» »

Imate orožje

Imate orožje

««
16 / 17
»»

matobeli ::

Dejmo šerifi vsaj prebrat članke če se ga že linka:
Usodni strel je 29-letniku, ki je bil eden izmed napadalcev njegovega sina, povzročil s streljanjem v hrbet. Tudi poškodba pri drugem napadalcu, Kristjanu Pfajferju, ki je bil danes tudi na izreku sodbe, je nastala že, ko je bil na cesti.


Pfajfer, ki je bil dvakrat ustreljen v hrbet,


Če se počutiš ogroženega imaš lahko pri sebi piksno solzilca, taser ali kaj drugega, ni treba ljudi v hrbet streljat.

Sploh ker vidimo da jih opozorilni streli niso odvrnili.

Sploh pa, če že streljaš, poskrbi da te ne toži.

cvalsr ::

Najprej se poučite, o čem pisarite. Naprimer
- niso bili v hiši, skušali pa so vdreti noter in sinu so direktno (z besedami) grozili,
- razbijanje avta in vrat tudi ni 'nameravanje rezanja' gum
- ubiti je dobil strel v hrbet, toliko že verjamem policiji, forenzikom in sodstvu
- zlati sinek, ki ga je bilo treba braniti, ni neka ovčka nedolžna, 3 najete gorile očitno niso prišle nadenj brez razloga
(take stvari se v Slo ne dogajajo prav pogosto).

Se pa strinjam, da je kazen bistveno previsoka za obrambo pred 3 gorilami brez da bi vedel, koliko jih je še zadaj v temi in kaj vse še nameravajo ter jih niti opozorilni streli niso odvrnili! Razen, če sodišče pozna še dodatna dejstva, ki jih javnost ne. Strelcu je bilo očitno zelo jasno, da niso prišli zlatemu sineku gum prerezat temveč drastično poravnat njegove 'zapadle račune'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

111111111111 ::

cvalsr je izjavil:

Najprej se poučite, o čem pisarite. Naprimer
- niso bili v hiši, skušali pa so vdreti noter in sinu so direktno (z besedami) grozili,
- razbijanje avta in vrat tudi ni 'nameravanje rezanja' gum
- ubiti je dobil strel v hrbet, toliko že verjamem policiji, forenzikom in sodstvu
- zlati sinek, ki ga je bilo treba braniti, ni neka ovčka nedolžna, 3 najete gorile očitno niso prišle nadenj brez razloga
(take stvari se v Slo ne dogajajo prav pogosto).

Se pa strinjam, da je kazen bistveno previsoka za obrambo pred 3 gorilami brez da bi vedel, koliko jih je še zadaj v temi in kaj vse še nameravajo ter jih niti opozorilni streli niso odvrnili! Razen, če sodišče pozna še dodatna dejstva, ki jih javnost ne. Strelcu je bilo očitno zelo jasno, da niso prišli zlatemu sineku gum prerezat temveč drastično poravnat njegove 'zapadle račune'.

Se strinjam z vsemi točkami, zarezanje gum so pa na sodišču povedali, da so prišli samo gume rezat in da niso hoteli nobenega poškodovat.

Sploh pa ne dvomim, da je bil sinek nedolžna ovčka in da so našli 3 huligani, ki so napadli hišo. Nobeden ni nedolžen, ampak 17 let ker si ustrelil bedaka, ki ti je grozil na dvorišču se mi zdi pa prehuda.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

matobeli ::

Sej jih ni dobil zato. Dobil jih je ker je s strelom v hrbet ubil bedaka ki je bežal stran in potem tekel za ostalimi bedaki da mu je uspelo ustrelit še drugega bedaka. In to 2x, v hrbet.

111111111111 ::

matobeli je izjavil:

Sej jih ni dobil zato. Dobil jih je ker je s strelom v hrbet ubil bedaka ki je bežal stran in potem tekel za ostalimi bedaki da mu je uspelo ustrelit še drugega bedaka. In to 2x, v hrbet.

Se oproščam. Tega dela nisem vedel oz. se nisem potrudil prebrati.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Pwoob!Sloob ::

Tule je stricek veselo razlozil nemsko zakonodajo o samoobrambi in nanjo se naslanja Slovenska. Priporocen ogled, da ne boste potem zaradi prekoracenega silobrana gnili za resetkami. Sploh ker nekateri mislijo, da so slovenski zakoni enaki tistim, ki jih vidijo v hollywoodskih filmih:

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

mat xxl je izjavil:

Se popolnoma, strinjam z predhodnikom, ki bi po mojem moral biti oproščen ali pa največ pogojno obsojen.

Teli mrge, pa, kar so iskali in prosili, so dobili, le kje torej problem.

V USA, mu sploh sodili ne bi, samo pohvalo bi dobil.


Kazen znižana

Gre za "klasičen" prekoračen silobran. Da prekoračiš silobran ni potrebno veliko (relativno), strelno orožje lahko proti drugi osebi uporabiš SAMO v primeru, da je ogroženo tvoje življenje ali življenje tretje osebe in z uporabo preprečiš smrt, v bistvu. Če ti nekdo razbija avto z macolo, ni zadosten razlog, da potegneš ven pištolo in začneš streljat proti njemu. Vendar, v zgornjemu primeru gre za skupino nasilnih moških, ki so vdrli na zasebno posest, uničevali lastnino, grozili, itd. mislm, sploh če so prišli na vrata. Koliko jih je bilo, 5? To je že kar gužva, kdo ob tem ne bi bil prestrašen? V takih trenutkih nimaš luksuza objektivnosti, ne veš koliko jih je, ne veš kaj imajo s seboj, samo pesti ali tudi nože, pištole? Ja, lahko je pol na sodišču ko rečejo glej streljal si na mladoletnike, ki so želeli z olfa nožem gume prerezat. To se mora odražat tudi na kazni. 17 je noro veliko, toliko je pri nas za naklepen umor, po mojem je tudi 9 let preveč. 3 leta bi bilo povsem dovolj. Ne pa da se zdaj eden izmed napadalcev z nasmeškom nastavlja kameram in ugotavlja kako je 17 let čisto prenizka kazen. WTF.

Ampak, point je, da če imaš strelno orožje ni to nekaj kar je "kul", ampak s tem predvsem prevzameš odgovornost. Uporaba pa je brez kazni le v res skrajni sili. Ne vem pa točno, kaj naredijo s tabo, če recimo neka gorila razbija tvoj avto in ti sprožiš opozorilni strel v zrak. Ali lahko potem on kliče policijo, trdi da si streljal vanj, pa zgrešil in ima zdaj težke travme in nočne more, želel te je pa samo malo prestrašit.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

matobeli ::

Sej bi bilo pričakovano da se zniža, vseeno se je šlo za pravi siloban, pa čeprav konkretno prekoračen.

Lahko bi ta leta malo razdelili med une modele, kolkor sem videl bodo preživeli dobili od 1y-1y8m zapora. Lahko bi dali še enega dodatnega po osebi, ker je jasno da so gorile ki sodijo v čuzo.

Okapi ::

Z malo sreče je tip že na (pogojni) prostosti. od 2018 je minilo 5 let, več kot pol kazni.
Obsojenec, ki je prestal polovico kazni zapora, sme biti odpuščen s prestajanja kazni s pogojem, da do poteka časa, za katerega je izrečena kazen, ne stori novega kaznivega dejanja.

FireSnake ::

Orožje je za psihično stabilne.
Oseba, ki jo je strah nikoli ne bi smela niti blizu orožja prit. Tak te pokne brez razmišljanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Ima kdo info iz 1. roke ali pa 100% ve kako je s streliščem za osebno rabo v gozdu?
Imam idealno lokacijo, samo je precej različnih zapisov kako pa kaj..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Lahko imaš strelišče na zasebni parceli, mora biti označeno, da kdo ne more kar tako priti v nevarno območje.
Pojdi na lokalno PP in povej/vprašaj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

matobeli ::

Sem precej prepričan da ne bo šlo, ker je govora o gozdu.

fikus_ ::

Ne me 100% držati za besedo, ampak po sedanji zakonodaji lahko imaš zasebno strelišče za lastno uporabo brez kakršnih koli dovoljenj. Na lokalno PP pa sporočiš lokacijo, da v primeru kakšne prijave policisti vedo za kaj se gre.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Saj to. Do prve hiše je 2,8 km gostega gozda. Do malo več hiš pa več kakor 3 km.
Teren je idealen, razgiban in tudi v breg usekan del za 200 m zlahka. Kar sem bral na strelec forumu, bi znal imet tudi zavod za gozdove kako besedo in pa lovska družina tistega rajona. Zankrat bi samo malokalibersko streljal, kasneje mogoče kaj večjega z dušilcem, če mi bo uspelo ne imet problemov.
Označba je verjetno treba nek trak potegnit, kar zna v gozdu kar nanesti metraže in pa vsakič to potem pospravit, da se divjad ne zaplete.. Malo nebodigatreba glede na lokacijo, kjer skoraj ni mogoče, da zaide človek. da ga ne bi opazil (in sicer).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Kupiš plastičen rdeče-beli trak za označevanje in ogradiš strelišče

https://www.merkur.si/gradnja/oprema-gr...

Sprintaš nekaj napisov "omejeno gibanje", "strelišče" in jih daš plastificirati ter pritrdiš ob traku.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FireSnake ::

Machete je izjavil:

Saj to. Do prve hiše je 2,8 km gostega gozda. Do malo več hiš pa več kakor 3 km.
Teren je idealen, razgiban in tudi v breg usekan del za 200 m zlahka. Kar sem bral na strelec forumu, bi znal imet tudi zavod za gozdove kako besedo in pa lovska družina tistega rajona. Zankrat bi samo malokalibersko streljal, kasneje mogoče kaj večjega z dušilcem, če mi bo uspelo ne imet problemov.
Označba je verjetno treba nek trak potegnit, kar zna v gozdu kar nanesti metraže in pa vsakič to potem pospravit, da se divjad ne zaplete.. Malo nebodigatreba glede na lokacijo, kjer skoraj ni mogoče, da zaide človek. da ga ne bi opazil (in sicer).


Človek, ti živiš v raju!
Ko uredim papirje bi z veseljem prišel malo pokat na privat strelišče.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Dokler se ne bo nekdo spomnil in te prijavil, da okolje onesnažuješ s svincem.

Machete ::

Saj ne živim tu v gozdu :] Res pa da ne daleč.
Sem že gledal kaj bi kupil kaj primernega, pa sem na koncu pogruntal, da že imam skoraj idealno lokacijo..


fikus_ je izjavil:

Kupiš plastičen rdeče-beli trak za označevanje in ogradiš strelišče
https://www.merkur.si/gradnja/oprema-gr...
Sprintaš nekaj napisov "omejeno gibanje", "strelišče" in jih daš plastificirati ter pritrdiš ob traku.


Jaz saj izvest ni težava, samo ne bi želel puščat tega že zaradi izgleda in pa živali.
To odmotavat vsakič pa je malo bolj zoprno..
Vglavnem, mislim, da se bom resno tega lotil. Samo malo tarče si moram še naredit oz. težit lokalnemu kovinarju, da mi kaj zreže na laser..
Pa neko enostavno lelseno klopco z mizo, ki bi bila kar stalno tam..
Mogoče najprej prihajam samo z zračnimi in potem tipam teren pogumenje.. will see.

Okapi je izjavil:

Dokler se ne bo nekdo spomnil in te prijavil, da okolje onesnažuješ s svincem.


Mja, bomo videli. VSe je možno. Sicer pa lahko pokažem samo bakrene naboje ;)
Kot sem rekel bomo videli. Ta projekt bom proval letos spraviti skozi. Bom poročal, kaj in kako še kaj ugotovim na tej poti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

bbbbbb2015 ::

Avenger je izjavil:

Ampak, point je, da če imaš strelno orožje ni to nekaj kar je "kul", ampak s tem predvsem prevzameš odgovornost. Uporaba pa je brez kazni le v res skrajni sili. Ne vem pa točno, kaj naredijo s tabo, če recimo neka gorila razbija tvoj avto in ti sprožiš opozorilni strel v zrak. Ali lahko potem on kliče policijo, trdi da si streljal vanj, pa zgrešil in ima zdaj težke travme in nočne more, želel te je pa samo malo prestrašit.


Vedno je bolje, da ti jih sodi deset, kot da te nesejo štirje. Mojster.

Taki primeri divjaštva večih napadalcev so v Sloveniji redki.

Kako je to lahko šlo za prekoračen silobran, težko povem. Zagotovo pa je tako, da ko se enkrat odločiš braniti se z orožjem - ne streljaš v zrak. Izgubiš element presenečenja, tvegaš, da ti nekdo orožje odvzame in ga uporabi proti tebi, nenazadnje napadalci lahko orožje tudi imajo in streljajo po tebi.

Je pa tako, da človek mora redno rokovati z orožjem, pač trening in to. Ker lahko ustreli tudi koga tretjega ali nenazadnje, tudi sebe.

Me pa veseli, da so napadalci dobili nekaj svinca v pozdrav. Ker je bilo nekaj primerov ropov in to, kjer so bili roparji nasilni. Da se te nasilnosti ne bi preveč razpasle.

bbbbbb2015 ::

Machete je izjavil:


Vglavnem, mislim, da se bom resno tega lotil. Samo malo tarče si moram še naredit oz. težit lokalnemu kovinarju, da mi kaj zreže na laser..
Pa neko enostavno lelseno klopco z mizo, ki bi bila kar stalno tam..
Mogoče najprej prihajam samo z zračnimi in potem tipam teren pogumenje.. will see.

Okapi je izjavil:

Dokler se ne bo nekdo spomnil in te prijavil, da okolje onesnažuješ s svincem.


Mja, bomo videli. VSe je možno. Sicer pa lahko pokažem samo bakrene naboje ;)
Kot sem rekel bomo videli. Ta projekt bom proval letos spraviti skozi. Bom poročal, kaj in kako še kaj ugotovim na tej poti.


Kot nekdo, ki strelja 20+ let, sem zamenjal več strelišč (urejenih, klubskih), so problemi v bistvu vedno samo trije:

a) pok. Zakonodaja je spremenjena, lahko si nabaviš dušilec. Čeprav na šibrenico to ne bo šlo, na risanico ja, samo pač nekdo ti bo to moral fino narediti. Na pištolo rabiš cev z navojem za dušilec.

b) kam gre krogla za tarčo. V strelišču, kjer sem sedaj jaz, je grudobran (3,5m visok), ograja 3,5m levo desno, iz debelih desk in debele deske na višini od strelnega mesta.Četudi po nerodnosti ustreliš v zrak - bo pristalo v deski.

c) omejevanje dostopa tretjih do strelnih mest. Samo trak in opozorilni napis je bolj na šibki strani. Če je res na samem, bi to šlo.

Daleč daleč največ problemov je z (a). (b) in (c) se lahko rešita z inženiringom.

Morda ne bi bilo slabo, da si prej ogledaš par strelišč. Stelišča najbolje "uspevajo" na degradiranih področjih (kamnolom, nasip smetišča, degradirani gradbeni odpadki). Tam te siguro ne bo nihče najedal.

Samo v opozorilo. Tam kjer streljamo mi klubsko, poberejo sigurno več kot 50kg svinca iz grudbrana in okrog, kjer so tarče. Tulce itak poberemo sami. Menda letno poberejo toliko svinca. Nisem bil zraven, tako da težko rečem.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Se zavedam vsega tega. Kot receno bi bil res privat. Mogoce kak kolega sem pa tja. Bariera mi že malo otežuje plan, ker bi rad imel plinkersko, malo razmetane tarče v daljavi, po principu yt strelnih usa zvezdnikov :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Če maš kakšno primerno grapo/dolino tudi to ni problem, edino "malo" več moraš označit.

Okapi ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Samo v opozorilo. Tam kjer streljamo mi klubsko, poberejo sigurno več kot 50kg svinca iz grudbrana in okrog, kjer so tarče. Tulce itak poberemo sami. Menda letno poberejo toliko svinca. Nisem bil zraven, tako da težko rečem.

9mm krogla tehta okoli 8 gramov. 50 kg pomeni 6250 nabojev. Recimo, da na strelišču en postreli 100 nabojev na dan. Ti bi torej bilo 62 strelec-dni, kar je za strelišče zelo malo. To bi pomenilo, da enkrat na teden en strelja. V praksi za klubsko strelišče je verjetno vsaj 10x več, ali mogoče 5x, če je majhen ljubiteljski klub.

bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Samo v opozorilo. Tam kjer streljamo mi klubsko, poberejo sigurno več kot 50kg svinca iz grudbrana in okrog, kjer so tarče. Tulce itak poberemo sami. Menda letno poberejo toliko svinca. Nisem bil zraven, tako da težko rečem.

9mm krogla tehta okoli 8 gramov. 50 kg pomeni 6250 nabojev. Recimo, da na strelišču en postreli 100 nabojev na dan. Ti bi torej bilo 62 strelec-dni, kar je za strelišče zelo malo. To bi pomenilo, da enkrat na teden en strelja. V praksi za klubsko strelišče je verjetno vsaj 10x več, ali mogoče 5x, če je majhen ljubiteljski klub.


Torej, dnevno je okrog 10 strelcev. Ne streljajo vsi 9x19. Večina jih strelja .22LR. Nekateri streljajo šibrovko. Nazadnje je prezidente prišel nenajavljen na strelišče, ter je en malček najedal, koliko "tega" mi to postrelimo, ker so "zadnjič" nabrali za 50kg svinca. Kolega je sigurno postrelil čez 300 nabojev 9x19. Jaz pa približno 200. V dveh urah. Tri ure sva imela rezervirano, pač malo priprave, ter na koncu pobiranje tulcev. Vsak dan nimam časa, 2-3x na teden pa, če je vreme lepo.

Obstajajo pa tudi strelci, ki študiozno postrelijo 20 nabojev .22LR, s puško in daljnogledom na 50m. Obstajajo pa PCC mojstri, ki postrelijo enormno streliva.

Saj ne, da bi najedal, pač čudilo ga je, "koliko tega" mi postrelimo. Največ gre municije pri "steel challengih".

Se nasmeti tega, ja. Jaz sem vesel, da se to počisti.

BorutO ::

mat xxl je izjavil:

Se popolnoma, strinjam z predhodnikom, ki bi po mojem moral biti oproščen ali pa največ pogojno obsojen.

Teli mrge, pa, kar so iskali in prosili, so dobili, le kje torej problem.

V USA, mu sploh sodili ne bi, samo pohvalo bi dobil.

Motiš se. V ZDA ni dovoljeno streljati na napadalca, razen če si res v smrtni nevarnosti, kar oni v tem primeru niso bili, ker na nobenega niso držali noža ali pištole. V ZDA je tako: Če je (recimo) ženska napadena, nekdo drži v roki pištolo in hoče vdreti notri, ter že od daleč kriči na drugi strani, da jo bo ubil, hkrati je temu priča samo ena oseba, recimo 911 operater, je to dovolj dokaz, da se je ženska branila in je pač kriminalca ubila prej, preden bi on njo ... drugo pa je, ko pride model na tankštelo z nožem in grozi, da mu da ves denar, nato prodajalec izpod pulta potegne pištolo in se požene za lopovom pa ga ustreli - v tem primeru je pa kriv prodajalec.

Recimo pred kakšnimi petimi leti sem gledal na Investigation Discovery ono serijo Murder Shift ali nekaj takega, kjer je kazalo detektive za umore, ki so razreševali umore v Indianapolisu. In potem je bil en prizor, kjer je kazalo, kako je bil ubit en prodajalec trafike sredi noči. Preiskovalci so našli prodajalčevo nabito pištolo pod pultom, vendar je nato ena preiskovalka rekla, da bi jo lahko uporabil, če bi oni model prvi streljal nanj. Pa saj si takrat že mrtev.

Drugo pa je v Italiji, kjer imajo nekje od leta 2019, če se ne motim, nov zakon, kjer v okviru osebnega oz. družinskega doma ali podjetja dovoljuje zakonito uporabo strelnega orožja v samoobrambi, če gre že samo za vlom ali krajo. Torej, v miru lahko daš v večni spanec lopova.
https://www.dnevnik.si/1042880945/svet/...

V sloveniji nimamo takega zakona. Čemu ti torej doma orožje, ko pa ga ne smeš uporabiti v samoobrambi, ali pa pri ropu?

Se spomnim enega dokumentarca iz zda, kjer je moški bil obsojen na dosmrtno ječo, ker je ubil vlomilca, s katerim sta se stepla. Dogodek je bil tak, da je lastnik hiše zalotil vlomilca, ki je bil oborožen z nožem, katerega so tudi našli pri vlomilcu, lastnik je pa imel dovoljenje za posest orožja, ko je lastnik hotel ustaviti in prestrašiti vlomilca, se je vlomilcu vtrgalo in napadel lastnika, s katerim sta se potem začela grebsti po lastnikovi pištoli, ki mu je padla na tla. Lastnik je prišel do pištole in parkrat ustrelil napadalca, ki je takoj umrl. Kriv je pa bil lastnik. Porota je razglasila, da lastnik ni bil v nevarnosti, če mu ne bi mahal z orožjem pred nosom. Katere cvetke.

elektronorc ::

Samostrel je neslišen,če pospraviš vlomilca, sosedje ne bodo slišali strela, ti pa ne boš oglušel. Potem imaš problem s truplom. Kar uredi prašič v 1 tednu. Ali pa električna motorka+ sekalnik vej+ wc školjka. Teoretično, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bbbbbb2015 ()

BorutO ::

Ti si pa že malo creepy ...

Machete ::

Nah, samo Fargo ipd. je prevečkrat gledal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

brett ::

Machete je izjavil:

Ima kdo info iz 1. roke ali pa 100% ve kako je s streliščem za osebno rabo v gozdu?
Imam idealno lokacijo, samo je precej različnih zapisov kako pa kaj..


Osnovni predpis je Zakon o orožju; VI. poglavje Civilna strelišča (50. člen – 57. člen).

Tehnične zahteve pa najdete v: Pravilnik o tehničnih pogojih varovanja prostorov, kjer se nahaja orožje, redu na strelišču in pogojih za izvajanje streljanja (Uradni list RS, št. 66/01 in 45/22); http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Sicer je Pravilnik z lanskim letom dopolnjen, a na vašo izvedbo to ne vpliva.

gruntfürmich ::

podrobnejšega tehničnega predpisa za strelišča ni bilo in ga še nekaj časa verjetno ne bo. je pa bil predlog o (prekomernih) višinah nasipa in podobnih zadevah, to pa ja.

soglasje lastnika, trak z opozorili, napisan red. to je načeloma to kolikor se spomnim iz glave.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

brett ::

brett je izjavil:

Machete je izjavil:

Ima kdo info iz 1. roke ali pa 100% ve kako je s streliščem za osebno rabo v gozdu?
Imam idealno lokacijo, samo je precej različnih zapisov kako pa kaj..


Osnovni predpis je Zakon o orožju; VI. poglavje Civilna strelišča (50. člen – 57. člen).

Tehnične zahteve pa najdete v: Pravilnik o tehničnih pogojih varovanja prostorov, kjer se nahaja orožje, redu na strelišču in pogojih za izvajanje streljanja (Uradni list RS, št. 66/01 in 45/22); http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Sicer je Pravilnik z lanskim letom dopolnjen, a na vašo izvedbo to ne vpliva.


Izvleček vseh teh predpisov (laično):
- Če bi slučajno v gozdu, na jasi, za hišo "zgradil" strelišče: kontaktirati UE - oddelek okolje in prostor glede "gradnje" enostavnega objekta - športno strelišče (do 3ha);
- Topografska slika s številko parcele in k.o. ter obseg parcele (zaradi dolžine trakov);
- opozorilni trak in table;
- soglasje sosedov; posebej pozorni v gozdu (lovišča, ...) + Natura 2000!
- tabla s pravili za vzdrževanje reda + varnostna cona + strelska linija
- obvezno obvetiti PP o strelišču - da ne bi pokali, nekdo sliši in obvesti policijo, ti pa "uletijo" s specialno enoto. Se je že zgodilo! Znesek plačila ne bo zanemarljiv!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

bbbbbb2015 ::

BorutO je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Se popolnoma, strinjam z predhodnikom, ki bi po mojem moral biti oproščen ali pa največ pogojno obsojen.

Teli mrge, pa, kar so iskali in prosili, so dobili, le kje torej problem.

V USA, mu sploh sodili ne bi, samo pohvalo bi dobil.

Motiš se. V ZDA ni dovoljeno streljati na napadalca, razen če si res v smrtni nevarnosti, kar oni v tem primeru niso bili, ker na nobenega niso držali noža ali pištole. V ZDA je tako: Če je (recimo) ženska napadena, nekdo drži v roki pištolo in hoče vdreti notri, ter že od daleč kriči na drugi strani, da jo bo ubil, hkrati je temu priča samo ena oseba, recimo 911 operater, je to dovolj dokaz, da se je ženska branila in je pač kriminalca ubila prej, preden bi on njo ... drugo pa je, ko pride model na tankštelo z nožem in grozi, da mu da ves denar, nato prodajalec izpod pulta potegne pištolo in se požene za lopovom pa ga ustreli - v tem primeru je pa kriv prodajalec.


Spremljam nekaj kanalov, kjer sicer Američani razpredajo o samoobrambi. Povzetek je, v grobem, naslednji:

a) v Ameriki ti sodi porota, ne sodnik. Sodnik ti določi kazen, če te porota spozna za krivega.
b) če nekdo vdre v tvojo hišo, ne rabi biti oborožen prav s pištolo, lahko ima kij ali kos klopi. Smatra se, da je vdrl v "citadelo", tvoj dom in ga lahko v obrambi ustreliš. Od spredaj, zadaj, kakorkoli.
c) že če stopiš iz hiše, oz. stanovanja, oborožen, to porota lahko vidi kot ofenzivno - in te obsodi (česarkoli pač).
d) vse je stvar okoliščin. Lahko je zunaj tvoj otrok, ki kliče na pomoč, okoliščina ofenzivnosti se bistveno spremeni - prideš ven, nekdo poskuša narediti "bodily harm" tvojemu otroku - napadalca lahko ustreliš in to ne bo videno kot kaznivo (s strani porote)
e) "bodily harm" je vzet čisto drugače. Lahko ima pesti in poskuša udariti tebe ali tvoje bližnje. Lahko ima kij, lahko črepinje od steklenice, lahko pištolo. To je vse bodily harm.
f) enega mladeniča, ki je od daleč pripotoval, ter z orožjem branil (tujo) lastnino, so obkrožili napadalci na ulici, ki so ga hoteli poškodovati. Postrelil jih je in je bil na sojenju oproščen.

V Ameriki je to precej bolj drugače, kot v Sloveniji.

Menim sicer, da v Sloveniji ni dosti fizičnih napadov in ropanja, se je pa to opazno zvišalo. Pa mislim, da se bo še.

Recimo, na enem koncertu v Sloveniji so neki lokalni cigani grdo pretepli nekoga, ki so ga videli kot pedra (ne vem, če je bil ali ni bil). Zelo grdo so ga pretepli, policaji pa so to popisali kot "lažje telesne poškodbe". Kolikor so mi povedali, so mu izbili kar nekaj zob, poškodovali roženico, pa še nekaj - kar bi jaz rekel, da so hude poškodbe.

Za tak "bodily harm" bi ti cigani v Ameriki dobili svinec. Pri nas pa položnico za prekršek, katere pa ne bodo plačali.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

brett je izjavil:

Machete je izjavil:

Ima kdo info iz 1. roke ali pa 100% ve kako je s streliščem za osebno rabo v gozdu?
Imam idealno lokacijo, samo je precej različnih zapisov kako pa kaj..


Osnovni predpis je Zakon o orožju; VI. poglavje Civilna strelišča (50. člen – 57. člen).

Tehnične zahteve pa najdete v: Pravilnik o tehničnih pogojih varovanja prostorov, kjer se nahaja orožje, redu na strelišču in pogojih za izvajanje streljanja (Uradni list RS, št. 66/01 in 45/22); http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Sicer je Pravilnik z lanskim letom dopolnjen, a na vašo izvedbo to ne vpliva.


To je mišljeno za strelišče, kot javni prostor. Kamor lahko vsak (povabljen) pride. Zasebno strelišče ni to.

brett je izjavil:

- soglasje sosedov; posebej pozorni v gozdu (lovišča, ...) + Natura 2000!
- obvezno obvetiti PP o strelišču - da ne bi pokali, nekdo sliši in obvesti policijo, ti pa "uletijo" s specialno enoto. Se je že zgodilo! Znesek plačila ne bo zanemarljiv!


Pretiravaš. Soglasja ne rabiš, samo se je pa treba pobrigati, da ni čezmejnega vpliva.

Zdaj to s policijo... Zdaj, če streljaš na robu naselja, to nikomur ne paše. Tam te bo folk prijavljal ma vsake 3 minute.

Naše uradno strelišče je 3km od najbližjega naselja, pri neki avtocesti, okrog je gozd. Edino komarje imamo poleti tam take, prav šolane.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

BorutO je izjavil:

Drugo pa je v Italiji, kjer imajo nekje od leta 2019, če se ne motim, nov zakon, kjer v okviru osebnega oz. družinskega doma ali podjetja dovoljuje zakonito uporabo strelnega orožja v samoobrambi, če gre že samo za vlom ali krajo. Torej, v miru lahko daš v večni spanec lopova.
https://www.dnevnik.si/1042880945/svet/...

V sloveniji nimamo takega zakona. Čemu ti torej doma orožje, ko pa ga ne smeš uporabiti v samoobrambi, ali pa pri ropu?


Vse je stvar konteksta.

V Italiji so doslej imeli zelo zelo stroge zakone, še najbolj so dopustili šibrenice. Tam še sedaj ni dovoljeno orožje z "vojaškim" kalibrom, recimo 9x19. Oni imajo "podoben" kaliber 9x21.
Italija je imela kar težave po 2. sv. vojni, ki jo je Italija načeloma izgubila (ok prestopili so).

V Sloveniji, oz. prej v Jugoslaviji nikoli niso preveč komplicirali okrog orožja.

Lahko imaš orožje zaradi osebne varnosti, če to upravičiš. Športno orožje pa ni namenjeno nobeni obrambi, niti samoobrambi. Morda, če bi izbruhnila taka totalna vojna, kot v Ukrajini. Samo, je pa športno orožje ponavadi zelo fino narejeno, merki mikrometrski pa to. Vojaško orožje je tipično bolj robustno (in manj natančno). In največkrat avtomatsko.

Machete ::

bbbbbb2015

A je to zraven Loma slučajno? :)
A lahko kdaj pridem mimo in malo napokam?

@Brett, tisti pogji so, kot že omenjeno za klubsko strelišče.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

bbbbbb2015 ::

Machete je izjavil:

bbbbbb2015

A je to zraven Loma slučajno? :)
A lahko kdaj pridem mimo in malo napokam?

@Brett, tisti pogji so, kot že omenjeno za klubsko strelišče.


Naše strelišče je na SV Slovenije. Če se ti da, mi pošlji na ZS podatke.

Drugače pa poglej, kje so tekme:
https://www.strelec.si/forum/

ti so najbolj aktivni in imajo najboljša strelišča, urejena v nulo. Poglej, kaj ti je blizu (do 20 min vožnje bi jaz rekel), pa tam vprašaj, če lahko malo probaš.

Jaz osebno bi si lahko uredil strelišče, že gozd sem mislil kupiti, samo to je vedno pizdarija. Kot rečeno, odročne parcele, degradirana področja, to je idealno za strelišče. Vse ostalo je pizdarija v Sloveniji.

Machete ::

Slovenija je tako prekleto majhna za kaj takega. Vedno je nakj blizu..
Sem pa malo gledal in sem v Natura 2000 rajonu (itak je pol slovenije), ni pa zavarovano območje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

brett ::

bbbbbb2015 je izjavil:

brett je izjavil:

Machete je izjavil:

Ima kdo info iz 1. roke ali pa 100% ve kako je s streliščem za osebno rabo v gozdu?
Imam idealno lokacijo, samo je precej različnih zapisov kako pa kaj..


Osnovni predpis je Zakon o orožju; VI. poglavje Civilna strelišča (50. člen – 57. člen).

Tehnične zahteve pa najdete v: Pravilnik o tehničnih pogojih varovanja prostorov, kjer se nahaja orožje, redu na strelišču in pogojih za izvajanje streljanja (Uradni list RS, št. 66/01 in 45/22); http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Sicer je Pravilnik z lanskim letom dopolnjen, a na vašo izvedbo to ne vpliva.


To je mišljeno za strelišče, kot javni prostor. Kamor lahko vsak (povabljen) pride. Zasebno strelišče ni to.

brett je izjavil:

- soglasje sosedov; posebej pozorni v gozdu (lovišča, ...) + Natura 2000!
- obvezno obvetiti PP o strelišču - da ne bi pokali, nekdo sliši in obvesti policijo, ti pa "uletijo" s specialno enoto. Se je že zgodilo! Znesek plačila ne bo zanemarljiv!


Pretiravaš. Soglasja ne rabiš, samo se je pa treba pobrigati, da ni čezmejnega vpliva.

Zdaj to s policijo... Zdaj, če streljaš na robu naselja, to nikomur ne paše. Tam te bo folk prijavljal ma vsake 3 minute.

Naše uradno strelišče je 3km od najbližjega naselja, pri neki avtocesti, okrog je gozd. Edino komarje imamo poleti tam take, prav šolane.


Za privat strelišča eksplicitnih pogojev ni napisanih nikjer, se pa v izogib sitnostim najbolje držati teh alinej kot sem napisal. Da imaš mir. Ker odvisno je tudi o lokalne policije. Če dobiš enega zaj..., potem... skratka od viška glava ne boli. Vsak pa naj pri sebi presodi kako in kaj bo.
Za enostaven objekt pa velja, če ga želiš postaviti, drugače seveda ne.
In tudi na zasebno strelišče lahko pride vsak, ki je povabljen ;)

bbbbbb2015 ::

brett je izjavil:


In tudi na zasebno strelišče lahko pride vsak, ki je povabljen ;)


Ko je bil Covid (oziroma je še sedaj, samo se ne obeša na velik zvon) mi je predsednik rekel, da zunanji niso smeli streljati na strelišču (javni objekt, zbiranje), člani pa. Potem to ni javen objekt, ampak je zaseben. Prideš (brez povabila), imaš ključ. In tu je menda bila razlika.
Tako so mi rekli, jaz se takrat nisem ukvarjal, da bi šel nekam streljat. Niti nisem dlakocepil, kaj je zdaj to privat ali javno. In če rabiš povabilo kam ali ne. Menda torej zunanji rabijo povabilo na javen objekt. Člani pa ne.

Machete ::

Jaz mislim, da bom kar stealth mode izbral. Sploh dokler bom samo m.k. in pa kasneje kaj z dušilci, imam več šans, za mirno početje, če se naredim francoza, kot pa da vsem razglašam in prosim za soglasja itd.. Lahko bom imel mir za zelo dolgo in se soočim z zapleti šele, ko, če - pride do tega. Glede na to, da so vojaška strelišča 500m od hiš.. mislim, da je 3 km v mojem primeru več kot dovolj, da sem tiho in si zrhtam kot mi paše.
*Slabšalni faktor imam edino to, da je parcela relativno visoko na hribovju, kar je amlo slabše, ke se mi zdi, da zvok lepo potuje navzdol. Ni pa to na nekem vrhu, ampak recimo v globeli pod cesto, tako da je poglobljeno od povprečja reliefa 'hriba'..

Celo za prave kalibre google pravi: A handgun shot can be heard as far as 1 mile away depending on the conditions. More powerful shotgun ammunition can be heard up to 2 miles away.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gruntfürmich ::

brett je izjavil:

Izvleček vseh teh predpisov (laično):
- Če bi slučajno v gozdu, na jasi, za hišo "zgradil" strelišče: kontaktirati UE - oddelek okolje in prostor glede "gradnje" enostavnega objekta - športno strelišče (do 3ha);
- Topografska slika s številko parcele in k.o. ter obseg parcele (zaradi dolžine trakov);
- opozorilni trak in table;
- soglasje sosedov; posebej pozorni v gozdu (lovišča, ...) + Natura 2000!
- tabla s pravili za vzdrževanje reda + varnostna cona + strelska linija
- obvezno obvetiti PP o strelišču - da ne bi pokali, nekdo sliši in obvesti policijo, ti pa "uletijo" s specialno enoto. Se je že zgodilo! Znesek plačila ne bo zanemarljiv!

ali si nisi nič prebral ali pa kar nakladaš.
kjer si videl kakšno soglasje?
''zgraditi'' 'lastnega' strelišče ne moreš, ker nobeden ne bo dal papirjev za gradnjo ker tam ni po navadi praktično nič zazidljivega. kdor želi karkoli postavljati na domačem 'strelišču' si je že v štartu dal strel v koleno. po navadi je strelska društva ravno gradbeni inšpektor jahal, ker imamo slovenčki fetiš na gradnjo. če objektov ne bi bilo, bi veliko strelišč še obratovalo.
kje si videl obvezno obveščanje policije?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Ma, če pričakuješ kakšrnokoli 'situacijo', pa če si na ti z modrimi, gotovo ni slaba ideja, da jim poveš kaj in kako. Če ne drugega že, če te slučajno ustavijo, ko iščejo migrante, boš težko razložil, zakaj je poln avto municije in orožja.
Če pa si jim to že prej razjasnil, pa imaš malo boljše šanse za izvleči se.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

na tebi je da obvestiš policijo da imaš strelišče in da bo kdaj pokalo da ne delajo panike pa da so vedno dobrodošli da povadijo streljanje, ne pa da je to po kakršnemkoli členu zakona obvezno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Ja, brezveze se zaganjaš v bretta, ki dela svoje izvlečke in pomaga pri temi. Področje je malo siva cona in vsako mnenje je dobrodošlo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bbbbbb2015 ::

gruntfürmich je izjavil:


''zgraditi'' 'lastnega' strelišče ne moreš, ker nobeden ne bo dal papirjev za gradnjo ker tam ni po navadi praktično nič zazidljivega. kdor želi karkoli postavljati na domačem 'strelišču' si je že v štartu dal strel v koleno. po navadi je strelska društva ravno gradbeni inšpektor jahal, ker imamo slovenčki fetiš na gradnjo. če objektov ne bi bilo, bi veliko strelišč še obratovalo.
kje si videl obvezno obveščanje policije?


Toliko okrog gradbenega dovoljenja in gradbenih inšpektorjev. Keyword je 'trajna spojenost z zemljo'.

Karkoli narediš, ograja, nasip, dokler to nima temeljev, ni trajne spojenosti in gradbeni inšpektor nima kaj praskat.

Pa to ne velja samo za strelišče, velja za vse.

bbbbbb2015 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


''zgraditi'' 'lastnega' strelišče ne moreš, ker nobeden ne bo dal papirjev za gradnjo ker tam ni po navadi praktično nič zazidljivega. kdor želi karkoli postavljati na domačem 'strelišču' si je že v štartu dal strel v koleno. po navadi je strelska društva ravno gradbeni inšpektor jahal, ker imamo slovenčki fetiš na gradnjo. če objektov ne bi bilo, bi veliko strelišč še obratovalo.
kje si videl obvezno obveščanje policije?


Toliko okrog gradbenega dovoljenja in gradbenih inšpektorjev. Keyword je 'trajna spojenost z zemljo'.

Karkoli narediš, ograja, nasip, dokler to nima temeljev, ni trajne spojenosti in gradbeni inšpektor nima kaj praskat.

Pa to ne velja samo za strelišče, velja za vse.


Recimo za ograjo, daš tiste betonske ali gumaste podstavke, pa drogove, pa PVC ograjo z luknjami (da se veter ne upre v ograjo) in je to to.

Čim nekaj zakoplješ v zemljo, se inšpektore že liže, kako bo položnico pisal.

Zgodovina sprememb…

brett ::

gruntfürmich je izjavil:

na tebi je da obvestiš policijo da imaš strelišče in da bo kdaj pokalo da ne delajo panike pa da so vedno dobrodošli da povadijo streljanje, ne pa da je to po kakršnemkoli členu zakona obvezno.


Točno tako! Nikjer ni zapisano, da je obvezno. Saj sem napisal. It`s up to You!
Enostaven objekt je lahko že palisada, nasip, lesena stena, ipd. na katero boš namestil tarče. Res je, da sredi gozda tega ne boš postavljal, sem pa napisal zato primere, ko to pride v poštev: npr. tudi ob hiši, itd. Dajte nekateri malce funkcionalno pismenost uporabljat in smiselno tolmačiti zapisano. V gozdu se uporabljajo velikokrat kakšne gramozne jame: tam postaviš table in potegneš trak. Dodaš še A4 list z navodili, kako se na strelišču ravna, povabiš frende in pokaš. Saj dokler je vse bp, ni panike, ko pa si bo kdo kaj naredil, potem pa jok in stok...kdo je kaj dolžan. Sodišče je takrat zelo restriktivno.

bbbbbb2015 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


''zgraditi'' 'lastnega' strelišče ne moreš, ker nobeden ne bo dal papirjev za gradnjo ker tam ni po navadi praktično nič zazidljivega. kdor želi karkoli postavljati na domačem 'strelišču' si je že v štartu dal strel v koleno. po navadi je strelska društva ravno gradbeni inšpektor jahal, ker imamo slovenčki fetiš na gradnjo. če objektov ne bi bilo, bi veliko strelišč še obratovalo.
kje si videl obvezno obveščanje policije?


Toliko okrog gradbenega dovoljenja in gradbenih inšpektorjev. Keyword je 'trajna spojenost z zemljo'.

Karkoli narediš, ograja, nasip, dokler to nima temeljev, ni trajne spojenosti in gradbeni inšpektor nima kaj praskat.

Pa to ne velja samo za strelišče, velja za vse.

bbbbbb2015 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


''zgraditi'' 'lastnega' strelišče ne moreš, ker nobeden ne bo dal papirjev za gradnjo ker tam ni po navadi praktično nič zazidljivega. kdor želi karkoli postavljati na domačem 'strelišču' si je že v štartu dal strel v koleno. po navadi je strelska društva ravno gradbeni inšpektor jahal, ker imamo slovenčki fetiš na gradnjo. če objektov ne bi bilo, bi veliko strelišč še obratovalo.
kje si videl obvezno obveščanje policije?


Toliko okrog gradbenega dovoljenja in gradbenih inšpektorjev. Keyword je 'trajna spojenost z zemljo'.

Karkoli narediš, ograja, nasip, dokler to nima temeljev, ni trajne spojenosti in gradbeni inšpektor nima kaj praskat.

Pa to ne velja samo za strelišče, velja za vse.


Recimo za ograjo, daš tiste betonske ali gumaste podstavke, pa drogove, pa PVC ograjo z luknjami (da se veter ne upre v ograjo) in je to to.

Čim nekaj zakoplješ v zemljo, se inšpektore že liže, kako bo položnico pisal.


Vse napisano drži!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

brett ::

gruntfürmich je izjavil:

brett je izjavil:

Izvleček vseh teh predpisov (laično):
- Če bi slučajno v gozdu, na jasi, za hišo "zgradil" strelišče: kontaktirati UE - oddelek okolje in prostor glede "gradnje" enostavnega objekta - športno strelišče (do 3ha);
- Topografska slika s številko parcele in k.o. ter obseg parcele (zaradi dolžine trakov);
- opozorilni trak in table;
- soglasje sosedov; posebej pozorni v gozdu (lovišča, ...) + Natura 2000!
- tabla s pravili za vzdrževanje reda + varnostna cona + strelska linija
- obvezno obvetiti PP o strelišču - da ne bi pokali, nekdo sliši in obvesti policijo, ti pa "uletijo" s specialno enoto. Se je že zgodilo! Znesek plačila ne bo zanemarljiv!

ali si nisi nič prebral ali pa kar nakladaš.
kjer si videl kakšno soglasje?
''zgraditi'' 'lastnega' strelišče ne moreš, ker nobeden ne bo dal papirjev za gradnjo ker tam ni po navadi praktično nič zazidljivega. kdor želi karkoli postavljati na domačem 'strelišču' si je že v štartu dal strel v koleno. po navadi je strelska društva ravno gradbeni inšpektor jahal, ker imamo slovenčki fetiš na gradnjo. če objektov ne bi bilo, bi veliko strelišč še obratovalo.
kje si videl obvezno obveščanje policije?



Prebei kaj je enostaven objekt. Ne imeti v msilih klasčna civilna strelišča.
Soglasje soseda(ov), če boš pokal za hišo ali v bližini naselja: JRM zaradi vznemirjanja btw. V gozdu kjer je rajon lovske družine, če tvoje strelišče tam jih obvestiš. Nisem pa čisto prepričan ali je potrebno še kakšno soglasje glede na letni čas (parjenje, odstrel, itd.) zaradi živali. Na Naturi 2000 ne smeš nič početi. Zato je potrebno preveriti, če ni lokacija strelišča na njej.

Machete ::

brett je izjavil:

Na Naturi 2000 ne smeš nič početi. Zato je potrebno preveriti, če ni lokacija strelišča na njej.


Kje to piše? Poček je komplet v N2000. Mlake isto. Pol slo je v N2000. Traktor, motorke, kamnolomi.. (Lahko, da so izjeme).
Natura 2000 ima še podkategorije, lahko da misliš zaščitena območja?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

brett ::

Machete je izjavil:

brett je izjavil:

Na Naturi 2000 ne smeš nič početi. Zato je potrebno preveriti, če ni lokacija strelišča na njej.


Kje to piše? Poček je komplet v N2000. Mlake isto. Pol slo je v N2000. Traktor, motorke, kamnolomi.. (Lahko, da so izjeme).
Natura 2000 ima še podkategorije, lahko da misliš zaščitena območja?


Res je, mea culpa!:(
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678485679 (7443) fikus_
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544738 (32488) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992339 (84163) Grey

Več podobnih tem