» »

Desnica razpada?

Desnica razpada?

««
15 / 17
»»

borchi ::

> Izražam svoje mnenje. A jaz pa ne smem?

aja, aja, SAMO kučan ne sme! zastopim...
l'jga

urban99 ::

S tole "pristranskostjo" slovenskih novinarjev so ljudje že res tečni, sploh z "dvanajstletno".

Ali imate zgolj spomin zlatih ribic (ali pa selektivnega) in se ne spomnite obračunov z Ropom, vladnim letalom itd. ali pa preprosto živite v zablodi, da je Janša & Co. tak übermensch, da je zmagal na volitvah kljub popolnoma nenaklonjenemu tisku? Dajte no... pojdite raje malo cajtenge brat, začnite recimo kakih pol leta pred prejšnjimi volitvami.

ThePlayer ::

Jaz sem za take medije, ki bi objektivno poročali in ne bi iz vsakega članka oz. prispevka kar sijala novinarjeva subjektivnost oz. pripadnost. Vsaj nekaj takih medijev potrebujemo, a jih na žalost IMO nimamo ter jih tudi nismo imeli. Ideja levih in desnih novinarjev se mi pa zdi zgrešena, tega ne bi smelo bit, razen v medijih za katere bi bilo že vnaprej jasno komu pripadajo. Ne pa da berem kao objektivni časopis in me subjektivnost in prikrito navijanje v eno stran kar zbada v oči.

> Izražam svoje mnenje. A jaz pa ne smem?

aja, aja, SAMO kučan ne sme! zastopim...


Ne, na žalost ne zastopiš...

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

hm, kaj pa potem zbor za republiko dela?

samo "levi" ne smejo izrazit svojega mnenja, vsi ostali pa?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ThePlayer ::

S tole "pristranskostjo" slovenskih novinarjev so ljudje že res tečni, sploh z "dvanajstletno".

Ali imate zgolj spomin zlatih ribic (ali pa selektivnega) in se ne spomnite obračunov z Ropom, vladnim letalom itd. ali pa preprosto živite v zablodi, da je Janša & Co. tak übermensch, da je zmagal na volitvah kljub popolnoma nenaklonjenemu tisku? Dajte no... pojdite raje malo cajtenge brat, začnite recimo kakih pol leta pred prejšnjimi volitvami.


Zanimivo ampak prav nekaj v povezavi s tem sem želel omeniti, pa nisem. Torej, časopise berem že malo dlje časa kot od prejšnih volitev in v spominu mi je ostal prav čas, ki ga omenjaš. Po tem, da je bilo takrat (torej v mesecih pred prejšnjimi volitvami) mogoče celo kaj odobravajočega prebrat o Janezu Janši in SDS. Prav presenečen sem bil, ker prej je bilo kaj takega nepredstavljivo, vedno samo pljuvanje. In to se mi je zdelo čudno, glede na to, da je bil SDS v opoziciji, čemu toliko žolča čez njih. No, ampak ko je prišlo do omenjenega preobrata, sem celo verjel, da imajo nekaj možnosti na volitvah.

Ampak stanje je danes IMO slabše kot takrat. Še enkrat, želim si objektivnih medijev, kjer bi šlo za poročanje in ne za manipulacijo in navijanje za katerokoli stran.

djordjevic ::

Veš, česa edino ne razumem? Vzemiva članek XY, ki ga je napisal novinar Z. Novinar Z poroča, denimo, o podražitvah v domovini. V taistem članku ugotavlja, da gredo podražitve z roko v roki z inflacijo, ki je, bodimo iskreni, višja kot prejšnja leta, trend pa gre navzgor, ne navzdol. Moje vprašanje se glasi takole. Če novinar Z v tem članku napiše, da je za takšno stanje delno kriva vlada, ker se ni pravočasno odzvala na blaženje inflacije, kar bi se poznalo tudi pri podražitvah, velja za pristranskega? Kako naj po tvojem poročajo novinarji v časih, ko se v državi dogajajo negativne reči? Naj jih zamolčijo? In kot nekoč poročajo o tem, kako smo uspešno zatrli koloradskega hrošča na vseh poljskih površinah v državi? Prosim, zanima me ta tvoja teorija.

poweroff ::

Saj te zastopimo. Kučanovo mnenje je "napačno" in je vplivna osebnost, zato ga ne sme izraziti, saj zavaja.

Če pa druge vplivne osebnosti, npr. člani Zbora za republiko izrazijo svoje mnenje, ki pa je pravilno, je pa to OK.

Zdaj je treba samo še ugotoviti kaj ej kriterij, da je neko mnenje napačno.

Imam občutek, da so napačna vsa tista mnenja, ki so proti Janši...
sudo poweroff

ThePlayer ::

hm, kaj pa potem zbor za republiko dela?

samo "levi" ne smejo izrazit svojega mnenja, vsi ostali pa?


Daj preberi si prej kaj sploh komentiraš. Jaz nisem nič govoril kdo kaj sme in česa ne sme. Rekel sem da zamerim Kučanu zavajanje in tudi povedal glede česa in to je bilo to. Začel sem pa s tem, da je Kučan imel vpliv, ker nekateri (mislim da Barakuda) so želeli pokazat, kot da je trditi to smešno.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

ThePlayer,

jaz mislim, da si si skopal dovolj veliko luknjo in da je čas, da za nekaj časa utihneš, premisliš svoja stališča ter si poskusiš izkopat klančino, po kateri boš lahko prišel iz luknje. Zdajle je vsem, razen tebi, jasno, da si v luknjo začel nalivati še vodo. Utapljaš se.
- Hoc est qui sumus -

borchi ::

> Ne, na žalost ne zastopiš...

se pravi, če ti smeš prijavit vse bedarije, ki ti pridejo na pamet, jih kučan tudi sme?
l'jga

ThePlayer ::

ThePlayer,

jaz mislim, da si si skopal dovolj veliko luknjo in da je čas, da za nekaj časa utihneš, premisliš svoja stališča ter si poskusiš izkopat klančino, po kateri boš lahko prišel iz luknje. Zdajle je vsem, razen tebi, jasno, da si v luknjo začel nalivati še vodo. Utapljaš se.


Aja, zakaj že? Zanimiv je pa tvoj poziv naj utihnem, glede na stališča, ki naj bi jih ti imel. Pa prosim ne ti meni razlagat, kaj se meni zdi in kaj ne.

imagodei ::

ThePlayer,

moj poziv razumeš napačno. Ni škodoželjen ampak dobrohoten.
- Hoc est qui sumus -

ThePlayer ::

Seveda sme Kučan govorit kakršnekoli bedarije mu padejo na pamet. In jaz smem tudi povedati, da se mi to, kar govori zdi bedarija. A je zdaj jasno vsem?

ThePlayer,

moj poziv razumeš napačno. Ni škodoželjen ampak dobrohoten.


Tvoj poziv je megla v tej debati. Off topic, pravzaprav.

Zgodovina sprememb…

borchi ::

> Seveda sme Kučan govorit kakršnekoli bedarije mu padejo na pamet. In jaz smem tudi povedati, da se mi to, kar govori zdi bedarija. A je zdaj jasno vsem?

men je to jasno že od začetka. tebi pa šele, ko smo ti razložili. napreduješ, priden...
l'jga

ThePlayer ::

> Seveda sme Kučan govorit kakršnekoli bedarije mu padejo na pamet. In jaz smem tudi povedati, da se mi to, kar govori zdi bedarija. A je zdaj jasno vsem?

men je to jasno že od začetka. tebi pa šele, ko smo ti razložili. napreduješ, priden...


No seveda mi ni noben ničesar razlagal ampak sem bil napaden, češ kako sem proti svobodnemu izražanju mnenj. Čeprav nikoli nisem bil in z nobeno izjavo nisem nakazoval česa takega. Rekel pa sem, da zamerim Kučanu način s katerim je pozival volilce. In tudi to, da je šlo IMO za zavajanje. In to je moje mnenje. Zato mi ne bit zdej pokroviteljski...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Pahor je izgubil bitko. Po štetju glasov iz tujine je za SDS kakih 200 več kot za SD.

jype ::

nebivedu> Pahor je izgubil bitko. Po štetju glasov iz tujine je za SDS kakih 200 več kot za SD.

Link?

djordjevic ::

Glede na to, da je po neuradnih podatkih prišlo iz tujine manj glasovnic (11500), kot znaša razlika, močno dvomim.

Double_J ::

Ja nekateri pač menijo, da mnenja bivšega komunističnega diktatorja, o stanju demokracije niso merodajna. Kaj je narobe,če to izrazijo?

hokuto ::

Ta poskus delitve Slovenije je manipulativen, zlonameren in škodljiv.

Ah, no. Ta delitev predstavlja samo analizo stanja. Ne vidim razloga, zakaj ne bi na vso stvar pogledali še iz tega vidika. Lahko pa še iz katerega drugega. Le zakaj bi bilo to zlonamerno? Je potemtakem tudi zlonamerno delati analize, kateri sloji ljudi koga volijo?
Saj se ni treba sprenevedat no. Izbira vidika je prozorna, uporaba "rezultata" intepretiranega preko tega vidika pa še precej bolj. Relevantni so rezultati na nivoju cele države, če te zanima poglobljena analiza, je pa nivo 8 volilnih tudi neuporaben, ker je popolnoma arbitraren in premalo natančen - ne da ti nobene res uporabne informacije.

Kdo pa pravi, da sta volili napačno. Volili sta drugače, kot ostale volilne enote. Tale napačno je na tvojem zelniku zrasel.
Jaz sem le eksplicitno povedal, to kar si pristaši tega pogleda upate samo implicitno (ponavadi se ljudje ravno ne pritožujejo nad nečim kar se jim zdi pravilno anede). Tudi zato sem govoril o manipulativnosti.

Zavajaš ti. Če delaš analizo jo naredi vsaj tako, da bodo zajeti vsi okraji. Navajanje samo tistih, ki so tebi po godu je veliko bolj zavajajoče, kot primerjava vseh okrajev med seboj.
Uf, to je pa podla obtožba. Jaz namreč nisem popolnoma nič zavajal (medtem ko ti si pa res z zgodbico o preglasovanju periferije). Glede na to, da sem jaz samo kazal na popačenost zgodbice o LJ+obala VS. ostala Slovenija, mi ni bilo treba našteti VSEH možnih okrajev, ampak samo tiste v katerih je SD zmagala in ki ne spadajo pod Ljubljano ali obalo (če si opazila tudi slednjih namreč nisem navedel). Če jaz hočem le pokazat, da je SD zmagala še kje drugje kot samo v LJ in na obali, mi niti slučajno ni treba naštevat še kje vse je izgubila.
doke!

nevone ::

Relevantni so rezultati na nivoju cele države, če te zanima poglobljena analiza, je pa nivo 8 volilnih tudi neuporaben, ker je popolnoma arbitraren in premalo natančen - ne da ti nobene res uporabne informacije.

Še vedno ostaja dejstvo to, da je Ljubljana s primorsko bolj naklonjena SD-ju kot ostala Slovenija. Iz volilnih rezultatov se to da razbrati. Če ti nisi toliko pismen, da bi to razbral, pač nisi.

Če jaz hočem le pokazat, da je SD zmagala še kje drugje kot samo v LJ in na obali, mi niti slučajno ni treba naštevat še kje vse je izgubila.

Seveda ti lahko navajaš kje je SD dobila več podpore, jaz pa tudi navajam kje jo je dobila manj kot drugje.

In s tem pompom, kako da zavajam lahko že nehaš. Jaz samo navajam dejstva, ki so razvidna iz javno objavljenih rezultatov, pa če se ti razpočiš s svojim zavajanjem.

Na, ajde, jest mam dost, ti pa lajaj naprej.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

borchi ::

> Še vedno ostaja dejstvo to, da je Ljubljana s primorsko bolj naklonjena SD-ju kot ostala Slovenija. Iz volilnih rezultatov se to da razbrati. Če ti nisi toliko pismen, da bi to razbral, pač nisi.

seveda je to dejstvo. ni pa to dejstvo prav nič pomembno (vsaj za volitve ne), kot praviš ti...
l'jga

nevone ::

seveda je to dejstvo. ni pa to dejstvo prav nič pomembno (vsaj za volitve ne), kot praviš ti

Seveda volitve so narejene tako, da zmaga tisti, ki dobi največ glasov na nivoju celotne Slovenije. Tako je. SD je dobila večino, "levi" trojček ali še bolje četvorček, pa kar prepričljivo večino.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

hokuto ::

bolj naklonjena SD-ju kot ostala Slovenija
Kar je vse kaj drugega od ostale Slovenije, ki da ni bila za zamenjavo. Če ti nisi toliko pametna, da tega ne ločiš... ah nič če. S tem, ko si bistveno spremenila začetno izjavo, si itak pokazala, da se sama zavedaš nekorektnosti izvorne, samo pač nisi sposobna priznati, pa se grdo ven vlečeš.

Jaz samo navajam dejstva, ki so razvidna iz javno objavljenih rezultatov
Ne, ti zgolj manipuliraš z javno objavljenimi rezultati, ko to neizpodbitno argumentiram, me pa neupravičeno obtožiš tvojega lastnega početja.

Na, ajde, jest mam dost, ti pa lajaj naprej.
You can't take the high road once you're off road.
doke!

Sc0ut ::

Bo že komu potegnilo, da so se glasovi levice delili na sd, lds, zares , glasovi desnice pa itak samo na sds. Zato je janša zmagal 5 volilnih okrajev. Drugače pa bi še bolj popušil.

Že zato je njegova izjava tragikomična. Postala pa bi še bolj, če bi glasovi iz tujine prinesli preobrat.

Ljubljana premagala Slovenijo - not ql

Svet premagal Slovenijo - pa kr naenkrat ql.

No, vsaj zdaj je dokončno priznal poraz. Brezveze delat sranje. e tudi sam to videl.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

poweroff ::

Ja nekateri pač menijo, da mnenja bivšega komunističnega diktatorja, o stanju demokracije niso merodajna. Kaj je narobe,če to izrazijo?


Čisto sprejemljivo mnenje. (Pustimo ob strani dejstvo, da Kučan še po najbolj široki definiciji diktatorja nikoli ni bil diktator).

Problem je v tem, da očitno nekateri hkrati menijo, da Kučanova mnenja niso merodajna in hkrati menijo, da so imela velik vpliv (da torej so merodajna).

Zanimivo psihološko stanje. Jaz bi rekel, da gre za akutno izgubo stika z realnostjo.

Ali pa se je v Aloveniji pojavilo novo obolenje - akutna izguba volitev, hihihi. >:D
sudo poweroff

borchi ::

> Ja nekateri pač menijo, da mnenja bivšega komunističnega diktatorja, o stanju demokracije niso merodajna. Kaj je narobe,če to izrazijo?

s tem ni nič narobe. malo čudno pa je, če postanejo občutljivi, ko jim pojasnimo, da kučan nima nič manj pravice se svobodno izražato, kot pa oni sami...

rop je kot bivši predsednik vlade tudi razdiral vsakojake, janša jih kot bivši predsednik vlade še bo. bučarja pred vsakim večjim eventom novinarji pobarajo o taki stvari. jambrek, jerovšek, itd. vsi majo bedarij na zalogi še in še in se nič ne šparajo z javnim izražanjem le-teh. a zato, ker so si v nekem času pridobili neko avtoriteto (pa če le-to kdo smatral kot dobro ali slabo), potem pomeni, da morajo od takrat naprej bit tiho?!
l'jga

imagodei ::

borchi> "rop je kot bivši predsednik vlade tudi razdiral vsakojake, janša jih kot bivši predsednik vlade še bo. bučarja pred vsakim večjim eventom novinarji pobarajo o taki stvari. jambrek, jerovšek, itd. vsi majo bedarij na zalogi še in še in se nič ne šparajo z javnim izražanjem le-teh. a zato, ker so si v nekem času pridobili neko avtoriteto (pa če le-to kdo smatral kot dobro ali slabo), potem pomeni, da morajo od takrat naprej bit tiho?!"

Saj to je ustaljena praksa demokratičnih držav. V ZDA, ki jim sicer radi podtikamo totalitarne prijeme v zadnjem času (terorizem in podobno), je nekaj povsem običajnega, da novega kandidata za predsednika podpre aktualni predsednik, bivši predsedniki, filmski igralci... Pa nasprotna stran ne skače od besa, kakšne sile kontinuitete so se zarotile proti njim.

Pri nas je pa pač tako. Sicer ne zato, ker bi kdo od ključnih mož res verjel, da je Kučan al pa Janković res česa kriv, ampak zato, ker se je težko pogledat zjutraj v ogledalo, če za tvoje probleme ni kriv Murgeljski Palček. Ker mogoče je pa vseeno 13.000 glasov ponarejenih.
- Hoc est qui sumus -

ThePlayer ::

(Pustimo ob strani dejstvo, da Kučan še po najbolj široki definiciji diktatorja nikoli ni bil diktator).


Seveda ni bil diktator. Kdo je to trdil?

malo čudno pa je, če postanejo občutljivi, ko jim pojasnimo, da kučan nima nič manj pravice se svobodno izražato, kot pa oni sami...


Ne morem drugače komentirat, kot da gre za golo blodnjo. Ali pa želiš s takimi izjavami zamegljevat tisto, kar je bilo povedano. Še enkrat, nihče ni oporekal Kučanovi pravici, da se svobodno izraža. Sem pa jaz osebno izrazil dvom nad poštenostjo njegovih trditev ter tudi namenov. Za kar imam seveda vso pravico in kar vas je očitno nekatere zelo razburilo.

borchi ::

> Ne morem drugače komentirat, kot da gre za golo blodnjo. Ali pa želiš s takimi izjavami zamegljevat tisto, kar je bilo povedano.

bom odstranil vso meglo.

tole je tvoje 'zbrano delo' (od tistega dela naprej, ko si se malo vnesel, prej je pa itak katastrofa, če hočeš najt kako konsistentnost):

> Kučan je bil 10 let predsednik vseh Slovencev in bi se kot tak moral vsaj malo potruditi biti objektiven.

> Sploh pa nisem nikjer napisal, da kdo česa ne bi smel povedati.

> Še enkrat, nihče ni oporekal Kučanovi pravici, da se svobodno izraža.

> Problem je pa v tem, da so nekatera jasno in glasno izražena stališča milo rečeno zavajanje.

> Nemoralno bi bilo eventualno izkoriščanje tega vpliva z navajanjem neresenic, recimo.


btw, zdej pa ti nalimaj kje ti je kdo odrekal kakšno pravico do izražanja? nekateri tule pravzaprav branimo to pravico. tudi kučanovo, seveda. jebiga, če je komunist še ni pes...

> Seveda ni bil diktator. Kdo je to trdil?

Double_J.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

ThePlayer ::

Super, da si zbral moje trditve, se vsaj na enem mestu vidi, kaj sem res trdil. Nisem pa čisto prepričan, kaj hočeš povedati s temi odebelitvami besed, ki sem jih uporabljal, sploh pa ne vidim nobene nekonsistence v mojih izjavah. Tisto, da bi se moral truditi biti objektiven je seveda moje mnenje in še vedno stojim za tem. Nisem pa besedi "moral" dal takega poudarka kot si ga očitno ti razumel. Kar pa Kučan počne je pa njegova stvar, jasno. Kot je jasno tudi to, da kakršnekoli izjave že daje, bo izrečeno imelo tudi posledice, take ali drugačne. Ti se boš pa moral naučit razumet, da če jaz npr. izrazim sum da je nekdo zavajal, mu s tem še ne odrekam pravice do svobode izražanja. Ja?

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

da če jaz npr. izrazim sum da je nekdo zavajal
Čeprav se mi zdi v bistvu že prav infantilno, da tu tako dlakocepimo, pa samo tole v razmislek. Ko osebek podaja sum, običajno to zapiše z besedama NAJ BI. Kot so to na veliko počeli v brezplačnikih. Ti si napisal, da nekatere reči, ki jih je Kučan izrekel SO zavajanje. Med tem pa je velika razlika.

borchi ::

> sploh pa ne vidim nobene nekonsistence v mojih izjavah

i rest my case.
l'jga

ThePlayer ::

>i rest my case.


To še ne bo dovolj, boš pa moral povedati kaj se ti zdi tako nekonsistentno. Tiste odebelitve besed so kr neki.

poweroff ::

borchi: nekonsistence seveda ni.

Govorimo namreč o človekovih pravicah. Če sedaj predpostaviš, da Kučan ni človek (pač pa - komunist), potem je ThaPlayayavo mnenje pač čisto konsistentno.
sudo poweroff

ThePlayer ::

Kakor jaz vas razumem mi očitate, da sem Kučanu odrekal svobodo izražanja z izjavo, da bi se moral potruditi biti objektiven. Obesili pa ste se na "moral". Seveda to ni bilo mišljeno kot nekaj obvezujočega, bolj sem ciljal na to, kaj bi se v takih okoliščinah IMO od takega človeka spodobilo - torej biti objektiven.

Zdaj pa splošno - vsak ima pravico do svobode izražanja. Ampak to izražanje bo seveda imelo tudi svoje posledice, in če bo šlo za zavajanje ali laži, seveda ni pričakovati, da bodo nad tem vsi navdušeni.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Očitamo ti, da si nekredibilen sogovornik. Zeh.
- Hoc est qui sumus -

ThePlayer ::

Očitamo ti, da si nekredibilen sogovornik. Zeh.


Nekonsistence v mojih izjavah še vedno ni, ti pa s svojimi nesmisli spet meglo prodajaš. Potem pa ti meni o kredibilnosti...

djordjevic ::

in če bo šlo za zavajanje ali laži, seveda ni pričakovati, da bodo nad tem vsi navdušeni.
Srčika našega nesporazuma. Ti praviš, da je lagal in zavajal, ko je rekel, da se vzdušje v državi (preko pritiska na medije, organe pregona, sodstvo in uzurpacije sfer civilne družbe) vztrajno poslabšuje. Jaz, recimo, sem mnenja, da je lepo povzel situacijo, ki jo imamo po štirih letih Janševe vlade.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

imagodei> Za takšno majhno število ljudi in takšno žepno državico ni treba nobene delitve po okrajih ali enotah. Dost butasto, da bi se moralo Slovenijo parcelirat.

Pa kdo ti verjame? Tako majhna država pa takšne razlike BDP. Volilni sistem ki ga imamo je Ljubljani pisan na kožo. Regionalizacije v tem mandatu ne bo! Ko pa bo in bo spremenjen volilni sistem, bo tudi hokuto videl da je to možno. Manjka samo še minister Kopač s sedežem dravskih elektrarn v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

borchi ::

> Manjka samo še minister Kopač s sedežem dravskih elektrarn v Ljubljani.

a ta kopač je podoben kljukec kot tile v janševi vladi, ki so predlagali, da v maribor ne bi bil več sedež agencije za železniški promet? da je baje ljubljana bolj primerna...
l'jga

ThePlayer ::

in če bo šlo za zavajanje ali laži, seveda ni pričakovati, da bodo nad tem vsi navdušeni.
Srčika našega nesporazuma. Ti praviš, da je lagal in zavajal, ko je rekel, da se vzdušje v državi (preko pritiska na medije, organe pregona, sodstvo in uzurpacije sfer civilne družbe) vztrajno poslabšuje. Jaz, recimo, sem mnenja, da je lepo povzel situacijo, ki jo imamo po štirih letih Janševe vlade.

edit: typo


Me zelo veseli, da se je končno nekdo osredotočil na pravi point debate. In se strinjam, da je v tem bistvo našega nesporazuma. Jaz sem mnenja, da je negativno vzušje, če obstaja, nekako umetno ustvarjeno in ni krivda kakih pritiskov vlade. In mislim, da takih pritiskov dejansko ni. Sploh pa se ve v čigavih rokah je večina našega dnevnega časopisja in dovolj je kakšnega prebrati, da vidiš, da v njih ni nikakršnega favoriziranja desne opcije, ampak prej nasprotno. Na žalost, jaz sem za objektivne medije, razen če se že vnaprej ve, na kateri strani je kdo.

Bili so tudi očitki, da je ta vlada izključujoča. Še v nobeni vladi prej nismo imeli takega sodelovanja med koalicijskimi in opozicijskimi strankami, kot je bilo partnerstvo za razvoj. Smo tudi včeraj slišali Pahorja, da je bilo to pozitivno in vesel sem, da on tudi razmišlja v podobni smeri, saj se mi to dejansko zdi najboljše za Slovenijo. Vemo pa, kdo ni hotel sodelovati v partnerstvu že od vsega začetka. To je bil seveda LDS, ki je bil pred volitvami najbolj glasen, kako nekateri izključujejo (v isti sapi pa so zavrnili kakršnokoli možnost sodelovanja z Janšo). Jako konsistentno. Na tem mestu bi izrazil upanje, da bo Pahor dovolj trden, da bo zdržal take negativne pritiske znotraj trojčka.

Naj dodam še, da se mi je zdelo delovanje te vlade bistveno bolj korektno v mnogih stvareh, kot delovanje vseh prejšnjih. Ena od takih stvari je npr. dejstvo, da je ta vlada pri vseh javnih naročilih dosledno izvajala javne razpise, dočim to za prejšnje vlade ne velja. Sploh sem dobil vtis, da so se trudili biti pošteni, in na podlagi tega vtisa se mi je Kučanovo obtoževanje tudi zdelo zavajanje.

imagodei ::

DaPlayah> "Nekonsistence v mojih izjavah še vedno ni, ti pa s svojimi nesmisli spet meglo prodajaš. Potem pa ti meni o kredibilnosti... "

Postajaš dolgočasen. Zdaj v bistvu govoriš, da sploh nič nisi hotel povedat. Zakaj si potem sploh karkoli pisal.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

djordjevic>> "Ti praviš, da je lagal in zavajal,..."

ThePlayer> "Me zelo veseli, da se je končno nekdo osredotočil na pravi point debate"

Kaj zdaj? Si rekel, da je lagal in zavajal, nisi rekel? Si nekonsistenten, ali nisi?
- Hoc est qui sumus -

ThePlayer ::

Ti zgleda ne razumeš, imagodei. Sorry, jaz ti tudi ne morem vsega dodatno razlagat. Žal.

djordjevic ::

Jaz sem mnenja, da je negativno vzušje, če obstaja, nekako umetno ustvarjeno in ni krivda kakih pritiskov vlade.
Si pozabil na trgovanje za medije?

Sploh pa se ve v čigavih rokah je večina našega dnevnega časopisja
Lastnik Dela je menda Pivovarna Laško. Kdo pa obvladuje ostale?

da v njih ni nikakršnega favoriziranja desne opcije
To je po tvojem naloga objektivnega medija?

Še v nobeni vladi prej nismo imeli takega sodelovanja med koalicijskimi in opozicijskimi strankami, kot je bilo partnerstvo za razvoj.
Briljantna pogruntavščina Janše, s katero je žel odobravanje ob uspehih, ob napakah pa razpršil odgovornost tudi na opozicijsko stranko. Pozabi, da je šlo tu za kakršnokoli dobronamerno sodelovanje, ki mu je Pahor takoooo naivno nasedel. In da ne bo pomote, bi tudi jaz rad videl DEJANSKO sodelovanje, ne pa samo stiskov rok in nasmeškov, ko pa je treba kaj postoriti, pa nastanejo razprtije. Me prav zanima, kako 'državotvorna' bo v tem smislu bodoča opozicija.

Ena od takih stvari je npr. dejstvo, da je ta vlada pri vseh javnih naročilih dosledno izvajala javne razpise, dočim to za prejšnje vlade ne velja.
A to je kar dejstvo? Ponujaš kakšne dokaze za to?

Sploh sem dobil vtis, da so se trudili biti pošteni
Lepo. Meni pa daleč od tega. Prvi indic, kam pes taco moli, je bila sprememba zakona, ki je omogočala izplačevanje bolano visokih nagrad in sejnin. Zelo pošteno, ni kaj.

USS Liberty ::

Demokracija bo v tej naši prelepi deželi na sončni strani Alp zavladala šele takrat, ko bo Milan Kučan dokončno izgubil svoj politični vpliv, on in njegova kriminalna organizacija Forum 21 pa bosta šla na smetišče zgodovine in se ju bomo nekoč spominjali kot eno nočnih mor iz naše zgodovine.

Kučan simbolizira vse tisto, kar je v tej deželi narobe že tam od prve polovice 70ih, ko je Stane Dolanc politično likvidiral Staneta Kavčiča, edinega pravega demokrata med slovenskimi komunisti, in tako tlakoval pot na slovenski politični vrh svojemu ljubljencu Milanu Kučanu.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

imagodei ::

USS Nimitz,

Haldol bo rešitev vseh težav. Haldol.
- Hoc est qui sumus -

ThePlayer ::

Najprej naj povem, da si ne delam iluzij, da bom koga prepričal v nekaj, česar sedaj ne verjame. Razumem, da boste nekateri verjeli v svoj prav, tako kot jaz v svojega. Ampak mislim, da je debata vsaj začela it približno v pravi smeri, ne v slepo ulico, kamor bi jo ves čas rad potisnil npr. imagodei. Mogoče bomo pa le vsi še enkrat več zadevo premislili in to ne more biti slabo.

S tem v mislih pa odgovarjam djordjevicu:

da v njih ni nikakršnega favoriziranja desne opcije

To je po tvojem naloga objektivnega medija?


Odgovor na to je že v mojem prejšnjem postu: "..., jaz sem za objektivne medije, razen če se že vnaprej ve, na kateri strani je kdo."

Briljantna pogruntavščina Janše, s katero je žel odobravanje ob uspehih, ob napakah pa razpršil odgovornost tudi na opozicijsko stranko. Pozabi, da je šlo tu za kakršnokoli dobronamerno sodelovanje, ki mu je Pahor takoooo naivno nasedel.


Pahor osebno je včeraj rekel, da je bila zadeva pozitivna.

A to je kar dejstvo? Ponujaš kakšne dokaze za to?


Priznam, da materialnih dokazov nimam, sem pa verjel Gregorju Virantu na besedo iz intervjuja v prejšnji Sobotni prilogi. Citiram: "Poglejte: znižali smo davke, ustvarili proračunski presežek, uvedli vinjete, spopadli smo se s cestnim lobijem. Na področju javnih naročil smo striktno uporabljali javne razpise, medtem ko so se v preteklosti mnoga naročila oddala brez njih".

Glede sejnin in nagrad pa se strinjam, da je zadeva vprašljiva, nisem pa zelo seznanjen s tem. Za kateri zakon je šlo?

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Glede dotičnega zakona priznam, da verjamem Golobiču, ki pravi, da je zdajšnja garnitura hitro po prevzemu oblasti spremenila zakon, ki je dotlej ali omejeval ali celo preprečeval možnost izplačevanja visokih sejnin in nagrad članom nadzornih svetov in uprav. Glede partnerstva - to, da je Pahor zadevo ocenil za pozitivno še nič ne pomeni.:)
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Janša in Zidar naj bi se dogovarjala (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6715785 (13999) Calligula
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645118 (27189) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150282 (43567) Keyser Soze

Več podobnih tem