» »

SNS razpada

SNS razpada

krneki0001 ::

borchi, to kar je povedal je resnica. Naj tistim ki so najbolj ogroženi dvignejo plačo - dvignejo višino zajamčene najnižje plače, ne pa da vsem zvišajo plačo, ker potem bo ta izjava resnična.

Slovenci so v osnovi butast narod - bolj ko jih po hrbtu tolčeš bolj so tiho. In dokler 80% ljudi kupuje v trgovinah in razprodajah, pomeni, da imajo še denar. Torej jim ga je treba spelat, da ga bodo porabili v štacunah. Ko bo pa samo še 20% ljudi kupovalo v štacunah, bodo pa tut v štacunah premislili in cene znižali, da bodo kej prodali. In če zdej vsem ljudem daš večjo plačo, potem še dolgo ne bodo nižje cene.


Za moje pojme je treba najbolj ogroženim povišat najnižjo zajamčeno plačo, malo davke zmanjšat za njih in za nas vse zakonsko določit marže na osnovna živila v trgovinah - mnogo nižje marže, kot jih imajo sedaj, da bodo cene nižje. Dokler se mleko kupuje od kmetov po 40 centov in ga potem v mlekarnah razredčijo in odstranijo vso smetano pa dobijo iz litra domačega mleka ene 3 jogurte in 3 litre mleka, prodajo pa vse skupaj za 4 evre, je to prevelika marža. Vsaj za polovico bi jim jo zmanjšal, če ne več.

borchi ::

> Slovenci so v osnovi butast narod

to ne. se jih pa očitno najde eno par, ki ne vidijo bedarije, v citatu, ki ga je prilepil thomas.

> Ko bo pa samo še 20% ljudi kupovalo v štacunah, bodo pa tut v štacunah premislili in cene znižali, da bodo kej prodali.

se pravi, da mormo bit najprej reveži, da se znebimo inflacije. a pol ko pa bodo cene nižje in ko bomo spet navalili na trgovine, potem pa bo neka magična sila preprečila trgovcem, da bi navili cene?

zakaj ne bi preskočili revščino in bi že kar zdaj priklicali tega dobrega duha? ve kdo njegovo telefonsko mogoče...
l'jga

jype ::

Thomas> Še bolj všeč mi je pa minister Turk.

Zanimivo, da ti je všeč... Njegove ideje so precej sredinsko usmerjene, v njih ni nobenega ekstremizma s katerim naj bi izstradali štacune...

Thomas ::

Če je 10000 tistih, ki se preživljajo z 200 € na mesec tak problem, če je tistih 24 milijonov € letno, ki bi jim podvojili ta znesek tak problem ... kakšen problem je potem šele 240 milijonov € za plače?

To drugo naj bi našli, sicer bodo hudi štrajki. Tisto prvo, za reveže, se pa ne bo našlo. Bo še naprej problem?

Licemerstvo je pa res nagnusno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Nikarte, s tem se povsem strinjam.

Skrbi me to, kar ti borchi očita - inflacije ne moreš brzdat tako, da "ne kupuješ v dražjih trgovinah", vsaj dokler meje ne izginejo tudi v kulturi ljudi.

Ko bo tale revni sloj lahko šel v Avstrijo in Italijo fasngo nabavlat, bo pa to malce lažje, ni pa nobenega dvoma, da se bodo takrat tudi prodajalci drugače organizirali.

Thomas ::

> Ko bo tale revni sloj lahko šel v Avstrijo in Italijo fasngo nabavlat, bo pa to malce lažje,

Če grejo v Avstrijo in Italijo nabavljat samo tisti, ki kupijo 50% vsega, kar je manj kot polovica ljudi ... bodo trgovci prisiljeni spustiti cene.

Če so res previsoke. Jaz tega ne vem. Lahko da so, lahko da niso.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Se pravi, če v Avstriji in Italiji delno nakupuje samo bogatejša polovica, se "našim" trgovcem takoj zanohta.

Če so res taki bad guyi. Če so.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Ne razumeš.

Bogatejši polovici ni treba. Se ji nič ne pozna 200 evrov več na mesec. Itak grejo v merkator center, kjer je v povprečju vse še malo dražje - da se jim ni treba drenjat med reveži, ki kupujejo v cenejših štacunah, pa da se jim s polic ne režijo najslabši izdelki.

Thomas> Če so res taki bad guyi. Če so.

Saj oni nimajo izbire - morajo biti, če se že gremo to igro.

Ziga Dolhar ::

> Za moje pojme je treba najbolj ogroženim povišat najnižjo zajamčeno plačo, malo davke zmanjšat za njih in za nas vse zakonsko določit marže na osnovna živila v trgovinah - mnogo nižje marže, kot jih imajo sedaj, da bodo cene nižje. Dokler se mleko kupuje od kmetov po 40 centov in ga potem v mlekarnah razredčijo in odstranijo vso smetano pa dobijo iz litra domačega mleka ene 3 jogurte in 3 litre mleka, prodajo pa vse skupaj za 4 evre, je to prevelika marža. Vsaj za polovico bi jim jo zmanjšal, če ne več.

Fino,

na takle način so poskušali zadrževati inflacijo (in položaj šibkejših) v Zimbabveju. Pa to dejstvo na stran. No, živil, ki se jih pač preprosto ne splača več prodajat - se jih pač ne prodaja kaj veliko. Zelo malo jih sploh pride na prodajne police.

Blagor narodu.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> Bogatejši polovici ni treba. Se ji nič ne pozna 200 evrov več na mesec.

Ne trapej. 200 evrov se pozna vsakemu. Če dobijo čez mejo za 200 € več, bodo tja večinoma šli.

ČE.

> Saj oni nimajo izbire - morajo biti, če se že gremo to igro.

ČE so res kartelno dvignili cene, kot jim očita vlada, sindikati, novinarji - potem so res bad guyi, ki zaslužijo "svojo lekcijo" s padcem prodaje.

ČE pa niso .. potem je naša inflacija normalna zadeva pri prilagajanje € coni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Ma saj, če poslušaš in bereš več različnih virov je takoj jasno, da tisti najbolj revni niso največji "motor" sedanjega morebitnega štrajka. Levji delež kar lepo prispevajo vsi, ki nimajo vsaj 1000€ plače. Gre se praktično za ves nižji srednji sloj.

jype ::

Thomas> ČE pa niso .. potem je naša inflacija normalna zadeva pri prilagajanje € coni.

Jaz mislim, da je normalna. Pa sem tudi prepričan, da se nanjo da vplivat, če si dober finančni minister. Ampak mi takega nimamo.

Thomas> Ne trapej. 200 evrov se pozna vsakemu. Če dobijo čez mejo za 200 € več, bodo tja večinoma šli.

Res? Dvomim. Dejansko lahko čez mejo dobijo za 200€ več (govorimo o 4-5 članski družini, seveda ne na posameznika), pa za zdaj še ne hodijo tja en masse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Thomas ::

> Gre se praktično za ves nižji srednji sloj.

Točno. Ta bi rad obral najbogatejših 10%, sklicujoč se na 10% najrevnejših.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Točno. Ta bi rad obral najbogatejših 10%, sklicujoč se na 10% najrevnejših.

Ja, seveda!

In rešitev (kar se mene tiče edina pametna) je, da se znebimo nižjega srednjega sloja. Naj bodo vsi višji srednji sloj, pa bo!

To se pa (spet imho) lahko doseže le tako, da se jih za začetek nažene v šolo, najprej zato da bodo razumeli zakaj se je treba prekvalificirat, če trg dela to zahteva, potem pa še zato da se bodo prekvalificirali in jih bo dejansko mogoče zaposliti.

A smo malenkost zašli s teme?

Thomas ::

Trg zahteva več ploščičarjev (polagalcev ploščic), pekov, picopekov in tko naprej.

Dovolj za to izobraženih je, celo preveč za ta dela izobraženih je, ki pa zdaj delajo posle, ki jih trg ne potrebuje tako močno. Če jih sploh potrebuje.

Izobraževanje je kot body care. Ni nujno, da naletiš na povpraševanje kot bolj izobražen ali kot lepši. Sploh ni nujno. Lahko bi bil precej grši in neumnejši in polagal ploščice, pa bi zaslužil več, kot ko si lep in pameten in delaš nekaj, za kar niti ni velikega povpraševanja.

To poskusite doumet.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

S teme pa nismo zašli. To je še kako relevantno da vsi razumejo, ki se izjasnjujejo o politiki, SNS, Lipcih ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Izobraževanje je kot body care. Ni nujno, da naletiš na povpraševanje kot bolj izobražen ali kot lepši. Sploh ni nujno.

Seveda je nujno. Se pač izobraziš za ploščice polagat. Izobraževanje ne pomeni samo visoke šole (ki je jaz na primer nimam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Thomas ::

> Se pač izobraziš za ploščice polagat.

V tem smislu pa vsekakor.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> Ma saj, če poslušaš in bereš več različnih virov je takoj jasno, da tisti najbolj revni niso največji "motor" sedanjega morebitnega štrajka.

HVALABOGU!!! razmisli, če si resnično želiš, da bi najnižji sloj bil tudi najštevilčnejši, da bi potem lahko bil "motor" štrajka.
l'jga

kopernik ::

Jaz mislim na tistih 300 ali 400€, ki se jih neprestano meče na plano.

username ::

> Večja kupna moč pomeni večje povpraševanje. Večje povpraševanje pomeni, da se nihče ne bo trudil, da bi zmanjšal cene.

to pa je RES najbolj butasta izjava. bajuk je pravi biser proti temule. turk predlaga revščino, da ne bi bilo inflacije. tosser!
Turk ima prav, le da je pozabil dodati: inflacijo spudbudi višanje plač brez spremljujočega dviga produktivnosti. Enostavno ni ekonomskega temelja višjih plač, zato je višanje cen tako rekoč logična nujna posledica. Če neupravičeno dvigneš plače, se bodo cene dvignile, zato bo tisto povišanje plač brez materialne vrednosti.

Naj tistim ki so najbolj ogroženi dvignejo plačo - dvignejo višino zajamčene najnižje plače, ne pa da vsem zvišajo plačo, ker potem bo ta izjava resnična.
Ne. Nikakor.
Najslabše plačani so v takem položaju (nizke bruto plače) zato, ker enostavno njihovo delo na trgu ni dovolj vredno. Bruto plačo jim lahko dvigneš samo tako, da (še več) vzameš nekomu drugemu (ki ima tržno bolj zanimiva znanja in jih na trgu s svojim produktivnim delom vnovčuje).

Obstaja pa vsaj delna/kratkoročna rešitev, zato sem zgoraj poboldal "bruto" - zaposlenega zanima prevsem NETO plača, zato naj se NETO plače najrevnejšim povečajo tako, da jim država vzame manj dohodnine.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

In rešitev (kar se mene tiče edina pametna) je, da se znebimo nižjega srednjega sloja. Naj bodo vsi višji srednji sloj, pa bo!
Ja, in o se dogaja v ZDA. Najrevnejši sloj izginja, ker so se jim dohodki in premoženje tako povišali, da mnogi iz najrevnejšega enostavno ne spadajo več tja, ampak so se prebili navzgor.

In kako so to dosegli?
Hja, bo treba v Ameriko pogledat, a ne. Pa se manj ukvarjat samo s tem, kako bi jo šimfali.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

Žal ima Amerika tudi za naše razmere nesprejemljivo količino revežev.

Seveda je glavni problem dviganja standarda teh revežev z državno pomočjo to, da nenadoma postane brezdelje "a viable alternative to real work".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

---------------Najslabše plačani so v takem položaju (nizke bruto plače) zato, ker enostavno njihovo delo na trgu ni dovolj vredno.

zavedati oz uprašat se moraš, zakaj delo ni več vredno:
a) ker ga nobeden noče več plačati, ampak vseeno naredi tak delavec veliko prihodka.
b) ker delavec ustvari tako malo prihodka.

in zato lahko pod a. dvigneš plače tako da jih zmanjšaš meneđerjem, pod b. pa ne morš (v smislu istega vira denarja).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

username ::

Žal ima Amerika tudi za naše razmere nesprejemljivo količino revežev.
Količino? Bi rekel, ja. Pri dobrih 300 milijonih prebivalcev je revnih najbrž toliko kot vseh Slovencev - to bi bilo za nas res nesprejemljivo. :D

Pa šalo na stran: vem da gre za procente.

Sedaj pa seveda mora jype podati nekaj podatkov, če tako zatrdno reče "količina revežev v Ameriki je nesprejemljiva".
Saj je logično, kaj moraš priskrbeti: podatke o povprečnih dohodkih Američanov posameznih razredov, predvsem pa uradno mejo revščine v ZDA in podatek, koliko ljudi je pod njo.
Pa seveda te podatke še za Slovenijo.
Pa bomo primerjali, če je pri nas res bolje.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> Pa bomo primerjali, če je pri nas res bolje.

Kdaj drugič, ker trenutno ne utegnem, ampak kako leto nazaj smo ugotavljali, da njihovega osnovnega življenskega standarda ne izpolnjuje približno 30 mio ljudi, od tega pa je prek 9 mio tudi registriranih brezdomcev.

Pri tem je treba poudariti, da je pri nas brezdomcev bistveno manj predvsem zaradi visokega lastništva stanovanj, ki izvira še iz časov, ko "smo se imeli v Jugoslaviji tako lepo", kar se seveda počasi spreminja. Jaz nisem navdušen nad tem, da se lastništvo stanovanj počasi razporeja tako kot kapital - vedno manjša skupina ljudi si lasti vedno večjo količino stanovanj, vedno več je podnajemnikov, raste pa tudi število tistih, ki si stanovanja ne morejo privoščiti (nekateri ga kljub temu imajo, bodisi še "od prej", bodisi z državno pomočjo), žal pa nimam nobene pametne rešitve za to situacijo.

Na račun deleža revežev gre seveda ostalim toliko bolje - za spodobno preživet 30 milijonov revežev (v času Busheve administracije količina konsistentno raste) bi morali celoten višji srednji sloj spremeniti v navaden srednji sloj, kar je seveda mogoče v Jugoslaviji, ne pa v ZDA.

username ::

gruntfurmich, delo vsakogar je vredno toliko, kot lahko na trgu zanj dobiš.
Da "delavec naredi veliko prihodka" je pa ena taka demagoška izjava, ki niti ni dokazana. Najprej bi moral izračunati natančno, koliko "prihodka" delavec zares naredi.
Še vedno pa ostaja isti problem: ne glede na "narejeni prihodek" delavcu v teoriji ponudiš toliko plače, kot se ti zdi. Če je delavcev njegovega profila in sposobnosti malo, mu boš moral plačati več, sicer bo šel k tvoji konkurenci, ki mu bo plačala več.
Če je pa takih delavcev veliko, mora pa on sprejeti toliko, kot mu ponudiš. Če mu kaj ni všeč, za njim že čakajo naslednji trije, ki so pripravljeni prevzeti njegovo delo za isti denar...

Saj logika sploh ni zapletena. Vem pa, da je (posebno za levake) največji problem sprejeti dejstvo, da ima pač vsak pravico ponujati svoje delo in kupovati delo drugih na osnovi lastne pričakovane koristi od te menjave ter ob upoštevanju trenutnih ekonomskih realnosti.
In nimajo drugi pravice zahtevati od njega, da se svojim koristim odpove na račun drugih oziroma upoštevati njihove "potrebe".
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Kdaj drugič, ker trenutno ne utegnem
No, saj tak odgovor sem pričakoval. Žal.

ampak kako leto nazaj smo ugotavljali, da njihovega osnovnega življenskega standarda ne izpolnjuje približno 30 mio ljudi
Pa "smo" takrat tudi kaj bolj kokretno ugotovili, kakšen natančno pa je ta njihov standard? In kakšen je?

vedno manjša skupina ljudi si lasti vedno večjo količino stanovanj, vedno več je podnajemnikov
To je nepomembno. Važno je le to, da lahko nekje stanuješ in koliko te to stane (kredit ali pa najemnino je namreč treba plačevati v vsakem primeru).

Si pa pred tem posredno priznal, da ima mnogo teh "revežev" v lasti hiše stanovanja.
Če so njihovi trenutni dohodki nižji, kot si želijo - naj prodajo svojo nepremičnino, denar naložijo (lahko tudi na hranilno knjižico ali si izplačujejo rento), najamejo cenejše stanovanje in je problem za njih rešen.

raste pa tudi število tistih, ki si stanovanja ne morejo privoščiti (del zbrisal username), žal pa nimam nobene pametne rešitve za to situacijo.
No, jo imam pa jaz. Delno je zgoraj opisana ("reveži" prodajo svoje trinadstropne hiše ali velika stanovanja, ki jih ne potrebujejo, kar bi delno pripomoglo k znižanju cen nepremičnin na neko normalno raven).
Delno pa je seveda rešitev dodatno še ta, da se dovoli gradnja veliko več stanovanj.
Ampak to zadnje smo že obdelali pred kratkim, pa si bil zelo proti.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> Pa "smo" takrat tudi kaj bolj kokretno ugotovili, kakšen natančno pa je ta njihov standard? In kakšen je?

Smo. Ugotovili smo, da je za evropske razmere ta standard običajen in še številčnejši, vendar je bistveno manjši del "revežev" tistih, ki nimajo popolnoma nič. Če je v ZDA skoraj 25% sloja revnih brez strehe nad glavo (to sicer predstavlja "samo" 2% prebivalstva ZDA), je to še vedno precej slabše kot v Evropi, kjer je takih v povprečju manj kot 1%.

username> No, saj tak odgovor sem pričakoval. Žal.

Če ti utegneš, izvoli.

username> Si pa pred tem posredno priznal, da ima mnogo teh "revežev" v lasti hiše stanovanja.

Priznal? Zakaj moram pa to priznat? :) To je vendar splošno znano dejstvo.

username> To je nepomembno. Važno je le to, da lahko nekje stanuješ in koliko te to stane (kredit ali pa najemnino je namreč treba plačevati v vsakem primeru).

Nikakor ne - to pomeni, da imamo _manj_ revežev, kot se nam zdi.

username> Ampak to zadnje smo že obdelali pred kratkim, pa si bil zelo proti.

Proti čemu natančno sem pa bil? Bil sem proti zanemarjanju urbanističnih standardov. To v ničemer ne izključuje možnosti za gradnjo, celo postregel sem ti s podatki, da je v Ljubljani vsako leto novogradenj več, kot jih trg potrebuje - ker bi ljudje raje kupili cenejša rabljena stanovanja, pa jih ne morejo, ker niso naprodaj.

Ni lepo, da takole pozabljaš, kaj sem v tisti temi trdil.

koyotee ::

OT: @jype:
Seveda je nujno. Se pač izobraziš za ploščice polagat. Izobraževanje ne pomeni samo visoke šole (ki je jaz na primer nimam).


To, da nimaš izobrazbe se na->primer opazi, zato pa pravim, da bi rabli mal bol sposobne ljudi za moderatorje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

borchi ::

> To, da nimaš izobrazbe se na->primer opazi

ti pač "padaš" na tisti pildek. si pač material za javni sektor...

newsflash, slo-tech ni javni sektor!
l'jga

poweroff ::

Izobrazba ni samo "pildek".

Pri tistemu, kjer je samo pildek, se vidi, da je - neizobražen.
sudo poweroff

jype ::

koyotee> To, da nimaš izobrazbe se na->primer opazi, zato pa pravim, da bi rabli mal bol sposobne ljudi za moderatorje.

Meni izobrazbe prav nič ne manjka. Pildka pa, kot že večkrat rečeno, nimam. Ga ne potrebujem.

teomonk ::

Povezava na članek o primerjavi med ZDA in EU.

Link na studijo in primerjavo med gospodinjstvi v ZDA in na Švedskem ne dela več.

Pomembno pri obravnavanju koliko ljudi je revnih v ZDA in EU, je da se uposteva kako je meja postavljena... Kaj pomeni biti revez v ZDA in v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teomonk ()

McMallar ::

Zgornja študija LINK

mtosev ::

Super. Tocke Jelincicu so zacele padat. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PacificBlue ::

Ali pa tudi ne po eni strani:D

RTVSLO

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

hehe tip res javno povedu, da majo hrvati govedarsko politiko in da je že tuđman reku, da so hrvati govno :D ma jajca ,da tole govori na hrvaškem ,a je kdo drug upal to povedat ?a se vam nezdi, da je že čas, da jim je to edn reku v glavo :D

Ziga Dolhar ::

> a se vam nezdi, da je že čas, da jim je to edn reku v glavo

Začuda še nisem čutil potrebe.

Sicer pa - a ni bil že čas, da je onemu mulcu izpred Globala varnostnik končno reku u glavo svoje - kva pa je pametvou neki!
https://dolhar.si/

Matko88 ::

hmm... nisem neki strokovnjak zato se nebom delal nekaj pametnega!

glede izobrazbe mislim, da ni tako pomembna, kot sem zasledil nekje v tem pogovoru. res da ima Jelinčič končano srednjo, Peče pa je univerzitetni diplomirani ekonomist, ampak so po moje bolj pomembne izkušnje in način razmišlanja. če pogledamo kateri je najbolj glasen med poslanci? seveda Jelinčič. kdo si upa rečt kaj si misli? Jelinčič. kdo se ne ustraši pred celotno hrvaško ko je pri njih na intervjuju? Jelinčič. kdo... eh, saj veste kam merim

samo malo da pomislim... kdo je že bil tisti poslanec, ki je z obvezano roko skakal pred kamerami, ker so ga hrvaški policisti "pregledali"(po njegovem mnenju na slovenski strani meje)? žal se ne spomnim, ampak jelinčič sigurno ni bil, kr iz tega ni bilo nič! spomnim se, da je tisti neznani politik skakal pred kamerami in govoril, da je to že višek in da se morajo končno dogovoriti, kje je meja med slovenijo in hrvaško. so se? NE! še zdaj je tisti isti politik med vsemi povprečnežemi v slovenski politiki, katerih je preveč, da bi sns lahko kaj ukrenil glede takih problemov kot je tale!

nekje v začetku januarja se spomnim da je pri trenjih na 24ur bila tema o ERC. moje razmišljanje:
če je ERC posegla na slovensko ozemlje, to pomeni, da slovenski ribiči ne smejo tam loviti rib, ampak samo hrvaški(žal se ne motim). če obrnemo, hrvaški ribiči lovijo ribe v slovenskih teritorjalnih vodah, medtem ko naš policijski čoln oz. gumijak(kakor si pač predstavljate naše sile na morju), ne more zaščititi slovenske meje, kr pač neka druga država ima pravico loviti ribe ravno tam, kjer je to sama določla, brez dogovora z lastnikom teritorija(to pomeni, da lahko npr. kmetje greste na sosedov vinograd, pridelate vino, in ga potem sosedu prodajate nazaj. še dobro, da ima sosed - v našem primeru slovenska politika - IQ številko čevlja). mislim, da se hrvaški politiki delajo norca prav iz vas, vsi slovenski politiki pa lepo čakajo, da EU reši probleme s tem. povejte, če ste Pečeta kdaj opazili, da je govoril o tej temi... ne! ubadal se je samo sam s sabo da bi si pridobil gledanost in opaznost v politiki.

upam da nisem koga razburil s tem razmišljanjem, ampak zanimivo je, ko pogledaš dejstva z objektivne strani. saj bi še nadaljeval z razmišljanjem, ampak me zanima kaj na to pravite vi!

seveda gre moj glas Jelinčiču, oseba, ki se še edina bori, da ne bo samo še Ljubljana v sloveniji

jype ::

Politik, ki je poskakoval ves ubog in nemočen pred kamerami je bil Podobnik.

Deaf_Bitch> kdo si upa rečt kaj si misli? Jelinčič

To pa ne drži. Jelinčič si upa rečt, kar misli, da bi drugi radi, da si on misli.

Matko88 ::

tudi prav. potem pa ti bom malo drugače povedal...
on reče tisto kar bi radi ljudje(podobni meni) kateri niso v politiki, a na njih vseeno vpliva neodgovornost do slovenskega naroda!
sicer pa jaz tako nisem neki profi glede teh stvari pa sem samo opisal moje mnenje.

_marko ::

Kako se vam je zdel voditelj?
Meni je kr dobro vodil oddajo z nekaj izjemami - pač hotel je vso kreganje hrvatov vedno znova opravičit, da se to pač dogaja z vsemi sosedi.

Drugače pa meni se prav nič ne zdi fajn, da bi me zastopal človek kot je to v drugih državah.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

dukenukem ::

to da bi nas zastopal v drugih državah res nebi blo ql,ampak kar je hrvatom povedal, je pa upravičeno,po parih letih kreganja smo na istem :D poglejte si posnetke na 24ur :D

gruntfürmich ::

ne vem če nima jelinčič magisterija končanega.
glede hrvatov pa malo veliko pretirava.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matko88 ::

Barakuda1 ::

Po končani osnovni šoli in gimnaziji Poljane sem nadaljeval s študijem na ljubljanski Univerzi – Fakulteta za farmacijo


he-he

Še dobro da pozna slovenski jezik nedovršno obliko :D

Povedano drgač - faliran študent pač :D
No, sej tud to je nekaj, če ni boljšga>:D

poweroff ::

Zanimivo je pa to, da je Jelinčić baje med prvimi v Sloveniji začel prodajati tim. "energijske piramide".

Toliko o verodostojnosti in nategih - na vseh področjih.
sudo poweroff

_marko ::

Itak...

Jelinčič naklada - se spomnim, da je enkrat govoril o telepatiji. Kr nekaj skratka...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

gruntfürmich ::

--------------Povedano drgač - faliran študent pač

hmmmmmmmmm, le zakaj se mi zdi da je več dosegel kot ti, čeprav ni končal (verjetno) faxa?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645087 (27158) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150255 (43540) Keyser Soze
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027371 (17410) iration
»

Kdo bo na volitvah zmagal? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
565689 (4821) Daedalus
»

Zmago spet napihal

Oddelek: Loža
372405 (1561) Thomas

Več podobnih tem