» »

Še ena tema o Bogu - Intelekutalno bojišče

Še ena tema o Bogu - Intelekutalno bojišče

1
2
3 4

AmokRun ::

PacificBlue je izjavil:

Zavest je neomejeno in neskončno informacijsko in doživljajsko polje.

Aja? Zdaj pa dokaži, da imamo ljudje zavest.

btw moj rezultat:D

Zheegec ::

Evolucija je za mene pozitivna teorija, ki je spremenila omejen pogled na življenje v preteklosti. Razloži pa le del slike. Drugi del pa bo še potrebno razložiti.

No, dokler ne zatrjuješ, da zato ker evolucija ne razloži vsega ergo God, potem je še OK :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

echo ::

Pa koga tak boli k za to zavest, da jo more povsod omenjat? In pričakuje, da je cilj vsake teorije, da pojasni njen nastanek. Dejte bit malo bolj skromni okoli svojih prepričanj.

Še malo glede tega testa: kot vidite je bolj kviz, ki daje iztočnico za premislek o svojih prepričanjih. Zastavljen je precej jasno, vendar je zelo težko z nekaj enostavnimi vprašanji (ki nekaterim še kar povzročajo težave, morda bi moral še kak disclaimer poleg, ki bi definiral boga, evolucijo itd.) prikazati nasprotja v mišljenju.
Napada najbolj pogoste zmote, kot pa da bi zagotavljal poglobljeno analizo. Seveda, s primerno argumentacijo bi se dalo tudi kako siceršnje nasprotje razložiti na smiseln način.

Če vam rata pojasniti svoj zadetek ali kuglo, prosim, delite z nami svoj pogled na svet.

Manu ::

oracle je izjavil:

Manu je izjavil:

Z evolucijo npr. ne moremo zadovoljivo razložiti zavest. Evolucija razloži razvoj oblike. O sami zavesti pa vemo precej malo.

Definiraj zavest.


Težko je definirat zavest, ker o njej vemo zelo malo. O tem razpravljamo v neki drugi temi.

Zavest je tisto, ko rečeš: "jaz sem". Ko se zavedaš, da se zavedaš. So tisti trenutki, ko se zaustaviš in se vprašaš: "Zakaj živim? Zakaj obstajam? Kaj se je zdaj pravkar zgodilo?" ipd ...


Zheegec je izjavil:

Evolucija je za mene pozitivna teorija, ki je spremenila omejen pogled na življenje v preteklosti. Razloži pa le del slike. Drugi del pa bo še potrebno razložiti.

No, dokler ne zatrjuješ, da zato ker evolucija ne razloži vsega ergo God, potem je še OK :)


Jaz imam čisto drugačne predstave o bogu. Zato sem pa zgoraj napisal, da tam, kjer je človek, tam je bog, kjer pa človeka ni tudi boga ni. Kar je seveda logično. Obstoj boga je vprašanje, ki si ga zastavlja človek. Človek je tisti, ki razmišlja o bogu in ki je prepričan, da obstaja nek bog. Če pa človeka ni več, potem tudi teh prepričanj in vprašanj o bogu ni več. Če ni človeka, potem je čisto vseeno ali bog obstaja ali ne.

Bom naredil še en korak naprej. Ravno zato, ker človek nima pojma o zavesti si je praznino neznanja zapolnil z idejo o bogu.

Vemo kar veliko o svetu v katerem živimo, ne vemo pa nič o sebi. Kdo je tisti, ki opazuje?

Zato, ker je bilo to vprašanje dolgo časa (tudi danes je tako) 'politično nekorektno' ali celo prepovedano, ker nisi smel dvomit v najvišjo avtoriteto, je nastal koncept boga. Torej ko religije govorijo o bogu, govorijo o nas samih ali temu čemu danes rečemo zavest.

Bom tako napisal: človek je zavest, ki se izraža skozi biološki organizem.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

oracle ::

PacificBlue je izjavil:

Zavest je neomejeno in neskončno informacijsko in doživljajsko polje.

URL?:P

Torej kje je problem evolucije glede "zavesti"?

nuclear ::

Kaj mi lah en razloži od teistov.. Vi verujete v boga kot hobi, al ga praisate in worshipate?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

AmokRun ::

A si predstavljaš, da stojiš pred Jahvetom in mu rečeš, da je bila tvoja vera hobi. :))

jype ::

Si. Po moje bi si kar oddahnil. "Končno nekdo, ki ni zadrt."

PacificBlue ::

AmokRun je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Zavest je neomejeno in neskončno informacijsko in doživljajsko polje.

Aja? Zdaj pa dokaži, da imamo ljudje zavest.

btw moj rezultat:D


(Sub)kvantni HOLIZEM, ki naj bi bil izvor celovitosti zavesti, je fizikalno DOKAZAN z naslednjimi eksperimenti oziroma teorijami (opisi so poenostavljeni) (Capra, 1982; Davies & Brown, 1986; Kafatos & Nadeau, 1990; Penrose, 1994; Stapp, 1991a):
EPR (Einstein-Podolsky-Rosen) efekt: Delec razpade na dva "delca", ki odletita vsak na svoj konec vesolja. Če merimo in s tem soustvarimo spin prvega "delca" na enem koncu vesolja, hkrati (takoj!) soustvarimo tudi spin drugega "delca" na drugem koncu vesolja. Takšen dolgosežen vpliv bi kršil splošno teorijo relativnosti, ki prepoveduje potovanje signalov z nadsvetlobno hitrostjo. Zato verjetno velja odgovor Nielsa Bohra, da "delca" v bistvu nista ločena (čeprav prostorsko sta ločena), temveč sta povezana v enoto prek NEDELJIVE SUBKVANTNE CELOTE onstran prostora-časa (v t. i. predprostoru - "prespace"). To je tako kot pri dveh otokih-ognjenikih, ki sta pod morjem seveda povezana in tudi lava prihaja iz iste skupne plasti (tudi Dewdney idr., 1988);
Aspectov eksperiment (Davies & Brown, 1986);
Bellove neenačbe, ki povedo, kdaj so zelo oddaljeni "delci" neposredno povezani (takojšne nelokalne "interakcije" oziroma korelacije) (Bertlmann, 1990);
nelokalna Schrödingerjeva enačba in še splošnejše nelokalne enačbe (Bohm & Hiley, 1993; Gould, 1989, 1986, 1990, 1995).

Vse to dokazuje, da je na subkvantnem nivoju treba načelo VSE V ENEM, ENO V VSEM (ali raje v še bolj ekstremni obliki: VSE-ENO) vzeti povsem dobesedno! Drugo vprašanje pa je, zakaj se naš pojavni svet in tudi naša zavest, manifestirata MNOGONIVOJSKO (torej ne le na subkvantnem, temveč tudi na kvantnem in klasičnofizikalnem nivoju). Zakaj je subkvantna celota razpadla oziroma neprenehoma razpada (neprenehoma nastajajo delci in antidelci iz "vakuuma" in se vanj vračajo), ostaja največje odprto vprašanje znanosti.

TRANSCENDENTALNO MISTIČNO DOŽIVETJE utegne biti drugi empirični dokaz celovitosti zavesti in enotnega kvantnega polja. V mističnih in meditativnih stanjih se najverjetneje vzpostavi introspektivni stik s (sub)kvantnimi procesi, ki so nosilci informacij, ki jih vsebuje individualni duh in, širše, kolektivni vseobsegajoči Duh (Peruš, 1997d). Dokaze za to celovitost in kolektivnost zavesti ponujajo transcendentalna izkustva v prvi osebi, študiji EEG koherence med osebami, sinhroniciteta, eksperimenti Ruperta Sheldrakea in somišljenikov, (hipotetični) parapsihološki pojavi - telepatija, prekognicija, jasnovidnost, astralna potovanja ipd., in morebiti malo manj verjetni? - telekineza, levitacija idr. (Musek, 1995; Josephson & Pallikari-Viras, 1991).


http://icarus.dzs.si/biomreze/bio_12.htm

Zgodovina sprememb…

jype ::

(Sub)kvantni HOLIZEM, ki naj bi bil izvor celovitosti zavesti, je fizikalno DOKAZAN z naslednjimi eksperimenti oziroma teorijami (opisi so poenostavljeni) (Capra, 1982; Davies & Brown, 1986; Kafatos & Nadeau, 1990; Penrose, 1994; Stapp, 1991a):

EPR (Einstein-Podolsky-Rosen) efekt: Delec razpade na dva "delca", ki odletita vsak na svoj konec vesolja. Če merimo in s tem soustvarimo spin prvega "delca" na enem koncu vesolja, hkrati (takoj!) soustvarimo tudi spin drugega "delca" na drugem koncu vesolja. Takšen dolgosežen vpliv bi kršil splošno teorijo relativnosti, ki prepoveduje potovanje signalov z nadsvetlobno hitrostjo. Zato verjetno velja odgovor Nielsa Bohra, da "delca" v bistvu nista ločena (čeprav prostorsko sta ločena), temveč sta povezana v enoto prek NEDELJIVE SUBKVANTNE CELOTE onstran prostora-časa (v t. i. predprostoru - "prespace"). To je tako kot pri dveh otokih-ognjenikih, ki sta pod morjem seveda povezana in tudi lava prihaja iz iste skupne plasti (tudi Dewdney idr., 1988);

PacificBlue, gradivo na linku, ki si ga podal, so izključno in v celoti zgolj in le smeti.

PacificBlue ::

PacificBlue, gradivo na linku, ki si ga podal, so izključno in v celoti zgolj in le smeti.


Aja? Zakaj že?

jype ::

PacificBlue> Aja? Zakaj že?

Ker z očitnim popolnim nerazumevanjem kvantnih pojavov povezuje kvantne pojave z izrazi, ki nimajo nikakršne zveze z ničemer, nadalje pa trdi, da to fizikalno dokazuje karkoli o zavesti.

To ne drži, zato gradivo lahko brez najmanjšega dvoma označimo za nevredno branja. V njem ni ničesar, kar bi nam lahko na kakršenkoli način razširilo obzorja.

PacificBlue ::

To ne drži, zato gradivo lahko brez najmanjšega dvoma označimo za nevredno branja.


Daj razlozi mi delovanje celice, do_vseh_ procesov, ki se dogajajo v njej. Bo šlo? Ali bos samo domneval?

jype ::

PacificBlue> Daj razlozi mi delovanje celice, do_vseh_ procesov, ki se dogajajo v njej. Bo šlo? Ali bos samo domneval?

Lahko, ampak za to potrebuješ precej debele knjige za vsako od teh reči:

Celična membrana
Dedni material
Jedro in Jedrce
Jedrske membrane
Mitohondriji
Golgijev aparat
Endoplazemski retikulum
Lizosomi
Peroksisomi
Mikrofilamenti in mikrotubuli
Kloroplasti
Vakuola
Citoplazma

Ko boš razumel vsako od teh komponent, njene funkcije in delovanje, lahko greva še globlje, v kemijsko analizo delovanja, eventuelno pa potem prideva tudi do kvantnih pojavov, zaradi katerih kemijske lastnosti elementov, iz katerih so zgrajene beljakovine in druge pomembne molekule, sploh obstajajo.

PacificBlue ::

eventuelno pa potem prideva tudi do kvantnih pojavov, zaradi katerih kemijske lastnosti elementov, iz katerih so zgrajene beljakovine in druge pomembne molekule, sploh obstajajo.


Zanimivo, da te pojave v celicah pri nas raziskujejo na Inštitutu za patološko fiziologijo Medicinske fakultete v Ljubljani, in v laboratoriju za celično inženirstvo pri biomedicinskem centru Celica. Zakaj? Ker delovanje celice do dandanes se ni popolnoma jasno!

jype ::

PacificBlue> Ker delovanje celice do dandanes se ni popolnoma jasno!

Seveda ni popolnoma jasno - to pa nikakor ne pomeni, da so blodnje v tistem pisanju kakorkoli združljive z znanostjo.

PacificBlue ::

to pa nikakor ne pomeni, da so blodnje v tistem pisanju kakorkoli združljive z znanostjo.


Seveda se kao niso zdruzljive, ker jih mora znanost najprej potrditi. Transedentalno misticno dozivetje sem ze dozivel, tako da čakam se samo na potrditev znanosti.

jype ::

PacificBlue> Seveda se kao niso zdruzljive, ker jih mora znanost najprej potrditi.

Ne!

EPR nima _nikakršne zveze_ z nobeno zavestjo. Ne more je imeti, ker EPR obravnava reči, ki _ne morejo_ imeti nobene zavesti, ne v fizikalnem, ne v katerikoli drugem znanstvenem smislu - seveda pa lahko napišeš pravljico o škratu elektronu in mu pripisuješ poljubne lastnosti.

PacificBlue> Transedentalno misticno dozivetje sem ze dozivel, tako da čakam se samo na potrditev znanosti.

Tvoje intimne izkušnje se nas in znanosti ne tičejo. Znanost ni tukaj zato, da "potrjuje" karkoli, temveč da izvaja eksperimente in meritve, na podlagi teh osnuje teorije, na podlagi teorij pa se domisli novih eksperimentov in tako dalje.

nuclear ::

Niti BigWhale, niti ZaphodBB noben ni odgovoril na moje vprašanje. No pa vseeno, bom povedal eno moralno zgodbo, ki se je zgodila.
V njo bom vključil svojega dedeka, ki je muslimanski vernik.

Torej, moj dedek živi v Bosni in worshipa "boga" al karkol, 5x na dan, kolikor pač imajo teh worshipanj karkol.
Tip je včeraj, šel sekat drva v šumo, in mu je drevo padlo na nogo.

Kaj je bilo naslednje dejanje? Oddrveli so v bolnišnico. You got me? Bolnišnico. You got me? Bolnišnico.

BigWhale, ZaphodBB, Saladin in ostali, lahko kdo odgovori na vprašanji? Če toliko worshipa boga in moli, da ga varuje, zakaj se je to zgodilo? Če toliko worshipa boga, zakaj mu ni zacelil noge,... zakaj bolnica?

hvala za razumevanje
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

jype ::

nuclear> zakaj bolnica?

Sej bolnišnica je božje delo. Skozi zdravnike bog pomaga tvojemu dedku.

To vsaj pravi doktrina.

nuclear ::

Aja to dejanje se je zgodilo, da majo zdravniki kej za delat. Logic on high end level.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ZaphodBB ::

@nuclear: prepovedujem ti uporabo besede logika.

nuclear ::

Lahko odgovoriš na vprašanje #1,#2,#3 prosim, začetnik?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

jype ::

nuclear> Aja to dejanje se je zgodilo, da majo zdravniki kej za delat. Logic on high end level.

No, tega ne vem, dejstvo pa je, da če bog vse organizira, potem je moral tudi to.

Saj to ni logično nekonsistentno, je pa precej... Overmicromanaging stuff.

ZaphodBB ::

@nuclear: Dobri Gospodar, nisem vreden Tvoje modrosti. Prosim Razumi, da moj intelekt ni tako razvit kot Tvoj. Dovoli mi prosim, da kljub temu živim v svoji zmoti v upanju, da nekega dne dojamem Tvojo veličino in se Ti pridružim na intelektualnem Olimpu.

Aston_11 ::

Nuclear - stvar je enostavna za odgovoriti. Bog mu je pač hotel dati možnost, da spozna drugo stran. Ni mu spustil drevo na glavo, s čiimer bi mu to možnost odvzel, temveč na nogo, s tem, da mu je dal vedeti, da bi lahko bila tudi glava. Skratka, morda je dedku dal priložnost, da še kaj spozna v življenju. Noga je pač majhna cena za worshipanje.

AmokRun ::

BigWhale, ZaphodBB, Saladin in ostali, lahko kdo odgovori na vprašanji? Če toliko worshipa boga in moli, da ga varuje, zakaj se je to zgodilo? Če toliko worshipa boga, zakaj mu ni zacelil noge,... zakaj bolnica?

Bogu (če je) se jebe za tvojega dedka.
Zato sem pa jaz na 4. vprašanje odgovoril s false.
Any being which it is right to call God must want there to be as little suffering in the word as is possible.

nuclear ::

Aston_11 je izjavil:

Nuclear - stvar je enostavna za odgovoriti. Bog mu je pač hotel dati možnost, da spozna drugo stran. Ni mu spustil drevo na glavo, s čiimer bi mu to možnost odvzel, temveč na nogo, s tem, da mu je dal vedeti, da bi lahko bila tudi glava. Skratka, morda je dedku dal priložnost, da še kaj spozna v življenju. Noga je pač majhna cena za worshipanje.


Hm, glede na to, da se je že pred 4 leti prevrnil s traktorjem v njivi, in ima od takrat sladkorno bolezen. Interesantno.

@Jype zakaj potem "bog" skozi "bolnišnico" ne more ozdraviti amputirancev?
@ZaphodBB ti do današnjega datuma nisi dal konstruktivnega odgovora.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

jype ::

nuclear> @Jype zakaj potem "bog" skozi "bolnišnico" ne more ozdraviti amputirancev?

Saj jih lahko, ampak je precej več paperworka.

Nisem veren, da si ne boš umišljal reči.

ZaphodBB ::

@nuclear: Ti kurac mali boš meni očital nekonstruktivnost? Če te pa že zanima odgovor - ima tvoj deda takšne tegobe zato, ker je njegov sin naredil takega vnuka.

nuclear ::

ZaphodBB je izjavil:

@nuclear: Ti kurac mali boš meni očital nekonstruktivnost? Če te pa že zanima odgovor - ima tvoj deda takšne tegobe zato, ker je njegov sin naredil takega vnuka.


Še en nekonstruktiven post. Še vedno nisi odgovoril na 3 vprašanja, ki sem jih postavil v prejšnjih postih. Dedek je iz mamine strani drugače. Dedeka spoštujem do neke mere, ne pa 100%, ker mu očitam, da je kot vernik, tepel svojo ženo recimo(mojo babico). Tako kot pač vsi verniki to počnejo, ker mislijo, da jim bo oproščeno ko bodo molili zidu.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Saladin ::

Lahko ti natrosim stoineno varianto, resnično ali ne, zakaj se je ali ni bog vpletel proti padcu deveresa pri tvojem "dedeku".

Najpreprostejša: Bog ustvari svet z evolucijsko metodo, da s tem omogoči samostojen nastanek svobodnih bitij in je prisoten v največji meri kot opazovalec.
Svet z evolucijsko metodo omogoča svobodo - ampak s tem tudi nujno nesreče. Vso "zlo" ki ga ti nekako povsod vidiš, je nujna posledica biološke in socialne evolucije.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

softić ::

Ateisti ne verujejo v boga...so zelo kao mirni ljudje..

Zanimivo je pa to da je bil Hitler ateist

PacificBlue ::

Zanimivo je pa to da je bil Hitler ateist


Niti ne, bil je vegetarijanec..torej je verjel v nekaj.:)

softić ::

Vegeterijanec s šunko v roki za božič?

PacificBlue ::

Ne.
Ni nujno, da če si veren, da verjames v krščanskega boga.
Eni so ateisti, pravis da niso verni?:) So ker verjamejo v nekaj.

softić ::

V kaj?

PacificBlue ::

V teorijo evolucije.:))

softić ::

Bolj natančno?

nuclear ::

Saladin je izjavil:

Najpreprostejša: Bog ustvari svet z evolucijsko metodo, da s tem omogoči samostojen nastanek svobodnih bitij in je prisoten v največji meri kot opazovalec.
Svet z evolucijsko metodo omogoča svobodo - ampak s tem tudi nujno nesreče. Vso "zlo" ki ga ti nekako povsod vidiš, je nujna posledica biološke in socialne evolucije.


Zakaj moliti "boga" za varno in zdravo življenje, če samo opazuje? Ni logično, da živiš svoj life in se sam paziš?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

softić ::

Sj velika večina ljudi ne vrjame v boga, ko pa leži v smrtni postelji si pa skoraj vsak zaželi župnika da mu izpove grehe...zanimivo...vem za prilike ko si je musliman zaželel krščanskega fajmoštra..

nuclear ::

Fajn, da veš.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Saladin ::

Zakaj moliti "boga" za varno in zdravo življenje, če samo opazuje? Ni logično, da živiš svoj life in se sam paziš?

Molitev se ponavadi navezuje na posmrtno življenje ali pa na trenutke, ko (ne)sreča odloča o nekem poteku dogodkov. Čeprav se moli za marsikaj, razen redkih izjem čudežev (ki jih lahko ignoriraš) molitev pomeni pogovor med tabo in bogom (ali svetniki ali rajnimi).

AMpak da - bog pomaga tistim ki si pomagajo sami in molitev potemtakem ni potrebna. Bogat nima potrebe da moli za denar, lahko pa moli v zahvalo za svoje dobro življenje.
Če pa nisi in si najbolj bolan in obubožan človek na svetu - kaj ti preostane razen molitve in upanja v to, da ti bo nekdo pomagal?

Molitev jemlji kot tradicijo in ohranjanje vere. Ni noben bavbav in ni ti treba verjeti v to. Glej na to kot neko vrsto meditacije - na iskanje duševnega miru in spokoja - in ne kot na nek bizaren poslovni deal.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

AmokRun ::

softić je izjavil:

Ateisti ne verujejo v boga...so zelo kao mirni ljudje..

Zanimivo je pa to da je bil Hitler ateist


jype ::

softić> Sj velika večina ljudi ne vrjame v boga, ko pa leži v smrtni postelji si pa skoraj vsak zaželi župnika da mu izpove grehe...zanimivo...vem za prilike ko si je musliman zaželel krščanskega fajmoštra..

To ti je pa ziher povedal krščanski fajmoštr! Kako vem? Ker ni res.

nuclear ::

Škoda, da ni bog kaj storil, pri tem pokolu otrok na Norveškem.. Ah slabo :'(
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

jype ::

nuclear> Škoda, da ni bog kaj storil, pri tem pokolu otrok na Norveškem..

Kako ni? Saj je! Pomagal je storilcu izpolniti njegovo življensko poslanstvo.

softić ::

Največji ateisti in število smrtnih žrtev pod njihovo roko


Številke so v milijonih!!!!

Mao Ce Tung - ca. 70. milijonov - ateist
Stalin - ca 20 milijonov - ateist
-------- že ta dva sta pobila več, kot vsi ostali skupaj
Hitler - neposredno 6 milijonov Judov + posredno še nekaj milijonov

Hu Džintao...ga je treba omenjat?

jype ::

softić> Največji ateisti in število smrtnih žrtev pod njihovo roko

To si narobe zračunal. Stalin ni moril zaradi svojega ateizma. Mao tudi ne. Verski blazneži, po drugi strani, so morili prav zaradi vere.

softić ::

Stali JE BIL ateist..priznaj

Mao ce tung je bil tudi ateist....tudi tukaj priznaj

V kaj je hitler veroval? v boga?...

Tudi hitler je bil ateist..pa še tukaj priznaj

Pa če lam zračunaš so ti ateisti pobili oziroma dali pobiti pedesetino vseh ljudi...grozljiva številka ane?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350171 (37255) s1m0n
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084140641 (123757) Mrakw
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366835 (60916) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117964 (102574) PacificBlue
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21328974 (25600) jzgorisek

Več podobnih tem