» »

Še ena tema o Bogu - Intelekutalno bojišče

Še ena tema o Bogu - Intelekutalno bojišče

1 2 3
4
»

jype ::

echo> Logika je dokazana nedvomno.

Ampak to je tavtologija.

echo> Še malo onesnažujmo z radarskimi žarki, pa se bo ziher našlo kakšno.

Sam bi smatral, da je to par magnitud manj verjetno, kot da najdemo dokaz, da je teorija o evoluciji napačna.

AmokRun ::

A smo bli poleg, ko so se vrste razvijale?

Da. :D

Lion29 ::

AmokRun je izjavil:

A smo bli poleg, ko so se vrste razvijale?

Da. :D


nedvono.... vrste se konstantno razvijajo... o obstoju evolucije je na miljone in miljone dokazov.... sploh ne vem kaj tle tumbate, da ni dokaza... na miljone jih je
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T-h-o-r ::

ja, za boga pa zaenkrat niti 1 oz. razni tipa sv. avguštin ;((
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

echo ::

Ne morem verjet, kak težki znate bit.
Seveda smo bili poleg, ampak smo nabiral jagode in iskal naslednjo samico za razplod.

Daj mi naštej nekaj izmed teh milijonov neposrednih dokazov za evolucijo.
Evolucija drži, ker vse ostale teorije prejudicirajo poleg še božjo entiteto, ki jo je še težje razložit.

Vprašanje ni najbolj primerno za ta kviz, ker uporablja besedne zveze "certain proof" in "essential", če se prav spomnim. Je pa aktualno in pogosto v konfliktu.

Ste zagrabli še kakšen drug metek?

AmokRun ::

Ne morem verjet, kak težki znate bit.
Seveda smo bili poleg, ampak smo nabiral jagode in iskal naslednjo samico za razplod.

Še zdaj smo poleg.

Daj mi naštej nekaj izmed teh milijonov neposrednih dokazov za evolucijo.
Evolucija drži, ker vse ostale teorije prejudicirajo poleg še božjo entiteto, ki jo je še težje razložit.

Tukaj.
Nimamo pa neposrednega dokaza nastanka nove vrste. Se pravi, da bi v laboratorij zaprli psa, ki bi se toliko spremenil, oziroma njegovi potomci, da bi imeli novo vrsto. Ampak vrste so itak umetne. Ko se skozi čas nabere dovolj sprememb pač rečemo: "O lej, nova vrsta!". :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Aston_11 ::

Ni mogoče dokazati boga. Niti dokazovati.

echo ::

Damn, na bakterije se pa res nisem spomnil.

Vrsta je skupina živih bitij, katerih potomci so plodni.
Nastanka nove vrste mislim da v desetletjih moderne znanosti nismo zaznali.

Ni dokazov o bogu? Existence of God @ Wikipedia
Zberi si svojega. Recimo ontološki. Ali posthumni bog.
Mene ne prepriča noben. So pa zanimivi za razmišljanje.
Ontološkega še kar nisem pokapiral, čeprav mi je Saladinov posthumni bog razumljiv.

nuclear ::

Lažje je vedno neko višjo silo vključit, če nekaj ne razumeš, in potem je problem rešen ane. Tako razmišljajo verniki.

Drugače pa ni dokazov o bogu, ne o tem zdaj niti o tisih poli bogovih aka grških rimskih(multiple)... Zlo zanimivo. Včasih je blo bogov na tone, zdaj pa so morali skrčiti seznam, ker se jim ne ljubi več vseh častiti.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

AmokRun ::

echo ::

Aja, sem se sedaj spomnil ure filozofije, ko je razlagala ta argument:
Bog ima vse lastnosti. Torej ima tudi lastnost bivanja. Torej obstaja.

Dobri časi, ko je bilo vse novo :)

Saladin ::

Ontološki argument vedno podajajte (vsaj) v možni navezi multiversa/past eternitya in idejo posthumanega boga.

Argument sam po sebi namreč ni prepričljiv - v navezi teh dveh fizikalnih pojmov pa dobi povsem novo in realno dimenzijo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

echo ::

A sta ta dva res v takšni navezi? Meni se zdi, da sta tudi vsak zase zadostna. Sploh ker se je v past eternityju (če je resničen) že vse možno tudi zgodilo; tudi bog, če je res možno imeti vse lastnosti, ki definirajo boga. Če se izključujejo, potem se tudi bog ni mogel zgoditi in je govora samo o izredno zmogljivi entiteti. Kar tut ni slabo.

Že dolgo nisem imel toliko težav z razumevanjem nekega argumenta.
Ontological argument @ Wikipedia
Evoga, še ena tavtologija (moja nova najljubša beseda btw) ...

nuclear ::

http://bit.ly/n5DG3R
http://bit.ly/pMeNsa

Tale križ bi po mojih izračunih(če predpostavljamo, da je vrednost LE $20.000) preprečil lakoto vsaj 400 otrokom letno.
http://ezinearticles.com/?Mega-Churches...

According to the ministry organization, "Feed My Starving Children", it only costs about $55 a year to save the life of a starving child. And, based on their statistics, between five and six million children die from starvation each year throughout the world.

Article Source: http://EzineArticles.com/6068224

In the midst of these sobering numbers, we find the appalling truth regarding the finances of the Christian Church in America. According to statistics from "The Yearbook of American and Canadian Churches" and "The National Center for Charitable Statistics", Christian churches and ministries in America have a total annual income from donations of approximately eighty billion dollars.

Article Source: http://EzineArticles.com/6068224
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

echo ::

Kaj ima to veze s konjskimi dirkami?
To naj bi bil po tvojem dokaz, da bog ne obstaja, saj ne bi dopustil lakote v Afriki?
Kaj si osem star?
A nisi nek magisterij vpisal?
Bog pomagaj.

Zakaj ne bi raje iskali rešitve vzroka lakote, kot pa da jo podpiramo?
Saj ne rečem, da so začasne rešitve slabe, ampak naj bo poudarek na začasne.

nuclear ::

No ker sam nisi zmožen dojeti pomena mojega posta, ti bom razložil.

Prilepil sem dobroto cerkve, ki iz vseh donacij pobere $80 miljard letno(tudi recimo od mene skozi davke), kar bi lahko pokrilo celotno svetovno lakoto, ČE bi cerkev res delovala kot dobrodelna organizacija(glede na to, da imajo ustanove po vsem svetu).
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

echo ::

Hvala za razlago, čeprav nima veze z bogom in to temo.

Cerkev je institucija. Ni božja roka. Ima Boga v vseh svojih porah, ampak še vedno dela to, kar se ji v končni fazi splača. In afriška lakota je črna luknja. Več hrane kot jim daš, več jih bo naslednje leto hotelo več hrane. V zameno pa ne bodo storili nič, razen širili bolezni in otroke.
Cerkev veliko stori s tem, ko financira svoje šole in študentske domove, vlaga v gospodarstvo in družbo, od katerih je dobila finance.
Afriški problem je veliko globlji, kot se ti zdi.

nuclear ::

Dej ne nakladaj. $80 miljard. Še enkrat. Seveda ma veze z bogom. Cerkev je mafija, ki nateguje ljudi, ti pa ji plačajo denar. Globalna mafija. Denar pa kot si rekel financira v svoje šole, KJER SO NOVI REKRUTI, v študentske domove KJER SO NOVI REKRUTI,...

"vlaga v gospodarstvo in družbo, od katerih je dobila finance".. se ti mogoče tole zdi logično? Zakaj bi dajala denar nazaj tistim, ki so ga prispevali? Logic boy.
Denar ostaja v vatikanski banki, kjer se pere na tone keša iz vseh mafijskih združb.. Sploh pa ne rabm razlagat ker se tep in podobnim ne da dopovedat.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

echo ::

Da imam sam 80 milijard ne dam niti centa Afriki.
Koliko si jim pa ti letos nakazal? S petdesetimi dolarji rešiš otroka pred lakoto ... A ne bi bilo lepo, če bi bilo to res?

Rekruti, smešna beseda. Saj po eni strani so res, ampak suma sumarum je pa še vedno veliko dobrega od Cerkve in njihovih podanikov, čeprav se kakšnemu včasih utrga, čemur se je težko izognit, vera gor ali dol.

Zakaj bi dajali denar nazaj tistim, ki so ga prispevali? Saj ga ne dajo nazaj. Samo zberejo ga na kup in naredijo na primer nov študentski dom ali gimnazijo. Ali pa arhivirajo ogromne baze zanesljivih podatkov o rojstvih in smrtih. Mogoče kupijo kakšno socialno kritično podjetje, ki potrebuje nov zagon. Ali pa investirajo v najcenejšega slovenskega internetnega ponudnika. Ziher grejo tut na kurbe kdaj, pri 80 milijardah se to edino spodobi.
Pri investiranju obstajajo tudi veliko bolj učinkovite institucije od Cerkve, o tem ni dvoma.
Dvomim pa, da denar ostaja v Vatikanski banki, kjer ga perejo. Tega po mojem še ti ne verjameš.

Če nečesa ne moreš dopovedati večji skupini ljudi, je to jasen znak, da nekaj s tvojim dopovedovanjem ne štima. Ni pa nujno, lahko da ima cel svet okoli tebe oprane možgane. Kar pa ni preveč verjetno, a ne da ni?

nuclear ::

Jaz ne lažem nobenemu za profit. Jaz ne obljubljam v prazno, da bi mi doniral denar. To je nateg. Razumeš? Isto kot je nateg piramida ali pa, da bo nekdo dostavil iPhone, potem pa jih ne..

Jaz ne nakazujem nobenim dobrodelnim ustanovam, ker je to vse povezano s cerkvijo. Unicef, rdeči križ, karitas, večino denarja gre mafiji, nekaj pa simbolično, če gre v prave roke.
Bom doniral, takoj ko bom zmožen narediti eno odpravo in sam nabaviti material za revne. Trenutno nimam $80 milijard(noben ni rekel, da moraš imeti toliko ali pa vsaj približno), ampak glede na to, da počasi krade cerkev tudi od mene(kot davkoplačevalec), je logično, da gre ta denar za pomoč. Ampak ne, treba je delati zlate križe in pozlatiti cerkve. Banda.

Cerkev suma sumarum ne naredi ničesar, kar ne bi normalno vzgojen človek dosegel sam. Torej suma sumarum, biti dober človek, imeti rad ljudi okoli sebe itd, itd. Če rabiš za to namišljenega prijatelja, je to za mene duševna bolezen. Moje mnenje pač. Pravica razmišljanja in govora.

"Samo zberejo ga na kup" in pospravijo v svoj žep, 0,000001%(oziroma zahtevano vsoto za rekrut stavbe) pa namenijo škofijskim gimnazijam oziroma podobnim rečem.

Vlagajo, arhivirajo, gradijo.. Vse zaradi svojega interesa, in ne zaradi interesa ljudi. Dvomiš, da denar obstaja v Vatikanski banki. Tukaj bova končala.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ZaphodBB ::

Nuclear ni ateist ampak Islamski džihadist.

echo ::

"Ostaja" in "obstaja", velika je razlika med tema dvema besedama.
Med ateist in antiteist tudi. (Anti-clericalism @ Wikipedia je verjetno še bolj natančen pojem)

Glede tega ali Cerkev nateguje ... žal si ljudje želijo takega natega. Daje jim upanje, da bo njihovo nepravično stanje povrnjeno nekoč v nebesih. Jaz ne nucam takšnih obljub, niti ti ne. Tudi zame predstavljajo mašilo pred "pravim" svetom. A še enkrat: ne potrebujejo vsi tvojega razsvetljenega pogleda na svet. Nekatere pomiri že misel, da bodo zveličani in jim bo povrnjeno za svoja odrekanja.

S tvojimi napadi na njihovo šibko osebnost nisi ravno splezal po moralni lestvici.

Shegevara ::

Gledam naslov teme in gledam nuclearjeve poste in ne znam jih povezat. Nuclear, sploh nas ne zanima kako ti udihaš po cerkvi pod krinko, da verjamejo vsi v istega boga. Dosti je tega. Odpri drugo temo za te tvoje pekoče probleme s cerkvijo pa boš tam razlagal, kako so hudobni pa gor pa dol.

nuclear ::

Lol, kdo je reku, da jaz razsvetljujem in, da mora kdo moje poste upoštevati... Lmao. Svoboda govora in razmišljanja.

@ZaphodBB ti že veš.

Shegevara, ne rabim odpirat teme o golazni, ker me niti ne zanimajo. To temo sem izkoristil, ker me je ZaphodBB sam povabil, in sam je vedel, DA EDINE ODGOVORE, ki jih bo lahko ponudil so:

"Nuclear ni ateist ampak Islamski džihadist."


- Rineš zanalašč nekam, na silo, ker nimaš nobenih pametnih odgovorov. Peba, če bi ti bil normalen človek(torej nevernik kot rečemo), bi moje odgovore že zdavnaj sprejel za globalne. Ne bi jokal, zakaj "samo" cerkev vzamem v primer. Še enkrat in zadnjič, sem ateist, in največ informacij, ki sem jih v zadnjih letih prebral na internetu je bilo o krščanstvu, zato potlej dajam neko osnovo za odgovore iz krščanskih krogov. Vsi verujete v enega boga, tko da je to globalno. Če govorim v imenu cerkve, govorim v imenu globalnega verovanja v enega boga, v en GLOBALEN nateg,.. Pa če je to islam, krščanstvo. Ampak kot sem rekel tip ve, ampak je aroganten človek.

"Ampak neverjetno kako zelo se spoznaš na cerkev glede na to, da nisi kristjan in nimaš nobene izkušnje z njo. Kaj če bi rajši govoril tisto kar poznaš in sral po svoji kulturi? Hvala lepa."

- Zelo veliko berem kaj se dogaja. Ti si kristjan(po duši ali kulturi karkol praviš), in nimaš nobene informacije kaj se o njej dogaja, ker te tudi ne zanima, in zato niti ne bereš. Jaz ne serjem po nobeni kulturi(vera nenazadnje ni kultura ampak nateg), ampak govorim dejstva, ki so. Zakaj bi "sral" po neki religiji, če rečem, da imajo $80 miljard profita od natega, 6milijonov otrok pa vsako leto umre zaradi lakote? A mogoče ker sem omenil besedo "nateg"? Če ne bi bil nateg, bi dobrota cerkve ohranila teh 6mio otrok pri življenju. Evo spet sem islamski mudžahedin rofl.

Ti kurac mali boš meni očital nekonstruktivnost? Če te pa že zanima odgovor - ima tvoj deda takšne tegobe zato, ker je njegov sin naredil takega vnuka.

A kdo razbere, da si je sam odgovoril na ta post?

Kaj spet mešaš meglo. Moje vprašanje je bilo povsem enostavno, zakaj ne udrihaš po Islamu in Islamskih duhovnikih, če si imel že z njimi slabe izkušnje.

Jaz nisem vernik, ampak krščanska kultura je moja kultura z dobrim in slabim. In zaradi tega mi gre na jetra, da ti kot musliman (in lahko se dereš kolikor češ, celo življenje boš musliman) žališ mojo kulturo in moje prednike."

Še en dokaz, kako človek rine v nekaj kar ni logično. Verjetno je tako učen, da manevrira in spreminja temo in odvrača pozornost drugih ljudi z neko silo, ki je totalen nesmisel. ZaphodBB me je sam izzval v to temo, samo ZATO, da bi nastal konflikt, ampak ko jaz začnem govoriti, je vse kar lahko on odpiše:

"Ti si musliman, ti si islamski džihawhateverthef"...
Seveda, not. Tip zaradi tega ker je brezobrazen, še sam sebe prepričuje v neke iracionalne fakte.
Pa od kod ti dobiš odgovore, iz katerga dela možganov?

Jaz ti samo pravim, da sekaj po Islamu, pa boš imel čisti mir pred menoj. Mojo kulturo pa pusti pri miru, kot jaz pri miru pustim tvojo.

Še en totalno nelogičen post. Kako ne "sekam" po Islamu, če govorim, da je vera nesmisel? Spet rine v nekaj na silo, samo da ima kaj odpisat, v bistvu pa nič konstruktivnega.

Anyways, niti en konstruktiven reply iz strani ZaphodBB.

Zaključek:
ZaphodBB ve, da kar govorim je možno oziroma je res, v njegovi glavi. Ker ne more spraviti nič konstruktivnega v odgovor, pa sili in blinda druge v tej temi z povsem iracionalnim odgovorom: "nuclear je džihad, terorist; hoče vojno allah".. wtf Lol. Ti nekaj povem ZaphodBB? Isti si kot ameriška politika. In vsi vemo kaj dela ameriška politika danes. Pere možgane svojim lastnim prebivalcem zaradi profita.

Zaključek #2:
Povedal sem veliko dejstev v tem topiku. Odločil sem se, da neham postat, ker je nesmisel. Moj cilj v svetu je, da je vsak človek dober do drugega, da se spoštujemo(noben ni perfekten pri spoštovanju, tudi sam ne spoštujem vsakega, iskreno povedano.. razlog za to pa je stupidity ljudi). Da se odpravijo razlike med bogatimi in revnimi, v Sloveniji vse več družin živi na meji, odpuščajo ljudje nimajo kaj jesti.. In vedno več bo tega v prihodnosti.

Kako se ljudje odzovejo na odpuščanje in lakoto, gredo v cerkev ali ĐAMIJO, in žrtujejo še tisti zadnji denar za cerkev in "boga", da jim nameni boljše življenje v prihodnosti. Žalosti me to. Žalosti.

Odpraviti lakoto po svetu bi bilo lažje, če bi ljudje SAMI se odpravili(tisti, ki so zmožni) v revno državo in nakupili moke in ostalih živil. Če bi se vsaj nekaj od teh $80 miljard namenilo kakemu novemu razvoju na bogih področjih, izobraževanje. Itd.

So: Be good, be respectful, don't harm other human being = profit človeških src. Ampak to se ne bo nikol zgodil v tem sistemu, ker ljudi ne zanima kdo je lačen, ampak koliko denarja bo v njihovih mošnjah.

Peace out.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

49106 ::

Mar živimo v sredjem veku, da je cerkev kriva za vse težave?

CoolBits ::

one bullet

Za boga potrebujemo več dokazov (oz vsaj bolj trdne) kot za evolucijo, ker se marsikatero neumnost počne v njegovem imenu... v imenu evolucije pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

49106 ::

Neumnosti lahko počnejo tudi v tvojem imenu.

CoolBits ::

Ja ampak jaz obstajam in sem živ dokaz da sem. Kdo drugač tole tipka? ;)

49106 ::

Če bi pa te iste neumnosti počeli v imenu pravice, bi pa bilo naenkrat vse ok?

CoolBits ::

Dovolj je že, da priznavaš, da se je delalo neumnosti v imenu neke fiktivne osebe.
Da se pa delaš neumnega zraven pa nima veze tukaj... :))
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30349733 (36817) s1m0n
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139424 (122540) Mrakw
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366370 (60451) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117049 (101659) PacificBlue
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21328735 (25361) jzgorisek

Več podobnih tem