» »

Dizel apokalipsa na vidiku

Dizel apokalipsa na vidiku

««
6 / 24
»»

K0l1br1 ::

zobnik je izjavil:

do 200.000km se nima kej

Nisi odgovoril na vprašanje.

IL_DIAVOLO ::

Sami je izjavil:

Nekateri imate res previsoko porabo z dizli ali pa je dejansko z motorjem nekaj narobe.

Prejšnji teden sem kupil "novega" rabljenega dizla Opel Astra J Sports Tourer letnik 2014 1.6CDTI 136hp in mi ni žal, povprečne porabe še ne morem napisati, ker v petek 1.12. kupim vinjeto, danes pa dobim zimske gume :D

Upokojeni Golf IV Variant 1.9TDI, ki sem ga z doplačilom zamenjal za Astro pa je imel ko sem ga predal malo manj kot 440.000km, povprečna poraba se je vrtela okoli 5L/100km, pozimi ko je zunaj minus kakšne 0,5L več, (30% mestne vožnje in 70% AC), avto nikoli šparan, hitrost na AC odvisna od razmer, drugače 130km/h+.

Pri hiši sta še 2 bencinarja (Corsa D 1.2 in Auris 1.33), poraba pri obeh glede na stil vožnje (dizla) dosti večja od dizla....če recimo Corso D vozim zmerno (AC 120km/h, normalna mestna vožnja) je povprečna okoli 6.1-6,2L/100km, Auris pa ima še nižjo porabo.

Izkjučno bencinarje sem vozil 10let, prvi dizel 1.9TDI pa me je glede na način vožnje (navor) in poraba prepričal, da sem ponovno vzel dizla z Euro6 motorjem (da me ne boste tisti ki vozite kakšen 1,2TSI napadli da onesnažujem, proti vam sem ekološki).

@D3m: Kakšno porabo imaš z Astro? Mislim, da imaš isti motor (B16DTH)?


Dizla se ne spara in posledicno matra na nizkih obratih. Po mojih izkusnjah se mora dizla terat na cimvisjih obratih, da se ne zapoca. Poraba je visja - cca 7l, ampak pri taki voznji bi bencinar porabil vsaj 12l.

Motor mora dihat, ne pa se dusit.

D3m ::

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo da ti malo pomagam Sami.



Kot sem napisal je to za 160hp model, zgoraj pa je za tvojega 136hp, piše na tvoji sliki....si se malo zmotil? :D

136 in 160hp model imate druge dimezije gum in razmake med vijaki.


Vidim. :)


To pa dobro vem, ker sem za mojo iskal jeklena platišča za zimske gume in je bilo res težko dobiti felge (6,5JX16) ET41 in vijaki 5X115, drugi bencinarji in dizli pa imajo druge razmake.


Sem pogledal v homologacijo.

Je ok, 205/55/16 imam. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sami ::

D3m je izjavil:

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo da ti malo pomagam Sami.



Kot sem napisal je to za 160hp model, zgoraj pa je za tvojega 136hp, piše na tvoji sliki....si se malo zmotil? :D

136 in 160hp model imate druge dimezije gum in razmake med vijaki.


Vidim. :)


To pa dobro vem, ker sem za mojo iskal jeklena platišča za zimske gume in je bilo res težko dobiti felge (6,5JX16) ET41 in vijaki 5X115, drugi bencinarji in dizli pa imajo druge razmake.


Sem pogledal v homologacijo.

Je ok, 205/55/16 imam. :)


Čudno, kolega ima Astro K (5 vratno) in 205/60/16....nima veze, samo da si legalen :D

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sami je izjavil:

Nekateri imate res previsoko porabo z dizli ali pa je dejansko z motorjem nekaj narobe.

Prejšnji teden sem kupil "novega" rabljenega dizla Opel Astra J Sports Tourer letnik 2014 1.6CDTI 136hp in mi ni žal, povprečne porabe še ne morem napisati, ker v petek 1.12. kupim vinjeto, danes pa dobim zimske gume :D

Upokojeni Golf IV Variant 1.9TDI, ki sem ga z doplačilom zamenjal za Astro pa je imel ko sem ga predal malo manj kot 440.000km, povprečna poraba se je vrtela okoli 5L/100km, pozimi ko je zunaj minus kakšne 0,5L več, (30% mestne vožnje in 70% AC), avto nikoli šparan, hitrost na AC odvisna od razmer, drugače 130km/h+.

Pri hiši sta še 2 bencinarja (Corsa D 1.2 in Auris 1.33), poraba pri obeh glede na stil vožnje (dizla) dosti večja od dizla....če recimo Corso D vozim zmerno (AC 120km/h, normalna mestna vožnja) je povprečna okoli 6.1-6,2L/100km, Auris pa ima še nižjo porabo.

Izkjučno bencinarje sem vozil 10let, prvi dizel 1.9TDI pa me je glede na način vožnje (navor) in poraba prepričal, da sem ponovno vzel dizla z Euro6 motorjem (da me ne boste tisti ki vozite kakšen 1,2TSI napadli da onesnažujem, proti vam sem ekološki).

@D3m: Kakšno porabo imaš z Astro? Mislim, da imaš isti motor (B16DTH)?


Dizla se ne spara in posledicno matra na nizkih obratih. Po mojih izkusnjah se mora dizla terat na cimvisjih obratih, da se ne zapoca. Poraba je visja - cca 7l, ampak pri taki voznji bi bencinar porabil vsaj 12l.

Motor mora dihat, ne pa se dusit.


Da sem imel na AC z 1,9TDI 7L/100km ali več porabe sem mogel avto dobesedno "ubijat", kot vsak avto se mora dizel na vsake toliko pritiskat, to pa ne pomeni da moraš non-stop vozit s 3000rpm, pri 440.000km z dizlom, brez večjih problemov sem verjetno to pogruntal :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Dizla se ne spara in posledicno matra na nizkih obratih. Po mojih izkusnjah se mora dizla terat na cimvisjih obratih, da se ne zapoca. Poraba je visja - cca 7l, ampak pri taki voznji bi bencinar porabil vsaj 12l.

12L praktično noben bencinar ne kuri. Razen če imaš ameriško ladjo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

moat ::

Hmm, sem tudi sam pred nakupom, pa gledam crossover modele (trend pač) vozil. Med njimi je pravzaprav veliko dizlov. In tukaj ni kaj za slediti priporočilom, da kupujejo dizle tisti, ki delajo veliko kilometrov. Med malce starejšimi in dejansko starejšimi SUV-terenci pa itak težko najdeš bencinarja. Jasno, slednji so preveč "pili". Alternativa pri bencinarju, kjer je velika poraba, je zaenkrat samo plin. Torej hočem novega crossarja in "moram" kupiti dizla. Lahko pa se seveda motim.

krneki0001 ::

zobnik je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Najceneje se vozi, če avto nima okvar.


in to je bencin + plin

Garantiraš, da je nepokvarljivo? Z denarjem?


Plinske delajo super, sam dobrih mojstrov je premalo.

In se nikoli ne pokvarijo?


do 200.000km se nima kej, men je recimo šel temperaturni senzor pa sva s serviserjem še oba filtra menjala, strošek 40 evrov.


Moj daily jih ima 290k, ženin 390k (ista znamka, isti model, leto razlike). Pa vse dela brez problemov. Na ženinem bo treba obnovit volansko letev, ker malo solzi, drugače pa deluje na avtu vse do zadnje žarnice ob samo rednih servisih odkar sva ga kupila.

mikhaair ::

moat je izjavil:

Hmm, sem tudi sam pred nakupom, pa gledam crossover modele (trend pač) vozil. Med njimi je pravzaprav veliko dizlov. In tukaj ni kaj za slediti priporočilom, da kupujejo dizle tisti, ki delajo veliko kilometrov. Med malce starejšimi in dejansko starejšimi SUV-terenci pa itak težko najdeš bencinarja. Jasno, slednji so preveč "pili". Alternativa pri bencinarju, kjer je velika poraba, je zaenkrat samo plin. Torej hočem novega crossarja in "moram" kupiti dizla. Lahko pa se seveda motim.

Peugeot in turbo bencinski modeli so kar popularni. Mogoce kaksna hibridna toyota?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

3p ::

Sparkxl je izjavil:

Kot posledica dieselgate in vseh nadaljnih svinjarij, ki so se odkrile po njem, se zdaj kažejo posledice in trend za prihodnost: v razvitem delu evrope dizlov nočejo več. Spodaj so podatki za nemčijo, so pa zelo podobni tudi za UK, Francijo in podobne države. Na novo registrirana vozila predstavljajo še samo 20-30% dizli. Še leto dni nazaj je to bilo 50%. Glavni razlog je dejstvo, da ob prodaji čez nekaj let več ne bodo nič vredni, oz. bistveno manj kot zdaj.


Ja, jeba. Potem jih bo šele pri nas po cestah mrgolelo. ;((

roCkY ::

moat je izjavil:

Hmm, sem tudi sam pred nakupom, pa gledam crossover modele (trend pač) vozil. Med njimi je pravzaprav veliko dizlov. In tukaj ni kaj za slediti priporočilom, da kupujejo dizle tisti, ki delajo veliko kilometrov. Med malce starejšimi in dejansko starejšimi SUV-terenci pa itak težko najdeš bencinarja. Jasno, slednji so preveč "pili". Alternativa pri bencinarju, kjer je velika poraba, je zaenkrat samo plin. Torej hočem novega crossarja in "moram" kupiti dizla. Lahko pa se seveda motim.
Imaš RAV4 hibrid, Outlander hibrid.

IL_DIAVOLO ::

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo da ti malo pomagam Sami.



Kot sem napisal je to za 160hp model, zgoraj pa je za tvojega 136hp, piše na tvoji sliki....si se malo zmotil? :D

136 in 160hp model imate druge dimezije gum in razmake med vijaki.


Vidim. :)


To pa dobro vem, ker sem za mojo iskal jeklena platišča za zimske gume in je bilo res težko dobiti felge (6,5JX16) ET41 in vijaki 5X115, drugi bencinarji in dizli pa imajo druge razmake.


Sem pogledal v homologacijo.

Je ok, 205/55/16 imam. :)


Čudno, kolega ima Astro K (5 vratno) in 205/60/16....nima veze, samo da si legalen :D

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sami je izjavil:

Nekateri imate res previsoko porabo z dizli ali pa je dejansko z motorjem nekaj narobe.

Prejšnji teden sem kupil "novega" rabljenega dizla Opel Astra J Sports Tourer letnik 2014 1.6CDTI 136hp in mi ni žal, povprečne porabe še ne morem napisati, ker v petek 1.12. kupim vinjeto, danes pa dobim zimske gume :D

Upokojeni Golf IV Variant 1.9TDI, ki sem ga z doplačilom zamenjal za Astro pa je imel ko sem ga predal malo manj kot 440.000km, povprečna poraba se je vrtela okoli 5L/100km, pozimi ko je zunaj minus kakšne 0,5L več, (30% mestne vožnje in 70% AC), avto nikoli šparan, hitrost na AC odvisna od razmer, drugače 130km/h+.

Pri hiši sta še 2 bencinarja (Corsa D 1.2 in Auris 1.33), poraba pri obeh glede na stil vožnje (dizla) dosti večja od dizla....če recimo Corso D vozim zmerno (AC 120km/h, normalna mestna vožnja) je povprečna okoli 6.1-6,2L/100km, Auris pa ima še nižjo porabo.

Izkjučno bencinarje sem vozil 10let, prvi dizel 1.9TDI pa me je glede na način vožnje (navor) in poraba prepričal, da sem ponovno vzel dizla z Euro6 motorjem (da me ne boste tisti ki vozite kakšen 1,2TSI napadli da onesnažujem, proti vam sem ekološki).

@D3m: Kakšno porabo imaš z Astro? Mislim, da imaš isti motor (B16DTH)?


Dizla se ne spara in posledicno matra na nizkih obratih. Po mojih izkusnjah se mora dizla terat na cimvisjih obratih, da se ne zapoca. Poraba je visja - cca 7l, ampak pri taki voznji bi bencinar porabil vsaj 12l.

Motor mora dihat, ne pa se dusit.


Da sem imel na AC z 1,9TDI 7L/100km ali več porabe sem mogel avto dobesedno "ubijat", kot vsak avto se mora dizel na vsake toliko pritiskat, to pa ne pomeni da moraš non-stop vozit s 3000rpm, pri 440.000km z dizlom, brez večjih problemov sem verjetno to pogruntal :D


Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Dizla se ne spara in posledicno matra na nizkih obratih. Po mojih izkusnjah se mora dizla terat na cimvisjih obratih, da se ne zapoca. Poraba je visja - cca 7l, ampak pri taki voznji bi bencinar porabil vsaj 12l.


12L praktično noben bencinar ne kuri. Razen če imaš ameriško ladjo ;).


Vsak r-line model bo imel tako porabo, ce hoces obcutiti 300 konjev.

Sami ::

Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.


Kdaj si nazadnje vozil dizla? Poznaš prestavna razmerja pri novih dizlih?

Torej bi moral s svojo novo astro vozili koliko 160-170km/h za optimum? Kakšen BS je tole? :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heavy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vsak r-line model bo imel tako porabo, ce hoces obcutiti 300 konjev.



Vsak 1.4 bo imel tako porabo če hočeš občutiti 90 konjev :D
#TeamFelix

D3m ::

Sami je izjavil:

Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.


Kdaj si nazadnje vozil dizla? Poznaš prestavna razmerja pri novih dizlih?

Torej bi moral s svojo novo astro vozili koliko 160-170km/h za optimum? Kakšen BS je tole? :D


To je pri nama ene 170km/h :))

Pri cca. 2500 je 130 km/h.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mikhaair ::

Sami je izjavil:

Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.


Kdaj si nazadnje vozil dizla? Poznaš prestavna razmerja pri novih dizlih?

Torej bi moral s svojo novo astro vozili koliko 160-170km/h za optimum? Kakšen BS je tole? :D


Zakaj pa imas menjalnik?8-)

IL_DIAVOLO ::

Sami je izjavil:

Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.


Kdaj si nazadnje vozil dizla? Poznaš prestavna razmerja pri novih dizlih?

Torej bi moral s svojo novo astro vozili koliko 160-170km/h za optimum? Kakšen BS je tole? :D


Kaj zdaj najprej govoris o starem 1.9 tdi-ju zdaj pa mesas poleg novejse 2.0 tdi dizle?

Sami ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sami je izjavil:

Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.


Kdaj si nazadnje vozil dizla? Poznaš prestavna razmerja pri novih dizlih?

Torej bi moral s svojo novo astro vozili koliko 160-170km/h za optimum? Kakšen BS je tole? :D


Kaj zdaj najprej govoris o starem 1.9 tdi-ju zdaj pa mesas poleg novejse 2.0 tdi dizle?


1.6CDTI 136hp, v mojem postu ki si ga citiral sta omenjena oba, drugič preberi....dizla 2.0 pa nihče omenjal ni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

IL_DIAVOLO ::

Govoris o novejsih dizlih, kar 1.9 ni.

Sami ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Govoris o novejsih dizlih, kar 1.9 ni.


Ti govoriš o 7L porabe, dal sem ti primer 1,9TDI, tudi pri 1,9TDI je 3000rpm daleč od optimalnega...pač tvoj BS. Zapelji se kdaj s kakšnim.

Bom še 1X citiral kaj si napisal za dizle, nisi kategoriziral starejših ali novejših.

Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

IL_DIAVOLO ::

Ker vidim, da ne ves kaj pises, te citiram:

Sami je izjavil:

Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.


Kdaj si nazadnje vozil dizla? Poznaš prestavna razmerja pri novih dizlih?

Torej bi moral s svojo novo astro vozili koliko 160-170km/h za optimum? Kakšen BS je tole? :D


Mislim, da se sploh nisi vozil tdi-ja, ampak sdi-ja, ki pa res sparovcek.

Zgodovina sprememb…

moat ::

>moat je danes ob 09:55:07 izjavil:

>Hmm, sem tudi sam pred nakupom, pa gledam crossover modele (trend pač) vozil. Med njimi je pravzaprav veliko dizlov. In tukaj ni kaj za >slediti priporočilom, da kupujejo dizle tisti, ki delajo veliko kilometrov. Med malce starejšimi in dejansko starejšimi SUV-terenci pa >itak težko najdeš bencinarja. Jasno, slednji so preveč "pili". Alternativa pri bencinarju, kjer je velika poraba, je zaenkrat samo plin. >Torej hočem novega crossarja in "moram" kupiti dizla. Lahko pa se seveda motim.

>mikhaairroCkY predlaga:"Peugeot in turbo bencinski modeli so kar popularni. Mogoce kaksna hibridna toyota?"

>roCkY predlaga:"Imaš RAV4 hibrid, Outlander hibrid."

Drži, kar pravita oba. Sem gledal turbo bencinarje in hibride. Bolj sem ciljal na to, da je veliko večja ponudba crossarjev z dizli, čeprav naj bi le-ti umirali. Pa na tržišču ni tako videti. LP moat.

Sami ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ker vidim, da ne ves kaj pises, te citiram:

Sami je izjavil:

Po avtocesti voziti na 3000 obratov je nek optimum dizla. Mestna voznja pa cca 2500 obratov. To je vse v mejah normale oz. standard dizla.


Kdaj si nazadnje vozil dizla? Poznaš prestavna razmerja pri novih dizlih?

Torej bi moral s svojo novo astro vozili koliko 160-170km/h za optimum? Kakšen BS je tole? :D


Mislim, da se sploh nisi vozil tdi-ja, ampak sdi-ja, ki pa res sparovcek.


Preveč misliš...zato take izjave, 440.000km na 1,9TDI-ju pa je več kot dovolj izkušenj, svoj BS stresaj drugje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

zobnik ::

o porabi je tukaj v temi be*arija pisat, ker je vse odvisno od tega, kje se vozite, kako. Za naše razmere v hribih, je dizl porabil 6l, mmeni plina 8l, bencina 7l.
O 4.5l pa je poraba pri dizlu izvedljiva na regionalni med 60-80km/h, brez prehitevanja. Tud na AC pri 110-120km/h se da s 5l.

pegasus ::

Amaterji ... Avensisa z 2.0D se da brez težav peljat Jesenice-Lj s porabo 4.1.

m0LN4r ::

4.5 pa res ni nic posebnega na ravnem inkl. s prehitevanjem.
V vasi 58 izven pa 98.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

zobnik je izjavil:

o porabi je tukaj v temi be*arija pisat, ker je vse odvisno od tega, kje se vozite, kako. Za naše razmere v hribih, je dizl porabil 6l, mmeni plina 8l, bencina 7l.
O 4.5l pa je poraba pri dizlu izvedljiva na regionalni med 60-80km/h, brez prehitevanja. Tud na AC pri 110-120km/h se da s 5l.


LOL.

Ne amaterji ampak mladiči.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Manj kot bremzas vec prsparas pr dizlu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

Golf VI 2.0 110 KM zmore pod 4 na vsaki relaciji, če paziš, kako pospešuješ. Realno pa 5.

Machete ::

5 zmore tudi 190km benđola.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Proti morju z vetrom v rit
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

zobnik je izjavil:

o porabi je tukaj v temi be*arija pisat, ker je vse odvisno od tega, kje se vozite, kako. Za naše razmere v hribih, je dizl porabil 6l, mmeni plina 8l, bencina 7l.
O 4.5l pa je poraba pri dizlu izvedljiva na regionalni med 60-80km/h, brez prehitevanja. Tud na AC pri 110-120km/h se da s 5l.


4.5l ne porabi NOBEN avto, pri normalni vožnji to enostavno ni izvedljivo. Ali laže potovalni računalnik ali pa voznik.

pegasus ::

Nauči se vozit, pa bo šlo. Meni se zdi še 4l/100km ene 90% prevelika poraba, normalne številke bi morale biti v decilitrih in ne v litrih.

Invictus ::

Raje se ti nauči vozit da ne spravljaš ostalih voznikov ob živce na avtocestah, ko drekaš z 90 km/h. In tako tudi ob prehitevanju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

zobnik je izjavil:

o porabi je tukaj v temi be*arija pisat, ker je vse odvisno od tega, kje se vozite, kako. Za naše razmere v hribih, je dizl porabil 6l, mmeni plina 8l, bencina 7l.
O 4.5l pa je poraba pri dizlu izvedljiva na regionalni med 60-80km/h, brez prehitevanja. Tud na AC pri 110-120km/h se da s 5l.


4.5l ne porabi NOBEN avto, pri normalni vožnji to enostavno ni izvedljivo. Ali laže potovalni računalnik ali pa voznik.


Ni moj problem, če ne znaš voziti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zobnik ::

pegasus je izjavil:

Amaterji ... Avensisa z 2.0D se da brez težav peljat Jesenice-Lj s porabo 4.1.


pa Postojna Nova Gorica tud :D

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



4.5l ne porabi NOBEN avto, pri normalni vožnji to enostavno ni izvedljivo. Ali laže potovalni računalnik ali pa voznik.


Kaj ne. Clio diesel tam letnika 2003 pokuri povprečno 3.6 litre na 100 km.

krneki0001 ::

Renault megane 1.6 16V letnik 1998. Povprečna poraba 3.6 litra na 100km prevoženih, ampak sem vozil max 60km/h.

Ampak taka vožnja je oviranje ostalih in nikakor ni dinamična. In tudi z dizlom, ki ima porabo pod 4.5 litra, ne verjamem, da je vožnja dinamična, prej upokojenska in oviranje ostalih voznikov, kar pomeni zelo počasno speljevanje v križiščih (samo trije skozi križišče), max 90km/h po avtocestah za kamionom, po regionalkah pa 60 do 70km/h in vsi zadaj norijo, ker se ne umakne.

Invictus ::

Tudi Tesla S naredi 1000km.

https://www.topgear.com/car-news/electr...

Ampak se pelje počasneje kot normalna potniška ladja ;).

Ravno tako pa folk malo porabi. Ker se pelje kot v uspavanki.

Kot je že nebivedu napisal... Ko bi še te kretene ustavljali, ker delajo kolone.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

jaz sem tud imel 4.7l porabe pri 60km/h in to pri bencinarju 1.4 16v. letnik 2003

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

D3m ::

krneki0001 je izjavil:

Renault megane 1.6 16V letnik 1998. Povprečna poraba 3.6 litra na 100km prevoženih, ampak sem vozil max 60km/h.

Ampak taka vožnja je oviranje ostalih in nikakor ni dinamična. In tudi z dizlom, ki ima porabo pod 4.5 litra, ne verjamem, da je vožnja dinamična, prej upokojenska in oviranje ostalih voznikov, kar pomeni zelo počasno speljevanje v križiščih (samo trije skozi križišče), max 90km/h po avtocestah za kamionom, po regionalkah pa 60 do 70km/h in vsi zadaj norijo, ker se ne umakne.


Max. 90?
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

Seveda, pri 91 bi že prebil zvočni zid. :))

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Seveda, pri 91 bi že prebil zvočni zid. :))

Prej zid lastne bedastoče ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Hecno. Pri 130 km/h skače poraba med 3.5 in 5.5l odvisno od ceste.

Ergo povprečna 4.5l.
|HP EliteBook|R5 6650U|

GrimReaper ::

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Dizla se ne spara in posledicno matra na nizkih obratih. Po mojih izkusnjah se mora dizla terat na cimvisjih obratih, da se ne zapoca. Poraba je visja - cca 7l, ampak pri taki voznji bi bencinar porabil vsaj 12l.

12L praktično noben bencinar ne kuri. Razen če imaš ameriško ladjo ;).

Clio 197 je imel v enem letu povprečje 12,5l, vožnja pač taka da če je en pred mano vozil 85-90, to za ta avto ni bilo nič in je takoj pela 2. in 3. prestava (če sem moral pred njim zavirat, sredi ravnine se je seveda dalo tudi v 4.).
Zdaj Astra K 1.6T 200 ima pa po 5 mesecih 9,5l. Dalo bi se spravit tud na 11l, ampak od vožnje ne bi imel nič več, pri turbu pač višji obrati ne prinesejo več užitka.
V glavnem, če ima dizel 7l, ima turbobencinar primerljive moči 9-10l. Nikakor ni samo 1l razlike kot nekateri mislijo, ni pa tudi 5l.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ti imaš bencimarja in voziš agresivno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

GrimReaper je izjavil:


Clio 197 je imel v enem letu povprečje 12,5l, vožnja pač taka da če je en pred mano vozil 85-90, to za ta avto ni bilo nič in je takoj pela 2. in 3. prestava (če sem moral pred njim zavirat, sredi ravnine se je seveda dalo tudi v 4.).
Zdaj Astra K 1.6T 200 ima pa po 5 mesecih 9,5l. Dalo bi se spravit tud na 11l, ampak od vožnje ne bi imel nič več, pri turbu pač višji obrati ne prinesejo več užitka.
V glavnem, če ima dizel 7l, ima turbobencinar primerljive moči 9-10l. Nikakor ni samo 1l razlike kot nekateri mislijo, ni pa tudi 5l.

Če bi tako vozil dizla brez turbine, bi ravno tako pil 12L.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

D3m je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

zobnik je izjavil:

o porabi je tukaj v temi be*arija pisat, ker je vse odvisno od tega, kje se vozite, kako. Za naše razmere v hribih, je dizl porabil 6l, mmeni plina 8l, bencina 7l.
O 4.5l pa je poraba pri dizlu izvedljiva na regionalni med 60-80km/h, brez prehitevanja. Tud na AC pri 110-120km/h se da s 5l.


4.5l ne porabi NOBEN avto, pri normalni vožnji to enostavno ni izvedljivo. Ali laže potovalni računalnik ali pa voznik.


Ni moj problem, če ne znaš voziti.


Hmmm...kdo ne zna voziti, tisti ki dela kolono za seboj in živčne voznike ali voznik, ki narekuje tempo voznikom od zadaj, ki ti sledijo ali pač ne.

D3m ::

Moja vožnja je 120-130km/h z povprečno porabo 4.5l kar sem tudi slikovno dokazal.


Kako drugi vozijo ni moja stvar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Torej ce je za teboj kolona vozil, ki vozijo hitreje, to tebe ne briga ker se vozis po omejitvah in naj se oni tebi prilagodijo.

Right?

roCkY ::

Ne meni omejitvam!
««
6 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35144558 (34629) -valvoline-
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446102717 (61599) Berserker
»

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
440144513 (43607) krneki0001
»

Diesel vs. bencinar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12026659 (22864) RedDrake
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187369 (152382) Spajky

Več podobnih tem