» »

[DivXviD] Pioneer predvajalniki

[DivXviD] Pioneer predvajalniki

««
10 / 11
»»

trobentar ::

Pozdravljen ,če res imaš firmware za 393,s katerimi lahko povečaš podnapise,mi ga prosim pošli na uros.trobentar@triera.net

Hvala.

maher23 ::

Lep pozdrav!
Imam pioneer dvd player DV-490V, težava pa je da ko dam not moj dvd, ali določeni divx, je slika črno bela. Kolega ma starejši model pioneera in ima isti problem, se da to odpraviti z kakšnim upgradeom?

kajzer ::

Kako posnamem ta .bin file na cd... ne gre z nerotu ne z poweriso in ostalimi... Če ima kdo kakšnega delujočega za DV-393 se priporočam...moj mail gregor.kajzer@gmail.com

kajzer ::

res noben neve kako posneti .bin firmware na cd:\

Dusan_HD ::

Kajzer: nič :\ :\ :\

Na prvi strani imaš navodila! Posnema se podatkovni disk! Ne mi rečti, da tvoj Nero ne ve snemat fajla .bin - nima veze. Ne snemaš iz "slike" oz. "image-a".

No tu so še obširnejša navodila v angleškem jeziku:
Preberi si jih 2x, v razmaku 5 minut. Ko ti bo tudi nadgradnja jasna se spravi k izvedbi.

How to burn and install the firmware:
-----------------------------------------
1.Extract _________.BIN from the folder indicated to you.
BURNING CD:
1. Launch Nero.
2. In the "New Compilation" pannel:
- top left part, choose "CD" in the drop-down list
- bottom left part, choose "CD-ROM (ISO)" in the icon list
In tabs, choose following options:
"Multisession" tab
- "No Multisession" must be selected
"ISO" tab
- File name length: "Max of 11 = 8 +3 chars (ISO level 1)"
- Format: "Mode 1"
- Character set: "ISO 9660"
- "Joliet": this option should be unchecked
"Label" tab
- Volume label - ISO 9660: "PIONEER" (without quotes)
"Burn" tab
- "Write" must be checked
- "Finalize CD" MUST BE checked!!
- Write Speed: "please do not select the maximum speed but rather an other less fast if possible"!
- Write Method: "Disk-at-once"
3. Click on button "New".
4. In the right window, choose the file corresponding to firmware (ex: "B5CAC566.BIN") and drag&drop it in the window most to the left.
5. Choose the menu "Recorder\Burn Compilation..."
6. Launch burning using the "Burn" button.
7. When the burning is launched, please check the box "Verify written data", to be sure of the date written during this session.
UPGRADING:
1. Turn on the player, and open the disc tray.
2. Put the Firmware Update Disc on the tray, and close the tray.
3. A screen will be displayed inviting you to push the "play" button to start the update.
4. The player will load the data, and the tray will open again. Remove the Firmware Update Disc from the tray now. Leave the tray open. The update process will complete in few minutes.
5. Wait until the update process finishes and the DVD logo is shown on the screen.

Attention: DO NOT unplug the power cable or turn off the player during the update process.
raY_

OCCULT ::

Zdravo sem lastnik pioneera 393 ,ki me pri njemu nekaj moti.
Namreč sem dal nek firmware gor pa mi zdaj kao panscena podnapise ......pri podnapisih mi spodnjo vrstico podnapisa reže na pol kot ,da so bilj niski.
Potem moram dati spet na angleščino,da so spet mali pa je vredu sam nisem zastopil nič,ker je isto kot prej.
Ko pa zvečam podnapise v kodni tabeli mi reže spodnje podnapise probal sem že nastavit na 4:3 in 16:9 pa je vse isto mam pa TV 16:9 LCD.
Zanimivo pa je to,da mi pa ena dva filma delasta vse OK veliki podnapisi brez rezanja spodnje vrstice.
A mi lahko gdo pošlje kak FW,ki dela in nima takih težav.
Pošljete mi ga prosim lahko na Mail....... klaradamir@volja.net.
Vnaprej se zahvaljujem.


Lp
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

OCCULT ::

Prosim ,če mi gdo pošlje kateri drugi FW,ki ima večje podnapise meni jih enostavno reže(spodnjo vrsico).
Trenutno imam naložen FW ........... Y3A01160.BIN z sliko nekega zmaja(screen sever).
Ali mogoče obstaja še kak drugi FW prosil bi,če mi ga pošljete na zgoraj opisani email ali pa navedete link,kjer ga lahko poberem dol.

Lp
Occult

Han ::

Na Gufiakovi strani je en novejši firmware...

OCCULT ::

Zdravo.

Stvarco sem rešil eden uporabnik mi je novejši FW poslal po Mailu in sem ga flešnil stvarca deluje brezhibno 100%.
Podnapisov mi ne reže več ,kar se tiče fontov je kot prej za spreminjat uglavnem deluje.
Je pa.............. Firmware -Serbian version by ZLATKO Y3A01167 ,ki ima menu v srbohrvaščini.
Uglavnem se samo v menuju nastavi ,kar je potrebno in podnapisi delujejo brezhibno.
Če ga gdo potrebuje mu ga lahko pošljem po Email-u!

Hvala vam za pomoč.


Lp
Occult

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OCCULT ()

clip ::

Jaz bi ga lepo prosim imel.Prosim pošlji na clip@volja.net.
Hvala
Pozdrav od Clipa

clip ::

Hvala fantje za poslan firmware.
Pozdrav od Clipa

jokozuma ::

Po mailu sem ti poslal prošnjo za firmwere za Pioneer DV-393

Moj mail:danijel.baumgartner@gmail.com

Hvala lepa.

DeLonghi ::

Tudi meni prosim:

orlando.susec@telemach.net

hvala
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

|Aleš|87 ::

Tudu jaz bi prosil firmwere za Pioneer DV-393.
Mail:
ales.siol@siol.net

Lp, Aleš

mihax00 ::

Mi lahko prosim kdo pove kakšna je razlika med modelom DV-470, ki si ga lastim že dobro leto in sem z njim zelo zadovoljen, ter novim DV-393, ki ga želim kupiti za drugo stanovanje.

problem imam s tem katerega obdržati zase in katerega dati stran od sebe (jaz želim obdržati boljšega se razume) :D

Če je kdo, ki je že oba sprobal da bo vedel iz prve roke povedat ;)
Ali če je kje kak primerjava, ker meni se zdita dokaj podobna

danix1 ::

Saj sta praktično enaka, edino mislim, da novejši 393 podpira Packed bitstream, ampak še kolikor vem nima tako doteranega firmware-a kot je GufiaK-jev za 470.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

mihax00 ::

sedaj sem ugotivl da 393 nima s-video izhoda, 470 ima! in 393 ima samo za en par zvočnikov avdio med tem ko 470 ima za dva para :)

mmm kje se pa dobi ta doteran firmware od GufiaK-jev za 470 ??

in kje trenutno najbolšega za to 393 ker sedaj od šumnikov "č" ne dela velikost je pa uredo k vidm da mate s tem dosti problemov :)


hvala že v naprej za pomoč ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihax00 ()

Elyon ::

Pozdravljeni

Tudi jaz bi lepo prosil, če bi se našel nekdo in mi poslal najnovejši firmware za 393. Problemi so isto s šumniki in velikostjo podnapisov (velikost je res precej majhna)
Najlepša hvala za pomoč
Mail: leon8472@gmail.com

LP

Jaffa ::

Tud jaz bi prosil za firmvare za 393. Mail v profilu... Hvala.

Lahko ga potem dam tudi na strežnik in dam link sem.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

mihax00 ::

ja js tudi še vedno prosim za firmware

link bi bil prav dobrodošel jap ;)

danix1 ::

Poglejte na http://forum.pioneerdivx.net/ in na http://mtz.softpedia.com in na
http://www.pioneerfaq.info/ za firmware za 393 in ostale Pioneerje.
Šumnike pa lahko dobite, če v meniju Disc subtitle pod Other subtitle vtipkate 1,9,1,1,
čeprav bodo še vedno majhni. V glavnem malo po-googlajte saj fw-ja za Pioneerja ni težko najt...

LP

Jaffa ::

Pa sploh obstaja kakšen z večjimi podnapisi?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

danix1 ::

Ja tile neuradni firmware-i imajo vsi večje podnapise, samo uraden ima majhne.

lp

Jaffa ::

Bios Serbian Version

Po uspešni nadgraditvi, pojdite v meni->inital setings->Language->Subtitles language in izberite others, in tu vpišite kodo 1918.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

igorjan ::

hdtv na pioneer DV-490V
Imam pioneer player DV-490V in dobil sem nadaljevanko posneto v hdtv formatu 720p ko dam dvd v player mi napiše da ne more predvajati dvd-ja posnel sem ga v nerotu pod podatkovni dvd a je v snemanju kakšna finta oz kako ga naj posnamem da bo delal v playerju ali preprosto player nima codeca za to!.........
v čem je fora!
lp

Prison Break S02E17 720p HDTV x264-
Release Date : 02/20/2007
Airdate : 02/19/2007
Format : x264
Resolution : 1280x720 (1.77:1)
FPS : 23.976 fps
Source : HDTV
Audio Formate : AC3 5.1 @ 384kbps
ODGOVOR MODERATORJA JE BIL SLEDEČI:8-O 8-O 8-O
Glede na to, da je uporabljen čipset MT1389FE, je maksimalna resolucija za predvajanje za ta predvajalnik je 720x576.
Poleg tega Pioneer predvajalniki že imajo svojo temo. Povzavo najdeš v mini KAZALO oddelka Zvok in Slika. Zaklepam.




PLAYER PODPIRA HDMI KOLIKOR JAZ VEM PA TUDI V MENIJU IMAM NA IZBIRO:
IN PIŠE TAKOLE:HDMI Resolutionsamo za model 490
1920x1080i
1280x720p
720x480p(NTSC)
720X576(PAL)
720x480i (NTSC)
720x576i(PAL)
ZRAVEN PA PIŠE:IZBERITE PRIKAZANO VELIKOST SLIKE KI JE ODVISNA OD VRSTE PRIKLJUČENEGA TV SPREJEMNIKA IN LOČLJIVOSTI KI JO TA PODPIRA
IMAM PA PHILIPS LCD PF 7331/12
TAKO DA TO KAR JE NAPISAL MODERATOR SIGURNO NE DRŽI
HL.

Jaffa ::

Lahko da mu x264 dela probleme ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

BigFoot ::

igorjan> 720p pa 1080i player podpira samo pri upscale-u DVDjev, ne tudi pri predvajanju DivX/XviD datotek.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

matey19 ::

mogoče kdo ve kdaj bojo pri pioneerju izdali uradni FW za te vecje podnapise in to.
Aja pa ta Serbian FW od zlatkota al kaj ko ga vsi hočete nej mi en pove ali so pol meniji v angleščini in ce niso ali se jih da naštimat v angleščino ker sem zgoraj prebral da je nekaj v srbščini.

Pred nekaj meseci sem nadgradil takoj po nakupu z Hakanovo verzijo FWja ki je bila baje edina dobra takrat. Problem je sedaj ker mi nikakor noce prebrat podnapisov tudi ce imajo isti ime kot film. Upam da bo zdeh ql po nadgraditvi na to serbian ver. in bo moj 393 delal kot je treba.

Hvala za odgovore LP

pezo ::

:| Po nesreči sem takoj po upgradanju FW v nastavitvah pritisnil Yes namesto NO in to pri nastavljanju resolucije, ki pa je moj TV ne podpira. Ker nisem hotel označiti YES tudi nisem do konca prebral opozorila, kako se vrneš v prejšnje stanje, če naknadno ugotoviš, da tvoj TV ne podpira te resolucije. Sedaj imam blank screen. A lahko kdo prosim pogleda v nastavitve in mi sporočikako se vrne v normalno resolucijo.

Hvala lepa

____________________________________________________________________________________________________________________

Kamena doba se ni končala, ker bi zmanjkalo kamenja....

pezo ::

Otroci bi radi gledali risanke !! :D A se ljubi komu prosim pogledati, kako prideš nazaj v normalo. Predvajalnik je 393, napako sem pa naredil pri Meni, Video nastavitve, pa mislim da druga nastavitev na desni koloni...
Hvala

matey19 ::

Še enkat dej FW gor pa se bo resetiral.

pezo ::

Sem poskusil to takoj, pa je blank screen. Hja zdajle sem se spomnil, da samo enter....ja ja , saj bo... Thanks
_______________________________________________________________________________
Kamena doba se ni končala, ker bi zmanjkalo kamenja...

pezo ::

Sliko spet imam:)) . Še vedno pa nimam barv pri .avi risankah. Dvd delajo OK, če dam pa doma posnet CD, pa barve izginejo. Nisem hotel prej težit, doklr ne zamenjam FW, ampak ne pomaga...Help!|O
_______________________________________________________________________________
Kamena doba se ni končala, ker bi zmanjkalo kamenja...

matey19 ::

Nej še men nekdo pomaga. Nikakor mi ne rata da bi mi pioneer 393 zaznal podnapise.
Sem probal različne končnice in tudi ime je isti kot film pa ne zazna. Naložen mam FW od Serbian verzion. Prosim za help ker se mi bo strgal;(

DeLonghi ::

Pioneer dv-393-YDA6824A-mod_v[1].3.0-by_Dinderi-Serbian&Croatian

Tale mi dela k urca, vse nastavis potem v menuju. Upgrade-al mi je v 5sec+se dodatnih 20 sec da prebavi zadevo.

Ce ga kdo rabi, naj pogoogla ali pa javi na email (email je napisan zgoraj visje na tej strani)

lp O.
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

LeBanner ::

Naložil sem si dinderi-srb.cro in je vse v redu edino podnapisi so malenkost premajhni in slika je za 1 cm preveč v levo....se to da odpravit?
Hvala in LP!

LeBanner ::

Lepo vas prosim, nujno rabim pomoč.....Imam na DVD-jih cele sezone Friends-ov in vse podnapise lepo preimenovane kot je naslov epizode vendar mi jih noče brat. Na začetku sem mislil da jih ne bere zato, ker je blo vse skupaj pod eno mapo, vendar sem sedaj vsako epizodo premaknil v svojo mapo in še vedno nič. Nikakor ne potegne podnapisov.
Prosim pomagajte |O

LeBanner ::

Po 10 porabljenih DVD-jih sem ugotovil, da mi iz DVD-ja noče brat podnapisov (samo friends, ostalo bere normalno), ko dam na CD dela vse OK. Kje je "fora"...nočem imet 1 sezone friendsov na 7 CD-jih.
Prosim pomagajte...

DriLL ::

pioneer DV 380
dobil sem ta dvd predvajalnik, pa mi filmov ( niti originalnih dvd jev na AV ni odprlo barvane.. pol sem kupil scart.. in zdaj ko dam originalni dvd.. je vedno barvan..
medtem ko pa sam dam filme na dvd.. recimoi da jih dam gor ene 5.. ponavadi delajo največ 2.. al pa noben. zakaj to? mogoče morem v kakem programu kako spremenit vse filme v kak format.. poseben..
ugavnem.. piše da podpira divx -e .. in nevem zakaj mi ne predvaja vse barvano..
kaj ve kdo?*

DriLL ::

kaj ve kdo?

matey19 ::

Le Baner. Ugotovil sem da pri DVDjih ne bere podnapisov ker so imena predolga.
Sam sedaj sprečem zadevo npr.

Film: Smallville102.avi
Podnapisi: Smallville102.srt

v glavnem probaj skrajšati ime podnapisov in filma oz nadaljevanke na minimum. Men deluje tako. Še vedno pa upam da bojo pri pioonerju izdali uraden popravek FWja ker vsi alternativni imajo napake.Tale serbian-cro verzija npr. slika je malo zamaknjena v levo in tudi podnapisi niso ravno veliki.

Sicer sem pa našel novi firmware od dinderija ki ima novo funkcijo in prebere file ki imajo več kot 50 znakov.
You can download an International version form here:
http://www.esnips.com/doc...h-international

New functions added, some bugs fixed, comparing to orginal firmware:
--------------------------------------------------------------------
- Hold small 'Enter' on numpad until the player turns off. Now it is region 0
- Hold 'Clear' untill the player turns off. It restores the original region.
- Shuffle function for MP3 under "Surround" button. For V.Surround hold the button longer!
- Pressing and holding keys < and > faster and slower playback.
- Pressing and holding key 1 increases volume and key 4 decreases volume - but just a very little
- VFD dimmer under '0' key on RC (hold this key longer to change VFD brightness)

- The pointer stays as it was in File browser and is not reseted any more
- Replaced screensaver
- Changed icons and some colors in the filebrowser
- New background and filbrowser
- Displaying first 50 chars of filenames/directories in filebrowser
- Support for longer filnames in File Browser
- Support for special chars in File Browser (250-255 chars are truncated)
- JPEG Preview disabled
- Playe Mode with MP3/WMA/JPG enabled
- Shows all characters in filename, foldername and when pushing Display on RC
- White Divx/Xvid subtitles outlined with black
- Removed grey subtitle background
- Fixed .SRT and .IDX/SUB subtitles timing bug
- Bigger fonts for divx/xvid subtitles
- Bottom aligned divx/xvid subtitles
- Changed dir line text - Y offset, font, text color and text length
- Pan&Scan mode enabled on all DVDs
- UOPs (User Operations Prohibited) disabled - but only partially

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matey19 ()

LeBanner ::

Najlepša ti hvala za pomoč.....bom probal še to "finto", upam da dela.

matey19 ::

Pri moem zadnjem postu sem dojel da ne dela link do FWja

http://www.esnips.com/doc/7effa925-df48...

danix1 ::

Vsi ki imate probleme s črnobelo sliko na Pioneerju:

najprej priklopite Scart, Nato nastavite Video output na RGB, nato pa nastavite predvajalnik
v PAL način. To storite takole:

1. Izklopite predvajalnik na standby. Nato istočasno pritisnite tipki STANDBY/ON in >>I (naprej) na aparatu. Aparat se vklopi, na displayu pa se mora izpisati NTSC.
2. Ponovno izklopite aparat in spet istočasno pritisnite tipki STANDBY/ON in >>I na aparatu.
Aparat se vklopi, na displayu pa se mora izpisati PAL.
Sedaj je vaš aparat nastavljen na PAL sistem in ne bo imel problemov z pojavljanjem črno-bele ali raztegnjene slike.

Črnobela slika se zna pojaviti pri divx-ih v NTSC tehniki, zato morate nujno nastaviti predvajalnik na PAL! In Video out na RGB.
Glede na ostale proizvajalce ima to Pioneer res malo glupo rešeno, kaj čemo..
Preklop iz NTSC v PAL je pravtako opisan v originalnih navodilih, bolj proti koncu.

LP

AndrejAv ::

Imam Pionner DV-393 in nameščen najnovejši filmware. Problem je pan scan pri divxu. Pri tv screenu imam nastavljeno na 4:3(PamScan). Slika pa je ozka. Je mogoče kakšna opcija da bi lahko zaslon poljubno povečeval? Hvala za vsak odgovor.

ekma234 ::

Za darilo smo kupili predvajalnik Pioneer DV-400V (nov model). Priklopili smo ga s scart kablom. Predvajalnik predvaja DVD-je, a formata DivX noče zagnati:O , čeprav se v menuju pokažejo filmi. Na škatli in v navodilih piše, da predvajalnik ta format(DivX) podpira.

Ali moram predvajalniku nadgraditi firmware? Morda kdo ve, kaj bi se dalo narediti?

ekma234 ::

OK ....

,.... zdej je pa kr začel delat....samo od sebe....svašta :) ;) 8-)

Miha76 ::

Hello!

A ima kdo model DV300 / DV400 Sem gledal, pa piše, da uporablja MTK čipset pa še USB luknjo ima (ne vem a je 1.1. ali 2.0),kar se mi zdi idealna kombinacija.

Ali dela predvajanje divx filmov preko USB (usb stick ali pa EXT HDD)???
Kakšni so subi (šumniki/velikost) in ali predvajanje deluje BP?
Hvala za odogovor!!

ekma234 ::

imam podoben problem kot igorjan (pioneer 400v in TV phillips 7331) ...HD ne rola :(

kdo slučajno ve kako bi moral film zapečt na DVD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ekma234 ()

djordjevic ::

igorjan: Saj ni fora v tem, da player ne bi zmogel hd contenta. Težave mu dela mkv format. Tudi jaz mam 393-ko in sem super zadovoljen z njo, zlasti zato, ker podpira tud multisession, teh x264 pač ne bere. Podobno kot pri prvih dvd-playerjih, ki niso šljivili divx formata. Zadevo sem rešil tako, da sem kupil dvi-hdmi kabl in rca kabla za dig. audio in teram hd-fore direkt prek računalnika na tv. 393-ka pa ostane za divxe in dvd-je.
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724285 (8899) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524563 (5061) JanezC

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142176 (1916) Stepni Volk
»

[divXvid] Podnapisi izginejo na komponenti

Oddelek: Zvok in slika
116861 (5518) krneki
»

Pioneer Firmware Upgrade

Oddelek: Zvok in slika
91142 (1002) krneki

Več podobnih tem