» »

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera

««
«
1 / 20
»»

gzibret ::

Evolucija na škofijski gimnaziji

Nadaljujte v tejle temi...

PacificBlue - za takšne offtopic izlete si drugič odpri svojo temo!!!!
Vse je za neki dobr!

PacificBlue ::

Pač so bol krščansko usmerjeni... Kaj je tu narobe?? Kaj imaštoliko proti trenutno cerkvi?


Lahko povem svoje mnenje, da je RKC ena navadna poganska religija, od simbolike do običajev...in Kristus je metafora za čaščenje sonca..isto sr**** kot pri starih egipčanih in se nazaj do babilonije. Toliko sprenevadanja kot je v tej religiji verjetno ni nikjer drugje.

In to pogansko religijo sedaj tlačiti v sole in z njo vzgajati mladino..mi je kr slabo. Z Darwinom ali brez njega.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PacificBlue .... hahaha... a judovstvo je tudi poganska religija? Imaš dokaz za svoje trditve? pa prosim ne Zeitgeista, ki je bol domišlijski dokumentarec :D

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

zee ::

Ali je neka religija poganska ali ne, je tipično odvisno od tega, katera religija je "ta prava".

Namig: "Prave" religije ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

PacificBlue .... hahaha... a judovstvo je tudi poganska religija? Imaš dokaz za svoje trditve? pa prosim ne Zeitgeista, ki je bol domišlijski dokumentarec


Imam dokaze(btw ne rabis zeitgeista za to..kaj je bilo tam not predstavljeno se itak ne spomnem več dobro). Pa ne mislit, da sem antikrist, ker tudi osebno sem sprejel določene zakramente, kot so krst, birma. Sem rabil prevej časa da sem se resil tega cerkvenega vpliva. In ko potem pogledas iz druge perspektive, ti je marsikaj bolj jasno. Je po eni strani fascinantno, pa tudi strasno kako se taksna "ideologija" obdrzi tako dolgo.

Jezus Kristus/ Marija je samo kopija starejsih bozanstev od Semiramis/Tammuza, Izida/Horus, Venus/Kupid..itd.

Horus se je rodil devici Izidi 25. decembra, pozdravili so ga trije kralji, pri 12. letih je postal učitelj, pri 30. ga je krstil Anap (kot Janez Krstnik). Horus je imel 12 učencev (apostolov), izvajali so čudeže, ozdravljal je bolne in hodil po vodi. Horus je poznan pod imeni: resnica, luč, božji sin, dobri pastir, jagnje božje... Izdal ga je Tifon (kot Juda Iškarijot), bil je križan, tri dni zakopan, na koncu je vstal od mrtvih .Podobne zgodbe premorejo še grška Attis in Dioniz, ter indijski Krišna in perzijski Mitra. In to vsi več tisočletij pred Kristusom! Na egipčanskih freskah je upodobljeno, kako sli oznanijo devici Mariji Izidi, da bo spočela Horusa.

|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PB ... imaš mogoče kakšen pisni vir ki podpira te trditve? aja, pa v tistem linku ki sem ga dal je ta trditev ki si jo napisal ovržena.. in vse je podkrepljeno z viri. Kater čudak se je spomnil vire, a?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Tisto kar si ti dal se nanasa na zeitgeist. Ne govorim jaz o njem...

Sem napisal da je to moje mnenje(in verjemi da mi ni bilo lahko pridi do njega). Je tvoja odločitev, če bos temu verjel oz ne mislim tako, če bos sam raziskoval..če se pa ne strinjas in pač slepo verjemsa razlagi, ki jo ponuja cerkev, pa tudi v redu. to ni moj problem. Vsak pač naj najde svojo razlago.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PB ... izgleda da imaš ti isti vir kot zeitgeist. Prosim, kje imaš vire, ki dokazujejo tvojo trditev? In nikjer nisem napisal da sem veren! Samo zavračam tvoje trditve, da je Jezus kopija drugih bogov in da naj bi bil v resnici simbol sonca. Najdi mi vsaj vir, ki dokazuje, da se je Horus rodil 25. decembra! Glede dioniza bi pa moral vedet da nima čisto nobene povezave z jezusom.
Pa še... Jezus se ni rodil 25. decembra! Ta datum se praznuje samo zato, ker so bila takrat poganska praznovanja in so zato pogani lažje sprejeli krščansko vero.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Zheegec ::

i386 je izjavil:

PB ... izgleda da imaš ti isti vir kot zeitgeist. Prosim, kje imaš vire, ki dokazujejo tvojo trditev? In nikjer nisem napisal da sem veren! Samo zavračam tvoje trditve, da je Jezus kopija drugih bogov in da naj bi bil v resnici simbol sonca. Najdi mi vsaj vir, ki dokazuje, da se je Horus rodil 25. decembra! Glede dioniza bi pa moral vedet da nima čisto nobene povezave z jezusom.
Pa še... Jezus se ni rodil 25. decembra! Ta datum se praznuje samo zato, ker so bila takrat poganska praznovanja in so zato pogani lažje sprejeli krščansko vero.

Kako lahko hkrati govoriš o religiji in dokazih? To preprosto ne gre skupaj. Najprej dokaze, da Bog obstaja, potem pa se lahko začnemo o "dokazih" pogovarjati. Kaj ima sploh veze, iz katere religije izhaja krščanstvo? Je pa vsekakor precejšnja možnost, da nova religija kopira od starejših, ampak to niti nima veze. Vse religije so out-dated.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

ALIEn3001, tu ne govorimo, če obstaja bog ali ne obstaja. Jaz sem se samo odzval na PB-jeve trditve, da je krščanstvo kopija ipd.
Kaj ima sploh veze, iz katere religije izhaja krščanstvo?
Jah, on je začel s tem trosenjem neresnic. Sicer pa, kaj ima veze kdo je avtor teorije relativnosti?? Bi bil ti tiho, če bi jaz recimo trdil, da je to Janez Novak?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

BigWhale ::

Ce je krscanstvo evolurialo iz poganstva, se ne pomeni, da je to poganska vera. :) Pa tudi, ce je, pa kaj pol? A zato je pa kaj manj dobra/slaba? :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Zheegec ::

Sicer pa, kaj ima veze kdo je avtor teorije relativnosti?? Bi bil ti tiho, če bi jaz recimo trdil, da je to Janez Novak?

Seveda ne. Ampak znanost in dokazi gredo skupaj z roko v roki. Religija pač ne. In govoriti hkrati o religiji in dokazih ne gre iz stališča vernika. Kot ateist pa seveda lahko rečem za dokaze za teorijo o kreacionizmu. Ampak jih ni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Jaz bi se tudi vprasal glede tistih virov iz conspiracyscience..datirajo v leto 1936.

Ne bom več razlagal, ker v te debate se nočem več spuščat, samo Jezus je kopija starejsih boznastev, poganskih religij, ki so častili sonce. To je moje dokoncno mnenje in noben mi ga ne bo spremenil s conspiracyscience in wanabbe viri.

In niso dokazi samo v t.i virih, ampak v simboliki. Kot je tista ko Juda Iskarijot s poljubom izda Jezusa. Kiss of death, kot ga pozna mafija, če ste gledali Botra;). No in znamnje, ki ga pusca skorpijon ob piku, je podoben poljubu. In 90 dni po poletnem solsticiju,preide zodaik iz skorpijona v kozorog(22/23 decembra)..


Jah, on je začel s tem trosenjem neresnic.


Dokazi da je Jezus obstajal. Če ze trdis da Jezus ni kopija starejsih bozanstev.

btw..kaj počne egipcanksi falus sredi vaticana?
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

Sem kje rekel da sem veren?? Jaz samo trdim, da Sv. pismo ni kopija in, da Jezus je obstajal (čeprav ne verjamem da je delal čudeže), da se Hor ni rodil 25. decembra ipd.

PB, ja in če datirajo v leto 1936?

Hjoo.... Italjansko kulturo in hebrejsko greš primerjat. Mojster, res.
22/23 december... in kaj ima ta datum veze z Jezusom?

Dokazi da je jezus obstajal.. preberi tist link :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PaX_MaN ::

Jaz bi se tudi vprasal glede tistih virov iz conspiracyscience..datirajo v leto 1936.

Kaj porečeš na Plutarha iz prvega stoletja?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Italijansko kulturo?LOL

Saj sploh ne vem kaj hočeš povedat.

Glej in se čudi:

|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PB ... kaj mi bo ta slika? Kje je kakšen zanesljiv vir.. knjiga??

"Isis and Osiris", Plutarch, translated by Frank Cole Babbitt, 1936, Vol 5 Loeb Classical Library.
aha, na ta vir si se obesil.. Če bi znal angleško bi vedel da je to prevod, ki je nastal 1936. "originalni pisec" je bil tale PaxMan - hvala za link :P

Od kod pa misliš, da sodobni zgodovinarji dobivajo pisne vire? Iz prohodnosti mogoče?

http://conspiracyscience.com/articles/z... Drugače je pa tudi dostih drugih virov.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

PB ... kaj mi bo ta slika?


Ali pa ta..



ne vem kaj ti bo, to je odviss od tebe


tem virom ne verjemem, raje mi podaj slikovne vire..sj ves lost in translations..
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

Tako sliko lahko jaz sam naredim. In ne vem od kje ti da to papeževo pokrivalo izhaja iz babilona.. kakšen pisni vir?

Edit:
Mitra (grško ????? lat. mitra), je visoko, dvorogljato obredno pokrivalo s trakovi vzdolž obraza, ki ga nosijo papež, škofje in nekateri opati kot znamenje svoje oblasti. Je trikotno oblike z dvema konicama in dvema trakovoma, ki padata na ramena.

Mitra kot papeževo liturgično pokrivalo se omenja od 7. stoletja, v 11. stoletju je papež pooblastil svoje škofe, da lahko nosijo mitro, pozneje je to dovolil tudi nekaterim nižjim dostojanstvenikom (opatom, kanonikom).

V Rimskokatoliški cerkvi se uporabljajo tri vrste mitre za različne priložnosti:

* mitra simplex [preprosta], (ime se nanaša na uporabljeni material), je izdelana iz belega grobo tankega bombaža ali svile, ter se jo uporablja največkrat na pogrebih in na Veliki petek. Prav tako jo uporabljajo škofje in drugi dostojanstveniki pri somaševanju. Kardinali v prisotnosti papeža nosijo preproste mitre iz belega damasta.

* mitra pretiosa [dragocena] je okrašena z dragimi kamni in zlatom in se jo uporablja ob nedeljah in večjih praznikih. Na tej vrsti mitre so danes dragi kamni le poredkoma.

* mitra auriphrygiata [pozlačena] je izdelana iz zlata ali sešita iz tkanine, stkane iz zlate in/ali srebrne nitke. Danes jo najpogosteje uporabljajo škofje pri podelitvi zakramentov.


vir: wiki

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Ne, je ne mores. Tako je na starih spomenikih predstavljen Dagon, semitski ribji bog.



Lej, nobena čustva ne želim prizadet. Mislim da si velik gorečnik, čeprav tega ne priznaš. V krščanstvu je ogromno taksnih in drugačnih običajev, simbolov, ki imajo precej več opravka s starodavnimi poganskimi religijami. Nič kar danes trdi krščanstvo ni to kar izgleda na prvi pogled..tudi krščanstvo ni prineslo kaj dobrewa človestvu, v preteklosti so bile vojne, prisilne pokristanizacije..(če ne bi bilo tega,kaj bi bilo danes s krščanstvom??) zdaj pa ej..hm marsikaj drugega.Mateski vitezi, ki so osebna vojska papeža je imela in ima svoje presdstavnike, hm marsikje. Od FBI do CIA direktorji so bili Malteski vitezi..hah conspiracije..Veš svet je zanimiv, ko se ne oklepas na PISNE vire, ampak pogledas tudi kaksno drugo stran, na drugačen način..

Over%Out
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PB... tisto ko sem rekel, da lahko tako sliko naredim sam, se je nanašalo na napisa pod sliko. Drugače pa ne vem, kaj imata skupnega ribja glava in tisto papeško pokrivalo.
Sem že parkrat povedal da nisem veren! Samo ta teorija mi je tako neumna da ne morem mimo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Je neumna če ne opazis simbolov. Sem že v eni drugi temi pred časom, govoril o moči simbolov. Marsikateri se jih ne zavedajo.

What are the most important and most used symbols of Sun Worship in paganism? The most important symbol is a circle, to represent the round orb of the Sun ["Magic Symbols", by Frederick Goodman, Brian Todd Publishing House, p. 38-39




|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PaX_MaN ::

PacificBlue je izjavil:

Ne, je ne mores. Tako je na starih spomenikih predstavljen Dagon, semitski ribji bog.



Lej, nobena čustva ne želim prizadet. Mislim da si velik gorečnik, čeprav tega ne priznaš. V krščanstvu je ogromno taksnih in drugačnih običajev, simbolov, ki imajo precej več opravka s starodavnimi poganskimi religijami. Nič kar danes trdi krščanstvo ni to kar izgleda na prvi pogled..tudi krščanstvo ni prineslo kaj dobrewa človestvu, v preteklosti so bile vojne, prisilne pokristanizacije..(če ne bi bilo tega,kaj bi bilo danes s krščanstvom??) zdaj pa ej..hm marsikaj drugega.Mateski vitezi, ki so osebna vojska papeža je imela in ima svoje presdstavnike, hm marsikje. Od FBI do CIA direktorji so bili Malteski vitezi..hah conspiracije..Veš svet je zanimiv, ko se ne oklepas na PISNE vire, ampak pogledas tudi kaksno drugo stran, na drugačen način..

Over%Out

Well, you've been punked:
In the thirteenth century David Kimhi interpreted the odd sentence in 1 Samuel 5.2–7 that "only Dagon was left to him" to mean "only the form of a fish was left", adding: "It is said that Dagon, from his navel down, had the form of a fish (whence his name, Dagon), and from his navel up, the form of a man, as it is said, his two hands were cut off." The Septuagint text of 1 Samuel 5.2–7 says that both the arms and the legs of the image of Dagon were broken off.[5]

H. Schmökel asserted in 1928[6] that Dagon was never originally a fish-god, but once he became an important god of those maritime Canaanites, the Phoenicians, the folk-etymological connection with dâg would have ineluctably affected his iconography.[7]

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

WarpedGone ::



Khm, I refuse to take seriously a man with a giant fish on his head.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

Ne vem kaj se tako obešaš na te ribe. Ne boš verjel, ampak egipt je pri morju, izrael tudi, v mezopotamiji pa so tudi ribe lovili. In vsepovsod so bile pomemben vir hrane. Čudno da je postala simbol v nekaterih kulturah, ne? :D aja, pa to pomeni da Delamaris kopira od egipčanov, ker ima ribo na konzervi?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Kaj pa predstavlja križ, ki je glavni simbol cerkve?


The Worship of the Dead (London, 1904), p. 226, Colonel J. Garnier wrote: "The cross in the form of the 'Crux Ansata' . . . was carried in the hands of the Egyptian priests and Pontiff kings as the symbol of their authority as priests of the Sun god and was called 'the Sign of Life'."



Jaz sem luč sveta. Kdor gre za menoj, ne bo hodil v temi, marveč bo imel luč življenja."
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

In kaj je narobe z razlago, da zato ker je bil jezus križan?
Ne rečem da niso v drugih kulturah uporabljali križa kot simbol, a to ne pomeni, da je zato krščanstvo kopija.
Ok, ta bo malo težja.. kaj pa pomeni INRI, in iz kje je pa to vzeto?

Edit: aja, kaj pa pravoslavni križ? je malo drugačen kot katoliški, veš? =)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

WarpedGone ::

INRI:
IESVS?NAZARENVS?REX?IVDAEORVM

Jezus iz Nazareta, Kralj Židov
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Ne rečem da niso v drugih kulturah uporabljali križa kot simbol, a to ne pomeni, da je zato krščanstvo kopija.


Niso uporabljali samo križa...Jezus je metafora za sonce. Verjemi.





|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PaX_MaN ::

PacificBlue je izjavil:

Kaj pa predstavlja križ, ki je glavni simbol cerkve?


The Worship of the Dead (London, 1904), p. 226, Colonel J. Garnier wrote: "The cross in the form of the 'Crux Ansata' . . . was carried in the hands of the Egyptian priests and Pontiff kings as the symbol of their authority as priests of the Sun god and was called 'the Sign of Life'."



Jaz sem luč sveta. Kdor gre za menoj, ne bo hodil v temi, marveč bo imel luč življenja."


Nič posebnega:
“Various objects, dating from periods long anterior to the Christian era, have been found, marked with crosses of different designs, in almost every part of the old world. India, Syria, Persia and Egypt have all yielded numberless examples . . . The use of the cross as a religious symbol in pre-Christian times and among non-Christian peoples may probably be regarded as almost universal, and in very many cases it was connected with some form of nature worship.”—Encyclopedia Britannica (1946), Vol. 6, p. 753.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PB.. ta svetniški sij ne najdeš samo nad jezusom. Ampak nad veliko svetniki, nad marijo nad ne vem kom še. To ni dokaz da je jezus bog sonca :)

WO... tiho, ne sprašujem tebe :P

Iesus Nazarenus, Rex Iudaeorum
to je pa sigurno egipčansko ali pa indijsko, ne? =)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Various objects, dating from periods long anterior to the Christian era, have been found, marked with crosses of different designs, in almost every part of the old world. India, Syria, Persia and Egypt have all yielded numberless examples . . . The use of the cross as a religious symbol in pre-Christian times and among non-Christian peoples may probably be regarded as almost universal, and in very many cases it was connected with some form of nature worship."--Encyclopedia Britannica


Tnx, to sem pač trdil.

Iesus Nazarenus, Rex Iudaeorum
to je pa sigurno egipčansko ali pa indijsko, ne? =)


To se nič ne dokazuje. Lahko bi bilo tudi WHTAELW.

PB.. ta svetniški sij ne najdeš samo nad jezusom. Ampak nad veliko svetniki, nad marijo nad ne vem kom še. To ni dokaz da je jezus bog sonca :)


Pač kult čaščenja Sonca...what does make it difference?
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PB... saj sem tudi jaz rekel da je križ prisoten v mnogih kulturah, a to ne dokazuje, da je krščanstvo kopija.

INRI je krščanski simbol, ni ponaredek! :) aja, pomeni pa Jezus iz Nazareta, judovski kralj. če nisi tega vedel :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Vem imam opravljneo birmo:)

PB... saj sem tudi jaz rekel da je križ prisoten v mnogih kulturah, a to ne dokazuje, da je krščanstvo kopija.


Ni samo kriz kopija.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

Potem jih pa naštej.. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Najbolj očiten plagiat je preobrazba bogov v svetnike. Nasploh pa je temelj judejsko- krščanske teologije EGIPČANSKA VERA: krst, posmrtno življenje, sodni dan, porod device, smrt in vstajenje, križanje, skrinja zaveze, odrešeniki, obhajilo, povodenj, "velika noč, božič", vse te pojme so poznali že stari Egipčani.

P-S

Zodiak kot simbol sonca je poganski (keltski) križ oz. križ zodiaka (križ s sklenjenim krogom). Jezus je na zgodnjekrščanskih upodobitvah upodobljen s križem za glavo, kajti JEZUS JE SONCE.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

Zakaj bi bila preobrazba v svetnike očiten plagiat?
krst? zakaj?
posmrtno življenje... tud indijanci so ga imeli... so tudi od njih skopirali?
za druge pa lahko malo razložiš, prilepiš kakšen vir....
aja, pa glede povodnje... Mogoče je zelo podoben epu o giglamešu, ne? Amm... veš, judje so prišli na zdajšnje območje iz mezopotomaije. In verjetno so bile tam nekoč hude poplave in je pač nastal tisti ep. Isto snov so imeli pa pisci stare zaveze. saj niso stvar takoj zapisali ampak se je prenašal ustno.
Imamo pa tudi slovenci podobno zgodbo... Ne spomnim se naslova ampak vem da se gre o Kurentu. Poguglaj in preberi.

Jezus je upodobljen s križem nad glavo, kajti bil je KRIŽAN.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Karaya žal to ne pomeni ničesar. Vpliv poganskih religij se pač kaže skozi različne oblike

aja, pa glede povodnje... Mogoče je zelo podoben epu o giglamešu, ne?


Točno!

Zgodba o Noetovi barki in golobici je plagiat Sumerskega epa o GILGAMEŠu iz 2600 B.C. Mit mojzesu je plagiat mita o SARGONu iz Akade iz 2250 B.C. Sargona položijo v košaro, da se izognejo detomoru in ga spustijo po reki. Najde ga Akki, dojilja iz kraljeve družine. Poleg tega je Mojzes plagiat od egipčanskega MISES, kretskega MINOS, ta pa končno od indijskega MANOU. Torej: MANOU- MINOS-MISES-MOSES. 10 božjih zapovedi, ki jih je Mojzes postavil, pa je vzetih iz 125. uroka egipčanske knjige mrtvih!

Vsakih 2150 let se sončni vzhod na pomladno enakonočje zgodi v drugem znamenju zodiaka. To nam omogoča kotno nihanje zemlje, ki se vrti na svoji osi. Pomikanje skozi vseh 12 znakov poteka približno 25800 let, kar imenujemo VELIKO LETO. Te dobe se v stvarnosti odvijajo v nasprotnem vrstnem redu kot pri horoskopu: od 4300 do 2150 b.c. je bila doba BIKa. Na koncu te dobe je Mojzes prepovedal častiti zlato tele in postavil 10 božjih zapovedi, Mitra v Perziji pa je zaklal BIKa. Iz te dobe so verjetno tudi informacije-legende z naših Gradišč, da je na vsakem zakopano zlato tele. Od 2150 B.C. do leta 0, je bila doba OVNa. Ovnov rog je eden od prepoznavnejših judovskih simbolov. Do leta 2150 bo trajala doba RIB, ki simbolizira krščanstvo. Jezus je z dvema ribama -RIBI in hlebom nahranil 5000 ljudi. In kaj bo prišlo za krščanstvom in Jezusom? Jezus je rekel: "sledite možu, ki nosi vrč vode", torej, sledite VODNARju.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PB.. sem ti razložil zakaj je podoben.



pa glede teh astroloških stvari:
The Age of Pisces (The Piscean Age)

Symbol of Pisces: Pisces.svg

The zodiacal signs:

* the vernal equinox (northern hemisphere) is occurring in Pisces;

The Age of Pisces is technically the current age and some astrologers believe it will remain so for approximately another 600 years. At that time, the vernal equinox point will no longer be facing Pisces, but moved into the constellation of Aquarius, thus beginning the Age of Aquarius. However, there are many astrologers who believe that the Age of Aquarius has already arrived or will arrive soon.
[edit] Timeframes

* Zodiacal 30 degrees:

* Heindel-Rosicrucian based interpretation: began in AD 498 (year understood as marking the "first point of Aries" alignment, Aries 0?, and the subsequent entrance in Pisces) and ends in ca. AD 2654 (the orb of influence started in ca. 222/220s BC).

Note: in this case, Aries 0° coincides with the Fall of Rome and subsequent "chaos" which gave origin to the Middle Ages (late 5th century); the orb of influence (10th degree of Aries) coincides with the pre-Second Punic War times (218-202 BC) and the earliest period that some of the Dead Sea Scrolls were written (200s; within the 72 years of the 10th degree).

* Neil Mann interpretation: began in ca. AD 1 and ends in ca. AD 2150. (coincides with the birth of Jesus, 5 BC)

* Constellation boundary year:

* Shephard Simpson interpretation: began ca. 100/90 BC and ends ca. AD 2680.


Katera letnica je zdaj prava?? =)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

Moses

And then there is the plagiarized story of Moses. Upon Moses' birth, it is said that he was placed in a reed basket and set adrift in a river in order to avoid infanticide. He was later rescued by a daughter of royalty and raised by her as a Prince. This baby in a basket story was lifted directly from the myth of Sargon of Akkad of around 2250 b.c. Sargon was born, placed in a reed basket in order to avoid infanticide, and set adrift in a river. He was in turn rescued and raised by Akki, a royal mid-wife.

Like most claims made by the movie, it could apply to many others. In fact, the story is similar, but it is not directly lifted. The similarities are that Sargon was put in a basket and thrown into a river and raised by someone else, but that is where the similarities stop -- unless Sargon being a gardener is the same as Moses becoming a prince. This story is similar to others as well, such as Karna, Oedipus, Paris, Telephus, Semiramis, Perseus, Romulus, Cyrus, and many others [65].

Furthermore, Moses is known as the Law Giver, the giver of the Ten Commandments, the Mosaic Law. However, the idea of a Law being passed from God to a prophet on a mountain is also a very old motif. Moses is just a law giver in a long line of law givers in mythological history. In India, Manou was the great law giver. In Crete, Minos ascended Mount Dicta, where Zeus gave him the sacred laws. While in Egypt there was Mises, who carried stone tablets and upon them the laws of god were written.

I imagine a lot of ancient people used tablets to write laws, considering they couldn't get poster board and markers at their local Walgreen's. The fact of the matter is that Moses probably got the laws from his father in law Jethro, a priest of Midian [65].

Glede mojzesa.... glede 10h zapovedi si pa preberi na tistem linku katerega sem ti dal....


vorantz... jah, kaj čmo :P

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

WO... ok :P

PB... podobna v tem da je bil najden v reki... ne pa da je prišel na kakšen položaj, prinesel 10 zapovedi ipd....
Rdeča katrca je sigurn kopija rdečga ferarija ker sta iste barve, ne? :P
Zgodbe so si podobne, ne pa da se ponavljajo...
A redki zgodnji kristjani so verovali zato, da bi kontrolirali množice?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

PacificBlue ::

Zgodbe so si podobne, ne pa da se ponavljajo...


Hudo.:D

A redki zgodnji kristjani so verovali zato, da bi kontrolirali množice?


Ne, to se je zgodilo s koncilom v Nici.

With the spread of Christianity, it has been argued that Christianity was influenced by pagan rituals in a number of ways.
Influence on Christian dogma in Late Antiquity, that is, the doctrine of the Christian Church Fathers in the 4th and 5th century, the Nicene and Chalcedonian creeds, including the questions of the Trinity and Christology. A strong influence here was Roman imperial cult, Hellenistic philosophy, notably Neoplatonism, and Gnosticism. Christological disputes continued to dominate Christian theology well into the Early Middle Ages, down to the Third Council of Constantinople of AD 680[citation needed];
Influences of Pagan religions Christianized in the Early Middle Ages. This includes Germanic paganism, Celtic paganism, Slavic paganism and Folk religion in general


To ali je Jezus v resnici živel, ali je bil malo bolj moder iz tistega časa..to ne vem. Zelo sem pa pristas tega, da je krščanstvo polno poganskih stvari, ki nimajo nič z resničnim Kristusom in njegovimi nauki...će je živel. Je pa RKC vpeljala poganstvo v krscanstvo...in postavila Jezusa kot sončno bozanstvo..to pa je razvidno iz marsičesa.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Tarzan ::

Krščanstvo ima ogromno zapuščino verovanj, ki so bila aktualna pred obstojom krščanske vere. Pogruntali so par novosti, da ne bi bilo vse skupaj prevelik zalogaj pa so na novo zapakirali stare simbole v nove okvirje in novo, moderno vero propagirali naprej. Bi rekel, da je skrajni čas, da se zgodi to ponovno, ampak sem opazil, da so na krščanstvu temelječe sekte še precej slabše. Ostale vere niso nič boljše.

Kdor slepo, dobesedno verjame bibliji je bumbar.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

PB.... hahaha.... ti pa si, citiraš samo tisti del, ki tebi paše, drugega, ki je pa vitalen pa izpustiš.
da ti jaz nekaj citiram: "you are wrong" (harry potter, and the half-blood prince)

Ja, tam so sprejeli nekaj stvari, ja... prej je bila pa vera zelo drugačna, ne? Tam so dodali nekaj stvari iz drugih ver, datum nekaterih praznikov dali na datum poganskih samo zato, da bi pogani lažje sprejeli vero. Ne pomeni pa to, da je krščanstvo kopija. Ni pa postavljen jezus kot sončno božanstvo, ker kolikor vem v cerkvi ne častijo sonca, ampak človeka, ki je verjetno živel od okoli 5 pred kristusom do okoli leta 30. Da je delal čudeže ne verjamem, moje OSEBNO mnenje je, da je bil intelektualec, ki je imel zeloo napredne nazore za tisti čas, ali pa je samo trosil okoli, da je božji sin. ne vem. v glavnem, imel je dosti privržencev, ki so ga naprej predstavljali kot božjega sina. Ni to neka simpl razlaga, ki je čisto realna? Ti pa iščeš povezave med egipčanskimi bogovi in jezusom. S tem da je 3/4 tvojih "dokazov" napačnih, ostali se pa delno skladajo, kar ne pomeni da so pravilni. Jaz pravim da je kopje (najstarejše najdeno je par 10k let staro) maketa rakete saturn V. Kopje in raketa sta podolgovate oblike in se končata v špico. Prekleti nasini znanstveniki, kopirajo tako staro stvar...

Tony1
Ja, lansko leto je imelo tudi nekaj novosti. Poguglaj za učnim načrtom, če je na netu in poglej :P

Tarzan
Ja vsak, ki je kdaj hodil k verouku bi moral vedeti, da je v bibliji ogromno prispodob ipd. in da je ne smeš brat dobesedno.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Tarzan ::

Ne pomeni pa to, da je krščanstvo kopija

Jaz bi uporabil besedo "Remake". Remake, kjer si režiser pusti nekaj svobode in doda nekaj svojega, podlaga pa je še vedno prvenec. ;)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

i386 ::

Pa tudi remake ni. Za krščanstvo lahko rečeš, da je nadgradnja judovske vere, ne pa poganskih...

antonija ::

Glede na to da so razlicne poganske vere praznovale _iste_ datume (sonceve oz. lunine), da so opravljale obrede z _enako_ simboliko, imele "special characterje" (svetniki, bogovi, ...) za iste zadeve, pol je zelo tezko trditi, se tezje pa dokazati da judovstvo, krscanstvo in islam niso samo copy/paste (z nekaj adjustmenti skozi cas) "originalnih" verovanj (narekovaji zato ker originala verjetno ne poznamo in ga nikoli ne bomo). Sploh ker so taisti poganski obredi za nekaj tisoc let starejsi od vseh sodobnih monoteisticnih verovanj.

Sej vem da se trenutno i386 lovi za slamice in bo probal najti lapsuse v vsakem postu ki mu ni po godu, ampak vseeno ostaja dejstvo da verjetno lahko za vsako "posebnost" krscanske vere najdemo podoben (tako zelo podoben da je ze kar malo scary) primer v verovanjih, ki so obstaja veliiiiko let pred krscanstvom. Vsi datumi, vsi obredi, vse uniforme, ... vse.

Za krščanstvo lahko rečeš, da je nadgradnja judovske vere, ne pa poganskih...

To je pa pac kompromis s katerim bi i386 rad zakljucil debato, pa ne vem ce mu bo uspelo. Ce je judovstvo kopija (bolje bi bilo povzetek in remake) starejsih verovanj in je krscanstvo remake judovstva, ... jah pol je krscanstvo precej blizu tega da je remake poganskih verovanj, s to izjemo da so bili "odkritelji" tolk leni da se jim ni dalo zbirat stvari na vseh koncih in krajih ampak so vzeli eno vero in iz nje n ardili svojo. Z istimi poganskimi koreninami, istimi poganskimi obicaji, istimi poganskimi prazniki, istimi poganskimi simboli, itd.

If it looks like a duck, walks like a duck and talks like a duck...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PacificBlue ::

Ni to neka simpl razlaga, ki je čisto realna?


Jaz sem ti dal boljso. Veliko boljso. Ki ni samo razlaga, ampak je dejstvo.

What are the most important and most used symbols of Sun Worship in paganism? The most important symbol is a circle, to represent the round orb of the Sun ["Magic Symbols", by Frederick Goodman, Brian Todd Publishing House, p. 38-39


Zdaj pa lahko grema preverit..


 Soncni simbol na vrhu kupole bazilike sv. Petra

Soncni simbol na vrhu kupole bazilike sv. Petra



 simbol poganskega boga Baala na papezev pokrivalu

simbol poganskega boga Baala na papezev pokrivalu



 pogasnki simbol boga Shamash/Baal

pogasnki simbol boga Shamash/Baal



 Kip sv. Petra..enaki simboli na steni. Soncni simbol na glavi.

Kip sv. Petra..enaki simboli na steni. Soncni simbol na glavi.





 Star of Ishtar

Star of Ishtar



 Star of Ishtar na pročelju zgradbe v Vaticanu

Star of Ishtar na pročelju zgradbe v Vaticanu



Zdaj pa resno mislim, da bo dovolj.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

i386 ::

PB.. to niso enaki simboli.. so samo vzorci podobne oblike.. kot sem rekel.. kopje je tudi podobne oblike kot raketa pa zato še ni raketa.
antonija... Napisal sem, da se ne ve na kater datum je bil jezus rojen, križan ipd. Cerkev je postavila božič na 25. december zato, ker so takrat imeli praznik tudi pogani in so tako lažje prestopili v krščanstvo.
Pa povej mi, v kateri drugi veri je božji sin imel 12 učencev, bil križan, ustal po 3h dneh?
Za judovstvo je pa znano, da pred njim ni bilo enake vere, vse druge so bile politeistične, judovstvo je pa monoteistična. Krščanstvo pa seveda izvira iz judovstva. Saj je bil Jezus jud, kristjani ga slavijo/mo kot božjega sina, ki je bil napovedan v stari zavezi ipd.
««
«
1 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139418 (122534) Mrakw
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278035 (67793) gruntfürmich
»

Scientologija: STRUP za razumnost in neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9315313 (12510) Alek

Več podobnih tem