» »

Bali

Bali

1
2
3

Brane2 ::

Kot sem jaz slišal od folka (ki je recimo bil v Izraelu in dela s temi ljudmi), bi jih Izraelci zlahka namazali, samo nikoli ne gredo do konca- iz različnih vzrokov.
Deloma zaradi zgodovine (ne bi bili radi poistovečeni z Nemci v WW II), deloma zaradi podpore, deloma pa tudi zaradi miru na svojem domu. Če bi sesuli Palestince, ne bi blo nikoli pravega miru tam. Ta bi trajal samo za časa izraelske premoči. Ker pa nič ne traja večno...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

jure2k

>Od kje črpaš te informacije? Res me zanima.

Katera informacija se ti pa zdi vprašljiva? Rabiš edu link?

:\ :D

> Kaj bi Bučman naredu, če bi bil Izrael napaden in bi izgubljal vojno oziroma trpel strahotne izgube.

Najbrž misliš Busha. Ali kateregakoli Ameriškega predsednika - ni bistveno.

Zaščitil bi Izrael, se razume. Podobno kot je (Clinton) zaščitil Kosovo in prekinil klanje na Balkanu.

Samo Izrael naj bi pa pustili, da ga Arabci povozijo?

Zakaj? Ker gre na jetra arbskim nacionalistom, nacistom in (neo)komunistom?

To je kvečjemu razlog za pomoč Izraelu.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jure2k ::

Bah, pomagal je kosovu, ja in Bosni in vsem ampak nekaj pa bi bilo drugače tu so ljudje umirali več let, preden se je odločil, da pomaga.

Brane2 ::

Mislim, da so Ameri Kosovo brez prave potrebe skrajno poenostavili.
Mislim, da take razdelitve pravice na svojih tleh ne bi tolerirali niti v Texasu.

Kao, ubogi Albanci trpijo, Ameri so jim šli pomagat in zdaj je "kao" vse u redu.

Ne omenjajo kojekakvih band, ki se očitno šolajo v Albaniji, niti tega, da na Kosovu pravzaprav praktično nikogar drugega več ni. Srbi se v nakej avtobusih poskušajo vrnit, a ta trend je negativen.

Tega tudi sploh ne bi nikjer omenjali, če ne bi kosovarjem vse skupaj dalo krila in so napadli tudi Makedonijo... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pepe ::

Kontra ti modrina!
Menda poznamo tudi uboj iz malomarnosti, to pa za mene ni nesreča. Ti modrina. Glede Hrvaške, sem bil pri plačancih in ne družine, kaj pač že so bli. Ti modrina.
A terorizem ni kriminalno dejanje? Ti modrina, ti.

Bisto odgovora je bilo, da ne napihuj, koliko bi jih kje lahko umrlo, ker jih je marsikje dosti že, pa nihče razen svojcev ni in se še vedno ne sekira kako in kaj. TI MODRINA!
LP
P.S. Pardon sem opazil, da sem se ponavljal.

Thomas ::

Brane

To je rado, če enim pomagajo, se potem tisti preveč razmahnejo in sprostijo. Krivi so pa spet Ameri.

To pač tako je in se dosti ne da pomagat.

Pepe

> Menda poznamo tudi uboj iz malomarnosti, to pa za mene ni nesreča.

Kaj si hotel s tem povedati? Da v Kaprunu je šlo za uboj iz malomarnosti in da naj zato "VS napade Avstrijo"?


> Ti modrina. Glede Hrvaške, sem bil pri plačancih in ne družine, kaj pač že so bli.

Aha ... pri plačancih si bil. Aha ...

> Ti modrina. A terorizem ni kriminalno dejanje? Ti modrina, ti.

Seveda je terorizem kriminal. Ni pa vsak kriminal terorizem. Sploh bi pa težko imenoval kaprunski dogodek terorizem. A bi ga ti lahko?

> Bisto odgovora je bilo, da ne napihuj, koliko bi jih kje lahko umrlo, ker jih je marsikje dosti že, pa nihče razen svojcev ni in se še vedno ne sekira kako in kaj. TI MODRINA!

Aha ... naj ne "napihujem dogodkov na Baliju"? A kaj?

> LP P.S. Pardon sem opazil, da sem se ponavljal.

Ja, nisi pa opazil, da nisi nič pametnega povedal. A si venderle?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jure2k ::

LOL, Thomas :D

Brane2 ::


To je rado, če enim pomagajo, se potem tisti preveč razmahnejo in sprostijo. Krivi so pa spet Ameri.


Mogoče niso "krivi", ampak tudi niso dostavili kakovostne, pravične rešitve.

Če malo karikiram stvari, je to tako kot bi policaj pri nočni patroli skozi Tivoli srečal že stotič ista klošarja, ki se mlatita za čik. Glede na preteklo statistiko (višji ponavadi mlati nižjega) policaj najprej s pendrekom obdela višjega, da se ta zgrudi, nato pa da manjšemu svojo službeno pištolo in se odpravi na horsburger :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

City ::

Se mi zdi da je tema zašla v slepo ulico.
9.11. nima nobene veze z indonezijo hindujci in islamisti se tam tolče že par 100 let in imajo isti problem kot indija s kašmirjem ali širilanka ali izrael.... samo da se to po novem imenuje terorizem.

Islamska vera z drugimi besedami omejuje enakopravnost ženskemu spolu, versko nasprotujoči so zlo in vojna z njimi je sveta. Verski fanatiki ki imajo koran v roki še ko gredo srat.

Kot sem jaz slišal od folka (ki je recimo bil v Izraelu in dela s temi ljudmi)
To je isto kot če bi se dru pred tekmo slo:fra da bomo zmagali ker poznaš enega od navijačev.
Izrael bi lahko zrediral palestino samo izrael bi bil zrediran iz strani arabskih držav.

14 stoletje in indonezija. Prihod islamistov - rekordno širjenje - uničevanje hinduizma. Trenutno je v indoneziji 88% muslimanov 5%protestantov, 3% katolikov, 2% hindujcev, 1% budistov in 1% drugih podatki za leto 1998.

Brane2 ::


Islamska vera z drugimi besedami omejuje enakopravnost ženskemu spolu, versko nasprotujoči so zlo in vojna z njimi je sveta. Verski fanatiki ki imajo koran v roki še ko gredo srat.


V Koranu so stvari, ki bi feministkam šle v nos, pa kaj s tem. Verjetno je tudi Sveto Pismo v2.0 ("nova zaveza") kar se tega tiče rahlo_ out_of_date, mogoče nič manj od Korana...

Samo tu se zaradi tega noben pretirano ne sekira, ker Papežu baje iz riti sije sonce (božji poslanec itd.)


Kot sem jaz slišal od folka (ki je recimo bil v Izraelu in dela s temi ljudmi)
To je isto kot če bi se dru pred tekmo slo:fra da bomo zmagali ker poznaš enega od navijačev.


To je bolj podobno moji izjavi, da bodo Francozi verjetno zmagali, ker so mi tam živeči znanci rekli da tipi razturajo, ostalo sem pa potegnil s TVja in ostalih medijev...


Izrael bi lahko zrediral palestino samo izrael bi bil zrediran iz strani arabskih držav.


Mogoče. Ne vem detajlov o Izraelov vojaški moči a glede na to da ga stalno nekaj (v glavnem neuspešno) napadajo se mi to ne zdi verjeten scenarij, vsaj ne na krajši rok.


14 stoletje in indonezija. Prihod islamistov - rekordno širjenje - uničevanje hinduizma. Trenutno je v indoneziji 88% muslimanov 5%protestantov, 3% katolikov, 2% hindujcev, 1% budistov in 1% drugih podatki za leto 1998.


Kar spet ni izjema in dotedaj neviden razvoj dogodkov, ki ga denimo krščanstvo ne pozna, tudi če je vse res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

City

> 14 stoletje in indonezija. Prihod islamistov - rekordno širjenje - uničevanje hinduizma. Trenutno je v indoneziji 88% muslimanov 5%protestantov, 3% katolikov, 2% hindujcev, 1% budistov in 1% drugih podatki za leto 1998.

Kar pa NE VELJA za Bali. Bali.

Na Baliju je islamska skupnost zanemarljiva. Zdaj gre za to, da bi poislamili še Bali.


> izrael bi bil zrediran iz strani arabskih držav.

Hja no, ne vem. Izraelci so jih še vedno usuli. Ne moreš govorit, če sploh ne veš za arabsko izralske vojne. Očitno ne veš. Resnica je ta, da Izraela Arabci niso sposobni premagati. Vsaj tako kažejo vse tiste vojne.

> 9.11. nima nobene veze z indonezijo

Hja ... islamski fundamentalisti so obakrat v ozadju.

Če dovoliš City - ti se tukajle, v tej temi znajdeš nekoliko bolje kot Pepe. Nekoliko.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jure2k ::

Kulturni intermezzo...

Američane je bolj strah morebitnega napada ostrostrelca, ki v zadnjem času mori na območju...

Iz članka večer on-line.

In ima jih bit za kej strah, ker jih bo še kar precej postrelal.

Jure2k ::

Nikol niso bli Arabci tako nastrojeni proti Izraelu. Zdej bi imele države, če bi šle z Izraelom v vojno podporo vseh islamskih držav, dobivali bi orožje, borce in ostalo, kar bi rabili. Vsaj mislim, da smo že tako daleč. Upam, da jih po Šaron dobil po p... ampak upam, da ga bo spametoval eden od Izraelcev, ki so ga nekateri že spregledali in... tudi v samem izraelu se je nekoliko obrnilo na bolje, saj so tudi Izraelci (ni jih sicer veliko) uvideli, da je Ariel Šaron en navaden fašist, ki hoče ustvariti veliki Izrael.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

Brane2 ::


In ima jih bit za kej strah, ker jih bo še kar precej postrelal.


Saj vedo kje se približno tip giblje. Vedno lahko bombardirajo območje:\

Thomas ::

> Nikol niso bli Arabci tako nastrojeni proti Izraelu.

So bili. Napadli so ga isti dan, kot je bil ustanovljen.

Večina arabskih držav še vedno ne prizna Izraelu pravice do obstoja. Egipt in Jordanija recimo, priznavata Izrael.

Večina pa ne.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Saj vedo kje se približno tip giblje. Vedno lahko bombardirajo območje

Dokler lokalne oblasti sodelujejo pri njegovem pregonu, ni potrebe za vojaško akcijo. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jure2k ::

Brane2: LOL zbombardirajo nej ja. :D Atomsko nej nanjga vržejo. LOL, al nej pa s fosforjevim požgejo vse skup.

Thomas: Nisem mislil tako, mislim, da je sovraštvo do Izraela doseglo raven, ko bi nekateri tudi iz daljnih krajev prišli do Izraela samo zato, da bi se tam razdemolirali. Kar glejte in čakajte. Vedno več bo nasilja proti Njim nam in vsem zahodnjakom, pa naj Bushy dela karkol hoče. Tisto, kar bi res pomagal, tega pa itak ne bo naredu.

Brane2 ::


Dokler lokalne oblasti sodelujejo pri njegovem pregonu, ni potrebe za vojaško akcijo.


Samo puščam pisne sledi bežnih misli :D

Thomas ::

> pa naj Bushy dela karkol hoče. Tisto, kar bi res pomagal, tega pa itak ne bo naredu.

In kaj je to?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pepe ::

Enostavno ti ni para, ko se kao rugaš in nočeš razumet,počasi dobivam občutek da ne moreš, mnenj drugih.
Zanimivo je slišati in brati mnenja drugih, ti pa nažalost postajaš dolgočasen v takih temah.

Na kratko, zadnjič.
Kar sem ti hotel dati na znanje je bilo to, da ne nakazuj koliko Slovencev bi lahko kje umrlo, ker niso.

Zdaj pa naredi najbolje kar znaš in razumi napak.
LP

P.S. Edino kar me moti pri tebi v takih temah je tvoj "jaz in samo jaz imam prav" nastop. Kajti takšno "zabijanje" ni ravno neko izhodišče za razprave.

Balandeque ::

City in drugi: Dajmo zdaj nekaj resnih dejstev o zgodovini bližnjega vzhoda. Glavni del se je začel 1924, ko so palestinci ugotovili, da so z izraelci celo rasno sorodni in privolili, da jih sprejmejo na svoje ozemlje, ki je v tem času bilo pod britansko upravo. V zameno bi dobili tudi palestinci (ki so bili prej arabski šiptarji) svojo avtonomijo.
Vendar se je izraelcev priseljevalo precej več (naciji v zgodnjih 30-ih ipd.) in palestnci so pod vodstvom jerzuzalemskega muftije Huseina začeli s terorizmom. Mimogrede, ta isti mufti je kasneje med 2. svetovno vojno na ozemlju balkana organiziral SS čete. Izraelci, so - ker je bilo 6 mio židov ujetih v največjem kanc logorju, evropi - začeli z napadi na Britance in jih na ta način pregnali nazaj na otok. Potem je bila vojna, briti so po EL Alameinu prišli nazaj na BV in izraelci po holokavstu leta 47 s pravnim temeljem OZN dobijo državo. Drugi dan so združeni arabci napadli, izrael pa jim je kicknil ass. Palestinci so nato poskušali razne kombinaccije arabskih bratov, se bratili z Rusi in skakali v hrbet svojim zaveznikom jordancem. Reč se ponovi še nekajkrat, izrazito pa leta 1967, ko arapi spet napadejo, izraelci pa spet pometejo z njimi, zasedejo zahodni breg (Egiptu) in Gazo (Siriji). Od tu dalje se palestinci delajo uboge, pošiljajo 12 letne punčke z opranimi možgani, opasane z razstrelivom v avtobuse z judovskimi šolarji. Svoje otroke pa pošiljajo s kamenjem nad tanke in dajejo fotomaterial zahodnim kvazireporterjem, ki čisto propagando prodajajo za life stories. In kdaj je že potem Izrael napadel palestino?
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Thomas ::

> zahodnim kvazireporterjem

Ja, in potem oni vseeno uspejo sprati možgane 90% Evropejcev, ki se imajo za "nepristranske" in "čuteče" in "daleč kulturnejše od čezlužnikov".

Bi bilo smešno, če ne bi bilo tragično.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tito ::

Najivni ste do amena!:D

Po mojem mnenju je stvar povsem jasna: Američani v mali aziji podperajo fudamentalistične vlade, saj ji te v zameno dajo pokornost... Gre samo za nafto in nič drugega. Amerika jim nudi zaščito (fudamentalistom) oni pa držijo konstantno ceno nafte. Če gre kaj narobe je državo treba napasti za vsako ceno (Irak...). Stvar pa je v tem, da pojav terorizma ni nepričakovan in je nekaj povsem normalnega. Ljudje se uperajo izkoriščevanju in v mali aziji se počutijo prevarane! IN PRAV IMAJO!!!

Kar se tiče Iraka je stvar samo v naftnih lobijih!

LP

Thomas ::

Tito,

> Ljudje se uperajo izkoriščevanju in v mali aziji se počutijo prevarane! IN PRAV IMAJO!!!

Kaj si ti predstavljaš pod "malo azijo"?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Hja Turčije si očitno ne:D

MadMicka ::

Ta tema je bila na tem forumu že tisočkrat prezvečena. Sam ponavljanje ... bla bla bla

Tale izjava pa je zanimiva: Če bi Izraelci hotl, bi Palestince sesul...

zdej verjetn je mišljen Palestinske borce oz. teroriste, kakor komur ljubše..

Taka izjava je zlo podobna teli, k sm jo tud že slišal: Če bi hotl Nemci med II. sv. vojno sesut Yugoslovanske partizane, bi jih sesul...

Kakšna bedarija.......... ljudem k take vn mečejo, bi vzel opravilno sposobnost :D

Brane2 ::


Tale izjava pa je zanimiva: Če bi Izraelci hotl, bi Palestince sesul...

Taka izjava je zlo podobna teli, k sm jo tud že slišal: Če bi hotl Nemci med II. sv. vojno sesut Yugoslovanske partizane, bi jih sesul...


Mislim, da poziciji nista ravno primerljivi. Nemci se niso meli časa ukvarjat samo z nami. Meli so kup problemov in razsutost vojske vsepovsod je bil samo eden od njih.

Poleg tega je bil cel svet proti njim. Izraelci kot je videt, zlahka obdržijo tisto kar jih zanima in bolj ali manj se tolčejo večinoma na svojem ozemlju ali v neposredni bližini. Bolj ali manj držijo vsaj v vojaške smislu vse karte v rokah že vrsto let. Nemcem to recimo ni uspevalo niti pod razno. Saj so zasedali ozemlja, a nikjer niso ostali cela desetletja...

Balandeque ::

Točno tako. In Izraelcem ni v interesu streljanje Palestincev. Oni bi po mojem raje v miru razvijali satelitsko in silicijevo tehnologijo, izredne razmere pa so po godu parim Arabskim fundamentalističnim starcem, ki so tudi na strani Izraela porodili že dve zaporedni skrajno desničarski vladi, na čelu z bivšima komandosoma. Tudi terorizem se ves čas gredo tudi oni, a končno vsaj zadnja leta ciljajo predvsem vodje militantnih frakcij (res, da občasno z F-16 in 250kg bombami), ne pa najstniških zbirališč. Ufff, a smo daleč od Balija...

A ste kdaj pomislili, da bi v primeru, če bi Rommel takrat imel kako kantico bencina več, danes vse tam spodaj bila Italija?
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Tito ::

Kaj pa ti veš kaj je nihov interes!

In ne govori v interesu Izraelcov ampak Sharona!

City ::

Brane ti si pa res čuden tič najprej nekaj napišeš potem pa se kritiziraš.

Interes Izraelcev je mir in to ni interes samo njih.
V politiki ima "interes" drug pomen.
Verska razhajanja so in vedno bodo.

Bodte veseli zdaj boste šli na eksotične počitnice za pol manj denarja. 8-)

Brane2 ::

O čem ti to ? O Izraelu ?

Ne da se mi zdaj vsega brat za nazaj. Kaj točno si mel v mislih ?

Sam v glavnem poskušam pogledat na vse iz več zornih kotov, včasih tudi spremenim mnenje zaradi dobrih protiargumentov...

City ::

Ma full postov nazaj glede izraela, pa saj ni važno.
Važno je tole:
včasih tudi spremenim mnenje zaradi dobrih protiargumentov...
Enim še manjka ta pozitivna lastnost.

Upam da bo čim manj teh scen ki se odvijajo zadnje čase

Thomas ::

City

>> včasih tudi spremenim mnenje zaradi dobrih protiargumentov...

> Enim še manjka ta pozitivna lastnost.

Jo ti imaš City?

Jest jo seveda imam. Splošno je znano kako sem (sicer že dolgo nazaj) enkrat spremenil svoje mnenje. >:D

No, ni se za hecat s takimi rečmi. :)) Nazadnje sem spremenil mnenje o tistih Nemcih iz ekipe Deep Fritz. Sem že resno mislil, da so ene lutke ... pa so me z dobrimi argumenti prepričali - da niso.

:)

Da bi pa spremenil mnenje o Izraelu, Palestincih, teroristih ... bodo pa morali v nasprotnem taboru pokazat malo več osnovnega znanja o zemljepisu - za začetek. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jure2k ::

Se oproščam, da sem pomagal temo dokončno spremenit in iz Balija je ratal Izrael....

Čas bo povedal svoje in Palestinci bojo prejkoslej dobil svojo državo, pa naj to Izrael hoče all pa ne, vprašanje pa je, kako velika ta država bo. Bolj ko ga bo Izrael sral večja bo. ČE pa jim uspe ubiti Jaserja Arafata, potem so pa Palestinci sploh na konju...

Thomas ::

Sej, naj imajo Palestinci svojo državo.

O tem naj se sporazumejo in državo naj jim dajo.

Vendar je treba biti realist in vedeti, da palestinska država ni sposobna živeti brez Izraela. Večina Palestincev tako ali tako dela v Izraelu. Vsaj tisti, ki imajo kakšno delo.

Hamas in podobni pa ne bodo zadovoljni, dokler Izrael obstaja. Zato bo zid med državama ... pa revščina na eni strani.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pepe ::

Thomas
Z zadnjim odgovorom se strinjam do zadnjega odstavka.
A ma res samo Hamas "korist", da ni miru?

Ravno danes je v Večeru slika Izraelke ki pridno sestavlja zaščitne maske.

Balandeque
-Oni bi raje razvijali...
Res? In tako v tej plemeniti industriji bili zaposleni vsi Izraelci. Kolikor je meni znano maš v Izraelu v glavnem 2 možnosti (preden se odzoveš Thomas, ne nemorem ti dat linka tipa, seveda Izraelca, ki je to rekel, ker je varnostnik na eni ladji v sredozemlju). Ali greš študirat ali pa vojska. Bogati študirajo, niso pa vsi bogati.
Pa ne se zdaj dobesedno obešat, da so v Izraelu samo študentje in vojaki. Hvala.
LP

Thomas ::

"Koristi" imajo seveda tudi grobarji. Ampak to je neproduktiven cinizem.

Hamas je seveda zainteresiran za zlom Izraela. Če mora zato umreti nekaj milijonov ljudi, je to zanje malenkostna cena, za prvi, pomembni korak k islamizaciji vsega sveta.

Kdor ne razume tega, je podoben Evropejcem (in Američanom) ob vzponu Hitlerja.

Bom nesramen in aroganten (kar sem itak velikokrat) - ljudje ki ne vedo elementarnih stvari o Palestini, Izraelu, Baliju, kje je "mala azija" ... so najbrž tako primerni za to diskusijo, kot jest za kakšno, ki se je ne udeležujem. Takih tem je tukaj na tem forumu VEČINA.

Če jest ne bi poznal zgodovine Bližnjega vzhoda, bi premogel toliko zadržanosti, da ne bi ponavljal "flozlov Mladine".

No hard feelings!



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Nism vedu, da hočjo Palestinci islamizirati cel svet.

Zaenkrat jim to ne uspeva. Jim tudi ne bo. Dokler bo (razviti) svet kristjaniziran.

In če hočjo islamizirat cel svet, morajo pohiteti. Sicer bo cel svet prej kristjaniziran :D

Thomas ::

Pod tvojim nickom se morata skrivat dva, Mici!

Eden, ki je kar pameten - in eden ki ne ve, da je islamizacija dominatni pojav v prerazporejanju religijske strukture svetovnega prebivalstva. To ni ateizacija in to ni pokrščevanje.

To sicer ve vsako sedemletno dete.

Pa reku sem Hamas in ne "vsi Palestinci". Čeprav ima večinsko podporo med njimi.

Demokratične volitve kjerkoli v Arabskem svetu bi danes pomenile izvolitev islamskih radikalov.

To je tudi dejstvo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeb ::

Jest sicer dvomim, da je za tem napadom res Al Kaida (po moje prej CIA), pa tudi ce je res, se je treba vprasat eno zelo enostavno vprasanje:
Kaj motivira te ljudi, da pocnejo vse te stvari?
Kr tezko je verjet, da to pocnejo iz ciste zlobe ali veselja do ubijanja. In se bolj dvomim, da to pocnejo za "promocijo" islama. To so bedarije, ki jim ni para.
Ocitno te ljudi moti danasnja ureditev sveta, in verjetno jih se bolj moti, kako bo svet urejen v prihodnje. Se pravi, se vecja prevlada zahoda in zahodne ideologije. Krivice, ki jih je povzrocil Zahod po vsem svetu skozi zadnjih 400-500 let, in namen, da se to stanje podaljsuje se vnaprej. S tem doloceni deli sveta ocitno nocejo ziveti. Pa ce je to nam vsec ali ne.
Zahodu ostaneta dve enostavni izbiri - ali vztraja pri svojem nacrtu globalizacije (ki seveda ni prava globalizacija, ampak je samo olepsana oblika kolonizacije), ali pa sklene nekatere kompromise, cesar pa, kot kaze, Zahod ne namerava storiti.
Izhod je jasen. Jest sm skoraj 100% (recimo 95%) :) preprican, da bo prislo do velike vojne v naslednjih 10 letih, zelo verjetno pa ze prej.
Kar se pa tice Izraela - zame je to drzava, ki bi jo bilo treba izbrisat z oblicja zemlje. In ce pride do napada na Irak, bodo arabske drzave enotne bolj kot kdajkoli prej. In v takem polozaju PRAV GOTOVO Izrael pohodijo v enem tednu. Pa se prav bi bilo.
Sicer pa - Zidje so to zemljo zapustili ze davno, davno nazaj. Nimajo pravice do uzurpacije te zemlje. NOBENE.

Thomas ::

ibn jeb!

Mossad spremlja svetovni splet. Zato jest v Izrael na tvojem mestu ne bi hodil.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeb ::

hehe, kurc gleda Mossad, pa tut priblizno me ne mika it tja. Izrael je ena versko najbolj fundamentalisticnih drzav, cist tko za informacijo.
Grem rajs v Egipt piramide gledat.

Thomas ::

> Izrael je ena versko najbolj fundamentalisticnih drzav, cist tko za informacijo.
Grem rajs v Egipt piramide gledat.


V Izraelu "pravoverni Židi" še niso ubili nobenega turista v imenu svojega boga.

V Egiptu, v Luxorju, pa tudi drugje, so pa "pravoverni muslimani" postrelili že kar nekaj deset zahodnih turistov v Allahovem imenu.

Če boš hodil kaj po Jutrovem, toliko v napotek! :D

V novi Alexandrijski knjižnjici ne bo mnogih knjig, da ne bi dražili z njimi islamskih fundamentalistov. Niti knjig njihovega nobelovca za literaturo.

Toliko o "strpnem islamu", katerega največje žrtve so prav tamkaj živeči ljudje sami.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matty ::

> >Kaj misliš, kaj bi bilo, če bi se iz vseh arabskih koncev sveta nabrala ogromna armada in pomagala Palestincem na old fashion way braniti svoj teritorij?

>Jah nič. Izraelci bi jih precej zlahka premagali.

>Sej so Arabci že parkrat napadli Izrael in se nasmolili.

Thomas: tukaj pa imas prav vsaj deloma... (ceprav se niso vedno nasmolili, npr. Egipcani so zavzeli Sinai v 70-tih... niso pa dobili nazaj Gaze... in izgube so bile vecje na egipcanski strani kot na izraelski).
Treba pa se je vprasati: Zakaj bi (bodo) izraelci zlahka premagali arabce? Razlog: USA... slednje so izvir denarja (+mocan zidovski lobi), najmodernejsega orozja... heh... ce bi Sadam napadel izrael bi ga hebrejci brez problema potolki... Ce bi se spopad nagibal v stran arabcev, bi hitro americani izsilili kaksno resolucijo v UN al pa posredovali...

Sicer pa za izraelce in arabce lahko dam eno primerjavo: anglezi proti zulujcem... >:D Slednji so imeli ogromno premoc v stevilu vojakov, a oborozeni so bili samo z "sulicami", medtem ko so imeli anglezi pistole in puske... In 100% ni bilo vse v taktiki... In sledil je masaker z malo angleskimi zrtvami...

Thomas ::

Enkrat celo, so Zulujci zmagali. Za ceno ogromnih žrtev. Prav tako so Vietnamci premagali Američane - za ceno 20X več žrtev. Podobno Afganistanci Ruse. Za cca. 20X večjo ceno.

Takele Pirove zmage - hvala lepa.

Ampak Izrael ne bi dopustil Arabcem niti Pirove zmage. Tehnološki in organizacijski prepad med obema stranema je prevelik. Pa še stalno se veča.

Izrael je vsak dan bolj high tech, medtem ko so arabske države vsak dan bolj v srednjem veku.

Pa ne ker bi bili Arabci "rasno manjvredni" - saj so z Izraeliti kar v močni žlahti - pač pa zato, ker svobode na kateri inovacije rastejo, v njihovih državah ni. Islam je svobodi (in inovativni družbi) imanentno sovražen. Zato drsijo zmeraj bolj v prepad.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

Kaj motivira te ljudi, da pocnejo vse te stvari?
Jeb, svetujem knjigo Alamut (Vladimir Bartol). Ceprav je zelo pravljicno obarvana bi znala na tvoje vprasanje odgovorit.

Tud zanimiv film je bil v ponedeljek ob 8ih zvecer na A Kanalu (Kurt Russel, Steven Seagal) - mislim, da je naslov Kritična točka, samo nisem sure.

Islamski fundamentalisti delujejo nekako tako, kot je delovala RKC za časa Križarskih vojn. Ali pa današnji KKK.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

jeb ::

ne bluzi, Hornet...
Men je odgovor na to vprasanje popolnoma jasen, nekaterim hiper-prosvetljencem pa ni ali pa ga nocejo sprejet (bolj slednje).
Ne, Izraelci res ne "bombradirajo" svojih turistov, so pa zato strpali mase Palestincev DOBESEDNO v koncentracijska taborisca, z edino razliko, da jih tam ne pobijajo oz. ne silijo v suzenjsko delo. What a great country!
Sharon je VOJNI ZLOCINEC in bi moral iti na sojenje v Haag, enako kot Milosevic.
Seveda ga nihce ne bo spravil tja, dokler imajo Ameri stvari v svojih rokah.

Thomas ::

S čem boš podprl "koncentracijska taborišča" jeb?

A se boš spet umaknil nekam drugam?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeb ::

ni se mi treba nikamor umikat, tko kot recimo ti ignoriras logicne in tehtne argumente...
V osnovi so imeli (imajo) koncentracijska taboriska, le da se imenujejo "begunska taborisca".
To je splosno znano dejstvo.
Ga lahko zanikas?

Tito ::

Saj ti ime pove, da se tam nekaj koncentrira :D in to so begunci/palestinci, šaron je pa kriv.
Res je za v Haag poslat, se strinjam 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrael mora uničiti Islam, drugače bo Islam uničil Izrael (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
140462627 (37455) poweroff
»

Izraelsko-arabska vojna se bije tudi na medmrežju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11613608 (10127) Pšenični

Izrael vs. Palestina (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
85244582 (28151) Stepni Volk
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413669 (11122) jype

Več podobnih tem