikov....
Pa nikjer ne najdem navodil od Yamade, kako je treba zadevo v meniju nastavit, da bo pravilno špilala, mam pa V1BLEX Firmware.....
Ma kdo mogoče kje kakšne scan-e od navodil....

LexLuthor ::

DjAndy:
Greš v menu> Nastavitve za zvok> Speakers> Opcijo "Downmix" nastaviš na off. To je to.

ales400 ::

sam imam isto 6800 in enak problemi kot ti ____ FRGAZOR ____ ko dam novojše filme v prevajalnik ni barvne slike in ni podnapisov....


zakaj se to dogaja? je ze kdo pogruntal?


Živjo,

staršem sem podaril svojo yamado 6800, zdaj pa so kar naenkrat problemi: pred časom sem jim zapekel par starih filmov, pa še vedno delajo b.p., vse kar zapečemo na novo pa predvaja črno-belo! Pa sem pekel na več računalnikih, različen softver, mediji itd., veliko različnih filmov. A je možno, da ima enostavno probleme z novejšimi kodeki, je napaka kje pri povezavi s tv, okvara? Je pa zanimivo, da so potem ko neham predvajat film tudi meniji črno-beli...

LP
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales400 ()

ales400 ::

sam predvidevam da gre za nekso napako v codekih, vendar se lahko motim... imam pa naloženi LexLuthor 1b fireware... nisem ziher, v setup meni mi desno spodaj piše night comp.hu v1b...
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

ales400 ::

nič znanega
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

LexLuthor ::

meni dela čisto vse, nobenih problemov, tudi z novejšimi filmi.

LexLuthor ::

Imam 6800X in nanjo priklopljen Logitechov 5.1 aktivni sistem zvočnikov....
Pa nikjer ne najdem navodil od Yamade, kako je treba zadevo v meniju nastavit, da bo pravilno špilala, mam pa V1BLEX Firmware.....
Ma kdo mogoče kje kakšne scan-e od navodil....


Aja, če imaš optično povezavo, potem moraš pri nastavitvi za SP/DIF nastaviti opcijo RAW.

tomazsk1 ::

živijo!

Tud jaz sem se odločil da popravim 6800x. Medijev mi ne bere, ne dvd-jev ne cd-jev, en čas še išče potem pa napiše no disc. Prebral sem da naj bi crknil loader, zdaj pa ne vem kako to zgleda, da bi dobil rezervni del pa zamenjal. Ali je lahko še kaj drugega vzrok da ne prebere medijev?

Hvala! LP!

[img]http://shrani.si/f/3J/Jc/FcdZXol/p10208...

LexLuthor ::

Imel sem identično napako. To je crknjen original loader. Nesi na Jae in upaj, da še imajo dele.

tony10 ::

za vse , ki imaste Yamado 6700 in bi jo radi nadgradili, vam svetujem FW od Hej456 in sicer verzija Hej456 V5.1E

Po vseh testiranjih, nalaganjih in uničenju en kup CD-R :( sem prišel do zaključka, da je verzija 5.1E najbolj izpiljena in deluje res VSE, pri drugih se pojavljajo različne napake (moder ekran v menijih, podnapisi se mešajo med seboj, če so filmi v skupni mapi...)tu je pa vse OK, naložite si podverzijo CP1250. Je sicer v angleščini, vendar ma toliko dobrot, da to pozabiš :)

dobite ga na tej strani: http://www.hej456.com/v4.html

Upam da sem pomagal nekomu
Lp
kruha in iger

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony10 ()

ales400 ::

Kateri FW pa priporočate za jamado 6800x?
kateri so najnovejši? kateri med najboljšimi?
lp!
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

LexLuthor ::

Kateri FW pa priporočate za jamado 6800x?
kateri so najnovejši? kateri med najboljšimi?
lp!


Predlagam TEGA. Jaz zaenkrat boljšega nisem našel. Navodila so v Zip fajlu.

m4dj ::

Jaz mam new age April 2006 1A verzija .... torek že več kot dve leti in ga nism menjal ker ni bilo nobene potrebe. Firmware ima vse kar rabim in je brez napak.
M4DJ

LexLuthor ::

Verzija 1A ima lahko probleme s podnapisi pri filmih v dveh delih.

m4dj ::

JA to pa nevem... nisem pa še mel nobenih problemov tudi ko gre za film v dveh delih. Res pa je da nevem kaj nudijo novejši in pa če nudijo kaj več...in vprašanje sploh če novejšega potrebujemo.

Lp
M4DJ

psytoma ::

če kupim te zvočnike http://www.mimovrste.com/artikel/176001...

za yamada 6800 prevajalnik, ali rabim kupit še kakšne dodatne kable? pa katere nastavitve so pomembne da usposobim to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

LexLuthor ::

kabli bi morali biti zraven, sicer potrebuješ tri pare stereo RCA kablov (činč-činč).

LexLuthor ::

kabli bi morali biti zraven, sicer potrebuješ tri pare stereo RCA kablov (činč-činč).

glede nastavitev: RTFM

psytoma ::

i dont have manual anymore :) Drugače tisto sem videl, da si napisal, da je treba dati pri sp dif na RAW. pa downmix na off, to sm si napisal, še kaj drugega mogoče?

LexLuthor ::

Ne, pri analognih zvočnikih moraš zvok nastavit na PCM, RAW je aktualen, če uporabljaš optični izhod. Downmix pa obvezno na off! Potem nastavi vse zvočnike na "small", subwoffer pa na "on".

psytoma ::

aha torej pri genius sw-hf5.1 5005 moram dati PCM potem?

LexLuthor ::

aha torej pri genius sw-hf5.1 5005 moram dati PCM potem?


Yep! Če si v dvomih, nastavi na "auto".

psytoma ::

Včeraj sem dobil te genius 5005 zvočnike in sem priklopil vse skupaj, tam sem nastavil pcm kjer se je dalo, downmix sem dal na off. Woofer sem dal na ON, edino te zvočnike sem pustil na large ker nisem vedel, kaj pomeni ta nastavitev(kaj sploh naredi ?). Zanima me a se morajo pri navadnih xvid filmih(mp3 zvok) na teh zvočnikih in yamada 6800 predvajalniku tud basi slišat, ker meni se namreč ne, pri enih filmih sm prednja dva zvočnika pri drugih vsi razen woofer ne(je pa 100% na ON). Ali je treba predvajati filme z pravim ac3 zvokom da bo sploh bas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

ales400 ::

sam imam isto 6800 in enak problemi kot ti ____ FRGAZOR ____ ko dam novojše filme v prevajalnik ni barvne slike in ni podnapisov....


zakaj se to dogaja? je ze kdo pogruntal?


Živjo,

staršem sem podaril svojo yamado 6800, zdaj pa so kar naenkrat problemi: pred časom sem jim zapekel par starih filmov, pa še vedno delajo b.p., vse kar zapečemo na novo pa predvaja črno-belo! Pa sem pekel na več računalnikih, različen softver, mediji itd., veliko različnih filmov. A je možno, da ima enostavno probleme z novejšimi kodeki, je napaka kje pri povezavi s tv, okvara? Je pa zanimivo, da so potem ko neham predvajat film tudi meniji črno-beli...

LP


Napaka je v nastavitvah:
Nastavitev zaslona mora biti namesto avtomatsko na PAL..
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

psytoma ::

Js sm tud tiste base zdej nekak zrihtal, zvočnike sm še na small nastavu.

LexLuthor ::

Js sm tud tiste base zdej nekak zrihtal, zvočnike sm še na small nastavu.


Kadar zvok ni AC3, vklopi kakega od downmixov: Virutal sourround ali stereo.

Zvočnike nastavi na small, ker ti sicer vanje spušča tudi nizke tone in ti jih lahko ob večjih obremenitvah zatolče.

Poglej, če imajo morda zvočniki opcijo, da pretvorijo 5.1 signal v kak downmix.

Zgodovina sprememb…

psytoma ::

Basi zdej delajo, ono z downmixom bom pa poskusil za ne ac3 filme.

alexus21 ::

Zdravo!

Prosil bi za najboljši firmware za Yamado 6700.

Hvala

Yossarian ::

Sranje. Imam Yamado 6700. Pred kratkim sem dal noter en DVDjček z Divxfilmi, pri čemer sem pozabil na gornji strani (torej tam, kjer piše Verbatim) majhen listek in naenkrat seveda slišim čuden zvok in hitro dam plošček ven. Od takrat dalje, ko dam noter DVD plošček, mi pokaže vse filme, ki so gori (običajno jih je gori 3-6), predvaja pa mi samo prvi film, vseh ostalih pa ne več. Če dam noter film v DVD formatu, mi preber prvih cca. 20 minut, nato pa frizne. Hilfe.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

tony10 ::

Zdravo!

Prosil bi za najboljši firmware za Yamado 6700.

Hvala


za vse , ki imaste Yamado 6700 in bi jo radi nadgradili, vam svetujem FW od Hej456 in sicer verzija Hej456 V5.1E

Po vseh testiranjih, nalaganjih in uničenju en kup CD-R :( sem prišel do zaključka, da je verzija 5.1E najbolj izpiljena in deluje res VSE, pri drugih se pojavljajo različne napake (moder ekran v menijih, podnapisi se mešajo med seboj, če so filmi v skupni mapi...)tu je pa vse OK, naložite si podverzijo CP1250. Je sicer v angleščini, vendar ma toliko dobrot, da to pozabiš :)

dobite ga na tej strani: http://www.hej456.com/v4.html
kruha in iger

LexLuthor ::

Sranje. Imam Yamado 6700. Pred kratkim sem dal noter en DVDjček z Divxfilmi, pri čemer sem pozabil na gornji strani (torej tam, kjer piše Verbatim) majhen listek in naenkrat seveda slišim čuden zvok in hitro dam plošček ven. Od takrat dalje, ko dam noter DVD plošček, mi pokaže vse filme, ki so gori (običajno jih je gori 3-6), predvaja pa mi samo prvi film, vseh ostalih pa ne več. Če dam noter film v DVD formatu, mi preber prvih cca. 20 minut, nato pa frizne. Hilfe.


Najbolje, da odpelješ na JAE

schurda ::

@tony10: Se pravi ne verzije 4.4e?

Pa še to: najprej downgrade na v1.0 in potem upgrade ali lahko direkt?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Lucio ::

zanima me kje dobiti original firmware za 6700.
Saj kot razumem je potrebno najprej dati gor original in potem nadgradit z Hej456 V5.1E

Trenutno imam gor prastar (ene 2 leti star)
Yamada6700_NewAge_v3_Type_A__ENG-SLO.iso katerega je bilo potrebno nadgraditi iz original firmwera, je bil pa precej večji (52 MB) proti temu ki je le 1,35 MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

LexLuthor ::

zanima me kje dobiti original firmware za 6700.
Saj kot razumem je potrebno najprej dati gor original in potem nadgradit z Hej456 V5.1E

Trenutno imam gor prastar (ene 2 leti star)
Yamada6700_NewAge_v3_Type_A__ENG-SLO.iso katerega je bilo potrebno nadgraditi iz original firmwera, je bil pa precej večji (52 MB) proti temu ki je le 1,35 MB.


To je to, mislim, da se je razvoj ustavil, ker je bil dosežen maksimum čipa. DivX playerji so stara zgodba, odslej bodo v ospredju HD MKV playerji.

tony10 ::

@tony10: Se pravi ne verzije 4.4e?




downgrade na v1.0 in potem upgrade ali lahko direkt?



Ne 4,4 dajat ker ni ok, bolš je 5.1...
Če imaš možnost, dej najprej na osnovno verzijo. Ko pa imaš enkrat od "Hej" verzijo gor naloženo pa ne rabiš več dajat osnovnega, edin vedno dej na defoult nastavitve...
kruha in iger

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony10 ()

madmitch ::

Če se komu kje valja daljinc od Yamade 6700, se toplo priporočam.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody
««
91 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724305 (8919) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870606 (18425) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
424984 (3075) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525820 (13155) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302185 (1811) Stepni Volk

Več podobnih tem