» »

koga volit?

koga volit?

««
«
1 / 19
»»

tx-z ::

Torej, ne sprašujem direktno da mi poveste koga volit, ampak me zanima kako se odločit koga volit?

Namreč zdej sm dobil listek da bojo neke volitve ampak sploh ne vem za kaj bojo volitve, koga se voli itd itd:)) Vem isto kakor kšn 5letni otročk:D tko da :) :))
tx-z
  • odklenil: Primoz ()

svit ::

SD ;)

Ali pa Zares.
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

Oddin ::

Karkoli, samo J.J.-eve stranke ne. Voli Saškotovo Lipo, toliko da porabiš svoj glas, ali pa se pošteno pozanimaj in voli po svojem prepričanju.

Ajde
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

#000000 ::

Bolj je vprašanje koga nesmemo volit oz. kdo nam bo naredu manj škode in bomo hkrati od njega dobili največ. ?!?!?!?

T-h-o-r ::

lista za čisto pitno vodo? :D oni ne bodo prišli v parlament, torej narediš najmanj škode, če jih obkrožiš :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Cjek ::

Ljudje, ki se absolutno nič ne zanimajo za politiko in tudi o strankah ne vedo ničesar, bi morali res voliti kakšno tako zadevščino..hec:) Njihova prednost pa je, da se lažje objektivno odločijo..če pač niso že privzeto zagreti za določen politični "breg"..
Nasvet..če se ti da si poglej kakšno "predvolilno" oddajo (na spletnih straneh naših tv hiš so tudi arhivi z že predvajanimi oddajami) ali pa še bolje,preberi si politične programe strank in skušaj objektivno oceniti katera stranka predstavlja tebe in vrednote, ki so ti blizu. Prepričan sem, da ne obstaja univerzalnega odgovora na tvoje vprašanje, kot to tukaj skušajo narediti nekateri. Lahko bi tudi jaz napisal, katera stranka mi je najbližje, ampak ti s tem nebi prav nič pomagal. Po mojem mnenju je naloga, če ne kar dolžnost vsakega volilca, da se o tem, komu bo dal svoj glas, odloči sam.

edit: prva usmeritev: Državnozborske volitve v Sloveniji 2008 @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cjek ()

SmeskoSnezak ::

Krščansko demokratska stranka, Lista za čisto pitno vodo, LPR - Lista za pravičnost in razvoj, Naprej Slovenija, SJN - Slovenija je naša, SSN - Stranka slovenskega naroda, Stranka Akacija, Zelena koalicija, Zeleni Slovenije

Eno izmed teh, da glas vsaj nekaj šteje in pokažemo, da nočemo več totih konjev in bedakov gledat na vrhu. =)
Jaz bom za SSN.
@ Pusti soncu v srce... @

JohanP ::

SDS - Slovenska Domobranska Stranka, LDS - Lopovi Držimo Skupaj, SD - Stari Dripci.

drejc ::

Hja pomoje tiste ki nižajo davke na osebni dohodek "bogatih". Malo glupo se mi zdi da je v Sloveniji pri 27k$ GDP per capita povprečna plača 800€, Avstrija pa 37k$ in 2000€ povprečna plača. Sj to da majo večjo dodano vrednost je res, ampak pri nas "za redno" delaš skoraj pol leta samo za davke. Že Hrvatje imajo cca 600€ povprečno plačo pri skoraj polovico manjšem gdpju (15k$).
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Starodavni ::

Slovenci smo drugače najbolj obdavčen narod in to na 1. mestu, sramotno da večina slovencev tega ne opazi.

Premišljujem ali bi volil za SD ali ZARES, SDS-ov nimam namena voliti.
SD - procentualno več možnosti da se izenači z SDS edini minus proti temu je da so SD večinoma nekdanji jugo-komunisti in imajo mlačnega voditelja Pahorja
Zares - zaradi novega kadra, minus je da so se vzpeli šele v zadnjih tednih pred volitvami in so dokaj neizkušeni.

drejc ::

No, jaz upam da v primeru zmage levih bodo davki še vedno padali, vsaj s takim tempom kot v tej vladi. Če bi mi danes obljubili EDS na osebne dohodke, bi takoj volil za njih, saj menim da oni so sposobni doseči konsenz z sindikati glede te teme.

Zgodovinski record slovenskih levakov je pa v resnici tak, da so nove davke ravno oni uvajali. Dočim so jih desni ukinili (davek na plače) ali znižali. Tudi davke na dobiček pravnih oseb so poenotili (beri: imamo EDS za d.o.o.je) in ukinili obvezno članstvo v obrtni oziroma gospodarski zbornici. To so fakti in to so pomoje naj dosežki SDS vladavine.

Glede prodaje družinske srebrnine ali cen stanovanj se pa niso ravno izkazal, priznam.

Tako recimo jaz razmišljam o volitvah.. kaj dosti več od omenjenega, niti ne pričakujem od države.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

kixs ::

Slovenci smo drugače najbolj obdavčen narod in to na 1. mestu, sramotno da večina slovencev tega ne opazi.

Premišljujem ali bi volil za SD ali ZARES, SDS-ov nimam namena voliti.
SD - procentualno več možnosti da se izenači z SDS edini minus proti temu je da so SD večinoma nekdanji jugo-komunisti in imajo mlačnega voditelja Pahorja
Zares - zaradi novega kadra, minus je da so se vzpeli šele v zadnjih tednih pred volitvami in so dokaj neizkušeni.


Od kje si se pa ti vzel, da verjames, da so to NOVINCI?!? Jao!

Ljudje, ce nimate pojma, potem raje NE hodite volit.

Tisti, ki misli, da bo kdorkoli sprejel EDS, se tudi ZELO moti! Edini bi to lahko naredil Jansa, ce bi imel vecino v parlamentu, tako pa je po vecini odvisno od koalicijskih partnerjev, v tem primeru celo od najmanjse vladne stranke Desus, ki je bila absolutno proti. Ce bi bil pa kdo od opozicije za (recimo SD, LDS...), bi pa vseeno EDS lahko sprejeli - vendar podpore NI bilo. Tako na EDS kar lepo pozabite.

Osebno sem za vecinski volilni sistem - vecino ima stranka, ki dobi najvec glasov. Tako se lahko res po 4-ih letih vladanja vidi kaj je obljubila in kaj naredila. Danes je to vse v megli - ravno zaradi koalicijskih partnerjev - pa ce je to res ali pa ne!?

lp

dukenukem ::

SD al pa Zares ,ostalo je še slabše

hendriks ::


Zares - zaradi novega kadra


Golobič, Gantar, Širca, Jakič, Zalokar - Oražem, Kek, Lahovnik, Vajgl, Lainšček ... da to je res sam nov kader. Zeh...

tx-z ::

Ja sej nism reku KOGA volt ampak KAKO se odločt koga volt :)) Bom mau pogledu :P ;)
tx-z

XCom ::

Kako volit?

Enostavno...an ban pet podgan....saj poznaš drill.....zgrešiti pa ne moreš :D

S to ponudbo strank, programov, ljudi ki nastopajo na volitvah, ne moreš niti z eno stranko brcniti v temo ali zadeti v polno, ker so vsi isti klinci palci. Njihov moto je pa itaq samo €€€€€€€ and more €€€€€€

borchi ::

> Malo glupo se mi zdi da je v Sloveniji pri 27k$ GDP per capita povprečna plača 800€, Avstrija pa 37k$ in 2000€ povprečna plača.

napačne podatke navajaš, $23k v slo in $45k v avstriji.
l'jga

PaX_MaN ::

A evro znake zbirajo?
So norci, tile politiki.

cekr ::

Izberi eno od slovenskih strank: KDS, SDS, NSI, SNS. Ostali še objokujejo jugoslavijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

AngelOfDeath ::

Vidim da ima Šrotova SD , Zares, ITD. dosti podpore tu. Lepo da podpirate LDS-ovske junake, ki so tako lepo zafu** Slovenijo. Mogoče zaradi tega, ker obljubljajo da bodo ukinili preiskavo zoper Šrota in naše velike 3 trgovce ? Mogoče zaradi tega ker so zakuhali Patrio ? Mogoče zaradi katere druge pi******* ki so jo zakuhali ? ...


LDS (SD, Zares, ali kakšna imena že imajo danes) v 14 letih niso naredili popolnoma nič za Slovenijo, razen polnjenja svojih denarnic. Prevzemanje vseh firm, itd.

Janša ima kljub samo "4" letom dosti več za pokazat, kot pa so imeli oni junaki v 14. In grem ga volit edino iz razloga da oni k****** LDS ne pride na oblast.


Drugače pa bi še bil najbolj srečen da pride na oblast Jelenčič, da vidim če ma tudi na oblasti tolko poguma, kot ga kaže zdaj.
edit: Slovnica

MadMicka ::

cekr, slovenske stranke so vse stranke, ki so registrirane v Sloveniji. Se pravi, vse stranke, ki kandidirajo za vstop v slovenski parlament.

AngelOfDeath, to, da je Slovenija najbolj uspešna tranzicijska država, da smo člani EU, da imamo EUR, da smo predsedovali EU, to ni zasluga sedanje oblasti, to je zasluga trdega dela vseh dosedanjih oblasti.

Zdej, če niti tega človek ne zapopade, potem mu pač ni pomoči.

mtosev ::

sds je kr ok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OrkAA ::

Kako lahko kdo, ki je kdajkoli videl nastop Branka Grimsa ali Eve Irgl sploh priblizno pomisli, da bi tako stranko volil?

mtosev ::

grims rulz
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Luka Percic ::

Kako lahko kdo, ki je kdajkoli videl nastop Branka Grimsa ali Eve Irgl sploh priblizno pomisli, da bi tako stranko volil?

No ja, a Cviklu, ter Oražmovi bomo debilizme pa kar odpustili?

Zigam; predvsem ti mora bit jasno kaj od njih pričakuješ- ko to ugotoviš nam povej, bomo poskušali najti približek temu.

Osebno pričakujem čimmanjše vmešavanje države.
Najbolj se država seveda vmešava z visokimi davki/prispevki/omejitvami v gospodarstvu.

Le te pa glede na program ter pretekla prizadevanja najbolje odpravlja SDS (pa tudi programi za prihodnost nakazujejo isto sliko). Nisem rekel da jih (dovolj) dobro odpravlja, zgolj najbolje.
Nakoncu seveda ne vlada zmagovalna stranka, ampak koalicija strank. Zato tudi vseh neuspehov nemoremo naprtiti eni stranki, včasih je še najmanj kriva.
Ker pa volimo stranke, in ne vlado, moramo pač gledat njihove programe, ter se odločiti v katero smer hočemo da več konjev vleče.

drejc ::

> napačne podatke navajaš, $23k v slo in $45k v avstriji.

https://www.cia.gov/library/publication...
https://www.cia.gov/library/publication...
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

whatever ::

Dolga, široka ulica sredi Ljubljane
Čas: jesen 08
Nasproti si stojita revolveraša Pahor in Janša.
Prvi z belim, drugi s črnim klobukom.
Ura odbije točno opoldne
oba potegneta pištoli
eden sproži
Janša pade mrtev z obrazom na tla (seveda, starejši, slabši...)
Pahor (mlajši, hitrejši...) se zmagoslavno obrne proti publiki.
Tedaj še drugič poči
Pahor se prebledel obrne
in nato v jarek mrtev zvrne
zadnje, kar še vidijo njegove oči, je

kako Janši leze IZ RITI
s pištolo v roki PLEMENITI...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

borchi ::

@drejc: ne moreš primerjat PPP adjusted GDP in nominalne neto plače in pričakovat, da bo to dalo nek smiselen podatek o obdavčitvi. bi ti lahko zazvonil zvonec že, ko si prvi post napisal. da pa se ti ne posveti niti, ko ti nekdo pove, da pišeš bedarije... :|

GDP = C + I + G + (X-M); vse so nominalne kategorije!

edit: skratka, treba je vzet nominalni GDP p/c, tako kot sem zgoraj napisal.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

jype ::

AngelOfDeath> Lepo da podpirate LDS-ovske junake, ki so tako lepo zafu** Slovenijo.

Spravili so jo v NATO, EU in evro območje.

Če bodo tako delali naprej, potem se jih splača volit.

neres ::

En pripomoček za neodločene: http://volitve.24ur.com/rubrika/moj_fav...


ps. Samo ne volit kakih "upokojencev" ali pa "mladih". Taki so že a priori slabi, imajo napačno usmeritev. Ne moreš delovat samo za dobro ene starostne skupine/sloja. Če vladaš vsem, delaj za vse.

tx-z ::

heh, "Najbližje ti je stranka: SNS " :P
tx-z

tx-z ::

Zakaj se pa recimo ne voli teh vprašanj k so tle, in pol bi vse te stranke delale na tem kar je blo izvoljeno? :\
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Starodavni ::

Če mislite da so SDS boljši od LDS naj vam vprašam, zakaj so izgubili jajca, ko so hoteli uvesti EDS? IN zakaj vedno bolj podpirajo klerofašiste(RKC?), zakaj zatirajo medijsko svobodo, zakaj spreminjajo našo državo v fašistično državo??

LDS v vseh teh letih je sicer res pridobivala denar in kradla, nikakor pa ni zatirala svobode medijev in našo državo srpeminjala v diktaturo. SDS pa to točno počne.

14. točk fašizma L.W.Britta:
1. Močan in trajen nacionalizem.
2. Preziranje človekovih pravic.
3. Iskanje sovražnikov in grešnih kozlov.
4. Nadvlada vojske.
5. Nadzorovana/obvladovana množična občila.
6. Obsedenost z nacionalno varnostjo.
7. Prepletenost vlade in cerkve.
8. Varovanje moči korporacij.
9. Zatiranje moči delavstva.
10. Preziranje intelektualcev in umetnosti.
11. Obsedenost s kriminalom in kaznovanjem.
12. Razširjena kronizem in korupcija.
13. Razširjen seksizem.
14. Nepoštene volitve.

Naša država izpolnjuje več kot polovico teh točk fašizma. Zdaj pa se vprašajte koliko teh stvari so naredili LDS v vseh letih in SDS v teh 4 letih v smeri proti fašistoidaciji države.

Cjek ::

Kaj na "komunistizacijo" si pa pozabu?:) ne ga srat s takimi...če je že koga za obtoževat so to levičarji, ki še vedno objokujejo bivšo državo. Nad tem se gre zamislit. Tovariši/tovarišice, titovke, rdeče zvezde...
Bljak.
Sramota.
Kot da nimamo nobenih slovenskih simbolov?:S

Ted ::

Zgleda da so "plačanci" različnih strank to temo spet spremenili v pljuvanje drugih.

Koga voliti? Imaš več opcij kako se odločiti. Prva opcija (in najbolj neumna) je ideološko odločanje na podlagi preteklosti. Kdo je bolj za partizane, kdo za druge, kdo je proti cerkvi, kdo ne itd... Druga opcija je, da se odločiš na podlagi kandidatov oz. tudi predsednikov strank. Torej, če ne maraš Janše in ti je všeč Pahor, voliš Pahorja (ali obratno). Tretja opcija pa je, da si prebereš programe in voliš stranko, ki te je najbolj prepričal glede na program.
V realnosti je najpametneje, da v svojem odločanju pogledaš najprej program stranke, nato pa osebe, ki bi ta program naj uresničile. In če ti je program všeč, če misliš, da so to dovolj kompetentne osebe (na podlagi izobrazbe, delovnih izkušenj, dosedanjega političnega (ali kakega drugega) delovanja je potem tudi pametno da stranko podpreš.

Seveda pa je najpomembneje kakšne predstave imaš sam. Ali daješ prednost pred ostalimi temami okoljski politiki, morda si za večjo rast zasebnega sektorja in manjšo vlogo države zaradi višje učinkovitosti, ali podpiraš predvsem državno vlogo v javnem zdravstvu ali več zasebnega, kaka je tvoja vizija Slovenije v prihodnosti, misliš da obstoječa vlada dela dobro ipd...
Mah...

AngelOfDeath ::

@Starodavni

LDS(al kako se danes vse imenujejo) ima v lasti 95% časopisnih medijev. Ti pa praviš da Janša zatira svobodo medijev ?
LDS si je nagrabila vse večje firme v svojo oblast, ti pa praviš da jih Janša še varuje ?

Pa na katerem planetu ti živiš ?
edit: Slovnica

borchi ::

> LDS(al kako se danes vse imenujejo) ima v lasti 95% časopisnih medijev.

> Pa na katerem planetu ti živiš ?

res dobro vprašanje. za tebe.
l'jga

T-h-o-r ::

pa to ne 95% slovenskih medijev, 95% svetovnih!
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dukenukem ::

iz vseh strank kar jih je, bi nabral sem pa tja kerga, ki je še sposoben, ostalo je godno za odstrel

sakkra ::

Volitve so pri nas narejene tako, da je v ospredju strankarstvo z močnim priviligiranjem strank pri koritu. V strankah so pa tudi veljaki priviligirani. Tako strankarski bossi kandidirajo v okrajih kjer imajo največ šans. V parlamentu tako sedijo ljudje, ki so dobili 5-10% glasov v okraju kjer sploh ne živijo.

Kaj volit? Verjetno neko boljševiško stranko:)).

AngelOfDeath ::

> LDS(al kako se danes vse imenujejo) ima v lasti 95% časopisnih medijev.

> Pa na katerem planetu ti živiš ?

res dobro vprašanje. za tebe.



In keri ni pod Šrotovo & prijatelji kontrolo ?
edit: Slovnica

jype ::

AngelOfDeath> In keri ni pod Šrotovo & prijatelji kontrolo ?

Slo-tech.

borchi ::

> In keri ni pod Šrotovo & prijatelji kontrolo ?

ti povej kateri so šrotovi? bo veliko manj naštevanja...
l'jga

p0ki ::

kateri stranki pa je pripadal boško šrot?
Da bi volil LDS, SD, Zares pa saj niste normalni. kresalova nima pojma o politiki samo tisto svoje pravo natolcuje in govori kako je za socialno šibke in socialno državo, medtem ko se vozi s privatnim šoferjem in privatnim letalom..... Pahor?!?!??! pahor je samo nekakšen lulek brez jajc, njegova ekipa z cviklom na čelu pa podn od podna. Golobič & company so pa sami filozofi in lopovi
Saj ne govorim da Janša pa je super in oh in sploh ampak je boljši od teh in bi oziroma mu bom dal podporo samo zato da tile levičarji ne pridejo na oblast. Osebno mi je nekak najbližje Šrot in sls, kajti šrot je Celje spremenil v evropsko mesto konkurenčno ljubljani in mariboru in mislim da bi lahko tudi slovenijo malce dvignil. Jelinčič bo pa letos tako prišel v vlado tak da bomo vidl če bo kaj naredil čeprav dvomim. Nsi?!?!?prosim vas te pobožnike pfujjj, desus pa sms pa tak ni vredno omenjati.... Sedaj pa se naj človek odloči koga bo volil. Celotno strukturo politike bi bilo treba zamenjati
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

St@jler ::

Voli naše! :D

Drugače maš tudi na financah eno podobno zadevo, ki ti pove,katera stranka ti je najbližje, glede na določena vprašanja.
Se pa tudi jaz strinjam, da mora v parlamentu zavet nov veter in mora vsa dosedanja golazen ven. Novih 90 ljudi rabimo, ki bodo morda kaj naredili.

St@jler ::

mu bom dal podporo samo zato da tile levičarji ne pridejo na oblast

vidiš zaradi takih kozlarij imamo sranje na oblasti in bomo še naprej imeli. Tudi zaradi tistih, ki volijo "leve" samo zato da ne bo banda klerofašistična na oblasti.
Takih volilcev brez lastne pameti ne rabimo.

p0ki ::

sedaj mi pa ti povej kaj naj naredimo?!?!? sam sem mnenja da res more pridet do prevetritve parlamenta in 90 novih poslancev kot si rekel ampak do tega ne bo prišlo in v takšnih razmerah sem mnenja da bo janša torej sds storil več za našo državo kot pa lds,sd in zarez. glede na to da je izpolnil 80% (govorim napamet in vem da se bodo oglasili nekateri iin blatili tele moje besede) predvolilnih obljub ki jih je dal pred 4 leti mislim da je najbolj primeren kandidat za predsednika.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Plamenjak ::

Nekaj besed o (ne)smotrnosti udeležbe na volitvah:
(1) Oni, ki si od neke opcije obetajo koristi (bodisi zaradi ukrepov, bodisi zaradi poznanstev v stranki), bodo pač dali glas svojemu favoritu. To je pragmatična in nenaivna pozicija. Seveda pa mnogi nimamo posebnih koristi od katerekoli opcije, zato takšen argument ni primeren za vsakogar.
(2) Oni, ki imajo v stranki svoje idole (takšnih ljudi sploh ni malo), bodo dali, razumljivo, glas svojemu junaku/nji. Tudi to ni za vse.
(3) Idealisti bodo verjeli obljubam strankarskih govornikov in sladkim besedam, ki so zapisane v programih. A nekateri na svetu nismo od včeraj, zato tudi ta opcija ni za vsakogar.
(4) Iti na volitve in napisati na listič kakšno neslanost. Za vse anarhiste in zafrkante po duši. Eni s(m)o resni, zato ne bo šlo.
(5) Ne iti na volitve in s tem pokazati bodisi brezbrižnosti (jebe se meni za politiko), bodisi odpor do vseh strank (kurc pa taka demokracija), bodisi odpor do demokracije kot oblike vladavine (naj živi kralj).
(6) Najbrž sem še kaj pozabil.

Icematxyz ::

kako Janši leze IZ RITI
s pištolo v roki PLEMENITI...


Ta pa zmaga.

St@jler ::

@p0ki: to je stvar tvoje osebne presoje.
Se pa strinjam, da karkoli se voli je SHIT. Sedaj je pa iz tega treba izbrat nekaj, kar je manjši SHIT.
««
«
1 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150270 (43555) Keyser Soze
»

Predsednik vlade (stranke) in njegovi/njeni možje

Oddelek: Loža
161879 (1393) Zeberdee
»

Volitve se bližajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8220596 (19215) T-h-o-r
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027386 (17425) iration

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736710 (5184) Gandalfar

Več podobnih tem