» »

Posest orožja

Posest orožja

««
22 / 54
»»

Okapi ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Okapi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.
Vprašaj Röhma in njegove rjavosrajčnike, kaj jim je v noči dolgih nožev pomagalo, da so bili vsi do zob oboroženi.

O.


Hitlerjance boš moral mal bolj študirati.

Meni se bolj zdi, da se boš moral ti naučiti brati. Vprašanje ni bilo, koga so ogrožali, ampak kako jim je pomagalo, da so bili do zob oboroženi.

Martin Krpan ::

matobeli je izjavil:

Ampak v naši državi orožja ne rabiš. Razen če si tako ali drugače vpleten v mafijo oziroma podobne združbe. Ampak do tega moraš pridt po lastni volji in tudi nosit posledice, takrat pa pač potrpiš in nosiš ilegalo. Če nisi ravno "na prvi uč sumljiv" te itak noben nikoli ne pregleda. Pa tudi če te so posledice veliko manjše kot pa bi bi bile če bi orožje res potreboval in ga ne imel.


Za nekaj ukradenih dobrin pa se po mojem mnenju ne splača igrat loterije, lahko z preventivo marsikterega lopova odvrneš od svoje lastnine.


V naši državi orožja ne rabim , ne rabi ga niti vojska in policija.
Ne rabim tudi WC papirja. Nocoj.

Ampak kot je rekel bivši predsednik Kučan , jutri je nov dan !

zmaugy ::

AndrejO je izjavil:

zmaugy je izjavil:

AndrejO je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.

In ti se počutiš kot Jud? Čutiš, da si v enakem ali podobnem položaju kot so bili Judi? Si morda istospolno usmerjen?

Poglej si Romunijo, Poljsko, Bolgarijo, Vzhodno Nemčijo. Rusijo, konec koncev, kjer je bilo na neki točki narodu dovolj dreka vladajoče enoumne klike in so vzeli stvari v svoje roke, ter s to kliko opravili. Ali so bili to "oboroženi narodi", ki so slučajno imeli ekvivalent "2. ustavnega dopolnila"?

In ti mi za primerjavo ven vlečeš Jude. Sram te bodi. Žališ tako to, kar je država počela neki manjšini na svoje ozemlju, kot tudi sposobnost naroda, da ekspersno odpravi svojo lastno oblast, ko ima enkrat poln kufer.


Če nisi sposoben civilizirane komunikacije, se raje zadrži.

Mislim, da sem bil veliko bolj omikan, kot si bi ti zaslužil s svojim odnosom do te države, ki jo hkrati zaničuješ in žališ.

zmaugy je izjavil:

Dejstvo je, da se niti zgodovinsko vsega hudega vajenim Judom ni sanjalo, kaj jim pripravljajo naciji v drugi tretjini dvajsetega stoletja.

Dejstvo je, da ti v Sloveniji nisi manjšina in niti trohice dokaza nimaš, da bi ti tvoji sonarodnjaki pripravljali holokavst. Omenjanje Judov in njihove usode v nacistični Nemčiji v kontekstu osebne varnosti in varnosti države, je zavrženo, ker tebi ta država ne predstavlja nikakršne grožnje, ti verjetno ne krati državljanskih pravic in te verjetno tudi drugače ne degradira v ne-državljana.

zmaugy je izjavil:

Če se je lahko zgodilo enim, se lahko tudi nekomu drugemu. Konec dvajsetega stoletja se je nekaj sto kilometrov od nas dogajala srednjeveška morija civilistov, ki si je deset let prej nihče ne bi mogel niti predstavljati.

Ali si ti morda manjšina v Sloveniji? Si Italijan, Avstrijec, Nemec, Madžar, Hrvat, Srb, Bošnjak, istospolno usmerjen, izbrisan ali kaj podobnega, da čutiš ali doživljaš, da te država napram "ustrezno spolno usmerjenim in pravovernim domorodnim Slovencem" degradira, ponižuje, ti odreka enakost pred zakonom ali te drugače spremninja v tretjerazrednega prebivalca in ne-državljana?

zmaugy je izjavil:

V moji družini so ljudje končali v naci taboriščih, kot talci, bili so v partizanih, naciji so jih imeli za živi ščit, sam sem bil udeležen v zadnji vojni. In tudi meni ni leto ali dve prej ta možnost prišla niti na misel.

Kaj so tvoji predniki delali, ne pove nič o tebi. Pove pa veliko o tebi, da se primerjaš z Judi, ki so se upravičeno bali države, in omenjaš strah pred begunci, ki bi lahko postali "pizdarija", hkrati pa se hvališ s tem, da si bil (verjetno aktivno) udeležen pri obrambi države, kjer si v sodelovanju s tisočimi drugimi dokazal, da se lahko porazi tudi zvezno vojsko, ki je bila podaljšek nam takrat nezaželjene države katere del več nismo želeli biti.

zmaugy je izjavil:

Glede na vse to je govorjenje, da zdaj pa res nihče ne more biti ogrožen (ker so zdaj moderni časi in smo te neumnosti pustili za sabo), popolnoma brez povezave z dejstvi.

Vsi smo ogroženi. Trdim pa, da so vrste in obseg groženj s katerimi se sooča Slovenija in državljani Slovenije takšni, da jih osebna oborožitev ne zmanjšuje in tudi ne odvrača.

zmaugy je izjavil:

In zmerjanje sogovornikov kot vedno ne spremeni dejstev in pove več o tistemu, ki zmerja.

Ne vem kje si videl kakšno zmerljivko, lahko pa mi to pojasniš, da bom v prihodnje še bolj pazljiv.

Ne želim žaliti tebe kot osebo, nikakor pa se ne morem strinjati s tvojim razmišljanjem in nekaterimi zaključki, ki se mi zdijo neutemeljeni ter nelogični, nekateri izmed njih pa žaljivi do nekaterih drugih skupin in tudi žaljivi do Slovenije. Predvsem za ta zadnji del, pa mislim, da te bi resno biti sram.


1. Morda preveri poznavanje osnov civiliziranega dialoga?
2. Temeljito preberi predno komentiraš.
3. Tole je forum in ne verska šola, kjer bi na primer ti nastopal v vlogi drugim nadrejenega učitelja in avtoritete. Če potrebuješ to, potem sem napačen naslov.
4. Za ad hominem "debato" imaš dovolj drugih kandidatov, ki se z veseljem spustijo tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Fritz ::

Martin Krpan je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ampak v naši državi orožja ne rabiš. Razen če si tako ali drugače vpleten v mafijo oziroma podobne združbe. Ampak do tega moraš pridt po lastni volji in tudi nosit posledice, takrat pa pač potrpiš in nosiš ilegalo. Če nisi ravno "na prvi uč sumljiv" te itak noben nikoli ne pregleda. Pa tudi če te so posledice veliko manjše kot pa bi bi bile če bi orožje res potreboval in ga ne imel.


Za nekaj ukradenih dobrin pa se po mojem mnenju ne splača igrat loterije, lahko z preventivo marsikterega lopova odvrneš od svoje lastnine.


V naši državi orožja ne rabim , ne rabi ga niti vojska in policija.
Ne rabim tudi WC papirja. Nocoj.

Ampak kot je rekel bivši predsednik Kučan , jutri je nov dan !

V redu, morda ga boš potreboval jutri. Ali ti kdorkoli omejuje možnost, da bi orožje popolnoma legalno kupil?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

A če bi moral za dostop do interneta opraviti zdravniški izpit, drag tečaj iz računalništva, in imeti nek dober razlog, zakaj hočeš biti na netu, bi tudi razlagal naokoli, da ti nihče ne omejuje dostopa do neta?;(( Prosim, nehajte (vsi, ki to tule počnete) bluzit o tem, da nihče nikomur ne omejuje nakupa orožja, ker sami dobro veste, da so te izjave navadna farsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:

A če bi moral za dostop do interneta opraviti zdravniški izpit, drag tečaj iz računalništva, in imeti nek dober razlog, zakaj hočeš biti na netu, bi tudi razlagal naokoli, da ti nihče ne omejuje dostopa do neta?;(( Prosim, nehajte (vsi, ki to tule počnete) bluzit o tem, da nihče nikomur ne omejuje nakupa orožja, ker sami dobro veste, da so te izjave navadna farsa.


Okapi, zgleda da se boš moral začeti ti učiti brati. Začni z zakonom o orožju.

Nakup orožja je z zakonom omejen, ker je orožje kot tako nevarno v neveščih rokah.

Podobno, kot je vožnja z avtom omejena zakonsko. Iz istega razloga, kot nakup orožja. Šofiranje avta s strani voznika, ki ne pozna pravil in ni dovolj vešč vožnje je nevarno.

Pa še nekaj stvari je v državi omejeno.

Pač je. Če orožje hočeš kupiti, se lepo spravi pogledat zakon in pravilnik, naredi izpit, se vpiši v društvo, pa kupi si kak kos orožja in to je to.

In ne jokcaj zdaj tu na forumu in ne išči mamine kikle, ker je tukaj na forumu ni.

Okapi ::

Evo, še en, ki ne zna brati, ampak samo nekaj v tri krasne pametnjači, in mi mimogrede še malo žali ;((
Razlagaj to tistim, ki pravijo, da nakup orožja ni omejen, in tistim, ki pravijo, da bi radi imeli orožje, pa ga ne morejo imeti. Kar jaz nisem niti med prvimi, niti med drugimi.

jype ::

A to je tako kot omejujejo dostop do motornih vozil, ker moraš opraviti zdravniški pregled, tečaj iz prve pomoči, izpit iz cestnoprometnih predpisov in še praktični preizkus vožnje, ki se ga ne da niti poskusit opravit brez predhodne udeležbe v posebni šoli?

Ali tako kot omejujejo dostop do zaposlitve, ker moraš opraviti usposabljanje za varnost pri delu, zdravniški pregled in v nekaterih primerih celo imeti dokazila o usposobljenosti za opravljanje posameznega poklica?

Ali morda tako kot omejujejo dostop do alkohola in tobaka, ker moraš, preden te izdelke lahko legalno kupiš, dopolniti določeno starost?

Ali kot omejujejo dostop do diamantov, ker se moraš za nakup odpovedati znatni količini enot valute?

Al samo poskušaš bit pameten in se špilat semantično debato o tem, kaj "omejevanje" v resnici pomeni?

AndrejO ::

zmaugy je izjavil:

1. Morda preveri poznavanje osnov civiliziranega dialoga?
2. Temeljito preberi predno komentiraš.
3. Tole je forum in ne verska šola, kjer bi na primer ti nastopal v vlogi drugim nadrejenega učitelja in avtoritete. Če potrebuješ to, potem sem napačen naslov.
4. Za ad hominem "debato" imaš dovolj drugih kandidatov, ki se z veseljem spustijo tja.

Mislim, da sem dovolj dobro argumentiral zakaj mislim, da imaš slabe argumente oziroma se sklicuješ na primere, ki ne pritičejo današnjim razmeram. Niti ob eno izmed teh argumentacij se nisi obregnil.

Ravno tako sem pojasnil kakšne občutke mi vzbujaš, ko trdiš, da se ta država ne more smiselno zavarovati pred zunanjimi nevarnostmi ali pa, da se bo tebi ali meni v tej državi zgodilo nekaj takšnega, kar se je dogajalo manjšini na predvečer vstopa države v enostrankarsko diktaturo.

Zavrnil sem tvojo oceno, da nekateri ne vidimo nevarnosti, ker jih vidim. Hkrati pa ne vidim, da bi naštete ali meni znane nevarnosti odvračala večja količina osebnega orožja, deregulacija posesti orožja ali podobni ukrepi, ki bi lahko potencialno vodili v eskalacijo nasilja v družbi (to sledenje samo in zgolj kot moje lastno razmišljanje). Tudi tega se nisi lotil.

Tvoj celoten argument, ki ga imaš, je ta, da svojih stališč ne boš argumentiral, tujih argumentov ne boš kritično presojal ali jih poskušal sesuti v prah, spotoma si mene, ki se lotevam zgolj in samo tvojih stališč in njihove argumentacije, obtožil, da poskušam argumente spodbijati s tem, da tebe osebno nečesa obtožujem. Ničesar te nisem "obtožil" in z ničemer te nisem "blatil", da bi zmanjšal težo tvojih argumentov, vse kar sem storil, je da sem pokazal na te primerjave pokazal iz drugega zornega kota.

Če pa želiš, ti lahko tudi ustrežem in to pokažem, kako izgleda tvoj "ad hominem" napad v praksi. Zaenkrat mislim, da se držim kulture in se sklicujem na tvojo osebo samo in zgolj toliko, kolikor jo sam vlečeš v debato in se sam sklicuješ na njo. Obtožbe o "ad hominem" napadu pač ni možno zavrniti drugače, kot tako, da tisti, ki jo izreka izpade nekoliko ... prenagljen.

gruntfürmich ::

xxxul je izjavil:

@grundfurmich
1.preveč slike gledaš... na unih slikah, je SIG552 full auto edina stvar k je pr nas ne smeš met. ko bi vsaj razbijalce poka omenu.
2. v čem se un travnik razlikuje od, recimo strelišča na blokah? btw, strelsko društvo lahko v slo, z dovoljenjem lastnika in upoštevanjem varnostnih pogojev, strelja skor na vsakem travniku >:D


finta onih slik je da se švicarjem ne zdi konec sveta če nekdo ne skriva orožja po fotrolah in prtljažnikih kot v sloveniji in da orožje ni namenjeno samo strelskim pohodom po naključnih ljudeh.
un travnik je verjetno navaden travnik v švici, strelišče recimo v blokah pa vojaško. če se strelja se rabi (kolikor mi je znano) uradna varnostna služba, elaborati manj kot .338 cal, en kup dovoljenj in soglasij, naklon oz zadaj za strelno linijo visoka ovira pod določenim kotom, sosedi so po navadi (z)moteni, trakovi, opozorila... verjetno je dosti enakih stvari, nekatere pri nas pa gredo v paranojo in po novem v dejanska omejevanja na podlagi le-teh.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

jype je izjavil:

A to je tako kot omejujejo dostop do motornih vozil, ker moraš opraviti zdravniški pregled, tečaj iz prve pomoči, izpit iz cestnoprometnih predpisov in še praktični preizkus vožnje, ki se ga ne da niti poskusit opravit brez predhodne udeležbe v posebni šoli?

Ali tako kot omejujejo dostop do zaposlitve, ker moraš opraviti usposabljanje za varnost pri delu, zdravniški pregled in v nekaterih primerih celo imeti dokazila o usposobljenosti za opravljanje posameznega poklica?

Ali morda tako kot omejujejo dostop do alkohola in tobaka, ker moraš, preden te izdelke lahko legalno kupiš, dopolniti določeno starost?

Ali kot omejujejo dostop do diamantov, ker se moraš za nakup odpovedati znatni količini enot valute?

Al samo poskušaš bit pameten in se špilat semantično debato o tem, kaj "omejevanje" v resnici pomeni?

Hoćem nazorno pokazati, da je nakup orožja omejen, čeprav se tu nekateri sprenevedate, da ni.

In da je omejen bolj, kot vse stvari, ki si jih tu omenil. Za nakup avta, ali recimo nepremičnine, ne potrebuješ nobenega izpita, zdravniškega spričevala ali utemeljenega razloga. Vse kar je, je to, da moraš kupljeno registrirati. Za vožnjo po javnih poteh potrebuješ izpit, ampak nihče te ne sprašuje, zakaj bi se rad vozil, in nihče ne presoja, ali je tvoj razlog za vožnjo dovolj utemeljen.

Kot rečeno - vsi tule bi v en glas tulili, kakšne fašizem je, če bi na podoben način, kot je omejen dostop do orožja, omejili oziroma pogojevali dostop do neta. No, nekateri si ne zatiskamo oči pred resnico, niti se ne delamo neumne oziroma se ne sprenevedamo, ampak pač na glas povemo, da je z omejevanjem dostopa do orožja podobno. V ZDA so pač malo bolj glasni glede tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

xxxul ::

edit: @ grundfurmich
problem imaš ker predvidevaš na podlagi nekaj slik
če bi ti pokazal sliko blok švicarju bi tud reku da je "verjetno navaden travnik v Sloveniji"?
v švici ne smeš kr šetat naokol z orožjem na rami, to da se dve frajli vozta na biciklu ne pomen nič.
kr wiki bo dobr, so pa seveda izjeme za rezerviste.
Guns may be transported in public as long as an appropriate justification is present. This means to transport a gun in public, the following requirements apply:

The ammunition must be separated from the gun, no ammunition in a magazine.
The transport needs to be as direct as possible and needs a valid purpose:
For courses or exercises hosted by marksmanship, hunting or military organisations,
To an army warehouse and back,
To show the gun to a friend or a possible buyer
To and from a holder of a valid arms trade permit,
To and from a specific event, e.g. gun shows.[8]

v SLO se pa razlikuje med komercialnim streliščem in klubskim streliščem, zato je pa taka razlika med streliščem na Dolenjkic(komercialno) in Bum Bum (klubsko). Černota pač hvata krivine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxul ()

Fritz ::

Okapi je izjavil:


In da je omejen bolj, kot vse stvari, ki si jih tu omenil. Za nakup avta, ali recimo nepremičnine, ne potrebuješ nobenega izpita, zdravniškega spričevala ali utemeljenega razloga. Vse kar je, je to, da moraš kupljeno registrirati. Za vožnjo po javnih poteh potrebuješ izpit, ampak nihče te ne sprašuje, zakaj bi se rad vozil, in nihče ne presoja, ali je tvoj razlog za vožnjo dovolj utemeljen.

Kot rečeno - vsi tule bi v en glas tulili, kakšne fašizem je, če bi na podoben način, kot je omejen dostop do orožja, omejili oziroma pogojevali dostop do neta. No, nekateri si ne zatiskamo oči pred resnico, niti se ne delamo neumne oziroma se ne sprenevedamo, ampak pač na glas povemo, da je z omejevanjem dostopa do orožja podobno. V ZDA so pač malo bolj glasni glede tega.

Spet mešaš jabolka in rezervne dele za Passata.

Avto lahko kupiš a ga ne moreš registrirati če kot uporabnika ne navedeš osebe z ustreznim vozniškim dovoljenjem.

Nepremičnino lahko kupiš a je transakcija regulirana bistveno bolj kot npr. nakup puške v Wal-martu.

Če nisi nasilnež, kaznovani kriminalec, mladoleten ali psihično moten, lahko v Sloveniji z malce truda prideš npr. do ostrostrelne puške 12,7mm, če se ti to lušta. In prav je, da je prodaja orožja regulirana.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

matobeli ::

Še bolj prav je da je ob prošnji za izdajo dovoljenja zahtevan vsaj osnovni upravičeni namen uporabe.

Ker 12.7mm ostrostrelna puška ni bila narejena ravno za lov na polhe.

Martin Krpan ::

Fritz je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ampak v naši državi orožja ne rabiš. Razen če si tako ali drugače vpleten v mafijo oziroma podobne združbe. Ampak do tega moraš pridt po lastni volji in tudi nosit posledice, takrat pa pač potrpiš in nosiš ilegalo. Če nisi ravno "na prvi uč sumljiv" te itak noben nikoli ne pregleda. Pa tudi če te so posledice veliko manjše kot pa bi bi bile če bi orožje res potreboval in ga ne imel.


Za nekaj ukradenih dobrin pa se po mojem mnenju ne splača igrat loterije, lahko z preventivo marsikterega lopova odvrneš od svoje lastnine.


V naši državi orožja ne rabim , ne rabi ga niti vojska in policija.
Ne rabim tudi WC papirja. Nocoj.

Ampak kot je rekel bivši predsednik Kučan , jutri je nov dan !

V redu, morda ga boš potreboval jutri. Ali ti kdorkoli omejuje možnost, da bi orožje popolnoma legalno kupil?


Zaenkrat še nihče , ker sem ga že !8-)

Okapi ::

Če nisi nasilnež, kaznovani kriminalec, mladoleten ali psihično moten, lahko v Sloveniji z malce truda prideš npr. do ostrostrelne puške 12,7mm, če se ti to lušta. In prav je, da je prodaja orožja regulirana.
Sedaj pa poskusi čisto po pravici povedati, ali bi enako govoril tudi, če bi bili za nakup in rabo šifrirnega programa ali tora zahtevani enaki pogoji, kot so za orožje? Ker šifrirne programe, kot vemo, uporabljajo teroristi in pedofili in kriminalci na splošno za svoje rabote, in je koristno, da je raba regulirana. Še zlasti, ker to ni nekaj, kar bi pošteni državljani, ki nimajo ničesar skrivati, nujno potrebovali.

Ali pa bi mogoče začel tulit, da ti država krši ne vem kakšne osnovne pravice?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Okapi> Sedaj pa poskusi čisto po pravici povedati, ali bi enako govoril tudi, če bi bili za nakup in rabo šifrirnega programa ali tora zahtevani enaki pogoji, kot so za orožje? Ker šifrirne programe, kot vemo, uporabljajo teroristi in pedofili in kriminalci na splošno za svoje rabote, in je koristno, da je raba regulirana. Še zlasti, ker to ni nekaj, kar bi pošteni državljani, ki nimajo ničesar skrivati, nujno potrebovali.

Ravno pošteni državljani morajo nujno uporabljat šifrirne programe, ker država protizakonito prestreza njihove komunikacije - ne glede na to, ali je vsebina resnično zaupne narave ali ne.

Okapi> Ali pa bi mogoče začel tulit, da ti država krši ne vem kakšne osnovne pravice?

Lepo ti je razložil, da moraš za nakup avtomobila poiskat nekoga, ki je dokazal, da ga je sposoben vsaj približno varno upravljat. Pri orožju je verjetnost za zlorabo višja, zato so omejitve strožje.

dice7 ::

s sifrirnimi programi ne ogrozas neposredno zivljenj drugim

Okapi ::

s sifrirnimi programi ne ogrozas neposredno zivljenj drugim
Z orožjem tudi ne. Razen če si terorist ali zločinec. Potem to počneš tudi s šifrirnimi programi (ali z računalniki nasploh - shekaš lahko semaforje in povzročiš nesrečo, recimo).


Ravno pošteni državljani morajo nujno uporabljat šifrirne programe, ker država protizakonito prestreza njihove komunikacije - ne glede na to, ali je vsebina resnično zaupne narave ali ne.
V resnici je to popolnoma enak argument, kot tisti, da moraš imeti doma puško, za primer, da na oblast pride diktator. Kdor zagovarja samo eno (prost dostop do šifrirnih programov) in ne obojega (prost dostop tudi do orožja), je v resnici navaden hinavec, pa če se tega zaveda ali ne.

Pri orožju je verjetnost za zlorabo višja, zato so omejitve strožje.
Žrtev avtomobilov je veliko več kot žrtev orožja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dice7 ::

s sifrirnimi programi se glih ne heka. s puskami se pa pobija

Okapi ::

Zamenjaj šifrirni program z računalnik in dostop do neta, če boš tako bolj srečen.

Šifrirni programi pomagajo teroristom pri izvajanju dejavnosti. Marsikdo bi jih zaradi tega rad omejil in reguliral, podobno kot orožje. Saj bo še vedno vsak imel dostop do njih. Po tem, ko bo izkazal utemeljen razlog za rabo, in ga registriral na upravni enoti.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dice7 ::

nekje se mora črta potegnat. za orodja namenjena izključno in samo ubijanju se mi zdi prav da je pač malo bolj nadpovprečna regulacija in ne tako kot zda

Okapi ::

Eni pač mislijo drugače. Noben nima bolj prav. Liberalci mislimo, da ni nobene potrebe ali koristi, da nam država prepoveduje kupovanje mamil in otežuje kupovanje orožja. Enako bi mislili, če bi take omejitve veljale za šifrirne programe.

Tudi recimo registrske tablice na avtih so za liberalce vprašljive. Ni dosti drugače, kot če bi registrske tablice morali nositi ljudje. S tem da v bistvu jih že začenjamo nositi, ker so videokamere že povsod, programi za prepoznavanje obrazov so čedalje zmogljivejši, država pa ima register slik obrazov vseh odraslih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dice7 ::

sej ze nosimo registerske oz jo zakonsko moramo vedno imeti ob sebi

jype ::

Okapi> V resnici je to popolnoma enak argument, kot tisti, da moraš imeti doma puško, za primer, da na oblast pride diktator.

Ja, saj jo lahko imaš, samo dokazat moraš, da jo znaš imeti varno.

matobeli ::

Pa glede na to da se stalno pritožujemo o nečloveški birokraciji države. Zakon o orožju je super, onemogoča instantno nabavo orožja, že tako imamo preveč družinskih tragedij in medsosedskih sporov. Janezu dat orožje da gre z njim malo v gostilno? Hvala, ne.

Teroristi pa ne uporabljajo legalne opreme. Tudi v primeru šifrirnih programov je ne bi. Tako da je ta argument slab.

jype ::

Kateri argument je slab? Saj restriktivno zakonodajo glede avtomobilov, orožja in nepremičnin imaš ravno zato, da pošteni ljudje, ki upoštevajo zakone, ne poškodujejo sebe (in drugih okoli sebe)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Ja, saj jo lahko imaš, samo dokazat moraš, da jo znaš imeti varno.
Evo, že spet hinavsko sprenevedanje.;((
Tudi šifrirni program bi lahko imel, ko bi dokazal, da ga potrebuješ in znaš uporabljati. Ali računalnik in dostop do neta.

Nekoč so morali v Romuniji registrirati pisalne stroje, in en primerek tipkane strani oddati na upravni enoti.
https://news.google.com/newspapers?nid=...

Razlika med registracijo pisalnega stroja v Romuniji nekoč in registracijo orožja pri nas danes je samo v stopnji državne represije. Ampak oboje je represija (ki je nekateri nočemo, drugi so pa očitno čisto zadovoljni z njo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Okapi> Tudi šifrirni program bi lahko imel, ko bi dokazal, da ga potrebuješ in znaš uporabljati. Ali računalnik in dostop do neta.

Šifrirni program, računalnik in dostop do interneta niso nevarne stvari. Če bi bile, bi bila tudi prodaja, posest in uporaba teh reči regulirane drugače.

Avtomobil in strelno orožje sta nevarni stvari, zato sta v zakonodaji obe kategoriji obravnavani posebej.

Okapi> Razlika med registracijo pisalnega stroja v Romuniji nekoč in registracijo orožja pri nas danes je samo v stopnji državne represije. Ampak oboje je represija (ki je nekateri nočemo, drugi so pa očitno čisto zadovoljni z njo).

Motiš se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Motiš se v resnici ti. Tudi glede šifrirnih progrwmov, ki uradno sodijo v skupino stvari, ki jih je mogoče uporabiti tudi kot orožje.

The trade in dual-use items - goods, software and technology that can be used for both civilian and military applications and/or can contribute to the proliferation of Weapons of Mass Destruction (WMD) - is subject to controls to prevent the risks that these items may pose for international security. The controls derive from international obligations (in particular UN Security Council Resolution 1540, the Chemical Weapons Convention and the Biological Weapons Convention) and are in line with commitments agreed upon in multilateral export control regimes.

The EU therefore controls the export, transit and brokering of dual-use items as a key instrument contributing to international peace and security.

jype ::

Okapi> Motiš se v resnici ti. Tudi glede šifrirnih progrwmov, ki uradno sodijo v skupino stvari, ki jih je mogoče uporabiti tudi kot orožje.

Ne, motiš se ti. _Vsako_ stvar je mogoče uporabiti kot orožje, pa to ne pomeni, da je vsaka stvar nevarna. Kuhinjski nož je smrtonosno orožje, pa ni nevarna stvar. Osebni avtomobil je lahko modni dodatek, pa je nevarna stvar.

Okapi ::

Seveda se motiš ti. Nožev ni na seznamu "dual-use" izdelkov, šifrirni programi (dovolj zmogljivi) pa so.

AndrejO ::

Okapi je izjavil:


Tudi šifrirni program bi lahko imel, ko bi dokazal, da ga potrebuješ in znaš uporabljati. Ali računalnik in dostop do neta.

S šifrirnim programom ne boš pretepal žene ali otrok (pogoj: nekaznovanost za dejanja z elementi nasilja).

Šifrirni program ti ne more zaradi neznanja pasti iz rok, se pri tem sprožiti in poškodovati tebe ali koga v tvoji bližini (pogoj: tečaj varnega ravnanja z orožjem).

Šifrirni program v obupu ne moreš uporabiti za samomor in z njim tudi ne moreš nikogar ogroziti, če te nenadoma obide slabost zaradi slabega srca ali pa doživiš napad epilelsije (pogoj: opravljen zdravniški pregled).

Ko primeš šifrirni program v roke, se ne boš počutil instant heroja, ki je sposoben ustaviti rop banke, ali pa z njegovo spretno uporabo odgnati mularijo, ki mu rabuta češnje. (pogoj: vsaj pro-forma moraš imeti nek "civilen" razlog za posest orožja).

Glede na to, da se nesreče dogajajo, nesreča s šifrirnim programom, pa običajno ne vodi v posledice za katere je potrebno prevzeti polno odgovornost, se za posest le teh ne zahteva polna opravilna sposobnost (pogoj: polnoletnost).

Potem pa smo nekako že zaključili s povzetkom splošne nevarnosti za javni red in mir, če ima nek neizobražen (brez opravljenega izpita) rahlo premaknjen (brez opravljenega zdravstvenega pregleda) mulc (mladoleten) v posesti orožje in pripadajoče strelivo.

Kakor pa smo verjetno že nekajkrat ugotovili, se to ne tiče kriminala in kriminalcev, temveč predvsem statistike smrti ter telesnih poškodb zaradi nesreč, umorov in samomorov, ki jih povzorčijo osebe, ki so sicer večino časa čisto "povprečne". Menim, da so vsaj v Sloveniji pogoji smiselni in sorazmerni, pridobljene pravice pa uravnotežene med tveganji za neželjene dogodke in ukrepi, ki bistveno ne prizadanejo in ne omejijo tistih, ki dokazano imajo nekaj med ušesi, so se sposobni obvladovati in, ki si pač želijo takšen hobi ali pa imajo takšno zbirateljsko strast.

Zaradi navečjega tveganja, ki ga predstavljajo za okolico, pa so najbolj omejeni tisti, ki so državi dokazali, da so ogroženi do te mere in na takšen način, da jim država prizna, da jih ni sposobna primerno ščititi. Ti dobijo pravico do posesti varnostnega orožja in pravico do prikrite nošnje tega orožja.

Okapi je izjavil:

Razlika med registracijo pisalnega stroja v Romuniji nekoč in registracijo orožja pri nas danes je samo v stopnji državne represije. Ampak oboje je represija (ki je nekateri nočemo, drugi so pa očitno čisto zadovoljni z njo).

Trenutna stopnja represije se mi zdi generalno primerna. Razlogi so notranje konsistentni, ker se tičejo tveganj, ki jih posest orožja prinaša, zakonodajalec pa se (vsaj do sedaj) še ni ujel v zanko "preprečevanja kriminala", temveč se ukvarja s tveganji, ki jih prinaša posest orožja pri povprečnem državljanu, ki zna povprečno spoštovati predpise.

Vsako stvar se da izboljšati, vendar pa pri vsakem popravku nastane tveganje, da se bo stvar poslabšala tako za splošno varnost, kot tudi za "povprečne državljane", ki so posestniki teh stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

matobeli ::

Sam je šifrirni program veliko težje uporabit kot orožje kot npr. pištolo. Za prvo rabiš znanje in kooperativo da ti sploh kaj koristi, moraš imet jasen namen in nekaj priprave, za drugo pa moraš zgolj imeti prst, kar pa ima praktično vsak. Vsaj enega.

Noži pa so na seznamu orožji -bodala. Ker je jasno da so za v kuhno rahlo neprimerni.

Po drugi strani pa niso na seznamu bajoneti, sablje, meči... Ki so dejansko narejeni za ubijanje, ampak so v civilni rabi za to nepraktični, oziroma ravno toliko nepraktični kot en zrezkar.

Vsega se ne da kontrolirat, tako da se pač kontrolira samo tiste zadeve ki so najbolj priročne.

Edit: za okapija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Okapi ::

Trenutna stopnja represije se mi zdi generalno primerna.
Tebi in še marsikomu se zdi stopnja represije primerna, komu pa pač ne. V ZDA imajo glede tega mnogi pač precej drugačno mnenje. Ne samo glede orožja, in so recimo tudi proti osebnim izkaznicam in registrskim tablicam na avtih. Tax protesterji pravijo celo, da država nima nobene pravice pobirati davke.

Pri nas pa recimo eni pravijo, da bi morala izvezakonska skupnost veljati tudi za geje, brez registracije, zgolj s skupnim bivanjem, tako kot za večino.

Kuhinjski nož je smrtonosno orožje, pa ni nevarna stvar.
A da ni? Zakaj potem ne smeš z njim na letalo?

Vsega se ne da kontrolirat, tako da se pač kontrolira samo tiste zadeve ki so najbolj priročne.
:) Birokratski odgovor par excellence. No, eni pa pač pravimo, da je taka kontrola nepotrebna. Tako kot je nepotrebno in birokratsko neumno kontrolirali, ali ima kupec pri sebi račun. Še en primer državne represije, ki se enim zdi primeren, nekaterim pa pač ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Trenutna stopnja represije se mi zdi generalno primerna.
Tebi in še marsikomu se zdi stopnja represije primerna, komu pa pač ne. V ZDA imajo glede tega mnogi pač precej drugačno mnenje. Ne samo glede orožja, in so recimo tudi proti osebnim izkaznicam in registrskim tablicam na avtih. Tax protesterji pravijo celo, da država nima nobene pravice pobirati davke.

Da. Različni posamezniki imamo pač različno mnenje o stvareh. Trenutno prevladujoče mnenje državljanov ZDA je, da je posest orožja njihova ustavna pravica. Trenutno prevladujoče mnenje državljanov Slovenije je, da je posest orožja privilegij. Iz tega izhaja veliko razlik tako v posledicah, kot tudi v "represivnih rešitvah", če jih želiš tako poimenovati.

Venda pa vidim tudi precej vzporednic. V ZDA lastništvo ni absolutna pravica in nekatere vrste orožja so prepovedane, ker je ta ali ona država ocenila, da je konkreten primerek preveč nevaren za splošno varnost (npr. PAP z nabojniki za več kot 10 nabojev v CA). Lahko pa je kaj takšnega ugotovila tudi kar zvezna vlada (npr. cevi pušk krajše od 16 col ali pa avtomatske puške) in omejila možnosti za njihovo posest na način, ki je konsistenten z njihovo ustavo in zakonodajo.

Če hočeš eno sladko ironijo: v CA je prepovedano imeti polavtomatsko puško z nabojnikom za 30 nabojev, ki ima cev dolgo 14,5 cole. Prvo zaradi zakonodaje zvezne države, drugo pa zaradi zvezne zakonodaje (še iz 20-ih let 20. stoletja). V Sloveniji je posest takšnega kosa orožja (zaenkrat še) popolnoma legalna.

Na koncu dneva se stvari spreminjajo. Enkrat v eno smer, enkrat v drugo in debata je odprta. Za bolj gladko debato pa pomaga, če se uskladimo o temu, če se pogovarjamo o trenutnem stanju ali pa bolj o željah ali vizijah kako trenutno stanje spremeniti v nekaj drugega in zakaj bi to bilo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

jype ::

Okapi> A da ni? Zakaj potem ne smeš z njim na letalo?

Saj smeš, samo pravilno ga moraš zapakirat, da predstavlja dovolj majhno grožnjo, da se nihče ne rabi sekirat zaradi rizika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

S seboj v kabino ga ne moreš vzeti. Ni take embalaže, da bi te z njim spustili na letalo. Lahko ga daš v torbo, ki gre v prtljažnik, kar recimo pri Ryanairu stane dodatnih vsaj 15 evrov. Ker imajo kuhinjski nož za nevaren predmet.

jype ::

Okapi> S seboj v kabino ga ne moreš vzeti.

Seveda, saj je to združeno s tveganji, ki niso sprejemljiva na poletu. Tudi avtomobila ne moreš vzeti s seboj v kabino, pa strelnega orožja tudi ne.

To pa ne spremeni tega, da nož ni nevarna stvar, avtomobil in strelno orožje pa sta.

Okapi ::

Tega se zavedaš, da pišeš kar ene nesmisle?

jype ::

Ah, spet ta Dunning-Kruger. Bo že, saj se rad učiš.

denisd ::

About Gun control. It's not about guns but control.

They say, learn from the best.



jype ::

They say that if Swiss have more guns and less gun related deaths, they must be doing something right.

matobeli ::

Očitno jim res izobraževalni sistem in ekonomija delujeta.

morbo ::

jype je izjavil:

Kuhinjski nož je smrtonosno orožje, pa ni nevarna stvar.

Eh? Kako je lahko nekaj smrtonosno orožje in obenem ni nevarno? V zadnjega pol leta so arabci ubili ~30 Izraelcev, predvsem s kuhinjskimi pripomočki - noži, mesaricami.. (nekaj z avtomobili). Razlika med nožem, pištolo in avtomatsko puško, je zgolj v hitrosti pobijanja. Se pa da z nožem veliko lažje izvesti prikrit in nepričakovan napad, kot s strelnim orožjem.

Najbolj nevaren od vseh teh orožij je še vedno avtomobil, imo. (še posebej v Slo bi bil potreben veliko strožji automobile control)

jype ::

morbo> Eh? Kako je lahko nekaj smrtonosno orožje in obenem ni nevarno?

Nihče ne pravi, da ni nevarno. Ni nevarna stvar, za katero bi veljal poseben pravni režim glede odgovornosti.

morbo> Najbolj nevaren od vseh teh orožij je še vedno avtomobil, imo. (še posebej v Slo bi bil potreben veliko strožji automobile control)

Ja, ampak z večino sveta primerljiv automobile control že imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

hammock ::

Ja, ampak z večino sveta primerljiv automobile control že imamo.

Potem pa 15 letnik mami vzame kljuc in se gre ponoci vozit, in po moznosti se zapelje v skupino ljudi. Kaj je tu vsa kontrola za mamo pomagala? Je kriva mama, ker ni imela kljucev avta v sefu?

Vsa kontrola orozja je malo nesmiselna, ce lahko v tocno dolocenem in vsem znanem delu mesta pri tocno doloceni skupini ljudi kupim pistolo za 200 €. Bistveno hitreje in bistveno ceneje kot po uradni poti.

Se strinjam da se vsakemu ne sme dat orozja, ampak dokler policija ne opravi svojega dela in spuca crnih zalog, je vse skupaj larifari. Trg na crno pa bo tu se mnogo let, se se zdaj napaja iz ex juge in vzhoda.

AndrejO ::

hammock je izjavil:

Ja, ampak z večino sveta primerljiv automobile control že imamo.

Potem pa 15 letnik mami vzame kljuc in se gre ponoci vozit, in po moznosti se zapelje v skupino ljudi. Kaj je tu vsa kontrola za mamo pomagala? Je kriva mama, ker ni imela kljucev avta v sefu?

Verjetnost, da bo 15 letnik z avtom nekoga poškodoval, je mnogo manjša, kot pa verjetnost, da bo nenamenoma izstreljena krogla zadela nekaj ali nekoga.

Ravno tako izkušnje kažejo, da se ljudje lažje umaknejo vozilu, ki opleta po cesti s 27 m/s, kot pa krogli, ki leti z 270 m/s.

Riziko je produkt verjetnosti neželjenega dogodka in obsega škoda, ki ga tak dogodek lahko povzroči. Orožje je pri obeh faktorjih nad osebnim vozilom zaradi zgoraj opisane okoliščine.

hammock je izjavil:

Vsa kontrola orozja je malo nesmiselna, ce lahko v tocno dolocenem in vsem znanem delu mesta pri tocno doloceni skupini ljudi kupim pistolo za 200 €. Bistveno hitreje in bistveno ceneje kot po uradni poti.

Ali nismo rekli, da se ne bomo ukvarjali s kriminalci?

In ja. Kriminalci bodo vedno našli način, pa če jih bo ta stal 200 EUR, 2.000 EUR ali pa 20.0000 EUR. Pri regulaciji legalnega orožja je bolj bistveno, da imajo dostop do orožja tisti državljani, ki imajo to željo, za katere je verjetno zlorabe minimalna, ki so dovolj psihično stabilni, da orožja ne bodo obrnili proti sebi ali kateremkoli drugem človeku (vključno z 99,99% kriminalcev, ki v Sloveniji ne ogrožajo življenja nikogar) in, ki bodo znali z orožjem ravnati tako da bo tudi verjetnost nesreče minimalna.

Evidenca in zagrožena kazen je pa tudi zanimiva ... če se pregrešiš proti pravilom, boš plačal manj, kot pa za vožnjo v napačno smer po AC, boš pa vsaj za nekaj časa izgubil pravico do posesti predmetov s katerimi si ogrožal ali pa strašil tiste, ki orožja nimajo in si ga ne želijo videti.

hammock je izjavil:

Se strinjam da se vsakemu ne sme dat orozja, ampak dokler policija ne opravi svojega dela in spuca crnih zalog, je vse skupaj larifari. Trg na crno pa bo tu se mnogo let, se se zdaj napaja iz ex juge in vzhoda.

Sprememba zakonodaje v Sloveniji je črni trg precej osiromašila, ker je večina "poštenih ilegalcev" svojo zarjavelo železnino registrirala in jo prenehala skrivati. Ostali so samo še tisti, ki imajo v alsti takšne in drugačne ostanke vojaške železnine, ki je še vedno prepovedana.

Ampak to nam pa trenutno EU prepoveduje, da bi legalizirali in zavarovali na ustrezen in smiselen način in za to si celo mislim, da je bila slaba stvar.

matobeli ::

AndrejO je izjavil:


Ampak to nam pa trenutno EU prepoveduje, da bi legalizirali in zavarovali na ustrezen in smiselen način in za to si celo mislim, da je bila slaba stvar.


Se strinjam, avtomatski AK je ravno malo bolj nevaren od polavtomatskega. Veliko bolj bi pripomoglo k varnosti da bi se prepovedane "črne" kose dalo legalizirati.
Mogoče nekaj v smislu da bi veljalo samo za stare kose, prodaja novih bi bila lahko še vedno omejena (za zbiratelje, reenactment ipd.)

Martin Krpan ::

EU kekci trdijo , da je na evropskem črnem trgu 80 miljonov kosov. Naj se raje pozabavajo z njimi , pa bodo imeli leta in leta zadosti dela.;(

http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-...
««
22 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203429 (18744) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544797 (32547) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992517 (84341) Grey

Več podobnih tem