» »

Formula 1 2011

Formula 1 2011

««
22 / 23
»»

ripmork ::

To dirko sem spremljal na BBC-ju, in komentatorja, (ki ju za razliko od slovenskih rade volje označim za strokovnjaka - Brundell, Coulthard) sta bila mnenja, da je bila to običajna dirkaška nesreča. Bruno ni imel prostora/časa za umik, Michael je pač prehitro zapeljal na noter... enostavno zgodilo se je.

TribesMan ::

V temle zgoraj objavljenem intervjuju Kimi pravi da "DRS" ni bistvena novost saj se ga upravlja enako kot včasih "prednje krilce" (to govori tam okoli 2:05-2:20...

Kaj sem zamudil? Kdaj so bila prednja krilca premična ali nastavljiva iz volana?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ripmork ::

Če se prav spomnim, je lahko dirkač s pomočjo gumba na volanu 2x na krog spremenil naklon elementov na prednjem krilcu.
*sezona 2009

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Super Sonic ::

Če se prav spomnim, je lahko dirkač s pomočjo gumba na volanu 2x na krog spremenil naklon elementov na prednjem krilcu.
*sezona 2009


Ja, krilce je šlo gor in dol za 6 stopinj (večina je imela gumbe ob strani, ne na volanu).

V temle zgoraj objavljenem intervjuju Kimi pravi da "DRS" ni bistvena novost saj se ga upravlja enako kot včasih "prednje krilce"


Ne vem če je to čisto isto kot si on to predstavlja, ker zadek hitro pobere če ni dovolj podtlaka in se DRS odpre. Verjamem, da je imel RB s tem zelo malo težav, saj sta oba dirkača odpirala DRS pred ostalimi, toda ostali so bili s tem sistemom precej previdni. En tak tipičen primer je bil letos Maldonado v Monzi (parabolica - boljšega posnetka nisem našel):


Bruno ni imel prostora/časa za umik, Michael je pač prehitro zapeljal na noter... enostavno zgodilo se je.


Tako ja, in sem si že mislil, da so dali mir, ko je zelo pozno prišlo obvestilo, da ima Senna kazen. Wurz mislim, da se je izrekel proti kazni, ampak ni kej dost pomagal.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Potrjeni vozniki za 2012
http://www.formula1.com/news/headlines/...

Red Bull Racing Renault
1 Sebastian Vettel (DEU)
2 Mark Webber (AUS)

McLaren Mercedes
3 Jenson Button (GBR)
4 Lewis Hamilton (GBR)

Ferrari
5 Fernando Alonso (ESP)
6 Felipe Massa (BRA)

Mercedes
7 Michael Schumacher (DEU)
8 Nico Rosberg (DEU)

Lotus Renault
9 Kimi Raikkonen (FIN)
10 TBA

Force India Mercedes
11 TBA
12 TBA

Sauber Ferrari
14 Kamui Kobayashi (JPN)
15 Sergio Perez Mendoza (MEX)

STR Ferrari
16 TBA
17 TBA

Williams Renault
18 TBA
19 TBA

Caterham Renault
20 Heikki Kovalainen (FIN)
21 Jarno Trulli (ITA)

HRT/TBA
22 TBA
23 TBA

Marussia Cosworth
24 Timo Glock (DEU)
25 Charles Pic (FRA)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Super Sonic ::

Mmmm, zanimivo, Ferrari zapušča FOTO... (poleg Ferrarija je še eno moštvo zapustilo FOTO in to je Red Bull - oboje je uradno)

Maldonado je dal na mizo dovolj cekinov za še eno sezono. Di Resta naj bi vozil v Force Indiji, poleg koga? Zame bo najbolj zanimiva odločitev STR Ferrarija, sem pa 99%, da bo Buemi letel ven.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Pa zakaj Buemi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ABX ::

Alguersuari je odličen med dirko. In TR je rookie ekpia za Red Bull in vedno iščejo naslednjega talenta.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Super Sonic ::

Eden od njiju bo moral it, 99% zaradi Ricciarda, ki bo zamenjal nekoga (že lani so zaradi odličnih testiran Ricciarda skoraj spraznili mesto v ekipi, ampak je Alguersuari uporabil vsa svoja poznanstva in zadržal mesto, ker je bil v 2010 očitno slabši dirkač).

Letos se je zgodba v bistvu ponovila, razlika je le v tem, da je imel Buemi mnogo več smole med dirkami in da je Alguersuari vendarle prilezel na nek nivo dirkanja.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Dr_M ::

Super Sonic: ce se pokomentiram tvoj komentar na starost dirkacev. Obregnil si se ob MS in Rubensa. Zakaj nisi se omenil recimo de la Roso, ki je se starejsi od Rubensa, ali pa recimo Jarno Trulli, ki je tudi zelo blizu, koneckoncev pa tudi Webber ni vec najmlajsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ja strinajm se Dr M pa tud smešno je De le Rosa ki nima veliko dirk za sabo,večinoma je bil testni dirkač in me prav zanima kaj bo z njega.

Super Sonic ::

Zakaj nisi se omenil recimo de la Roso, ki je se starejsi od Rubensa, ali pa recimo Jarno Trulli, ki je tudi zelo blizu, koneckoncev pa tudi Webber ni vec najmlajsi.


Zato ker se mi ni dalo pisat še o teh - vsi našteti so samoumevni. Webber je pa za naštete dirkače pravi mladenič.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Dr_M ::

Webber je star 35 let, recimo Trulli 37 ipd..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Super Sonic ::

MS je letik 69, Webber 76, ipd.

Leta v stvari sploh niso važna, je pa dejstvo, da nihče od naštetih ni več sposoben SEZONE, ne dirke, odpeljati na vrhunskem nivoju. Eno dobro dirko na specifični stezi v F1 lahko odpelje par tisoč dirkačev, med tem, ko je cela sezona nekaj povsem drugega in ravno to je čar svetovnega prvaka (kdor koli že je).

Rubens, MS, de la Rosa, Trulli; vse to je dirkaški pase, da se tako izrazim. Njihova najboljša leta so mimo, vsi so poročeni, imajo otroke (nekaj kar ne boste videli pri Lewisu, Buttnu, Alonsu, Vettlu, ipd, še kar nekaj časa) in čas je, da pride v polje nova garda mladih agresivcev. Tako pa omenjeni vozijo bolj kot ne za zabavo. Ampak F1 je pač taka, jaz tega ne bom spremenil, je pa to moje mnenje.

Webber je pa še vedno malček drugačna zgodba, saj je vsaj lani lahko držal stik z Vettlom, čeprav ga je sledji v zaključku povozil in letos povsem razmontiral ter postavil v kot. Če slednji sezone 2012 ne bo začel na nekem drugem nivoju, bo tudi 2012 izgubljena sezona v enem iz med najboljših dirkalnikov v polju. Škoda, ker bi tam lahko sedel kdorkoli od podmladka, ki prihaja.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Dr_M ::

Sicer se strinjam s tebo, da gredo lahko vsi nasteti fotri v pokoj. :)
Kar so dosegli pac so, bolje tezko ce bo kaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

TOP ::

Se strinjam tudi jaz da MS in ostala zastarela garda naj gre v pokoj,je pa tud res F1 se je zelo spremenila,ker sedaj vsi gledajo kje bi dobili denar in kdo bo v moštvo pripeljal najbogatejše sponzorej.Drug pač iščejo izkušene dirkače,ker dobiti nekoga da bo sam avte razbijal ne pride za moštvo upoštev.Zakaj so MS takoj uzel se ve on je v moštvo pripeljal ogromno denarja in izkušenj,čeprav izkušnje bi lahko tud na drugačen način od njega dobili,kot kakšen pomočnik recimo.Me pa zelo zanima,kaj bo naredil Raikonen močno upam,da bo na nivojo Kubice,sam se bojim da bo spet avte razbijal kot pri Reliju.

JC Denton ::

Vprašanje, kdaj, če sploh se Kubica vrne. Kimi mi ni bil nikoli prav všeč, vseeno mu pa privoščim dobre rezultate, po možnosti tudi kakšno zmago.

Bi se pa dotaknil tega, kar govorijo pri Ferrariju, da je potrebno nekoliko omejiti (zmanjšati razvoj in vložek v) aerodinamiko in sprostiti razvoj motorjev. Upam da bo temu tako, ko se vrnejo turbo motorji čez nekaj sezon.

ttommy ::

JC Denton je izjavil:

Vprašanje, kdaj, če sploh se Kubica vrne. Kimi mi ni bil nikoli prav všeč, vseeno mu pa privoščim dobre rezultate, po možnosti tudi kakšno zmago.

Bi se pa dotaknil tega, kar govorijo pri Ferrariju, da je potrebno nekoliko omejiti (zmanjšati razvoj in vložek v) aerodinamiko in sprostiti razvoj motorjev. Upam da bo temu tako, ko se vrnejo turbo motorji čez nekaj sezon.


Najbrž ti ni bil všeč zato, ker ni takšen nastopač in govornik ali pa jokica kot veliko ostalih v F1. On je dirkač in ne nastopač. Zato mi je pa vedno bil in bo No1.
Gamer

JC Denton ::

ttommy je izjavil:

Najbrž ti ni bil všeč zato, ker ni takšen nastopač in govornik ali pa jokica kot veliko ostalih v F1. On je dirkač in ne nastopač. Zato mi je pa vedno bil in bo No1.


Pravzaprav mi je bilo to pri njem kar kul, mogoče všeč ni bila prava beseda, pač sem bil bolj fan drugih moštev oz. dirkačev v tistem času, ko je on zmagoval. Tako, da sem ponavadi navijal proti njemu.

Super Sonic ::

Priporočam ogled (sem pogledal na dušek oba dela):
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Blinder ::

zaribu motor v tem posnetku. low end bearing. pa ventil je tolkel po batu. pa tut ko so odstranli glavo se gred ni htela več vrtet ker je bil blok deformiran. pa ko so spustili olje vn so bli koščki kovine v olju :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Super Sonic ::

Ja drži. Iz taprve "katrce" pobran v inlajner. Res zanimiva zadeva, da tudi nekatere predpozicije za sezono 2013.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Alexius Heristalski ::

TOP je izjavil:

Se strinjam tudi jaz da MS in ostala zastarela garda naj gre v pokoj,je pa tud res F1 se je zelo spremenila,ker sedaj vsi gledajo kje bi dobili denar in kdo bo v moštvo pripeljal najbogatejše sponzorej.Drug pač iščejo izkušene dirkače,ker dobiti nekoga da bo sam avte razbijal ne pride za moštvo upoštev.Zakaj so MS takoj uzel se ve on je v moštvo pripeljal ogromno denarja in izkušenj,čeprav izkušnje bi lahko tud na drugačen način od njega dobili,kot kakšen pomočnik recimo.Me pa zelo zanima,kaj bo naredil Raikonen močno upam,da bo na nivojo Kubice,sam se bojim da bo spet avte razbijal kot pri Reliju.

Nič se ni spremenila, vedno je bilo tako.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ripmork ::

Nič se ni spremenila, vedno je bilo tako.

True that.
Zgodnja devetdeseta so bila celo najbolj reprezentativna doba tega početja.
Veliko ekip se je trlo, marsikatera od njih pa je izpadla še pred sobotnimi kvalifikacijami. Dirkači so se v zadnji polovici štartne vrste menjali kot spodnje gate, med njimi se je našel marsikateri bogati sinek (že pojavitev na dirki je bila uspeh za te kalibre).

Me spomni na eno stran z malce grdim imenom - f1 Rejects
med čakanjem na predstavitve novih dirkalnikov je tu tu zadost branja:P

PrimozR ::

No, gotovo je, da v prihajajočih letih ne bodo imeli takšnih problemov z motorji, kot jih je imel Cosworth v temle filmčku. Danes v dveh klikih izveš lastno frekvenco vsakega dela v CAD modelirniku, to pa nato primerjaš z delovnimi frekvencami v motorju in takoj veš, če bodo kje problemi.

Blinder ::

evo eno formulo iz začetka 90-ih :) W12 http://www.f1fanatic.co.uk/2009/06/29/l...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ABX ::

ripmork je izjavil:

Nič se ni spremenila, vedno je bilo tako.

True that.
Zgodnja devetdeseta so bila celo najbolj reprezentativna doba tega početja.
Veliko ekip se je trlo, marsikatera od njih pa je izpadla še pred sobotnimi kvalifikacijami. Dirkači so se v zadnji polovici štartne vrste menjali kot spodnje gate, med njimi se je našel marsikateri bogati sinek (že pojavitev na dirki je bila uspeh za te kalibre).

Me spomni na eno stran z malce grdim imenom - f1 Rejects
med čakanjem na predstavitve novih dirkalnikov je tu tu zadost branja:P


Haha, še zdaj se spomnim izraza "mobile chicanes" ki je prišla ven tista leta.

http://richardsf1.com/2010/05/11/top-10...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

JC Denton ::

Sem pogledal uni posnetek od Arnouxa, kako je blokiral Prosta, da bi ga le-ta prehiteval za krog. Če bi kdo zdaj delal kaj malo podobnega bi takoj dobil kezen vožnje skozi bokse, če ne celo postanek ali diskvalifikacijo.

Pa ta Arnoux je imel še nekaj dobrih dvobojev v svoji karieri, v tistih boljših letih ali dveh.

Icematxyz ::

Brez kazni, kar bi bilo najbolj smiselno? Schumacher se je rahlo preveč basal v ovinek. Okej, imel je prednost oz. pravico do izbire svoje linije, a enostavno je ponovil napako izpred štirih let. Očitno tudi leta izkušenj v nekaterih primerih ne odpravijo trme.


Glej, če si nekoga prehitel in ti po tem dejanju predre zadnjo gumo je vprašanje, kdo je tukaj "tramast". Napako je naredil Senna in za to bil (rutinirano) kaznovan. Osebno mi je za "kazen" v tem primeru vseeno, ampak pač bi še kdo v tej temi napisl, da je napako naredil MS. Smešno.

Oh cmon, Schumacher je zdaj pokazal svoje prave barve - čudežev enostavno ne more (več) izvajati, pa če mu še bolj zlezeš v rit. Vettel je po drugi strani letos res zmagal zelo na račun avtomobila, a lani ni bilo tako. Vse prej kot zasluga najhitrejšega avta pa je bila tudi zmaga v Monzi s Torro Rossom.


Kako ne more izvajati "čudežev". Po premoru in povratku se kljub "svoji starosti" brez težav umešča na mesta, ki jih dovoljuje bolid (mesta za TOP 6). Z dirkalnikom Red Bull ne dvomim v to, da bi tudi zmagoval in bil v igri za svetovnega prvaka.

"Čudež" v naslednji sezoni bi pa bil Mercedes redno med TOP 6. Brez MS pa nekako ne verjamem, da bi Mercedes prišel v TOP 6 v naslednji sezoni, upam pa da z njim bo.

Hm, zanimivo, lani je bil pred štartom zadnje dirke v najboljši poziciji... Pustimo ob strani da je potem v ključnem momentu potopil svojo ladjo, ampak nikoli ne reci nikoli.


Webber letos nikoli ni bil v igri za naslov svetovnega prvaka in to se mu ne bi dovolilo. Kvečjemu če bi Vettel predčasno končal sezono.

Leta v stvari sploh niso važna, je pa dejstvo, da nihče od naštetih ni več sposoben SEZONE, ne dirke, odpeljati na vrhunskem nivoju.


Lestvico poglej. Po tej logiki se ne ujema stanje na lestvici s tvojo tezo.

in letos povsem razmontiral ter postavil v kot.


Kot, da je imel sploh možnost postati svetovni prvak. Pravljice da.

PrimozR ::

Icematxyz je izjavil:

Brez kazni, kar bi bilo najbolj smiselno? Schumacher se je rahlo preveč basal v ovinek. Okej, imel je prednost oz. pravico do izbire svoje linije, a enostavno je ponovil napako izpred štirih let. Očitno tudi leta izkušenj v nekaterih primerih ne odpravijo trme.


Glej, če si nekoga prehitel in ti po tem dejanju predre zadnjo gumo je vprašanje, kdo je tukaj "tramast". Napako je naredil Senna in za to bil (rutinirano) kaznovan. Osebno mi je za "kazen" v tem primeru vseeno, ampak pač bi še kdo v tej temi napisl, da je napako naredil MS. Smešno.

Oh cmon, Schumacher je zdaj pokazal svoje prave barve - čudežev enostavno ne more (več) izvajati, pa če mu še bolj zlezeš v rit. Vettel je po drugi strani letos res zmagal zelo na račun avtomobila, a lani ni bilo tako. Vse prej kot zasluga najhitrejšega avta pa je bila tudi zmaga v Monzi s Torro Rossom.


Kako ne more izvajati "čudežev". Po premoru in povratku se kljub "svoji starosti" brez težav umešča na mesta, ki jih dovoljuje bolid (mesta za TOP 6). Z dirkalnikom Red Bull ne dvomim v to, da bi tudi zmagoval in bil v igri za svetovnega prvaka.

"Čudež" v naslednji sezoni bi pa bil Mercedes redno med TOP 6. Brez MS pa nekako ne verjamem, da bi Mercedes prišel v TOP 6 v naslednji sezoni, upam pa da z njim bo.

Hm, zanimivo, lani je bil pred štartom zadnje dirke v najboljši poziciji... Pustimo ob strani da je potem v ključnem momentu potopil svojo ladjo, ampak nikoli ne reci nikoli.


Webber letos nikoli ni bil v igri za naslov svetovnega prvaka in to se mu ne bi dovolilo. Kvečjemu če bi Vettel predčasno končal sezono.

Leta v stvari sploh niso važna, je pa dejstvo, da nihče od naštetih ni več sposoben SEZONE, ne dirke, odpeljati na vrhunskem nivoju.


Lestvico poglej. Po tej logiki se ne ujema stanje na lestvici s tvojo tezo.

in letos povsem razmontiral ter postavil v kot.


Kot, da je imel sploh možnost postati svetovni prvak. Pravljice da.

Kaj točno je bila tukaj Sennova napaka? Da ni vrgel cegla na bremzo samo zato, ker se je Schumacher odločil zapreti vrata na njegovi liniji?

Sicer pa očitno je imel možnost postati prvak, če JE postavil prvak. Sploh veš o kom se govori, ko je SS rekel da je nekdo nekoga razmontiral in postavil v kot? Ne Webber Vettla, temveč Vettel Webbra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WarpedGone ::

Voznik spredaj ima pravico do izbire idealne linije.
Razen če je to MS.
Zbogom in hvala za vse ribe

PrimozR ::

Seveda ima pravico, vsaj če je z več kot pol avta spredaj. Schumacher je bil. Ampak nihče pri zdravi pameti ne bo šel zapirati na silo nekoga, ki ga je ravnokar prehitel, sploh če govorimo o open-wheel avtih, ki so izdelani iz ostrega karbona, ki kar kliče gume k sebi. V tin-topih je prerivanje med dirkači precej lažje in bistveno manj kaznovano.

Schumacher je tukaj Senna zaprl, popolnoma enostavno bi ostal na isti liniji, saj je bil naslednji ovinek v desno, kjer je imel prednost.

EDIT: da ne bo napake, nikjer ne govorim da je kriv Schumacher,d ebilno je le, da je Senna dobil kazen. Ljubitelji Schumacherja se s tem seveda ne boste strinjali, ker na situacijo ne gledate objektivno (ne morete), ampak tako pač je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WarpedGone ::

Ja, lahko mu očitaš neumnost, ne moreš mu pa očitat "umazanosti" oz. kako da nebi smel narest kar je naredu.

Kolokor se spomnem je bil ovinek najprej mal v levo. Če bi ostal na desni, bi totalno falil naslednji desni ovinek.
Zbogom in hvala za vse ribe

ripmork ::

Schumacher je tukaj Senna zaprl, popolnoma enostavno bi ostal na isti liniji, saj je bil naslednji ovinek v desno, kjer je imel prednost.

EDIT: da ne bo napake, nikjer ne govorim da je kriv Schumacher,d ebilno je le, da je Senna dobil kazen. Ljubitelji Schumacherja se s tem seveda ne boste strinjali, ker na situacijo ne gledate objektivno (ne morete), ampak tako pač je.

+1
Sicer je pa enostavno. Stručkoti, ki se na ta šport spoznajo (Wurt, Brundle, Coulthard) so dogodek označili za dirkaško nesrečo. Zoprno je, kar se je Michaelu zgodilo. Toda če po tem, ko nekoga prehitiš, agresivno vskočiš na njegovo linijo je to podoben feler, kot če bi se prehitro vključil iz prehitevalnega na vozni pas in s svojim zadnjim delom trčil ob prednji del pravkar prehitenega avtomobila. Zadaj vozeči nima ne časa ne prostora za ukrepati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Super Sonic ::

off topic: WarpedOne - zakaj pa persona rudis? Mislim, da si eden boljših tule gor.

on topic: Ima kar PIPI prav, bi se v celoti strinjal z napisanim.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PrimozR ::

WarpedGone je izjavil:

Ja, lahko mu očitaš neumnost, ne moreš mu pa očitat "umazanosti" oz. kako da nebi smel narest kar je naredu.

Kolokor se spomnem je bil ovinek najprej mal v levo. Če bi ostal na desni, bi totalno falil naslednji desni ovinek.

To se je zgodilo v prvi šikani, v kombinaciji levo-desno, tik na izhodu leve komponente. Praktično 100% enaka situacija kot v tisti njegovi slavni (in roko na srce, ODLIČNI) dirki iz leta 2007, ko ga je takšna poteza vrnila nazaj na začelje.

Umazanosti Schumacherju nisem očital nikjer. Niti mu nisem pripisal krivde. Jaz se obešam na neumnost kazni, ki jo je prejel Senna. Šlo je za dirkaško nesrečo, Senna ni popustil, Schumacher ni pustil prostora. Tole bi bil tipičen primer pametnejši odneha, kjer ni odnehal nihče. Lažje bi sicer nehal Senna, ker je nekoliko bolje videl celotno situacijo (Schumacher je pač imel dogajanje za ritjo). Ampak vseeno pa hočem povedati, da razen v določenih primerih dirkači pustijo prostor tistemu, ki ga prehitevajo, ker sicer prepogosto nasrkajo sami. Kot se je to zgodilo tukaj. Če je zapiranje/stiskanje kritični del manevra se pač to počne. Tukaj IMO ni bilo tako kritično.

WarpedGone ::

Jaz se obešam na neumnost kazni, ki jo je prejel Senna.

Se strinjam, tele kazni so prepogosto smešne.

SuperSonic:
off topic: WarpedOne - zakaj pa persona rudis?

Preveč politično nekorekten.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Jaz za spremembo vidim tokrat napako na strani Senne, ampak ne takšne da bi oprostila kazni.

Na začetku sem mislil da jo je spet MS zakuhal, ampak po posnetkih in razlagi BBC komentatorjev sem razumel da tokrat MS ni kriv nič. MS je dovolj placa pustil Senni da naredi zavoj, ampak je Senna prišel predolg v ovinek in pri tem se naslonil na MS-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ripmork ::

Ena posezonska:)

Super Sonic ::

Vettel je pojava, čeprav ko tema zaide na badminton je rajš tiho... :)

Preveč politično nekorekten.


Škode, de? ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PrimozR ::

Ka pa je fora badmintona? :D

Ampak je res hecen, ne pokaže tega obraza na dirkah. Očitno je pri temu tipu res precej več kot je pokazal do sedaj. Na prvi pogled namreč ne bi ujel velike inteligence, ki naj bi jo imel po pričevanju bivših in trenutnih šefov.

Super Sonic ::

No, rad ima angleški humor, ki že sam po sebi izvira iz nekega dojemanja. Drugače se pa govori tako kot praviš, pa tudi, je nekako vsestranski voznik in tisto kar me veseli - si upa v direktne primerjave (RoC). Ampak dokler vozi dirkalnik, ki je najhitrejši v karavani, je to pač nek kredit. On mora dobit slabo sezono, slab dirkalnik, slabo vzdušje v ekipi; takrat bomo videli ali je to nekaj več od dirkača, v preteklosti je bil enostavno še premlad. Drugače pa meni ena boljših je tale:


(Vettel ni takoj dojel šale o nemških porničih ;D)

Če mal filozofiram, Alonso je v tem obziru fantastičen. Ko ima dober/najboljši dirkalnik deluje zelo arogantno, ko pa mu gre slabo, ne poliva gnojnice vse naokoli in trdo dela. Zanimiv odnos do dela, pravzaprav.

Ka pa je fora badmintona? :D


Kimi je boljši :) . Na splošno ga zelo radi igrajo dirkači (refleksi, osredotočenost, koordinacija) + tekmovalnost; zna bit zelo zanimivo. Hekkie je zelo dober v tem (vse pa nabijem jaz, hehe).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PrimozR ::

Hja, Vettel je mlad, je odrasel v obdobju interneta namesto nemških videokaset in revij :D

Icematxyz ::

Kaj točno je bila tukaj Sennova napaka? Da ni vrgel cegla na bremzo samo zato, ker se je Schumacher odločil zapreti vrata na njegovi liniji?


Šlo je za dirkaško nesrečo, Senna ni popustil, Schumacher ni pustil prostora.


Torej Senna ni pritisnil na stopalko za zavoro, kar bi lahko storil? Hotel je pač preveč?

Sicer pa očitno je imel možnost postati prvak, če JE postavil prvak. Sploh veš o kom se govori, ko je SS rekel da je nekdo nekoga razmontiral in postavil v kot? Ne Webber Vettla, temveč Vettel Webbra.


Verjetno vem o čem se govori, če pa je šlo do tega trenutka za dialog. Se pravi nekoliko neokusno se mi zdi primerjati Vettla in Webbra če pa ne verjamem, da bi Webber smel premagati Vettla. Le to.

Lažje bi sicer nehal Senna, ker je nekoliko bolje videl celotno situacijo (Schumacher je pač imel dogajanje za ritjo).


Torej lahko objektivno rečemo, da je Senna storil napako in da je za to bil kaznovan? Osebno mi kazen tukaj ni pomebna, ampak glede na to, da se že kar nekaj časa pogovarjamo o tej kazni bi lahko rekli, da bi kdo celo rad prikazal zadevo na način, da je bil Senna oškodovan? Pa ni bil, če je bil kdo je to bil MS, ki je Senno prehitel, ampak Senna ni popustil.

Jaz za spremembo vidim tokrat napako na strani Senne, ampak ne takšne da bi oprostila kazni.

Na začetku sem mislil da jo je spet MS zakuhal, ampak po posnetkih in razlagi BBC komentatorjev sem razumel da tokrat MS ni kriv nič. MS je dovolj placa pustil Senni da naredi zavoj, ampak je Senna prišel predolg v ovinek in pri tem se naslonil na MS-ja.


Trma torej in pa verjetno "MS moment". Kdo si ne bi želel premagati MS na dirkališču? Vprašanje, kaj bi v takšni situaciji storil Ayrton. ;)

PrimozR ::

Icematxyz je izjavil:

Torej lahko objektivno rečemo, da je Senna storil napako in da je za to bil kaznovan? Osebno mi kazen tukaj ni pomebna, ampak glede na to, da se že kar nekaj časa pogovarjamo o tej kazni bi lahko rekli, da bi kdo celo rad prikazal zadevo na način, da je bil Senna oškodovan? Pa ni bil, če je bil kdo je to bil MS, ki je Senno prehitel, ampak Senna ni popustil.

Ne, lahko pa ti to rečeš subjekitvno. Oh wait, you already did.

Icematxyz ::

Če hočeš še mojo subjektivno oceno tega dogodka. Do tega trenutka je bil TV prižgan in sem gledal F1 po tem dogodku pa sem raje počel kaj drugega.

Zakaj? Ker vsaj okrog teh mest sem pričakoval nekaj "akcije" med tem, ko bi se MS prebijal do kakšnega šestega mesta, kar je bilo z vidika taktike realnost.

PrimozR ::

Torej hočeš povedati da ne gledaš Formule 1, ampak dirkanje Schumacherja v nekem športu? Vsi ostali razen Schumacherja te ne zanimajo 5%?

ABX ::

Spremembe v pravilniku za naslednjo sezono.

http://www.formula1.com/news/headlines/...

If in defending his position a driver leaves the racing line, he will not be allowed to retake it.

Zanimivo, prvič ko so definirali to pravilo je bilo zaradi Schumacherja. Zaradi koga ga zdaj malce popravijo? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Dr_M ::

Brez veze. Vse samo bolj nezanimivo delajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
22 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2013 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Na cesti
1899232332 (138158) Alexius Heristalski
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664270961 (166429) ABX

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189176344 (139589) WarpedGone
»

Formula 1 2009 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
127288053 (50432) ABX
»

F1 2007 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
116778474 (50794) 'FireSTORM'

Več podobnih tem