» »

[divXvid] Xoro predvajalniki

[divXvid] Xoro predvajalniki

««
2 / 42
»»

girisan ::

Fritz!!! Hvala ti!!! To je rešilo moj problem!!!
Zej pa hitr upgrejdat, da bojo še podnapisi delal!!! JUPI!!! Tud una ideja s pirom ni bla tko slaba-bom takoj enga popiv da se pomirim!!

fritzz ::

Z digitalcem sem naredil screenshot ''podnapisov v akciji'' -na kak način to lahko prikažem v postu? Ne rata mi.

Alec999 ::

fritzz >> nared si na volja.net account in prek FTP-ja uplovdi sliko pa das pol sem povezavo.
Ce pa nebo slo jo pa men na alec999slo@yahoo.com pol pa bom jst prlimu

Lp,
Alec999

girisan ::

Zadevca je kar fajna-zaenkrat mi je prebral še čist vsako stvar k sem jo not dav (dvd, dvd z divx filmi, cd-ji z divx filmi, mp3, fotke z digiča...) Podnapisi so kr mal mejčkeni, pa včasih malo nepregledni k so brez podlage (če je kaka svetla barva se jih sploh ne vid) Mam pa zravn še zvočnike Genius 5.1. Home Theater, tko da je tud zvok fenomenalen!!! Po začetnih problemih sem sedaj zelo zadovoljen!!! Čez kak dan bom pa podav še kakšno bolj konkretno mnenje o Xorotu!!!

e-marko ::

Mi lahko eden pove kje je ta Jager v Mariboru?
1.Kateri model se torej bolj splača kupiti? 415 ali 310? Nekako mi bolj diši 415 ker ima 5.1 analogni izhod in koaksialni in optični izhod.

Trenutno imam Elto 8883 in me moti, ker imam dosti starejših filmov posnetih tako, da ime podnapisov (sub ali srt) ni enako imenu filma.
2.Xoro torej predvaja tudi takšne podnapise (izberem podnapis in nato film, nato še enkrat podnapis...)??

3.Xoro nima težav z packed bitstreamom? Sem gledal prejšnjo stran, pa sedaj nisem čisto prepričan...

4. Kako je z omejitvijo števila znakov v podnapisih? Imam kakšne omejitve tako kot mediatek playerji (60 znakov, oz. sedaj že 88 znakov)? Nestrpno čakam kakšno sliko, da vidim kako izgledajo podnapisi...

5.Če sem prav razumel imajo pri Jagru samo model 310, model 415 pa pri Rolanu. Je tako?

Hvala za morebitne odgovore.

LP
...somebody, somewhere...

fritzz ::

e-marko -Jager je v Melju v stavbi bivše predilnice MTT-ja. Če se pelješ po hitri cesti smer Tezno - Melje v Melju zaviješ desno po 200m spet desno in nato po 500m je na levi Jager.

1. Kateri model? -razlika je samo ta kar si napisal ostalo je vse isto. Jas sem kupil HSD310, ker ga uporabljam skoraj izključno za gledanje DivX-ov v stereo tehniki.
2. Kot rečeno ime filma in podnapis ne rabita biti enaka ker itak najprej izbereš in naložiš podnapis šele nato film in deluje.
3. Packed bitstream mu ne dela težav - poskusil z tremi filmi vse brez zatikanja.
4. Z omejitvami znakov pri podnapisih ne vem. Vem pa da še mi nobenega ni ''odrezalo'' oz. še vse je prikazalo. Na tem linku sta dve sliki ''podnapisov v akciji'', ki sem ju posnel danes.
5. Tako je.

gorann ::

zanima me kaksna je slika v primerjavi z yamado 6700?oz. v primerjavi z vsemi predvajalniki v rangu do 20ksit!
podnapisi pa tud ne zgledajo mali na sliki pri xorotu, ce pa se ne stekajo filmi pri packed bitstreamu pa ne zginjajo podnapisi, pa da so podprti vsi kodeki(za divx oz xvid filme, ne mislim real player pa wmv pa ostale..)pol ga nabavim, edino naj bo slika lepsa kot pri yakumu in ostalih plosckosukih!
a je res problem pri divx ac3 zvoku da predvaja sam stereo in ce je res, a se to lahk odpravi s fwjem?
no ker bi rad priklopil na genius 5.1 sw home system(ga nameravam nabavit vkljucno s xorom) pa me zanima kak se obneseta v skupnem sodelovanju?
lep pozdrav!

girisan ::

Jest mam zravn zvočnike Genius 5.1. in ti lahko rečem samo NORO!!! Vedu sem, da so kul zvočniki sam k sem pa sam sprobov sem pa res navdušen - zvok je čist čist in zlo zlo naglas (posebej za bl mejhno sobo oziroma dnevno) Zvočnike Genius priporočam vsakomur k si nameravajo uštimat hišni kino za mal manj denarja!!!

mirkuma ::

Katere zvocnike 5.1 mi priporocate za Xoro predvajalnik? V glavnem bom poslusal audioCD-je in mp3CD-je, tako da 5.1 zvoka ne rabim, za gledanje filmov ga zaenkrat ne bom uporabljal dokler v tej sobi se nimam novega TV.
Kako je z predvajanjem mp3, je to mogoce brez slike na tvju, torej tipka next na dalincu pomeni nov komad...kako je z funkcijo random igranja mp3jev?
Je v tem pogledu yamada boljsa, oz kateri divx predvajalnik ima tole najbolje urejeno (mp3 brez potrebe da prrikljucis predvajalnik na tv)
Vnaprej hvala za odgovore.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

girisan ::

Eno vprašanje!!! Jest sem pogruntov da sem neki narobe zvočnike prklopu-zadeva je pa taka: Genius zvočniki majo na wooferju zadaj cel kup izhodov-6 izhodov za AC 3 5.1. sistem ki je namenjen dvd-ju, poj ma pa še po dva izhoda (kao left pa right) za TV, CD in Tape (vse skupej je pa tud 6 izhodov) In včerej k sem priklapljal dvd na zvočnike sem ''pametno'' prklopu kable za zvok iz dvd-ja na izhode za TV, CD in Tape namest na AC-3 (5.1) input, ki je namenjen dvd-ju.
Največja fora je pa v tem da mi delajo vsi zvočniki, če mam prkloplen narobe; če pa prklopm na AC-3 5.1. input mi pa delata samo dva zvočnika!!! :) A je to normaln?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: girisan ()

PantherEar ::

Glede na to da nimam ščž v podnapisu in prozorne podloge izgleda da nimam ustrezne verzije.

1) ali kdo ve kako preveriš katera verzija FW je trenutno na playerju
2) ugotovil sem, da so podnapisi lahko različnega imena kot film
3) če ima divx dva audio zapisa, lahko z daljincem s tipko ANGLE izbiraš med obema
4) sicer pa zadeve kar delajo, velikosti podnapisov pa so verjetno odvisne od velikosti TV (pri meni so kar malo premajhni

girisan ::

Jest sem potegnu FW iz mimovrste, tam kjer je player predstavljen. Za č,š in ž-je morš pa še tipko angle prtisnt, da izbere central europe!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: girisan ()

fritzz ::

Verzijo FW-a preveriš tako, da najprej odpereš podajalnik za CD-DVD nato pa vtipkaš 1 2 3

e-marko ::

@fritzz:
Hvala za odgovore!

Sem pogledal slikice in izgleda kar dobro. Upam samo, da bo kakšen novi fw spravil podnapise v tisti črni rob spodaj, ki je sedaj neizkoriščen.

LP
...somebody, somewhere...

PantherEar ::

prava tipka za menjava med dual audio je AUDIO in en ANGLE

basty ::

Hi!

Jaz mam tudi model HSD 415. Pa nikakor ne morem naložiti novega FW. Iz enaA sem si potegnil dol HSD401.ROM Snemal sem z Nero 6.6.0.0. In sicer: No multisession ISO mode 1, File system: ISO 9660 only --) finalize CD --) Disk-at-once. Pa mi v DVD-predvajalniku nič ne zazna. Vidim samo prazno mapo ROOT. Zdaj sem zajebal že 3 prazne cd-je. Enkrat sem probal tudi na ISO 9660+Joliet pa tudi nič. A mi lahko kdo pomaga? A ima kdo kak drug FW naložen pa mu igra šumnike? Jaz,če pritisnem tipko ANGLE, lahko izbiram samo med Latin 1 in Latin 2. Pa še podnapisi so zelo majhni. aja...pa še to: A naj snemam z katerim drugim programom razen NERO?? A mi PROSIM kdo pomaga? HVALA!!

PantherEar ::

verjetno je problem v imenu fila


Če pa je kdo že naredil upgrade naj iz lastnih izkušenj pove kako

glede na readme iz uradne strani www.xoro.de

how to update firmware on HSD 310 / 415 / 401 plus


1.please create an ISO9660 / Mode 1 CD-R/RW with hsd415.rom (or hsd310.rom or hsd401.rom according to your device (please make sure that you haven’t chosen CDXA / Mode 2) without multisession.

2.switch on the device and put the CD in the loader.

3.close the loader, the CD will be loaded and above on the left handed side will be shown “read” and “flash”

4.please wait until the screen is black and the display doesn’t show anything. The loader will open itself automatically.

5.please remove the CD. DO NOT close the loader on your own.

6.Please press the standby button on your remote control.



Please take note that you SHOULD NOT turn off the player during the update and DO NOT take out the CD before the loader opens!!!

If you have any questions about the update or you have got any problems please contact us
by phone 0049 40 77 11 09 – 17
by email: support@mas.de

Our office times are: Mo-Fr from 09.00 am – 18.00 pm

fritzz ::

Tukaj snami FW za HSD415. Ima ga tudi @girisan in mu lepo dela. Zgleda da ta na enaa.com ni pravi -ker ti pokaže mapo na CD-ju. Če je FW pravi ti ne kaže nobenih map ampak takoj začne z nadgradnjo. Ko je nadgradnja končana izvrže CD, ki ga vzameš ven in na daljincu stisneš tipko ''power''.
CD posnami tako kot si prvega.

girisan ::

Greš na: http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
Spodej maš download-tu ti downloada zazipan fajl z FW, navodili za nadgradnjo ter slovenskimi navodili!!! Vse lepo piše...
Drgač pa:

NADGRADNJA FIRMWARE

1. Posnemite datoteko HSD401.ROM v ISO formatu brez map in pazite na velike črke!
2. Vstavite posneti CD v XORO predvajalnik.
3. Postopek nadgradnje se prične avtomatsko. Pritisnite tipko ENTER, da potrdite nadgradnjo
4. Počakajte nekaj minut, da se nadgradnja namesti v spomin in prižgite ter uporabljajte predvajalnik.

PODNAPISI
Predvajalnik podpira podnapise v formatu *.SRT, *.SUB in *.SMI.

mirkuma ::

jao, jao..mal prebiram tuje forume pa so tud pr xero-tu tako naredil kot pri Yakumotu...obstaja vec rezlicnih fw z razlicnim servo verzijami, tako da en fw ni kompatibilen z vsemi...cel zbrka spet...ne vem ce bo tole ok...plus modela z isto oznako se ponasata eden z logom Nero Digital drugi brez, fw je pa za vsakega drugacen...cel zbrka...bom raj se mal pocakal pred nakupom...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

PantherEar ::

Na prejšno problematiko FW še povzetek iz uradnega readme za "Nero Digital feature"
--------------------------------------------------------
Version 4.1.46.1P.S2, November 13, 2004
--------------------------------------------------------

IMPORTANT NOTE! Please only install this firmware version, if your
dvd player does NOT have a Nero Digital Logo. If you previously
had firmware 4.1.46.2 or 4.1.46.3 installed, you may loose some
of their improvements. WE currently work on a firmware version
combining all improvements.
If you do not need Nero digital file support at the moment,
we recommend to wait for that new release.

What's new
----------
1. Nero Digital Standard profile Support
2. AAC Audio support
3. mp4 file extension support

Important: Removes some codetables we added in firmware version
4.1.46.2 and 4.1.46.3 (8859-1/-2/8/-19 and Win-1251),
so DivX subtitles in many east european languages will no longer work with this version!

PantherEar ::

Ali lahko nekdo. ki je že naredil upgrade na HSD415.ROM (s čšž) pove katero verzijo ima gor po
terminologiji XERO

recimo Version 4.1.46.1P.S2, 4.1.46.2 ali 4.1.46.3

Davor281 ::

Firmware za HSD 310 ki ga lahko snamete na Acord92 ima oznako 4.1.46.4B1.

Novejši firmware, ki se lahko sname na http://www.xoro.de/support/hsd310_NERO_... ukine tudi podporo za tabelo Win-1250.

S podnapisi je vsaj po mojih izkušnjah tako, da ne predvaja tistih ki so bili shranjeni s programom GSubEdit 0.4pre1 (Gnome-Linux)
Preverjeno pa predvaja tiste ki so shranjeni s SubtitleWorkshop programom.

Glede na dejstvo, da mi nekaterih podnapisov, ki sem jih shranjeval še s kakšnim drugim programom ne predvaja, predlagam uporabo
SubtitleWorkshop.

Na Xoro sem tudi pisal glede višine oz. nastavitve podnapisov in jim predlagal nižjo pozicijo ali nastavljivost. Če bo pisal še kdo, bo to
morda obrodilo rezutate. So pa dokaj ažurni, saj so mi odgovorili v manj kot 24h.

ENjOY!

PantherEar ::

Davor:
Kako si prišel do sklepa da ukinja cp-1250 ?
v readme piše da ukinja (8859-1/-2/8/-19 and Win-1251) Nobena od teh tabel ni 1250

Davor281 ::

PantherEar

Tako da sem najnovejši firmware ki je na strani http://www.xoro.de/support/hsd310_NERO_... nalozil in ugotovil
da se pri pritisku na tipko "Angle" pojavi samo možnost Latin 1 in Latin 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Davor281 ()

PantherEar ::

zanimivo, ker

8859-1 je LATIN1
8859-2 je LATIN2

miceni ::

Kaj je že kak lastnik xro hsd 310 ali 415 že ugotovil, če mu dela 6 kanalni zvo v Divx ali xvid filmih. Meni namreč ne dela, predvaja mi samo stereo. Dvd ji mi delajo v 6kanalnem zvoku, kar pomeni, da so kabli prav povezani, in nastavitve v playerju ok.

firmware pa imam 4.1.46.4b1 (ki podpira windows 1250 kodno tabelo)
opazil sem tudi, da ta firmware ne podpira nero digital *.mp4 format, ker mi ga sploh ne pokaže v seznamu.
Drugače pa moram reči, da je slika neprimerljiva z jamado 6000.

LP, Miceni

PantherEar ::

Miceni:
Neprimerljiva, upam, da je boljš kot JAMADA

basty ::

HVALA fritzz!!

Oni FW iz mimovrste mi dela. Posnel sem ga na RW-ja in dal cd v predvajalnik. Xoro je vse lepo sam naredil in naložil zadevo. Zdaj imam nastavljen srbski jezik in vidim vse šumnike (č,š,ž). Nisem še sprobal, samo mislim, da bi zdaj moral kazat tudi (đ,ć).
HVALA ŠE ENKRAT. :)

miceni ::

je, občutno boljša je slika na XORO predvajalniku napram Yamada 6000. MAtra me še samo stereo zvok namesto 6 kanalnega v divx / xvid filmih.

LP, Miceni

mrTwelveTrees ::

->

Za tiste ki vam ne dela Č Š Ž na xorotu:

v meniju moraš nastaviti VSE na ANGLEŠKO; >> RAZEN PODNAPISI ... (slovensko oz. srbsko/hrvaško)

preverjeno ! 8-)

bond007 ::

a podpira xoro multisesion DVDje. Recimo zapecem na dvd 5 divx filmov, vendar še nimam za vse podnapise. Kasneje zapečem še podnapise za vse filme. Bom lahko izbral podnapise za filme?

Vidim, da ima celo VGA izhod in se da priklopit direktno na monitorje. Bi se dalo mogoče na kak način pripeljati antenski signal na predvajalnik ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

e-marko ::

Če zadeva nima tv tunerja si nimaš kaj početi z antenskim signalom. Kam bi pa sploh vtaknil anteno? Torej ne.

LP
...somebody, somewhere...

2tiLen ::

Tudi sam sem ga nabavu... dela vse kar sem probal razen filmi z QPEL. Slika je odlična, zvok tudi...

moti me:
-majhni podnapisi
-previsoko postavljeni podnapisi
-zoom funkcija je samo 2x... lah bi blo 1.5x al kej podobnega; namreč filmi v ločljivosti 576x240 niso preveč gledljivi... 240 je res premalo... ma kdo rešitev razen crop & recode?

LP
Tilen

Davor281 ::

Vsem ki imate predloge glede firmware-a predlagam da pišete na support@mas.de.

Vidim da je tukaj kar precej pripomb glede višine podnapisov, pa tudi 1.5 ZOOM ni slaba ideja.
Več e-mailov kot bodo dobili, več možnosti je, da bo to upoštevano.
Torej - veselo na pisanje e-mailov.

Zlatorog ::

Moji izsledki:
Namen nakupa:
Za DIVX player sem se odločil predvsem iz dveh glavnih razlogov; DIVX risanke za otroke (zadnje čase mi otroci zasedajo vse preveč CPU časa mojega domačega PC) in orig DVD filmi in sinhronizirane risanke (predvsem tisti za 1000 SIT zraven cajtngov)

Okolje
Xoro HSD 415 z Nero Digital logotipom nadgrajen z uradno verzijo 4.1.46.4b1
Standardna povezava na TV (COMPOSITE VIDEO, STEREO AUDIO; vse s priloženimi kabli)
Nastavitve (menu: English, preferred subtile: Serbian
(definira default kodno tabelo win-1250)

Test: Pridobil in testiral cca 30 risank večinoma »starejše DIVX produkcije«
na CD in en DVD-R medij s 3 DIVXi filmi v dveh delih

Test sem delal kot popoln DIVX nepoznavalec, recimo moja žena (tipka PLAY),
ki ne ve in jo ne zanima, kako je zapečen CD, kako je ime datotekam in
podnapisom in kaj je to SUB. SRT. 25fps, 29fps, XVID, DIVX, AC3,
packet bitstream in podobna šara in samo z uporabo parih tipk na daljincu
(kurzorske tipke, play, pause, previjanje, subtitle, angle).
Z vsakim primerkom sem se ukvarjal največ 3 minute, previjal (FF)
naprej in nazaj (skratka osnove). Noben primerek nisem ponovno zapekel
na CD (skratka uporabljal sem CD tak kot je bil)

2)podnapisi
So bele barve, centrirani na prozorno-sivi podlagi po potrebi v eni,
dveh ali treh vrsticah s slovenskimi znaki čšž. Nisem opazil nobenega
rezanja ali manjkajočih črk. (velikost črk je nekje med velikostjo črk na
Teletekstu in običajnih podnapisih na mojem TV); so pa bistveno boljši in
večji kot v originalni verziiji FW, ki je bila na playerju

Če je na CD le en avi in en podnapis ga štarta avtomatsko ob pritisku
na PLAY ne glede na ime fileov (lahko sta različna). Lahko pa podnapis
sami izberemo pred začetkom predvajanja s tipko SUBTITLE. Med predvajanjem
pa lahko s tipko ANGLE zamenjujemo kodno tabelo med win-1250 (default, če izberemo
v setupu serbian za podnapise), win-1251 (za vse nostalgike, ki si želijo
ogledati star dober ruski film od Ejzenštejna s podnapisi v cirilici),
latin-1 (za vse Euro pristaše) in baltic ISO (za ljubitelje košarke,
Žalgirisa in Jasikevičiusa).

Pri previjanju (Fast FF/FR) naprej in nazaj so se podnapisi po sekundi,
dveh ponovno pojavili.

3) Izjeme (potem sem si pa vzel še nekaj časa; rubrika DIVX hobi)

a)nagravžno se je zatikal primerek s sledečimi podatki iz GSPOT (DivX 5.0, GMC, BVOP, NVOP)
b)malo se je zatikal primerek (DivX 3 Fast-Motion, Interleave 250 ms);
sicer cca 5 let star CD
c)za en primerek je napisalo »resolution not supported (768 x 320)
d)za en primerek je napisalo »qpel not supported« (XviD, QPEL, BVOP, NVOP)
e)en primerek ni prepoznal (File type OGG media)
f) dva primerka nista hotla prebrat subtitlov

g) OSTALO JE DELOVALO TEKOČE IN S SLO PODNAPISI IN ČŠŽji

recimo kombinacije (slika, zvok)
(XVID, MP3)
(XVID, BVOP, NVOP, MP3)
(XVID, BVOP)
(DivX 3 Low-Motion)
(XVID AC3)

recimo kombinacije podnapisov (ime fajla in končnica je lahko tudi .txt)
(film.avi, film.srt)
(film.avi,film.sub)
(film.avi, film.txt)
(film_neki.avi, film_neki.txt)
(film_of_film.avi, film_of_film_si.sub)
(film.dvdrip.divx.2000.avi, HBDN EN.sub) ta je zanimiv !!!!!!


Končna ocena

PLUSI:
+barva črna; paše kot ata na mamo zraven mojega črnega TV

+ Izhodi na HSD 415 (SCART, Video (CVBS), S-Video, YUV, VGA, Stereo izhod (Cinch),
analogni 5.1 izhod, Digitalni izhod (koaxial in optični))
Model HSD 300 je isti vendar nima VGA, 5.1 in optičnega izhoda

+ za test sem porabil relativno malo časa (dobro, da je bilo slabo vreme v soboto),
saj se mi ni bilo treba ukvarjati z dejstvi kako moram zapeči CD, kakšna so imena
avi fajlov in podnapisov ali je treba uporabiti MPEG modifier in podobno;
skratka CD, ki sem ga imel sem vtakalnik v player in pritisnil PLAY
(in niti ne vem ali so bili podnapisi SUB ali SRT in kakšen kodek je bil uporabljen)

+en sam FW image (ni treba brati miljon forumov, testirati,
N-krat narediti upgrade in downgrade)

+ Predvajalnik je bil sicer ocenjen kot najboljši DIVX predvajalnik v Nemčiji;
vendar je treba brati še naprej in sicer v kategoriji reprodukcija,
kvaliteta slike in tona in design v razredu od 50-100 Eurov.
Design, daljinc in kvaliteta slika sta za ta cenovni razred po moje zelo dobra.
Mehanizem je zelo tih.

+s tipko AUDIO lahko pri dual-audio zapisih izberemo ustrezen zvočni zapis
(npr. angleščina ali danščina); to ni delalo pri Micro DVD playerju na Windozah

+razširljivost na vzhodnih trgih (zaradi česar so tudi šumniki)
Če pogledate na uradno stran www.xoro.de so predstavništva poleg v Nemčiji
še v Rusiji, Izraelu, na Poljskem in v Srbiji, originalni manual pa je v nemščini, angleščini
in ruščini

+po moje dober uraden support proizvajalca in upoštevanje želj predstavnikov

+ s tipko DISPLAY dobite več lastnosti kot o datoteki kot preferences na Winodwsih

Nekaj dejstev:
a)V prvem popravku za FW je bila dodana podpora za
ISO-8859-1(Latin 1), ISO-8859-2(Latin 2), ISO-8859-8(Hebrew; si predstavljate, da
imate hebrejski zvočni zapis; lažje se je učiti hebrejščino, če imaš podnapise)
WIN-1251(cirilica).

V naslednjem popravku so dodali še ISO-8859-13(Baltic),

Potem pa so jih Poljaki in Srbi naguzili da so ven vrgli kodno tabelo Latin-2
in so jo zamenjali s WIN-1250. (Tudi z LATIN-2 lahko dobite čšž, vendar je prej
potrebno konvertirati subtitle iz win-1250 v latin-2 v Windozah in ponovno zapečt CD; komu pa se to da delat)

b)Ti popravki so bili narejeni v 20 dneh, kar je razvidno iz readme file

c)popravke za vse te lokalizacije verjetno dela XORO in ne lokalna scena kot je to v
primeru drugih »Ya(jčk)« (Yamada, Yamakawa, Yakumo)

d)OSD menuji v naslednjih jezikih (English, German, Russian, Polish, Hungarian,
Serbian, Lithuanian)

e) Preferred audio in Subtitles (English, France, German, Hebrew, Hungarian, Italian,
Lithuanian, Polish, Russian, Serbian, Spanish)

f)Če bi si komu v Sloveniji dalo ukvarjati z XORO (kot predstavništvo) mislim,
da jim ne bi šlo slab, vendar po moje že Poljaki in Srbi skrbijo za naše
interese (OSD menuja v slovenščini pa res ne rabimo)


Je pa zanimivo, da je njihov starejši model 400PRO verjetno na MTK čipu. Le zakaj so šli
z novimi modelu na drug čip !!!
Da pa ne bo vse izgledalo tako pozitivno še nekaj negativnih lastnosti (po mojem mnenju,
nisem namreč največji pozavalec teh zadev):


MINUSI:
-ne podpira DIVX PRO featurjev (QPL, GMC) zaradi čipa ESS VIBRATIO II, ampak zaradi
tega čipa verjetno dobro dela packet bitstream, podnapsi so lahko poljubnega imena,
kvaliteta slike je dobra (vse pa tud ne more delat)

-majhna razširljivost tega čipa (uporablja ga še Philips). Vprašljiv je nadalnji razvoj
in podpora novim kodekom (ampak saj tudi PC ne kupujemo za x let), čeprav so na novo podprili Nero Digital Standard profile Support in AAC Audio support
Itak pa vse več folka gleda DVDje, in bodo ven prišli novi čipi in novi
kodeki (tako je to v računalništvu)

-mogoče malo premajhni fonti in malo previsoko postavljeni podnapisi
(da bodo imeli fani Yamade kaj za komentirat)

-shuffle pri MP3 ne dela preko folderjih (ali pa ne znam naštimati)

-pa mogoče še kaj kar bodo odkrili drugi

-nisem imel primerkov novejših filmov (DIVX5, AC3, XVID)
-nisem imel različnih medije CD-RW, DVD-R(W), DVD+R(W)


+za MTK čipe je lokalna scena zelo aktivna, kar pomeni, da bo na teh playerjih vedno
več lastnosti, ki navdušujejo DIVX pristaše


Zaključek: Kaj je boljše Yamada ali Xoro. Vsak naj da ba tehtnico + in - enega in drugega pa naj se odloči.

Kdor ima iste namene, kot sem jih imel jaz potem naj kupi XORO (za 13.000 ali 18.000SIT), kdor ima staro zbirko DIVX zapečenih z poljubni imeni pa naj razmisli ali po še enkrat pekel vse da bo to gledal na MTK čipih

Skratka odločitev je vaša.

Lep pozdrav
Zlat(X)orog

Zlatorog ::

tekst &raquo zamenjajte s "

uros65 ::

Tudi jaz sem srecni latnik Xoro415. Nabavil sem ze Kiss 1000 in neko Yamakavo, pa sem oba vrnil. Xoro je tisto kar potrebujem v dnevni sobi. Podnapisi delujejo enkratno, lahko jih izbiramo posebej, edino imen se ne vidi, ker prikaze le cca 10 crk v izbirnih menijih. Sicer pa je Zlatorogov test pravilen (ne dela qpel, ostalega nisem testiral).

lp Uros
lp Uros

RealSlimShady ::

Danes sem videl v reklami Interspara, da bodo imeli (od 16.2.-1.3.) Xoro po ceni 16K SIT. Morda kdo ve za kateri model naj bi slo v tej akciji ?

pingec ::

a ogm podpira?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

aky ::

Kako je pa z dual layer DVDji (DL+R in DL-R)?

karma ::

@RealSlimShady:
V Intersparu imajo model 310 (črne barve), sem šel checkirat že danes) za 15.990 SIT...malo drago napram Jagerju v MB , ki jih je imel (ali jih še ima) po 12.990 SIT...

lp
k.
...obsolete...

RealSlimShady ::

Hvala karma, sem upal da so 415-ke, saj za 310-ke to res ni ugodna cena. Prihranil si mi 50 km (brezkoristne) voznje. ;)

recaro ::

Karma dobro da si povedal, ker jaz sem šel danes v interšpar ponj (misleč da je 415) pa je reko da jih v sredo dobi. Samo če bo 315 pol je itak nebom vzel.

Tak da bom šel danes v Rolana če še jih ima.

Redman ::

Mene tut zanima če mam na enmu dvdju posnetih 5 divx filmov....A si bom lahko izbiral kaj naj mi predvaja? A bo to delal?

e-marko ::

Ja zakaj pa to ne bi delalo? Mislim, da ni predvajalnika, ki tega ne bi omogočal.

Čeprav nimam xoro-ta ti lahko zagotovim, da bo špilalo brez problema.;)

LP
...somebody, somewhere...

Wox ::

@aky: DVD+R DL predvaja. Za -R DL pa ne vem, ker nimam nobenga.
Commodore 64

gorann ::

zlatorog, lepo da si napisal tukaj tvoj test:)
mtk cipi res da vse predvajajo samo glede na xorota 415 ma prevec pomankljivosti, packed bitstream ter ac3+xvid izginjanje podnapisov,glede na to, da si opisal tako lepo, sem opazil, da ima podobne lastnosti kot dvd philips 737, isto ga zafrkava qpel ampak slika je bla pa super, pa se vedno je v bigbangu philips 737 39ksit!!
pa ce je xoro415 enak potem zakaj ne xorota415 pa se 5.1 izhode ma, philips 737 pa ne:)
a je slika lepsa od yakuma ali yamade 6600,6700? Si mogoce videl kaksne divxe na omenjenih predvajalnikih?

LojzePek ::

A se men zdi al XORO ne bere multisession CDjev. Sem imel slučajno en DVD-RW posnet, ki mi na Yamadi špila, v XORO pa ne dela (multisession, ampak z samo eno sejo) . Drugače pa zadeva lepo špila, moteč je le zoom pri divx, kajti samo x2 je mnogo preveč in skoraj neuporaben, pa še podnapisi ostanejo na istem mestu kot brez zooma, dosti previsoko. Bi bilo pametno če bojo nardili 1.5x zoom, kot je že eden prej predlagal. Zvok in slika pa sta odlična za tak denar.

mirkuma ::

Pa kaj je s tem 2x zoom-om, a ne rastegne slike avtomatsko po dolžini čez cel zaslon, kot pri Yamadah, Yakumih? Torej slika od levega do desnega roba na vrhu in spodaj pa pac crn rob.
Ta preveliki 2x zoom vas moti kadar bi radi gledali v pan-scan nacinu torej cez ves zaslon brez crnih robov? Mi lahko tole kdo razlozi? Ker sem ze videl Daewo Divx predvajalnik ki je predvajal Xvid v box oknu (torej sp., zg., levo in desno je bil crni rob)...I nje bilo potrebno uporabiti zoom, a si prevec slike izgubil.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...
««
2 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724331 (8945) bizi72
»

Zunanji HDD DIVX predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
51469 (1295) Alec999

Kateri dvd, dvix player kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121490 (1271) Stepni Volk

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142182 (1922) Stepni Volk
»

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Oddelek: Kaj kupiti
152512 (2074) Yossarian

Več podobnih tem