» »

napad v Las Vegasu

napad v Las Vegasu

dice7 ::

Od nastanka US ustave pa do danes je le-ta dozivela ze veliko sprememb. Glede vecine americanov pa meji ze na argument ad populum

crniangeo ::

nurmaln je izjavil:



No pa smo le prišli do enega ključnih vprašanj. Ali je škoda ki nastaja zaradi posedovanja orožja večja kot bi bila škoda če tega orožja ne bi bilo. To da od orožja ni nobene posebne koristi je pač tvoje mnenje. Avtorji ameriške ustave in večina američanov se ne strinja s tabo na srečo.


Veliko več škode bi bilo, ker bi bilo veliko več orožja v obtoku.
Na srečo je povsod dosti normalnih ljudi. Se ne strinjajo s tabo še manj pa z američani.
Baj d vej, zakaj ne greš v Ameriko ?
Tam boš imel pravico do nošnje orožja, pa še lahko boš imel svoj prav.

druga stvar:
http://www.gunviolencearchive.org/
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

crniangeo je izjavil:


Na srečo je povsod dosti normalnih ljudi. Se ne strinjajo s tabo še manj pa z američani.


Američane ne zanima, kaj si preostali svet misli. Oni so najboljši. Ti si majhen nepomemben državljan v vukojebini, ki je močno odvisna od EU in izvoza v Nemčijo.

crniangeo ::

bambam20 je izjavil:



Američane ne zanima, kaj si preostali svet misli. Oni so najboljši. Ti si majhen nepomemben državljan v vukojebini, ki je močno odvisna od EU in izvoza v Nemčijo.



Lej tako bom rekel, dol mi visi za Američane. Sem bil včasih prepričan, da so Američani on in sploh.
Potem pa sem vključil možgane, in spoznal da 1+1!=3

Za zavzetnika pokalic pri nas:


https://www.nytimes.com/2016/06/14/upsh...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

AndrejO ::

bambam20 je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Ravno tako pa je že 1 kos preveč, če lastnik nima znanja ali pa ni zdravstveno sposoben.


Tablete za zbijanje vročine, tudi imaš doma preventivno, če se ta pojavi. S tabletami težko koga ubiješ. Vsak človek lahko pride v situacijo, ki ga bo sprovociralo določeno dejanje do te meje , da bi bil sposoben uporabiti strelno orožje, če bi ga imel.

Pri nas bi se streljalo že zaradi sporov glede parkingov, kjer si nastavljajo gajbice pozimi, kaj šele zaradi 2 mm zemljišča. ;((

Po drugi strani pa se po ulici v blaženi nevednosti sprehajaš mimo ljudi, ki imajo v torbah, nahrbtnikih, prtljažnikih, kovčkih, ... čisto legalno orožje in strelivo. Pa ni tega niti opaziti, kaj šele, da se bi streljali. ¯\_(ツ)_/¯

To s tabletami za vročino, pa ne razumem kaj si želel povedati.

nurmaln je izjavil:

No pa smo le prišli do enega ključnih vprašanj. Ali je škoda ki nastaja zaradi posedovanja orožja večja kot bi bila škoda če tega orožja ne bi bilo.

Da, seveda je škoda večja, kot bi bila, če tega orožja ne bi bilo.

nurmaln je izjavil:

To da od orožja ni nobene posebne koristi je pač tvoje mnenje.

Tudi jaz se pridružujem mnenju, da od posesti ali celo nošnje orožja v urejenih državah ni nikakršne koristi.

nurmaln je izjavil:

Avtorji ameriške ustave in večina američanov se ne strinja s tabo na srečo.

Glede na to, da živiš v ZDA, se ta mesec teden dobiva na pijači in rečeva še kakšno na to temo? Če nisi ravno na Aljaski, bom skoraj zagotovo kje v bližini, ker grem od vzhodne do zahodne obale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Grey ::

crniangeo je izjavil:

bambam20 je izjavil:



Američane ne zanima, kaj si preostali svet misli. Oni so najboljši. Ti si majhen nepomemben državljan v vukojebini, ki je močno odvisna od EU in izvoza v Nemčijo.



Lej tako bom rekel, dol mi visi za Američane. Sem bil včasih prepričan, da so Američani on in sploh.
Potem pa sem vključil možgane, in spoznal da 1+1!=3

Za zavzetnika pokalic pri nas:


https://www.nytimes.com/2016/06/14/upsh...

Uh ja, lepo mahat s številkami. Kaj so pa vse faktorji, ki vplivajo na to? Začnemo s samo nekaj njih:

- veliko revščine (ultra kapitalizem)
- veliko gang skupin
- velik vojaški vpliv po svetu
- veliko šopanja kako si in in kako nisi in
- zelo nasilna preteklost
- nasilno je tudi nastala država
- veliko različnih ras z različnimi temperamenti
...
...
...

Nadalje se lahko spustiš v analize, kdo so umrli, kaj so delali, v kakih krogih so se gibali, rasa, verska izpoved, itd.

Na koncu prideš zelo verjetno do tega, da je za vsako tisto smrtjo bil nek razlog. Tak ali drugačen. Nihče ne gre "Uh, pištolo mam. Dans bom pa enega ustrelil." Če ne s pištolo pa na kak drugačen način. Strelne smrti niso zaradi pištol per se, ampak zaradi ljudi, ki so jih sprožili in zaradi teh, ki so to izzvali.

Oni so marsikaj, definitivno pa niso Indija Koromandija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

AlphaOne ::

Grey je izjavil:

crniangeo je izjavil:

bambam20 je izjavil:



Američane ne zanima, kaj si preostali svet misli. Oni so najboljši. Ti si majhen nepomemben državljan v vukojebini, ki je močno odvisna od EU in izvoza v Nemčijo.



Lej tako bom rekel, dol mi visi za Američane. Sem bil včasih prepričan, da so Američani on in sploh.
Potem pa sem vključil možgane, in spoznal da 1+1!=3

Za zavzetnika pokalic pri nas:


https://www.nytimes.com/2016/06/14/upsh...

Uh ja, lepo mahat s številkami. Kaj so pa vse faktorji, ki vplivajo na to? Začnemo s samo nekaj njih:

- veliko revščine (ultra kapitalizem)
- veliko gang skupin
- velik vojaški vpliv po svetu
- veliko šopanja kako si in in kako nisi in
- zelo nasilna preteklost
- nasilno je tudi nastala država
- veliko različnih ras z različnimi temperamenti
...
...
...

Nadalje se lahko spustiš v analize, kdo so umrli, kaj so delali, v kakih krogih so se gibali, rasa, verska izpoved, itd.

Na koncu prideš zelo verjetno do tega, da je za vsako tisto smrtjo bil nek razlog. Tak ali drugačen. Nihče ne gre "Uh, pištolo mam. Dans bom pa enega ustrelil." Če ne s pištolo pa na kak drugačen način. Strelne smrti niso zaradi pištol per se, ampak zaradi ljudi, ki so jih sprožili in zaradi teh, ki so to izzvali.

Oni so marsikaj, definitivno pa niso Indija Koromandija.

Ti tudi v RL tako nakladas?

AndrejO ::

Grey je izjavil:


Nadalje se lahko spustiš v analize, kdo so umrli, kaj so delali, v kakih krogih so se gibali, rasa, verska izpoved, itd.

Na koncu prideš zelo verjetno do tega, da je za vsako tisto smrtjo bil nek razlog. Tak ali drugačen. Nihče ne gre "Uh, pištolo mam. Dans bom pa enega ustrelil." Če ne s pištolo pa na kak drugačen način. Strelne smrti niso zaradi pištol per se, ampak zaradi ljudi, ki so jih sprožili in zaradi teh, ki so to izzvali.

Ne glede na vse to, bo uporaba strelnega orožja praviloma privedla do smrti. Ravno tako pa je učinkovitost strelnega orožja neodvisna od telesne pripravljenosti, spretnosti, hitrosti, refleksov, ... praktično vseh ostalih dejavnikov, ki so pomembni za izid kadar pride do fizičnega stika med udeleženci v sporu (t.j. pretepa). Delovanja na daljavo zato ni možno spregledati in ravno ta možnost "daljše roke", ki to jo da strelno orožje, je lahko spodbuda, da bo spor eskaliral v nasilen obračun, nasilen obračun pa se bo končal s smrtjo.

Podobno je videti tudi pri samomorih, kjer se je ravno v Švici pokazalo, da dostopnost orožja korelira tako s pogostostjo poskusov samomora, kot tudi s smrtjo kot izidom poskusa samomora. Korelira pa tako očitno in do te mere, da strokovnjaki govorijo o zelo verjetni vzročni povezavi.

Grey ::

AndrejO je izjavil:

Grey je izjavil:


Nadalje se lahko spustiš v analize, kdo so umrli, kaj so delali, v kakih krogih so se gibali, rasa, verska izpoved, itd.

Na koncu prideš zelo verjetno do tega, da je za vsako tisto smrtjo bil nek razlog. Tak ali drugačen. Nihče ne gre "Uh, pištolo mam. Dans bom pa enega ustrelil." Če ne s pištolo pa na kak drugačen način. Strelne smrti niso zaradi pištol per se, ampak zaradi ljudi, ki so jih sprožili in zaradi teh, ki so to izzvali.

Ne glede na vse to, bo uporaba strelnega orožja praviloma privedla do smrti. Ravno tako pa je učinkovitost strelnega orožja neodvisna od telesne pripravljenosti, spretnosti, hitrosti, refleksov, ... praktično vseh ostalih dejavnikov, ki so pomembni za izid kadar pride do fizičnega stika med udeleženci v sporu (t.j. pretepa). Delovanja na daljavo zato ni možno spregledati in ravno ta možnost "daljše roke", ki to jo da strelno orožje, je lahko spodbuda, da bo spor eskaliral v nasilen obračun, nasilen obračun pa se bo končal s smrtjo.

Podobno je videti tudi pri samomorih, kjer se je ravno v Švici pokazalo, da dostopnost orožja korelira tako s pogostostjo poskusov samomora, kot tudi s smrtjo kot izidom poskusa samomora. Korelira pa tako očitno in do te mere, da strokovnjaki govorijo o zelo verjetni vzročni povezavi.

Delovanje na daljavo...specifika je irrelevantna. Z marsičem lahko ubijaš na daljavo. Srž/poanta/filozofski duh uboja je dejanje samo - namera. Sem naštel ogromno načinov (in še ogromno bi jih lahko), na kak način lahko potencialno dosežeš te rezultate. Samo domišljija tistega, ki želi škodovati, je omejitev tega, katero pot bo izbral.

Mogoče je zaradi medijev pištola (smrt s strelnim orožjem) sinonim za smrt v večini predelov sveta. Pri nas se mogoče bolj zaletavajo v nasproti vozeča vozila recimo (to pogosto slišimo). Nekje se mečejo dol s stolpnic. Nekje si režejo žile. Nekje uporabljajo koktejl tabletk, ponekod pa se legalno uspavajo (švica) itd. Korelacije lahko nastaviš kakor hočeš.
Pravi vzroki so pa drugje. Ne v načinu izbora svoje smrti, ampak v razlogih zakaj hoče osebek izvršit to dejanje. Kaj ga sili v to. Kaj mu povzroča tako psihično bolečino, da ne vidi druge kot, da to ustavi z lastno smrtjo.

Pištola sama po sebi NI razlog za samomore. Prepoved pa niti ne bo ustavila samomorov ne pokolov, samo povečala se bo na nekem drugem načinu smrti.

Če hočeš pozdraviti bolezen, moraš ugotoviti vir in zdraviti tisto, ne pa blažit simptome. To je tako kot bi se ti trska zapičila v nogo, zdravnik pa bi ti predpisal analgetike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

nurmaln ::

crniangeo je izjavil:


Veliko več škode bi bilo, ker bi bilo veliko več orožja v obtoku.
Na srečo je povsod dosti normalnih ljudi. Se ne strinjajo s tabo še manj pa z američani.
Baj d vej, zakaj ne greš v Ameriko ?
Tam boš imel pravico do nošnje orožja, pa še lahko boš imel svoj prav.

No to da bi bilo več škode zaradi več orožja v obtoku boš moral dokazat. Do zdaj to še nikomur ni uspelo.

Sem bil v Ameriki in še bom šel, kakšno ima to vezo? Dobre prakse je treba širit!

Zakaj domnevaš da v sloveniji nimam pravice do nošenja orožja (ne, ne mislim samo posesti)?
Prav ali ne prav imam lahko tako tukaj ali v ZDA, ne vidim povezave.

dice7 je izjavil:

Od nastanka US ustave pa do danes je le-ta dozivela ze veliko sprememb. Glede vecine americanov pa meji ze na argument ad populum

Sej lepo da si se naučil logično napako ali dve (četudi površno), ampak če slučajno nisi opazil nisem sestavljal silogizma. Seveda sem govoril o tem kakšno je "popular oppinion". :|
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

crniangeo ::

Grey je izjavil:


Uh ja, lepo mahat s številkami. Kaj so pa vse faktorji, ki vplivajo na to? Začnemo s samo nekaj njih:

- veliko revščine (ultra kapitalizem)
- veliko gang skupin
- velik vojaški vpliv po svetu
- veliko šopanja kako si in in kako nisi in
- zelo nasilna preteklost
- nasilno je tudi nastala država
- veliko različnih ras z različnimi temperamenti
...
...
...

Nadalje se lahko spustiš v analize, kdo so umrli, kaj so delali, v kakih krogih so se gibali, rasa, verska izpoved, itd.

Na koncu prideš zelo verjetno do tega, da je za vsako tisto smrtjo bil nek razlog. Tak ali drugačen. Nihče ne gre "Uh, pištolo mam. Dans bom pa enega ustrelil." Če ne s pištolo pa na kak drugačen način. Strelne smrti niso zaradi pištol per se, ampak zaradi ljudi, ki so jih sprožili in zaradi teh, ki so to izzvali.

Oni so marsikaj, definitivno pa niso Indija Koromandija.


Ne boš verjel, veliko je tega med mladimi. Veliko je bilo incidentov v lokalih kjer se je kdo prikazal z nožem, vendar so mu to varnostniki še pravi čas preprečili. Ali misliš, da bodo lahko preprečili prihod s pištolo?
Nein.

Na žalost je specifika orožja pri nas taka, da je bolje da ga ljudje nima(m)(j)o, ker smo ljudje nepredvidljivi.

Baj d vej, tle pr nas je tudi veliko "gang" skupin.
Če gledamo Ljubljano - med vojnimi časi je bilo veliko "gang" skupin: Rakova Jelša, Fužine, Šiškarji, pa še kakšni bi se našli.

Za veliko večino, ki sem jih spoznal v mladih letih so njihovi očetje imeli doma kakšno orožje, ki so ga najstniki prinesli ga pokazati in se preseravati kdo je največji car.
Če bo prišlo do tega, da bo orožje pri nas uzakonjeno, potem bo po cestah manj lajanja na policijo. O represiji in mrtvih na cestah zaradi strelnega orozja ne govorimo.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bambam20 ::

Grey je izjavil:


Delovanje na daljavo...specifika je irrelevantna. Z marsičem lahko ubijaš na daljavo. Srž/poanta/filozofski duh uboja je dejanje samo - namera. Sem naštel ogromno načinov (in še ogromno bi jih lahko), na kak način lahko potencialno dosežeš te rezultate. Samo domišljija tistega, ki želi škodovati, je omejitev tega, katero pot bo izbral.


Občutek je drugačen. Nisi v intimni bližini žrtve.

crniangeo ::

nurmaln je izjavil:


No to da bi bilo več škode zaradi več orožja v obtoku boš moral dokazat. Do zdaj to še nikomur ni uspelo.

Sem bil v Ameriki in še bom šel, kakšno ima to vezo? Dobre prakse je treba širit!

Zakaj domnevaš da v sloveniji nimam pravice do nošenja orožja (ne, ne mislim samo posesti)?
Prav ali ne prav imam lahko tako tukaj ali v ZDA, ne vidim povezave.



Prosim tam ostani. V Ameriki. Ne vračaj se. Tam imaš istomišljenike glede nošnje orožja, o posedovanju orožja prav tako.
ostani med rednecki.
Kjer je civiliziran narod, tam se orožja ne nosi.
Amerika je z 90-2000 leti postala wild wild west. in vse to ker orozje nosi vsak idiot.

Tam ostani, nosi orožje in s sabo vzami istomisljenike.
Če vam je z orozjem tako fajn, tam ostanite in pustite ljudi na miru.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bambam20 ::

nurmaln je izjavil:


Zakaj domnevaš da v sloveniji nimam pravice do nošenja orožja (ne, ne mislim samo posesti)?


Tistih, ki imajo pravico nošenja orožja v Sloveniji je zelo malo.

nurmaln ::

@AndrejO
Da, seveda je škoda večja, kot bi bila, če tega orožja ne bi bilo.

'cause you say so? ali imaš kak dokaz?


Glede na to, da živiš v ZDA, se ta mesec teden dobiva na pijači in rečeva še kakšno na to temo? Če nisi ravno na Aljaski, bom skoraj zagotovo kje v bližini, ker grem od vzhodne do zahodne obale.

ne, trenutno ne živim v ZDA.
Hočeš rečt da je večina ljudi v ZDA za prepoved civilnega orožja? r u sure?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

bambam20 ::

nurmaln je izjavil:


Hočeš rečt da je večina ljudi v ZDA za prepoved civilnega orožja? r u sure?


Maintsream lažnivi mediji so levičarji. V Ameriki bo prej prišlo do vojne, kot, da jim to pravico odvazmejo. Kdor ni za orožje ni pravi Američan.

nurmaln ::

crniangeo je izjavil:

Prosim tam ostani. V Ameriki. Ne vračaj se. Tam imaš istomišljenike glede nošnje orožja, o posedovanju orožja prav tako.
ostani med rednecki.
Kjer je civiliziran narod, tam se orožja ne nosi.
Amerika je z 90-2000 leti postala wild wild west. in vse to ker orozje nosi vsak idiot.

Tam ostani, nosi orožje in s sabo vzami istomisljenike.
Če vam je z orozjem tako fajn, tam ostanite in pustite ljudi na miru.


Lej ti mene ne boš nikamor pošiljal, imam tudi tukaj precej somišljenikov pa tudi če jih ne bi imel me en crni ne bi nikamor pošiljal.
Nikjer ne bomo ostali, če nam bo pasalo se bomo sprehajali kjerkoli nam bo pasalo. Če ne bomo smeli, bom probali prepričat dovolj ljudi da se bo spremenila zakonodaja. Glede na to da je v resnici v sloveniji relativno enostavno priti do orožja smo očitno na pravi poti ;).
Pa sej ne da bi mi pasalo nosit orožje, v bistvu mislim da ga razen na strelišče ali na upravno enoto nisem nosil že vsaj kakih 15 let. Bolj gre za to da bi rad da imajo to možnost tudi ostali in tudi v prihodnje, ne da bi morali crnemu polagati račune.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

crniangeo ::

nurmaln je izjavil:


Lej ti mene ne boš nikamor pošiljal, imam tudi tukaj precej somišljenikov pa tudi če jih ne bi imel me en crni ne bi nikamor pošiljal.
Nikjer ne bomo ostali, če nam bo pasalo se bomo sprehajali kjerkoli nam bo pasalo. Če ne bomo smeli, bom probali prepričat dovolj ljudi da se bo spremenila zakonodaja. Glede na to da je v resnici v sloveniji relativno enostavno priti do orožja smo očitno na pravi poti ;).
Pa sej ne da bi mi pasalo nosit orožje, v bistvu mislim da ga razen na strelišče ali na upravno enoto nisem nosil že vsaj kakih 15 let. Bolj gre za to da bi rad da imajo to možnost tudi ostali in tudi v prihodnje, ne da bi morali crnemu polagati račune.


koliko je to somisljenikov? 10, 20 ?

SDS mladina?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bambam20 ::

nurmaln je izjavil:



Lej ti mene ne boš nikamor pošiljal, imam tudi tukaj precej somišljenikov pa tudi če jih ne bi imel me en crni ne bi nikamor pošiljal.
Če ne bomo smeli, bom probali prepričat dovolj ljudi da se bo spremenila zakonodaja. Glede na to da je v resnici v sloveniji relativno enostavno priti do orožja smo očitno na pravi poti ;).


To imaš mišljenike v ožjem krogu s katerimi se družiš. NA splošno Slovenci nis(m)o za orožje. Bo treba pogledat široko sliko.

N4g4c3N ::

@crniangeo, žal mi je, ampak nimaš blage veze o tej problematiki. Praktično z vsakim postom dokazuješ, da nisi še videl orožja drugje kot v črni kroniki na 24ur in v akcijskih filmih. Očitno še nikoli nisi bil na strelišču, da bi sploh videl kako izgleda tipičen slovenski gun owner? Čeprav! Glede na to, da sem imel sam pred leti enko mišljenje, morda obstaja upanje tudi zate. Samo iz udobnega zavetja ignorance je potrebno stopiti. Za začetek si lahko pogledaš tale video:

crniangeo ::

N4g4c3N je izjavil:

@crniangeo, žal mi je, ampak nimaš blage veze o tej problematiki. Praktično z vsakim postom dokazuješ, da nisi še videl orožja drugje kot v črni kroniki na 24ur in v akcijskih filmih. Očitno še nikoli nisi bil na strelišču, da bi sploh videl kako izgleda tipičen slovenski gun owner? Čeprav! Glede na to, da sem imel sam pred leti enko mišljenje, morda obstaja upanje tudi zate. Samo iz udobnega zavetja ignorance je potrebno stopiti. Za začetek si lahko pogledaš tale video:


Ne govori če ne veš. Zase vem da sem odraščal v okolju kjer je vsak pek imel po več orožij v stanovanju.
Sicer pa, spet nekdo ki je aktiviral account iz naftalina?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

nurmaln ::

crniangeo je izjavil:


koliko je to somisljenikov? 10, 20 ?

Kaj pa vem... v sloveniji če odšteješ vojsko in policijo ima prijavljeno orožje cca 40.000 ljudi. Imamo mislim da cca 13 kosov orožja na 100 prebivalcev. Nekaj se nas že nabere.

crniangeo je izjavil:


SDS mladina?

Huh? O čemu ti to?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

crniangeo je izjavil:


Ne govori če ne veš. Zase vem da sem odraščal v okolju kjer je vsak pek imel po več orožij v stanovanju.

Dobro, zdaj vsaj vemo da se poznavanje področja orožja ne prenaša z osmozo s pekov na osebke v bližini.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

crniangeo ::

nurmaln je izjavil:


Kaj pa vem... v sloveniji če odšteješ vojsko in policijo ima prijavljeno orožje cca 40.000 ljudi. Imamo mislim da cca 13 kosov orožja na 100 prebivalcev. Nekaj se nas že nabere.

Huh? O čemu ti to?

40.000 ljudi?
Kaj pa preostalih 2M ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

#000000 ::

Jest jih imam tri, poznam člane kluba ki jih imajo 7 ni pa redek ki jih ima celo 12, pa kaj pol ? Nikogar nismo še ubili, nikogar ogrozili in zakaj jih nebi smeli imet celo 50 komadov, sej zakon to dopušča,

nurmaln ::

crniangeo je izjavil:


40.000 ljudi?
Kaj pa preostalih 2M ?

kaj "kaj pa preostalih 2M"?

#000000 je izjavil:

Jest jih imam tri, poznam člane kluba ki jih imajo 7 ni pa redek ki jih ima celo 12, pa kaj pol ? Nikogar nismo še ubili, nikogar ogrozili in zakaj jih nebi smeli imet celo 50 komadov, sej zakon to dopušča,

Ja več nas je takih ki imamo po kakšen kos legalno že 20+ let, pa je body count še kar na nuli. Svašta.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

#000000 ::

aja hec je v tem da se morda moj sosed počuti ogrožen ker imam jaz 3 kose, čeprav noben sosed tega ne ve razen bratranca ki stanije hišo poleg mene. Zdej ker se nekdo ki ni GUN owner počuti ogročen naj jaz vrnem vse orožje in postanem NON gun owner ?

For what, ni razloga, če se on počuti ogrožen ima policijo, ali pa se na koncu tudi sam oboroži.

bambam20 ::

N4g4c3N je izjavil:

tale video:


Njej se že v očeh vidi, da je tempirana ameriška bomba, ki bi bila sposobna ob malce večji provokaciji uporabila orožje za samoobrambo.

#000000 ::

nurmaln je izjavil:

crniangeo je izjavil:


40.000 ljudi?
Kaj pa preostalih 2M ?

kaj "kaj pa preostalih 2M"?

#000000 je izjavil:

Jest jih imam tri, poznam člane kluba ki jih imajo 7 ni pa redek ki jih ima celo 12, pa kaj pol ? Nikogar nismo še ubili, nikogar ogrozili in zakaj jih nebi smeli imet celo 50 komadov, sej zakon to dopušča,

Ja več nas je takih ki imamo po kakšen kos legalno že 20+ let, pa je body count še kar na nuli. Svašta.



Itak, jest ga nimam dolgo, sem pa dolgo rabil da sem ga dobil, kolegi imajo kose preko 20 let, niso še nikoli prekršili zakona, od leta 95 pa mislm da noben član strelskega društva ni izgubil dovoljenja v smilsu da bi zlorabil dovoljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

crniangeo ::

Zakaj pa rabite imeti orozje doma?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bambam20 ::

crniangeo je izjavil:


Ne govori če ne veš. Zase vem da sem odraščal v okolju kjer je vsak pek imel po več orožij v stanovanju.


Zagotovo so bili to Slovenci. ;((

#000000 je izjavil:



Itak, jest ga nimam dolgo, sem pa dolgo rabil da sem ga dobil, kolegi imajo kose preko 20 let, niso še nikoli prekršili zakona, od leta 95 pa mislm da noben član strelskega društva ni izgubil dovoljenja v smilsu da bi zlorabil dovoljenje.


Sej, kdor si je pri nas v strelskem društvu strelja na poligonu in ne po ljudeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

nurmaln ::

crniangeo je izjavil:

Zakaj pa rabite imeti orozje doma?

Vidim da še kar ne razumeš...
Tebe se toliko tiče zakaj imam jaz orožje, kot se mene tiče zakaj imaš ti doma bonsai. Vsa poanta je v tem da ti ne rabim razlagat. Nimaš ti kaj ocenjevat a so moji razlogi upravičeni ali ne.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

bambam20 ::

Poznal sem enega Kosovarja , ki je bureke pa kebab prodajal in je imel v pederuši pištolo. No, potem je pa to pištolo tudi enkrat ponoči, ko je delal uporabil in streljal. Potem pa zbežal na Kosovo.

nurmaln je izjavil:

crniangeo je izjavil:

Zakaj pa rabite imeti orozje doma?

Vidim da še kar ne razumeš...
Tebe se toliko tiče zakaj imam jaz orožje, kot se mene tiče zakaj imaš ti doma bonsai. Vsa poanta je v tem da ti ne rabim razlagat. Nimaš ti kaj ocenjevat a so moji razlogi upravičeni ali ne.


Zakaj se sedaj razburjaš. Lepo povej človeku, zakaj potrebuješ orožje. Orožje ni enako bonsai. ;((

Evo, si že živčen postal ob normalnem vprašanju in posledično si nevaren. In takšnim potem izdajo dovoljenje za posest orožja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Mesar ::

Ja če pa z orožjem lažje zgladijo spore.
Your turn to burn!

bambam20 ::

Mesar je izjavil:

Ja če pa z orožjem lažje zgladijo spore.


Spore se zglajuje z besedami in zakoni.

crniangeo ::

V kolikor se bo komu godila krivica ceprav mu zakon veleva da je dolzan nekaj nekomu, bo le ta zacel mahati s pokalico.
Torej, zakaj rabite orozje?

Zelite zakon v katerem bo psihicno neuravnovesena oseba posedovala orozje ker je to njegova pravica?
Pa ne mi o psihotestih. Saj smo doma znal lagat o jointih in podobnih receh ko smo bili mladi.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

nurmaln ::

bambam20 je izjavil:

Zakaj se sedaj razburjaš. Lepo povej človeku, zakaj potrebuješ orožje. Orožje ni enako bonsai. ;((

Evo, si že živčen postal ob normalnem vprašanju in posledično si nevaren. In takšnim potem izdajo dovoljenje za posest orožja.

Eh zakaj bi bil živčen ali bi se razburjal. Samo človeku hočem razložit zakaj je 2. amandma v US dobra stvar - zato ker implicitno določa da imaš lahko orožje če ne obstaja kakšen konkreten razlog da ga ne bi smel imeti, med tem ko pri nas lahko imaš orožje samo če obstaja kakšen konkreten razlog da ga potrebuješ.
In če zakonodaja predpisuje da moram državi polagat račune, ji pač bom (pa bi bil bolj vesel da mi ne bi bilo treba), nekem naključnem bizgecu na ST pa ne rabim polagat računov in se do njega pri tem vprašanju obnašam tako kot se američani lahko do države.

Sicer pa če že gremo to igro, bi si upal trditi da je v povprečju veliko manj mentalno "problematičnih" med lastniki registriranega orožja, kot med splošno populacijo. So le morali vsi za pridobitev orožnega lista čez kak pregled in dobit štempelj od zdravnika.

Pa orožje imaš komot namesto bonsaja. Marsikateri kos je zelo lep na pogled, lahko ga imaš v vitrini da ga gledaš če ti že paše, namesto obrezovanja ga lahko obredno čistiš :) if you're into that kind of thing

crniangeo je izjavil:

Zelite zakon v katerem bo psihicno neuravnovesena oseba posedovala orozje ker je to njegova pravica?

Ummm..... želimo zakon po katerem bo psihično neuravnovešena oseba, ki predstavlja grožnjo okolici, hospitalizirana in bo deležna strokovne pomoči.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

bambam20 ::

nurmaln je izjavil:


Eh zakaj bi bil živčen ali bi se razburjal. Samo človeku hočem razložit zakaj je 2. amandma v US dobra stvar - zato ker implicitno določa da imaš lahko orožje če ne obstaja kakšen konkreten razlog da ga ne bi smel imeti, med tem ko pri nas lahko imaš orožje samo če obstaja kakšen konkreten razlog da ga potrebuješ.


Še enkrat. Zakaj potrebuješ orožje doma? ;(( Daj mi 3 konretne razloge, zakaj bi navaden slovenski državljan imel orožje doma.

Nismo mi Amerika, kjer ob malce večji poplavi, požaru ljudje ropajo trgovine, in sosede.

nurmaln ::

bambam20 je izjavil:

nurmaln je izjavil:


Eh zakaj bi bil živčen ali bi se razburjal. Samo človeku hočem razložit zakaj je 2. amandma v US dobra stvar - zato ker implicitno določa da imaš lahko orožje če ne obstaja kakšen konkreten razlog da ga ne bi smel imeti, med tem ko pri nas lahko imaš orožje samo če obstaja kakšen konkreten razlog da ga potrebuješ.


Še enkrat. Zakaj potrebuješ orožje doma? ;(( Daj mi 3 konretne razloge, zakaj bi navaden slovenski državljan imel orožje doma.

Nismo mi Amerika, kjer ob malce večji poplavi, požaru ljudje ropajo trgovine, in sosede.

No prav, naj ti bo.
1. za šport
2. zbirateljstvo
3. lov
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

bambam20 ::

Vsak, ki ne opravlja službe, kjer je predpisana uporaba orožja je potencijalno tempirana bomba. Strelno orožje da, a ne doma.

Nikoli ne veš. Enemu bi s kletvico "je.al mamo, sestro" pa je že razlog, da bi streljal. ;((

AlphaOne ::

Ne vem ce bi se s tem strinjal

kuall ::

bambam20 je izjavil:


Še enkrat. Zakaj potrebuješ orožje doma? ;((


Ja je precej blesavo imet orožje doma. Lahko pa se vseeno spomnim enega malo za lase privlečenega:
Ljudje se tako počutijo bolj svobodni v državi. ampak v ameriki so pa ravno zarad tega, ker ima toliko ljudi orožje policaji totalno na trnih že ko ustavijo koga za prometni prekršek, tak da to res naredi več škode kot koristi. To je v ameriki pač ostalo od časov divjega zahoda, ko ni bilo policije povsod in so se morali ljudje sami braniti. enostavno tradicija.

nurmaln ::

bambam20 je izjavil:

Vsak, ki ne opravlja službe, kjer je predpisana uporaba orožja je potencijalno tempirana bomba. Strelno orožje da, a ne doma.

Nikoli ne veš. Enemu bi s kletvico "je.al mamo, sestro" pa je že razlog, da bi streljal. ;((

Po tej logiki je tudi vsak ki opravlja službo, kjer je predpisana uporaba orožja, potencialna tempirana bomba. Njim tudi vzet?

Koliko primerov pa imaš v zgodovini slovenije, da je lastnik registriranega orožja nekoga ustrelil, ker mu je nekdo JM?

kuall je izjavil:

Ja je precej blesavo imet orožje doma.

Za nekoga drugega je blesavo imeti doma motor ki ima več KM kot kg. Pa jih tudi ne prepovemo. Pa so po isti logiki "krivi" za več smrti kot strelno orožje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Scaramouche ::

Eno se pozablja, Slovenija ni Amerika, ni dovolj močna in ja strinjam se da ne rabimo orožje pred vlomilci ali bandami.

Samo poglej zgodovino,vedno nas je nekdoo napadel in vedno smo morali dobiti orožje da se branimo in pred teb utrpeli izgube,kdaj več, kdaj manj...

Da ne govorimo o sistemu komunizma ki se je zasidral in skrbel da noben ni mogel imeti dovolj orožja za vstajo..

Če pogledamo kje smo na zemljevidu, vidimo da nismo Norveška, imamo ciklično ponavljanje spopadov blizu ali kar pri nas par desetletij narazen.

medtem se pa še vedno večina libertardov dere da je bolje biti brez ker drugače privlačiš napade..

Hrvati bi nas že napadli če nebi bili povezani z unijo, že bi bilo par streljanj na obali..

Če se RU razpade in NATO gre po gobe, bo zanimivo poslušati komentarje tipa, dobro bi bilo da imamo kot Švicarji gardo...

Da ne govorim vsaj par anti letalskih sistemov..

Tako se pa še sami smejemo sebi..

Ko bi nas nekdo napadel, si rečemo ali pošljemo propelersko letali ali kar oba na mejo...

#000000 ::

bambam20 je izjavil:

crniangeo je izjavil:


Ne govori če ne veš. Zase vem da sem odraščal v okolju kjer je vsak pek imel po več orožij v stanovanju.


Zagotovo so bili to Slovenci. ;((

#000000 je izjavil:



Itak, jest ga nimam dolgo, sem pa dolgo rabil da sem ga dobil, kolegi imajo kose preko 20 let, niso še nikoli prekršili zakona, od leta 95 pa mislm da noben član strelskega društva ni izgubil dovoljenja v smilsu da bi zlorabil dovoljenje.


Sej, kdor si je pri nas v strelskem društvu strelja na poligonu in ne po ljudeh.


ja sej to ti hočem povedat, lahko bi se jim zmešalo ipd.

A tega nihče od članov ni naradili od leta 95

bambam20 ::

#000000 je izjavil:


ja sej to ti hočem povedat, lahko bi se jim zmešalo ipd.

A tega nihče od članov ni naradili od leta 95


Logično. Ko gre Slovenc na strelski pohod mora biti v 99% konkreten razlog.

#000000 ::

Scaramouche je izjavil:

Eno se pozablja, Slovenija ni Amerika, ni dovolj močna in ja strinjam se da ne rabimo orožje pred vlomilci ali bandami.

Samo poglej zgodovino,vedno nas je nekdoo napadel in vedno smo morali dobiti orožje da se branimo in pred teb utrpeli izgube,kdaj več, kdaj manj...

Da ne govorimo o sistemu komunizma ki se je zasidral in skrbel da noben ni mogel imeti dovolj orožja za vstajo..

Če pogledamo kje smo na zemljevidu, vidimo da nismo Norveška, imamo ciklično ponavljanje spopadov blizu ali kar pri nas par desetletij narazen.

medtem se pa še vedno večina libertardov dere da je bolje biti brez ker drugače privlačiš napade..

Hrvati bi nas že napadli če nebi bili povezani z unijo, že bi bilo par streljanj na obali..

Če se RU razpade in NATO gre po gobe, bo zanimivo poslušati komentarje tipa, dobro bi bilo da imamo kot Švicarji gardo...

Da ne govorim vsaj par anti letalskih sistemov..

Tako se pa še sami smejemo sebi..

Ko bi nas nekdo napadel, si rečemo ali pošljemo propelersko letali ali kar oba na mejo...



Slovenija ni USA to se strinjam, je pa že zakon poskrbel za to da posedovalci orožja katerega uporabljajo za športno strelstvo NE smejo UPORABIT v namen SAMOOBRAMBE, to pomeni da ČE mi kot športnemu strelcu z 3 kosi orožja vlomiš v bajto, jaz tega ne SMEM uporabit da te odvrnem od vloma ipd.

Enako ga ne morem met za pasom ko šetam po mestu, enako ga ne smem razkazovat recimo kot je navada na porokah ex yu folka, enako ne smem streljat v luft ko je novo leto ipd.

Lahko ga samo imam v svojem hišnem sefu, ter ga transportiram na relaciji strelišče-dom in obratno, doma moram imeti sef za orožje, ter alarmno napravo, da mi vsak hepan ne more ukrast teh kosov orožja, tudi sem odgovoren če se komurkli karkoli zgodi z mojim orožjem, tako da zadeva je jasno zapisana glede na to da vsak kekec tega dovoljenja ne more dobit, tudi ZELO nadzorovana s strani države, policije ipd, ker policija lahko pride preverit stanje kadarkoli če je potreba.

TAKO da so gun ownerji v SLO zelo pšod kontrolo, vsak policaj VE kdo je gun owner, in prav je tako.

#000000 ::

In ja največ kosov orožja je v SLO v posesti športnih strelcev, druga grupa pa so Lovci, tretja grupa pa so tisti, ki ga lahko dejsnko NOSIJO seboj kamorkoli, teh je malo zelo malo, poznam dva odvetnika in enega tožilca ki dejansko skoz trogajo orožje seboj, verjetno jih je še precej več ampak jest poznam samo tri osebe ki lahko nosijo orožje 24/7 seboj, paše za njih nebi vedel, če se nebi srečeevali na strelišču.

#000000 ::

Še enkrat. Zakaj potrebuješ orožje doma? ;(( Daj mi 3 konretne razloge, zakaj bi navaden slovenski državljan imel orožje doma.


Zakaj pa GA nebi Imel ? Pridobil je dovoljenje kar ni procedura kar tako, recimo zakaj imaš ti vozniško ? ki jo je btw dobit precej precej lažje kot listino za posedovanje ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

next3steps ::

Kje dobim LasVegas zastavo, da jo izobesim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2665476381 (90) gruntfürmich
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820201796 (17111) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544164 (31914) c3p0
»

Zasebni varnostniki in nošenje orožja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10321029 (19279) PaX_MaN

Več podobnih tem