» »

Imate orožje

Imate orožje

««
15 / 17
»»

FireSnake ::

No, zdaj sem se odločil, da bom malo športno streljal in sem se včlanil v strelsko društvo.

V eni od tem je nekdo (Okapi, se mi zdi) lepo opisal postopek. Navedel je tudi, da ni bilo pretirano težko.

Ko končam, bom postopek opisal tudi sam.

Za pokanje na tarčo bom kupil pokico slovenske izdelave: Alpha.
To je solidna kopija Sig Sauer-ja, ki sem ga sicer želel. P320 X5 bi kar sedel, a 3 jurje ne dam (mogoče kdaj kasneje).
Lahko bi sicer vzel običajno verzijo, a bom raje podprl Slovence.

Ampak: najprej papirji in dovoljenja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

V-i-p ::

FireSnake: čisto tako, pred nekaj tedni sem debatiral z enim iz MNZ-ja ravno o Alphi pa jo je konkretno pohvalil ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

matobeli ::

Eh, ni boljš od CZ Shadow in ni cenejši od Glocka.

Je pa naš kos, kar tudi ni za zanemarit če se pogovarjamo o zanimivih kosih.

FireSnake ::

No, kar moram priznati je, da mi je zadevo nekdo priporočal. Nisem sam toliko raziskoval, da bi prišel do tega zaključka.
Človek ima doma orožja za nekje 100 000€ in ogromno strelja.

Tako, da mu zaupam glede izbire.
Tvoj vir potrjuje. Lepo.

Moj vir je rekel, da raznih Glockov sploh ne bi mogel imeti, ker bi se plastika stopila, ker veliko poka.

Jaz zagotovo ne bom toliko.
Se pa veselim Colta .38 detective special, ki ga bom erbal. Ta ne bo za streljanje, bo samo za poliranje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

FireSnake je izjavil:

No, zdaj sem se odločil, da bom malo športno streljal in sem se včlanil v strelsko društvo.

V eni od tem je nekdo (Okapi, se mi zdi) lepo opisal postopek. Navedel je tudi, da ni bilo pretirano težko.

Ko končam, bom postopek opisal tudi sam.

Za pokanje na tarčo bom kupil pokico slovenske izdelave: Alpha.
To je solidna kopija Sig Sauer-ja, ki sem ga sicer želel. P320 X5 bi kar sedel, a 3 jurje ne dam (mogoče kdaj kasneje).
Lahko bi sicer vzel običajno verzijo, a bom raje podprl Slovence.

Ampak: najprej papirji in dovoljenja.

Poročaj, kako napreduješ.

Pa ko si že obudil temo - po novem "treniram" dinamično streljanje. Je bolj zanimivo od natančnega luknjanja tarč. Samo nekaj nove opreme (pas, tok za pištolo in za nabojnike) je bilo še treba prej nabavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

elektronorc ::

Jaz osebno prisegam na samostrel. Ne rabiš dovoljenja, je neslišen in zelo efektiven.

Imam 2 :) Najprej sem nabavil AR-6 Stinger 2 tactical version, tehta okoli 1 kg, 6 puščic v loaderju, cel kup dodatkov lahko namontiraš; laser, lampica, zamenjaš 50lbs limbs za 90lbs limbs. To je po moje top za home defense.

https://gogun.co/products/steambow-stin...

Nato sem želel nekaj močnejšega in nabavil RX Adder, stock verzija s 5 puščicami v loaderju, red dot sight. Ta je dosti težji ampak tudi močnejši samostrel; 130 lbs draw weight. Do nekje 50m je natančen.

https://gogun.co/products/cobra-system-...

Oba modela lahko modificiraš; dodaš laser, lampico, bipod. Za rx adder lahko nabaviš neuraden loader za 15" puščice, originalne so 7.5", neuraden upgrade za loader ki poveča kapaciteto na 8 puščic in doda opcijo "quick loading".

Priporočam Slingshot channel na Youtube.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

No, zdaj sem se odločil, da bom malo športno streljal in sem se včlanil v strelsko društvo.

V eni od tem je nekdo (Okapi, se mi zdi) lepo opisal postopek. Navedel je tudi, da ni bilo pretirano težko.

Ko končam, bom postopek opisal tudi sam.

Za pokanje na tarčo bom kupil pokico slovenske izdelave: Alpha.
To je solidna kopija Sig Sauer-ja, ki sem ga sicer želel. P320 X5 bi kar sedel, a 3 jurje ne dam (mogoče kdaj kasneje).
Lahko bi sicer vzel običajno verzijo, a bom raje podprl Slovence.

Ampak: najprej papirji in dovoljenja.

Poročaj, kako napreduješ.

Pa ko si že obudil temo - po novem "treniram" dinamično streljanje. Je bolj zanimivo od natančnega luknjanja tarč. Samo nekaj nove opreme (pas, tok za pištolo in za nabojnike) je bilo še treba prej nabavit.




U, lepa igra. Dobro si se opremil.
Ja, si bom zapisoval datume in ostale podrobnosti, zna komu priti prav.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fikus_ ::

Okapi je izjavil:



Pa ko si že obudil temo - po novem "treniram" dinamično streljanje. Je bolj zanimivo od natančnega luknjanja tarč. Samo nekaj nove opreme (pas, tok za pištolo in za nabojnike) je bilo še treba prej nabavit.




Kaksen merek pa imaš na pistoli?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Okapi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

elektronorc ::

https://gogun.de/1001103


Tole je odličen posel, malo več kot polovična redna cena. Do razprodaje trenutnih zalog.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

elektronorc je izjavil:

https://gogun.de/1001103

Tole je odličen posel, malo več kot polovična redna cena. Do razprodaje trenutnih zalog.


Moraš imeti isti orožni list za pištole,pol avtomate in lokostrel..

Ps sem a newb...

elektronorc ::

Polnoleten moraš biti ob nakupu. Ko kupiš preko interneta, te niti ne povprašajo o tem. Lov je prepovedan v večini držav, v Nemčiji je prepovedan laser na samostrelu. Če ga prevažaš v avtomobilu, mora biti razstavljen oz. nenapet. V javnosti je tudi prepovedana nošnja in uporaba. Toliko, kolikor razumem zakon...jaz treniram doma, na vrtu, ne hodim s tem po ulici in ne prevažam naokoli:)

IMO, ima veliko prednosti pred klasičnim orožjem na osnovi smodnika...je legalno, neslišno, smrtonosno, zadosten doseg, cena je ok.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

elektronorc je izjavil:

Polnoleten moraš biti ob nakupu. Ko kupiš preko interneta, te niti ne povprašajo o tem. Lov je prepovedan v večini držav, v Nemčiji je prepovedan laser na samostrelu. Če ga prevažaš v avtomobilu, mora biti razstavljen oz. nenapet. V javnosti je tudi prepovedana nošnja in uporaba. Toliko, kolikor razumem zakon...jaz treniram doma, na vrtu, ne hodim s tem po ulici in ne prevažam naokoli:)

IMO, ima veliko prednosti pred klasičnim orožjem na osnovi smodnika...je legalno, neslišno, smrtonosno, zadosten doseg, cena je ok.


Sploh če moraš loviti,se ne sliši kilometre in oddaja pozicijo..
To je res super da lahko kupiš direkt!

elektronorc ::

Ne vem zakaj bi lovil..nisem lovec in nimam želje po ubijanju srn, zajcev, volkov. Jaz imam to za osebno zadovoljstvo na vrtu in za vsak primer..ker nikoli ne veš kakšna bo prihodnost in varnostna situacija v državi.

Scaramouche3 ::

elektronorc je izjavil:

Ne vem zakaj bi lovil..nisem lovec in nimam želje po ubijanju srn, zajcev, volkov. Jaz imam to za osebno zadovoljstvo na vrtu in za vsak primer..ker nikoli ne veš kakšna bo prihodnost in varnostna situacija v državi.


Če pride do zloma ekonomije, zraven recimo vojna se prevesi sem...
Bodo police prazne...

111111111111 ::

Jaz grem po isti poti kot FireSnake.

Vpisan v strelsko društvo, sedaj pa tečaj za ravnanje z orožjem, potem pa zaprosim, za orožni list.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Scaramouche3 ::

111111111111 je izjavil:

Jaz grem po isti poti kot FireSnake.

Vpisan v strelsko društvo, sedaj pa tečaj za ravnanje z orožjem, potem pa zaprosim, za orožni list.


Kaj imaš ogledanega kot prvo orožje?
Kok stane izpit?

111111111111 ::

Scaramouche3 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jaz grem po isti poti kot FireSnake.

Vpisan v strelsko društvo, sedaj pa tečaj za ravnanje z orožjem, potem pa zaprosim, za orožni list.


Kaj imaš ogledanega kot prvo orožje?
Kok stane izpit?

Izobraževanje z izpitom stane 240-250€.

Nameravam začeti s trapom, tako da bo za prvo orožje šibrovka, pomagal pa mi jo bo izbrati kolega, ki se spozna in bom kupil rabljeno. Pravi da je cca. 1000€ za začetek dovolj.

Bolj resno o orožju bom začel razmišljat, ko bom zajadral v te vode. Zaenkrat bo strelivo pri mojih starših, puška pa doma, ker imam še majhne otroke, da ne bo kakšne nesreče.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

matobeli ::

Čisto resno: Če nisi pripravljen na to da boš zagotovil da bo možnost nesreče praktično ničelna, morda orožje ni prava zadeva, ker pač, pri orožju ni prostora za "nesreče".

Nesreče namreč niso naključno razporejene ampak imamo sami možnost vplivati na njihovo verjetnost.

Je pa precej enostavno poskrbet za dovolj visoko varnost, tehnika omogoča tudi to da nam pomaga ko ljudje zatajimo.

111111111111 ::

matobeli je izjavil:

Čisto resno: Če nisi pripravljen na to da boš zagotovil da bo možnost nesreče praktično ničelna, morda orožje ni prava zadeva, ker pač, pri orožju ni prostora za "nesreče".

Nesreče namreč niso naključno razporejene ampak imamo sami možnost vplivati na njihovo verjetnost.

Je pa precej enostavno poskrbet za dovolj visoko varnost, tehnika omogoča tudi to da nam pomaga ko ljudje zatajimo.

Vse ob svojem času in pred nakupom orožja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Machete ::

Otrokom čimprej pokaži vse puške, vse metke, glej cele dneve YT clipe o orožju v angleščini. Tako jih ne bo zanimalo. Pri meni deluje. Resno, samo ne skrivat. Čimbolj jim razlagat o nevarnosti in čimmanj skrivat. Na izpitu pa se boš itak še naučil, da imaš lahko vse doma, saj mora biti tako in tako ločeno zakljenjeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Pa silit jih pucat. :)) Tako, kot je moj oče nas (je lovec).
Smo se tak prenajedli tega, da včasih ni bilo zaklenjeno in smo se na daleč ogibali.
Naboji so bili vedno zaklenjeni.

Kot si omenil: ne skrivat. Pokazat in razlagat. Drugače pa strogo zaklenjeno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

111111111111 je izjavil:

Jaz grem po isti poti kot FireSnake.

Vpisan v strelsko društvo, sedaj pa tečaj za ravnanje z orožjem, potem pa zaprosim, za orožni list.


Jaz sem se vpisal v društvo čisto tik pred nakupom.
Sicer pa po tečaju te čaka še zdr. pregled in test pri psihologu. (ca 80 eur)
Orožni list v tej fazi lahko še malo pozabiš.
Prva listina bo nabavno dovoljenje (36 eur).
Ko boš kupil flinto, boš šel z njo nekam kjer boš naredil še t.i. posebni del, kjer boš pokazal, da približno poznaš stvar, ki si jo kupil. (24 eur)
S tem potrdilom boš šel šele na UE, da vpišeta kos po 8. dneh od nakupa v register in dobiš ustrezno dovoljenje za posest in zraven boš še oddal vlogo za nabavo streliva (9 eur)
(Lahko prijaviš kupljen kos brez posebnega dela tečaja, samo ne moreš vložiti nabavnega za strelivo).
In potem je to to zaenkrat.
Za orožni lsit boš rabil pa še 3 tekme na leto in potrdilo panožne zveze. Cenovno se ne splača, razen, če boš postrelil na deset tisoč metkov.
Računaj pa poleg puške še en kup enih stroškov (zgoraj) + voženj, časa, ekstra nabojnikov, opreme, stojal, čistil, strelivo ... Skratka predviden budget kar takoj podvoji :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

111111111111 ::

Machete je izjavil:

Jaz sem se vpisal v društvo čisto tik pred nakupom.
Sicer pa po tečaju te čaka še zdr. pregled in test pri spihologu. (ca 80 eur)
Orožni list v tej fazi lahko še malo pozabiš.
Prva listina bo nabavno dovoljenje (36 eur).
Ko boš kupil flinto, boš šel z njo nekam kjer boš naredil še t.i. posebni del, kjer boš pokazal, da približno poznaš stvar, ki si jo kupil. (24 eur)
S tem potrdilom boš šel šele na UE, da vpišeta kos po 8. dneh od nakupa v register in dobiš ustrezno dovoljenje za posest in zraven boš še oddal vlogo za nabavo streliva (9 eur)
(Lahko prijaviš kupljen kos brez posebnega dela tečaja, samo ne moreš vložiti nabavnega za strelivo).
In potem je to to zankrat.
Za orožni lsit boš rabil pa še 3 tekme na leto in potrdilo panožne zveze. Cenovno se ne splača, razen, če boš postrelil na desettisoče metkov.
Računaj pa poleg puške še en kup enih stroškov (zgoraj) + voženj, časa, ekstra nabojnikov, opreme, stojal, čistil, strelivo ... Skratka predviden budget kar takoj podvoji :)

Tole pa so uporabne informacije.

Kakšna pa je razlika med posestjo in orožnim listom?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Machete ::

Dovoljenje za nabavo orožja dovoljuje posameznikom, pravnim osebam in podjetnikom (v nadaljevanju: oseba) nabavo orožja in se izda z veljavnostjo šestih mesecev. Če imetnik ne izkoristi dovoljenja, ga mora v roku osmih dni po prenehanju njegove veljavnosti vrniti upravni enoti, na območju katere ima stalno prebivališče oziroma svoj sedež. Nabavo orožja mora imetnik dovoljenja priglasiti pristojnemu organu v roku osmih dni po njegovi nabavi, da orožje registrira in da zaprosi za izdajo orožne listine za posest oziroma nošenje orožja..

Dovoljenje za nabavo streliva dovoljuje osebi nabavo streliva in se izda z veljavnostjo šestih mesecev.

Orožni list dovoljuje posamezniku posest in nošenje vpisanega kosa orožja in se izda za lovsko in športno orožje z veljavnostjo dvajsetih let, za varnostno orožje pa z veljavnostjo desetih let, po preteku veljavnosti dovoljuje orožni list posamezniku posest orožja brez pravice nošenja in prenašanja.

Dovoljenje za posest orožja dovoljuje posamezniku posest in prenašanje posameznega kosa orožja ter njegovo uporabo v lovišču ali na strelišču in se izda s trajno veljavnostjo.

Orožni posestni list dovoljuje pravnim osebam in podjetnikom posest orožja, ki ga pod pogoji iz tega zakona in posebnih predpisov lahko zaupajo posameznikom.

Pooblastilo za nošenje orožja dovoljuje posamezniku, da na podlagi orožnega posestnega lista nosi posamezen kos orožja, ki mu je zaupan. To pooblastilo izda imetnik orožnega posestnega lista z veljavnostjo petih let od potrditve pristojnega organa. Ob vsakem prenehanju razloga za izdajo pooblastila za nošenje orožja sta pravna oseba in podjetnik dolžna takoj odvzeti pooblastilo posamezniku in v osmih dneh o tem obvestiti pristojni organ.


*glavni bonus orožnega lista je, da ne rabiš dovoljenja za strelivo, ampak ga kupuješ po mili volji (za vpisane kose).
Pa mislim, da lažje prenašanje čez mejo.. nisem 100% sedaj. Itak se nauči zoro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

No, zdaj sem se odločil, da bom malo športno streljal in sem se včlanil v strelsko društvo.

ČESTITKE!8-)

111111111111 je izjavil:

Vpisan v strelsko društvo, sedaj pa tečaj za ravnanje z orožjem, potem pa zaprosim, za orožni list.
ČESTITKE tudi tebi!

Okapi je izjavil:

Pa ko si že obudil temo - po novem "treniram" dinamično streljanje. Je bolj zanimivo od natančnega luknjanja tarč. Samo nekaj nove opreme (pas, tok za pištolo in za nabojnike) je bilo še treba prej nabavit.

LOL
ne morem verjet, da si si izbral dinamiko.:D premalo akcije na tarči?

IPSC ali IDPA?

koliko pa postreliš; že sam polniš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:


ne morem verjet, da si si izbral dinamiko.:D premalo akcije na tarči?

IPSC ali IDPA?

koliko pa postreliš; že sam polniš?
Saj na tarčo tudi še streljam, z revolverjem.

IPSC. Orožje lahko itak nosim samo na strelišču, pa je zato bolj smiselno imeti športno opremo (pas in tok). Pa še za pištolo ne vem, če sploh ustreza za IDPA, ker nima standardnega sprožilca z varovalke, ampak tekmovalnega, brez varovalke.

Sam polnil ne bom, ker se mi ne ljubi s tem ukvarjati, pa tudi ne postrelim toliko, da bi se splačalo. Enkrat ali dvakrat na mesec po sto nabojev.

FireSnake ::

Machete je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jaz grem po isti poti kot FireSnake.

Vpisan v strelsko društvo, sedaj pa tečaj za ravnanje z orožjem, potem pa zaprosim, za orožni list.


Jaz sem se vpisal v društvo čisto tik pred nakupom.
Sicer pa po tečaju te čaka še zdr. pregled in test pri psihologu. (ca 80 eur)
Orožni list v tej fazi lahko še malo pozabiš.
Prva listina bo nabavno dovoljenje (36 eur).
Ko boš kupil flinto, boš šel z njo nekam kjer boš naredil še t.i. posebni del, kjer boš pokazal, da približno poznaš stvar, ki si jo kupil. (24 eur)
S tem potrdilom boš šel šele na UE, da vpišeta kos po 8. dneh od nakupa v register in dobiš ustrezno dovoljenje za posest in zraven boš še oddal vlogo za nabavo streliva (9 eur)
(Lahko prijaviš kupljen kos brez posebnega dela tečaja, samo ne moreš vložiti nabavnega za strelivo).
In potem je to to zaenkrat.
Za orožni lsit boš rabil pa še 3 tekme na leto in potrdilo panožne zveze. Cenovno se ne splača, razen, če boš postrelil na deset tisoč metkov.
Računaj pa poleg puške še en kup enih stroškov (zgoraj) + voženj, časa, ekstra nabojnikov, opreme, stojal, čistil, strelivo ... Skratka predviden budget kar takoj podvoji :)


Hvala za napisano. Tudi meni so takole nekako razložili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BorutO ::

Tisti, ki ima doma orožje legalno ali nelegalno, se ne bo hvalil ravno okoli, da ga ima. V sloveniji itak ni zakona, da lahko koga strašiš z orožjem v samoobrambi ali pa s streljanjem. Jaz sem pred leti imel dve pištoli, ko sem se še s športom ukvarjal in sem hodil še na tekmovanja v streljanju, ko sem dobil družino, sem prodal, ker kamor koli bi skril, bi otrok enkrat to našel, tudi, če bi imel spravljeno v sefu, ker otroci niso zavrti, še kodo bi naštudirali ali pa ključ našli.

Kako jo je že oni oče odnesel, ko je ubil enega kriminalca, ko se je skupina kriminalcev spravila na njegovega sina v njuni hiši in hoteli s silo vstopiti lani ali predlani?

matobeli ::

Ja, če maš orožje doma ga moraš pač predstavit vsem članom ki jih to zanima.

Obstajajo sicer tehnične rešitve ki onemogočijo otroku da najde cifro ali pa ključ in niti niso grozno kompleksne, ampak nehat se ukvarjat s strelstvom je ravno tako dober način.

Machete ::

Nisem ziher kaj si hotel @BorutO povedati z zakoni o strašenju v samoobrambi ali streljanjam.. Zakon je zelo jasen, tudi kaj je siolobran in v katerem primeru je upravičen. Zakon je jasen tudi kje se lahko strelja in kje lahko razkazuješ orožje. Hvali pa se vsak po svoji presoji, jasno, da z nelegalnim ni preveč bistro.
Otroci niso noben bav bav, če pa dvomite vase, da niste sposobni zagotoviti njihove varnosti, če imate orožje doma, potem pa je dejansko prodaja najboljša rešitev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Nasploh je neka širša bojazen prisotna glede otrok in orožja. Nože (včasih celo pasje ostre) pa motorke, pa ključe od avta, mamo praktično spravljene "sred otroške sobe" pa se nič nikol ne zgodi.

In to ne samo med nestrokovnimi ljudmi, celo na psihološkem preverjanju so se našla taka vprašanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

brett ::

Machete je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jaz grem po isti poti kot FireSnake.

Vpisan v strelsko društvo, sedaj pa tečaj za ravnanje z orožjem, potem pa zaprosim, za orožni list.


Jaz sem se vpisal v društvo čisto tik pred nakupom.
Sicer pa po tečaju te čaka še zdr. pregled in test pri psihologu. (ca 80 eur)
Orožni list v tej fazi lahko še malo pozabiš.
Prva listina bo nabavno dovoljenje (36 eur).
Ko boš kupil flinto, boš šel z njo nekam kjer boš naredil še t.i. posebni del, kjer boš pokazal, da približno poznaš stvar, ki si jo kupil. (24 eur)
S tem potrdilom boš šel šele na UE, da vpišeta kos po 8. dneh od nakupa v register in dobiš ustrezno dovoljenje za posest in zraven boš še oddal vlogo za nabavo streliva (9 eur)
(Lahko prijaviš kupljen kos brez posebnega dela tečaja, samo ne moreš vložiti nabavnega za strelivo).
In potem je to to zaenkrat.
Za orožni lsit boš rabil pa še 3 tekme na leto in potrdilo panožne zveze. Cenovno se ne splača, razen, če boš postrelil na deset tisoč metkov.
Računaj pa poleg puške še en kup enih stroškov (zgoraj) + voženj, časa, ekstra nabojnikov, opreme, stojal, čistil, strelivo ... Skratka predviden budget kar takoj podvoji :)


Športni strelec (je izredno zaželjeno, ni pa pogoj pri oddaji vloge) odda vlogo za nabavno dovljenje na UE, kjer ima stalno prebivališče (krajevna pristojnost) in pri tem predloži: zdravniško spričevalo (manj kot leto dni staro), potrdilo o opravljenem izpitu rokovanja z orožjem (teor. + prakt. del) in potrdilo, da je član strel. šport. društva. Če teh potrdil ne predloži že ob vlogi, ima max tri meseca časa, da jo dopolni. Drugače se vlogo zavrže s sklepom.
Prvo (in od 7. kosa orožja naprej) nabavno dovoljenje je 40,70€. Od 2.-6. kosa je n.d. 22,60€. Svetovalec potem opravi preverke pri ustreznih organih, če izpolnjujete pogoje 15. in 16. člena ZoR-1. Potem izda nabavno (odločba) dovoljenje in ima 6 mesecev časa, da kos orožja kupi in nato v 8 dneh priglasi na UE (registracija + vpis). Na vlogi za nabavo je potrebno izpolniti rubriko kateg. orožja, tip/vrsto in kaliber! Torej mora že točno vedeti osnovne podatke orožja.

Registracija/vpis orožja je pri prvem kosu 45,60€ (vključuje knjižico), nato naslednjih pet kosov polovična taksa (18,10€), od vključno sedmega pa 31,70€. Število kosov na knjižico je 11. Potem pa je na koncu še 7 rubrik za vpis delov orožja. Vpis delov orožja je 13,60€. Del orožja je vezan na konkreten kos orožja!

Za strelivo je potrebno prej opraviti posebni del prakt. preiz. rokov. z orožjem, in sicer za vsak nov tip/vrsto orožja. Vloga (in odločba) za nabavno dovoljnje je 13,60€. Veljavnost 6 mesecev.

Razlika (v praksi) med dovoljenjem za posest (DP) in orožnih listom (OL):
- OL je osebni dokument, DP ni;
- z OL direktno pri trgovcu kupujete strelivo, z DP pa preko UE odločbe ali direkt na strelišču,
- z OL lahko orožje nosite, z DP samo prenašate. Kaj to pomeni: nosite pripravljeno orožje na strelišču prosto, če nimajo z redom drugače določeno, prenašanje pa pomeni, da morate imeti orožje v škatli, kovčku, ipd. do svoje pozicije, od koder boste streljali, tam orožje pripravite za streljanje...odstreljate...ponovno orožje pospravite in odnesete.

matobeli ::

A za tole zadnjo si ziher? Glede nošenja na strelišču pri DP?

razlika je tudi v tem da imaš lahko na OL več katgorij, lahko polneš strelivo (ob dodatnem tečaju). In pa OL je časovno omejen, DP pa ni.

Lahko imaš seveda oba dovoljenja ali pa kose prenašaš med listinama.

brett ::

matobeli je izjavil:

A za tole zadnjo si ziher? Glede nošenja na strelišču pri DP?

razlika je tudi v tem da imaš lahko na OL več katgorij, lahko polneš strelivo (ob dodatnem tečaju). In pa OL je časovno omejen, DP pa ni.

Lahko imaš seveda oba dovoljenja ali pa kose prenašaš med listinama.


V OL imaš lahko več kategorij za isti namen: LOV, ŠPORT in VARNOST. V DP imaš pa lahko parv tako več kategorij in ob tem še različen namen: ŠPORT, LOV, DEDOVANJE, PODARITEV.
OL ima veljavnost 20 let za šport in lov, varnost pa 10 let. DP nima časovnice.

Lahko kose prepišeš, samo to spet dodatni cekini ;)

Takse plačuješ glede na vpisanih kosov v listini. Odjavljeni (4,50€ je takse za odjavo) ne štetejo.

Kaj je definicija nošenja: nošenje orožja pomeni, da ima posameznik orožje, pripravljeno za uporabo, pri sebi - četrti odstavek 8. člena ZoR-1.
Kaj je definicija prenašanja: za prenašanje orožja gre, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov - šesti odstavek 8.člena istega Zakona.

Je pa v praksi tako, da upravljaci strelišč z redom določijo omejitve, kar je tudi lahko omejitev nošenja orožja na strelišču.

brett ::

elektronorc je izjavil:

Jaz osebno prisegam na samostrel. Ne rabiš dovoljenja, je neslišen in zelo efektiven.

Imam 2 :) Najprej sem nabavil AR-6 Stinger 2 tactical version, tehta okoli 1 kg, 6 puščic v loaderju, cel kup dodatkov lahko namontiraš; laser, lampica, zamenjaš 50lbs limbs za 90lbs limbs. To je po moje top za home defense.

https://gogun.co/products/steambow-stin...

Nato sem želel nekaj močnejšega in nabavil RX Adder, stock verzija s 5 puščicami v loaderju, red dot sight. Ta je dosti težji ampak tudi močnejši samostrel; 130 lbs draw weight. Do nekje 50m je natančen.

https://gogun.co/products/cobra-system-...

Oba modela lahko modificiraš; dodaš laser, lampico, bipod. Za rx adder lahko nabaviš neuraden loader za 15" puščice, originalne so 7.5", neuraden upgrade za loader ki poveča kapaciteto na 8 puščic in doda opcijo "quick loading".

Priporočam Slingshot channel na Youtube.


Samostrel (Orožje s tetivo so loki, samostreli in druge naprave, ki s pomočjo napete tetive, vzmeti ali drugega potisnega sredstva izstreljujejo puščice ali druge izstrelke) spada pod kategorijo D, točka 7 - 3. člen Razvrstitev in kategorizacija orožja ZoR-1.

Kar pomeni, da ga res ni potrebno prijaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

elektronorc ::

Seveda ne, toliko sem se pa pozanimal pred nakupom, da v primeru obiska Policije ne bom imel problemov :) Zaradi legalnosti, dostopne cene,efektivnosti, možnih modifikacij, preproste uporabe, je to odlična izbira.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Ne mislit da bo kaj veliko bolje če boš vlomilca s samostrelom napičil ;)

Kvečjem slabše bo, ker ima fear factor ravno nekje med pištolo in bejzbol kijem in se vlomilec ne bo čisto takoj popolnoma ustral.

Najbolj efektivna je pumparica, vsi vemo kaj naredi in da ima več kot en strel, pa še merit ti ni treba čist natančno, tako da moraš naletet res na vlomilca z jajci od bika da ne bo sam vsega spustil z rok in prav hitro odpeketal.

če je bilo seveda to mišljeno pod "efektiven". Drugač so izjemno super zadeve, sploh teli moderni z magazinom in vsemi taktičnimi pritiklinami, za streljat na tarčo, top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

Najbolj efektivna je pumparica, vsi vemo kaj naredi in da ima več kot en strel, pa še merit ti ni treba čist natančno...

pumparca načeloma ni orožje ampak način repetiranja - potezno če se ne motim. verjetno tu vsi mislimo na ŠIBRENICO, ni pa nujno. tu bi bolj kot potezno šibrenico predlagal polavtomatsko za samoobrambo.

kar se tiče merjenja pa je na kratki razdalji potrebno tudi natančno meriti, ker se snop še ne bo veliko razpršil. je pa sigurno veliko bolj natančna kot pištola zaradi 10× daljše cevi in s tem toliko lažjega merjenja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

V-i-p ::

BorutO je izjavil:


Kako jo je že oni oče odnesel, ko je ubil enega kriminalca, ko se je skupina kriminalcev spravila na njegovega sina v njuni hiši in hoteli s silo vstopiti lani ali predlani?

Uff, preveč je dobil :].
https://ptujinfo.com/novica/kronika/bra...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

111111111111 ::

elektronorc je izjavil:

Seveda ne, toliko sem se pa pozanimal pred nakupom, da v primeru obiska Policije ne bom imel problemov :) Zaradi legalnosti, dostopne cene,efektivnosti, možnih modifikacij, preproste uporabe, je to odlična izbira.


Kolk pa so cifre?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

elektronorc ::

V-i-p je izjavil:

BorutO je izjavil:


Kako jo je že oni oče odnesel, ko je ubil enega kriminalca, ko se je skupina kriminalcev spravila na njegovega sina v njuni hiši in hoteli s silo vstopiti lani ali predlani?

Uff, preveč je dobil :].
https://ptujinfo.com/novica/kronika/bra...


Če dobiš 17 let za tole, počakaš 17 let in nato dokončaš kar nisi uspel v prvo.

Unchancy ::

Strel v hrbet je težko pojasnit s samoobrambo.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

111111111111 ::

3 gorile bežijo iz mojega dvorišča. Valda, bom počakal da se regrupirajo in me napadejo v kaki temni ulici.

Resno. Če je streljal v zrak pa niso zbežali, šele ko je streljal proti njim so zalaufali, pa jih je dec po pomoti ustrelil. Pa še povedo, da so hoteli samo gume porezat in svetniki ubogi nobenega poškodovati. Samo malo so grozili, z noži, tako za foro. Škoda ker ni pospravil vseh 3, ker sedaj se mora bati sine na svobodi povračilnih ukrepov.

Moram priznat, da ne vem kaj bi naredil, da mi pridejo na dvorišče mahat z nožem in grozit, da bodo gume rezali...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Se popolnoma, strinjam z predhodnikom, ki bi po mojem moral biti oproščen ali pa največ pogojno obsojen.

Teli mrge, pa, kar so iskali in prosili, so dobili, le kje torej problem.

V USA, mu sploh sodili ne bi, samo pohvalo bi dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Unchancy ::

Silobran je obramba, ki je nujno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad.


Ko napadalec pokaže hrbet in začne bežati, je po mojem konec silobrana.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

111111111111 ::

Unchancy je izjavil:


Ko napadalec pokaže hrbet in začne bežati, je po mojem konec silobrana.

Načeloma se lahko strinjam, ampak če gre proti tebi z nožem, ti grozi v hiši, ti začneš streljat, jaz se verjetno ne bi kar ustavil, ko začne bežat. Presojam situacijo, ko ti tri gorile vdrejo na dvorišče z noži. POtem pa na sodišču govorijo, da so hoteli samo gume narezat, bili so pa v hiši in grozili z nožem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

CopiumRovte ::

Kako se lastniki orožja sploh uprete skušnjavi, da bi ustrelili kakšnega človeka ali pa npr. sebe ? Ali se nikoli ne počutite dovolj depresivno, da bi se ustrelili npr v glavo ? Kako hendlate takšne nagone ?

Za Hemingweya vem, da je veliko pisal. A ko pisanje ni več zaleglo si je s šibrovko odstrelil pol glave.

Zgodovina sprememb…

kajtimara ::

Kdo pa trdi, da je bil strel v hrbet, ko se je le ta umikal oz. bežal?
V opozorilo tistim, ki mislijo branit sebe, svoje najbližje in osebno lastnino.

My ass gume prerezat. Zakaj so bili v hiši z nožem? Zakaj se niso ustavili, ko je streljal v zrak med laufanjem v pritličje.
Tale na sliki, k je dobil dva strela v hrbet. Zgleda miroljubno? Pri nas jim pravimo: No neck.

Nočem osebnega orožja. Bi ga prehitro uporabil!

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

kajtimara je izjavil:

Kdo pa trdi, da je bil strel v hrbet, ko se je le ta umikal oz. bežal?
V opozorilo tistim, ki mislijo branit sebe, svoje najbližje in osebno lastnino.

My ass gume prerezat. Zakaj so bili v hiši z nožem? Zakaj se niso ustavili, ko je streljal v zrak med laufanjem v pritličje.
Tale na sliki, k je dobil dva strela v hrbet. Zgleda miroljubno? Pri nas jim pravimo: No neck.

Nočem osebnega orožja. Bi ga prehitro uporabil!

Tega je tudi mene najbolj groza. Če se počutiš ogroženega, pa imaš možnost streljat, valda boš streljal, ne pa čakal, da se bo tip obrnil in poskušal vate vržt nož.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678484909 (6673) fikus_
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544683 (32433) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992096 (83920) Grey

Več podobnih tem