» »

Vzdržnost pred poroko?

Vzdržnost pred poroko?

««
13 / 16
»»

jype ::

tomazzz> Kakšna je razlika med mrtvim in živim telesom?

Koliko ur po smrti?

tomazzz> Kaj je tista energija, ki poganja telo?

Ponavadi oksidacija ATP.

tomazzz> Pa ne mi odgovorit, da je srce, ki poganja kri... Ker potem bi lahko z današnjo tehnologijo in napredkom znanosti vsakogar oživeli.

Saj ga lahko.

PacificBlue> Kakšno je pa vaše mnenje o klinični smrti oz. veliko pričevanj je, da so nekateri ljudje v tistem času doživeli marsikaj zanimivega?

Vedno, ko možgani delujejo, doživljaš kaj zanimivega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

w00tnes ::

Pri testu, ki je vseboval centrifugo so tisto videnje "tunela" ipd. vzpodbudili pri 15% testiranih osebkov - mozganom primankuje kisika in se odlocijo prikazat lepi screensaver preden ugasnejo ^^

btree ::

sam je zanimivo, skupek kemičnih reakcij, samo nekaj pa ostaja isto. Jaz. Ko sem bil otrok sem bil jaz-jaz, zdaj se staram in sem še vedno isti. Vem in znam več stvari, ampak sem še vedno jaz, ki imam telo, ki se stara in um, ki se spreminja.

bibip ::

Ko okoli tebe skačejo beli angeli in si napol v snu, vidiš belo močno svetlobo nad sabo.

Mogoče nisi samo v snu...

Mogoče je samo operacijska miza...

jype ::

tomazzz> Vem in znam več stvari, ampak sem še vedno jaz, ki imam telo, ki se stara in um, ki se spreminja.

Ampak za to ne potrebuješ telesa. Potrebuješ zgolj dovolj zmogljivo napravo, ki je sposobna poganjati tvojo zavest. To je lahko tudi navaden računalnik.

bibip ::

@tomazzz
Po 10-it letih tvoje telo ni niti malo tistega, kar je bilo pred 10 leti. Vse se zamenja. Tudi kosti. To se dogaja neprestano. Sami sebe "kopiramo", kar privede do staranja.

btree ::

Pri testu, ki je vseboval centrifugo so tisto videnje "tunela" ipd. vzpodbudili pri 15% testiranih osebkov - mozganom primankuje kisika in se odlocijo prikazat lepi screensaver preden ugasnejo ^^

V vedah, ki niso samo znanost o bogu (yantra zgleda da raztura ta del ved), so tudi znanost o medicini (ayur veda - ki se na zahodu šteje med alternativne medicine), znanost o vojskovanju, astronomiji, astrologiji,....
Tam je opisano energetsko polje, ki se imenuje aura in obkroža živo bitje, vidi se kot sijaj, kateri je razlika med mrtvim in živim telesom, truplo tega energetskega sijaja nima. V avri obstaja nekaj čez 100 nadhijev, to so "tuneli". Ko nekdo umre, se eden izmed teh "tunelov" osvetli in duša potuje proti svetlobi. Ta svetloba je ekspanzija boga, ki deluje kot priča dejanj v življenju, ker je ekspanzija boga je zelo privlačna in blažena. Kateri od tunelov se osvetli, je odvisno od tega kako je oseba delovala v tem življenju oz. kakšno usodo(karmo) si je ustvarila za naslednje življenje. Kot sem omenil so tuneli razvrščeni po celem telesu, če je oseba ustvarila dobro karmo, zapusti telo če tunel v zgornjem delu telesa, če je ustvarjala slaba dejanja, slabo karmo, zapusti telo v spodnjem delu telesa... naprej je še cela filozofija, sam ne vem če koga zanima, zato ne bom pisal. Skratka to je zapisano pred tisočletji in dandanes klinično mrtvi doživljajo podobne izkušnje, s tunelom in zelo blaženo/privlačno) svetlobo na koncu.

jype ::

tomazzz> Skratka to je zapisano pred tisočletji in dandanes klinično mrtvi doživljajo podobne izkušnje, s tunelom in zelo blaženo/privlačno) svetlobo na koncu.

To doživljajo zgolj tisti, ki to verjamejo.

Tisti, ki vedo, da je vse skupaj le pravljica, pa vedo, da ko zmanjka kisika v možganih, se živčni sistem hitro poškoduje do mere, ko nimamo več lastnih spominov in posledično ne zavesti. Tudi če nas v tem stanju oživijo nazaj, bomo brez lastne zavesti (temu medicina reče možganska okvara). Stari ljudje doživijo okvare živčevja na malo drugačen način in govorimo o demenci. Vse te poškodbe se manifestirajo kot duševne motnje, kar jasno kaže na to, da je "duša" (torej osebnost in intelekt posameznika) posledica fizičnih procesov v telesu.

btree ::


To doživljajo zgolj tisti, ki to verjamejo.

Tisti, ki vedo, da je vse skupaj le pravljica, pa vedo, da ko zmanjka kisika v možganih, se živčni sistem hitro poškoduje do mere, ko nimamo več lastnih spominov in posledično ne zavesti. Tudi če nas v tem stanju oživijo nazaj, bomo brez lastne zavesti (temu medicina reče možganska okvara). Stari ljudje doživijo okvare živčevja na malo drugačen način in govorimo o demenci. Vse te poškodbe se manifestirajo kot duševne motnje, kar jasno kaže na to, da je "duša" (torej osebnost in intelekt posameznika) posledica fizičnih procesov v telesu.

To je teorija, ne vem pa zakaj je pred leti meni prišel bivši sošolec, popolni ateist. Preživel je dve zelo hudi prometni nesreči. Nekaj sem mu začel razlagati filozofijo o duši... in so se mu zasvetile oči, ter mi je povedal celotno zgodbo, kaj je doživljal med klinično smrtjo isto je doživljala njegova kolegica, ki jo je spoznal med kasnejšim zdravljenjem/rehabilitacijo v toplicah. Nista si upala stvari povedat nikomur, ker bi ju imeli za norca. Kolegica je imela še hujšo izkušnjo, imela je prometno nesrečo skupaj s svojim fantom. Ko je bila v komi, je "sanjala" fanta, šla sta proti prepadu, fant je rekel ne zdržim več, skočil je dol, ona je zdržala. Ko se je zbudila iz kome, ji zdravniki niso želeli povedati, da je fant mrtev (to bi bil prevelik šok za njo in bi ji upočasnilo nadaljnje zdravljenje). Ampak njej je bilo jasno, fant je res umrl vmes, ko sta bila v komi. Niso pravljice. Kako je kolega, podobnega mišljenja kot ga berem tukaj, takoj po nesreči spremenil svoj pogled na svet in opisal stvari, katere bi prej vedno zanikal?

jype ::

tomazzz> To je teorija

Ja ne pa ni. To je praksa.

tomazzz> in so se mu zasvetile oči, ter mi je povedal celotno zgodbo, kaj je doživljal med klinično smrtjo isto je doživljala njegova kolegica, ki jo je spoznal med kasnejšim zdravljenjem/rehabilitacijo v toplicah. Nista si upala stvari povedat nikomur, ker bi ju imeli za norca.

Nihče ju ne bi imel za norca. Normalno je, da možgani tudi takrat sanjajo in da si nekateri te sanje zapomnijo.

tomazzz> Niso pravljice. Kako je kolega, podobnega mišljenja kot ga berem tukaj, takoj po nesreči spremenil svoj pogled na svet in opisal stvari, katere bi prej vedno zanikal?

Premalo se je spoznal na nevrološki del medicine. A poznaš kakega nevrokirurga, ki goji taka prepričanja? Se mi je zdelo, da ne.

btree ::

Videl je tunel in svetlobo na koncu, ni bil na operacijski mizi, govoril je o izkušnji katere se ne da opisat. Niso le sanje.

pa ne vem kako lahko nekdo sanja z mrtvimi možgani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

yantra ::

Kako pa preveriš, kdo je Bog osebno oziroma kdo je njegov avtorizirani predstavnik? Po čem ju lahko prepoznaš in kako ju ločiš od prevarantov, ki bi se utegnili napraviti v bogove ali njihove avtorizirane predstavnike?


Sprašuješ kakšna je kvalifikacija verodostojnega duhovnega učitelja? Odgovor je dan v Vedah.
Kvalificiran je tisti, ki je slišal Vedsko sporočilo iz pravega izvora, to pomeni od verodostojnega
guruja pred njim. Ta veriga se nadaljuje nazaj do samega Boga. Potem ta oseba mora biti praktično
situirana v Brahmanu. Pomeni da ima osebno realizacijo vseprežemajoče duhovne energije. Brez tega oseba
ni kvalificirana, da bi bila guru...

Po domače, to ni lahka naloga. Vzameš si čas in se ne zaletavaš kot vešča v luč.
Jaz ne spodbujam slepega sledenja. Treba se je prepričat, če je oseba res
kvalificirana, če res sledi svete spise, če je to kar govori. Ampak, da bi
se prepričal potrebuješ spet neko znanje iz svetih spisov. Trojni filter
ni enoumje ampak varnostni sistem, da ne slediš prevarantom.

Mi ne vidimo resnice sami po sebi, če ne se nebi tukaj prerekali kdo ima prav.
Sveti spisi so kot očala za slabovidne. S pomočjo tega znanja lahko vidiš svet
kot ga vidi Bog. Njegovo videnje bi vsaj po filozofski plati moralo biti popolno, je tako?

bibip

@yantra
Veš, da veliko mladine hodi k verouku. Potem pa se eni prepustijo toku, eni pa pogledajo in dopustijo še drugo plat razlage.

Zanimalo me je, kako se nekdo odloči kasneje za kakšno drugo opcijo. Ja, zanimivo.
Sedaj si prepričan, da je to prava pot? Ali še iščeš naprej?


Kar se mene osebno tiče, jaz sem našel najbolj popolno razlago absolutne resnice na tem planetu.
Ne čutim niti najmanjšega dvoma o tem in ne vidim, da mi lahko kdo ponudi še kaj boljšega.
Življenje mi kar naenkrat štima in se mi dogajajo neverjetne stvari in poleg tega še razni aranžmaji
za katere lahko dam roko v ogenj, da niso slučajni. Nikoli prej nisem bil toliko zadovoljen in
miren. Vse to mi daje dokaz, da živim življenje na drugem nivoju kot predenj sem prišel do transcendence.

podbevna ::

Videl je tunel in svetlobo na koncu, ni bil na operacijski mizi, govoril je o izkušnji katere se ne da opisat. Niso le sanje.


Saj niso sanje - torej aktivnost možganov med spanjem.

So le zaznava (qualia) kaotičnega streljanja nevronov med pomanjkanjem kisika in ogromnimi šusi endorfinov in drugih hormonov. Seveda pa so pogosto povezane s stvarmi iz zavednih ali nezavednih spominov.

Če boš vzel opij ali LSD, boš imel tudi zaznave, ki ne bodo resnične, a boš imel občutek da so. Če pa boš dobil možganske poškodbe pa so lahko take zaznave trajne, tako kot tudi spremembe zavesti na splošno.

Kaj je tu metafizičnega?

btree ::

yantra ::

Jype, če je vse v možganih, zakaj pa potem eni, ki se rodijo samo z vodo v glavi, vseeno lepo živijo svoje življenje?

PacificBlue ::

sam je zanimivo, skupek kemičnih reakcij, samo nekaj pa ostaja isto. Jaz. Ko sem bil otrok sem bil jaz-jaz, zdaj se staram in sem še vedno isti. Vem in znam več stvari, ampak sem še vedno jaz, ki imam telo, ki se stara in um, ki se spreminja.


Človek ima v resnici dva uma.(ok to je moje mišljenje, no v bistvu Don Juan je to lepo razložil:)

Eden je tisti um, z katerim dnevno operiraš..

Drugi um je pa malo bolj potisnjen v ozadje, nekateri bi mu rekli vest..te nekako iz globine opominja kaj je prav in kaj je narobe..

Prvi um je v bistvu "tuja inštalacija". R complex je posledica tega. Nekdaj v preteklosti so bile na Zemlji nekatere zelo razvite civilizacije(veliko bolj kot danes). Dokazov za to je polno..že recimo če omenim Vede..v njih je zelo lepo opisano, da so se že nekoč bojevali z atomskim orožjem. Tudi geofizikalne raziskave potrjujejo to..tla na nekaterih delih Indije vsebujejo preveliko količino radioaktivnih elementov..oziroma bolje rečeno določene conalne plasti zemlje.

Torej pri "tuji inštalaciji" mislim na to da so se izvajali genetski poizkusi. Predvsem s pomočjo nezemljanov.(da bi vam povedal celo štorijo kako je človek povezan z nezemjani(jih je seveda več vrst, nekateri so čisto podobni ljudem, so v bistvu naši izgubljeni "bratje")bi rabil preveč časa, poleg tega, pa ne bi rad bral vaših sarkazmov:). To je omenjeno tudi v knjigi The Egipytan book of the Death..na hieroglifih v eni izmed egipčanskih piramid je tudi naslikan tako imenovani "grey" nezemljan..Poleg tega, tudi ne vemo, kako so gradili piramide, podobnost z piramidami iz Južne Amerike in celo velike bele piramide na Kitajskem(ki so večje kot Keopsova piramida) je ogromna.
Poleg tega me izgon iz raja ter uživanje prepovedanega sadeža zelo spominja na te genetske poizkuse. Omenjeno je drevo življenja. Kaj je sploh drevo življenja? A ni to mišljeno mogoče dvojna Dnk spirala?.."freske" v nekaterih majevskih piramidah zelo lepo kažejo jasno narisano to DNK spiralo.

Yantra je omenjal da je človek padel iz višjega razvoja na nižji v preteklosti.(oz d-evolucija). Je bi vzrok to igraćkanje Boga..izgon iz raja?

Že skoz pravim na svetu je ogromno simbolike, ki so tudi močno povezane z legendami,,imamo jih za neresnične, za izmišljenje. Pa je to resnično res? Ali niso resnične zato, ker so nam rekli, da niso resnične?



In kaj je sploh zavest?

Zavest je tesno povezana z načinom opažanja ali percepcijo. Pri čakrah smo omenili, da je center zavesti solarni pleksus. Če je ta močan in pravilno odprt, ima človek jasne predstave o sebi in svetu. Ima močno razvit razum, s katerim si lahko razlaga pojave. Če je pleksus močan, je poleg razuma veliko tudi znanje in vse to skupaj je zavest. In še več.

Človekova aura je precej velika in vsebuje nepregledno množico podatkov ali zapisov izkušenj in vzorcev. Samo naša aura ima na razpolago vse znanje tega sveta in spomin na vse pretekle čase. Recimo, da je aura nekakšen računalnik, katerega večji del je spominski del. Procesor je naš razum, ego pa je programer, ki skuša računalniku vsiliti svoje omejene programe. En del aure je osvetljen ali ozaveščen, to pa pomeni, da se človek zaveda le tistega, kar je v njegovi auri osvetljeno. To razume, to zna, zmore in to edinole tudi zaznava. Njegova zaznava sveta je odvisna od tega, koliko procentov aure ima osvetljene in ne od neke zunanje realnosti, ki je v resnici ni. Svet, v katerem živimo, je svet domišljije! Živi le v mislih človeka.

Povprečen človek ima osvetljenih največ 10 procentov aure, in to predstavlja njegovo zavest. Ostalih 90 procentov je neosvetljene, "temne mase" bi lahko tudi rekel, ki se je ljudje ne zavedajo, zato temu pravimo podzavest. V teh 90 procentih je ogromno znanja in sposobnosti, do katere pa ne moremo priti, dokler imamo ego.

Ker je vse znanje že zdavnaj v nas, nas nihče ne more v resnici nič novega naučiti, pač pa nam lahko le pomaga, da se spomnimo. In ker je v podzavesti ogromno vzorcev, ki se jih seveda ljudje ne zavedajo, lahko ti vzorci po mili volji upravljajo s človekovim življenjem. Ko določen del ali polje aure osvetlimo, nam postane jasno, zavemo se tistega, kar je tam zapisano in tako se nam zavest razširi za en delček, podzavest pa se seveda temu primerno zmanjša. Podzavest ni stalnica in tudi zavest to ni.

"Novi" izumi, najdbe in odkritja se zgodijo takrat, ko se v auri nekega človeka, ki se ukvarja z določenim problemom, osvetli polje, kjer se potrebna informacija nahaja. Če imaš namen - voljo - da nekaj storiš, boš to tudi zmogel. Dobil boš moč, da si osvetliš pravo polje in tako boš tudi dobil pravi odgovor na vprašanje.

Vse, kar ljudje vemo, se nahaja v rokah vsakega posameznika! Šola, kakršna je, je zato kvečjemu aparat za poneumljanje ljudi, ali bolje rečeno vcepljanje novih in novih vzorcev. Več jih imamo, manj vemo o resnični naravi človeka.
Vir: www.gape.org

Edit: dodal 6 odstavek.

Zgodovina sprememb…

w00tnes ::

Link? Tole me pa zanima :)

Edit: od yantra, tisto o vodi v glavi, da ne bo pomote ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w00tnes ()

PacificBlue ::

Jype, če je vse v možganih, zakaj pa potem eni, ki se rodijo samo z vodo v glavi, vseeno lepo živijo svoje življenje?


Nedavno nazaj je bil primer človeka, ki je imel zelo zelo majhne možgane. se verjetn ne bo zmotil če bi rekel v velikosti kivija, Če ne celo manjše..isčem kak link, pa ne najdem. Bilo pa je objavljeno na rtvslo.si zdaj med poletjem enkrat. Človek čist normalno fumkcionira. Le malo slabši IQ ima:)..mislim, da je bilo rečeno, da nekje med 60 in 70. Odkrili so mu pa to čisto slučajno, na nekem pregledu.

w00tnes ::

What is believed to be the smallest brain ever found in a normal human being was revealed as a result of autopsy performed at the New York city morgue upon the body of Daniel Lyons, a watchman, employed in the Pennsylvania tunnel excavation.

Lyons became ill suddenly while at work, and, having had no medical attendance, his death came technically under the investigation of the coroner, Dr. Philip O'Hanlon, who, with Prof. John E. Larkin, of the College of Physicians and Surgeons, made the autopsy, found that the brain of Lyons weighed only 24 ounces, although the normal weight of the human cerebrum is from 48 to 50 ounces.

Lyons was 40 years of age, five feet five inches in height and weighed 140 pounds. Those who had known him for many years testified that he was of average intelligence. The cause of the man's death was inflammation of the kidneys. The man's brain seemed in every way normal except as to size.

"It is one of the most remarkable brains I have ever seen," said Dr. O'Hanlon, who has made thousands of autopsies, "and it shows that the size of the brain does not necessarily measure the intellect of man. Lyons was, from all that I can learn, intelligent and capable. The quality of the brain, and not the size of it, counts. One of the smallest brains known to anatomists was that of Gambetta, at one time president of France, and a brilliant and forceful thinker."

Comparative tables of the weights of human brains bear out the idea of Dr. O'Hanlon that there is little connection between the weight of the brain and the power of the intellect.

To mogoce?

podbevna ::

Jype, če je vse v možganih, zakaj pa potem eni, ki se rodijo samo z vodo v glavi, vseeno lepo živijo svoje življenje?


Ojoj...

A ti to resno?

Ali mogoče misliš na posledice hemisferektomije?

PacificBlue ::

What is believed to be the smallest brain ever found in a normal human being was revealed as a result of autopsy performed at the New York city morgue upon the body of Daniel Lyons, a watchman, employed in the Pennsylvania tunnel excavation.

Lyons became ill suddenly while at work, and, having had no medical attendance, his death came technically under the investigation of the coroner, Dr. Philip O'Hanlon, who, with Prof. John E. Larkin, of the College of Physicians and Surgeons, made the autopsy, found that the brain of Lyons weighed only 24 ounces, although the normal weight of the human cerebrum is from 48 to 50 ounces.

Lyons was 40 years of age, five feet five inches in height and weighed 140 pounds. Those who had known him for many years testified that he was of average intelligence. The cause of the man's death was inflammation of the kidneys. The man's brain seemed in every way normal except as to size.

"It is one of the most remarkable brains I have ever seen," said Dr. O'Hanlon, who has made thousands of autopsies, "and it shows that the size of the brain does not necessarily measure the intellect of man. Lyons was, from all that I can learn, intelligent and capable. The quality of the brain, and not the size of it, counts. One of the smallest brains known to anatomists was that of Gambetta, at one time president of France, and a brilliant and forceful thinker."

Comparative tables of the weights of human brains bear out the idea of Dr. O'Hanlon that there is little connection between the weight of the brain and the power of the intellect.


Ne, ker ta človek je še živ:). Drugače pa res zanimivo..

Arto ::

Jype, če je vse v možganih, zakaj pa potem eni, ki se rodijo samo z vodo v glavi, vseeno lepo živijo svoje življenje?


Nedavno nazaj je bil primer človeka, ki je imel zelo zelo majhne možgane. se verjetn ne bo zmotil če bi rekel v velikosti kivija, Če ne celo manjše..isčem kak link, pa ne najdem. Bilo pa je objavljeno na rtvslo.si zdaj med poletjem enkrat. Človek čist normalno fumkcionira. Le malo slabši IQ ima:)..mislim, da je bilo rečeno, da nekje med 60 in 70. Odkrili so mu pa to čisto slučajno, na nekem pregledu.


In kaj je na tem nenavadnega? Ker so se možgani počasi manjšali, so imeli čas sproti nadomeščati izgubljene povezave. Saj to je zanano, da tudi, če ti odstranijo del možganov, lahko njegovo funkcijo počasi prevzame drug del.

jype ::

PacificBlue> Ne, ker ta človek je še živ:). Drugače pa res zanimivo..

Zdaj verjameš, da so taka naključja počasi privedla do razvoja vrst, ki jih danes lahko vidiš?

Ker če ne - kje so pa tisti s "srednje velikimi" možgani? Pa ja ni moglo bit takega preskoka!!!1

yantra ::

Ne vem kako se temu strokovno reče. Bila je enkrat oddaja na TV o tem.
Ljudje se pač rodijo z vodo v glavi namesto možganov v glavnem in funkcionirajo normalno...
za mene to ni nič nenavadnega, ker itak vem da zavest ne prihaja od možganov temveč skozi možgane
ali pa vodo v glavi, kakorkoli že.

Telo se imenuje v sanskrtu YANTRA kar pomeni stroj. Malo razmislite o tem. Imamo celo mašinerijo
v telesu, ki je zelo podobna strojem ali napravam, ki jih poznamo v vsakdanjem življenju. Mikrofon
deluje enako kot ušesni bobnjič. Glasilke delujejo podobno kot zvočnik. Imamo oči ki so kot kamere.
Ledvica in jetra delujejo kot filtri v avtomobilu. Cel kup napeljave so živci ter žile. Imamo srce
ki deluje kot pumpa, ki distribuira gorivo (kisik) itd. V Vedah je razloženo da se zavest duše v našem
telesu širi po krvi. Kjerkoli se zaustavi dotok krvi, zavest nima več dostopa. Duša je atomske velikosti
in se nahaja v predelu srca. Se pravi izvor zavesti je v predelu srca in ne v glavi kot mnogi mislijo.
Možgane lahko primerjamo z procesorjem, ki upravlja z telesom v smislu koordinacije udov itd.

Ko vas vprašam pokažite nase, kam vam gre roka podzavestno?

yantra ::

Kako pa to, da so bili mnogi priča pogovorom in dogajanju v operacijski sobi, kljub temu da so bili
klinično že mrtvi? In se tudi jasno spomnijo, da so lebdeli iznad svojega telesa in gledali
celo sceno vključno z svojim telesom na operacijski mizi.

No, da vidim kaj si boste sedaj izmislili. 8-)

BigWhale ::

Zakaj se dogajajo cudne stvari med klinicno smrtjo? Zato, ker se ti srce ustavi, mozgani pa se vedno delajo. Zaradi pomanjkanja kisika se pa dogajajo cudne reci, ki jih ljudje potem cudno interpretirajo.

In, ja. Prakticn vsakega mrtveca se da oziveti, ce se mu ustavi srce. Mora imeti dovolj mocno srce, da bo prenesel nekaj elektrosokov. Koliko ur po smrti? Odvisno, dokler ostanejo mozgani dovolj neposkodovani, ker poskodujejo se zaradi pomanjkanja kisika, da sami od sebe poganjajo srce se ga bo dalo oziveti.

Potem pa ne vec. Zato tudi pred smrtjo 'vidis svetlobo'. Mozganom zmanjkuje kisika, ker se je srce ustavilo, zaradi pospesenega odmiranja celic pa verjetno vidis in slisis cudne zadeve. Najbrz tudi obcutis, kdo ve.

Tukaj ni nobenih skrivnosti.

yantra ::

Vprašal sem, kako to da so lahko slišali in VIDELI vse kar se je dogajalo med klinično smrtjo izven svojega telesa?

Pa ne mi spet s tem da so samo sanjali in podobno. Pravi znanstvenik je pripravljen iti tud preko svojih okvirjev uma.
Če obstajajo drugačni dokazi, zakaj hočete na vsak način stisniti resnico znotraj okvirjev svojega omejenega uma in ne
dopuščate nobene možnosti, da se v tem svetu lahko dogajajo stvari, za katere nimate popolnoma nobene pametne razlage?

hamax ::

> Vprašal sem, kako to da so lahko slišali in VIDELI vse kar se je dogajalo med klinično smrtjo izven svojega telesa?

Slišali mogoče, videli ne. Moč uma je večja, kot si lahko predstavljamo.

yantra ::

Človeška neumnost je še večja Hamax. Se pravi ti takoj filtriraš informacije kot netočne, če ti ne gredo skozi tvoj okvir uma?

To me spominja na današnjo moderno znanost ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

KaRkY ::

Člevoški možgani so zelo močni. Recimo možgani bilahko slišali pogovor oddalje 50m če bi sfiltrirali vse ostalešume ven tako da slišati nekaj kaj se je mogoče dogajalo v sosednji sobi je čisto mogoče še posebej pri klinično mrtvem človeku ker takrat so možgani v zelo čudnih kemičnoh reakcijah.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Hehe, problem je da ne morete in ne morete sprejeti niti možnosti, da bi obstajala duša, Bog in vse ostalo izven vaših okvirjev.
Ni problem, da ni dokazov. Dokazov ki ukazujejo na to je precej, samo videti jih je treba z odprtim umom.

Ponavljam, ljudje so VIDELI svoje telo in ostalo v sobi in prisotni so opis situacije tudi potrdili.
Teh primerov ni malo, ampak Janezek ne verjame nič, če sam prej ne vidi. To je velik problem pri moderni znanosti!
Kako si boste kdajkoli razširili obzorja vašega razumevanja sveta, če ga stalno omejujete na grobo materijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

Pyr0Beast ::

Lyons was 40 years of age, five feet five inches in height and weighed 140 pounds. Those who had known him for many years testified that he was of average intelligence. The cause of the man's death was inflammation of the kidneys. The man's brain seemed in every way normal except as to size.
Pac je imel vključeno superkompresijo podatkov [:D]

Sej za normalno delovanje ne potrebujemo ravno celotnih možganov, za spomine in podobne dolgoročne stvari pa velja, da več je bolje [:D]

In se tudi jasno spomnijo, da so lebdeli iznad svojega telesa in gledali celo sceno vključno z svojim telesom na operacijski mizi.
Da se zaveš samega sebe ni ravno treba umreti, pravtako, da se dvigneš nad samim seboj :)

Recimo možgani bilahko slišali pogovor oddalje 50m če bi sfiltrirali vse ostalešume ven tako da slišati nekaj kaj se je mogoče dogajalo v sosednji sobi je čisto mogoče še posebej pri klinično mrtvem človeku ker takrat so možgani v zelo čudnih kemičnoh reakcijah.
Možgani bolj težko slišijo, pa vseeno .. ja, mogoče bi res, samo če je preveč šuma, ti še nevemkakšne tehnike filtriranja ne pomagajo. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

hamax ::

> Hehe, problem je da ne morete in ne morete sprejeti niti možnosti, da bi obstajala duša, Bog in vse ostalo izven vaših okvirjev.

Pa ti lahko sprejmes moznost, da ga ni in da je vse le produkt delovanja tvojih mozganov?

KaRkY ::

PyrOBeast v bistvu so možgani tisti ko slišijo saj oni interpretirajo signale ki jih je poslalo uho. Saj uho pošlje možganom vsak šum v glavnem vse kar zazna možgani pa sfiltrirajo ven pomembne stvari. To je na grobo opisano saj potem še pride zraven to a je zvočni signal dovolj močan da uho sploh pošlje naprej njegov signal ali ne pa to tudi da če je nek signal zelo močan bo uho poslalo samo tisti signal dalje(ta efekt je možno zelo lepo opaziti v diskoteki ko ti negdo šraja na uho tolko da te že uho boli ti pa ga še vedno ne slišiš če se ne koncentriraš zelo močno na njegov govor). Podobno je z vsemi čutili ki jih imamo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Pa ti lahko sprejmes moznost, da ga ni in da je vse le produkt delovanja tvojih mozganov?


Lahko, ampak bi moral najprej popolnoma pozabiti vsa svoja duhovna spoznanja
in vse znanje iz svetih spisov skozi katera vidim svet. Prepozno, da bi lahko zatisnil oči.

Hehe, pa tudi, če ne bi bilo res in je na koncu vse skupaj samo produkt mojih možganov,
mi je veliko lepše življenje s Krišno, kot pa prej z idejo, da je po smrti vsega konec.

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

KaRkY ::

Nekumo pa je lahko lepše ob misli enkrat bo pa te nočne more konec. Ker niso vsi tak zadovoljni da bi jim bilo življenje v veselje. Jih poznam kr nekaj ko bi jih raje bilo mrtvih ampak nimajo po domače jajc da bi naredli še zadni korak. Je obstajal čah ko sem sam tako mislil ampak tega je že kr nekaj let nazaj.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

whatever ::

Lahko se pretvarjamo, da nič ni čudežno, ali pa imamo vse za čudež.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

btree ::

Nekumo pa je lahko lepše ob misli enkrat bo pa te nočne more konec. Ker niso vsi tak zadovoljni da bi jim bilo življenje v veselje. Jih poznam kr nekaj ko bi jih raje bilo mrtvih ampak nimajo po domače jajc da bi naredli še zadni korak. Je obstajal čah ko sem sam tako mislil ampak tega je že kr nekaj let nazaj.

Sam če se fentaš, se zgodi podobno, kot je prikazano v filmu Ghost. Ostane ti um in inteligenca, se pravi postaneš duh. Rad bi užival in ne moreš, ker nimaš grobega telesa.

whatever ::

Ja. Ne moreš ga pit.:))
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

KaRkY ::

Če pa že filmi o resnici govorijo pol pa upam da je v Cheyenne Mountain res stargate ker bi ga nujno rabo. Tomazzz pa ti resno verjameš v duhove, vampire, volkodlake ipd.

Ne razumem pa kak lahko negdo v 21st verjame v boga. Ker že sam opis boga da je vsemogočna večna stvar je nemogoč, ker noben um nemore sprejeti vsega znanja v vesolju tudi če bi ga lahko bi znorel ker bi vedel preveč stvari. Potem če je bog tak ljubezniv kot se govori zakaj potem posti ljudi trpeti? Zakaj potem obstajajo bolezni kot so AIDS, rak, kolera in še in še?

@yantra povej mi ti kaj bi naredil če tebi tvoj bog reče ubij določene ljudi?
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

jype ::

yantra> Hehe, pa tudi, če ne bi bilo res in je na koncu vse skupaj samo produkt mojih možganov,
yantra> mi je veliko lepše življenje s Krišno, kot pa prej z idejo, da je po smrti vsega konec.

Odlično povedano. Spoštujem tvojo odločitev in ji ne oporekam - moraš pa se zavedati, da je odločitev za ateizem enako legitimna in enako verodostojna. No, saj po moje se.

Znanost "žal" mora slediti izključno materialnemu odnosu do sveta.

whatever ::

mi je veliko lepše življenje s Krišno, kot pa prej z idejo, da je po smrti vsega konec.

Meni pa ravno obratno. Raje bi videl, da po smrti ni ničesar, kot pa reinkarnacija. Zakaj bi šel še enkrat skozi vso agonijo??? Nebesa/nirvana so pa itak najboljša opcija, ampak najbrž tudi najbolj nerealna.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

Znanost "žal" mora slediti izključno materialnemu odnosu do sveta.

Hm, filozofija potemtakem ni znanost?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

hamax ::

Ni naravoslovna znanost ;)

yantra ::

@yantra povej mi ti kaj bi naredil če tebi tvoj bog reče ubij določene ljudi?


Brez skrbi, Bog ne govori takih stvari.

Duhovi pa sigurno obstajajo. Videno dostikrat. Za volkodlake in vampirje ne vem,
vem pa da obstajajo opisi podobnih bitij v Vedah, in se imenujejo "rakšase".
Poznam tudi ljudi, ki so na Švedskem videli palčke v gozdu, hehe. Spet pravljice?

btree ::

Če pa že filmi o resnici govorijo pol pa upam da je v Cheyenne Mountain res stargate ker bi ga nujno rabo. Tomazzz pa ti resno verjameš v duhove, vampire, volkodlake ipd.

v vampirje in volkodlake ne verjamem, v duhove pa

KaRkY ::

yantra izogibaš se vprašanju mene ne zanima ali jih govori ali ne mene zanima kaj bi naredil.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Karky, iščeš luknjo tam kjer je ni. Kaj ti misliš kaj bi naredil?

Arto ::

Duhovi pa sigurno obstajajo. Videno dostikrat. Za volkodlake in vampirje ne vem,
vem pa da obstajajo opisi podobnih bitij v Vedah, in se imenujejo "rakšase".
Poznam tudi ljudi, ki so na Švedskem videli palčke v gozdu, hehe. Spet pravljice?


Ok, jes se ne grem več. To postaja že smešno. Zdej smo že pri palčkih, volkodlakih in vampirjih? Pa daj no, zresni se človek! Vsega kar slišiš ti pa tud ni treba verjet!

yantra ::

@yantra povej mi ti kaj bi naredil če tebi tvoj bog reče ubij določene ljudi?


Kaj ti misliš kaj bi naredil?
««
13 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42367058 (61139) Marilyn
»

Znanstvena zarota ali omejenost? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36747936 (41719) .:joco:.
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21329074 (25700) jzgorisek
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016821 (13092) DarwiN

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55927471 (19330) WarpedGone

Več podobnih tem