» »

Gun Control, pro-contra

Gun Control, pro-contra

Temo vidijo: vsi
««
3 / 11
»»

bluefish ::

xxxul je izjavil:

@bluefish - misliš da če se prepove legalna prodaja orožja v ameriki, da se bo ilegalna zmanjšala?
Pravzaprav mi je vseeno, vendar je očitno, da se s problemom ne želijo soočiti.
To navsezadnje dokazuje predlog oboroženih varnostnikov po šolah. Še en win za orožarsko industrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

WarpedGone ::

Ta članek pove precej... si jezen, imaš puško, streljaš... Si jezen, nimaš puške, ne streljaš... pretty simple...


Jako naivno razmišljanje.

Si jezen, imaš puško, streljaš == si psihopat, s puško ali brez.
Mene je psihopata brez puške strah natanko enako kot psihopata s puško.
Si jezen, vržeš kamen v glavo. Si jezen vzameš nož. šraufciger, kanto bencina al pa jedilnega olja in ga zažgeš. Si jezen, stopiš na gas pred prehodom za pešce, ... Vse to je ista kategorija in čisto vsakič ni problem v orožju ampak v psihi.

Spet se hoče na silo problem postavit tako, da mi izpademo kao boljše ker je pr nas pač orožje strožje regulirano. In imamo množične klavce namesto množičnih strelcev kar se prosto ignorira. Pa posilljevalce in takšne in drugačne molesterje obeh oz. vseh spolov. Psihiči povsod.

Razlika ni v orožju ampak novinarski propagandi in zbujanju panike.
V kanadi je še več orožja ampak zaradi drugačne družbene klime folk enostavno ne paničari.

In svet je lepši, psihopatom navkljub.
Zbogom in hvala za vse ribe

xxxul ::

bluefish je izjavil:

xxxul je izjavil:

@bluefish - misliš da če se prepove legalna prodaja orožja v ameriki, da se bo ilegalna zmanjšala?
Pravzaprav mi je vseeno, vendar je očitno, da se s problemom ne želijo soočiti.
To navsezadnje dokazuje predlog oboroženih varnostnikov po šolah. Še en win za orožarsko industrijo.

V bistvu jih (po moje) večino relativno boli k****, NIMBY, vsi po vrsti od medijev pa do levičarjev, tud desničarjev, vsak izkorišča to za svoje interese, tresla se je gora, rodila se je miš...

dstr17_ ::

V kanadi je še več orožja ampak zaradi drugačne družbene klime folk enostavno ne paničari.
Na tistem spisku umorov z orožjem na začetku teme pa je Kanada zelo visoko, celo višje od Švice. Tako da to ni ravno primer države, ki ima zgledno politiko orožja.

WarpedGone ::

Reku sm da folk ne paničari, ne da se ne strelja.

Kolk se jih pobije 1000km stran ni moj problem. Moj problem je verjetnost da mi sosed prereže gume, zastrupi psa, zapre cesto, zliva gnojnico pod okno in podobobno. In ja, doma ima šibrovko ker je pač lovec. Kdaj je nazadnje uspel kej zadet v hosti, pa ne vem. Pijanemu se mu precej trese roka.
Zbogom in hvala za vse ribe

dstr17_ ::

Kar se streljanja tiče so države, kjer je težek dostop do orožja, še vedno na boljšem. S paničarjenjem ali brez, v vsakem primeru so na boljšem.

gruntfürmich ::

hja, sj hud nadzor nad orožjem nikoli ni bil slab (tega se verjetno vsak zaveda, le povdariti hočemo, da to NI glavni problem), vendar je tu zraven še veliko faktorjev, ki znajo tak način narediti hudo neučinkovit.
recimo v zda, ki je preplavljena z orožjem je kaj takega težko narediti, ker bo orožja vedno še ostalo veliko v obtoku. prav tako bližina vojnih žarišč, recimo hrvaška, bosna, srbija se utapljajo v orožju. in tu slovenija ni kaj dosti na boljšem, ki je v bližini tega.
poleg tega je še potrebno vzeti v obzir učinkovitost policije in sodstva pri preprečevanju take ilegalne trgovine (recimo slovenskega, ki ne obsodi balkanskega bojevnika zaradi posedovanja ilegalnega orožja, ker imajo pač policaji 'prisluhe'...) itd itd, in ko potem suma sumarum potegneš to skupaj, morda vidiš da je kultiviranje ljudi boljša možnost. (kot prohibicija alkohola)
samo za v premislek, o malce drugačnem vidiku...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WarpedGone ::

Za orožje velja enako kot za alkohol in travo.
Prepoved/intenziven nadzor ga le potisne/potiska v ilegalo in daje nek fejk občutek, da problema ni.
Ljudje se pa še vedno strelajo, še vedno pijejo in še vedno drogirajo. Tvoje statistike so pa napačne in polne nekih ocen čez prst.

Kjer je vse legalno in narejeno skozi 'sistem' imaš vsaj prave številke in se lahko odločaš na podlagi pravih informacij.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

Število umorov z orožjem je objektivno preverljivo dejstvo in pravilnost te številke nima veze s tem ali je orožje legalno ali ne. V obeh primerih je številka popolnoma natančna. Enako za število nesreč in samomorov z orožjem.

Prepoved orožja dobro korelira z manjšim številom umorov, samomorov in nesreč z orožjem, tako da je za politično odločanje smiseln le en sklep: orožje je treba prepovedati.

WarpedGone ::

Ampak če maš sfaljen podatek o količini dostopnega orožja napačno skepaš da je vzrok v dostopnosti orožja.
In boš sprejemal ukrepe in se delal da ful delaš, naredil pa ne boš ničesar.
Zbogom in hvala za vse ribe

dstr17_ ::

Če ostale stvari ostanejo enake se količina dostopnega orožja z legalizacijo poveča.

bluefish ::

Za začetek naj vsaj poostrijo kriterije za pridobitev.

Mipe ::

Bolje fejk občutek varnosti in razmeroma nizka razširjenost kot splošna razširjenost in stalen strah pred strelskimi obračuni.

WarpedGone ::

Za začetek naj vsaj poostrijo kriterije za pridobitev.

Nekak tko kot vozniški izpit za avtomobile, recimo.
Zbogom in hvala za vse ribe

erkgheoruugh ::

Ne vem koliko spremljate dogajanje še izven teh okvirjev političnih debat. Ta napovedana sprememba oziroma razmišljanje o spremembi je povzročilo, da so v ZDA prejšnji teden praktično razprodali orožje večjih dimenzij, se pravi ti. taktične puške in avtomatske puške ter strelivo zanje. Folk poroča, da so trgovine izropane. To je zgodilo v nekaj dneh. Vrste so bile do vrat in podobno. V glavnem, ta večja fora zadnjih dni v konzervativnih krogih je, da je Obama naredil za prodajo orožja v nekaj dneh več kot vsi ostali lobiji v preteklih letih.

Tako da so sedaj res dobro pripravljeni in založeni, da se jim ne more zgoditi še kak pokol. /sarcasm off

gruntfürmich ::

kolikor gledam cifre, se mi zdi da se v ameriki 10× bolj streljajo s približno enako količino orožja kot v evropi...?
Gun violence in the United States @ Wikipedia
http://www.gunpolicy.org/firearms/regio...
http://www.gunpolicy.org/firearms/regio...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

V glavnem, ta večja fora zadnjih dni v konzervativnih krogih je, da je Obama naredil za prodajo orožja v nekaj dneh več kot vsi ostali lobiji v preteklih letih.

Sej, povzročanje psihoze na tak in drugačen način nardi največ škode.
Le da krivci tega ne bodo priznali in bodo tulili, kako so ljudje slabi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Karaya 52 ::

Prepoved orožja dobro korelira z manjšim številom umorov, samomorov in nesreč z orožjem, tako da je za politično odločanje smiseln le en sklep: orožje je treba prepovedati.


New York in LA sta najbolj regulirani mesti v ZDA kar se tice uporabe orozja, pa je tam najvec umorov s strelnim orozjem v ZDA. Dejstvo je, da se orozje lahko dobi na crnem trgu, kmalu pa se ga bo printalo. Prepovedati orozje pomeni oteziti dostopnost tistim najbolj povprecnim drzavljanom, ki ga potrebujejo za lastno zascito.

OrkAA ::

Dejstvo je samo, da je to ničvreden in neresničen argument, ki ga gun lobiji radi prodajate kot resničnega, pa nima z resnico čist nč skupnega.

Pa v New Yorku od uvedbe strožjih zakonov in to še od republikanskih oblasti gun murder rate zelo hitro pada. Požri se.

xxxul ::

OrkAA je izjavil:

Požri se.

To je se najboljs argument proti orozju do zdej 8-O

gruntfürmich ::

OrkAA je izjavil:

Dejstvo je samo, da je to ničvreden in neresničen argument, ki ga gun lobiji radi prodajate kot resničnega, pa nima z resnico čist nč skupnega.

Pa v New Yorku od uvedbe strožjih zakonov in to še od republikanskih oblasti gun murder rate zelo hitro pada. Požri se.

potem pa ti podaj cifre, ne pa debilno nabijat v prazno. jst sem jih par postov višje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dstr17_ ::

gruntfürmich je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Dejstvo je samo, da je to ničvreden in neresničen argument, ki ga gun lobiji radi prodajate kot resničnega, pa nima z resnico čist nč skupnega.
Pa v New Yorku od uvedbe strožjih zakonov in to še od republikanskih oblasti gun murder rate zelo hitro pada. Požri se.

potem pa ti podaj cifre, ne pa debilno nabijat v prazno. jst sem jih par postov višje...
Ampak ali si sploh pogledal kaj piše v povezavah, ki si jih navedel?
Na prvi povezavi piše: In 2004, 36.5% of Americans reported having a gun in their home,
na drugi povezavi piše The rate of private gun ownership in Slovenia is 13.5 firearms per 100 people,
na tretji pa The rate of private gun ownership in Denmark is 12.0 firearms per 100 people.

Ne vem kako si lahko iz tega potegnil zaključek, da "se mi zdi da se v ameriki 10× bolj streljajo s približno enako količino orožja kot v evropi". Količina orožja je, glede na vire, ki si jih podal, v Ameriki bistveno višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

gruntfürmich ::

no lepo da napredujemo, da si je vsaj domen_ vzel čas za številke.
da, piše 36,5%, ampak pove tudi da se % manjša.
zbega pa me naslednji stavek: At this time there were approximately 44 million gun owners, ...192 million firearms (to je 60 orožja / 100 ljudi, še vedno se po tej metodologiji američani 2× bolj streljajo kot mi)
tole nisem siguren kako bi ovrednotili. ker 44mio / 315 mio = 14% populacije. tko da ne vem od kot jim podatek 36,5%! in nisem zasledil podatka koliko pa je to v evropskih državah in recimo še kanadi.
ker tudi mislim da je boljše da operiramo s tem koliko posameznikov ima orožje in ne koliko kosov je v lasti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

da, piše 36,5%, ampak pove tudi da se % manjša.
zbega pa me naslednji stavek: At this time there were approximately 44 million gun owners, ...192 million firearms (to je 60 orožja / 100 ljudi, še vedno se po tej metodologiji američani 2× bolj streljajo kot mi)
tole nisem siguren kako bi ovrednotili. ker 44mio / 315 mio = 14% populacije. tko da ne vem od kot jim podatek 36,5%!
Za ta podatek 36.5% pravijo:
In 2004, 36.5% of Americans reported having a gun in their home.
Lahko da se motim, ampak to verjetno pomeni, da če v isti hiši živi več družinskih članov, potem so pač vsi na anketi sporočili, da imajo doma strelno orožje, in številka je višja kot če bi šteli zgolj 'gun owners'.

OrkAA ::

Just telling it like it is:

WarpedGone ::

Da nebi kdo nasedu - težka vojaška mašinerija ti pomaga en drek, ko moraš 'okupirat' lastno državo.
'Komot' je z njo zasedit neko manjše ozemlje / mesto / majhno državo. Pri borbi za vsako posamezno drevo posebej ti pa avijoni in tanki pomagajo točno nič - vojak, puška, čiščenje. Sploh ker se n% lastne vojske obrne proti teb.

Oz. z eno besedo: partizani.
Zbogom in hvala za vse ribe

xxxul ::

@OrkAA
Al pa totaln bullshit; iz clanka na Wikipedii:
In 2005, 75% of the 10,100 homicides committed using firearms in the United States were committed using handguns, compared to 4% with rifles, 5% with shotguns, and the rest with unspecified firearms.[39]

Se pravi, ce prepovejo "assault" rifles ki to niso, bo 4% manj umorov, res hudo... Get your facts straight

Fritz ::

xxxul je izjavil:

@OrkAA
Al pa totaln bullshit; iz clanka na Wikipedii:
In 2005, 75% of the 10,100 homicides committed using firearms in the United States were committed using handguns, compared to 4% with rifles, 5% with shotguns, and the rest with unspecified firearms.[39]

Se pravi, ce prepovejo "assault" rifles ki to niso, bo 4% manj umorov, res hudo... Get your facts straight

Jeps, samo 400 ljudi...malenkost, anede.

Vojaško orožje nima, v miru, kaj iskati v rokah civilistov, če pa že pa pod strogim nadzorom. Če ne znajo uvesti nadzora in se jim potem dogajajo takšne tragedije, potem je tudi prepoved alternativa. Težava je, ker je en tabor (tisti zagovornikov orožja) tako ekstremen in neomajen, da tudi druga stran neizogibno drsi v ekstreme.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Double_J ::

OrkAA je izjavil:

Just telling it like it is:



Zato pa v drugem amandmaju piše right to bear arms, ne pa guns.

Veš kaj pomeni arms... ja tudi to kar imaš na sliki.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Mipe ::

Arms pomeni tole:


(v množini)

Če se že gremo svobodne interpretacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Karaya 52 ::

PM ste me razpalili, da grem danes v lov za pistolo. Crni trg my friends.

Fritz ::

Karaya 52 je izjavil:

PM ste me razpalili, da grem danes v lov za pistolo. Crni trg my friends.

Kakšen črni trg? Če ne zadostuješ pogojem za legalno pridobitev dovoljenja za posest (ne vem v čem je problem, a se bojiš, da ne boš prestal pregleda pri psihologu >:D ) potem je bolje, da orožja nimaš. Če te dobijo z neprijavljenim pa gre za resno zadevo - za primer kaj sledi, če te npr. dobijo samo s petimi naboji...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Karaya 52 ::

Cisto tako, iz ljudske zlobe bom eno nabavil. Js se bom sprehajal po ulici s pistolo, ostali bodo pa pri psihiatru teste opravljali, kot retardi in poskusni zajcki. Je potrebna enodnevna hospitalizacija na psihiatriji ali je dovolj samo ambulantni pregled?

OrkAA ::

Smo te preventivno prijavili na policijo, da preprečimo najhujše.

Fritz ::

Karaya 52 je izjavil:

Cisto tako, iz ljudske zlobe bom eno nabavil. Js se bom sprehajal po ulici s pistolo, ostali bodo pa pri psihiatru teste opravljali, kot retardi in poskusni zajcki. Je potrebna enodnevna hospitalizacija na psihiatriji ali je dovolj samo ambulantni pregled?

Zadosti je normalen pregled podoben tistemu za voznike tovornih vozil, je pa res da psihično bolne osebe tudi tistega ne naredijo. Po cesti pa z orožjem (nabitim) ne smeš hoditi tudi če imaš orožno listino, z izjemo redkih posameznikov, ki imajo orožni list za varnost.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Fritz ::

Sicer pa slovenska zakonodaja, ob izpolnjevanju nekaj pogojev, omogoča posamezniku posest jurišne polavtomatske puške v vseh vojaških kalibrih ali pa npr. ostrostrelske puške v kal. 12,7x99mm (.50 Browning), zatorej ne vem v čem je problem?

Ker je nadzor nad tem orožjem strožji in je družba bolj 'normalna' od ameriške je tudi zločinov s tem orožjem zelo malo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

WarpedGone ::

Zaenkrat smo še mal manj "psihotični" kot čez lužo a mediji pridno delajo na izenačitvi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Fritz je izjavil:

Jeps, samo 400 ljudi...malenkost, anede.

Vojaško orožje nima, v miru, kaj iskati v rokah civilistov...


malo te muči 'augenmas', nimaš občutka koliko je malo in kaj veliko. tko da lahko nehaš jokcat in delat vesoljne potope iz parih %...

Fritz je izjavil:

Sicer pa slovenska zakonodaja, ob izpolnjevanju nekaj pogojev, omogoča posamezniku posest jurišne polavtomatske puške v vseh vojaških kalibrih ali pa npr. ostrostrelske puške v kal. 12,7x99mm (.50 Browning), zatorej ne vem v čem je problem?


drugače pa se mi zdi, da večina, ki malo mešate in omenjate vojaško orožje, 'jurišne pap', sniperje,... mislim da niste ravno poznavalci orožja...

drugače pa ja, v sloveniji ni tako lahko priti do orožja kot se komu zdi; če si vstrajen ga boš dobil, če pa ti je odveč hoditi na tečaje in testiranja, pa hitro odletiš iz te enačbe...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fritz ::

gruntfürmich je izjavil:

Fritz je izjavil:

Jeps, samo 400 ljudi...malenkost, anede.

Vojaško orožje nima, v miru, kaj iskati v rokah civilistov...


malo te muči 'augenmas', nimaš občutka koliko je malo in kaj veliko. tko da lahko nehaš jokcat in delat vesoljne potope iz parih %...


Eno življenje je preveč in zato se mi zdi popolnoma mimo neko nabijanje mularije z nekimi ameriškimi procenti kako je nekaj dobro ali slabo, saj se najde dovolj argumentov za in proti. Mimo tega pa ostaja dejstvo, da je tako liberalna orožna zakonodaja nespametna in da vsake toliko rezultira v malce širših tragedijah od običajnih pobijanj v revnih četrtih.

Fritz je izjavil:

Fritz je izjavil:

Sicer pa slovenska zakonodaja, ob izpolnjevanju nekaj pogojev, omogoča posamezniku posest jurišne polavtomatske puške v vseh vojaških kalibrih ali pa npr. ostrostrelske puške v kal. 12,7x99mm (.50 Browning), zatorej ne vem v čem je problem?


drugače pa se mi zdi, da večina, ki malo mešate in omenjate vojaško orožje, 'jurišne pap', sniperje,... mislim da niste ravno poznavalci orožja...

drugače pa ja, v sloveniji ni tako lahko priti do orožja kot se komu zdi; če si vstrajen ga boš dobil, če pa ti je odveč hoditi na tečaje in testiranja, pa hitro odletiš iz te enačbe...

In tvoje mišljenje bazira na...

Z drugim odstavkom se strinjam. Iz enačbe odletiš tudi zaradi kršitev javnega reda in miru ipd. prekrški.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

xxxul ::

Fritz je izjavil:

xxxul je izjavil:

@OrkAA
Al pa totaln bullshit; iz clanka na Wikipedii:
In 2005, 75% of the 10,100 homicides committed using firearms in the United States were committed using handguns, compared to 4% with rifles, 5% with shotguns, and the rest with unspecified firearms.[39]

Se pravi, ce prepovejo "assault" rifles ki to niso, bo 4% manj umorov, res hudo... Get your facts straight

Jeps, samo 400 ljudi...malenkost, anede.

Vojaško orožje nima, v miru, kaj iskati v rokah civilistov, če pa že pa pod strogim nadzorom. Če ne znajo uvesti nadzora in se jim potem dogajajo takšne tragedije, potem je tudi prepoved alternativa. Težava je, ker je en tabor (tisti zagovornikov orožja) tako ekstremen in neomajen, da tudi druga stran neizogibno drsi v ekstreme.


Jup, malo te jebe tole "vojasko orozje" - v USA je prepovedano nabavljat novo orozje ki omogoca rafalno streljanje, ti. Assault rifles, prodajajo se pa puske ki omogocajo polavtomatsko streljanje, kar vkljucuje razne lovske risanice ipd. (totaln debilizem je da hocjo prepovedat puske ki izgledajo vojasko, to ne resi nic). Vse to je vkljuceno pod te 4%. se srotarce majo vecji % Glede na to da ameri zdej najbolj sanjajo prepoved orozja s katerim se zgodi relativno malo zlocinov je vec kot ocitno da je to samo politicna fora, niti slucajno nema veze z poskusom resitve problematike... Statisticno gledano je 4minimum od minimuma IMHO

dronyx ::

bluefish je izjavil:

Pravzaprav mi je vseeno, vendar je očitno, da se s problemom ne želijo soočiti.
To navsezadnje dokazuje predlog oboroženih varnostnikov po šolah. Še en win za orožarsko industrijo.

Treba je razumeti, da je za Amerikance strelno orožje nekaj tako samoumevnega, kot za nas recimo avtomobil ali kolo. Če bi kdo v ZDA dejansko prepovedal strelno orožje oziroma ga naredil nedostopnega bi to v tem kulturnem okolju pomenilo zgolj to, da bi cena M16 iz 750 € v Wall Martu narasla na 4500 € pri lokalnem dilerju na črno.

xxxul ::

M16 ne mors kupt v wallmartu, kvecjemu ar15

dronyx ::

Sem na hitro pogledal statistika za ZDA:

40 MIO lastnikov orožja (kosov je verjetno precej več), 8500 smrti s strelnim orožjem
250 MIO registriranih vozil, 30.000 smrti v prometnih nesrečah

Če je med narodom cca. 60 MIO kosov strelnega orožja, je število smrti na kos celo nekje v sorazmerju z mrtvimi v prometnih nesrečah.

Fritz ::

xxxul je izjavil:


Jup, malo te jebe tole "vojasko orozje" - v USA je prepovedano nabavljat novo orozje ki omogoca rafalno streljanje, ti. Assault rifles, prodajajo se pa puske ki omogocajo polavtomatsko streljanje, kar vkljucuje razne lovske risanice ipd. (totaln debilizem je da hocjo prepovedat puske ki izgledajo vojasko, to ne resi nic). Vse to je vkljuceno pod te 4%. se srotarce majo vecji % Glede na to da ameri zdej najbolj sanjajo prepoved orozja s katerim se zgodi relativno malo zlocinov je vec kot ocitno da je to samo politicna fora, niti slucajno nema veze z poskusom resitve problematike... Statisticno gledano je 4minimum od minimuma IMHO

Po načinu kako pišeš se z orožjem verjetno ukvarjam dlje kot si ti star. Vojaško orožje v tej debati (ameriški civilni trg) so polavtomatske/avtomatske risanice z okvirji večje kapacitete, najsi so to kratkocevne brzostrelke ali dolgocevne jurišne puške ali pa celo kakšni hibridi, od brzostrelk v kalibru 5,56 preko karabink pa do skrajšanih jurišnih pušk v 9Para.

Problem vojaških pušk je, da imajo moč lovskih risanic in sposobnost izstrelitve precej večjega števila krogel. Vse te 'civilne' verzije prihajajo iz orožij, ki so bila zasnovana za opremljanje vojaških ali policijskih enot. Čudno, da ne zahtevate pravico do posesti bombometov ali kakšnih drugih orožij nad kalibrom 20mm.

Sam nimam nobenih težav z orožjem v zasebni lasti a če je to brez resnega nadzora in če se ne zahteva resna odgovornost lastnika, potem so prej ko slej težave. Bolj kot je orožje učinkovito, večje so lahko težave.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Karaya 52 ::

dronyx je izjavil:

Sem na hitro pogledal statistika za ZDA:

40 MIO lastnikov orožja (kosov je verjetno precej več), 8500 smrti s strelnim orožjem
250 MIO registriranih vozil, 30.000 smrti v prometnih nesrečah

Če je med narodom cca. 60 MIO kosov strelnega orožja, je število smrti na kos celo nekje v sorazmerju z mrtvimi v prometnih nesrečah.


Huh, mogoce bi morali uvesti psiholoske teste za vsakega bodocega voznika? Cuje se dobro. V Sloveniji imamo sicer tudi probleme s samomori... precej patoloska zadeva. Predlagam prepoved samomorov in omejitve pri nakupu strikov.

Mipe ::

Da malo orišem absurd okoli vse te debate o orožju. Zamenjajte vse to strelno orožje z nečim neprimerno bolj učinkovitim sredstvom za ustavitev tarče: jedrsko bombo.

Vsakdo ima pravico braniti se z orožjem, ne? Če imamo pravico do nošnje strelnega orožja, s katerim lahko mimogrede pokončamo cel vrtec, zakaj ne tudi neke miniaturne različice jedrske bombe?

Tehnologija nezadržno narašča, priča smo bili neslutenemu razvoju orožja, ki se razvija še danes. Naslednji korak je robotika; zakaj bi tvegali svoja življenja, če se lahko namesto nas borijo namenski mehanizmi? Pa ne govorim o nekih Skynetovskih robotih, pač pa o precej manjših robotih na daljinsko vodenje. Mini helikopterčki za izvidništvo, pametni turret-i, samogibni roboti, ki znajo razpoznati sovražnika in ga učinkovito pokončati s celotnim arzenalom. Potem ni več daleč do jedrske bombe, kaj jedrske bombe, čez čas bomo že na veliko pridelovali protisnov (antimaterija), prgišče katere lahko iz sosedove hiše naredi globok krater. Ko bo to enkrat dostopno navadnemu človeku, ne bo pomagalo nobeno strelno orožje. Samo majhnega robotka pošlješ nad soseda, ki si je drznil odžagati vejo od tvoje jablane, pa bo. In če se sosed brani tako, da nadte pošlje vojsko robotov, no, nič ne de, saj imamo itak trdnjavo, polno opremljeno z avtomatskimi turreti.

Ali pa kar cel svet pošljimo k vragu, ker nas je žena vrgla na cesto. Za mano potop.

Nekje bo treba potegniti črto, ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Martin Krpan ::

Ravno zato pa ni dovoljena posest orožja nad kalibrom 12.7mm.
Bombe , bombometi , minometi , trombloni , topovi pa so prepovedani tudi v ZDA.

Pa več življen bi v ZDA rešili če bi prepovedali McDonalds , kot pa če prepovejo orožje.Da ne omenjam cigarete....

k4vz0024 ::

Martin Krpan je izjavil:

Ravno zato pa ni dovoljena posest orožja nad kalibrom 12.7mm.
Bombe , bombometi , minometi , trombloni , topovi pa so prepovedani tudi v ZDA.



A to pa je v skladu z ameriško ustavo?


Kako pa to zagovarjajo?

xxxul ::

Fritz je izjavil:

Po načinu kako pišeš se z orožjem verjetno ukvarjam dlje kot si ti star. Vojaško orožje v tej debati (ameriški civilni trg) so polavtomatske/avtomatske risanice z okvirji večje kapacitete, najsi so to kratkocevne brzostrelke ali dolgocevne jurišne puške ali pa celo kakšni hibridi, od brzostrelk v kalibru 5,56 preko karabink pa do skrajšanih jurišnih pušk v 9Para.


Očitno premalo časa streljaš, pejt še enkrat do Boškota da ti razloži razliko med kategorijo A2 in B7. Večina strelcev to obvlada...
kar se tega tiče je v USA (o čemer teče debata) razlika približno enaka, novga A2 pače mikjer ne morš kupt.

Mipe ::

Ravno zato pa ni dovoljena posest orožja nad kalibrom 12.7mm.

Ko pa bomo lahko slačili antimaterijsko konico pod 12.7mm, bo pa OK? Par magnetkov pa prgišče protisnovi, nekaj miligramov bo menda dovolj za en lep krater. Morda že naslednje stoletje.

Lej, ameriška ustava je bila spisana z mušketami v mislih, ki so se polnile v minuti. Z njimi se ne da narediti dosti škode, ustreliš enega človeka, pa te drugi že obvladajo.

Sedaj je problem z brzostrelkami, se pravi avtomatskimi in polavtomatskimi puškami, ki se napolnijo v nekaj sekundah in s katerimi lahko pokosiš cel vrtec, pa še policiste in specialce zraven, preden te ustavijo. Tudi majhen kaliber zadostuje za pokol, ker ni nikjer nobene omejitve glede števila krogel, ki jih lahko izstreliš v določenem času.

Ljudstvu omogočiš prost dostop do orožja za množično ubijanje, potem pa se zgovarjaš, češ da je to njihova pravica? Zakaj otrokom ne damo orožja, da se lahko branijo pred napadalci? Saj res, zgodil bi se pokol za vsako malenkost. Ker je dobil cvek, ker mu je drug mulc vzel igračo itd.

Odrasli smo še vedno otroci, le malo starejši. Ko izgubimo nadzor nad sabo ali pa se počutimo tako izigrane, da nam postane vseeno...

Ustavo je treba prilagoditi aktualnim razmeram, ne razmeram iz 18. stoletja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678479655 (1419) fikus_
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202217 (17532) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544308 (32058) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41990840 (82664) Grey
»

Zasebni varnostniki in nošenje orožja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10321108 (19358) PaX_MaN

Več podobnih tem