» »

World Trade Center

World Trade Center

1 2 3
4
5

BC3 ::

Ja Miloševič je u Hagu (sj je prou) sam kaj je blo pa z ameriškim predsednikom zarad Vietnama pa z ruskim k je ne vem kok Čečenou pobou ...
Majhni grejo u Hag velikim pa ni nč.

Fantom ::

Na kakšen način lahko kaznujejo človeka, ki stoji za tem dejanjem?
Tudi če ga dobijo in mu sodijo lahko dobi dosmrtni zapor ali pa električni stol(po moje bo dobil metek v glavo nekje na bližnjem vzhodu).
Na noben način ne bo plačal za smrt več tisočih.

rasta ::

Thomas: predlagam ti, da že greš enkrat v tvojo popolno in čudovito ameriko, ko so pa v evropi sami omejenci.
> Brez Amerike, bi pa mi v Evropi imeli ali nacizem ali komunizem ali islam.
se popolnoma strinjam! če ne bi bilo vsemogočne amerike, bi taki tepci kot so evropejci in ostali manjvredni ljudje (neameričani) še vedno živeli v kameni dobi ...
> Vendar vi ste kot razvajeni otroci. Najprej bi radi da odpravijo vse zlo s sveta
množičnega samomora pa res ne moremo zahtevati >:D:D>:D
>Samo islamsko ideologijo je treba razkrojit.
>
>S kulturnim vplivom - se razume. S prevlado Zahodnega nacina razmisljanja.
tako je! vedimo se civilizirano. kar ni v koranu, je bogokletno in tega ne potrebujemo - torej ga zažgimo; kar pa je že v koranu, pa tako ali tako že imamo - torej zažgimo tudi to oz. uporabljajmo dosežke (edine vredne) ameriške civilizacije - ena atomska bo zadostovala :D
>O ubogih izkoriscanih Arabcih, na racun katerih da Zahod dobro zivi.
ta glupa raja, ki dela v ameriških companys, pa hoče neke enake socialne in delavske pravice in plače kot američani ... da jim kej takega pride na misel ... delat ->arbeit macht frei, pa jim ne bodo več hodile neumnosti po glavi! pa še nafto nam tok drago prodajajo. prasci. če bi nam jo dajal zastonj, bi plačeval samo 2/3 današnje cene -> kolikor znesejo davki. pizda.
>Se mi pa zdi dokaj mozno, da je bila na delu grupa ameriskih teroristov.

>Tako kot v Oklahoma City-ju.

>Lahko pa celo kaksna internacionalna naveza islamskih in krscanskih ali
>zelenih fundamentalistov.
če že glih ni bla kakšna umetniška katarza edine civilizirane nacije, je pa zih mednarodna zarota. dejmo že enkrat "odstrant" tega miloševića, ker ma on zih kej zraven ... on pa komunisti ...
ne razumem pa folka na tem forumu, ki ma tok proti ameriki. a ne vidte kok napredna država je to? vsak nigger ma enake pravice in zagotovljeno enakost pred zakonom kot bill gates? ene države, kot so skandinavske, nova zelandija in švica, kr misljo, da so socialne ... da kr vsi študenti dobijo štipendije ... kaj se ti gredo spomnt ... absurd :D
pa dejte že enkrat nehat uporabljat internet, če niste kupil licence zanga. to je popolnoma ameriški izum, ki so vzpostavili kupljeni strokovnjaki iz indije in kitajske ter so bili plačani z denarjem od oderuških obresti od posojil država tretjega sveta!
:D:D:D

billy ::

zakaj noben ne jemlje americanov kot barbarov....fantje nase starosti so prostovoljno odhajali v vietnam, ljudje so slavili met atomske bombe na hirosimo in nagasaki...( oboje skupaj okoli 1.300.000 nedolznih ljudi mrtvih!!!)....
pa poglejmo kaj so naredili "barbari" ( ker se ni uradno potrjeno kdo je bil nebom imenoval naroda)....napadli so WTC in pentagon, kjer je (ce ocenimo maximalno stevilo mrtvih) umrlo okolo 70.000 nedolznih ljudi. domacini so pa doma slavili to pocetje.

s tem ne odobravam pocetje nobenega od vpletenih "narodov" ampak samo povdarjam da uporabljajte isto formulo za omadazevanja naroda z vzdevki kot je barbari.

Aja...se nekaj idej...oz pac....mojih misli.....zakaj se americani vtikavajo v tuje zadeve. mogoce zato ker je v njihovem interesu? recimo.....zakaj so se vtaknli v pocetje milosevica.....nic pa ne naredijo za krize ki se dogajajo v afriki? ce hoces postati svetovna velesila moras biti iz pravega testa.....takega, ki lahko ubija in zaluje ob istem casu.

rasta ::

Ikarus
>v Sloveniji jih ni, ker smo jim že stoletja nazaj dobesedno prepovedali naselitev
če bi znal več zgodovine, bi se mogoče spomnil, da je marija terezija uvedla versko svobodo, kar je potegnilo za samo priseljevanje judov v avstrijske dežele.

billy
>domacini so pa doma slavili to pocetje.
pust mi otroke - itak ne vedo za kaj se gre!
američani tok nedolžni tud niso. čeprav si tega niso zaslužil. so pa tud neumni, da kr tko pustijo neke teroristične organizacije ... pa kaj je so delale obveščevalne službe? pa kr tko so pustil tri letala, da letajo nad new yorkom in washingtonom ... norost. mislim, da bodo moral najprej mal doma počitit.

Nemelk ::

ok, nism bral vseh 150+ odgovorov, ampak: jst sam absolutno za to, da američanom prekipi in pokoljejo (!) vse islamce od talibanov naprej, pa če so krivi al ne!!!!!! ti ljudje so f******i, verski fanatiki, to so največji id***i k jih svet premore. GO USA
Nemelk ™

Ikarus ::

Rasta: oglasil sem se samo zato, ker so nekateri neokusno odobravali včerajšnjo morijo. Nisem nikakršen amerikanofil, življenje v Sloveniji je v mnogih pogledih lepše kot v ZDA. Jezi in žalosti pa me primitivnost v ozadju takega odobravanja in pomanjkanje hvaležnosti za dobršen kos svobode, ki jo danes uživamo ravno zaradi Američanov. Tudi naši e-pogovori so ena taka svoboščina in vemo, od kod prihaja -to je samo ocvirek, današnja svetovna ureditev je takšna zato, ker so si jenkiji pred 50 leti upali zapustiti svojo celino in nam pomagati. Glede "treh letal", ki bi jih morali ustaviti - tam je nad večjimi mesti toliko letal, kot pri nas ptičev, poleg tega si nihče ni predstavljal, kaj se pripravlja, kaj šele, da bi jih šli sestreljevati.
Billy: Nobenega naroda nisem označil za barbarskega, od kot je to? Barbarski je način včerajšnjega masovnega umora in barbari so storilci in vsi, ki jih podpirajo, to je vendar jasno.

billy ::

Ikarus: bom pa malo obrnil vprasanje....kaj so potem za tebe americani ? (-glede na njihove "grehe" preteklosti?)

Thomas ::

billy ... in podobni - opustite uporabo vseh izdelkov, ki nosijo nalepko Made in USA.

Če tako sovražite Ameriko - je to edino pošteno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rasta ::

ejga Thomas, da ti ne bomo naredili seznam vseh arabskih oz. islamskih dosežkov, ki naj jih ti, ki maš toliko proti ne-ameriško mislečimi ljudi seveda ne boš uporabljal.
ti dosežki so v skupni svetovni lasti, pa naj jih naredi amerika ali pa nek bantu črnc v bocvani ... politika ni znanost. znanost je od filozofije in cerkve v srednjem veku ločil tomaž akvinski.
sicer pa kot sem v zgornjem postu hotel povedati, vsi ti dosežki niso samo ameriški, ker oni gradijo na skupni svetovni kulturni dediščini. pripadajo vsem zemljanom in ne samo eni naciji. so sestavni del svetovne civilizacije. ta pa je lepa, zato ker je raznolika in ne samo zahodna (ameriška).

Thomas ::

Jest sovražim samo Islam. Ne pa muslimanov - torej ne ljudi ki so te nesrečne vere. In vsega islamskega se tudi takoj odrečem. Sploh se mi ni treba - ker NIČESAR kar bi bilo prizvod ISLAMA - niti ne uporabljam. Sploh ne danšnjega fanatičnega krila, ki si je zadal za cilj uničiti "dekadenti Zahod."

Kje sem jest zagovarjal kaj takega kot pobijanje muslimanov? Kdaj sem jest rekel, "da me boli k" za muslimane tega sveta?

Kar je rekel naprimer Luni, da ga "boli k. za Amere".

Sramota za glavnega šefa Slotecha - in za Slotech.

Če kdo - potem jest dosledno zagovarjam brotherhood of men že vsekozi na tem forumu.

Nisem pa seveda edini. Ampak Islam, kot vera in ideologija je s tem nekompatibilna.

Medtem ko Zahodna civilizacija zagotovo je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

Američani ali ZDA? O ljudeh je težko karkoli reči, ker je to en velik talilni lonec, svet v malem - povsod je drugače. Skupen jim je občutek osebne svobode, ki je res večji, kot pri nas. ZDA in zunanja politika? Sprašuješ po posameznih dejanjih, če so bila med njimi tudi barbarska? Seveda so bila, za večino od njih vemo zato, ker demokracija, ki tam vlada, omogoča njihovo razkritje. Ampak bistvena distinkcija med temi "napakami" in barbarizmom, ki smo mu bili sedaj priča, je v namenu in celotnem kontekstu. Poznamo en sam primer, ko so ZDA neizzvano napadle državo z namenom pobiti čimveč ljudi iz čistega miru in z željo po krvi? In da bi potem Američani plesali po ulicah? Američani demonstrirajo na ulicah, ko izvedo za kaj takšnega! Druščina, iz katere izhajajo ti napadalci, odkrito poziva k pobijanju čimveč Američanov in kateregakoli Američana. Si kdaj slišal za kaj podobnega v civiliziranem svetu? Poleg tega se ZDA na svojih napakah učijo, kar pove vse o njihovih pravih namerah - svoje vojaške akcije znajo že tako dobro usmeriti, da so žrtve med civilisti manjše kot kdajkoli, še vedno pa so in nikomur ni vseeno zanje. V Beogradu v mesecih bombardiranja ni bilo toliko mrtvih kot sedaj v New Yorku po enem samem dejanju. To je razlika med barbari in civiliziranimi.

In zoprni so mi pomisleki vseh, ki si sami ne upajo prevzeti odgovornosti in včasih tudi umazati roke, potem pa se spotikajo ob vse možne pomanjkljivosti tistega, ki je to opravil namesto njih in v njihovem imenu (Kako dolgo so v ZDA čakali, da bi Evropa mogoče sama uredila svinjarijo na Balkanu?) in se ne znajo zavzeti za svojega pokrovitelja, ko je ta v stiski.

billy ::

ikarus, hm...torej trdis da je civilizirano, ce tvojo drzavo napadejo, spustiti 2 atomski na drzavo cigar vojska te napade? in prosim kratke odgovore....ne taksne dolge kjer razlagas o ne vem cem vsem(ker sploh ne preberem vsega potem...kratek in jedernat stavek je dovolj)

thomas: nisem vedel da se lahko spustis na nivo tako bednega "sogovornika"....odgovori s cim konkretnim ali pa ne provociraj.

rasta ::

Thomas: a pol ti tankaš benz s poreklom?

ginekolog ::

Jaz mislim, da so ZDA dobile, kar so si zaslužile. Primer iz WW2: Ko so Japonci napadli Pearl harbour, so jim ZDA vrgle 2 atomski bombi na civiliste ;( in s tem pobili okoli 200.000+ ljudi! Na to pa nihče ne pomisli !

In če bodo ZDA sedaj odgoovrile s silo, bodo pokazali, da niso nič boljši od teroristov...

Moje mnenje pač.

Jani

TheJack ::

Na žalost se danes nisem mogel vkjučiti v diskusijo, ker nisem mogel priti na forum.

Kaj veliko nimam dodati. Na Thomasova provociranja nima smisla odgovarjati (samo nekaj: jaz ne sovražim Amerike. Le močno (in povsem v mejah zakona) nasprotujem njihovi politiki. Tam sem že bil in sem se prav fino imel.)

Grozljive posledice včerajšnjega napada ne bodo omejene le na več tisoč mrtvih in porušene zgradbe. Daljnosežne posledice bodo še dosti hujše (pa ne le za tiste, ki so to storili in potem, ko so ugotovili razsežnosti svojega dejanja, stisnili rep med noge in se skrili), na kar namiguje današnji govor Hilary Clinton: ''You are either with America, or you are not!'', kar bi lahko prevedli kot: ''Kdor ni z nami, je proti nam!''
Sam ta stavek razumem kot vojno napoved vsem, ki se ne strinjajo z uradno ameriško politiko in ''american way of life'' (kapitalizem, ''demokracija''...). Naše osnovne človekove pravice, kot so svoboda govora in zasebnost bodo (še bolj, kolikor so že) kršene čez vse možne mere, vse v imenu ''boja proti terorizmu''.

Sicer pa je to po eni strani dobra stvar. Kombinacija ultradesničarja Busha, recesije in kršenja človekovih pravic kot posledice včerajšnjega napada (kar zna pripeljati do napol-stalinizma - še posebno z modernimi pripomočki, ki jih ima oblast danes na voljo - Echelon...), bodo še pospešile padec ZDA.

-------------------
http://www.capitalismmagazine.com/2001/...

So ljudje, ki so hujši kot nacisti, ki so za vsakega ubitega Nemca pobili sto talcev... Fej in fuj.

---------------------

Še nekaj. Globoko se strinjam s tistim, kar je na PC Gamerjevi strani napisal Boštjan.

AtaStrumf ::

Ah ja folk. Američani so bili v zgodovinski evoluciji pač najbolj uspešni in zato so danes kje so, mi pa tudi. Do vsega tega bogastva niso prišli samo s svojim trdim delom, ampak s pametno integracijo znanja z vsega sveta. Kdo je američanom naredil raketo? Mislim da je bil en uvožen nemc. Čigava zastava zdaj visi na Luni? Ameriška. Pač znajdli so se in si vmes nakopali cel kup sovražnikov. Jebat ga. Drkal so, drkal, in drkal, zdaj so pa dobili po gobcu.

Mogoče bi bilo res najbolje zravnat ene par držav z zmešanim narodom, (ki se jim ne da več pomagat z razsvetljevanjem Thomas) in bil bil pol nekaj časa mir. Samo to bi Ameriko koštalo veliko denarja in ugleda, česar si pač ne morejo privoščiti. Res, brez njih bi bili tudi mi na slabšem in cela evropa. Samo še vedno jim pa zamerim, da so čakali na Pearl Harbour, preden so se spravili v akcijo. Pomoje jim je šlo tudi potapljanje njihovih trgovskih ladij s strani nemških podmornic mal na jetra. Če bi jim dali Nemci in Japonci mir, vprašanje, če ne bi mi zdaj nemško govorili.

Saj vsak ima po svoje prav. Tako Američani kot Palestinci. Vsak se bori za svoje dobro in tako je tudi prav. Eni imajo pač medcelinske rakete, drugi pač samo par kalašnikov.... pol si pa morajo kakšen Boeing poln goriva sposodit.

Američani so čist penasti od jeze. Zanimivo bo videti kaj bo Bush zdaj naredil. Nekam sumljivo miren se mi zdi. Clinton že nebi tako neprizadeto govoril narodu.

TheJack ::

Ej, AtaStrumf, a mi lahko daš link direktno do tistega topica, ki si ga omenjal včeraj? Ga ne najdem....

Thomas ::

Meni se arabskih zadev ni treba odrekati - ker jest Arabcev ne sovražim. Taib.

Islam pa preziram - to pa. In to ne šele od zdaj.

In vsega islamskega se tudi takoj odrečem. Sploh se mi ni treba - ker NIČESAR kar bi bilo prizvod ISLAMA - niti ne uporabljam. Sploh ne danšnjega fanatičnega krila, ki si je zadal za cilj uničiti "dekadenti Zahod."

Kje sem jest zagovarjal kaj takega kot pobijanje muslimanov? Kdaj sem jest rekel, "da me boli k" za muslimane tega sveta?

Kar je rekel naprimer Luni, da ga "boli k. za Amere".

Sramota za glavnega šefa Slotecha - in za Slotech.

Če kdo - potem jest dosledno zagovarjam brotherhood of men že vsekozi na tem forumu.

Nisem pa seveda edini. Ampak Islam, kot vera in ideologija je s tem nekompatibilna.

Medtem ko Zahodna civilizacija to je.

p.s.

Seveda gre za kulturno dediščino vseh. Nekateri, ki so umrli v tem napadu - so k njej tudi precej prispevali.

V nasprotju s fanatičnimi muslimanskimi teroristi.


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Huey P ::

Thomas; Zakaj si mislim, da si 100% zadonjak? Ne moreš ti islama prezirat zaradi tega dejanja. To so samo islamski "ekstremisti".
Če že tako podpiraš US naj ti povem, da so npr.: CIA nastavljale bombe v Mehiške katoliške cerkve in s tem pobile veliko nedolžnih ljudi, samo zaradi tega, da so to potem krivili na komuniste, da ti ne bi prišli na oblast.


Tolko o American Way!

..::DOOM III: The Legacy::..

hatch ::

> ok, nism bral vseh 150+ odgovorov, ampak: jst sam absolutno za to, da američanom prekipi in pokoljejo (!) vse islamce od talibanov naprej, pa če so krivi al ne!!!!!! ti ljudje so f******i, verski fanatiki, to so največji id***i k jih svet premore. GO USA
<

Milosevic je hotel srbijo koncno ocistiti muslimanov(ne pozabimo da so oni vdrli na balkan v 15 stoletju in terorizirali vecinoma kmecki narod).. zato je sel v Haag. Ce bo to naredil Bush.. naj gre se on v Haag.

Enakopravnost? Ne obstaja... zakon sam diskriminira drzavljane. Jaz in neka uradna oseba.. zal nisva enakopravna.

BlackHole ::

The Jack, LINK.

edmund ::

Ja jaz sem tudi zato, da bo Bush lahko naredil to kar hoče.
Saj če gledate Bosno in kasneje Kosovo - zakaj pa mislite, da je NATO tako dolgo gledal vse skupaj? Jah, dlje je trajalo, več muslimanov je bilo mrtvih.

Aja, to da za svoje mnenje dobiš na tem forumu ustrezen naziv, se mi zdi otročje. Če ne smeš povedati tega kar meniš, lahko forum zaprete, v primeru, da hočete forum laufat, pa ga ne cenzurirajte (tudi njegovih avtorjev). Lahko napišete v disclaimer, da za odgovore odgovarjajo samo lastniki in v nobenem primeru slo-tech, pa je...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

BlackHole ::

Na 4. letalu je prišlo do upora potnikov. Tako je vsaj povedal po gsm-u eden od potnikov svoji ženi. Potniki so takrat tudi že zvedeli za trčenja letala v WTC. Zakaj je letalo potem trčilo v tla, še ne vejo. To smo tudi lahko predvidevali že prej, da je prišlo do spopada med potniki in napadalci, kot kaže pa na letalu ni bilo "Wesleya Snipesa".
Podrobnosti tukaj.

Včeraj, ko sem gledal seznam potnikov, ki bi naj umrli v nesrečah letal, je bil tudi nekdo z imenom Chevy Chase, vendar ne vem ali je bil to ta filmski igralec ali ne.

Thomas ::

Heh, eni verjamejo, da je res Alah polozil nafto pod puscavski pesek tam, kjer zivijo pravoverni.

Ni "je polozil" povsod tja in ni "je polozil" samo tja. Poleg tega - brez krivovercev bi komaj vedeli zanjo.

Drugace pa Islamska miselnost povzroci najvec trplenja ravno svojim nosilcem.

Za Zahod je tole sicer bolece - ampak nic v primeri z bedo, ki jo pvzroca Islam "doma".

Podobno kot Hinduizem.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

Stari, kako je v New Yorku?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Bomba!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Cwetto ::

edmund, moram reci, da se ne strinjam s tabo glede razloga, zakaj nato ni prej posegel na balkan... mislim da to ni imelo veze s pobojem muslimanov, saj ne vidim razloga, kaj bi to koristilo nato zvezi??? bolj bi se skoraj strinjal z nekim drugim msg-jem, ki je govoril o gospodarskih razlogih...

Pa se nekaj bi samo povedal vsem, ki tako kritizirate vrzene atomske bombe na japonsko. Americani so se za ta korak odlocili zaradi velikih lastnih izgub pri osvobajanju ozemlja. Recimo na Okinavi, otoku pri japonski so za osvojitev tega ozemlja izgubili okoli 100.000 svojih vojakov. Japonska pa se nikakor ni hotela vdati, saj so jih trenirali kot popolne fanatike (od tod kamikaze, zivi torpedi, zive bombe). Tako so resili na stotisoce lastnih in japonskih zivljenj vojakov, ko so vrgli bombe. Ampak za to so placali prebivalci hirosime in nagasakija.

Mislim da je bil dogodek v NY zadnjic popolnoma drugacen.

Thomas ::

Ja ... ne samo da so resili morda milijon ameriskih vojakov. Najbrz tudi 2 do 3 milijone Japoncev.

Se ko sta padli obe atomski bombi in je eden od ministrov japonske vlade predlagal predajo, mu je nek general na licu mesta odsekal glavo.

Kljub temu so se Japonci potem le predali.

Brez atomskih bomb se zagotovo ne bi.

Seveda pa nekateri tega NOCEJO razumeti se danes.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kaboom ::

kogarkoli so že "rešle" tiste dve atomske bombe, tistih 1.300.000+ japončkov niso (prištete so dolgoročne žrtve).

danes sem gledal CNN: so pokazali kako so jih napadli v pearl harbor, in povdarli zato ker se takrat niso skrivali napadalci, so jih lahko premagali (video je vse pokazal razen atomskih bomb), v vietnamu so zmagali, ker so bili tehnološko naprednejši (so tak blesavi da sami ne vejo da jim to ni pomagalo)... video ni pokazal na sto tisoče mrtvih civilistov v tistih tropskih civilnih vasicah, posiljenih mladih punc...

ste kdaj pogledali kaj je predvajala RTS (PTC) ko so bombardirali srbijo ? same slavospeve državi, ki so jo fukali z vseh strani... američani delajo isto, umetno zdigujejo samozavest narodu, bo pa vse usahnlo v kratkem, srbiji je tudi...

~Milosevic je hotel srbijo koncno ocistiti muslimanov (ne pozabimo da so oni vdrli na balkan v 15 stoletju in terorizirali vecinoma kmecki narod).. zato je sel v Haag. Ce bo to naredil Bush.. naj gre se on v Haag.~
SE POPOLNOMA STRINJAM !!!

94% američanov je ZA napad krivcev z vojsko. BEDAKI ! mislijo da zato ker so daleč in jim z AK47 nič ne morejo jih bojo pa oni strahopetno napadli iz 10.000m višine... si bojo pa spet sposodli aviončke, če ne bojo prišli na avijončke, pol pa na kaki vlak s 50 vagoni kemikalij spustli dol po bregu brez zavor...

američani so strahopetci, to je pokazal predsednik Grm, ko se je skrival za grmi made in USA... da ne omenjamo vseh evakuacij, nič več ne zaupajo v lastno tehnologijo, vsako aretacijo ki izvedejo samo gledajo : "so to teroristi ? bo skoro konec ? " *smrk smrk* popoln pandemonium, pobili se bojo med sabo...

AtaStrumf ::

TheJack ne vem kateri link imaš v mislih pa ti dajem kar dva pa ju sčekeraj kateri ti odgovarja.

Link na Anandtech Forum in njihov WTC pogovor

To je link na trenutno zadnjo 6. stran, poglej pa še 3., 4. in 5., kjer sem tudi jaz nekaj pisal.

pa še link do thread-a, ki sem ga jaz odprl za vas, če bo tuki ratalo pregusto

Upam, da je vsaj ena povezava taprava.

poweroff ::

"Jaz mislim da bi morali narediti eno oreng bombandiranje arabskih držav!"

Hmm, mogoče se je pa kaj podobnega že zgodilo?
Aja, saj res, Američani so zbombandirali Irak (tudi glavno zaklonišče v Bagdadu so "pomotoma" zadeli), operirajo po celem svetu (CIA v J. Ameriki v 70. letih)... in mogoče jim je pa sedaj kdo vrnil?

Upam da vidite kam pripelje logika nasilje za nasilje in uporaba nasilja v simbolne namene" Čas je da se to neha - lepo bi bilo če bi Zahodnjaki enkrat zmogli preseči ta krog maščevanja.

My Lai Massacre
On March 16, 1968 the angry and frustrated men of Charlie Company, 11th Brigade, Americal Division entered the village of My Lai. "This is what you've been waiting for -- search and destroy -- and you've got it," said their superior officers. A short time later the killing began. ... As the "search and destroy" mission unfolded it soon degenerated into the massacre of over 300 apparently unarmed civilians including women, children, and the elderly.



Sorry, ampak to so pa tudi dejstva - a ne Thomas

gorenc ::

beeee, beeee

Justy ::

Vsi ki pravte kaki kreteni so Americani oziroma American liderji in da se vam jebe za ameriko kot drzavo potem ste v istem kosu in najbrz se vecji kreteni kot oni (med drugim me je s to izjavo tud luni zelo presenetu)

A ste se mogoce vprasal ce je z nasimi politiki kaj boljse?????? AAAAAAA?? Se vecji lopovi in ne wem kaj so, od predsednika dalje in vsi povrst. Poglejte samo kaj delajo z nasimo podjetji, kr vsem jih dajo in naj uni naredijo z njimi kaj hocejo le da v svoj zep in rit vlecejo dnar. Delavci ki so pa celo zivljenje zrtvoval in garal za to podjetje in goljufivo drzavo so pa brez usega ostal. Se pravi da se vam po tem takem jebe tud za slovenijo ce se vam za Ameriko.

Pa sploh se ne zavedate, da ce se bo v ameriki vse skup zasral, se bo po celem svetu, saj Slovenija ni tolko od Amerike odvisna, samo je pa Evpropa in od Evrope je pa Slovenija

Zato nehite prosim lepo s taki sej jim je prav, zdej so pa dobil povracilo in ne wem kwa se vse.

Drzavniki in vsi so vedno bli in tud vedno bojo lopovi in tega se ne da spremenit, je tud Kramberger poskusal, pa ste vidl da so ga prec odstranil.
To je dejstvo, ampak naj so se tako eni goljufivi, terorja se pa ne sme dopustit in ga je treba popolnoma zatret in eliminirat.

Nekaj okoli protiraketnega scita za vse tiste ki so zopet pametni da ne wem kaj in pravijo da jim zdaj nic ne hasne.
Pomislite kaj ce bi se teroristi spravili na ameriko z jedrkim orozjem, pomislite kake zrtve v milijonih bi bile potem. To je zadeva ki bi prepricala take poskuse,
saj sploh ne wemo (glavni itaq ze vec vejo) kaj so taki terosti po drugih drzav ze sposobni izvest. Ocitno oziroma sploh ni ocitno amapak sigurno vodstvo v Ameriki ze more vedet zakaj bi tak scit naredil, pomislite ce ze imajo kake sume da se pa nekje ze pripravljajo da bojo z raketam, bog nedaj jedrskim orozjem ogrozil Ameriko. V tem primeru bi pa scit prisel se kako prav.

Veste, mi navadni smrtniki, ne da se temu drugace rect bomo vedno bili in vedno smo prikrajsani za marsikatero resnico. Lejte, ze ce se samo v nekem sportu (recimo formuli) zgodi kaka huda nesreca, ze tu sigurno ostane mnogo stvari prikritih, kaj se le pri takih stvareh ki so se zgodile v torek.

Pa se nekaj, veste zakaj se ljudje (tudi sam nism mogel verjeti lastnim ocem, da se otroci in babice veselijo tega tragicnega dogodka), ravno zaradi tega ker zivijo v tako nerazvitem svetu in sploh ne vejo kar se po svetu dogaja, ampak le verjamejo svojim voditeljem ala bin Laden in drugi. zdaj se bo pa spet nekdo ki je tako anti amerisko usmerjen da ne recm drugace oglasil in dejal da so zopet americani krivi da je taka razlika med nerazvitim in razvitim svetom. Tak naj zopet skoci na zacetek posta in ga prebere se enkrat in bo videl da ga bo lahko se bral milijonkrat.

Dejstvo je in je nespodbitno da se ljudi (nobenega) ne ubija, za to nima noben opravicila.

Pa se okol demokracije, kake demokracije nekaj, sem malo visje razlozu kaj se dogaja v nasi politiki....isto je tud drugod....vsi mislijo na demokracijo...ki v bistvu sploh ni to....

Pa vsi ki ste tolko cez ameriko, sploh ne veste kako jo mate radi. Imate svoje pribljubljene filmske zvezde, pevce in na miljone ljudi, oni glih nimajo tazga mnenja o svoji drzavi kot nekateri tle jih zanicujete, sej ne ravno njih, samo oni so tud Americani (in del Amerike), zato rajs za svoj life poskrbte.

Ko pa smo nekateri sli se dle nazaj v zgodovino in ugotovil da se je zacel ko so Indijance zacel iztrebljevat, a se sploh zavedate (doloceni se itaq kar sem razbral iz njihovih zelo razumnih postov) da so Anglezi pa tud Spanci tisti, ki so zacel kradet in ropat indijance in zacetniki ameriskega ozemlja....

Pa poglejmo se drugo plat, a lahko zamerim otrockom malim ki kvazijo take naumnosti tule po forumu. Saj smo bili tudi mi mali in smo govorili naumnosti, samo sigurno tisti ki smo bili pravilno vzgojeni nismo kvazili takih naumnosti kot jih nekateri danes da me je kar sram da govorim isti jezik. Vidi se po postih odraslo razmisljanje nekaterih, pa kaj ko ne mores smrkavckem malim zamerit tega, ko pa vendar sploh ne vejo kaj govorijo, bojo pa tud spoznal krutost danasnjega sveta ko bojo odrastli. Bi blo pa lepo, ker predvidevam da kdor zna tule po forumu pisat, da je ze vsaj tolko star da bi znal locito dobro od zla,
zato je take osebke lahko sram pa tudi ce so otrocki.


Nasplosno pa sploh ne morem verjet da je ziva dusa sposobna kaj takega naredit, ne wem ali sanjam ali gledam film, ki naj bi ga posneli cez 50 let.....

Pa sploh se ne morem tud belivat, tolko koker spremljam slo-tech in berem dosti forum in nekateri res znajo razumno pisat in predvsem razmisljat. Tolko lepih postov kot je Thomas napisal (tudi mnogi drugi, on pade najbolj v uci) ne morem verjet da se mnogi iz teh postov niso cesa naucili ali pa kot kaze sploh ne beroje vseh postov in samo enega zadnjega potem pa kvazijo prazno slamo. Mislim, to je sela prava sramota. Takega cloveka kot je sigurno Thomas je tezko v lifu najdet za dobrega in vecnega frenda.............in kdor bi mel takega prijatelja sigurno ne bi kvazil prazne slame.


Potem pa uletavojo se najvecji osebki, ki se vidi da ni mulec iz osnovne sole in pravi da ne doglih postov pisat in neki kratkega, ces da tud sam ne prebere vsega, se pravi da se sploh ne poglobi in zamsli dejanja.......
Nato nasledni rece da so ZDA dobile, kar so si zaslužile, ko so Japonci napadli Pearl harbour, so jim ZDA vrgle 2 atomski bombi na civiliste in s tem pobili okoli 200.000+ ljudi! Na to pa nihče ne pomisli ! Pa je pa mogoce kdo pomisli ja zakaj so pa japonci hudica napadli ZDA. Ce se bomo tako spraseval bomo prisli do adama pa eve pa ne vem v mezozoik pa mogoce se kam. Ljudje postavite se na danasnja tla. Pa eni vidim da bi radi ko bojo sli v gozd maline nabirat prej vprasal ce je to dovoljeno, ker zgleda da bo zarad takih treba se marsikaj uzakonit, samo taki itak ne hodjo malin nabirat, pa kaj se, sej itaq ne vejo kaj so to maline.


Klin se s klinom izbija............................

Vsi smo enaki......................................

Thomas ::

Ameriski vojaki so naredili kar nekaj vojnih zlocinov.

A zdej nej ukinemo amerisko vojsko? Jim prepovemo "se vmesavat"?

Policaji so pretepli in celo ubili kaksnega nedolznega.

Nej se policijia umakne s cest?

"Liberalci" predlagate samoukintev civilizacije.

p.s.

Seveda pa mora biti kaznovan vsak zlocin.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ginekolog ::

Kaboom: Se strinjam! ZDA so prizele do sedaj ogromno gorja (meni še ne) , zato so dobile, kar jim gre. Upajo naj samo, da jim Japonci ne bodo vrnili in zmetali atomske bombe na NY in LA recimo.... :\

Jb

Thomas ::

Terorizem ima precej globoke korenine.

"Radikalci" tipa Kaboom in jbajec - so pravzaprav njegov humus.

Ne samo arabski otroci, ki proslavljajo po ulicah - tudi precej slovenskih pobalinov, ki se imajo za osvescene - ima svoje moralne delnice v terorizmu.


p.s.

Luni - a ti si ze sprevidel svojo napacno izjavo in se bos opravicil zanjo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Thomas: a te loh še enkrat prosm za razlago, kako to da si ti TOLK prepričan v svoje trditve? enkrat si reku da boš napisu v protokolu pa sm pogledu pa nism vidu.

Drgač pa..tvoje pisanje pa pisanje tebi podobno mislečih me ponavad tolk raspizdi kokr slike pobitih civilistov..otrok..žensk..babic..starčkov..mladih fantov, MLADIH PUNC!...

Ikarus ::

Thomas, tole z moralnimi delnicami v terorizmu in humusom, iz katerega se le ta napaja, si odlično zadel. Točno zaradi tega sem se sam oglasil, ker me je oblila mrzla zona, ko sem videl, da obstaja razumevanje za terorizem celo v Sloveniji in to celo na isti dan, ko so bili normalni ljudje prestreseni in prestrašeni (tudi muslimani, židi,okrogli,kvadratni). Najprej sem enako kot Justy pomislil, da so še mladi, verjetno med njimi tudi otroci, vendar sem se potem spomnil, da to ne more biti opravičilo niti za njih - ločiti bi morali med dobrim in zlim. Pa kakšnega dejstva bi se tudi lahko držali tisti, ki že delajo izlete v zgodovino. Balkan: Američani se niso mogli prej angažirati, ker so se bali ogromnih žrtev med kopensko vojsko in ker je bilo težko definirati po kom udariti (Srbi so res sprožili spiralo, ampak potem je bila to vojna vseh proti vsem), upoštevajmo še, da je po Somaliji postala v ameriškem javnem mnenju magična psihološka meja 16 umrlih vojakov in nenazadnje: Zakaj so sploh dolžni umirati za tuje grehe? Irak: Huseinova politika je zelo podobna Hitlerjevi nacistični, edina prepoznavna lastnost je želja po oblasti in širjenje te oblasti. Nekdo ga je preprosto moral ustaviti, ker bi postajal vse močnejši in nenazadnje čisto konkretno ogrožal svetovni mir - slejkoprej bi prišel do jedrskega orožja, kemijsko in biološko je že izdeloval, Izrael bi padel prvi, potem bi se pa tudi nam tresle hlače. Nafta v ozadju je vse skupaj pospešila. Hirošima in Nagasaki:
1. Japonci so napadli ZDA
2. Japonci so bili fanatični bojevniki, ki se nikoli niso predajali
3. Američani so imeli že nenormalno visoke izgube glede na obseg bojev v primerjavi z evropskimi
4. Niso poznali vseh posledic jedrske bombe, medicinski učbeniki so se šele začeli pisati po teh grozotah;učimo se tudi še iz Černobila
5. Ciljano so napadli dve industrijski središči za izdelovanje orožja in ne katerokoli mesto, da bi ubili čimveč civilistov
6. Američani bi gotovo uporabili drugo orožje, če bi jim to prineslo zmago in mir (to ni bila nikakršna kazen)
7. Celo tisti, ki so preživeli obe katastrofi razumejo, zakaj se je to zgodilo, čeprav jim ju seveda ne morejo oprostiti
8. Kruta realnost je, da so spoznanja ob obeh bombah na Japonsko držala na vajetih vse hladnovojne jastrebe in javnost je vedela, da po atomski vojni ni preživelih.

Ps.: Tega nisem napisal za tiste, ki se jim ne ljubi brati, kaj šele, da bi se sami razmislili do zaključkov, ampak za vse ostale.

||_^_|| ::

Ikarus: mau sm razmislu tole.
Torej kar ti pravš je da so mel američani upravičen razlog za met dveh atomskih bomb? Pobil so 200k+ civilistov in zravn uničl tovarne orožja. To pa zato ker so bli Japonci fanatični bojevniki k se niso nikol predajal.
Po takšni logiki mamo rešitev na dlani! Nej američani vržejo še dve atomske nanevemkerodržavo že (od tm k so bli teli teroristi) in "uničjo njihovo zalogo orožja in morebitne tovarne" zravn pa pobijejo eno veliko število ljudi. TADAAAAAAAA! in vse to upravičeno.
Najbolš da kr grmu pošleš.


Thomas ::

pipe ...

Nacin mojega govorjenja te jezi. Premisli, ce to ni bolj tvoj kot moj problem.

Pokazi mi natancno, kje se motim. Ne poskusaj me odpraviti kar na pavsal.

Sploh ne s podtikanjem enih trupel.

(Kar se pa tice atomskih bomb na nekaj drzav - si to predlagal ti. Da ne bom tega pol kriv jest ali pa Ikarus ali pa kdorkoli.)

Kako "dobro" si argumentiral primer atomskih bomb - kaze na to, da te vodijo bolj ena custva kot razum.

Kako morem biti tako preprican?

Kako mores biti ti tako preprican? Sploh ob slabsih argumentih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ginekolog ::

Menim, da NIČ ne oprevičuje 2 atomskih bomb, vrženih na civiliste! Razlika je namreč, če umre 300.000 vojakov ali pa 300.000 civilistov. Vojaki so namreč namenjeni in ustvarjeni za bojišče, zato gre pričakovati, da kdo umre tu pa tam. Civiliste bi se moralo pustiti pri miru.

Thomas: In nisem "za" terorizem, sem pa proti temu, da ZDA vsemu in vsakemu vsiljujeo svojo demokracijo in njhiv life-style :|. Hkrati menim, da se imaš za hudo pametnega in razumenga, po drugi strani pa skušaš na vsak način vsem vsiliti svoje menje... ccc.

LP
Jani

Thomas ::

jbajec!

Vsaka zrtev (WWII ali katerekoli druge) je seveda zrtev prevec.

Ce Americani ne bi prekinili WWII na Japonskem z eksplozijo 2 atomskih bomb, bi bilo tudi zrtev med civilisti se dosti vec kot 200 ali 300 tisoc.

Poleg milijonov vojakov na obeh straneh.

> sem pa proti temu, da ZDA vsemu in vsakemu vsiljujeo svojo demokracijo in njhiv life-style

Zelo se mi smilite tisti, ki "morate" ziveti "po amerisko". Hoditi na volitve vsake 4 leta, se voziti z avtomobili, gledati TV, se ukvarjati z racunalniki, trpeti vojsko in policijo pod civilnim nadzorom ...

Bogi revezi! LOL! A bi raje po kitajsko? Se preden so oni zaceli delno po amerisko?

> Hkrati menim, da se imaš za hudo pametnega in razumenga

Mam. Pa kaj? A ti se pa nimas? Ja/Ne?

> po drugi strani pa skušaš na vsak nacin vsem vsiliti svoje menje... ccc

Ne na vsak nacin. Z debato. Kaj pa ti - a ti pa svoje mnenje drzis zase?

8-);)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Thomas: glede prepričanosti nism mislu sam glede amerike pa blabla...ampak tut tistga k že smo razpravljal o NLPjih si meu ene teorije..aja o izrabljanju energije zvezd (?!). In to bi blo tko in konc. krneki ne.

Ikarus ::

To, kar se je zgodilo tukajle, je tipično sprevrženo zamenjevanje žrtve in storilca, katerega pasti poučena javnost že zdavnaj pozna. Vse tole okarakteriziranje Američanov in ZDA za takšne ali drugačne nima seveda nobenega smisla in kako je to prazno in zaostalo, vam lahko pove dejstvo, da danes noben Američan, noben novinar, noben politik ne obsoja kateregakoli arabskega naroda ali razpravlja o njihovih groznih lastnostih, ampak se osredotočajo na konkretne zločince. Naj bo ženska še tako razuzdana, lepa, magari prostitutka - teža zločina posilstva je povsem enaka kot pri kakšni drugi. Žrtev zločina nikoli ni kriva za to, kar se ji je zgodilo! Ja, tudi če je izzivala.

Da napačna izhodišča slejkoprej pripeljejo do nesmislov, je tudi pričakovano: kaj naj si mislimo o "vsiljevanju demokracije", ki je skoraj identično "vsiljevanju svobode"?

hatch ::

Justy: >Dejstvo je in je nespodbitno da se ljudi (nobenega) ne ubija, za to nima noben opravicila. <
Bush je ubil 120 ljudi. Oz jih je dal ubiti.

Terorizem je samo visja stopnja upora.. ko navadni upori ne zalezejo, se pac delajo vedno hujse reci.

Nekateri gledate vse samo iz zornega kota amerike... naj se nekdo postavi v kozo afganistanca. Americani so jih teroriziral 10 let... in pobili veliko vec folka kot jih bo crknlo v usa.

Ce pac ameroti drezajo v osje gnezdo, lahko pricakujejo a jih bo kaka osa picla. Zato bojo osje gnezdo zazgali?

Ne pozabimo, da so americani v ameriki, tako kot muslimani na balkanu. Razlika je samo ta, da so americani indijance takorekoc iztrebili in vsa ameriska zgodovina temelji na zatiranju in genocidu.

Da nebi kdo mislil, da simpatiziram z muslimani.. nasprotno.. boli me kurac za njih, kot za amerote.

Dobro pomislite kaj bi bilo ce bi se to zgodilo pri nas... na CNNu bi MORDA omenili.. americani bi si mislili "to se nam nebi moglo zgodit"... in nikomur, ki ni custveno navezan na slovenijo nebi bilo zal za nikogar.

Sicer pa je na svetu itak prevec folka... sploh pa prevec materialistov.

TheJack ::

Raje ne bom preveč napisal, ker sem preveč jezen. Le nekaj - kdor zagovarja upostošenje Hiroshime in Nagasakija je navadna zver. Še več - hinavska zver, ki se ima za človekoljuba. Vsaj priznajte si, da ste zveri in zagovorniki morilcev, pa bo.

Še nekaj: Japonska se je vdala zaradi vojne napovedi SZ, ne pa zaradi obeh atomskih bomb, ki so jih Japonci komaj opazili. Prepričanje, da je atomska bomba končala vojno je nagnusna laž, ki so jo po vojni razširili Američani, da bi s tem opravičili svoj gnusni zločin.

O morali Američanov pa lepo priča post, ki sem ga dnae zasledil na AnandTechovem forumu:

Q: << Does anybody know who is responsible for creating, funding, arming and encouraging Taliban in 80's?? >>

A: Yes, America's tragic mistake. However, arguably, funding the Taliban led to Soviet defeat which help weaken them... of course eventually communist russia fell... so, at that point in time, it was in the US best interest to fund the Taliban.

Now its in thier best interest to kill them.

America and the Taliban: Funding them in the 80s, killing them in 2001.

Sounds good to me...

When do we start?

.


Dotični forum (ki bi ga sicer težko označili kot zbirališče skrajnežev) je tudi poln floskul, kot ''we are the greatest nation on earth'' (kar pomeni, da so drugi narodi slabši in manjvredni od Američanov). Mi smo the best, drugi so zanič, mi, mi, mi...

Kolikor malo simpatij sem že imel do Američanov, so danes dokončno izginile tudi te. To je narod egoističnih, samozaverovanih, rasističnih in šovinističnih retardov.


rasta ::

folk, dejte nehat že enkrat morit z to zgodovino (ww2, itd.), kva bi blo če ... to vse skupaj je zgodba o kuri in jajcu oz. priljubljena slovenska zgodba o ta "rdečih" in ta "belih" ... brez konca!
najbolj neumno pa se mi zdi ta iz vrca ... to je samo moje oz. delamo tabelce dosežkov držav.
samo poglejte razvoj od srednjega veka:
v srednjem veku sta bila od evrope veliko bolj napredna arabski svet in kitajska, ker je bila znanost in umetnost pod okriljem cerkve in zaprta v samostane ... potem pa je prišel tomaž akvinski s svojo dvojno resnico, zgodila se je renesansa in evropa je prehitela vzhod! potem pa je v 19. stol. primat prevzela amerika, ker je imela evropa zaostal fevdalni sistem in kup glupih vojn!
ampak vsaka civilizacija je pomembna pri razvoju.
poglejte samo kakšne nesmisle je navedel thomas:
Hoditi na volitve vsake 4 leta, se voziti z avtomobili, gledati TV, se ukvarjati z racunalniki, trpeti vojsko in policijo pod civilnim nadzorom ...
ameriške volitve so na podlagi že obstoječih v karantaniji in angleškem imperiju, evropa pride do demokracije čisto neodvisno od amerike; avto naj bi izumil benz (nemec), tudi neke zametke tv in računalnikov so naredili evropejci, to z vojsko in policijo pod civilnim nadzorom pa je itak evropsko ... evropa ali pa kdorkoli drug bi to lahko razvil tudi brez amerike, pa ni! ampak taka je zgodovina (ne bomo razpravljali zakaj :D)
aja, thomas: "zahodna" matematika in medicina se je razvila na podlagi aramskih (islamskih) učbenikov ...:)
pa ljudje pod islamom živijo enako dobro oz. slabo kot pod demokracijo, drgač islama sploh ne bi bilo več ...

TheJack ::

Še nekaj o tem, kako je ''vsiljevanje demokracije skoraj identično vsiljevanju svobode". Je torej demokracija=svoboda? Zelo, zelo, zelo daleč od tega. Demokracija vlada celotni latinski Ameriki (z izjemo Kube). In resnično: svoboda na višku. Pri tem pa je seveda nepomembno, da ima 10% (belega) prebivalstva v rokah 90% premoženja (skupaj z ameriškimi multinacionalkami). Pri tem je vseeno, da je večina ljudi revnih kot cerkvene miši, brez najosnovnejših človekovih pravic. Da po ulicah hodijo (vladni) odredi smrti, ki načrtno pobijajo brezdomne otroke. Pomembno je le, da imajo ti ljudje čast iti na volitve vsaka štiri leta, pa čeprav dejansko ne odločajo o ničemer, saj se na oblasti le menjavajo pripadniki najbogatejših družin (sic).
In tako demokracijo so latinski Ameriki vsilile ZDA. Brez dvoma iz čiste srčne dobrote, ne pa zaradi interesov ameriškega kapitala, seveda.

Po pravici povedano, če bi moral izbirati, bi bil raje reven na Kubi, kot pa kjerkoli drugje v latinski Ameriki.

Kaboom ::

jbajec - jaz nikjer nisem napisal da so sedaj usa dobile kar jim gre, ker je 10.000 ljudi ali več, dobilo kar jim ni šlo ! in njihovim družinam/znancem/prijateljem enako ! potem še prištejemo celo ameriko z ekonomskega vidika, potem pa pride na vrsto še celi svet. jaz samo pravim kako bodo "najverjetneje" američani napačno reagirali na ta teroristični napad.

Thomas - tebi se vidi da ne prebiraš vseh postov, ker očitno mojega nisi, si pa prebral ko se je jbajec "strinjal" (glej zgoraj) z mojim postom.
o tvojem mnenju kaj vse izvira iz amerike pa si že dobo po ritki

Ikarus 94% američanov okarakterizira anketa da je teh 94% za vojaški napad države, ki je odgovorna (iz katere so ti teroristi) za te teroristične napade... komaj čakam da bodo ugotovili da so bili američani sami (čeprav dosedanji dokazi kažejo drugače - ampak dokaze dajejo ONI).

Svoje poste bom skrajšal :
-JAZ osebno, se ne strinjam s terorizmom, če imaš kaj za povedat zdigni roko ali pa se včlani v mirne organizacije za boj proti prdcem v zraku npr...
-se ne strinjam s povračilom kakršnega (očitno) bodo američani izvedli, s tem bodo na nivoju teroristov
-VSAKA država je kriva za to kar se zgodi znotraj nje, in s tem mislim na čisto vse, da ne bo kdo začel težit...

ne mislim več replyat v ta topic, razen če bom izzvan. prebiral še ga bom...

Justy ::

Hatch to samo ti tako mislis, ker si prevec vase zagledan in kako lahko mislis da ce bi se pri nas zgodil kaj takega,
da mislis da ne bi bla katastrofa. Normalno da v Ameriki lahko vec skode naredijo kot pri nas, ki je najvisji neboticnik manjsi od manjsih v Ameriki. Pa ocitno nisi mojga in se marsikaterega druzga posta dobro prebral,
ker bi potem ze mogoce razumel da so nasi vrhovni ali kdor koli ze cist isto, morda se bolj pokvarjeni kot vodilni v Ameriki.
Samo nasi nimajo kej prckat po tujih ozemljih pa red delat po svet k bi takoj nazaj po picki dobil, k se kompasa nimamo de bi kaj nasli...

Ocitno ti tega ne razumes, saj dlje od sosednje ulice ne prides. Si mogoce ze kdaj pomislu, da ti recimo vse ves o nekem hoolywodskem zvezdniku, no da ne bom samo na ameriski strani, poznas tudi kakega znanega Slovenca ali celo muslimana, a zate nikdar sploh slisal ne bo....... Sestreli svojo hiso, potem pa bos tud sam znan in mogoce ne bos vec fovs americanom, ker tocno tako zgleda da si kr favs k je zdaj vsa podpora in pozornost tam.


Folk je tako fovs in ga je sama fovsarija, ker kar ni po njihovo vse popluvajo ali pa zanicujejo, sama fovsarija, nic drugega. In Hatch to ti je to. Ce bi mel kolko tolko simpatij do umrlih se ne bi sploh kregal o takem nesmislu. Pa se enkrat preber moj post al pa kako knjigo, k prvotno Ameriko in tamkajsnje prebivalce (Indijance) so zacel Anglezi pa Spanci ropat pa iztrebljevat, pol so pa naselil tam svoj folk, lahko da so potem takem tud tvoji dalnji predniki bli ti roparji, zato vsi ze nehite o preteklosti govort, k ista svinjarija se se dons po svetu dogaja, ko smo (nekateri ocitno se ne) naj bi bli bolj civilizirani kot v preteklosti.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA pritiskajo na zaveznike v primeru Wikileaks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / NWO
28360095 (52922) Mipe
»

Umrl pilot, ki je odvrgel prvo jedrsko bombo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29510454 (10454) lufthammer
»

Bali (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1307691 (6196) undefined
»

Prvi udar tudi z jedrskim orožjem?! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32017015 (13258) poweroff
»

Torej, začelo se je! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25772155 (69036) burekar

Več podobnih tem