» »

World Trade Center

World Trade Center

1
...
3 4
5
»

Ikarus ::

TheJack - kar pišeš, je čustveno in nizkotno, zato nima smisla odgovoriti.

Rad bi pa pojasnil svoje stališče do atomske bombe, ker tega prej nisem poudaril in sem upal, da je dovolj očitno. Ne zagovarjam atomskih bomb nad Japonsko in mislim, da gre za človeško katastrofo, ki jo moramo pomniti. Razumem pa na drugi strani, da je obstajalo veliko močnih razlogov, da se je to zgodilo in da je takrat vladala grozovita vojna realnost, v kateri ne smemo nikoli več živeti. Kdo je sprožil to vojno realnost, vemo (za ta primer je pomembneje, kdo je ni). Popolnoma sem tudi prepričan, da bi Američani izbrali drugo pot, če bi bila kolikor toliko uspešna. Dokazov za to imaš na pretek, konec koncev imajo ZDA še vedno te bombe, bili so v mnogih vojnah, pa jih niso uporabili. In imajo jih pripravljene, ko tole pišem, pa smo lahko varno prepričani,da jih ne bodo uporabili, ker niso barbari. Če bi imeli te iste bombe recimo Talibani, Iračani, Libijci.... ne bi nihče mirno spal.

Za tiste pacifiste v najbolj naivni različici: Kolikor že simpatiziram z vami in iskreno upam, da bomo nekoč živeli točno tako, kot si predstavljate, je današnja kruta realnost takšna, da je vaša vzvišena moralna drža neposredno odvisna (ne samo ta, verjetno tudi vaša življenja) od onih drugih, ki jih nevedno zaničujete in ki z orožjem branijo mir in civilizacijo, v kateri živimo. Ti si vašega pacifističnega razkošja zaenkrat še ne morejo privoščiti in lahko bi jim mi ostali izkazali vsak nekaj podpore.

TheJack ::

Še zdaj ne morem pozabiti tistih svinjarij o atomski bombi. Zato sem se odločil, da vam dokončno razsvetlim temo v glavah. Dokaz o tem, koliko ja atomska bomba in posledično več deset tisoč mrtvih ljudi in dve popolnoma porušeni mesti pripomoglo h koncu vojne...

Dogodki so si naglo sledili. Američani so 6. avgusta vrgli prvo atomsko bombo na Hirošimo. Moskve o tem niso obvestili. Osmega avgusta je Stalin napovedal Japonski vojno in sovjetske čete so vkorakale v Mandžurijo. Devetega avgusta je padla druga atomska bomba na Nagasaki. Japonci so naslednji dan sporočili, da so se pripravljeni pogajati o brezpogojni kapitulaciji. Sporazum o kapitulaciji je bil podpisan 2. septembra na ladji Missouri. Nič čudnega ni, da so imeli mnogi ameriški avtorji uporabo atomske bombe za neposreden vzrok japonske vdaje. V ameriških virih je malo podatkov o bojih med ZSSR in Japonsko po 8. avgustu, toliko več pa jih je najti pri sovjetskih zgodovinarjih
Sovjeti so seveda izhajali iz tega, da so Američani uporabili atomsko bombo iz političnih razlogov, zgolj zato, da bi svojim zaveznikom pokazali, da imajo najmočnejše orožje na svetu. V Moskvi so menili, da tako bombardiranje velikih naselij ni odločilno vplivalo na izid bojev, ker ni v odločilni meri uničilo ne japonske vojne industrije, ne armade, ne ladjevja ali letalstva.
Po razlagah Moskve je poraz japonskega imperializma povzročila sovjetska vojna napoved Japonski. Po tem tolmačenju naj bi boji proti Japonski prišli v končno fazo šele s prodorom v Mandžurijo.
Sovjetske enote so ob pomoči mongolske ljudske armade s treh strani vdrle v Mandžurijo. Sovjetska vojska, ki je štela skoraj 1 578 000 vojakov, 5566 tankov in 3466 letal, je v hitrem pohodu odrinila guangdongško armado s skoraj milijon dobro izurjenimi vojaki, s 1155 tanki in 1800 letali. Hkrati s prebojem v Mandžuriji je sovjetsko letalstvo bombardiralo japonska pomorska oporišča na Koreji, njeno ladjevje pa je ogrožalo japonske pomorske oskrbovalne poti.
Potem ko je guangdongška armada 21. avgusta opustila boj, je Stalin rezultate bojev strnil v neki dnevni zapovedi: ''Naše čete so ob pomoči artilerije in letalskih sil prebile močne položaje na mandžurski meji in prekoračile gorski masiv Veliki Šingan ter reki Amur in Usuri. V nezadržnem jurišu so zavzele vso Mandžurijo, južni Sahalin in otoka Simušu in Paramušir iz skupine Kurilskih otokov. Ladje in enote pacifiškega ladjevja so zavzele korejska pristanišča Juki, Raskin, Seiskin, Roman in Gensan.''
V kratki sovjetsko-japonski vojni so imeli Japonci 80 000 mrtvih, skoraj 600 000 njihovih vojakov pa je prišlo v ujetništvo.


Vir:
DRUGA SVETOVNA VOJNA (tretja knjiga)
Izvirnik: BERICHT VAN DE TWEEDE WERELD OORLOG
1975 Amsterdam Boek B.V., Amsterdam
za Jugoslavijo Mladinska knjiga, Ljubljana, 1981
Navedeni odlomek je napisal Dr. C. H. Slechte v poglavju ''Vojna z dvema zmagovalcema'', str. 377, 378


Thomas ::

Japonska kapitulirala, ker ji je SZ napovedala vojno?

TheJack

- to je tvoje razumevanje stvari!? Bedno. Tega še KGB ni verjel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TheJack ::

To, Ikarus, kar pa pišeš ti, pa je brez čustev in resnično nizkotno. Na logiko ''cilj opravičuje sredstva'', ne bom nikoli pristajal.

Ker mi ne deluješ kot butast človek (pametnemu človeku, ki se zaveda kaj govori, je še precej težje odpustiti), ti želim, da bi se malo zamislil nad sabo in nad svojo bezobzirnim in hladnim razmišljanjem.

TheJack ::

Thomas, jaz sem, kakor vidiš, ponudil dokaze (ki niso sovjetskega izvora). Seveda pa komaj čakam, da isto storiš tudi ti. Ali se boš raje (kot ponavadi) iznebil še ene zafrkljive puhlice?

billy ::

Kdo pa pravi da je socutje pogojeno z inteligenco? Kolko se meni zdi je ravno obratno, bolj ko si inteligenten manj imas custev in obratno.

Ikarus ::

Poglej, TheJack, šel bom mimo sapienti sat in se še enkrat potrudil karseda jasno povedati misel, ki je že ves čas moja nit. Povsem izven konteksta smo se zapletli z atomsko bombo, izven konteksta zato, ker je terorizem, o katerem se pogovarjamo, barbarsko dejanje s piko na koncu. Obsodil ga je ves svet, ker se ga vsi bojijo in ker ne sme biti del naše civilizacije. Obsodili so ga vsi dobronamerni ljudje in tako kot v primeru kakšne druge katastrofe vsi dobronamerni ljudje tudi tokrat sočustvujemo z žrtvami. Američani niso za troho več ali manj vredni od drugih. Kako daleč je to od nekaterih postov v temlem forumu? Kdaj smo nazadnje slišali/prebrali, da je nekdo rekel, da ga nekaj boli, ko smo gledali raztrgana trupla v Sarajevu, Palestini, Somaliji, kjerkoli??? Se ti ne zdi to odvratno in resnično pojav, ki lahko ob širjenju pokoplje človeštvo?

Že takoj na začetku sem tudi jasno napisal, da je kritičnost do ZDA in njihovih vojn eno, odobravanje včerajšnjega dogodka pa grozljivo drugo. Pa sem vseeno dobil nalepko slepega zagovornika Američanov. Še enkrat bom zato povedal tudi svoje mnenje glede atomske bombe. Po moje je ne bi smeli odvreči, razumem pa, zakaj se je to zgodilo in prepričan sem, da ni bila v ozadju želja po krvi ali maščevanju ampak želja po končanju vojne.

billy ::

Ikarus, pocasi postajas tecen s tvojim povdarjanjem "cilj opravicuje sredstva" eno hipoteticno, kruto, ampak potrebno vprasanje da vidimo kako je res na stvari pri tebi: Bi ubil svojo mater, ce bi vedel, da bos s tem dejanjem mogoce koncal kaksno vojno? da nebo kdo mislil da je to kaksno provokacijsko vprasanje, ampak me res zanima kaksno logiko ima fant.

Goofy ::

Dejstvo je, da ni države ali naroda, ki ne bi počenjal svinjarij.
Ampak Thomas, zagovarjat Američane ... nevem?
Glede na to kaj vse imajo na vesti, jih sedaj pomilovat in sočusvtovat z nijmi, kot da bi umrlo pol slovencev se mi zdi neumno.
Govori se o naj naj tragediji !?! Ja res?
Kaj pa vsi po vsetu, ki so umrli zaradi naravnih katastrof, "teničnih napak" in bolanih vladnih igric ter poskusov.
Dobijo 5 min. pozornosti v TV dnevniku (če 5 min.).
So ravno tako nepotrebne žrtve in bi se njihova smrt dala preprečit.
Mislim, da je v Kaprunu umrlo več Slovencev, pa če me spomin ne vara ni bilo minute tišine.

Ne zagovarjam terorizma, ravno nasprotno. To je kuga, ki bi jo bilo potrebno izkoreninit.

Ampak tudi 2. A-bomba na Japonsko, Am. ceplenje nekaterih nosečnic z radioaktivnimi injekcijami, Ruski poskus z A-bombo nad lastno vojsko ter vse čistke Amerike in Rusije nad lastnim narodom, je terorizem le cel dan tega ni prenašal CNN.
Seveda so tukaj vsi ostali, ki pa se mi jih res ne da naštevat.
Zato pa nea bluzi kak si je kdo bogi in kaj je bilo kdaj nujno, ker če vse tak dobro veš mi povej kdo je JFK-ja pokno (zgolj osebno zanimanje)

Strinjam se z Lunijem, kaj bodo pa zdaj?

Preselili celo Am. pod zemljo, zradili podoben ščit kot v Highlanderju al kaj. Čeprav če so tako hudo napredni in najboljši v vsem bi morali nekaj takšnega predvidet.

P.S. Od kod vam ideja, da je vsakemu potrebno dat ČEKANASTO MERINOVKO, če se ne strinja z Am. politiko, katere plod je nastala situacija.
Naj bo to šola vsem na svetu, da se spomnijo da so vsetakšne in podobne žrtve popolnoma nepotrebne in nesmiselne.
Odgovor pa leži v trezni in preudarni politiki (kipa je še lep čas nebo) ne pa prepotentni in mačistični.

Justy ::

Razumte vsem vodilnim gre za svojo rit nič druga, seveda tu pa tam kako recejo, da folk misli da tud kaj koristenga naredijo in da si svoj stolcek obdrzijo se za nekaj casa. Saj vcasih se kdo res kaj dobrega naredi. Samo folk ne ga srat z izjavimi da je pa Bush 120 nedolznih ljudi pobil, k prvo kot prvo, ce bi vi bli kak polozaj pod njim bi mu tako rit lizal da bi se kar bliskalo. Naj uni teroristi raje prej pomislijo in ne napadejo drugih in rajs tako svojo domovino obranijo pred kaki izvanimi napadi in bo mir na svetu.
Pa veliko se vas je takoj neki spravlo na muslimane (tu mislim na tiste ki trdijo zdej bojo pa po krivem nasankal) in ne wem koga se. Saj niso se nobenga tocno obtozili in eliminirali kot nekateri ze kar vnaprej trdite.

Sem pa 100% preprican da ce bi bil kdo od vasih starsev tam noter ko bi se to nanj zruslo, a naj mi pa pol nekdo rece da ne bi kar najrajsi onemu ki je kriv za to jajc odrezal, ce jih ma
Ker ponavadi strahopetci nimajo jajc.........

TheJack, kot je Ikarus omenu je blo takrat vojno stanje, dons pa je stanje miru (ne po celem svetu) in tak teror je nekaj drugega kot pa je bilo takrat v vojni.
Seveda to ne opravicuje da so vrgli bombo. So pa morebiti preprecili se vecje stevilo zrtev (kar se vidi iz vsake vojne ki traja dlje, vec je zrtev). Danes pa nekateri nanovo izivajo tako stanje --> vojno stanje.

Pa dejte se mal zamislit kako se zdaj v vlogi pocuti sam Bush, a mislite da je njem tak simpl da bo sam na triger prtisnu in spustu raketo. To niso taki heci kot eni mislite.

Tu se bomo kar naprej kregal, plus tega je zaradi takih debat in celotne loze cel Slo-tech v popolnem razsulu in se nonstop razsipava. Predlagam da se nardi nekje drugje ta Loza, ker ce namrec pogledate je vseh postov lozi vec kot v vseh drugih treadih in slo-tech sploh ne duluje kot bi lahko. Ce obstoja kaka taka dusa da bi bla to prpravlena izvedet.....tezko verjamem. Ampak ta loza totalno ovira obratovanje slo-techa, ki prehaja v vedno bolj druzinsko komercialno zadevo, testov novih ni skoraj nic vec, v bistvu samo se novice. Saj tu tud ni nic narobe samo loza pa je za zdaj prerasla meje slo-techa. Sem hotu to napisat v novo temo, pa me je prjelo da sem kar tule napisal, ker namrec taka kreganja sploh ne peljejo vec nikamor.
V ostalih treadih takega prerekanja ni, tam JE SLO-TECH, v lozi ga namrec ze dolgo NI VEC.

TheJack ::

Ikarus in ostali: Zanimivo je, kako znajo nekateri ljudje elegantno ''spregledati'' protiargumente, ki ne pašejo v njihov kontekst. Jaz sem napisal (prepisal) cel odstavek iz zgodovinske knjige, s čimer sem dokazoval, da atomska bomba ni bila razlog konca vojne (in torej eventuelnega manjšega števila žrtev). Moji sogovorniki to mirno ''prezrejo'' in spet žvižgajo en in isti napev o ''nujnosti'' tega okrutnega dejanja (še malo, pa boste trdili, da so Američani vrgli bombi iz usmiljenja do Japoncev!). Okej, prav. Proti ignoriranju (že tako je tričetrt vsega kar napišem, mirno ignorirano) argument ne obstaja.
Še eno drzno misel bom izrekel. Američani A bomb na Japonsko niso odvrgli (samo zato), ker bi hoteli končati vojno, ampak (predvsem) zato, ker so hoteli svojim dobro znanim prihodnjim nasprotnikom pokazati, kaj imajo. Američani so se namreč dobro zavedali (Japonci še toliko bolj) daj je v Evropi vojne konec in da bo, če se Japonska hitro ne vda, Stalin vse te enormne mase dobro izurjenih, prekaljenih in krvoločnih vojakov Rdeče armade preusmeril na Japonsko. Američani so tudi dobro vedeli, da če do tega pride, bodo poleg celotne V Evrope izgubili tudi Japonsko. Zato je bilo treba pohiteti. Po nekaj neslavnih bitkah z Rdečo armado (kjer so Japonci, če ste brali prejšnji post izgubili skoraj 700 000 mož) so tudi Japonci ugotovili, da se jim bo pod Američani najverjetneje bolje godilo kot pod Stalinom, zato so se po hitrem postopku vdali.
A bomba s tem ni imela nič. V bombardiranju Dresdna (še en grozljiv zločin proti človeštvu, ki bi ga nekateri danes radi opravičevali!) je umrlo precej več ljudi, kot je bilo žrtev atomskih bomb, pa Nemcem še na misel ni prišlo, da bi se samo zaradi tega vdali.
Američane hvalite, kako so dobri in plemeniti, ker ne mečejo A bomb vsenaokoli. Pa vendar ostajajo ZDA do danes edina država, ki je odvrgla jedrsko bombo na žive ljudi. Sovjeti, strah in trepet ''svobodnega sveta'', tega niso nikoli storili.
Ampak okej. Končajmo s tem.

Sprašujete se, zakaj sem tako čustveno odreagiral na dotične zadeve. Čustveno je premila beseda. Jezen sem bil ko tristo mater! Zanimivo, tak postanem vedno, ko bi kdo rad opravičeval človeške žrtve iz nekakšnih ''racionalnih vzgibov''. Niti me toliko ne jezijo nekateri infantilni posti (saj veste, tisti, ki bi vse pobili) petnajstletnih fantetov, ki se napol šalijo, napol pa tako ne vedo, kaj bi sploh radi povedali. Jezen postanem takrat, ko se iste prakse oprimejo več kot očitno že starejši, pametnejši in razsodnejši ljudje, ki bi povrh vsega svojim postom radi dali neko (kako cinično!) človekoljubno noto.

Kar vlečimo vzporednice s torkovo tragedijo! Verjetno ni niti enega, kolikor toliko razsodnega antiglobalista, zaščitnika okolja, nasprotnika kapitalizma (oz. kar na splošno: nasprotnika ''ameriških vrednot''), ki bi trdil, da je bilo to nujno in potrebno dejanje. Sam sem velik nasprotnik ameriške politike. Če bi se dalo brez žrtev porušiti belo hišo, kongres, WTC...., te (zame) simbole zatiranja, sem prvi v vrsti. Pri človeških žrtvah pa je treba potegniti črto! Ni važno, kako plemenit je cilj. Če si do njega prišel preko človeških žrtev (oz. s trpljenjem ostalih), ga nisi dosegel. Cilj v nobenem primeru ne opravičuje sredstev. Če je treba za to, da bo jutri raj na zemlji, ubiti enega samega človeka, sem proti! Raj, ki je zgrajen slabih ravnanjih, ni in ne more biti raj. Kalkulacij s človeškimi življenji ne sme biti v nobenem primeru in v nikakršnih okoliščinah! Čim pademo v tako logiko, smo se znašli v družbi Stalina, Hitlerja, Mussolinija, Maa, Pola Pota, in ostalih, ki so svojo ''idealno družbo'' gradili na človeških žrtvah. S slabimi dejanji se ne da priti do dobrega cilja. Zato, ker potem cilj preneha biti dober.

Še nekaj: izguba enega človeka ni nič manjša in nič večja tragedija od izgube kateregakoli drugega. Zato se mi zdijo razne ''minute molka'' navadno licemerstvo. Spomnite se na to naslednjič, ko boste po televiziji zdolgočaseno gledali posnetke trupel iz bližnjega vzhoda. Le koliko Palestincev je bilo ubitih danes? Kdo ve?

AtaStrumf ::

Ma folk te pregovarjanja grejo lahko v nedogled in počasi izgubljajo smisel. Jaz mislim, da ima vsak pravico do svojega mnenja. Če so mu Američani prirasli k srcu, jih bo zagovarjal, če so se mu zamerili, jih bo grajal. In vsak bo imel precej dobre argumente za svojo plat medalje. Je pa zanimivo, da smo si (skoraj) vsi enotni, da je treba takle terorizem ustaviti in krivce za torkov napad kaznovati. Zatorej bom jaz dons med 12:00 in 12:03 lepo tih in jih poklonil žrtvam tega gnusnega napada. Sigurno si to zaslužijo! To bi sicer morali narediti tudi za kakšnega Palestinca, ampak ne bi bilo praktčno ker bi to potem delali vsak dan. Žal je to tako.

Imam pa nekaj zanimivega za vse vas, ki se prepirate okrog zgodovine in se delate eni bolj pametne od drugih. Sledeči text, je komentar Miloša Mikelna, ki je avtor moje priljubljene knjige Pekel 1941, ki govori o ključnem letu za 2. S.V. Ko sem malo obnavljal moje znanje o dogodkih med WW II sem naletel na zanimiv komentar o Ameriki in njeni vlogi v 2. S.V., ki jih je napisal Miloš Mikeln, ki ve več o zgodovini kot cel Slo-Tech skupaj, zatorej berite pozorno:

Združene države so čudna dežela. Kje v Aziji lahko umre od lakote na miljone ljudi, Evropo lahko pretresajo krize in celo vojne, nihče se ne zmeni za to. Če pa kje vzamejo petdeset Američanov za talce ali jih stotino pobijejo, in če ameriški tisk pograbi to novico, da bodo nekaj dni živele od nje prve strani častnikov, potem sleherna ameriška družina petkrat na dan posluša najnovejša poročila v zvezi z dogodkom, vsa javnost se razgreje v razburjenem ogorčenju in ljudje zahtevajo, naj mogočna Amerika uporabi svojo orjaško vojno moč, da kaznuje krivce.

Mimogrede to je napisal 20 let nazaj. Nanaša pa se na dogodek, ki je ameriško javnost prepričal, da naj gre amerika v vojno in s tem ni mislil na Pearl Harbour. Gre za dogodek dne 31. oktobra 1941 sredi Atlantskega oceana, ko je nemška podmornica U 522 zadela in potopila ameriški rušilec Reuben James, ko je le ta ugotavljav izvor neznanega radijskega signala, namesto, da bi se vrnil nazaj v Ameriko, saj je trgovske ladje od tu naprej prevzei angleška vojna mornarica.

Pa še tako, da si ne boste napačno razlagali dejstev. Nemci niso mogli vedet ali gre za ameriško ali angleško ladjo, saj je bila ura 5.25 zjutraj in vidljivost ni bila ravno najboljša. Nemci so imeli stroge ukaze od samega Hitlerja, da naj ne napadajo ameriških ladij, saj si ni niti slučajo želel zvleči amerike v vojno. Takrat se je že boril na frontah po celi Evropi in severni Afriki, potem ko so ga Italijani nesposobneži zvleki v spopad z Grčijo in potem ko je Jugoslavija po dolgem cincanju le podpisala pakt z silami osi, potem pa izvedla puč. Sicer je z Jugoslavijo in Grčijo na hitro opravil, a Jugoslavija se je potem kmalu uprla in nujo potrebne vojake je moral iz ruske fronte premeščati v Jugoslavijo, kar je še dodatno upočasnilo že tako 1 mesec prepozen napad na Rusijo, ki jo je po vrhu vsega še zelo zelo podcenil. Tako, da je bil Hitler zelo, zelo jezen na Srbe, ki so takrat krojili politiko 1. Jugoslavije. Hitlerjeva taktika je bila od vsega začetka da ne zvleče Velike Britanije v vojno in vsekakor tudi ne Amerike. No vsaj v tej prvi fazi. Hotel je lepo imeti rodovitno in nasplošno z naravnimi dobrinami bogato vzhodno evropo, za Anglijo in Ameiko pa mu ni šlo. No pa so ga zaje..al glupi Italijani, ki so brezglavo leteli nad Grčijo pol pa jih niso mogli premagat. Edina državam, ki jo je ratalo Italijanom zavzeti je bila Albanija. Pismo res so patetični. Musolini še posebaj, ker je bil malo mahnjen na veliki RIM izpred par tisoč let.

Tako, da fantje da boste vedeli, da ste svojo svobodo dolžni ne le Američanom, ki so v vojno stopili šele pol ko res ni bilo več druge opcije (in to so uvideli politiki, ljudi je bolil kurac, če jim nebi potopili tiste ladje, politiki pa so se že prej zavedali, da če Hitler dobi prevlado nad Atlantikom, Japonci pa nad Pacifikom, da bojo naje..al in slej kot prej tudi sami žrtve njegove invazije, ko si bo opomogel po Evropski vojni, drugače so še leta 1939 uradno govorili, da se ne bojo umešaval v Evropske posle), ampak tudi nepremišljenim in nesposobnim Italijanom in neodločnim Srbom in Komunistični partiji, ki je potem organizirala upore po vsej Jugoslaviji.

No sam tolk sem vas hotel malo spomniti na zgodovino in the American Way Of Life.

Dami ::

Včeri sn si vzeu cajt in prebrau vseh 5 strani (velik texta!). Kr pa je že skor vsak dal kak komentar ga bom pač še jst:D. Strinjam se atasmrkom, da gre to prepiranje v nedogled. Pač vsak ma svoje mnenje. Ziher zi noben nedolžen človek ne zasluži takšne smrti. Sam tazga gonga kot je biu ta pa tud ni blo treba zganjat. Če ne bi blo CNNa ne bi blo pol tak odmevno k je. Tako pa kar naprej ponavlajo eno in isto tak da ti gre že pošteno na qrac. Kak se kej počuti kak sorodnik umrlega k vidi n-krat kak se njegovo letalo zabije v nebotičnik. Tu jim gre sam za gledanost. Če bi resnično žalovali bi prekinili program ne pa vrteli posnetke kar naprej.
Glede žalovanja; a je kdaj kak američan (razn če res ni kakšen direktn sorodnik) žaloval za katerikolim umrlim civilistom v vojnah na bližnjem vzhodu in Balkanu? Yeah, right. Namesto tega se oni norčujejo iz Sadama (saj ste vsi gledal Hot Shots, ne?) in iz vsega kar je povezano z bivšo Jugo. Kulk butastih for sem slišal o Jugoslovanih in o Bosni (tud v Princ iz Bel-aira in v Seinfeldu). Namest da bi vsaj mal sočutja pokazal do vse trpečih, si izmišlajo komedične fore. Navsezadnje pa sploh ne vejo kaj se je tu dol dogajal.
NATO je tud strahopetno bombandiral Beograd (in celo zadel en voz nedolžnih civilistov....a jim je blo kej žal??) in zelo razmajal stanje v Srbiji. Sploh ne vem zakaj se vmešajo in sam sranje s tem nardijo. Kdo pa so da si drznejo odločati kdo je good in kdo bad guy.Vidl so sam da Miloševič in njegovi tepejo Muslimane, ki niso nč nardil, sam tam so. Evo, takoj vidijo prložnost za eno vojaško vajo od katere ni imel nato koristi noben. Pa sploh so se spomnal posredovat 9 let prepozn. Če so nas pustil se strelat tak dolg pol bi nas sploh rajš pustil ne pa da zasirjejo vse skup. Poznam ene par kolegov od dol in njim ni blo prav nič všeč gledat kak jim bajte rušijo. Res mi je težk gledat kak nedolžni begunci trpijo, sam nisem niti malo proti Miloševiču. Popolnoma se strinjam z njegovim mnenjem o Hagu. To sodišče je sam še en način ritolizništva Evrope Ameriki. Pol pa naj tud Solana prpelejo tja, saj so njegovi tud strelal po civilih. Kam gre ta svet?
Sej ista štorija se odvija dol v arabiji. Sam tam pa je nafta in glupi američani morjo pazit da je bo dost. Na jetre mi gre k vidim s kakimi avti se tam furajo. Povprečn avto tam itak porab okol 15litrov. Pa sej je nafta pocen. Zakaj bi si pa mogu enga varčnega kupit če mam lahk 8cilindraša s katerim se furam sam v trgovino. Brezveze.
Še zadnjič; ne podpiram kakršnih koli napadov, sam en je mogu američanom dat eno zaušnico, da pridejo mal k sebi. Žal so jo spet fasal nedolžni ne pa tisti k bi jo res potreboval- vsi politiki z Grmom na čelu!
Dost mam.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

poweroff ::

Edej je prijavil tole:
Sicer pa je na svetu itak prevec folka... sploh pa prevec materialistov.
Fina logika! Če je itaq preveč folka, pa sam sebe ubij.

Does anybody know who is responsible for creating, funding, arming and encouraging Taliban in 80's??
JA, BinLadna so Američani strenirali. Samo takrat je terorizem zganjal proti sovjetom in je bilo to kao OK.

Ikarus:
Za tiste pacifiste v najbolj naivni različici: ... je današnja kruta realnost takšna, da je vaša vzvišena moralna drža neposredno odvisna od onih drugih, ki jih nevedno zaničujete in ki z orožjem branijo mir in civilizacijo, v kateri živimo.
Ta logika je enaka tisti. ko je ameriška vojska pobijala ljudi po svetu zaradi svojih interesov, večina Američanov ni protestirala. A to pomeni da so si ta napad zaradi tihega odobravanja sedaj zasužili?

poweroff ::

Še tole - to sem danes napisal na eno mailing listo:

Hja, jaz precej poslušam in berem razne dikusije zadnje case in nekako prevladujeta dva tipa mnenj.

Eni so zgroženi in zahtevajo kri (90% americanov hoce vojno, 67% jih podpira omejevanje državljanskih pravic in svobošcin zaradi vecje
varnosti). Zahtevajo zbombandiranje vseh arabskih držav, nekateri pa še vseh komunistcnih držav in zapiranje antiblobalistov.
Ce bi res prišlo do kakšnih povpracilnih mašcevalnih napadov, pa to pomeni le to da je edini odgovor na nasilje - novo nasilje. Hudic je v tem da je to teroristicno nasilje ki smo mu bili prica posledica
ameriške zunanje politike. Lepo bi bilo ce bi bil zahodni svet zmožen to spiralo presekati in ne odgovoriti z mašcevanjem. Uporaba nasilja v simbolne namene ni sprejemljiva - upam da je to jasno. V nasprotnem
primeru bomo imeli totalen spopad. Enkrat bodo odgovorile ZDA, potem bodo Arabci spet poslali par teroristov, potem bodo oni spet odgovorili, itd. v neskoncnost. Škoda in mrtvi pa bodo narašcali.
Trenutek za zamislit se torej je na mestu.

Drugi pa pravijo da so Americani dobili kar so iskali. Ta logika pomeni uveljavljanje kolektivne krivde. Srbe so zbombandirali zato ker so bili krivi za povzrocanje vojne - kolektivno krivi. Niso se usmerili proti tistim osebam ki so zagrešile zlocine in zanetile vojno, pac pa so napadli cel kolektiv (narod). Sedaj je enako z Americani. Ameriška zunanja in financna
politika je seveda zagrešila marsikaj slabega. Ampak niso "kaznovali" njih, pac pa kolektiv. OK, seveda lahko nekdo rece da so ti ljudje "objektivno krivi" ker so tako politiko svoje vlade podpirali ali se ji vsaj niso uprli.

Vendar - a mi pa se upiramo napacni politiki naše vlade? A je kdo tukaj ki je kaj aktivno naredil proti krivicam ki se dogajajo drugim? Se pravi ce vidite da nek ropar oropa starko, pa ne posredujete ker so zato kao zadolžene ustrezne službe - je potem prav da nekdo napade vas? Ste pac del Sistema, kajne? Še en trenutek za zamislit se.

Treba je pa povedati še nekaj. Napad na WTC ne ogroža obstoja ZDA. Škoda je sicer ogromna, vendar za tako veliko državo kot je ZDA skoraj zanemarljiva. Bistveno bolj pomembne so psihološke posledice.
Te pa bodo politikom omogocile da bodo zaostrili represijo. Kdo so teroristi v Sloveniji?
Protestniki ki so nasprotovali srecanju Bush-Putin. Ljudje ki so se udeležili kampa v Petišovcih. Evroskeptiti in nasprotniki NATA. Darij Zadnikar ki je vrgel neobstojeco molotovko. Ja, vsi ti so bili v razlicnih medijih (DELO,...) oznaceni za teroriste in razbijace.
Vprašanje je torej ali se bomo sedaj šli lov na carovnice in ali ga bomo podpirali?

BTW: eden izmed razlogov zaradi katerih jaz nasprotujem vstopu Slovenije v NATO je tudi ta da bi bila Slovenija kot clanica NATA lahko tarca raznih teroristicnih napadov. Lažje bodo napadli najšibkejšo kot najmocnejšo clanico. Americani so predvcerajšnjim že rekli da bodo uveljavili 5. clen NATO pogodbe - ce je napadena ena clanica so ji ostale dolžne pomagati. Nove vzhodne clanice NATA itd.
se bodo torej hoceš noceš znašle v vojni
. Svoje vojake bodo pošiljale v tujino, financirale bodo vojno v tujini. Postale bodo tarca napadov iz tujine.
Hvala bogu da Slovenija ni postala clanica NATA že leta 1997. In upam da nikoli ne bo.

burekar ::

Matthai:
Za NATO imaš čisto prav. Če bodo nas kaki friki napadl, bodo tak al tak posredoval, ker smo enostavno preblizu Nemčiji, Avstriji, Italiji. Če bi bli pa že leta 1997 že v Natu, bi pa ogromen delež svojega proračuna porabili za tomahawke, ki so padli po Kosovem in Beogradu.
Najbolje je biti nevtralen in se brigati zase. Če se ne bodo naši politiki počasi streznal, bomo v Sloveniji dosegli neke vrste podoben sistem ameriškemu. To pa ne bo dobro, še posebej družba bo nasrkala.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA pritiskajo na zaveznike v primeru Wikileaks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / NWO
28360595 (53422) Mipe
»

Umrl pilot, ki je odvrgel prvo jedrsko bombo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29510544 (10544) lufthammer
»

Bali (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1307743 (6248) undefined
»

Prvi udar tudi z jedrskim orožjem?! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32017121 (13364) poweroff
»

Torej, začelo se je! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25772262 (69143) burekar

Več podobnih tem