» »

Posest orožja

Posest orožja

««
21 / 55
»»

Martin Krpan ::

Fritz je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:


Ne !
Judje l. 1941 se ne bi mogli izogniti genocidu , tudi če bi bili oboroženi.
Ker niso bili organizirani in izurjeni.

Judje l.1948-2016 so se vsakodnevno izognili genocidu , ker so dobro oboroženi , izurjeni in ORGANIZIRANI v precej sposobno državo.

:))

Vsaj za nasmejat si pa dober. In kaj bi naredili s pištolami in lovskim orožjem proti Wehrmachtu? A bi se šli gerile brez zaledja? Dajte že enkrat razumeti, da je najboljša zaščita pred tiranijo preprečiti nastanek le te, ker ti drugače prevzame državne resurse in jih uporabi proti tebi. Ko se to zgodi, se lahko le slikaš ali pobegneš, ker ponavadi preteče kar nekaj časa preden se vzpostavijo pogoji za učinkovit odpor.


Tisto kar so Tito in partizani na začetku tudi le z pištolami in lovskimi puškami naredili proti Wermachtu !
Že samo zaradi napada na YU je Hičo izgubil par tednov za napad na SSSR in ga je zato zjebal general Zima prej kot bi on lahko ruse .
V nadaljevanju vojne smo na našem ozemlju vezali precej naci divizij , ki bi jih Hičo lahko uporabil drugje in tako mogoče celo preprečili zlom SSSR in nacistično zmago v WW2.

Fritz ::

Martin Krpan je izjavil:

Fritz je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:


Ne !
Judje l. 1941 se ne bi mogli izogniti genocidu , tudi če bi bili oboroženi.
Ker niso bili organizirani in izurjeni.

Judje l.1948-2016 so se vsakodnevno izognili genocidu , ker so dobro oboroženi , izurjeni in ORGANIZIRANI v precej sposobno državo.

:))

Vsaj za nasmejat si pa dober. In kaj bi naredili s pištolami in lovskim orožjem proti Wehrmachtu? A bi se šli gerile brez zaledja? Dajte že enkrat razumeti, da je najboljša zaščita pred tiranijo preprečiti nastanek le te, ker ti drugače prevzame državne resurse in jih uporabi proti tebi. Ko se to zgodi, se lahko le slikaš ali pobegneš, ker ponavadi preteče kar nekaj časa preden se vzpostavijo pogoji za učinkovit odpor.


Tisto kar so Tito in partizani na začetku tudi le z pištolami in lovskimi puškami naredili proti Wermachtu !
Že samo zaradi napada na YU je Hičo izgubil par tednov za napad na SSSR in ga je zato zjebal general Zima prej kot bi on lahko ruse .
V nadaljevanju vojne smo na našem ozemlju vezali precej naci divizij , ki bi jih Hičo lahko uporabil drugje in tako mogoče celo preprečili zlom SSSR in nacistično zmago v WW2.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Martin Krpan ::

Brez zaledja ne , sem zgoraj zapisal da ne.
Bi pa lahko svojo kožo drago prodali , namesto da so jo šenkali.
Če bi vsak 6. pred smrtjo fental 1 Frica bi to pomenilo 1 miljon Fricov manj na fronti !
In to ni malo!

+ dokončna rešitev ne bi tekla tako gladko in bi bil iztrebljem kak miljonček judov manj!

Še vedno misliš , da je boljše brez upora kar iti v klavnico , kot krava ?

Okapi ::

Martin Krpan je izjavil:


Judje l.1948-2016 so se vsakodnevno izognili genocidu , ker so dobro oboroženi , izurjeni in ORGANIZIRANI v precej sposobno državo.
Kar nekaj blebetaš;(( Državljan Izraela v povprečju do zakonitega orožja pride na še malo težji način kot pri nas. Malo si preberi, kakšne zakone glede tega imajo.

Martin Krpan ::

Državljani z odsluženim vojnim rokom zakonito orožje dobijo v uporabo in čuvanje kar od države in to brezplačno.8-) Kot Švajcarci !

Saj si prebral , da sem napisal , da so organizirani v precej sposobno državo ?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Martin Krpan je izjavil:

Državljani z odsluženim vojnim rokom zakonito orožje dobijo v uporabo in čuvanje kar od države in to brezplačno.
Lažeš namenoma ali iz nevednosti?

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

V vseh primerih sem bil oborožen (napadalci pa tega niso vedeli).

slabo lažeš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Martin Krpan ::

Okapi je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

Državljani z odsluženim vojnim rokom zakonito orožje dobijo v uporabo in čuvanje kar od države in to brezplačno.
Lažeš namenoma ali iz nevednosti?


https://www.google.si/search?q=israel&b...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Martin Krpan je izjavil:

jype je izjavil:

m0LN4r> Deli z nami tvoje RL izkušnje o pretepu, napadu master Jypobi

OK, v Ljubljani so se name spravili trikrat. Enkrat sem pobegnil z biciklom, zato bomo ta primer zanemarili, ker je nepošten do nepridipravov, ki niso imeli šans.

V ostalih dveh primerih sem pobegnil peš in v enem primeru z glasnim klicem "Policija!" priklical policiste, v drugem primeru pa pritekel do policijske postaje na Trdinovi. V obeh primerih so policisti nepridiprave pridržali, od mene pa v obeh primerih vzeli izjavo za zapisnik.

Skratka, zaradi zanašanja na pravno državo sem varnost zagotovil tako sebi kot napadalcem, pri tem pa nisem bil niti poškodovan, niti nisem storil nobenega prekrška ali kaznivega dejanja.


Ja in ti pička in hinavec si zbežal k OBOROŽENIM policajem !
Zakaj nisi iz principa zbežal k neoboroženim slastičarjem?

Policaji nimajo orožja, majo lepe besede in če ne palijo bežijo skupaj z jypetom naprej xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Martin Krpan je izjavil:

Okapi je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

Državljani z odsluženim vojnim rokom zakonito orožje dobijo v uporabo in čuvanje kar od države in to brezplačno.
Lažeš namenoma ali iz nevednosti?


https://www.google.si/search?q=israel&b...

Ne vem, kaj si hotel z nekimi random fotkami povedati, ampak slutim, da se ti niti sanja ne, da imajo lahko izraelski vojaki orožje, tudi ko so na dopustu, v civilnih oblačilih.
Soldiers are generally allowed to carry their personal weapons and ammunition together while on furlough during active service, uniformed or in civilian clothing.


Skratka, še en, ki pojma nima, pa ga to niti za hip ne zaustavi, da ne bi pametnjačil.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AndrejO ::

hammock je izjavil:

Dezinformacij je veliko na obeh straneh. Še več je različnih motivov za to, da si nekdo omisli orožje (v Sloveniji ali pa kje drugje v EU). Ampak čisto realno in v resnici si ne predstavljam, da bi v Sloveniji kadarkoli prišel v položaj, da bi moral uporabiti orožje, da zavarujem svoje življenje. Glede na podatke, pa je v takšnem položaju tako malo ljudi, da je meni osebno skoraj smešno brati komentarje o "obrambi doma".


Tudi jaz sem bil skepticen do orozja, dokler nisem dozivel oborozenega ropa, ter ob drugi priliki gledal v cev nabite puske. Takrat mi je postalo jasno, da je zdravilo za barabo z orozjem samo svinec.

Nisem še bil žrtev ropa sploh. Vendar pa, če mi je kaj jasno, mi je jasno to, da ropar nima cilja nekoga poškodovati ali koga celo ubiti, temveč samo pokrasti, kar se pokrasti da. Osebno si predstavljam, da bi mahanje nekega "civila" z orožjem v Sloveniji in v tej situaciji predstavljalo bistveno večjo grožnjo za življenje in zdravje vseh udeleženih, pa ša kakšnega naključnega mimoidočega.

Če se bi v tej svoji oceni motil, potem tebe več ne bi bilo tukaj med nami.

hammock je izjavil:

Poleg tega zivimo v zelo dinamicnih casih, preko drzave nam hodijo horde ljudi ki so potencialno nevarni. Situacije ne gre podcenjevati, ce se drzave nad nami zaprejo...lahko hitro pride do pizdarije. V drzavo na slab dan pride vec ljudi, kot imamo policije in vojske skupaj...samo v razmislek.

To je tvoje laično mnenje. Lahko pa greš na UE s to svojo teorijo in boš videl, če je tvoja osebna stopnja ogroženosti dovoljšnja, da bi lahko pridobil orožni list za varnostno orožje.

Kar se tiče teh "pizdarij", pa imamo ustrezno usposobljene policijo, vojsko in še vojaške rezerviste. Če so bile te formacije in njihove neposredne predhodnice sposobne v 10 dnevih prepričati takratno JLA z 600.000 aktivnimi pripadniki in opremo, ki je vključevala tudi oklepne enote in letalstvo, da se je bolje pogajati, kot pa bojevati, potem ne vem od kje ti ideja, da bo prišlo do "pizdarije", ki bo varnostno ogrozila državo in državljane do te mere, da se bi lahko suspendiralo dele kazenskega zakonika.

zmaugy ::

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.

AndrejO ::

zmaugy je izjavil:

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.

In ti se počutiš kot Jud? Čutiš, da si v enakem ali podobnem položaju kot so bili Judi? Si morda istospolno usmerjen?

Poglej si Romunijo, Poljsko, Bolgarijo, Vzhodno Nemčijo. Rusijo, konec koncev, kjer je bilo na neki točki narodu dovolj dreka vladajoče enoumne klike in so vzeli stvari v svoje roke, ter s to kliko opravili. Ali so bili to "oboroženi narodi", ki so slučajno imeli ekvivalent "2. ustavnega dopolnila"?

In ti mi za primerjavo ven vlečeš Jude. Sram te bodi. Žališ tako to, kar je država počela neki manjšini na svoje ozemlju, kot tudi sposobnost naroda, da ekspersno odpravi svojo lastno oblast, ko ima enkrat poln kufer.

m0LN4r ::

Razlika, ki je trenutno je samo ta, da imajo teroristi in tisti, ki še bodo orožje doma. Policiji se ne sanja kdo, kje, koliko.
Drugi pa lahko samo lepo gledajo vse to.

Na prvem mestu tistih z orožjem sploh nebi smeli "uvažat" ampak jih vseeno še kopičimo pa spuščamo preko mej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

zmaugy je izjavil:

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.
Vprašaj Röhma in njegove rjavosrajčnike, kaj jim je v noči dolgih nožev pomagalo, da so bili vsi do zob oboroženi.

O.

m0LN4r ::

Obrante štose se lahko gremo tudi do onemoglosti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Matej22 ::

Okapi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.
Vprašaj Röhma in njegove rjavosrajčnike, kaj jim je v noči dolgih nožev pomagalo, da so bili vsi do zob oboroženi.

O.

Vprašaj partizane.

Drugače pa, če že moraš umreti, je boljše, da častno padeš v boju, kot pa da te zaplinijo v celici.

Je pa res, da je potem težko fojbat ljudstvo, če se ti le-to upira.

razerznak2 ::

https://m.facebook.com/SlovenijaZavaruj...


No ko ti sef Svicarske vojske to izjavi, te lahk kar panika zgrabi
Vesoljec nacist

matobeli ::

Kako to misliš?
Itak da bi mu bilo še bolj všeč če bi imel vsak havbico doma. Njegova naloga je obvarovati državljane in če to ni 110% rešeno je slab v svojem delu. Glede na to da pa ravno švica ima kar lepo tradicijo orožja ni to tak bavbav kot se zdi komu drugemu (recimo naključnemu slovencu ki ni držal pištole v roki).

Lahko bi pa vseeno predvidel da "evropa" ni pripravljena na posest orožja in se vzdržal takih komentarjev. Se bo kakšen prestrašen hipster še ustrelil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

razerznak2 ::

matobeli je izjavil:

Kako to misliš?
Itak da bi mu bilo še bolj všeč če bi imel vsak havbico doma. Njegova naloga je obvarovati državljane in če to ni 110% rešeno je slab v svojem delu. Glede na to da pa ravno švica ima kar lepo tradicijo orožja ni to tak bavbav kot se zdi komu drugemu (recimo naključnemu slovencu ki ni držal pištole v roki).

Lahko bi pa vseeno predvidel da "evropa" ni pripravljena na posest orožja in se vzdržal takih komentarjev. Se bo kakšen prestrašen hipster še ustrelil.


no če je svicarski sef vojske zaskrbljen, ki vemo kako je švica z orožjem , kako bo bol z ostalo eu, no avtrija , še ma tud dobro politiko , npr za sibrovke
Vesoljec nacist

m0LN4r ::

Pri A proti B, bo vedno vsaj en potegnil takratko, pa če imata oba orožje ali samo en ali pa noben.
Štos je v tem.

Edino bolj fer je, če imata oba bejbolko, ne samo en ali mišice ali watever.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

razerznak2 ::

bolje met orožje pa ga ne rabit , kot pa ga rabit pa ne imet
Vesoljec nacist

jype ::

Glede na to da dobro poznam švicarsko zakonodajo o orožju, se lahko samo kislo nasmehnim tistim, ki se jim zdi slovenska zakonodaja "preveč zategnjena".

m0LN4r ::

Pri nas ni težav, bodo lovska društva in strelski športi spet zaživeli.
Mogoče v moji bivši OŠ spet uvedejo strelski krožek, jypijej
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

ne vem kakšni so pogoji za posedovanje orožja v švici (morda se bunijo samo prišelki) ampak meni se zdi naša zakonodaja zelo zategnjena, ker vse kar tu vidimo je v sloveniji strogo prepovedano: http://www.swissinfo.ch/eng/swiss-tradi...

m0LN4r je izjavil:

Pri nas ni težav, bodo lovska društva in strelski športi spet zaživeli.

pri nas se glavne težave šele pojavljajo. ker slovenski levaki želijo slovenijo brez orožja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

gruntfurmich:
Komentarjev nisem bral, ampak z izjemo nošenja orožja izven strelišč/lovišč (kar je vprašanje če je sploh res), tega da si pri nas moraš sam kupit puško in da so švicarji bolje izobraženi o orožju (glej drugo sliko), nisem zasledil nekih hudih razlik. Vse kar imajo oni imamo tudi mi lahko.

Zna pa bit da je njim 2000EUR manj pomeni kot nam in si lahko kaj več privoščijo.

edit: bejbe s puškam lahko tudi pri nas vidiš. Jih je manj, obstajajo pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jype ::

gruntfürmich> ker vse kar tu vidimo je v sloveniji strogo prepovedano

No, v resnici je malo odvisno tudi od zakonodaje v posameznem kantonu/mestu, ampak vsaj v Zürichu moraš znat policistu jasno in hitro pojasnit, čemu prenašaš orožje, sicer izgubiš dovoljenje, prav tako če kdorkoli priča zoper tebe, da si neodgovorno rokoval z orožjem. Vojaki, ki so orožje hranili doma (tega večina zdaj ne počne več), ga sploh ne smejo prenašat, razen takrat kadar imajo orožne vaje. Pa pomembno je razumeti, da je prenašanje orožja tista reč, pri kateri je orožje prazno (in vsaj v urbanih središčih mora biti v ustrezni torbi/kovčku), ločeno od streliva. Pogoji za pridobitev dovoljenja za nošenje nabitega orožja so v večini nemško govorečega dela Švice strožji kot v Sloveniji, za ostale dele pa v resnici poznam samo federalne dele zakona, ki so podobni kot slovenski.

To, da radi streljajo, pa tudi ni bistveno drugače kot v Sloveniji.

matobeli> edit: bejbe s puškam lahko tudi pri nas vidiš. Jih je manj, obstajajo pa.

Seveda obstajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Pogoji za pridobitev dovoljenja za nošenje nabitega orožja so v večini nemško govorečega dela Švice strožji kot v Sloveniji, za ostale dele pa v resnici poznam samo federalne dele zakona, ki so podobni kot slovenski.

To, da radi streljajo, pa tudi ni bistveno drugače kot v Sloveniji.


nabitega orožja tudi v sloveniji ne smeš nositi, razen v lovišču, strelišču, in pa morda če si ogrožen.
tu ne vem kako bi lahko bilo bolj strogo.

je pa videti da imajo veliko bolj liberalno urejena strelišča, v sloveniji si jih bomo z novim zakonom morda 90% zaprli ker so kao nevarna (ampak če pogledaš švicarje so še naša sedanja paranoično varna), in ker se orožje pri nas dobi glede na upravičen razlog, smo brez strelišč izgubili veliko razlogov za uporabo orožja, zato je lahko sklepati da je/bo v sloveniji veliko težje dobiti dovoljenje za orožje kot drugod.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> nabitega orožja tudi v sloveniji ne smeš nositi, razen v lovišču, strelišču, in pa morda če si ogrožen.

Seveda, saj to je prav.

gruntfürmich> tu ne vem kako bi lahko bilo bolj strogo.

Lahko bi, tako kot na primer na Kitajskem, kjer ima orožje lahko izključno društvo, prenašat pa ga mora uradna oseba.

gruntfürmich> je pa videti da imajo veliko bolj liberalno urejena strelišča, v sloveniji si jih bomo z novim zakonom morda 90% zaprli ker so kao nevarna (ampak če pogledaš švicarje so še naša sedanja paranoično varna), in ker se orožje pri nas dobi glede na upravičen razlog, smo brez strelišč izgubili veliko razlogov za uporabo orožja, zato je lahko sklepati da je/bo v sloveniji veliko težje dobiti dovoljenje za orožje kot drugod.

Tako kot pri nas je tudi v Švici orožje zelo tesno povezano z lovskimi organizacijami in tako kot pri nas, kjer so strelišča razdeljena na športna, ki morajo ustrezat zelo natančnim zahtevam, ter lovska, ki so zelo podobna švicarskim, je v Švici odpiranje komercialnih strelišč zelo natančno regulirano. Vsaj v nemško govorečem delu - za drugje spet nisem ziher, ker tam nisem še nikoli streljal.

m0LN4r ::

Ni nobene potrebe po pištolah:


Ta tip ma kanal za vse xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

AndrejO je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.

In ti se počutiš kot Jud? Čutiš, da si v enakem ali podobnem položaju kot so bili Judi? Si morda istospolno usmerjen?

Poglej si Romunijo, Poljsko, Bolgarijo, Vzhodno Nemčijo. Rusijo, konec koncev, kjer je bilo na neki točki narodu dovolj dreka vladajoče enoumne klike in so vzeli stvari v svoje roke, ter s to kliko opravili. Ali so bili to "oboroženi narodi", ki so slučajno imeli ekvivalent "2. ustavnega dopolnila"?

In ti mi za primerjavo ven vlečeš Jude. Sram te bodi. Žališ tako to, kar je država počela neki manjšini na svoje ozemlju, kot tudi sposobnost naroda, da ekspersno odpravi svojo lastno oblast, ko ima enkrat poln kufer.


Če nisi sposoben civilizirane komunikacije, se raje zadrži.
Dejstvo je, da se niti zgodovinsko vsega hudega vajenim Judom ni sanjalo, kaj jim pripravljajo naciji v drugi tretjini dvajsetega stoletja.
Če se je lahko zgodilo enim, se lahko tudi nekomu drugemu. Konec dvajsetega stoletja se je nekaj sto kilometrov od nas dogajala srednjeveška morija civilistov, ki si je deset let prej nihče ne bi mogel niti predstavljati.
V moji družini so ljudje končali v naci taboriščih, kot talci, bili so v partizanih, naciji so jih imeli za živi ščit, sam sem bil udeležen v zadnji vojni. In tudi meni ni leto ali dve prej ta možnost prišla niti na misel.
Glede na vse to je govorjenje, da zdaj pa res nihče ne more biti ogrožen (ker so zdaj moderni časi in smo te neumnosti pustili za sabo), popolnoma brez povezave z dejstvi.
In zmerjanje sogovornikov kot vedno ne spremeni dejstev in pove več o tistemu, ki zmerja.

jype ::

zmaugy> Če nisi sposoben civilizirane komunikacije, se raje zadrži.

Kako bi pa lahko bila komunikacija bolj civilizirana?

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

...kjer so strelišča razdeljena na športna, ki morajo ustrezat zelo natančnim zahtevam, ter lovska, ki so zelo podobna švicarskim, je v Švici odpiranje komercialnih strelišč zelo natančno regulirano. Vsaj v nemško govorečem delu - za drugje spet nisem ziher, ker tam nisem še nikoli streljal.


mislim da so zahodne države veliko bolj liberalne kar se tiče strelišč z manj idiotskimi pravili, ki onemogočajo strelsko dejavnost.
bi verjel, tako kot kažejo slike in veliko posnetkov švicarskih strelskih tekmovanj, da tam pogoju strelišča ustreza že malo večji travnik...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> mislim da so zahodne države veliko bolj liberalne kar se tiče strelišč z manj idiotskimi pravili, ki onemogočajo strelsko dejavnost.

OK, idiotska pravila so resnično lokalna posebnost, ne sicer izključno Slovenije, ampak verjamem, da pri nas precej bolj kot v Švici, kjer so načeloma precej bolj pragmatični (država plačuje heroin za odvisnike, skrajna desnica pa v parlamentu podpira enakopravnost za geje in pravico žensk, da se same odločajo glede splava).

gruntfürmich> bi verjel, tako kot kažejo slike in veliko posnetkov švicarskih strelskih tekmovanj, da tam pogoju strelišča ustreza že malo večji travnik...

Lovsko strelišče, ja. To pa itak velja tudi v Sloveniji. Če bodo to zaprli, pa pojma nimam, v Sloveniji se itak vse živo lahko zgodi.

xxxul ::

@grundfurmich
1.preveč slike gledaš... na unih slikah, je SIG552 full auto edina stvar k je pr nas ne smeš met. ko bi vsaj razbijalce poka omenu.
2. v čem se un travnik razlikuje od, recimo strelišča na blokah? btw, strelsko društvo lahko v slo, z dovoljenjem lastnika in upoštevanjem varnostnih pogojev, strelja skor na vsakem travniku >:D

matobeli ::

Tudi siga se da met, ampak z namenom zbiranja in ne kot športo orožje (še vedno lahko nekaj omejene municije postreliš).

Sej zaenkrat je še kolkr tolk ok glede strelišč, problem bodo prihodnje zakonodaje.

xxxul ::

matobeli je izjavil:

Tudi siga se da met, ampak z namenom zbiranja in ne kot športo orožje (še vedno lahko nekaj omejene municije postreliš).

uradno streljat brez soglasja MNZ ne smeš. vso srečo pridobit soglasje (bo nebivedu povedu če je že lohk sprobu šarca ;)
in ja, sm zajebu, celo sig 552 je odobren za zbiratelje.

Fritz ::

matobeli je izjavil:

Tudi siga se da met, ampak z namenom zbiranja in ne kot športno orožje (še vedno lahko nekaj omejene municije postreliš).

Sej zaenkrat je še kolkr tolk ok glede strelišč, problem bodo prihodnje zakonodaje.

Siga se da imeti tudi za šport, v polavtomatski verziji (če EU tega ne bo prepovedala).

Švicarska orožna zakonodaja je zelo podobna slovenski oz. ostalim evropskim zakonodajam in v Švici ni dovoljena posest avtomatskega orožja posameznikom. Glede na določila zakona, predvidevam, da so izjeme namenjene zbirateljem, tako kot to velja v Sloveniji. Švicarski zakon dejansko upošteva direktivo EU.
https://www.admin.ch/opc/de/classified-...

Na tistih 'lepih' slikcah so rezervisti ali rezervistke z zadolženim orožjem, katerega imajo pravico prenašati in nositi kadar opravljajo dolžnost v povezavi z oboroženimi silami ali so na poti k opravljanju dolžnosti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

krneki0001 ::

xxxul je izjavil:

matobeli je izjavil:

Tudi siga se da met, ampak z namenom zbiranja in ne kot športo orožje (še vedno lahko nekaj omejene municije postreliš).

uradno streljat brez soglasja MNZ ne smeš. vso srečo pridobit soglasje (bo nebivedu povedu če je že lohk sprobu šarca ;)
in ja, sm zajebu, celo sig 552 je odobren za zbiratelje.


Nope, šarc je že na steni pri kupcu, ki si ga je full želel. Pa verjetno ne bo nikol več streljal.

xxxul ::

Pa kaj se ti je uprl da si ga dau stran? kaj je bil razlog za prodajo? jao (me matra, ampak predelovat stanovanje da bom lohk zbiratelj mi nekak ni).

AndrejO ::

zmaugy je izjavil:

AndrejO je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.

In ti se počutiš kot Jud? Čutiš, da si v enakem ali podobnem položaju kot so bili Judi? Si morda istospolno usmerjen?

Poglej si Romunijo, Poljsko, Bolgarijo, Vzhodno Nemčijo. Rusijo, konec koncev, kjer je bilo na neki točki narodu dovolj dreka vladajoče enoumne klike in so vzeli stvari v svoje roke, ter s to kliko opravili. Ali so bili to "oboroženi narodi", ki so slučajno imeli ekvivalent "2. ustavnega dopolnila"?

In ti mi za primerjavo ven vlečeš Jude. Sram te bodi. Žališ tako to, kar je država počela neki manjšini na svoje ozemlju, kot tudi sposobnost naroda, da ekspersno odpravi svojo lastno oblast, ko ima enkrat poln kufer.


Če nisi sposoben civilizirane komunikacije, se raje zadrži.

Mislim, da sem bil veliko bolj omikan, kot si bi ti zaslužil s svojim odnosom do te države, ki jo hkrati zaničuješ in žališ.

zmaugy je izjavil:

Dejstvo je, da se niti zgodovinsko vsega hudega vajenim Judom ni sanjalo, kaj jim pripravljajo naciji v drugi tretjini dvajsetega stoletja.

Dejstvo je, da ti v Sloveniji nisi manjšina in niti trohice dokaza nimaš, da bi ti tvoji sonarodnjaki pripravljali holokavst. Omenjanje Judov in njihove usode v nacistični Nemčiji v kontekstu osebne varnosti in varnosti države, je zavrženo, ker tebi ta država ne predstavlja nikakršne grožnje, ti verjetno ne krati državljanskih pravic in te verjetno tudi drugače ne degradira v ne-državljana.

zmaugy je izjavil:

Če se je lahko zgodilo enim, se lahko tudi nekomu drugemu. Konec dvajsetega stoletja se je nekaj sto kilometrov od nas dogajala srednjeveška morija civilistov, ki si je deset let prej nihče ne bi mogel niti predstavljati.

Ali si ti morda manjšina v Sloveniji? Si Italijan, Avstrijec, Nemec, Madžar, Hrvat, Srb, Bošnjak, istospolno usmerjen, izbrisan ali kaj podobnega, da čutiš ali doživljaš, da te država napram "ustrezno spolno usmerjenim in pravovernim domorodnim Slovencem" degradira, ponižuje, ti odreka enakost pred zakonom ali te drugače spremninja v tretjerazrednega prebivalca in ne-državljana?

zmaugy je izjavil:

V moji družini so ljudje končali v naci taboriščih, kot talci, bili so v partizanih, naciji so jih imeli za živi ščit, sam sem bil udeležen v zadnji vojni. In tudi meni ni leto ali dve prej ta možnost prišla niti na misel.

Kaj so tvoji predniki delali, ne pove nič o tebi. Pove pa veliko o tebi, da se primerjaš z Judi, ki so se upravičeno bali države, in omenjaš strah pred begunci, ki bi lahko postali "pizdarija", hkrati pa se hvališ s tem, da si bil (verjetno aktivno) udeležen pri obrambi države, kjer si v sodelovanju s tisočimi drugimi dokazal, da se lahko porazi tudi zvezno vojsko, ki je bila podaljšek nam takrat nezaželjene države katere del več nismo želeli biti.

zmaugy je izjavil:

Glede na vse to je govorjenje, da zdaj pa res nihče ne more biti ogrožen (ker so zdaj moderni časi in smo te neumnosti pustili za sabo), popolnoma brez povezave z dejstvi.

Vsi smo ogroženi. Trdim pa, da so vrste in obseg groženj s katerimi se sooča Slovenija in državljani Slovenije takšni, da jih osebna oborožitev ne zmanjšuje in tudi ne odvrača.

zmaugy je izjavil:

In zmerjanje sogovornikov kot vedno ne spremeni dejstev in pove več o tistemu, ki zmerja.

Ne vem kje si videl kakšno zmerljivko, lahko pa mi to pojasniš, da bom v prihodnje še bolj pazljiv.

Ne želim žaliti tebe kot osebo, nikakor pa se ne morem strinjati s tvojim razmišljanjem in nekaterimi zaključki, ki se mi zdijo neutemeljeni ter nelogični, nekateri izmed njih pa žaljivi do nekaterih drugih skupin in tudi žaljivi do Slovenije. Predvsem za ta zadnji del, pa mislim, da te bi resno moralo biti sram.

Martin Krpan ::

AndrejO
zmaugy je danes ob 17:09:35 izjavil:

Če se je lahko zgodilo enim, se lahko tudi nekomu drugemu. Konec dvajsetega stoletja se je nekaj sto kilometrov od nas dogajala srednjeveška morija civilistov, ki si je deset let prej nihče ne bi mogel niti predstavljati.


Ali si ti morda manjšina v Sloveniji? Si Italijan, Avstrijec, Nemec, Madžar, Hrvat, Srb, Bošnjak, istospolno usmerjen, izbrisan ali kaj podobnega, da čutiš ali doživljaš, da te država napram "ustrezno spolno usmerjenim in pravovernim domorodnim Slovencem" degradira, ponižuje, ti odreka enakost pred zakonom ali te drugače spremninja v tretjerazrednega prebivalca in ne-državljana?

Države se spreminjajo.
Moji stari starši so l. 1941 kar naenkrat postali precej ogrožena manjšina v 3. rajhu , pa sploh niso nikamor odpotovali.:'(

Je kar 3.rajh prišel k nam.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

xxxul je izjavil:

Pa kaj se ti je uprl da si ga dau stran? kaj je bil razlog za prodajo? jao (me matra, ampak predelovat stanovanje da bom lohk zbiratelj mi nekak ni).

Vsaka stvar ima svojo ceno. Ko ti nekdo ponudi dovolj, si rečeš jebat ga, bom poiskal drugega in prodaš zadevo.

AndrejO ::

AnS, da strinjam se, da lahko mimogrede postaneš manjšina v zelo netolerantni državi. Vendar pa to ni nikakršen argument za ali proti posesti orožja, ker je govora o tej državi, tukaj in zdaj. Meje se ne spreminjajo brez vojne, v vojni pa zgodovina kaže, da za majhne ne šteje količina "dovoljenega osebnega orožja", temveč predvsem politična in materialna pomoč zunanjih dejavnikov.

Če si pa že manjšina v tej državi, tukaj in sedaj, potem pa se moraš vprašati, kakšna je možnost, da ti bo ta lastna država dejansko stregla po življenju. To je namreč primerjava z Judi v nacistični Nemčiji.

Zadnja možnost, ki še ostane, pa je razpad države kot garanta varnosti. Podatki, ki se v vseh debatah o orožju pogosto izgubijo, pa kažejo, da večja količina osebnega orožja ne nadomesti uspešnega sistemskega zagotavljanja varnosti s strani države. Moje razmišljanje, ki sledi iz tega (za katerega tudi ne vem, da bi bilo že kje podrobno raziskano), pa je, da tam, kjer država več ne uspe zagotavljati ustreznega nivoja varnosti državljanov, več orožja ne pomeni več varnosti, temveč eskalacijo nasilja.

V ilustracijo: ropar hiše v Sloveniji danes računa, da se lastniki ne bodo upirali, če bodo sploh doma. Nasilje pri ropih domov je izjema in sam osebno mislim, da je to povezano tudi z majhnim številom ljudi, ki bi bili resno pripravljeni uperiti orožje proti drugem človeku, če jim ta res ne ogroža življenja. Večina lastnikov pa verjamem, da se zaveda, da jih bo uporaba orožja proti drugem človeku izven silobrana in skrajne sile privedla naravnost v zapor in zato z orožjem, tudi kadar ga posedujejo, ne odganjajo "kurjih tatov". Sploh pa ne z legalnim orožjem.

Statistika je, kakršna pač je in ta pravi, da se v Sloveniji medsebojno pobijamo sosedje in družinski člani. Delikatno ravnotežje "zajamčene varnosti" je to, da ropar računa na to, da njegovo življenje ne bo ogroženo in zato ne rabi razmišljati o temu, da bo morda med ropom postal tudi morilec ali ne.

Če se okoliščine spremenijo in se v Sloveniji sprejme doktrina, da je uporaba orožja primerna tudi za varovanje premoženja, pa bi na eno stran enačbe postavili lastnika, ki bi lahko ustrelil nekoga, ki ga utemeljeno sumi, da mu bo ukradel avto izpred hiše. To na prvi pogled odvrne večino današnjih roparjev, ki ne želijo tvegati svoja življenja. Na drugi strani pa poveča verjetnost smrti, ker bodo preostali roparji računali na to, da jih lahko lastnik ustreli in bodo zaradi tega šli v rop opremljeni s potencialno morilskimi predmeti in tudi voljo (mindsetom), da bodo lastnika pač ubili, če bo to potrebno, da ukradejo, kar so se namenili ukrasti in pobegnejo s celo kožo.

To je eskalacija, ki se je bi bal. Če bi do takšne eskalacije kdaj prišlo, si težko predstavljam, da bi lahko čas zavrteli nazaj v deeskalacijo, ne da bi država šla v skoraj popolno prohibicijo orožja v lasti državljanov. Ravno tega slednjega pa si ne bi želel. Raje kot eskalacijo in nato prohibicijo si želim umerjeno in umirjeno identifikacijo tveganj in sprotno prilagajanje ukrepov, da se tveganja minimizira, ne da se bi vse počez prepovedovalo. Mislim, da ima Slovenija v tem pogledu trenutno dobro uravnoteženo zakonodajo (ne idealno, ampak presenetljivo logično in konsistentno), ki bi jo smeli spreminjati le z resnim in poglobljenim razmislekom, ne glede na smer željene spremembe.

Trenutno se mi zdi žalostno, da si zadnje mesece toliko ljudi misli, da bodo z orožjem bolj varni, kot so že sedaj. Po drugi strani pa je celotna zakonodaja še vedno spisana tako, da jih bo na koncu večina končala z konzerviranim in neuporabljanim kosom orožja, ki ne bo ogrožalo nikogar. Žal pa mi je in skrbi me za tistih nekaj primerov, ki bodo v svoji naivnosti (da ne rečem neumnosti) poškodovali sebe ali koga izmed svojih bližnjih, ker z orožjem in strelivom doma ne bodo ravnali varno, temveč malo preveč "filmsko". Tukaj mi predvsem pridejo na misel kakšni nabite pištole v nočnih omaricah v hiši z zvedavimi otroki.

Statistika bo tukaj neizprosna in na vsakih toliko in toliko normalnih in razumnih posameznikov s katerimi se morda o kakšnih stvareh ne strinjam, bo prišel tudi kakšen takšen, ki bo izpolnil pogoje, ne bo pa ravnal varno in odgovorno. To pa je tisto, kar lahko vse ostale stane njihovega težko prisluženega in običajno tudi drago plačanega privilegija, ne da bi bili česarkoli krivi.

bbbbbb2015 ::

zmaugy je izjavil:

Dejstvo je, da se niti zgodovinsko vsega hudega vajenim Judom ni sanjalo, kaj jim pripravljajo naciji v drugi tretjini dvajsetega stoletja.


Žide boš moral malo bolj študirati. Ne samo, da jim je bilo jasno, tudi možnost so imeli oditi iz Nemčije.

Nekateri so to sprejeli, nekateri ne. Ko so nacisti retoriko še bolj zaostrili (Juden raus, zvezde, zaprte trgovine) je še tistim najbolj butastim bilo jasno, da se jim dobro ne piše.

Vendar v tistem trenutku niti Švica, niti ZDA niso več hotele sprejeti ubežnikov. In je bilo za beg preprosto prepozno.

Skratka, šlo je za eno časovno past, ni pa odveč za povedati, da sosednje države niso hotele sprejeti ubežnikov, ker so se bali, da jih bo prišlo še več. Preberi si:

http://www.bbc.com/news/magazine-273731...

Na koncu so si Židje morali svobodo - kupiti.

TilenS ::

V bistvu ni nujno, da si član lovske ali pa športne organizacije, da pridobiš listino. Če ti nekdo orožje podari ali pa si ga dedoval imaš isto kot v ostalih primerih izpolnjen upravičen razlog za izdajo listine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TilenS ()

bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vprašaj Jude, če so jim dan pred Kristalno nočjo na upravnih enotah izdajali orožne liste/dovoljenja za posest orožja zaradi ocene njihove osebne stopnje ogroženosti.
Vprašaj Röhma in njegove rjavosrajčnike, kaj jim je v noči dolgih nožev pomagalo, da so bili vsi do zob oboroženi.

O.


Hitlerjance boš moral mal bolj študirati.

Preberi si:
http://www.historylearningsite.co.uk/na...

V grobem Röhm je ogrožal vse (ostale) s številkami in brezhibno organizacijo. Zadeva je bila podobna Kennedyju, kjer so tudi ugotovili, da je s svojim delom ogrožal vse - tajne službe, mafijo, velike firme.

Pri 'ogrožati' je mišljeno, da je vpliv tak, da se drugi čutijo ogrožene, ne da jih je Röhm ogrožal oz. Kennedy ogrožal.

bbbbbb2015 ::

AndrejO je izjavil:

AnS, da strinjam se, da lahko mimogrede postaneš manjšina v zelo netolerantni državi. Vendar pa to ni nikakršen argument za ali proti posesti orožja, ker je govora o tej državi, tukaj in zdaj. Meje se ne spreminjajo brez vojne, v vojni pa zgodovina kaže, da za majhne ne šteje količina "dovoljenega osebnega orožja", temveč predvsem politična in materialna pomoč zunanjih dejavnikov.


AndrejO... Preveč govoriš.

Vedno je bolje imeti orožje, ki ga ne rabiš, kot pa da bi rabil orožje, pa ga nimaš.

m0LN4r ::

Vedno je bolje imeti orožje, ki ga ne rabiš, kot pa da bi rabil orožje, pa ga nimaš.

Vsaj za zajca lovit
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Ampak v naši državi orožja ne rabiš. Razen če si tako ali drugače vpleten v mafijo oziroma podobne združbe. Ampak do tega moraš pridt po lastni volji in tudi nosit posledice, takrat pa pač potrpiš in nosiš ilegalo. Če nisi ravno "na prvi uč sumljiv" te itak noben nikoli ne pregleda. Pa tudi če te so posledice veliko manjše kot pa bi bi bile če bi orožje res potreboval in ga ne imel.

Za nekaj ukradenih dobrin pa se po mojem mnenju ne splača igrat loterije, lahko z preventivo marsikterega lopova odvrneš od svoje lastnine.
««
21 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203953 (19268) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544946 (32696) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993085 (84909) Grey

Več podobnih tem