» »

Imate orožje

Imate orožje

««
3 / 17
»»

world ::

sem pričakoval tak odgovor.Pa ne verjet.Me sploh ne zanima veš al mi veerjameš al ne,stvar je taka kot sm ti povedu.Čene jo pa lahko ju3 slikam pa prlepim gor sliko.Pa še snemam zdraven ko ustrelim pol bom pa pr tarči posnel kolk globoko se je zarila in boš vidu.S
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

M-XXXX ::

Le, le. Vendar ali imate drevje iz stiropora, ali pa streljaš s 50 kalibrom>:D

Okapi ::

World sicer naklada, ampak nekatere zračke so res precej hude. Diana 350 magnum recimo od dovolj blizu prebije 2 cm dilo.

O.

M-XXXX ::

Se zavedam tega (nedolgo nazaj ravno na to temo bral nekaj v časopisu), vendar se pa upam trdit da ni zračne, ki bi zarila metek 15cm globoko v drevo (da ne govorimo o tem, kako metek kaj takega nebi zdržal).

Imam dostop do strelišča, kjer najdeš vse mogočne zračne (in tudi kaj več kot samo zračne), od biatlonskih do navadnih 30 let starih, pa nobena ne bo drevesa preluknjala:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Okapi ::

Seveda, zato pa pravim, da naklada. 15 cm v drevo, če to ni trhlo, se ne zarije niti krogla od prave puške.

O.

__Devil__ ::

shootgun? =)

world ::

vam bom pripravil dokumentarec od moje pištole pa boste videli hehe!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

dronyx ::

Trenutno imam doma dva kosa orožja:

Zračna pištola, ki je imitacija prave Berette:



in samostrel, ki pa ni imitacija:



Ko imamo pri nas piknike na dvorišču, vedno za konec še streljamo z zračno pištolo v piksne od piva. Sem se pa zadnjič povsem osmešil, ko sem imel priliko na zaresnem strelišču streljati z pravo pištolo 9mmm (češka zbrojevka) in sem na razdalji kakih 10 metrov zadel silhueto človeka samo enkrat, vse ostalo je letelo neznano kam. Z mojo zračno pištolo, na tako razdaljo, zadanem premer 10 cm skoraj vedno.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Samek1337Q ::

@onyx - trenutno so Airsoft replike orožja v zakonodaji obravnavane kot igrače, zato je brezsmiselno trditi da je to orožje ;)

dronyx ::

Zakonodaja je sploh smešna, kar se tiče orožja. Samurajski meč po naši zakonodaji ni orožje zato, ker baje z njim ljudje ne hodijo po cestah. Tudi samostrel na sliki lahko kupiš samo z osebno, čeprav je daleč od igrače in ga nekateri po svetu uporabljajo tudi za lov.

Drugače pa zračna pištola zgoraj ni airsoft imitacija, ampak je zares zračna pištola na zračne metke in CO2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

BigWhale ::

Situacija se popolnoma obrne, če imam pred vlomilcem element presenečenja (tihi alarm)


Ej, kako te pa tihi alarm sredi noci zbudi? A tko, da en skrat ven skoci, pa ti v uho sepeta, da dej hitr vstat? :> Al kako? Tko k Agenta Flinta?

in sem primerno pripravljen za spopad (pištola, 2 leti treninga samoobrambe v zaprtih prostorih).


Kaj pa nardis, ce ga zalotis na dvoriscu, ki ni zaprt prostor? ;>

w00tnes ::

@Okapi, sicer je diana izredna zracna, vendar obstajajo še veliko močnejše puške (dotično kaki airarms S410, evanix AR6, ShingSung drangonslayer, ... - prvi dve imata okoli 60-80J v 5.5 kalibru, drangonslayer pa z masivnim .50cal 250grainskim metkom doseze tudi do 200J)
Seveda pa obstajajo tudi custom-made zracne puske, ki streljajo masivne konce svinca in so sposobne podreti bizona :)
(da nebote rekli, da si izmisljujem: 2000lb bison shot with the Quackenbush LA .457 Safari gun)

Tako da zracna je lahko izredno nevarna (sploh pri nas, ko ni omejitve v moci)

(malo bluza ko nimam kaj delat xD)

Okapi ::

custom-made zracne puske,

Ja, no, seveda, lahko si narediš tudi pnevmatski top, ki podre hišo:P
Tako da zracna je lahko izredno nevarna

Seveda, samo 15 cm globoko v drevo pa tudi z dragonslayerjem imho ne gre.

O.

BigWhale ::

Ja, ce nardis tako zracno, da izstreli metek z visoko podsvetlobno hitrostjo in ga obda z elektromagnetnim scitom, ki od njega odbija molekule zraka, potem lahko podres kar nekaj dreves z njim. Ma vec kot prevec energije!

:>

noraguta ::

Trenutno imam doma dva kosa orožja:

Zračna pištola, ki je imitacija prave Berette:



in samostrel, ki pa ni imitacija:



Ko imamo pri nas piknike na dvorišču, vedno za konec še streljamo z zračno pištolo v piksne od piva. Sem se pa zadnjič povsem osmešil, ko sem imel priliko na zaresnem strelišču streljati z pravo pištolo 9mmm (češka zbrojevka) in sem na razdalji kakih 10 metrov zadel silhueto človeka samo enkrat, vse ostalo je letelo neznano kam. Z mojo zračno pištolo, na tako razdaljo, zadanem premer 10 cm skoraj vedno.

ko si na piknikih nažgan se ti roka ne trese.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bosmla ::

Vsi, ki imate orozje za zabavo in "samoobrambo" BRAVO :'(

blackbfm ::

In kaj ima to veze?

gruntfürmich ::

Vsi, ki imate orozje za zabavo in "samoobrambo" BRAVO :'(



vsi ki imate avto tudi bravo!!!!

toliko o nevarnosti orožja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Poldi112 ::

Glock 78
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bosmla ::

Pri 18 si kao polnoleten... je pa res, da eni vozijo "ko froci" zal.

gruntfürmich ::

o nevarnosti orožja ni smiselno razpravljati. sploh če še zraven omenimo slo. ceste...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Meizu ::

Seveda, zato pa pravim, da naklada. 15 cm v drevo, če to ni trhlo, se ne zarije niti krogla od prave puške.

O.


Pejdi streljat z mojo kar98 (oz. od mojega strica), pa boš videl, kaj se to pravi les predirat.

Dobrawc ::

Ah men se zdi da je lok, ki si ga tudi lastim (se profesionalno ukvarjam s tem, 40 funten goli lok) najnevarnejše orožje, je natančnejše od pištole in prebija kevlar in jeklo kot za šalo in je tih...Poleg tega: če te zadane puščica si jo je skoraj nemogoče izriti (zaradi bolečine), in to je tudi eden glavnih vzrokov (bolečina...) da je lov z lokom pri nas prepovedan... Tako da: meni orožje res fascinira (si želim slavno M1 garand!!!), naprimer ko sem jezen grem na strelišče (lokostrelsko) ustrelit par puščic in takoj se malo pomirim. Streljam seveda SAMO na strelišču in nikjer drugje...

Zapomnite si to: vsak dan ko greš v šolo/službo, te lahko zbije en pjanec za volanom, ko hodiš po stopnicah lahko padeš in si zlomiš vrat, lahko stakneš kakšno bolezen, ali pa te piči modras kadar greš v hribe (prijatelja je pičil, vendar je k sreči preživel)...Tako da je brezveze trditi da je orožje nevarnejše od vsakodnevnih reči...Samo pravilno je treba ravnati z njim...Tako kot je treba narediti izpit za avto se moraš naučiti ravnanja z orožjem (KATERIMKOLI).

To je MOJE mnenje.

In onyx: kok močn je samostrel (v funtih)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dobrawc ()

guest #44 ::

Dobrawc je izjavil:

Ah men se zdi da je lok, ki si ga tudi lastim (se profesionalno ukvarjam s tem, 40 funten goli lok) najnevarnejše orožje, je natančnejše od pištole in prebija kevlar in jeklo kot za šalo in je tih...Poleg tega: če te zadane puščica si jo je skoraj nemogoče izriti (zaradi bolečine), in to je tudi eden glavnih vzrokov (bolečina...) da je lov z lokom pri nas prepovedan... (KATERIMKOLI).


Ajd ajd, ne z takimi cvetkami. Natančnejši od pištole? to je povsem odvisno od kake pištole, način streljanja,...
To da prebije kevlar in jeklo ne pove kaj dosti. Vse je odvisno v kaj streljaš. Brezveze pa argumentirat, da lok bolj prebije kot pištola. Pištola ima lahko tam od 400J naprej, najmočnejši sestavljeni lok pa kvečjemu tam okol 100J.
Sam tud streljam z lokom btw. Je pa res da je neprimerno tišji kot pištola, sam z lokom si boš bolj malo pomagal v primeru vloma.
Je pa relativno uporaben za end world scenarije :)

whatever ::

Imam hladno in biološko-kemično orožje.

Nož in Raid press.;((
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

USS Liberty ::

Od "orožja" imam samo nekje v predalu en us army "rambo" nož, na katerem se nabira prah in ki sem ga še kot pubertetnik dolgo časa nazaj kupil v army shopu v Nemčiji...

Strelnega orožja pa nimam, pa me včasih zamika, da bi imel kakšno Beretto ali Glocka, z orožnim listom seveda... vendar se mi zdi sizifovo delo vlagati prošnje za orožni list, saj pri nas, tudi če izpolnjuješ formalne pogoje, si nekaznovan, je večja možnost, da zadaneš sedmico na lotu, kot pa da ti komunistični uradniki na upravni enoti izdajo orožni list, saj pri nas orožne liste izdajajo samo bivšim udbašem, JLAjevcem in pa južnjaškim kriminalcem...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

bedarija je ta orožni list

zrihtaš si lepo iz bosne na pol zastonj kalašnika (pa ne kitajskega) :)

sam ga moraš spravit edino prek hrv-slo meje :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

JanezekNovak ::

USS Liberty je izjavil:

Od "orožja" imam samo nekje v predalu en us army "rambo" nož, na katerem se nabira prah in ki sem ga še kot pubertetnik dolgo časa nazaj kupil v army shopu v Nemčiji...

Strelnega orožja pa nimam, pa me včasih zamika, da bi imel kakšno Beretto ali Glocka, z orožnim listom seveda... vendar se mi zdi sizifovo delo vlagati prošnje za orožni list, saj pri nas, tudi če izpolnjuješ formalne pogoje, si nekaznovan, je večja možnost, da zadaneš sedmico na lotu, kot pa da ti komunistični uradniki na upravni enoti izdajo orožni list, saj pri nas orožne liste izdajajo samo bivšim udbašem, JLAjevcem in pa južnjaškim kriminalcem...


Če želiš resno dobiti orožni list poglej tole:
Forum Orožje - Preizkus znanja

Zmeni se, da boš športni strelec, naredi izpit, prijavi v društvo za športnega strelca in potem zaprosi za orožni list, če nisi bili nikoli kaznovan za nasilno dejanje ga boš zelo verjetno dobil (pa čeprav nisi bivši udbaš, JLAjevc ali pa južnaški kriminalec...)

Osebno sem delal izpit pri Boškotu v Medvodah (JBI d.o.o.).
http://www.euroairsoft.com/

Dobrawc ::

jverne: zračuni kinetično energijo: masa (puščica je kar precej težja od metka...) krat hitrost(natančne od loka nevem, sam se mi zdi da tam okoli 100-300m/s, od pištole pa tam okoli 300m/s) pa boš takoj vidu, da je lok velik močnejši od pištole...
Glede natančnosti: dvomim da je pištola natančna na 50m (na tako razdaljo jst streljam pa skor zmiri u center zadanem), sploh močnejši kalibri so precej nenatančni (.50AE, .45 ACP..)

Glede prebojnosti je pa vse odvisno od sestave naboja, sam se mi zdi da metki iz osiromašenega urana niso glih popularni in razširjeni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dobrawc ()

Meizu ::

Seveda ne zadeneš nič, pištole so za pussije, treba met puško. To pa rafali natančno kot hudič.

Okapi ::

sam se mi zdi da tam okoli 100-300m/s, od pištole pa tam okoli 300m/s

No, tole si fejst falil.
Lovski lok 200-250 km/h
Pištola 1500 km/h

Kinetična energija naboja je veliko večja od kinetične energije puščice. Ampak to v resnici ni pomembno. Če te zadeneta košarkaška žoga in metek iz pištole, ki imata enako kinetično energijo, bo škoda, ki jo boš utrpel, drastično različna.

Več si pa preberi tule:
http://www.thudscave.com/npaa/articles/...

O.

Stra ::

USS Liberty je izjavil:

kot pa da ti komunistični uradniki na upravni enoti izdajo orožni list

Ma neee, kje pa, to je čisto elementaren postopek, zgoraj ga je nekdo opisal. Kogar veseli orožje je škoda, da ne gre v pridobitev orožne listine, ker je zadeva celokupno gledano zelo simpl, mogoče kanček dolgotrajna in ne ravno poceni, ampak preprosta.

Jaz si drugače lastim dva dolgocevna kosa in dva kratkocevna. Za povrh pa še dva loka.

Dobrawc ::

Okapi: 1. Tam je uporabljena magnum pištola, ki uporablja zelo močno strelivo
2. Hitrost se meri v m/s in ne v km/h (za projektile seveda)
3. Če že meriš v km/h je hitrost loka precej podobna pištol (za 100m/s manjša se mi zdi)
4. In tudi v praksi: Ima lok precej večjo prebojnost, kar dokazuje da je močnejši...

T-h-o-r ::

2. Hitrost se meri v m/s in ne v km/h (za projektile seveda)
3. Če že meriš v km/h je hitrost loka precej podobna pištol


lol?

pa kaj ti pomaga lok, ko si na več kot 30m pečen? oz. pojdi se borit proti nekomu s pištolo, pa boš videl, kaj je bolje? :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Gregc69 ::

orožja nimam, sem pa imel nekaj časa za šalo v prtljažniku od avta motorno žago, pride fajn če te kakšna skupina bedakov brez razloga napade..

Okapi ::

2. Hitrost se meri v m/s in ne v km/h (za projektile seveda)
:)) Važno je, da oboje meriš v istih enotah, pa je čisto vseeno, katere so, lahko tudi c.

3. Če že meriš v km/h je hitrost loka precej podobna pištol (za 100m/s manjša se mi zdi)
:)):)):))Kugla iz pištole leti vsaj 5x hitreje kot puščica, pa je čisto vseeno, v katerih enotah to meriš.

In tudi v praksi: Ima lok precej večjo prebojnost, kar dokazuje da je močnejši...
Ja, na onem linku, ki sem ga dal, pa si lahko prebereš tudi, zakaj, in kaj to v resnici fizikalno pomeni.

v prtljažniku od avta motorno žago,
Jaz sem pred leti v živo doživel, ko so se v stari ljubljanski oštariji Mirje (ko je bila še pajzl za krajevne pijančke) eni modeli skregali, in je šel en v avto po motorko. Je zgledalo kar napeto, samo mu potem ni vžgala in so mu jo ta drugi razbili, njega pa zbrcali.:P

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gregc69 ::

no ja, to je pa j***, če lepo ravnaš z njo ter redno vzdržuje vedno vžge =)

guest #44 ::

Dobrawc je izjavil:

jverne: zračuni kinetično energijo: masa (puščica je kar precej težja od metka...) krat hitrost(natančne od loka nevem, sam se mi zdi da tam okoli 100-300m/s, od pištole pa tam okoli 300m/s) pa boš takoj vidu, da je lok velik močnejši od pištole...
Glede natančnosti: dvomim da je pištola natančna na 50m (na tako razdaljo jst streljam pa skor zmiri u center zadanem), sploh močnejši kalibri so precej nenatančni (.50AE, .45 ACP..)

Glede prebojnosti je pa vse odvisno od sestave naboja, sam se mi zdi da metki iz osiromašenega urana niso glih popularni in razširjeni...



Wk=0.5*m*v^2
puščica (z močnim lokom):
0.002268 kg
91.4 m/s

metek (9mm FMJ):
0.008 kg
360 m/s
----------------------
Wk(puščice)=94.7J

Wk(metka)=518J


Ne rabiš ravno metek iz osiromašenega urana za dosežt prebojnost. Energija je zadostna, vprašanje sam kako jo izkoristiš.

Glede natančnosti...jah obstajajo tudi lovske pištole, revolverji,... ki imajo daljnogled. Navaden dolgi lok brez ničesar tudi ni ravno uber natančna zadeva.


Nima smisla primerjat lok z pištolo po tehničnih zmogljivostih. Lok ima to prednost, da je tih in poceni za streljat. Je pa res, da bi raje lovil divjad z dobrim lokom kot pa obično pištolo.


Glede orožnega lista in strelnega orožja...tkoj ko bom imel dovolj denarja si bom kak lep kos zrihtal.
Trenutno pa imam zračne puške, lok, frače, nože,...

Dobrawc ::

Problem je samo v tem, da si falil v teži...

Kako je lahko metek od pištole 4x težje od puščice?

T0RN4D0 ::

Kaj ti nuca daljnogled na pištoli. :) Čestitam ti tudi, da si vzel za puščico maso 2.3 grame. Lovske puščice so nekje 30g, ko omenjaš močan lok lahko uporabiš tudi 40 gramske.

Prebojno moč imajo lahko loki ravno zaradi mase puščic kar zanimivo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

guest #44 ::

Ups

350 grain=0.02268 kg (puščica)
300 FPS= 91.4 m/s

123.5 grain=0.008 kg (9mm metek)
1200 FPS= 360 m/s


Wk(puščice)=91.7J

Wk(9mm)= 518J

Izračunal sem pravilno, ampak napisal sem napačno maso za puščico. Tko da ja...rezultat ostaja.

Težo od puščise sem gledal IBO standard, ker z 40g je hitrost manjša in s tem manjža začetna kinetična energija.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

823483 ::

@jverne
Norost tale daljnogled, mar ne bi ob uporabi prišlo do hudih poškodb oči? Poleg tega si ne predstavljam da bi pištolo držal naslonjeno na oko, odsuv le-te, pa bi ti v očesno duplino zaril daljnogled.

Okapi ::

:D Saj ga nimaš prislonjenega k očesu.





O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

IvoJan ::

823483 je izjavil:

@jverne
Norost tale daljnogled, mar ne bi ob uporabi prišlo do hudih poškodb oči? Poleg tega si ne predstavljam da bi pištolo držal naslonjeno na oko, odsuv le-te, pa bi ti v očesno duplino zaril daljnogled.



zakaj hudica bi si jo ti prislonil na oko?? a mislis da se pri puski tudi scope prisloni na oko? O_o
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

M-XXXX ::

zakaj hudica bi si jo ti prislonil na oko?? a mislis da se pri puski tudi scope prisloni na oko? O_o

Hehe, se se... Vendar samo enkrat°^

DAVID1000 ::

USS tommy gun iz 2 ww

hec

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

lol ktira tema. in kaj se je spremenilo? sedaj imam že 5 kosov strelnega orožja...:D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Isotropic ::

in sem primerno pripravljen za spopad (pištola, 2 leti treninga samoobrambe v zaprtih prostorih).

kera borilna vescina to?
sicer pa ne sanjaj, da bi ga lahko uporabil tut, ce ti kdo vlomi, bos na koncu upraviceno najebal ti.

tomi66 ::

Isotropic je izjavil:

in sem primerno pripravljen za spopad (pištola, 2 leti treninga samoobrambe v zaprtih prostorih).

kera borilna vescina to?
sicer pa ne sanjaj, da bi ga lahko uporabil tut, ce ti kdo vlomi, bos na koncu upraviceno najebal ti.

Imas olajsevalne okoliscine in ce si v zivljenski nevarnosti, je skoraj upraviceno.
Drugace mislim, da te posedovanje naredi bolnega, orozje prinasa bolezen(ko gledas kos in asocijiras, postanes bolj mracna oseba) pa se fizicno si manj pripravljen, ker se zanasas na orozje.
www.hempaq.wordpress.com

Ales ::

tomi66 je izjavil:

Drugace mislim, da te posedovanje naredi bolnega, orozje prinasa bolezen(ko gledas kos in asocijiras, postanes bolj mracna oseba) pa se fizicno si manj pripravljen, ker se zanasas na orozje.

Odvisno, kaj asociraš ob pogledu na orožje. In odvisno, na kaj se zanašaš in na kaj se sploh "pripravljaš". Če se sploh na kaj. Skratka, ne sodi drugih po sebi...
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2664476274 (409) FireSnake
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544145 (31895) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41990374 (82198) Grey

Več podobnih tem