» »

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT?

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT?

1
2
3

Oldi ::

@aco111
Kaj pa +R mediji, jih bere, če so na njih DivX-i ali skopirani DVD-ji. Po specifikacijah ne.

Pa nekje sem prebral, da imena fajlov bere le do 14 znakov, kaj potem, ne predvaja podnapisov ali vzame prve z enakimi začetnimi znaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

snus ::

Poglej tukaj:
www.ceneje.si
snus, :-))

nimitz ::

Kaj mislite o tem predvajalniku DVD predvajalniku Yamada Chili DVD-6800X? Se ga splaca kupiti? Kako je s podporo za podnapise?

link:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
S.E.A.L.

aco111 ::

Oldi.

Pioneer DV-2850-S.

Evo, zaj sem malo po DVD-jih preletel, katere bere pa tak.
Probo sem z naslednjimi DVD-ji:
- Verbatim - 8x - DVD+R : Gladko predvajanje in branje kot pri Verbatim - 16x - DVD+R
- Verbatim - 16x - DVD+R : Gladko predvajanje in bramje kot pri Verbatim - 8x - DVD+R
- GIGA master - 4x - DVD-R : Ni tak gladko kot pri Verbatim (zelo mala razlika)
- TraxLimit - 8x - DVD+R : Isto ko pri GIGA master - 4x - DVD-R
- Traxdata - 8x - DVD+R : Isto ko pri GIGA master - 4x - DVD-R, mogoče malo lepše
- Ultra (plavi) - 8x - DVD+R : Najslabše delali od vseh gornjih
- epro - 16x - DVD+R : Lepo delajo, tak kot Traxdata alpa celo Verbatim

Evo, te DVD-je sem probo, upam da pomagam kaj s tem, uživajte :).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Oldi ::

Potem pa res nič ne štekam, na večih mestih (tehnične značilnosti) sem explicitno zasledil, da ne prebavlja +R medijev.
Daj še napiši glede podnapisov, so različne oziroma prave velikosti in s katerim softom. Sem namreč že mislil kupiti Eltax DV280, sedaj si me pa spet vrnil na pionirčka:)

LexLuthor ::

@ 1309976

Zaenkrat sllabo kaže - preberi moj hitri test v rubriki Yamada predvajalniki

aco111 ::

@Oldi

Evo še par podatkov.

- Meni bere vse DVD-je do sedaj kaj sem jih probal.
- Ko sem priklopil player, sem takoj nadgradil z http://pioneer.razorpoint.pl/
- Podnapisi, pa jaz vedno uporablam SUB pa SRT podnapise, mi jih vse bere brez problemov,
so beli z črno obrobo črk. Velikost podnapisov so čisto zadosti veliki, lepo čitljivo.

Vglavnem mi bere lepo, lepa slika,... priporočam

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

danix1 ::

@Oldi

Pioneer in LG znata predvajati tudi DVD+R/RW. MIslim, da danes ni več playerja, ki ne bi znal prevajati - in + DVD standarda. Je pa res, da pri Pioneer-ju bolj "forsirajo" - standard, saj mislim, da so imeli prste vmes pri razvoju.
Tako, da ti iz prve roke povem, da in LG in Pioneer in seveda tudi Samsung z veseljem predvajajo tudi DVD+R/RW, z divx ali mp3 , ali kombinacijo obeh , saj sam uporabljam izključno + standard.
LG poleg vsega ponuja še podporo za Packed Bitstream že iz škatle, pa tudi število črk v imenih fajlov ni omejeno na 14. (Pri Pioneerju po nadgradnji tudi ne). Število črk v imenu podnapisa tudi ni omejeno, tako, kot pri večini, tako, da ti bo prebral podnapis, četudi ima 45 črk v naslovu. Z več kot z 45 znaki še nisem preizkusil, vendar je že to za večino dovolj.
LG DVX 9900 (daj Disc Subtitle na Polish) in Samsung DVDP355 (nima premajhnih podnapisov-v meniju je pa treba dati Divx Subtitle na Central) lahko preizkusite v Big Bangih in Bof-u. Pioneerja pa v JAE ali v Merkurju.
Zato, najbolj priporočam LG-ja, saj ima že iz škatle dovolj velike podnapise (če rabi kdo fw za večje, mi naj pusti mail v ZS), omogoča prikaz
podnapisov v max. 4 vrsticah in ima samodejni prelom vrstic pri predolgih podnapisih, itd..Pika na i pa je seveda podpora za PBS. Skratka ima vse kar imajo drugi (ne vsi) šele z firmware-om, in po vrhu vsega 2 leti garancije in svetlobna leta boljši daljinc in kvaliteto izdelave, kot raznorazne Yamade, Elte in podobni. Bere poleg .sub in .srt tudi .txt podnapise. Stane pa 18.990 SIT v Big Bangu ali v Bof-u.
Nima edino 5.1 izhoda, tako, da kdor ima računalniške zvočnike brez dekoderja naj raje
izbere kaj drugega. Primeren je torej za priklop na stereo sistem ali na AV receiver.

LP




LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

Oldi ::

Ga že imam LG-jčka, zaenkrat brez pripomb.
Daljinec in uporaba enostavnejša
Predvaja tudi več kot 2G dolge posnetke iz satelitov, kar bo zlo fino tudi ko pride zemeljska digitalna TV
Zapomni si kje si končal gledanje DivX-a, še več, lahko postaviš 9 markerjev.
Predvajanje DivX-ov hitro naprej in nazaj je zakon, PC variante se lahko skrijejo. Sploh 100x in nazaj, brez zatikanja in čakanja.

paperdoll ::

hm torej... kateri divx predvajalnik naj kupim, ce hocem da bo člimbolj enostaven za uporabo(za nonote 8-) ), da predvaja xvid,divx,itd ( oz. da ne bi blo problemov s kodeki in tem), da podpira slo-podnapise (s šumniki in to, pa seveda da ni majhna pisava), ter (itak) d je cimbolj poceni (nekje do 25000)?

edit: katere formate filmov predvaja Pioneer DV-2850 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: paperdoll ()

darč ::

Ja, mislim da bom jaz kar LG DVX 9900 kupo. mel sem yamado chili 7200 :( pa sem jo danes vrno. Ma premale podnapise, pa še šumnikov ni. Mislim da bo LG prava izbira.

[MYTiX] ::

Kako pa je s kombinacijo xvid+ac3? Ker Philips ne zna predvajat te kombinacije. Yamade tudi ne.
podpis

e-marko ::

zakaj pa xvid+ac3 ne bi šlo predvajati na Yamadi? Sam imam Bellagia AD2020 in Elto8883 (ravno crkuje) in oba znata predvajati to kombinacijo.
Če pa misliš izginjanje podnapisov, pa je to pri Yamdi 6600/6700/Bellagio/Yakumo..., že odpravljeno s pikijevim fw.

LP
...somebody, somewhere...

Ejsi_Disi ::

Imam Samsung P355, kupil v Big Bengu za 20k. SAmo podnapisi so tako kurčevo majhni, da ne moreš kulturno gledat filma. Ima kdo kakšno rešitev? Bi lepo prosil. Firmware pa mislm, da tud še ni na dosegu.

polde66 ::

firmware ti verjetn tud ne bo na dosegu ker bo premalo interesentov dab ti to naredu
polde

Ejsi_Disi ::

Kaj druge rešitve ni? Hmmm, bo res treba nazaj nest.

darč ::

Mam LG DVX9900, sprva sem bil zadovoljen saj ima ogromno funkcij in...., zdaj pa mi je začelo nekaj zajebavat. Kar naekrat se vse ustavi pa ne gre več nič naret niti izklopit, tak da morem potegnit kabel ven iz napajanja.FW mam naložen gor, saj mi ga je v trgovini naložo. Ma kdo podoben problem? Upam da se bo dalo kak rešit.

podbevna ::

Pozdravljeni. Kje se spoh dobi LG DVX 9900? Na spletnih trgovinah (enaa, mimovrste) ga nisem našel.

goldenfox ::

MViper ::

Si kaj resil?


Sam iscem tudi en posten divx player. Do sedaj sem imel elta8882 in pa kiss dp1000. No kiss mi je vceraj posteno presedel, FW je zadnji, dela pa mogoce 50% filmov. Konvertirat pa j*** s tem se mi pa res ne da.

Zanima me, s cim bi ga nadomestil, da bere VSE?

Kolega zagovarja Quadro 705 mislim, da. Vendar zaradi omejenega prostora imam ogromne tezave. Kaksen player tam do 40 cm sirine bi se slo. Vec pa ne.

Ali lahko postavim 22" LCD TV na DVD ali ni to priporocljivo? :)
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

ombre ::

Xoro HSD 2000. Tole bo najbrž moj naslednji nakup... Je majhen.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

MViper ::

Ja? Ima kdo ze kaksne prakticne izkusnje z njem? PBS pa te fore vse delajo na njem?
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

oscar ::

Pozdravljeni,

Kupujem DVD predvajalnik za foto klub. Pogoj je da predvaja cim vec slikovnih formatov in da ima USB vhod. (DLP projektor ze imamo) Ni nujno da predvaja Divx-e, boljse da ima Progressive scan funkcijo, ce bi kdaj v prihodnosti pogledali kaksen DVD film.
Kaj bi mi preporocili v cenovnem razredu do cca 15000 sit (foto klub ni prevec bogat)

Vnaprej hvala za odgovore
LP Oscar

ombre ::

Imel sem možnost testiranja Xoro HSD 2000. In sicer ma firmware kot stari Yakumoti, Bellagio - v glavnem bazira na MTK čipu. Firmware je narejen pri PYPS, tako da ima vse bombončke. (postavitev, barve MPEG-4 podnapisev...)
Nima 5.1 izhoda, niti USB.
Všeč mi je ker je predvajalnik majhen in ga lahko postaviš v skoraj vsak majhen kot. Sedaj pa samo na plačo še počakam... :D
OmbreMan - Galaxy of knowledge

RobertoSlo ::

ombre
a predvaja xoxo 2000 tudi datoteke tipa "qpel" , ki ga predvaja vecina yamad...si slucajno stestiral to? kako je s podnapisi? a ti ostalo deluje vse ok?

proA ::

V prirocniku za xoro 2000 pise, da ne ... nisem pa se sprobal. Osebno mislim, da jih predvaja, samo ne gladko...

Elemen_T ::

Glede na to je fotr ravno podigitaliziral cel svoj vhs arhiv in očitno ni niti pomisli, da še dvd komponente nima :) sem se odločil da mu nabavim eno čisto simpl zadevo...
kaj priporočate?

tole imam zaenkrat v mislih
http://www.bof.si/product.cp2?guid=08C1...

hvala za pomoč!

sauerkraut ::

mene pa zanima kateri dvd/divx predvajalnik ima izhode za 5.1 zvočnike vendar ne na chinch ampak tako, da notr vtakneš samo žico. zvočnike že imam in jih ne bi rad menjal. torej kateri predvajalnik priporočate, da bom lahko priklopil stare zvočnike in rad bi da prikazuje tudi podnapise.

ali obstaja kakšna druga varianta, da bi priklopil takšne zvočnike na navaden dvd/divx predvajalnik preko kakšnega pretvornika .....

hvala za odgovore

e-marko ::

Glede samega priklopa ne bi smelo biti težav. Kupiš te chinch moške prilope in zvežeš na kabel. Težava je v tem, da so ti izhodi neojačani in bi potreboval aktivne zvočnike ali pa kakšen ojačevalec s 5.1 analognim vhodom. na katerega bi potem priklopil zvočnike.

LP
...somebody, somewhere...

sauerkraut ::

a se sploh da kupit takšen ojačevalec s 5.1 analognim vhodom?

verjetno bo bolje da kupim nov cel sistem za domači kino.
ali je mogoče kupit samo dvd/divx player posebej brez zvočnikov?

e-marko ::

Seveda se da kupiti dvd/divx predvajalnik brez zvočnikov. Večinoma se prodaja tako.

LP
...somebody, somewhere...

Olajuwon ::

Torej pred enim tednom se je moj kiss dp-1000 skuru:'( ... naš eletričista je reku, da se ne splača popravljat in naj si kupim novga. Malo sem pogledal okrog po forumu in sm razbral da najboljši nakup naj bi bil Pioneer 2850 S. Sicer pa iščem divx player ki bere vse možne formate (divx 1,2,3,4,5,6...7,8,9:D , xvid,....) in bi bilo simpatično tudi da "zna" prebrati čimveč podnapisov (srt,sub,txt,....), ampak to ni tako hudo potrebno.

Zanima me a se strinjate da kupim tega Pioneerja? Ali mogoče kakšen drugi model? Ali celo kakšno drugo firmo?

Dejte kakšen predlog vršte vn:))


....sej vam ne bo uzelo preveč časa;)
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Gogo ::

Jaz bi vzel philipsa 5140, ki pa je cca 17K.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Olajuwon ::

kako pa je kaj s podnapisi?
in z firmware nadgradnjami?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Gogo ::

Philips 5140:
-Predvaja DVD-R/RW, DVD+R/RW, VCD, SVCD, MP3, WMA, JPEG, CD/-R/-RW, MPEG4, DiVX 3.11, 4.x, 5.x, 6.x, DivX Ultra
-SLO podnapisi za DiVX; .srt, .smi, .sub, .ssa, .ass
-možnost nadgradnje
-Predvajanje Slideshow-a skupaj z MP3/WMA
-Digitalni in analogni izhod, Dolby Digital
-Scart, komponentni izhod
-Progresivna funkcija


Kako je z softverom pa ne vem.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

yayo ::

Yamada 6800 podpira tudi xvid in stane na enaa.com 12 jurjev, firmware je pogosto updejtan (poglej Yamada temo) tudi s strani slovenskih navdušencev. če jo boš prodajal, ko bo na tržišče prispel novejši izdelek s podporo za nove kodeke ne boš imel velike zgube, prav tako, če bo krepala po par letih uporabe. je pa kvaliteta izdelave primerna ceni, če hočeš kaj kvalitetnejšega potroši + 30 jurjev, novejši Kiss bo verjetno dober izbor.

zmaki ::

.
Če sem slučajno zgrešil temo, prosim moderatorja da mi svetuje v katero temo na slo-tech naj pišem.

Namreč, jaz vem KATERI DivX predvajalnik kupiti, ne vem pa KJE !

Po nekaj brskanja po internetu verjamem da sem našel idealni DivX predvajalnik srednje klase (beri: cene), ki pa ime vse kar (vsaj jaz) potrebujem. To je "Muvid DVD-208" (glej test v nemščini http://www.dv-rec.de/test/player2006/Mu... ).

Torej, KJE kupiti ta DivX predvajalnik v Sloveniji ali bližini ?

Upam da ta forum bere tudi kakšen uvoznik elektronike, in vidi priložnost za dober posel, ker ko se bo enkrat razvedelo zanj, bo šel kot za med.

.

drejko78 ::

Mi lahko pove kdo kateri DVD (+Divx) predvajalnik je vredu, da ima dostopen FW, ter da NE zginjajo podnapisi. Sedaj je že toliko teh predvajalnikov da več ne vem katerega bi vzel ... Pogoj pa je, da mora pa imeti 5.1 navaden izhod. Hvala za informacijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejko78 ()

azeed ::

kateri predvajalnik poleg LG-ja še podpira packed bitstream ?
You gotta say YES to another excess!!!

Mr_Globus ::

Hallo

S sestro sva se odločla da kupimo staršem en vredy DVD/Divx player za novo leto. Preklical sem pol Slovenije pa je očitno yamada 6800 povsod zmanjkala. Katera bi bla najboljša alternativa (cena in podpora neoriginalnih firmware-ov)?

usb2.0 ::

no to bi rad tudi jaz zvedel.S tem, da jaz kupujem kar kompletni hišni kino.Danes bil v big bangu in merkurju, nič pametnega.Dejansko nimam pojma za kaj naj se odločim.

janko771 ::

jest se tud sprašujem kater dvd/divx player kupit. opazu sem da yamada 6800x plus ni več dobavljiva. Vidu sem yamado model MI220X in ni nikjer kakšnih testov ali kakšne podpore za njo ima pa HDM priključek VGA itd. Cena okol 21 jurjev. In potem je še en player ki si bi ga tud splačalo pogledat Philips DVP 5960. Zdej katerga od teh dveh se bi splačalo kupit?
Hvala za odgovore.
lp
jest

podtalje ::

Na http://my-yamada.co.uk sem videl, da jih nekaj že ima ta predvajalnik.
Mogoče lahko za izkušnje povprašaš tam.

zmaki ::

Moj nasvet za nakup DVD/DivX predvajalnika :

= če rabiš predvajanje vseh formatov : Xoro 8410
+ DivX 3.11 - DivX 6 Ultra, XviD, Nero Digital standard profile
+ HDMI, USB 2.0, 480p - 1080i
- mali fonti
- ni novih firmware
- malo dražji

= če ne rabiš Nero Digital : Philips 5960
+ DivX 3.11 - DivX 6 Ultra, XviD
+ HDMI, USB 1.1, 480p - 1080i
+ veliki fonti
+ novi firmware
- malo dražji

= če ne rabiš HDMI : Xoro 2100
+ DivX 3.11 - DivX 6, XviD
+ USB 1.1, 480p - 1080i
+ veliki fonti
+ novi firmware
+ poceni

Seveda : sto ljudi, sto nasvetov. Vrag pa tiči u detajlih.

Pa prijetne praznike ob uživanju z novim DVD/DivX predvajalnikom, katerikoli že bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

SkIDiver ::

Eno laično vprašanje. Čemu služi HDMI? Sem uporabu google, pregledal wikipedijo, ki je bila prvi zadetek pa me vseeno zanima kaj bi to meni nucalo v praksi?
Sprašujem pa seveda zato, ker kupujem nekaj v rangu tam do 20k sit oz tam do 85, 90€.

MEDENA ::

če imaš HD-DVD in pa HD TV preko HDMI predvajaš....pomoje

zmaki ::

@ SkIDiver

>> Čemu služi HDMI?

HDMI je zaenkrat najbolj kvaliteten vmesnik za prenos zvoka in slike (audio/video) iz predvajalne naprave (napr. DVD/DivX-predvajalnik) na prikazovalno napravo (napr. TV).
Najbolj kvaliteten zaradi tega, ker se podatki prenašajo digitalno od izvora do porabnika, brez vmesne pretvorbe v analogni oblik, kot je to pri skoraj vseh drugih vmesnikih (VGA, komponentni, kompozitni, SCART, S-video itn.)
Seveda je pogoj da oba, torej in predvajalnik in prikazovalnik imata HDMI priključek povezan s kvalitetnim HDMI-kablom.
Preprosto povedano, HDMI omogoča najbolj kvalitetno sliko in zvok na HDMI pripravljenih prikazovalnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

zmaki ::

Morda bo komu pomagalo : zaporedje video vmesnikov po kvaliteti (od najslabše proti najboljši) :

- video (composite = sestavljen)
- S-video (separate-video = posebej video)
- SCART (RGB)
- komponentni video (component = razčlenjen Y+Pb+Pr, včasih napačno označeno kot YUV)
- VGA (Video Graphics Array)
- DVI (Digital Visual Interface)
- HDMI (High-Definition Multimedia Interface)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

LittleDevil ::

Katerega se trenutno splača vzeti za tam okoli 80 - 90€, DVD, Divx + podnapisi....

LP

VoX ::

Mene zanima imsto...DVD+DivX player za 80evrov max...damora podpirati šumnike je jasno:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VoX ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954392615 (49111) NejcSSD
»

[divXvid] Xoro predvajalniki (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Zvok in slika
2059224966 (35472) fr33sat
»

[DivXviD] Pioneer predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53670624 (15386) LexLuthor
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209320852 (46196) cryptozaver

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142163 (1903) Stepni Volk

Več podobnih tem