» »

Vzdržnost pred poroko?

Vzdržnost pred poroko?

««
14 / 16
»»

hamax ::

Kaj pa ce ti "verodostojni" predstavnik boga to rece?

KaRkY ::

yantra postavil sem ti simpl vprašanje in ti nemoreš na njega odgovoriti kje je zdaj ta tvoja duhovna inteligenca ker če bi res toko inteligentnejši od nas bi odgovoril na tak način da bi bil tebi v prid.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Ne odgovarjam na bedasta vprašanja 8-)

KaRkY ::

yantra zaj vidiš zakaj te noben je mele resno ker tako vprašanje nemoreš odgovoriti. Pa jaz bi sklepal da se na tako vprašanje odgovori brez ovinkov ne. Ti pa si prikazal da si za boga sposoben narediti veliko stvari(ne govorim sedaj da bi za njega ubijal).

zanima me še yantra ali te en moti to da nisi sam svoje prihodnosti kovač. Mene bi to najbolj motlo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Je pa pred 5000 leti Krišna osebno dal inštrukcijo Arjuni (beri Arđuni),
da naj se bori in ubije vse nasprotnike na drugi strani bojnega polja.
Bhagavad Gita se dogaja ravno na tem bojnem polju, kjer Krišna razlaga
transcedentalno znanje za dobrobit vseh nas.

KaRkY ::

Vidiš to pa mene moti pri večini religij ker ubijanje ni način vedno se da z drugačimi sredstvi delovat samo dovolj pametn moraš bit da znaš.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

BigWhale ::

Karky, no dandanes so precej redki zupniki, pastorji, duhovniki, popi, ki bi klicali k ubijanju. Taki, ki to vseeno pocnejo jih imamo za ortodoksne in rahlo zblojene.

To, da so pa religije klicale k ubijanju nasprotnikov 5000 let nazaj ali pa 2000 let nazaj ali pa 300 let nazaj je pa povsem logicno. Takrat so tudi klicali k odsekovanju rok tatovom. In ce v eni 2000 let stari bukvi pise, da moras ubiti nasprotnika, potem si je treba to razlagati s tem v mislih. Stvar je bila napisana 2000 let nazaj...

yantra ::

Karky, nihče od nas ni popolnoma neodvisen. Pa naj bo to ateist ali Božji sluga.
Vsi samo služimo, razlika je le komu. Ateist služi na prvem mestu svojim
čutilom, ki mu stalno ukazujejo kaj naj dela in kaj ne. Potem mu ukazuje cel kup
gospodarjev katerim služi, da bi na koncu spet zadovoljil čutila, katere je sprejel za
vse kar obstaja. Za svoja dejanja seveda dobi karmo, posledice, ker se za ta dejanja odloča
sam. Služiti čutilom je never ending story in nikoli ne boš srečen, ker se čutila
ne da nikoli zasitit. Znova in znova boš moral iskat nov način kako jih zadovoljit.

Teist se ravna po tistem, kar mu svetujejo sveti spisi in za svoja dejanja ne dobi karme.
To ti je isto kot na bojnem polju. Če ti nadrejeni da nalogo, da ubiješ sovražnika
ne boš odgovarjal za to na sodišču, ampak tvoj nadrejeni. Ko deluješ, da bi zadovoljil Boga
ti on avtomatsko zadovolji vsa tvoja čutila. Preizkušeno!

btree ::

Vidiš to pa mene moti pri večini religij ker ubijanje ni način vedno se da z drugačimi sredstvi delovat samo dovolj pametn moraš bit da znaš.

Če si napaden, normalno, da se boš branil. Ti se kar probaj z norcem pogovarjat, boš takoj dobil metek v glavo.

yantra ::

Karky in ostali, ki vam ubijanje ne diši. A jeste meso?

Seveda, Vede so napisali neandertalci izpred 5000let, ki jim pobijanje ni nič nemoralnega...
Po drugi strani pa dajejo napotke da pobijanje živali zaradi hrane ni za civilizirane ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

whatever ::

Ni naravoslovna znanost ;)

@hamax: Filozofija je kraljica vseh znanosti. Sem mislil, da to veš. Je najbližje logiki, logika je pa itak nad vsem, vključno z matematiko in fiziko. Tako da s tem, ko pokroviteljsko poveš, da ni naravoslovna znanost, samo izkazuješ svoje neznanje.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

KaRkY ::

tomazzz mas prav sem si skusil nisem glih dobil metek v glavo ampak noz v trebuh. Samo vseeno nemoreš kr nekoga napadat kot se je dogajalo z križarskimi vojnami.

BigWhale niso tak redki poglej muslimane oni še sedaj ubijajo za vero sicer niso vsi enaki ampak jih je kr nekaj.

yantra meni nobeno čutilo ne ukazuje da moram jaz zaj sedet za računalnikom pa na slo-tech poste pisat to sem se odločil sam in lahko odneham ko se bo meni zlublo. Jaz nobenemo ne služim se lahko odločim za kar koli se hočem ampak posledice odločitve bom pa nosil sam. Ker pa ti nemoreš prenesti posledic se zgovarjaš na to da so te odločitve božje in naj on nosi posledice.

PS: Večina verikov pa se tak nezna postavit pred nekoga in priznat svojih napak jaz sem to znal že kot otrok in delam to še sedaj.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Nisi mi odgovoril, a ješ meso? :)

KaRkY ::

yantra zelo dobro vprašanje. Teško je reči sedaj da je ubijanje živali moralno, ker potem lahko rečemo da mi nismo živali ampak smo saj smo vsi iz mesa in krvi(no večina). Moraš pa tudi vedeti da živali ki jih ubijemo so bile s tem namenom tudi gojene(večina). Pa za moje pojme je bolj nemoralno unijanje lastne vrste kot pa druge vrste. No nekak tak.

Glede teorije evolucije pa to jaz bi reko da je največji pokazatelj njene veljave to da človek še vedno deluje kot navadni virus ki sploh ni živo bitje. Namreč človek in virus se razmnožujeta in selita na nove površine.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KaRkY ()

w00tnes ::

Zakaj pa človek nebi smel jesti mesa? O_o
Osebno ga jem vsaj 3x na teden

Arto ::

Zakaj pa človek nebi smel jesti mesa? O_o
Osebno ga jem vsaj 3x na teden


Zato, ker je to ubijanje. Seveda pa se takoj pojavi problem, kje postaviti mejo. Kaj pa žuželke in ko smo že pri tem, rastline? Rastline niso žive?

yantra ::

To je ravno največji kriminal, da se gojijo živali da bi jih na koncu pobili.
Živali vsaj ubijejo samo kadar res rabijo meso za preživetje.
Človek pa masovno redi živali, da bi jih jedel, čeprav ima druge možnosti.
Po tem lahko zaključimo, da je moderni človek še slabši od živali.
Je največji izkoriščevalec in si zasluži ime virus na tem planetu.
Kako nagnusno.

In komu se lahko zahvalimo za to?

w00tnes ::

Če lahko ubijamo svojo lastno vrsto praktično vsak dan, zakaj potem nebi smeli pobijati manj razvitih vrst? Navsezadnje večino mesa dobimo od temu namenjenih živali, ki jih redimo (doma ali na farmah v uzbekistanu)
Večina živali ima lepše življenje in lepšo smrt kot večina ljudi na tem svetu (fujtranje 3x na dan, topel plac kjer lahko spijo potem pa špic v glavo, ki jo ubije takoj)

Edit: yantra, kriminal je potemkam tudi gojenje zelenjave v vrtu... omg kake barabe smo, bogo korenje smo zasadili z namenom, da ga požremo - smo slabši kot živali! (kdaj pa nismo bli?)

P.S. sem pa seveda proti "nehumanemu" (wtf? od kdaj so živali ljudje) ravnanju z živalmi - kot je dajanje iz kože pri živem telesu, pretepanje inu ostale zlorabe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w00tnes ()

yantra ::

Arto, če si vegetarjanec sigurno delaš najmanj škode na tem planetu.
Večina vegetarjanske hrane so itak razni plodovi in sploh ni treba
jemat življenja, da bi jedel.

Ampak dajte no, a se vam res zdi klanje živali in trganje cvetače enakovredno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

Arto ::

Arto, če si vegetarjanec sigurno delaš največ škode na tem planetu.
Večina vegetarjanske hrane so itak razni plodovi in sploh ni treba
jemat življenja, da bi jedel.

Ampak dajte no, se vam res zdi klanje živali in trganje cvetače enakovredno?


Jah, zakaj pa ne? In tudi plodovi so živi, saj so vendar iz celic.

KaRkY ::

Nemogoče je preživeti ne da bi ubil kakšno življenje. Že s tem da živiš ubijaš miljone bakterij s svojim imunskim sistemom.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Nekaj moraš jest, če ne, boš ubil vse celice v svojem telesu.

KaRkY ::

Vidiš potrebno je ubajat da lahko preživimo med sabo se pa nerabimo ubijat ker lahto tako tudi preživimo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

w00tnes ::

Nekateri redimo živali tudi zato, ker ima meso boljši okus kot zelje/repa/krompir ^^
Zakaj bi se morali npr. zadovoljiti s cvetačo, če nam sedanji življenski stil omogoča žretje mesa? Nekaterim pač ne paše sama zelenjava (enim pa meso ne)

Ali je cvetača vs. prašič enakovredno... po moje ja, vendar jaz sem zrasel gor ob kolinah in mi take stvari pač niso neki "nenavadnega" ali "nehumanega" al wtv (drugim pa zagotovo ni enakovredno)
Mi je osebno čisto vseeno ali grem na njivo in izpulim korenček ali pa iz zajčnika potegnem lepo rejenega kunca in mu zlomim vrat (samo, da priprava traja dlje - je pa res, da potem s tistim kuncem B.P. nahranim 4 člansko familijo medtem ko pri tistem korenčku še sebe ne ^^)

yantra ::

Problem je v nepotrebnem ubijanju. Krišna isto pravi, da je eno živo bitje
hrana drugemu živemu bitju v tem svetu, ampak pravi da je hrana za
civiliziranega človeka sestavljena iz žitaric, mleka, sadja in zelenjave.
Karmo za rastline pa sprejme On nase, če mu jo ponudiš kot daritev predenj sam ješ.
Tko da jaz nimam nobenega slabega dejanja na grbi kar se tega tiče.

btree ::

Nekateri redimo živali tudi zato, ker ima meso boljši okus kot zelje/repa/krompir ^^
Zakaj bi se morali npr. zadovoljiti s cvetačo, če nam sedanji življenski stil omogoča žretje mesa? Nekaterim pač ne paše sama zelenjava (enim pa meso ne)

Ali je cvetača vs. prašič enakovredno... po moje ja, vendar jaz sem zrasel gor ob kolinah in mi take stvari pač niso neki "nenavadnega" ali "nehumanega" al wtv (drugim pa zagotovo ni enakovredno)
Mi je osebno čisto vseeno ali grem na njivo in izpulim korenček ali pa iz zajčnika potegnem lepo rejenega kunca in mu zlomim vrat (samo, da priprava traja dlje - je pa res, da potem s tistim kuncem B.P. nahranim 4 člansko familijo medtem ko pri tistem korenčku še sebe ne ^^)

da še drugi vidijo, kako zgleda kuncu vrat zlomit:

yantra ::

Mi je osebno čisto vseeno ali grem na njivo in izpulim korenček ali pa iz zajčnika potegnem lepo rejenega kunca in mu zlomim vrat


Bravo. No, mogoče pa je Darwin vseeno imel prav :D

btree ::

tomazzz mas prav sem si skusil nisem glih dobil metek v glavo ampak noz v trebuh. Samo vseeno nemoreš kr nekoga napadat kot se je dogajalo z križarskimi vojnami.

BigWhale niso tak redki poglej muslimane oni še sedaj ubijajo za vero sicer niso vsi enaki ampak jih je kr nekaj.

S tem se strinjam, samo križarske vojne in muslimani - ubijalci nimajo nobene veze z vero v boga. Gre za fanatizem ljudi, ki o bogu pojma nimajo. Njihova pripadnost religiji je samo navzven, tako kot nekdo pravi, da je srb, nekdo drug hrvat,... in se potem skregata, stepeta, na koncu na nima noben nič od tega. V bistvu sta oba človeka in nič več.

w00tnes ::

Jaz tudi nimam grehov pa slabih dejanj na vesti, ker ne vrjamem v božanstva ipd. tako da bp goltam meso ob obilni porciji "restanga" krompirja ^^

Današnji ljudje pač nimajo časa doma si pridelovat hrane (eni smo leni in od tega bežimo, eni že živijo v blokih in si kvečemu svoj paradajz lahko sadijo itd), zato je pa tu industrija, ki nam željeno servira v lepo zapakiranih paklnih (pa ni važno ali gre za kilo čevapčičev ali pa kilo paradajza)

In seveda se hrana tudi zavrže - vsi pač ne jedo mesa, tisti ki ga tudi ne jedo stvari kot je npr. želodec (nekateri jemo to, enim se gnusi in se pač take stvari zavržejo, če ni povpraševanja - večno nekega konca mesa ne moreš met v izložbi)
Enako se vsak dan zavrže na tone kruha (ker je pač politika "vsako uro svež kruh" in vsega pač ne pokupijo, ostalo gre pa stran ali pa v predelavo), zelenjave (ker napol gnilega paradajza pač ljudje ne kopujemo), sadja (same as before) itd

Edit: @tomazzz, mi doma redimo živali - kokoši imajo 10x10m velik prostor kjer lahko laufajo kok jim duša da (smo jih imeli prej kar na dvorišču pa so jih potem lisice preveč požrle), kunce imamo v precej prostornih zajčnikih, itd
In vse živali ubijemo "na roke", tk da nikjer ne visijo na kakem tekočem traku :)
Sem pa tako ali tako napisal, da sem proti "nehumanemu" ravnanju z živalmi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w00tnes ()

KaRkY ::

Ok brezveze ker tak vse obračate okol. Zaj pa grem pojest eno fajno salamo z takim užitkom čeprav sem oni video pogledal pa mi to ni nič novega sem videl še hujše stvari. Sem pa isto kot w00tnes živel s kolinami in sem lovil kri ko so se svinje zaklale pa mi je to že od malih nog najljubši dan v letu.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

hamax ::

> Filozofija je kraljica vseh znanosti.

Se strinam, ampak to ne pomeni, da je naravoslovna znanost.
Naravoslovna znanost je tocno dolocen termin, ki zajema
fiziko, biologijo, kemijo astronomijo in geologijo.
Ima tocno dolocena pravila in predpise, ki so v naprej
znani in doloceni.

Arto ::

Karmo za rastline pa sprejme On nase, če mu jo ponudiš kot daritev predenj sam ješ.
Tko da jaz nimam nobenega slabega dejanja na grbi kar se tega tiče.


Prikladno, ni kaj...

btree ::

kaj pravite na to novico?
http://delo.si/clanek/67845

yantra ::

Arto, se samo ravnam po svetih spisih ;)

jype ::

tomazzz> kaj pravite na to novico?

Pravimo, da ta novica nima nobene povezave z vzdržnostjo pred poroko.

yantra ::

kaj pravite na to novico?
http://delo.si/clanek/67845


Bravo, ni kaj. Evolucija človeštva na svojem vrhuncu. :8)

hamax ::

> Arto, se samo ravnam po svetih spisih

Jaz se tudi ravnam po navodilih za uporabo, ko gre za pralni stroj. Ko se gre pa za moje zivljenje, pa raje sam sprejemam odlocitve in odgovornost.

> Bravo, ni kaj. Evolucija človeštva na svojem vrhuncu.

Fascinantno, mar ne?
Sicer pa tako povrsno napisanega clanka ze dolgo nisem prebral.

BigWhale ::

tomazzz mas prav sem si skusil nisem glih dobil metek v glavo ampak noz v trebuh. Samo vseeno nemoreš kr nekoga napadat kot se je dogajalo z križarskimi vojnami.

BigWhale niso tak redki poglej muslimane oni še sedaj ubijajo za vero sicer niso vsi enaki ampak jih je kr nekaj.


V primerjavi s tem koliko jih je blo 500 let nazaj? Ne mores primerjati ene marginalne skupine z drugo povprecno skupino. Marginalci so pa povsod.

In dandanes ucijo pobijanja samo extremisti. Ce tega ne vidis, potem s tabo nima smisla debatirati.

Pa jaz osebno sploh ne zagovarjam religije in njenih ustanov.

PS: Večina verikov pa se tak nezna postavit pred nekoga in priznat svojih napak jaz sem to znal že kot otrok in delam to še sedaj.


Od kje ti pa to zdaj? Bos priznal svojo napako in rekel, da prevec posplosujes in na preveliko skupino ljudi limas ene pecate? Ker, vecine vernikov itak ne poznas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

PacificBlue ::

Arto, če si vegetarjanec sigurno delaš največ škode na tem planetu.
Večina vegetarjanske hrane so itak razni plodovi in sploh ni treba
jemat življenja, da bi jedel.

Ampak dajte no, se vam res zdi klanje živali in trganje cvetače enakovredno?


Jah, zakaj pa ne? In tudi plodovi so živi, saj so vendar iz celic.



Bistvo problema je, da klanje živali nekdo drug opravlja namesto nas..torej mi enostavno gremo v trgovino in kupimo kilo govedine. Ste se spraševali kdaj kako mentalno stabilne so osebe, ki delajo v klavnicah? Vem za primere, kjer imajo običaj, da mesarji pijejo kri živali. To si ne izmišljujem.

Lep primer nam je dal Dostojevski v anekdoti, ko je povabil svojo teto na kosilo. Dostojevski pač znan vegetarijanec seveda ni pripravil mesnega kosila(oziroma so mu ga verjetno drugi). Ta teta si je pa zaželela meso. In Dostojevski vstane in gre ven iz hiše. Se vrne čez nekaj časa z kokošjo in nožem. A mislite, da je teta zaklala kokoš? Seveda ne.A vi bi jo?

Potem problem je še ker ta mesna industrija prideluje v enormnih količinah. Vzreja masovno živali, jih pita z raznimi hormonskimi in gensko spremenjenimi stvarmi..potem pa človek to da v usta.Joj..Pol pa joka na stara leta zakaj je usoda(ali pa Bog) tako krut z njim, ko mu odkrijejo raka.

Če pogledamo recimo indijance..oni lovijo(ali pa so lovili) samo toliko, koliko so rabili in nič več. Niso si delali zalog, niso masovno pobijali živali..

Pomislite danes na vse to ko boste pri kosilu in si boste tiščali kose mesa v usta..Pa dober tek!>:D

T-h-o-r ::

bistvo problema je, da človek ne bi bil to, kar je, če ne bi začel jesti mesa
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Arto ::


Pomislite danes na vse to ko boste pri kosilu in si boste tiščali kose mesa v usta..Pa dober tek!>:D


Kaj naj rečem? Me ne gane. Najbolj hecno mi je, kako se takoj dela razlike. Ribe vsak lovi, pa nič ne razmišlja o tem kako se boge ribe matrajo, pa se počasi dušijo na pomolu. Ko smo pa pri kokoših, ježešna, boge kokoši trpijo ko jih koljejo. Zanima me, kakšen je kriterij tukaj? Morda zato, ker ribe ne cvilijo?

Pa si morda pomislil, da v mestu živi malo več ljudi, kot za eno pleme indijancev? Pa da svet ne deluje več tako preprosto, kot so živeli indijanci? In seveda so si delali zaloge, sušili so meso za zimo. Masovno niso pobijali zato, ker jih ni bilo toliko, da bi morali masovno pobijati.
In vprašajmo se še, so indijanci sploh kdaj nujno potrebovali meso? Mogoče bi bili pa lahko vegeterijanci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

hamax ::

> Bistvo problema je, da klanje živali nekdo drug opravlja namesto nas..torej mi enostavno gremo v trgovino in kupimo kilo govedine.

Pa kilo paradajza, pol kile kumar, pol kile paprik, kilo cebule, 3 kile krompirja...

PacificBlue ::

Kaj naj rečem? Me ne gane. Najbolj hecno mi je, kako se takoj dela razlike. Ribe vsak lovi, pa nič ne razmišlja o tem kako se boge ribe matrajo, pa se počasi dušijo na pomolu. Ko smo pa pri kokoših, ježešna, boge kokoši trpijo ko jih koljejo. Zanima me, kakšen je kriterij tukaj? Morda zato, ker ribe ne cvilijo?


Ne kriterij je pomanjkanje vzdržnosti od užitkov. Se upaš odpovedati mesu?Jaz sem že več let vegetarijanec, prakticiram tudi presno prehrano..in čisto nič mi ne manjka. Preprosto sem se odpovedal užitku, ki v resnici to ni..No in se upaš odpovedati mesu..saj ješ ga samo zaradi užitka. Daj izzivam te!

T-h-o-r ::

ne, ne upam se odpovedati mesu, ker moji možgani nucajo futer
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PacificBlue ::

ne, ne upam se odpovedati mesu, ker moji možgani nucajo futer


To se ti samo zdi..mogoče sem jaz tudi o tem razmišljal preden sem začel z tem. Pa predvsem tisto z vitaminom b12. Moja mama je medicinska sestra in itak, sem slišal marsikaj v tej smeri:)..Pa ni glede tega nobene nevarnosti. Dokaz so ti ljudje, ki ne uživajo mesa in doživijo še višjo starost ter boljšo kvaliteto življenja.

KaiV6 ::

PacificBlue
Bistvo problema je, da klanje živali nekdo drug opravlja namesto nas..


Torej si vegetarjanec, ker nimas jajc?


PacificBlue
Ste se spraševali kdaj kako mentalno stabilne so osebe, ki delajo v klavnicah?


Eskimi se sigurno isto sprasujejo


PacificBlue
Vem za primere, kjer imajo običaj, da mesarji pijejo kri živali. To si ne izmišljujem.


Vem za primere, kadar vegetarjanci po zauzitju velike kolicine rastlinskih beljakovin, zacnejo videvat letece slone. To si ne izmisljujem.

PacificBlue
Če pogledamo recimo indijance..oni lovijo(ali pa so lovili) samo toliko, koliko so rabili in nič več. Niso si delali zalog, niso masovno pobijali živali..


Torej ce danes zakoljes za prezivet danes je ok, ce pa danes zakoljes za prezivet za danes in jutri ni vec ok ?
Vegetarjanska logika oz. religija at its best. Se emental ima manj lukenj/A4 formatu
<insert>podpis.html</insert>

hamax ::

Zakaj bi se odpovedal mesu, ce mu ni treba in tega noce?
Ker voj bog tako pravi?

Odpovej se ti elektroniki, ki jo delajo kitajci za pest riza in
za prenocisce podobno prasicji farmi. Saj sluzi samo uzitku.
Daj, izzivam te!

WarpedGone ::

@ pordečeli in žalujoči ostali:

Ne, ircali pa ne boste tle. Kakšen dober razlog da ne zaklenem vsega skupaj?
Da bi se držali teme vam itak nikakor ne rata. Hujši ste ko branjevke na tržnic :|
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Torej ce danes zakoljes za prezivet danes je ok, ce pa danes zakoljes za prezivet za danes in jutri ni vec ok ?
Vegetarjanska logika oz. religija at its best. Se emental ima manj lukenj/A4 formatu


No, jaz sem preprican, da bi marsikdo imel precej drugacen odnos do hrane, ce bi jo moral sam ujet in spremenit v neko bolj na oko prijazno obliko.

Glavna stvar, ki se meni osebno zdi sporna, pa ceprav sem mesojedec, je ta, da pobijemo precej vec zivali, kot jih sicer potrebujemo. Zato pa zagovarjam izdelavo zrezkov v laboratorijih, tkivne kulture in podobno. Narobe je to, da bi ljudje od prasica vzeli stran tri krace in kotlete ostalo bi pa v smeti zabrisali.

PacificBlue ::

Zakaj bi se odpovedal mesu, ce mu ni treba in tega noce?
Ker voj bog tako pravi?

Odpovej se ti elektroniki, ki jo delajo kitajci za pest riza in
za prenocisce podobno prasicji farmi. Saj sluzi samo uzitku.
Daj, izzivam te!


Če se noče odpovedati užitku, se pač ne bo. Silil ga menda ja ne bom:)

Moj bog? Sem mislil, da ste že dojeli..bog ni eden, bogov ni 5, jih ni 23, jih niti ni več kot 100..vse kar je (tudi tisto kar nam je nevidno) je "bog". Torej to ni oseba ali mistično bitje..ampak vse kar je..ni besed za to da bi opisal.

Če bi se odpovedal elektroniki potem vi ne bi mogli brat mojih resnic:)..

Ne samo resno, problem masovnega pridelovanja mesa bi bilo mogoče iskati ne samo v finančnem smislu, ampak predvsem v današnji družbi, ki nima sposobnosti, da bi si sama vzgojila in pridelala hrano. In to je resnično bistvo problema. Postali smo(ste) odvisni od tega..jaz lahko ugasnem in neuporabljam računalnik teden dni, mesec..vi lahko zdržite brez mesa mesec dni, pol leta? Saj je vse samo v volji..vse se da.

P.s

Čeprav tole kar si omenil kitajce..to je res problem, ampak da bi se jaz počutil krive..to mislim, da ne. Krivi so tisti, ki jim ne omogočijo poštenega plačila in normalnih razmer za življenje in delo. Pa smo spet pri kapitalistih in denarju..jaz verjamem, da lahko vsak človek spremeni svet na bolje. Pa če gre še za tako majhno stvar, kot je postati vegetarijanec..Če lahko metulj vpliva(po teoriji kaosa) na vreme v Braziliji, zakaj en vegetarijanec ne bi mogel pomagati enemu Kitajcu ki se muči 12 ur na dan lotati vezje za 2 dolarja na dan..
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366892 (60973) Marilyn
»

Znanstvena zarota ali omejenost? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36747823 (41606) .:joco:.
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21329006 (25632) jzgorisek
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016790 (13061) DarwiN

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55927424 (19283) WarpedGone

Več podobnih tem