» »

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera

««
4 / 20
»»

rezator ::

Vse ti je vsiljeno, ne razumeš ali bolje rečeno nočeš razumeti. Vsiljeno ti je da moraš oblečen hoditi po svetu naprimer. Sprehodi se ju3 gol po mestu in zanima me kje boš končal. Med drugim na prvi strani žurnala ali slovenskih novic. In človek se vpraša zakaj nebi mogel hoditi gol po mestu če mi tako paše?

Vendar nevidim ene negativne stvari, ki mi jo je vsilila vera! Poglej kaj ti TV vsiljuje, pa nobeden ne govori tok prek TVja kot prek vere. Pržgeš Tv in vsakih 10 min reklame. kupi akvafreš, kupuj v tušu, tankaj na petrolu, delaj to, beri Lady, i podobne pič** mat**e. pa se kdo prek tvja pritožuje? ne vgasneš pa problem rešen. tak je tudi z vero. če ti ne paše ne hodi v cerker in ne vrjami če nočeš in problem rešen.

RazzorX ::

rezator je izjavil:


Vendar nevidim ene negativne stvari, ki mi jo je vsilila vera!


Preozko razmišljaš.

rezator ::

:D no pa mi jo ti povej zakaj sem zdaj slabši človek ker sem veren, kot če nebi bil veren? nemorš vrjet, taki turbo ateisti še v komunizmu niso obstajali

RazzorX ::

Nihče ni rekel da si slabši človek. Pa že velikokrat sem povedal da nima religija z osebno vero nobene veze pri tej temi.

PacificBlue ::

Vse ti je vsiljeno, ne razumeš ali bolje rečeno nočeš razumeti. Vsiljeno ti je da moraš oblečen hoditi po svetu naprimer. Sprehodi se ju3 gol po mestu in zanima me kje boš končal. Med drugim na prvi strani žurnala ali slovenskih novic. In človek se vpraša zakaj nebi mogel hoditi gol po mestu če mi tako paše?


Te razumem . In ti dajem prav..saj zato je pa svet tako v k****.

In ko si ravno omenil goloto, izjemen primer. Od kod misliš, da je prisla ta omejitev, da človek ne sme se nag sprehajat naokoli? Prisla je ravno iz krščanske ideologije..da je človek gresno bitje..Zgodbica o Adamu in Evi npr..najprej sta oba hodila naga, potem sta pa naredila greh(jedla napačen sadež) in sedaj sta izganana iz raja. .in se morata bati greha, biti pokorna.. itd.

Vendar nevidim ene negativne stvari, ki mi jo je vsilila vera!


Ja nag ne mores kr tko naokol hodit:D Pa tudi občutek sramu..to je vse prislo od cerkve, njene miselnosti.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

RazzorX ::

Dejansko se zadeva ne gre zaradi osebne vere, gre se zaradi svetovne religije, katera pobira denar in poneumlja ljudi (pa pozabite tiste nauke in podobno). Poneumlja pa samo zato, ker ljudje potem s svojo glavo ne znajo razmišljati. Sodobno pranje možganov.

lambda ::

Seveda jim. Poglej malo po svetu... skoraj vsaka religija pravi, nasa vera je taprava. Potem se pa kristjani norcujejo iz muslimanov in vice versa. Kaj menijo kristjani o drugih religijah? Kaksna gonja je proti muslimanom, kaksna gonja je od muslimanskih vernikov do kristjanov? Se zavedas tega? In potem trdis da sem jaz najbolj nestrpen:)

Vse mečeš v en koš, to je problem. Jaz nimam nič proti ateistom, muslimanom, kristjanom, itd. ... a le dokler ne pridemo v "skrajnost", kot je nasilno širjenje vere, kratenje svobode govora, totalitarni režimi, ...

rezator ::

vsak ma po svoje prav. Preden se odlogiram sam še to :D

""Sodobno pranje možganov."" to bi pa lahk razširil na števila področja zunaj religije oz vere.

RazzorX ::

Tudi, ampak trenutno smo osredotočeni na religijo.

BigWhale ::

Mene se vedno zanima zakaj je to tako bistveno iz kje je izslo krscanstvo? In zakaj bi se komu zdelo, da ni tako, kot pise v bibliji? Bibilja JE krscanstvo (bolj natancno, nova zaveza).

Iz kje je pa vse skupaj izslo je pa prav vseeno.

Krscanstvo je monoteizem in casti enega samega boga ozrioma sveto trojico, ki je pravzaprav en sam bog v treh podobah. Podobnosti v simboliki, znamenjih, metaforah in obredih so pa tu ze od pamtiveka. Ce si je nekdo 3000 let pred nasim stetjem izmislil, da je polivanje glave z vodo 'krst' oziroma ponovno rojstvo, zakaj bi sedaj moralo krscastvo priti z necim drugim ven? Krst ni vec polivanje z vodo ampak posipavanje s kokicami! Zato, da ne bomo kopiral od drugih.

To je traparija.

Pa tudi, ce bi bila krscanska simbolika do pikice enaka egipcanski je to popolnoma nepomembno. Pomembno je to kaj ucijo pripadniki religije.

"Mi bomo v resnici castil sonce, tko k pogani! Vsem drugim bomo pa rekl, da castimo kao enga jezusa! HAahahah! Kolk jih bomo zajebal!"

No, mogoce je pa blo tkole:

"Hm, Jezusu bi mogoce okol glave narisal svetniski sij, ce tko na hitr pogledas zgleda k sonce, ljudem je pa to ze kr znano. Ga bodo lazje sprejeli."

Hm, mogoce, mogoce je pa tko da v resnici vsi kristjani vedo, da so cist navadni pogani! Ne, oni ze vedo, da niso fancy kristjani in da so eni bedni pogani, sam se pretvarjajo! Cist vsi po vrsto, od papeza, pa do sosedove Betke.

antonija ::

BW: za osebno verovanje je popolnoma vseeno ce je krscanstvo napisal Joseph Smith (sam, na skrivaj, se razume), al je pa ideje zanj dobil en starejsi mozakar ki je sel ubit svojega sina nekam na goro in mu je gorec grm razkril tapravo duhovno pot. Obe zgodbici sta vec kot ociten bullshit in pricakovat od odraslega da dejansko verjame katerikoli od omenjenih je pac neumnost.

Ce pa posameznik sam nima dovolj pameti da bi pogruntal da:
- ubijanje je slabo
- kraja tud ni najbolj fajn
- lagat tud ni zazeleno
in da rabi za to knjigo s prispodobami ki (na za danasnje case precej glup nacin) prikazujejo iste ideje (seveda zgodbe same pri tem nimajo kaj veliko veze z realnostjo), pa tud prav.

Ampak tukaj ni govora o osebnem verovanju ampak o religiji. Big difference. Tako kot krscani radi povejo da je vera ubistvu dobra, njeni duhovniki (ki posiljujejo prizadete otroke) pa mogoce niti ne tolk zlo (slabi pa seveda niso, krscani uber alles, pa ni vazno kaj pocnejo), tko tud ne vidim problema zkaja je tolk tezko razumet da je krscanstvo (religija, ne vse osebno verovanje) samo copy/paste poganskih praznikov, obicajev in ritualov z mickeno (ampak res mickeno) spremenjeno preobleko.

Ampak kot je americane tezko prepricat da obstaja razlika med znanostjo (darwin) in filozofijo (recimo da je to filozofija - kreacionizem), tko je kot kaze izredno tezko dopovedat slovenskim krscanom (od katerih nekateri niso verniki) da je velika razlika med religijo (ubistvu ena velika firma, zlo bogata, dela ene najhujsih pizdarij na tem svetu skozi cel obstoj) in pa osebnim verovanjem (zaradi katerega se nekateri posamezniki obnasajo bolj civilizirano, nekaterim vernikom pa tud to ne pomaga).

Dokazi (starodavni zapisi) govorijo tocno eno stvar, in to je da je krscanstvo (in judoizem in islam) samo kopija poganskih navad in razlag sveta. Ne razumem zakaj je to tolk tezko razumet... (pa vsi vemo da to popolnoma nic ne vpliva na osebno verovanje posameznika).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

RazzorX ::

antonija, točno zato je težko razumet, kot sem prej omenil, ne oz. nočejo razmišljati s svojo glavo.

Religija je danes in je zmeraj bila zato, da so imeli določeni ljudje nadzor nad ostalimi praznimi glavami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

BigWhale ::

Posameznik vcasih ni imel dovolj pameti, da bi vedel, da je ubijanje slabo. Danes ima za to tudi zakone.

antonija ::

No, ni zdej da religija pa iz divjakov naredi civilizirane ljudi. Ze samo krscanski duhovniki so lep primer kako lahko religija "pokvari" ljudi (verjetno gre bolj za "priloznost naredi tatu"), muslimanski duhiovniki ki pozivajo k samomoru in ubijanju nemuslimanov so podobni kreteni, pa jih "normalni" muslimani se vedno nocejo javno (in glasno) okurcat, podobno kot se krscani branijo kritiziranja pedofilov v svojih vrstah.

In vse to samo zato ker so ljudje prepricani da je religija isto kot vera. :8)

Na zalost je stvar taka da je cisto vsaka religija, ko je postala popularna, zacela pocet zlocine proti clovestvu. Krscani so to na veliko poceli med krizarskimi vojnami in inkvizicijo, zdej so pa prav pogumno glasni ko se muslimani grejo isto stvar.

Ce povzamem besede Billa Maherja:
If you belonged to a political party or a social club that was tied to as much bigotry, misogyny, homophobia, violence, and sheer ignorance as religion is, you'd resign in protest. To do otherwise is to be an enabler, a mafia wife, for the true devils of extremism that draw their legitimacy from the billions of their fellow travelers. If the world does come to an end here, or wherever, or if it limps into the future, decimated by the effects of religion-inspired nuclear terrorism, let's remember what the real problem was. We learned how to precipitate mass death before we got past the neurological disorder of wishing for it. That's it. Grow up or die.

P.S.: Iz "dokumentarca" (ki to ni) Religulous je tole. Smesen film, in zelo zalosten hkrati.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

BigWhale ::

Hah! Spet marginalce vlecemo v mainstream! :)

Ja, 'cerkveni' zakoni so bili vcasih tisto kar je dajalo neki moralni nauk ljudem. Stvar se sicer ni pojavila z vero in religijo ampak se je pa promovirala z njeno pomocjo.

lambda ::

antonija, točno zato je težko razumet, kot sem prej omenil, ne oz. nočejo razmišljati s svojo glavo
Religija je danes in je zmeraj bila zato, da so imeli določeni ljudje nadzor nad ostalimi praznimi glavami.

Zanimiva trditev. Ena stvar so verstva, ki posegajo v osebno svobodo ljudi, drugo pa krščanstvo, kot ga poznamo pri nas. Kolikor vem, vsi odrasli gredo v cerkev po lastni volji in zaradi lastne želje. Nihče nikogar ne sili.

Analogno tvojim trditvam bi jaz lahko začel izpodbijat nekatere temeljne vrednote te družbe, in trdit, da nihče ne razmišlja s svojo glavo. Verjetno bi si mislili, da sem anarhist.

Razmišljam s svojo glavo, imam popolnoma svobodno voljo, si sam služim denar, me nihče ne podkupuje, in imam svoje prepričanje o razlagi svojega zavedanja na tem svetu in kaj sledi potem. In težko razumem, kaj vas pri tem žuli?

imagodei ::

> "Za judovstvo je pa znano, da pred njim ni bilo enake vere, vse druge so bile politeistične, judovstvo je pa monoteistična."

Se oproščam, ker se vračam tako daleč nazaj v debato - ravnokar berem temo od začetka - ampak, to enostavno ne drži:
Monoteistična religija v Starem Egiptu
- Hoc est qui sumus -

antonija ::

Razmišljam s svojo glavo, imam popolnoma svobodno voljo, si sam služim denar, me nihče ne podkupuje, in imam svoje prepričanje o razlagi svojega zavedanja na tem svetu in kaj sledi potem. In težko razumem, kaj vas pri tem žuli?

Mislim da sem vsaj dvakrat (trikrat?) napisal da tukaj ne govorimo o osebnem verovanju (in odlocitvah povezanih z njim), ampak o ustanovah ki promovirajo lastne nauke in (vsaj vecinoma) usmerjajo svoje vernike (zaanje krscanstvo uporablja precej zanimiv izraz) na "pravo pot".

Pa bom raje se enkrat napisal da se ne bo se kdo zmotil:

vera!=religija

Noben se pritozuje nad osebnim odlocitvam posameznikov v katero idejo(e) verjamejo, govor je o religijah in njihoveih zacetkih (izvoru).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

lambda ::

Ja, ampak razumet moraš, da bi ta ustanova propadla, če je ljudje ne bi prostovoljno podpirali.

antonija ::

Ja, tle se pa pojavi tezava (zame). Ustanova ki je kriva za toliko hudega (seveda je poleg pocela tudi dobre stvari, slabe pa pac probala skrit tko kot to pocne danes) ima podporo od milijonov (milijard?) ljudi. Zakaj hudica ne castimo hitlerja kot nekaj uber dobrega, od njega smo dobili ogromno danasnih izzumov, clovek je kriv za dvig standarda v razvitem svetu, etc. Ce pozabimo tistih par milijnov zidov, plinskih celic in podobnih neprijetnosti, ampaak o temu verjetno nebi govorili, knede.

Vse tri tavelike religije so pocele stvari, ki bi se jih MORAL sramovati (ne samo to, vsako povezavo z ustanovoi ki je to podpirala, ce ne ze kar organizirala, bi MORALI zavrniti; razen ce noces bit oznacen kot "enabeler" oz. "mafia wife"). Ampak se vedno srecamo ljudi, ki "se sami odlocijo" da bojo podpiral pedofilijo, verjetno posljejo tudi svoje otroke na "izobrazevanje" da "se naucijo pravih vrednot" in podobne besedne zveze ki pomenijo fuck all.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Spet vlacis marginalce v mainstream. Govoris, kot da so vsi zupniki pedofili in zlorabljajo otroke. Kot da vsi podpirajo pedofilijo in kot da vsi lastnorocno pobijajo nevernike.

Stvar dejansko ni tako crno-bela, kot jo vidis ti. Te ustanove so za marsikoga naredile tudi precej dobrega.

solatko ::

Še enkrat bom postavil vprašanje in pričakujem odgovor kakšenga gorečega vernika:

Vzemimo, da Bog je. Kdo je dal cerkvi, pooblastilo za širjenje "božje resnice". Kaj pa, če Bog želi popolnoma nasprotno obnašanje, kot trdi cerkev. Kje je listina, podpisana od Boga, da hoče ravno to. Kje piše, da je Bog dober in odpuščajoč.

Shegevara ::

solatko je izjavil:

Še enkrat bom postavil vprašanje in pričakujem odgovor kakšenga gorečega vernika:

Vzemimo, da Bog je. Kdo je dal cerkvi, pooblastilo za širjenje "božje resnice". Kaj pa, če Bog želi popolnoma nasprotno obnašanje, kot trdi cerkev. Kje je listina, podpisana od Boga, da hoče ravno to. Kje piše, da je Bog dober in odpuščajoč.


ah... goreč vernik ti bo s svetim pismom težil.

lambda ::

@antonija
Vsakršna pedofilija je obsodbe vredna! Ampak če so jo prikrivali in izvajali, so to počeli posamezniki, ne pa kar cel sistem. Tudi v vojaških misijah se dogajajo svinjarije s posilstvi ipd., pa zaradi tega noben ne trdi, da so vsi vojaki in cela vojska en sistem posiljevalcev.

Glede Hitlerja pa no comment, kake primerjave ... sedaj boš verjetno na dan privlekel križarske vojne. Oboje je treba gledati v svojem zgodovinskem kontekstu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

rezator ::

solatko je izjavil:

Še enkrat bom postavil vprašanje in pričakujem odgovor kakšenga gorečega vernika:

Vzemimo, da Bog je. Kdo je dal cerkvi, pooblastilo za širjenje "božje resnice". Kaj pa, če Bog želi popolnoma nasprotno obnašanje, kot trdi cerkev. Kje je listina, podpisana od Boga, da hoče ravno to. Kje piše, da je Bog dober in odpuščajoč.


Bog je maščevalen in občutljiv, tako pravi biblija.

RazzorX ::

Tole me je spomnilo na začetek prvega Zeitgeista. ;)

DeusVult ::

RazzorX je izjavil:

Dejansko se zadeva ne gre zaradi osebne vere, gre se zaradi svetovne religije, katera pobira denar in poneumlja ljudi (pa pozabite tiste nauke in podobno). Poneumlja pa samo zato, ker ljudje potem s svojo glavo ne znajo razmišljati. Sodobno pranje možganov.


Ljudi poneumljata internacionalni komunizem in ateizem, ki trpečim dušam odrekata Božje odrešenje. To je stvaritev židov, ki hočejo skupaj s seboj v Pekel povleči še čimveč prej vernih ljudi. Kdor razmišlja s svojo glavo, so mu že na daleč očitne logične napake v ateističnem in komunističnem razmišljanju, in sprevidi, da je Bog edina resnica. Za to ne potrebuješ partijskega komisarja / evolucijskega biologa, da bi razmišljal namesto tebe, ker imaš Božjo besedo lepo napisano in prosto dostopno vsem, ki si želijo Božjega odrešenja.

Napaka ateistov je v tem, da Krščanstvo vidijo kot Katoliško vero. Sam sem bil rojen v ateistično družino, nisem krščen po Katoliško, ampak sem Božjo resnico spoznal sam, brez, da bi namesto mene razmišljal kdo drug. Po mojem bi morali tudi katoliki vsak zase resno preštudirati Biblijo in se prepričati da je to, kar jim trdi njihova cerkev res Božja resnica.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Zheegec ::

Kdor razmišlja s svojo glavo, so mu že na daleč očitne logične napake v ateističnem in komunističnem razmišljanju, in sprevidi, da je Bog edina resnica

V katerega Boga pa predlagaš, da verujem? Imam kar veliko izbiro na trgu pa se ne morem odločiti...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rezator ::

v katerega hočeš. lahko veruješ tudi v Googla, saj je tudi ta v Kanadi priznana vera.

BigWhale ::

solatko je izjavil:

Še enkrat bom postavil vprašanje in pričakujem odgovor kakšenga gorečega vernika:

Vzemimo, da Bog je. Kdo je dal cerkvi, pooblastilo za širjenje "božje resnice". Kaj pa, če Bog želi popolnoma nasprotno obnašanje, kot trdi cerkev. Kje je listina, podpisana od Boga, da hoče ravno to. Kje piše, da je Bog dober in odpuščajoč.


Cesa v besedi VERA pa ti ne razumes?

Kristjani verjamejo v to, da je Biblija bozja beseda, ki so jo nekateri ljudje, ki so imeli stik z bogom, zapisali.

To je bistvo vere.

DeusVult ::

Zheegec je izjavil:

V katerega Boga pa predlagaš, da verujem? Imam kar veliko izbiro na trgu pa se ne morem odločiti...


Spet z istimi ateističnimi zablodami. Bog je samo en. In kdorkoli te prepričuje, da je resničen njegov "bog" oziroma "bogovi" (ta beseda nima smisla, ker bogov ni, Bog je samo en!) in ne Krščanski Bog, je tudi sam ateist, ker zanika edinega resničnega Boga. Vse ne-Krščanske vere so samo odrastek internacionalnega ateizma, katerega edini cilj je pogubiti človeštvo.

solatko je izjavil:

Še enkrat bom postavil vprašanje in pričakujem odgovor kakšenga gorečega vernika:

Vzemimo, da Bog je. Kdo je dal cerkvi, pooblastilo za širjenje "božje resnice". Kaj pa, če Bog želi popolnoma nasprotno obnašanje, kot trdi cerkev. Kje je listina, podpisana od Boga, da hoče ravno to. Kje piše, da je Bog dober in odpuščajoč.


Rimska Katoliška cerkev (oziroma katera koli cerkev pač) širi Biblijsko resnico, kot si jo interpretira sama. Osebno nisem pristaš RKC, ampak še vedno je bolje, da imamo vsaj eno "trotel-ziher" interpretacijo, ki ji je namen doseči čim večjo publiko, kot pa, da ti ljudje ostanejo brez Božjega odrešenja. Idealno bi sicer bilo, da bi vsak človek sam preštudiral Biblijo in spoznal Jezusa, ampak situacija pač je, kakršna je.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusVult ()

Shegevara ::

kako veš da je Bog samo eden?

In ne opiraj se na sveto pismo.

DeusVult ::

Shegevara je izjavil:

kako veš da je Bog samo eden?

In ne opiraj se na sveto pismo.


Ne sprejmem ateistične dogme, ne sprejmeš Biblijske dogme. Dokler se ne definira neko skupno izhodišče, s katerim se strinjata obe stališči, do debate na tem nivoju ne more priti. Ateisti pač ne morete v nedogled opravičevati svoje nevere z argumenti, ki to niso, v stilu "ne pa ne, Sveto pismo pa NI Božja beseda!!!1". To vodi samo v zavajanje ljudi in širjenje ateizma.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

CoolBits ::

Ma ti ne sprejmeš niti logike... žal...

rezator ::

tebi logika govori da ni boga?

CoolBits ::

DA... nobenega dokaza ni in ga ne bo.

DeusVult ::

CoolBits je izjavil:

DA... nobenega dokaza ni in ga ne bo.


Nasprotno, nobenega dokaza ni, da imate prav ateisti. Dokaz za Boga je, ampak dokler ga iščeš v okviru ateističnih laži, ga ne boš našel. Če to, čemur ti praviš logika, nekako pripelje do zaključka, da Boga ni, potem nisva enotna glede definicije tega pojma.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

rezator ::

Shegevara je izjavil:

kako veš da je Bog samo eden?

In ne opiraj se na sveto pismo.

in pa coolbit tudi:

na kaj se bi pa ti opiral tukaj? na dokumentarec v katerem so filmi ki prikazujejo da je samo eden bog ozioroma da je bogov več, nekaj kot zeitgeist? škoda k folk ni meu kamer takrat da bi za vas posneli filme jezusa in da bi zdaj lahk gledali na youtube in bi vrjeli.

sveto pismo ne navaja da je edini bog, navaja da je edini PRAVI Bog in da veruj v enega boga!

CoolBits ::

DeusVult: Ne bom nič iskal, ker mi take stvari ne rabijo in me ne zanimajo, zguba časa.

Dokazat, da neke stvari ni se pa ne da, ker je pač...ni... to je na vas za dokazat da je.

Shegevara ::

Kaj sploh naj človek sploh reče, ko začne DeusVult opletati z: Krščanstvo je prava religija, kar je bilo pred njim, so le klavrni poiskusi dojemanja božje resnice.

In vsi verniki delujejo po principu:

Če vernik stori kaj slabega, je to posledica svobodne volje in ne verske propagande

Če pa nevernik stori kaj slabega, je pa to posledica zlobnega ateizma, ki želi uničiti človeštvo.

Če ne drugega vsaj to priznajte.

RazzorX ::

DeusVult, tisti tvoji izjavi par postov nazaj se lahko že na daleč smejim.

EDIT:

Da ti ne bo treba v cerkev po razlago; Točno temu pravim pranje možganov. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

DeusVult ::

Dokazat, da neke stvari ni se pa ne da, ker je pač...ni... to je na vas za dokazat da je.


Laž. Trdiš nekaj, kar je v nasprotju z zdravo pametjo, logiko in Božjo besedo. Torej dokaži, ali pa nehaj zavajati ljudi in širiti neresnico.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

CoolBits ::

Mi ni potrebno nič dokazovat in niti ne morem, ker niti ni kaj dokazat.
Dokaži ti obratno. ;)

RazzorX ::

DeusVult, zakaj bi se trudili dokazati da neka stvar ne obstaja? Ne širim religije z neobstojem tvojega boga. TI jo širiš in trdiš da obstaja, dokler ti meni ne dokažeš da obstaja ti jaz nasprotnega ne rabim dokazovat.

Shegevara ::

Zdelo se bo aroganto, vendar je na nivoju vernikovega razmišljanja:

Jaz bom rekel da so nas ustvarila nadnaravna bitja iz druge galaksije.

Dokazoval ne bom, ker je to povsem logično in v skladu z zdravo pametjo.
Zdaj pa še ti dokaži, da nas niso ustvarila pametna inteligentna bitja iz druge galaksije.

rezator ::

CoolBits je izjavil:

Dokazat, da neke stvari ni se pa ne da, ker je pač...ni... to je na vas za dokazat da je.


Haha ta ti je pa res globoka. A lahk dokažeš da si spoh resnično živ, in da ni okoli tebe samo vse iluzija? Pa vrjameš da živiš? Pomoje ja, ker drugače se nebi bal smrti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

DeusVult ::

RazzorX je izjavil:

DeusVult, tisti tvoji izjavi par postov nazaj se lahko že na daleč smejim.

EDIT:

Da ti ne bo treba v cerkev po razlago; Točno temu pravim pranje možganov. :)


Nikjer v Svetem pismu ne piše, da moraš hoditi v cerkev, oziroma Sveto pismo nikjer eksplicitno ne daje Katoliški cerkvi take oblasti, kot jo ima danes. Cerkev je samo inštitucija, ki manj izobraženim poda Božjo resnico, kot si jo interpretirajo sami. Sam je ne potrebujem, saj sem si Sveto pismo sposoben razlagati sam, brez njihove pomoči.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

rezator ::

DeusVult je izjavil:

RazzorX je izjavil:

DeusVult, tisti tvoji izjavi par postov nazaj se lahko že na daleč smejim.

EDIT:

Da ti ne bo treba v cerkev po razlago; Točno temu pravim pranje možganov. :)


Nikjer v Svetem pismu ne piše, da moraš hoditi v cerkev, oziroma Sveto pismo nikjer eksplicitno ne daje Katoliški cerkvi take oblasti, kot jo ima danes. Cerkev je samo inštitucija, ki manj izobraženim poda Božjo resnico, kot si jo interpretirajo sami. Sam je ne potrebujem, saj sem si Sveto pismo sposoben razlagati sam, brez njihove pomoči.


pod to se ti pa trikrat podpišem, cerkev ni takšna kot si jo Bog želi, vendar vseeno je potrebna.

RazzorX ::

Pa se poslušaš ti? Praviš Božjo resnico. Kakšno resnico te vprašam? Kje je ta resnica, je kje dokazana, da je to resnica?

DeusVult ::

RazzorX je izjavil:

DeusVult, zakaj bi se trudili dokazati da neka stvar ne obstaja? Ne širim religije z neobstojem tvojega boga. TI jo širiš in trdiš da obstaja, dokler ti meni ne dokažeš da obstaja ti jaz nasprotnega ne rabim dokazovat.


Ne, ne širiš religije, širiš bolan kult, ki pogublja človeške duše in jim odreka odrešenje.

Res vas ne razumem. V redu, pač vas je nekdo uspel prepričati, da Boga ni. Zakaj Resnico odrekate tudi ostalim? A izvor ateizma res leži v škodoželjnosti - pogubiti zraven sebe še čim več ljudi?
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."
««
4 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139452 (122568) Mrakw
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278058 (67816) gruntfürmich
»

Scientologija: STRUP za razumnost in neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9315314 (12511) Alek

Več podobnih tem