» »

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera

««
17 / 20
»»

i386 ::

Deusvult, vidim da zelo dobro poznaš krščanstvo, ja. Če bi imel kaj pojma bi vedel, da se jezus ni rodil leta 0! Ampak 4-7 let prej se mi zdi. (če je tista zvezda res Halleyev komet celo 12 let prej) Ne vem točno, je že dolgo kar mi je to govoril župnik. Da so postavili leto 0 nekaj let kasneje je pa kriva napačna ocena, saj jim ni za zamerit, ne?

DeusVult ::

DarwiN je izjavil:

Kakšna debata neki, ko pa tip niti ne dopušča možnosti, da se lahko moti. On ne le verjame, ampak ve.. "Brez dvoma ,dokazano dejstvo."


A vi pa slučajno jo? Vse, kar odstopa od ateističnih prepričanj se a priori zavrača, verniki pa po vašem nimamo idej, ampak viruse. Kdo je tu slabši?

Več kot očitno je, da se ateisti tako defenzivno obnašate iz podzavestnega strahu pred Bogom. Ker vsak človek se mora zavedati, kaj ga čaka, če celo življenje živi v laži pred sabo in pred Bogom. Nekaterim to praznino namesto Jezusa zapolnijo lažne vere, ateizem pa vas pušča prazne in dojemljive taki vrsti sovraštva do vseh, ki Boga ne zanikajo. Še bolj patetični ste od blaznežev, ki kršijo najbolj osnoven predpis - ne imej drugih bogov. Božji volji se lahko upirate samo to življenje.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

CoolBits ::

Glej... nobenega strahu ni (pred čim le?) in dokaza o tem kar govoriš tudi ne... tko da nima smisla.

In ne biblija ni noben dokaz o obstoju boga (drugega itak nimate), na tak način so lahko tudi slovenske novice dokaz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Thomas ::

Does your initial bias contains the Bible?

Apparently it does. Mine does not.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

XsenO ::

Folk folk folk
Namesto, da se matrate iskati neotipljive dokaze samo poglejte na komarje. Nihče pri zdravi pameti ali vsemogočnosti bi ustvaril tako nadležno in nekoristno vrsto.
1 + 1 = 1

DarwiN ::

A vi pa slučajno jo?


Seveda dopuščamo možnost, da se motimo, kot tudi vsi ti veliki znanstveniki, ki te tako motijo, pravtako pa tudi večina zmernih vernikov.

Kako lahko nekdo prepričano trdi, da nek stvarnik nikakor ni ali ne mora obstajati. Ne gre, tako kot ne za zobne vile, duhove, big foota in Loch Ness pošast. Le stališče je edino pravo, da vse te ideje zavrneš dokler nimamo dovolj dokazov.

Seveda torej obstaja neka mjhna možnost. Da pa bi obstajal krščanski bog, kot je opisano v Bibliji, ali pa kateri drug izmed ~10.000 specifičnih bogov v katere so, oziroma še vedno ljudje verjamejo, je pa možnost pač še toliko manjša.

Ravno tako je možno, da vsi živimo v simulaciji znotraj računalnika, ali pa matrix varianta, ali pa varianta kjer si samo ti resničen, vsi in vse ostalo pa neka vrsta simulacije, itd, itd..

Vendar racionalni ljudje nato nimajo te privilegije, da bi se tu ustavili. Kaj šele, da bi kar tako izbrali eno izmed teorij. Avtomatsko se postavi vprašanje, kdo je pa ustvaril boga, kdo je pa ta računalnik ustvaril, kdo je ustvaril in nadzira to simulacijo, itd..

Ker če verjameš, da je bog/računalnik/simulacija večno in od nekdaj, zakaj potem ne bi kar rekel, da je vesolje večno, oziroma multivers, in tako odstraniš eno nepotrebno neznanko, oziroma jo v primeru multiversa vsaj zamenjaš z manj napihnjeno..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DeusVult ::

A lahko prosim nehate s tem klovnom? Kako lahko resno jemljete človeka, ki Boga primerja z poganskimi kulti? Ker jaz ga ne morem.

Thomas pa spet hlini intelektualno debato s pisanjem v angleščini.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Bias ::

DeusVult je izjavil:

A lahko prosim nehate s tem klovnom? Kako lahko resno jemljete človeka, ki Boga primerja z poganskimi kulti? Ker jaz ga ne morem.


Ah kaj vse ti ne moreš. Zakaj se mi pri tvoji veri obrača želodec? Zakaj mi je tvoj Bog tuj? Ah, pa saj ni kriv tvoj Bog...kriva je tvoja vera in tvoj odvraten odnos do drugačnih. Tvoja pisana Božja beseda spisana od Svetega duha. Ali drugače (povzeto iz teksta iz nekaterega drugega foruma, avtor žrec Peruna):

1. Poganstvo ni ekskluzivistična veroizpoved tipa ''veruj ali pa boš pogubljen''.
2. Poganstvo ne pozna posrednikov med Bogom in osebo in nima drugih načinov za napačne, jih ne zavrača, in jih ne poskuša uničiti z nasilnimi sredstvi.
3. Poganstvo ne trdi, da je edina resnica.
4. Poganstvo ne ''zapre vrata'' k Bogu niti ne zavrača ''alternativnih poti''.
5. Poganstvo vzpodbuja ''pluralizem'' in ''svobodno izbiro''.
6. Poganstvo zavrača enotnost delovanja, verovanja in obnašanja. Odnosno nima potrebe po, niti ne izdaja fatve ali ustanavlja inkvizicijska sodišča za nadziranje vernikov.
7. Poganstvo svet ne deli na dva izključujoča se in nasprotujoča si dela vernikov in nevernikov.
8. Poganstvo nima določenih dogem ali doktrin, ki bi jih naj vsiljevalo drugim z džihadi ali križarskimi vojnami ali pa s pritlehnim trgovanjem.
9. Poganska zgodovina (predkrščanska) ni sosledje grozot, zmot in zatiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

oldguy ::

A lahko prosim nehate s tem klovnom? Kako lahko resno jemljete človeka, ki Boga primerja z poganskimi kulti? Ker jaz ga ne morem.


Heh, kaj ti misliš da tebe kdo jemlje resno?

Pejdi rajši en očenaš zmolit... [yawn]

Thomas ::

Lahko zmagaš v tej debati DeusVult, hitro.

Jaz ti bom priznal primat in prvenstvo in prav. Naloga je pa enostavna.

Pokaži mi enega, ki je od molitve ozdravel. Enega samega v zgodovini.

Vendar ne navadnega hromca ki je shodil, božjastnika ki ga ni več metalo ... ampak amputiranca, ki mu je kaj odneslo nogo ali roko, potem mu je pa ta po molitvi zrasla na novo.

Ker imamo brezverci en smotan občutek, da Bog ne zna zagotoviti, da bi komu odstranjen ud spet zrasel nazaj.

Če poveš za enega takega, si znagal v Božjem imenu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

hamax ::

A lahko prosim nehate s tem klovnom? Kako lahko resno jemljete človeka, ki Boga primerja z poganskimi kulti? Ker jaz ga ne morem.

A se lahko prosim nehas oglasati? Kako lahko kdo resno jemlje cloveka, ki misli da je glavni junak neke 2000 let stare zbirke pravljic cisto tapravi bog? Ker jaz ga ne morem.

DarwiN ::

Jaz bi mu že prisodil nekaj malo kredibilnosti, če samo pojasni kako je lahko Švedska med vodilnimi na svetu v zdravstvu, ko pa ima ~85% ateistov in "nihče" ne moli. Rak, ožilje, življenska doba, you name it, povsod so pri vrhu.

Torej, ali tiste zelo verne države molijo za druge reči, ker jim zdravje pač ni tako pomembno, ali pa molitev ne špila, bogu ni mar, je navaden prick, oziroma ne obstaja. Sem izpustil kakšno možnost?

Sicer še ni dokaz, je pa lep indikator.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hamax ::

Zanimivo je tudi to, da smo ljudje vedno manj verni, zivimo pa vedno dlje.
Znanost je ocitno enostavno premocen nasprotnik.

DeusVult ::

Mit o skandinavskem ateizmu...

Church of Sweden
Members 6,751,952
Percentage 72.9 %

Church of Norway
Members 3,848,841
Percentage 79.2%

Church of Denmark
Members 4,479,214
Percentage 80.9%
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Bias ::

DeusVult pa spet hlini intelektualno debato s pisanjem v angleščini. (kot zna on očitati Thomas-u)

innerspace ::

DeusVult>
Več kot očitno je, da se ateisti tako defenzivno obnašate iz podzavestnega strahu pred Bogom. Ker vsak človek se mora zavedati, kaj ga čaka, če celo življenje živi v laži pred sabo in pred Bogom.

Meni je pa ocitno, da je vera izkaz podzavestnega strahu pred bogom, bogabojecnost, kolektivne ideje o bozji figuri(kot sem ze nekoc omenil, je bog projekcija ega na absolut), fear of The Big Other.
Ateizem je tu na boljsem, ker odpira prostor v umu za odkrivanje cistejse slike sveta, ki si jo verniki(teisti) s privzetimi idejami kolektivno zamegljujejo.
DeusVult, sele ko bos to resnicno dojel, bos stopil na pod odresitve.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Lion29 ::

ma kako se vam sploh se da ukvarjat z njim... mislim, da smo vsi dokaj jasno povedali in obrazlozili svoja stalisca... z nekim pinkponkom levo in desno ne bomo dosegli nic... le takim osebkom kot je DV bomo dali vec moci, naso energijo, nas cas, zivce in se kaj....

naj pridno hodi k masi in bo potem odresen...

skoda je samo v tem, da mu pol ne bom mogu recet----

Ha-ha.. I told you so!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

DeusVult- Švedi so verni in tako pripadajo cerkvi kot jaz. Ker so krščeni namreč.. Sicer so pa najbolj ateistična država kjer samo eden od desetih pravi, da je religija pomembna v življenju.. Pogooglaj malo, ~85% jih ne verjame v boga....
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Thomas ::

Hja, DV, izpuščaš lepo priliko spreobrniti ateističnega grešnika v pobožnega pravičnika.

Mene namreč.

Vse kar moraš storiti je to, da pokažeš na enega, ki mu je čudežno zrasel ud nazaj, ko je za to milost molil.

Sej so molili, misliš da ne?

No, zdej mi pokaži ENEGA, ki ga je Bog uslišal.

To, da je molil za dobitek na loteriji in ga dobil, ne šteje. Ker so ga dobili tudi taki, ki niso molili.

Ampak še nobenemu brezvercu in nobenemu verniku ni Bog dal uda nazaj.

A ne zna?

Če zna, zakaj tega še ni naredil?

Če je, grem že jutri k maši.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bias ::

Pa za kaj bi ti DV to dokazoval?

Poglej, tudi če je Bog, ji jaz res ne zaupam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Thomas ::

DV mi mora to dokazat iz krščanskega usmiljenja. Da se moja duša ne cvre vnemar v večnem ognju.

Vsi smo božji otroci in DV mi mora nuditi to prvo pomoč, da se obrnem k veri in zveličam svojo dušo, če lahko.

Samo DV tega noče. Ali pa ne more, ker tudi Bog pač ne zna narediti, da bi odsekana roka zrasla nazaj.

Ne vem katera varianta.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hamax ::

Mit o skandinavskem ateizmu...

23% of Swedish citizens responded that "they believe there is a God".
53% answered that "they believe there is some sort of spirit or life force".
23% answered that "they do not believe there is any sort of spirit, God, or life force".

Toliko o pridnih svedskih kristjanih.
23% procentov jih verjame v boga.

Bias ::

Thomas, Človek, podprt z božjo milostjo, odgovarja s poslušnostjo vere. To pomeni, da se popolnoma izroči Bogu in sprejme njegovo resnico, za katero jamči On, ki je resnica sama. Verovati v enega samega Boga terja: spoznavati veličino in veličastvo Boga; živeti v zahvaljevanju; zanesti se na Boga vselej, celo v nezgodah; priznavati enoto in resnično dostojanstvo vseh ljudi, ustvarjenih po božji podobi; dobro uporabljati ustvarjene reči. Krščanska vera nam daje gotovost, da Bog ne bi trpel zla, ko ne bi tudi iz zla storil dobro. Bog je to že čudovito uresničil ob Kristusovi smrti in vstajenju: iz največjega moralnega zla, namreč iz umora svojega Sina, je izvedel največjo izmed dobrin, Kristusovo poveličanje in naše odrešenje. Izvirni greh, v katerem se rodijo vsi ljudje, je stanje pomanjkanja prvotne svetosti in pravičnosti. Je greh, ki smo si ga "nakopali", ne "storili"; je stanje rojstva, ne osebno dejanje. Zaradi enote izvira vseh ljudi izvirni greh prehaja na Adamove potomce s človeško naravo "ne po posnemanju, ampak po razmnoževanju". To prenašanje izvirnega greha je skrivnost, ki je ne moremo v polnosti razumeti.

Torej Thomas, veruj...za to ne potrebuješ DeusVult-a.

Je tako DeusVult?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Lion29 ::

pismo eno in isto smo govorili par dni nazaj [:S]

Thomas: kaj si ti nor? daj nehaj... kaj je to takega, da zraste roka nazaj... po pisanju nekih zelo ucenih in verodostojnih ljudi,pred vec kot 2.000 leti, je Bog OZIVEL 2 človeka... najprej Lazarja, nato pa še samega sebe, ko je bil inkarniran v Jezusa Kristusa.... rast izgubljenih udov je igrca za otročičke!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

hamax ::

Torej Thomas, ceruj...za to ne potrebuješ DeusVult-a.

Torej se se nihce ni dovolj izrocil bogu, da bi mu nazaj zrasel ud? Kaj pa izginil rak ali pa le glavobol?

Thomas ::

Za raka in glavobol trdijo, da jim ga je Bog odvzel, ker so dovolj molili.

Ampak tudi ateistu brezbožnemu se pozdravi rak ali glavobol.

Nobenemu brezbožniku in nobenemu pobožnemu pa ne zrese roka nazaj. Kar ni možno brez molitve, očitno tudi z molitvijo ni.

Torej se se nihce ni dovolj izrocil bogu, da bi mu nazaj zrasel ud?


Prmej, ja. Tele amputirance Bog nekako diskriminira. Zakaj? Noče ali ne more.

Če noče, so extra grešniki? Če ne more ... pa švoh Bog.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bias ::

Ne sodi Boga in njegove volje in odprlo se ti bo kraljestvo nebes.

innerspace ::

Clovek 'se izroci bogu', ko telo umre. Udi ne bojo nikoli zrasli z bozjo pomocjo...no ja, razen ce ti bog da dovolj znanja za kaj takega naredit:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Thomas ::

Ne sodi Boga in njegove volje in odprlo se ti bo kraljestvo nebes.


Sej kdo ga pa sodi? Samo sprašujem, kakor se sprašuje, kdaj je maša in če je že blizu kakšno romanje.

Ker če so tile amputiranci od Boga zavrženi a priori in vsi ... mi je jasno, zakaj zanje ni čudeža, medtem ko se drugih čudežev tare. Vsak svetnik jih ima ene par. Ampak nobena roka ali noga pa ni zrasla nazaj.

Zakaj? Bog noče ali ne more. Menda pa ja smemo teološko razpravljati?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hamax ::

Ne sodi Boga in njegove volje in odprlo se ti bo kraljestvo nebes.

Le kaj ima ta bog za bregom, da se tako zelo boji kritike.
Ali pa se kritike bojijo le tisti, ki prodajajo "bozjo voljo"?

donfilipo ::

Bias je izjavil:

Ne sodi Boga in njegove volje in odprlo se ti bo kraljestvo nebes.


Že kaka 'židovska' denarnica bi zadoščala:))

Na žalost, pa skepsa prinese dvom v cel konstrukt 'uniformnega big otherja'. Ta sicer ostane, a povsem podpira in večinoma celo spodbuja tako imenovani ateizem. Ker se ta bolj sklada z lastno logično razlago vsega. Boleča, kot znanstvena razlaga je, včasih nudi rešitve, drugič je polovična, tretjič pa povroča več nesreče, kot koristnega znanja.

Religija, v kolikor je iskrena, v sveti preproščini, in če je pravilno usmerjana od 'papežev', ni tako slaba stvar. Mnogim nudi uteho. Ateizem sam (initial ateism, with no big other:), je ne. Je treba projekcijo EGA na splošno, navižati tako, da meni, da imamo NOVO pravo vero in dobre, boljše rešitve:)) Na žalost, pa je klasična religija, dostikrat v konfliktu interesov s sojenjem pravilnosti zapisanega in poizkusi pravilnejše razlage, vsaj v principu. Čeravno se lahko sčasoma tudi nehote vrine kaka 'sled boga'. In seveda, včasih pa veličastno zmaga skeptik in dvomljivec.

Ali se človek po smrti izroči bogu, ali komunalcem, je spet eno tako občutljivo vprašanje. In vsi bi želeli tisto prvo, tudi ateisti:)) Ampak seveda tudi najvernejši, se včasih globoko v srcu bojijo, da imajo prav drugi>:D

Je pa vsekakor res, da če se že bog ne pusti prepričati z molitvijo, je to mogoče pri človeku, po temeljitem premisleku. Tudi kak roka bo 'zrasla nazaj'. Pa bodo vsi zelo globoko v sebi, namesto: 'hvala dr.Frankenstein' rekli hvala bogu8-)

Torej NEKDO, ki zna z dvemi ribami in 5 hlebcev kruha nahraniti miljone duhovščine in pri tem nuditi vernikom uteho, je preprosto ČUDEŽ. Ampak v 'gumarabiki' jih je ogromno, ne povsem pojasnjenih. NI čudno, da so ga pribili na križ, je pa čudež, da je danes bolj 'živ' kot pred 2000 leti8-)

Jezus je takrat pomenil revolucijo. V nekaterih bistvenih pogledih, jo danes še bolj. V drugih je seveda OUTDATED, ker so prišla druga obdobja. Je pa vsekakor zanimivo, kako se družba in posameznik, s to interakcijo dandanes, in že vekomaj, ubada.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

In zakaj bi bil ljubosumen na druge bogove, če ti ne obstajajo? To mi tudi ni preveč jasno. Kot da bi bil ljubosumen na ženine neobstoječe ljubimce. To je že mau patološko.

Al pa če sem brezverec, kaj pa mu to hudega dene. En črv kot jaz, verjel vanj ali ne, ni omembe vredno. Če pa je, naj mi pa nakloni milost, da bom spregledal.

Magari v obliki amputiranca, ki mu je zrasla noga nazaj, taleseno pa zdaj nosi na rami okoli, v večjo slavo božjo. Magari.


Tudi kak[a] roka bo 'zrasla nazaj'. Pa bodo vsi zelo globoko v sebi, namesto: 'hvala dr.Frankenstein' rekli hvala bogu8-)


Hehe, ja, nehvaležnost do človeka, je često maskirana kot "hvaležnost Bogu". Tudi to je pomemben faktor.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ljubosumje pogosto nima veze z dejanskim stanjem, in tudi bog zelo malo. Notranja struktura poteka misli je odločilnejša!

Da Jezusa sprejmemo za boga je potrebna miselna akrobacija in deluje, če pa bi priletel biokirurg iz prihodnosti napravljen v jezusa, bi ga pa nemara lahko tudi potolkli s krepeli. No ti časi so na srečo počasi mimo!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Bias ::

donfilipo je izjavil:

NI čudno, da so ga pribili na križ, je pa čudež, da je danes bolj 'živ' kot pred 2000 leti8-)


Ah kera dobra :) dons prodam naprej (na pikniku)haha

Kot tista: "Hec more bit, so rekl židje, predn so Jezusa na križ prbil."

Thomas ::

če pa bi priletel biokirurg iz prihodnosti napravljen v jezusa


Bi nosil gorjačo za hrbtom in naklestil glupe domorodce, če bi bilo treba.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ne bi ga pamtili kao dobrog čoveka nego kao džavola:))
Pa čeprav je joshua samo malo božal oni bi pa dejansko naredil, da roka zrase nazaj:))

Ampak kot rečeno. Časi so hudičevi in zadeva postaja obratna;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

drejc ::

Jest se sploh nebi zapletal o tem ali Bog obstaja ali ne, ker to ne more voditi v nikakršno konstruktivno debato, oz za tistega na obeh bregovih argumentacije so nasprotni samo trolli. Tudi je to vprašanje bolj namenjeno teologom, kot pa inženirjem, znanstvenikom ali average vernikom.

Znotraj znanstvene struje se trenutno bije tiha bitka ali je vera nepomemben/škodljiv evolucijski byproduct (Dawkins) ali evolucijska adaptacija "organa" med ušesi, se pravi ali smo hardwired za vero ali ne in zakaj.

link1
link2
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

rezator ::

Iz debate sem se umaknil že dolgo nazaj, ker ste šli, po mojem mnenju, nekateri predaleč. Hočem napisati samo to, da če vas že res zanima vprašanje, ki se je pojavljalo od nekaterih nedolgo nazaj v tej temi; če je Bog res vsemogočen in poln jubezni, zakaj potem dopušča bolečino in zlo na tem svetu?, si preberite knjigo Koliba (William Paul Young), ki da na to večno vprašanje, oziroma boljše da rečem, da ponudi, neverjeten jasen in izviren odgovor.

Nočem delati nikakršne promocije tukaj, samo knjigo trenutno berem (do knjig sem res kritičen in ta je med mojih top 3), in sem se spomnil na to našo debato. Tako, da če vas že res zanima to vprašanje in še mnoga druga, iz te podobne tematike, je knjiga zelo izviren in drugačen odgovor, kakršnega še nisem zasledil djugje.

Po eni strani mi je malo žal, da sem spet načel to temo, samo nisem si mogel kaj, da nebi.

"Izjemno knjižno delo, ki vas popelje naravnost v srce in naravo Boga sredi bridkega človeškega trplenja. Osupljiva zgodba vas bo pripravila do tega, da boste o Božji osebi in načrtih razmišljali širše, kot ste kadarkoli sanjali."

David Gregory, pisatelj

Priporočam, tako eni, kot tudi drugi strani, ki (so sodelevali) sodelujejo v tej temi.

LP, Peter.
Some people feel the rain. Others just get wet.

AmokRun ::

Kakšen link, kjer se da knjigo kupiti?

Fadil ::

Knjigo sem prebral do polovice in začetek je zelo berljiv. Ko pa sem prišel v kolibo pa se mi je zadeva ustavila... Izgubil sem navdih in čakam da me spet prime. Kupiš pa jo lahko tukaj, pa še brez poštnine je:
http://www.bookdepository.co.uk/book/97...

DarwiN ::

če je Bog res vsemogočen in poln jubezni, zakaj potem dopušča bolečino in zlo na tem svetu?


Kot za to filozofsko vprašenje in mnoga druga, za vse je treba reči eno stvar, in sicer:

Več kot milijarda kristjanov je na tem svetu. Toliko biased kreativnosti in želje po verovanju in dokazih (ali pač "dokazih"). Miijarda ljudi, toliko fiozofskih teorij, toliko knjig, toiko člankov, toliko radio in TV oddaj/postaj. Enostavno na to vprašanje najdeš vse potencialno možne "odgovore". Ene ljudi prepriča eno pojasnilo, druge ljudi pač drugo, a vsa imajo nekaj skupnega, eno stvar - vsa pojasnila imajo natanko 0 kredibilnosti in dokazov. Vsa so iz trte zvita, brez logike ali racionale..

Vsak močan vernik bi si naj pri sebi razčistil vse te odgovore, da lažje spi ponoči. Na menuju imaš tako 10+ možnih pojasnil in pač eno kupiš...No, eni zmerni verniki pa ta vprašanja enostavno ignorirajo.

Zakaj bi vsemogočno vsevedno bitje sploh zahtevalo neko priznanje ali oboževanje? Zakaj bi se ukvrjal z nekimi izvirnimi grehi, peklom, nebesi, hudičom. Milijon vprašanj in vsa so popoln nonsense, kjer te ne reši nobena knjiga, le razum in logika..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lawler ::

Se mi zdi da bi bilo boljše če bi se bolj ukvarjali s spiritualnostjo kot pa s temi verami :)

rezator ::

AmokRun je izjavil:

Kakšen link, kjer se da knjigo kupiti?


Tukaj je slovenska, ki je nekoliko dražja.
http://www.svetknjige.si/article.aspx?a...

Darwin, sem že dva mesca nazaj spoznal, da tej temi nebo konca. Ne trdim nič kako je in zakaj je tako in nebom nič več pameti prodajal v tej temi :) Dal sem samo predlog za eno knjigo, če koga pač zanima. Vidim, da zanima vsaj enega.

"Rutinsko ne upoštevamo pričevanja o olajšavalnih okoliščinah. Z drugimi besedami, tako smo prepričani o pravilnosti naše sodbe, da zavračamo dokaze, ki jih ne potrjujejo. S takšnimi sredstvi ni mogoče priti do ničesar, kar bi si zaslužilo ime resnica."

Marilynne Robinson

Vsebina v tej temi nebo prepričala nevernika, da bo veroval in vernika, da bo nehal verovati, to je se kar želim povedati s citatom :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

DeusVult ::

Priznam, da knjige nisem in ne bom bral, ampak že najkrajše iskanje po naslovu pripelje do kupa člankov, kjer je jasno razloženo, da je njen avtor v popolno zmoti glede Boga in da se predpostavke, na katerih njegova knjiga temelji ne skladajo z Biblijo, Božjo besedo. Zdi se, da je avtor ateistični aktivist, ki hoče širiti laži pod krinko Kristjana, ki se "sprašuje" o Bogu. Kristjani se o Bogu ne sprašujemo, ker vemo Resnico.

http://www.gracebible-online.org/GBC/Th...
http://www.svchapel.org/resources/book-...
http://www.gotquestions.org/The-Shack-r...
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

DarwiN ::

Saj pa gre za fikcijsko delo.. Avtor je enostavno izbral prepričljivo in čustveno tematiko. Tako dramatična izguba hčerke in pa pogovor z bogom...Popoln marketing... Tudi to, da tip sprva niti ni nameraval izdati te knjige širši javnosti je del marketinga...

Ampak saj to pri mnogih vernikih ni važno...Znanstvena fantastika ali karkoli, samo da dobro dene.. Čitam, da so mnogi evangeličani v Ameriki idejo te knjige že vzeli za svojo in se baje lepo prodaja kot tista prava božja beseda.. Ne tista "tvoja" DV, ampak tista prava, ena in edina, če zastopiš...

Enim paše ta fikcija, drugim pač druga oblika... Ko si enkrat prodal "dušo" (beri - razum), potem so vse opcije odprte, polne avtoritete in kar naenkrat še kako resnične. Le željo je treba pokazat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

nurmaln ::

DeusVult je izjavil:

Kristjani se o Bogu ne sprašujemo, ker vemo Resnico.


Prepričanje - Verovanje
Prepričanje ali verovanje v epistemološkem smislu pomeni, da oseba ki "verjame v nekaj", to smatra za resnično. Na primer, da oseba verjame oziroma ima prepričanje da je danes torek, preprosto pomeni, da trditev "Danes je torek" sprejema za resnično. Prepričanje je subjektivno, resnica pa objektivno stanje, neodvisno od posameznika.

Resnica
Za prepričanje ali verovanje ni nujno, da je stvar, v katero oseba verjame, resnična. Po drugi strani pa, da bi lahko nekaj vedeli, to ne sme biti neresnično. Na primer oseba verjame, da je določen most dovolj varen, da ga lahko prečka. Pri prečkanju mostu se ta pod težo podre. Rečemo lahko, da je oseba verjela, da je most varen, vendar je bila ta vera napačna. Napačno bi bilo reči, da je oseba vedela, da je most varen, saj preprosto ni bil. V primeru, da bi most zdržal, bi oseba posledično lahko trdila, da je vedela, da je most varen, za njen prehod, vsaj v tistem trenutku. Da bi nekaj lahko označili za vedenje, mora dejansko biti resnično.

Upravičenje
Klasična definicija védenja terja, da je prepričanje ne samo resnično, temveč tudi upravičeno - na nek način pojasnjeno ali definirano. V skladu s to definicijo ni dovolj, da oseba verjame v neko resnično trditev, temveč mora za to imeti tudi dober razlog. Implikacija tega je, da ni mogoče razširiti védenja samo zato, ker bi bilo po naključju nekaj resnično. Na primer bolna oseba brez medicinskega znanja, z optimističnim odnosom do življenja, lahko verjame, da se bo hitro pozdravila. Četudi se to prepričanje izkaže za resnično, oseba ni mogla vedeti, da se bo hitro pozdravila, saj je bilo njeno prepričanje neosnovano.


Skratka verniki ne VESTE, ampak kvečjemu VERJAMETE.
Sam tolk da razumemo o čem govorimo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

49106 ::

nurmaln je izjavil:


Skratka neverniki ne VESTE, ampak kvečjemu NE VERJAMETE.
Sam tolk da razumemo o čem govorimo.


Fixed.

CoolBits ::

V nekaj kar ni oz ne obstaja pač nemoreš verjet ali vedet... tko, da je to normalno za ne vernike :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

nurmaln ::

@Messiah
Na svetu obstaja več tisoč različnih religij, od katerih ima marsikatera več različnih bogov. Kdor bi želel zanikati eksistenco boga, bi najprej moral poznati vse različne definicije boga, teh pa je lahko prav toliko kot vernikov po svetu.
Pravi opis ateista ni "Oseba ki verjame, da bog ne obstaja", temveč "Oseba, ki ne verjame da bog obstaja" oziroma še bolj natančno "Oseba, ki ne verjame trditvam o obstoju boga". Ateizem je torej odsotnost vere v boga in ne pozitivna trditev da bog ne obstaja.
Kljub zgoraj navedenem ni nenavadno, da nekateri ateisti v pogovoru pravijo, da bog ne obstaja. Seveda gre za praktično rabo jezika v vsakodnevnem življenju in ne za definitivno trditev, tako nekako, kot lahko vsak od nas reče, da škrati ne obstajajo, pa čeprav tega nihče ne more definitivno dokazati.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

49106 ::

Se strinjam z zadnjima postoma. Vernik verjame, nevernik ne verjame, nobeden pa ne ve. Je pa človek premlad, da bi odgovoril na to vprašanje, pa čeprav se radi igramo boga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()
««
17 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139449 (122565) Mrakw
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278058 (67816) gruntfürmich
»

Scientologija: STRUP za razumnost in neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9315314 (12511) Alek

Več podobnih tem