» »

Poli test

Poli test

«
1
2 3

Neo12 ::

Zanima me vaše mneje o spletni strani http://www.polit-test.org/.

MarkookraM ::

O slovenski politiki ne vem kaj dosti, tako da zelo zanimivo zame.

Najbolj se strinjam z SD.
Najmanj se strinjam s NSI, kaj te njim dela??

opeter ::

Huh, to pa res nisem pričakoval...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nurmaln ::

moje mnenje o prvem postu je:

Nauči se linkat!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

USS Liberty ::

Ko sem odprl to stran poli-test.org, mi je takoj v glavo skočil napis Fakulteta za družbene vede in me je takoj prijelo srat, zato niti slučajno ne bom reševal nikakršnih testov ali česar koli, kar organizira ta komunistična tovarna laži in pranja možganov s Kardeljeve ploščadi...

Prav tako vedno zavrnen odgovarjanje na vse telefonske ankete, ki jih organizira manipulator Niko Toš s FDV-ja...

donfilipo ::

Test me je vrgel na rit. Vsekakor hvalevredno. Avtorju svetujem razgraditi zadevo. Sem vsaj videl, tako pregledno, kakšna stališča zastopajo posamezne stranke.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

BigWhale ::

Ja, jaz sem ugotovil, da sem LDSovec... ;>

jrtjtejtt ::

Tud jst sm LDS-ovec, vsaj po njihovih izraženih stališčih. Najbolj mi je bilo všeč zadnje vprašanje, katere teme so zate pomembne. Skor nisem imel kej označiti, ker so same neumnosti, splav, trgovine, NOB, tralala... Edino kar sm označu je blo zdravstvo, sociala, pa davki pa odprodaja državnih deležev. Ostale teme, pa se vidi obremenjenost avtorja z nekimi ideološkimi vprašanji izpred pol stoletja, koga to danes briga.

Nimitz umiri se, saj ti ni treba verjet temu kar tam nastane!

Calligula ::

USS Nimitzu je samo nerodno, ker je izpadel kot LDSovec :D

Mimogrede, meni je nakazalo, da mi je najblizje LDS in zatem Zares pa nobenih izmed teh en bi volil.
Usmeritev je eno, gnile politicne stranke pa drugo.

NSI je verjetno najdalje stran zaradi cerkve, ki bi jo verjetno rada v vseh javnih porah jaz pa pac ne.

podbevna ::

Meni so zanimivi zlasti odgovori strank na koncu. Ti ti pokažejo katerih strank nočeš voliti. Zame je npr. zanimivo, da je Zares bliže skrajnemu ekonomskemu levičarstvu kot LDS.

MihaFirst ::

Tudi jaz sem zelo blizu LDSu :)

Hardstyle ::

Spletna stran kot taka ni napačna ampak moti me, da je vse na levi strani medtem ko je na desni prazen zrak. Poskusi postavit vse na sredino.

Avby ::

A sama anketa bazira na open source rešitvi?

Mi je kar všečen stil in funkcionalnost in bi tud sam kaj takega uporabil.

donfilipo ::

Ne morem da ne bi povedal, ker kakr koli gledamo gre za ekperiment. In eksperimenti so motor znanosti! Manipulacije avtorja so možne, a že sama zasnova takega experimenta, je genialna. Zakaj? Poglejmo. Verjetno vas je bilo dosti presenečenih nad rezultati. Tudi sam se nikoli nisem smatral 'po prepričanju' blizu NSI. (Ja podpis ni šala). Vzgojen v časih rdečih svetnikov in partijskih nun, ob ideologiji, ki je v nekaterih elementih, kar ječala od solidarnosti, enakosti, človeških pravic...na drugi strani pa je bila navaden totalitaristični spaček z mnogo mučenj, poboji in odstopanj od svojega 'svetega' scripta. Torej rdeča mi je prestižna značka...nisem pa pričakoval, da mi je life izoblikoval klasične krščanske premise. (Če je seveda test pravilen in NSI krščansko demokratična stranka). Odgovarjal sem iskreno, saj mi splav itd...niso lahka vprašanja, kjer bi kar tako brez ugovora vesti, ploskal. Da pa to punkt po punkt, vodi do takega rezultata, pa nisem pričakoval. Je pa sociološko zelo zanimivo. Sem namreč ateist, ki spričo peze življenja in teže pregledanega materiala, prehaja v agnostika...že to bi po moje moralo pokazati drugačen rezultat. Ampak ali res? Saj v bistvu vem, da celo duhovni dvomijo v scripte. Ali ni bolj bistveno, da zagovarjam program, kot metafizične elemente? Je morda odločilna tudi anti-simpa...tičnost voditelja stranke? Upam, da bo avtor v okolju kjer študira in deluje, našel dovolj razumevanja nadrejenih, da zadevo razgradi, ker poudarjam..ne gre samo za HTML in dodatke (kar je že samo po sebi danes lep dokaz praktičnega znanja), gre tudi za fundamentalno revolucionaren pristop do klasičnih socioloških eksperimetov in novih spoznanj. Keep up the good work!!! Meni je test vsekakor dal misliti:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Avby ::

Dobra stvar mi je to, da imaš na koncu svojo odločitev označeno in pa kako se razlikuje odločitev glede na posamezne stranke.

To bistveno zbije možnosti manipulacije.

Karaya 52 ::

Tudi jaz sem zaprl stran ko sem videl ob strani logo FDV.

whatever ::

SD. Visoko so tudi Lipa, Zares in LDS.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

opeter ::

Pri meni Lipa po tem testu sodeč... ne bi si nikoli mislil |:o|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pyr0Beast ::

Ajme, SD, Desus, zares :D, LDS, Lipa, vsi s skoraj 75% >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

iNN ::

Malo me zanima po kasnem sistemu so vrednotene stranke in odogovori. Ker vsem nekam visoko kazejo stranke LDS,SD,Lipa,Zares sem poklikal na vseh odogovorih "nimam stalisca", na koncu pa odkljukal vsa polja, rezultat:
 klik

klik



edit:typo
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

iNN ::

==

rasta ::

Napaka te ankete je, da zelo slabo tehta ujemanja s temami, ki so zame relevantne.
Meni je recimo popolnoma vseeno vse v zvezi z NOB in RKC. Ti dve temi si ne zaslužita toliko pozornosti, naj se o njih kregajo v upokojenskih društvih.

Tako da mi je tudi čisto vseeno kakšno stališče imajo stranke do teh tem, potem pa je tudi rezulat, da se moja stališča najbolj skladajo s temi od majhnih "veternih" strank, ki v bistvu niti nimajo stališča.

Gre za nekakšno manipulacijo.

Avby ::

Meni je recimo popolnoma vseeno vse v zvezi z NOB in RKC


Vsaj zadnja 4 leta je to poglavitna tema s katero se naša politika okvarja. Tako da je to smiselno vprašanje.

_marko ::

Jaz sem tud LDSsovec...

Je pa zanimivo, da se noben ni dobil SDS kot najprimernejso izbiro.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

1024 ::

Bah.
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/polit-test.org/prikaz.php on line 96

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/polit-test.org/prikaz.php on line 106
Fish knows everything.

kekz ::

Meni se zdi tole nateg.
Jaz sem za privat zdravstvo, za privat šolstvo, proti sociali,...
in na koncu mi vrne, naj volim SD !?!? Jaz sem po definiciji antiSD!
(v resnici ne vem kaj sem, ker nobena obstoječa stranka ne zastopa mojih stališč v dovolj veliki meri)

Ali ste prepričani, da algoritem te ankete ne deluje v stilu:
1. postavi kup (za rezultat nepomembnih?) vprašanj
2. izpiši SD ali LDS

Zeberdee ::

nobena fakulteta, niti fdv si tega ne upa.

drejc ::

Mar niso oni dolžni pokazati source, glede na to da se napajajo iz davkoplačevalskega denarja in da ne gre za nič drugega kot politični pamflet? Niti anketa to ni.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

T-h-o-r ::

lol SLS ;((:Pedina stranka, ki mi gre bolj na živce od njih je NSI >:D

bom mogo spremenit stališča al kako :O
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gruntfürmich ::

lipa.
razen par nepomembnih stvari vidim da se strinjamo. očitno imajo tam največ soli v glavi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tommy boy ::

Največje ujemanje je z lipo pri meni.:D Kot kaže pravilno razmišljajo, oziroma jaz podobno razmišljam.

kekz ::

Jaz sem pa mislil, da so v Lipi lipeti >:D:D

Dranon ::

Avtor testa je na koncu(tam kjer vprasa kako verjetno bos volil stranko s katero si delis najvec stalisc) pozabil dodati opcijo "Over my dead body!"

gruntfürmich ::

Avtor testa je na koncu(tam kjer vprasa kako verjetno bos volil stranko s katero si delis najvec stalisc) pozabil dodati opcijo "Over my dead body!"

tja, to je zanimiv pojav verjetno pri večini slovencev; namreč da voli stranko, ki ima popolnoma drugačne poglede kot on.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Phoebus ::

Lipan: ne, ni jim treba pokazat sourca.

OldSkul ::

Pri meni je na prvem mestu Lipa, potem SDS itd.

Dranon ::

Avtor testa je na koncu(tam kjer vprasa kako verjetno bos volil stranko s katero si delis najvec stalisc) pozabil dodati opcijo "Over my dead body!"

tja, to je zanimiv pojav verjetno pri večini slovencev; namreč da voli stranko, ki ima popolnoma drugačne poglede kot on.


Tja, zanimivo je da me je program glede na moje odgovore uvrstil med simpatizerje LDS-a in Zares-a. Res je sicer da se v marsicem strinjam z njimi (pravice LGBT scene, pravica do splava, sekularnost...) se pa v marsicem z njimi niti slucajno ne strinjam (gospodarska, davcna in socialna politika, populizem, ...). Zato ne morem reci da si z LDS-om ali Zares-om delim vecino pogledov in zato sem omenil da manjka moznost da stranke s katero mi program pravi da si delim najvec pogledov ne bom niti slucajno volil. Ce malce razmislis je zanimivo predvsem to da te program kar vrze med pristase dolocene opcije neglede na to da hudo pomankljivo vprasuje po preferencah in dolocene teme kratkomalo ignorira - predvsem tiste ki so res pomembne.

Ziga Dolhar ::

Jaz sem tud LDSsovec...

Je pa zanimivo, da se noben ni dobil SDS kot najprimernejso izbiro.


I did :P

In to ob dokaj "liberalnem" odgovarjanju (karkoli že to sploh pomeni!). Tale anketa prikaže dejansko "levičarskost" in "desničarskost" precej bolje, kot se poskušajo malat tele naše stranke.
https://dolhar.si/

Luka Percic ::

Vprašanja so smotano zbrana, drugače je ok.

Jaz sem tudi fasal SDS, ampak je komaj dobro čez 60% prilezel.
Drugi sls. Hehe.

gruntfürmich ::

Tja, zanimivo je da me je program glede na moje odgovore uvrstil med simpatizerje LDS-a in Zares-a. Res je sicer da se v marsicem strinjam z njimi (pravice LGBT scene, pravica do splava, sekularnost...) se pa v marsicem z njimi niti slucajno ne strinjam (gospodarska, davcna in socialna politika, populizem, ...). Zato ne morem reci da si z LDS-om ali Zares-om delim vecino pogledov in zato sem omenil da manjka moznost da stranke s katero mi program pravi da si delim najvec pogledov ne bom niti slucajno volil. Ce malce razmislis je zanimivo predvsem to da te program kar vrze med pristase dolocene opcije neglede na to da hudo pomankljivo vprasuje po preferencah in dolocene teme kratkomalo ignorira - predvsem tiste ki so res pomembne.


maš prov. tile nekaj uprašanj te kr ne more povezat z eno stranko. sam pa se mi vseeno zdi, da slovenci nis(m)o ravno najbolj načelni ko zbirajo stranko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Avby ::

Škoda ni vprašanja o pokrajinski zakonodaji v anketi.

Sam sem kaj se tiče tega vprašanja blizu stališčem stranke Lipa. In sicer 6 pokrajin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

GLAVNI ::

Razne raziskave in ankete s strani levičarskega FDV-ja zame niso relevantne, ampak so celo zavajujoče in odlično manipulativne. Začnite razmišljati s svojo glavo, ne pustite, da vam mnenje ustvarjajo drugi.

Avby ::

Da ampak vseeno nebom volil Janše pa razmišljam z svojo glavo. Kako to?

GLAVNI ::

Da ampak vseeno nebom volil Janše pa razmišljam z svojo glavo. Kako to?


In volil boš barbiko, kajne?

Avby ::

Volil bom stranko Lipa. Če se nebodo spečali z SLS in če bo v našem okraju na listi vsaj približno človek, ki bi ga volil. Nekje vsaj 25 % osebnosti da je ki bi jo jaz volil bo letos že dovolj zgleda.

Če se zgornji pogoji ne uresničijo in ne bo alternative bom pa volil SD. To pa za to, ker želim da v parlamentu dobimo stranko ki bo močnejša od teh ki so sedaj na oblasti.

In največ možnosti za to ima SD. Vsaj trenutno tako kaže. Če bo pa Zares ali LDS čudežno povečal prednost pred SD bom pa volil tisterga ki bo mu to uspelo. LDS z školčem me v bistvu sploh ne mika. Pol raje Zares.

In ne za to ker se strinjam z njihovim političnim programom, saj ga v bistvu še niti ne poznam tako dobro. So pač nekje vmes bi rekel.

Ampak za to da na oblasti več ne bo SDS in pa NSI.

GLAVNI ::

SOCIAL demokrati; zakaj me njihovo ime asociira na rajo? Mogoče zato, ker so v njihovi stranki sami bivši komunistični kapitalisti, brez občutka za rajo? Ne se smešit.

Avby ::

Tudi če si nadenejo ime komunisti slovenije in bo kazalo da bodo najmočnejša stranka v parlamentu jih bom volil če nebom imel druge alternative.

Vse kaj ni SDS in NSi. Pa magari so Romi.

GLAVNI ::

Zelo me zanima, kaj imaš proti sedanji vladi, ali pa si le eden izmed tistih, ki ne vedo, kaj hočejo.

djordjevic ::

Sicer moje pripombe, a vendar:

1. Kljub realnemu povišanju prihodkov ob precej visoki inflaciji nižanje obstoječega standarda.
2. Pobalinski poskusi prodaje državnega premoženja po principu 'kdo je dovolj naš, da lahko pride zraven'.
3. Čezmejna arogantnost vseh resorskih ministrov s svetlo izjemo Žagarja (ta je le nesposoben, žal), Žerjava (ta po fasal sankcije zaradi zamislih nadrejenih) in Viranta (pa še njega včasih zanese).
4. Skrajna nesposobnost v črpanju sredstev, ki jih EU namenja za razvoj članic, katerih BDP je pod EU-povprečjem.
5. Občutno višanje sejnin vodilnim kadrom v državnih podjetjih, medtem ko se delavstvo bori za 3,8-odstotni dvig plače.
6. Ideološke razprave, ki samo podžigajo narod, povzročajo medsebojne spore, naposled pa omogočajo lagodno vladanje po principu 'deli in vladaj'.
7. Sistemsko lotevanje uravnoteževanja medijev iz urada predsednika vlade.

Bodi dovolj zaenkrat.

GLAVNI ::

Življenjski standard se zvišuje.
O prodaji državnega premoženja pa ne bi. VSI privatizacijski tajkuni so imeli knjižico ZKP, tako da prosim, če ne izjavlaš pavšalov.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Desnica razpada? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82996089 (79429) poweroff
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645007 (27078) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150209 (43494) Keyser Soze
»

SNS razpada (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26218454 (10873) borchi
»

Forum 21 rešitev za Slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12230401 (28204) Thomas

Več podobnih tem