» »

[divXvid] Xoro predvajalniki

[divXvid] Xoro predvajalniki

««
«
1 / 42
»»

ge ::

Ima kdo kakšne tehnične podatke o Xoro 415 predvajalniku (predvsem kateri čip uporablja) ?

Naprej, kje se da downlodat kakšen uraden-neuraden FW (na www.xoro.de ne najdem nič uporabnega) ??

Vsakršna pomoč je dobrodošla :)
Ge

2tiLen ::

bump

Glede na to, da ga majo na mimovrste... kakšne izkušnje...?


:))

tomaxxx ::

Mogoče že kdo kaj več ve o tem playerju, predvaja slo podnpise in vse ostalo dela kot bi moglo???
a bi blo bolš kar yamado vzet? ;)

cirecire ::

Nemška revija BILD-Audio Video Foto je Xoro 415 proglasila za najboljši DivX player.

Zato tud mene zanima, če ima kdo ta player doma in na katerem čipu bazira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

tomaxxx ::

Zgleda da bo treba kupit, pa mal stestirat, če nebo vredu ševedno lahko zamenjam za yamado :D

mirkuma ::

Prodajajo ga pri enaa.com
Uradna stran in firmware upgrade.
Zadeva podpira Nero Digital format (NEROv MPEG4 codec)!
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

CaqKa ::

če se sekiraš zaradi podnapisov s šumniki je pomojem še vedno #1 izbira eden izmed predvajalnikov za katere ima PYPS svoj firmware. (yamada, yakumo)

Wox ::

Čip je ESS.:\
Commodore 64

JEF ::

Dva dni testiram XORO 415.

Je zelo podoben Mercury-ju. Uporabniški meni je popolnoma enak.

Podnapise predvaja BP CP 1250 CE, kodno tabelo pa lahko s tipko ANGLE spreminjaš!
Podpira SRT, SUB in SMI podnapise.
Ti so centrirani, po celi dolžini imajo prosojno podlago (kar je po mojem okusu veliko bolje, kot če ima podlogo vsaka črka posebej).
Če je ime podnapisa enako filmu, ga predvaja avtomatsko. Podnapisov pa lahko posnameš tudi več in jih izbereš pred predvajanjem filma.
film.srt
film.hr.srt
film.en.srt

Po previjajnu filma se podnapisi prikažejo takoj, Mercury pa rabi kar nekaj časa, da le te uskladi s filmom in predvaja.

Pri Mercuryju sem imel problem pri filmih v dveh delih z AC3 zvokom (prevega dela ni predvajal) in pri filmih z zvokom kodiranim z Divx kodekom (predvajal je samo sliko brez zvoka).
Xoro s temi filmi nima problemov.

Ima tudi VGA izhod.

Zame je to najboljši predvajalec od vseh, ki sem jih do sedaj testiral (Yamada, Yakumo, Bellagio, Rimax, Kiss, Mercury, Matrix)

Pa še v črni barvi se ga dobi.

gorann ::

lepo brat taksne hvale:)
kaksna je slika v primerjavi z yakumom? sem mel yakuma pa sem ga dal punci, zdaj ze pogresam en dvd predvajalnik:(
a ma probleme s packed bitstreamom? a sploh kj steka kaksen film? pa s kaksnim predvajalnikom ga lahk primerjas? mal vec opiste tisti ki ga imate!
verjetno si bom nabavljal kaksnega s 5.1 analognim izhodom, kar ga yakumo nima, a pa predvaja 3 vrstice podnapisov, al jih odreze kott pri yakumu?
za yakumo pyps ne bo delal vec firmwara ker jih ne posedujejo, in nimajo kj delat z njim;)
lepo vedt da je prisel kaksen predvajalnik z dobro sliko, ker me slika na yakumu ni prepricala o smiselnem nakupu, kaksna je pa tukaj?
lep pozdrav!

girisan ::

A poj mislte da je Xoro boljši nakup kot pa Yamada 6700?

fritzz ::

Danes sem kupil 2 komada Xoro model 310. Imajo jih v danes odprtem Jager centru v Mariboru. Cena je 12990 SIT :-).

Tukaj so podatki za model 310:
* DVD Video, DVD+R(W), DVD-R(W), MPEG4, XviD, SVCD, VCD, CD, MP3, Audio-CD, CD-R/RW, JPEG-CD, WMA, Kodak-Picture-CD, Nero Digital
* DivX - kompatibel
* Unterstützt DivX Untertitel (sub, srt, smi)
* Dolby Digital und DTS Ausgang (koaxial)
* Hochwertige Videoausgabe dank Progressive Scan fähigen YUV Schnittstellen
* PAL- und NTSC-Wiedergabe
* RGB-kompatibler Scart-Ausgang
* Ländercode-Freischaltung
* Zukunftssicher durch Updatemöglichkeit über CD
* Fernbedienung
* Erhältliche Farben: silber und schwarz

In tu za model 415:
* DVD Video, DVD+R(W), DVD-R(W), MPEG4, XviD, SVCD, VCD, CD, MP3, Audio-CD, CD-R/RW, JPEG-CD, WMA, Kodak-Picture-CD
* DivX - kompatibel
* Nero Digital - kompatibel
* Unterstützt DivX Untertitel (sub, srt, smi)
* Dolby Digital und DTS Ausgang (koaxial und optisch)
* Hochwertige Videoausgabe dank Progressive Scan fähigen YUV Schnittstellen
* Integrierter Decoder für Dolby Digital (5.1)
* PAL- und NTSC-Wiedergabe
* RGB-kompatibler Scart-Ausgang
* Ländercode-Freischaltung
* Zukunftssicher durch Updatemöglichkeit über CD
* Fernbedienung
* Erhältliche Farben: silber und schwar


Proizvajalec: www.xoro.de/product/dvd.prod

Torej razen v priključkih odzadaj ni razlike.Model 415 stane v Rolanu MB 17400 SIT. Z drugimi besedami slika na Xoro 310 je resnično izredna. Popolnoma brez zatikanja kar za mojo prejšno Elto 8883 ne bi mogel reči. Verjetno edini DivX player, ki podpira Nero- digital format.
Z tole nadgradnjo : ftp://ftp.acord-92.si/xoro podpira tudi šumnike. Tudi na modelu 310 so podnapisi centrirani in pokaže jih tudi v treh vrsticah če je potrebno. Od novega leta sem čakal na yamado 6700, ki bo baje dobavljiva po 15.2 (JAE) sedaj pa tole...res največ playerja za svoj denar pa še kvaliteta je nadpovprečna. Ni čuda da na raznih testih zaseda najvišja mesta. Z nakupom nikakor ne morete zgrešit.

smirko ::

Kako pa predvaja filme Xvid, AC3 zvok in podnapise skupaj?

JEF ::

Tukaj je seznam priključkov HSD415. Podčrtanih sem priključke, ki jih HSD300 nima.

SCART, Video (CVBS), S-Video, YUV, VGA, Stereo izhod (Cinch), analogni 5.1 izhod, Digitalni izhod (koaxial in optični)

fritzz ::

xvid, AC3 in podnapisi -jutri bom testiral in poročal kako se obnese

smirko ::

Men podnapisi ne delajo! Sm mel posnete pod istim naslovom kot film, al pa če jih izberem iz menija, mi jih med filmom vseen ne prikaže.
Ma kdo kakšno idejo, kaj je narobe?

mirkuma ::

Preveri se prosim ce prikaze id_tag pri mp3-jih, ter ce vrti filme z Packet Bitstream-om brez zatikanja.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mirkuma ::

Evo nemski forum s podporo:
Uradni XORO Forum
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

fritzz ::

smirko -v meniju najprej izbereš podnapise nato pa film, ko film zalaufa stisni še enkrat tipko subtitle.

mirkuma -kako ugotovim če je film z Packet Bitstream-om -morda z Gspot-om?
-in kako id_tag pri mp3-jih

Se opravičujem -nisem neki expert, po moje bi JEF to bolje vedel, ker kar se same tehnike tiče sta modela 310 in 415 enaka

mirkuma ::

@fritzz

Packet Bitstream...
Nalozi film v programcek MPEG4Modifier, ce je Xvid kodiran z Packet Bitstream-om bos imel v programcku oznaceno "Packet Bitstream: Yes". Taksen Xvid filmi so recimo: Closer, Million Dollar Baby (2CD), Sideways, Ray...
Ce predvajalnik ne podpira Packet Bitstream-a se omenjeni filmi rahlo zatikajo pri pradvajanju (oz. ne tecejo povem gladko), kar je motece.

MP3 tag....
ko gres na mp3 ki vsebuje tag ali ti pokaze XORO player kaj dodatnik informacij? (Izvajalec, album, leto...)... Tudi ce nimas mp3ja z id3 tagom ga lahko naredis sam kar v WinXP (desni gumb na mp3 datoteko, properties-summary, klikni advanced in vpisi podatke za izvajalnca, album, leto...) klikni ok ter taksen mp3 probaj v xoro playerju.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

fritzz ::

mirkuma

Packed Bitstream...
Closer laufa tekoče brez zatikanja.
Million dollar baby napiše -not supported QPEL

-na Forumu Mpeg-Playcenter.com je admin za KISS playerje o tem zapisal sledeče:

The Qpel is not supported on the KiSS players because
the processor can't handle them.
Qpel is by the way no Codec, it's an option.
In most cases the picture will be worse then without Qpel on Divx PLayers.
Qpel is made to better support PC Playback , this results in better quality
but not on TV.
Even the so called Mediatek players can handle Qpel but not in all movies
so this problem persists with all players. DivX with Qpel can not be played
correctly in 80% of the cases.
Qpel should not be used on movies!
We will add this as explanation to the next version of the guide

MP3 tag....
-naredil kot si rekel. Dodal tudi en album Celin Dion, kjer so MP3 imeli več podatkov v properties-summary. V Xoro-tu mi je pokazalo samo naslov oziroma ime fajla in čas trajanja. Ostalih podatkov ni -mogoče moram kje to na daljincu ali nastavitvah vklopiti ali omogočiti? :8)

Zdaj pa še sprobam en film z kombinacijo XviD, AC3 in podnapisi.

mirkuma ::

Hvala, torej zglede da poleg Yamade 6700 tudi Xoro podpira Packed Bitstream...FINO!
mp3 tagov pac ne prikazuje kot velika vecina mpeg4 predvajalnikov...
OK, hvala...je pa tole zelo pomemben podatek in velik plus da Packed Bitstream podpira!
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

fritzz ::

Xvid, AC3 in podnapisi :
- v filmu Ladder49 cd1 55min. podnapisi niso izginili.
Je pa res da bi lahko bili podnapisi malo večji. Mogoče bodo to kdaj rešli experti na tem forumu z ustreznim firmware-om.

Vprašanje: kako zaženem oz. inštaliram MPEG4 Modifier, ker ko zaženem exe fajl mi napiše ''Pravilno inicializiranje programa ni uspelo (0xc0000135).'' ?

mirkuma ::

Kot pise na uradni strani je potrebno je namestiti .NET Framework 1.1...ceprav ga po drugi strani sam nimam pa program deluje vseeno...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

fritzz ::

Še nekaj sem ugotovil: če označim MP3 in stisnem tipko ''display'' se pojavi na ekranu novo okno z sledečo vsebino in podatki:
-PROPERTIES-
''naslov pesmi''
file size
bitrate
sampling freq.
audio mode
artist
total playing time

A je to MP3 tag?
-pri istem postopku na DVD playerju Daytek mi tega ne prikaže oz. tipka display nima funkcije.

GaS ::

Ne to ni ID3 Tag..Ampak ni panike, ta ID3 ni tok pomemben, vazno je da filmi delujejo kot se zagre. Sam sem sicer pred dvemi dnevi narocil pri enaa.com Yamado 6700 in mislm da jo zaradi PYPS supporta ne bom skenslal..Je pa tae Xoro malce lepsi in manj plasticni,vsaj po sliki sodec.

bepapa1 ::

Najcenejšega imajo pri www.rolan.si in sicer 17.390 SIT, že ima nadgrajen firmware.
poldi

joze67 ::

TesniCD

Resolucija
480x204 -> ok
496x208 -> ok
512x220 -> ok
528x220 -> ok
544x236 -> ok
560x236 -> ok
576x248 -> ok
592x248 -> ok
608x260 -> ok
624x260 -> ok
640x272 -> ok
656x276 -> ok
672x288 -> ok
688x288 -> ok
704x296 -> ok
720x308 -> ok

DivX3
fast3k-DivXTon -> slika ok/ Ton ok
fast3k -> slika ok / Ton ok
fast6k -> slika ok/ Ton ok
low3k-DivXTon -> slika ok/ Ton ok
low3k -> slika ok / Ton ok
low6k-320 -> slika ok / Ton ok
low15k -> slika ok / Ton ok

DivX5
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika ok / Ton ok
1k-qpel -> slika ok / Ton ok
2pass15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika ok / Ton ok
6k-gmc-bf-320 -> slika se zatika / Ton se zatika

JPG
1000 -> ok
1500 -> ok
2000 -> ok
4000 -> ok

Glasba
Test.ac3 ->ok
Test.ogg ->ok
Test.wma -> ok
Test-CBR-128.mp3 -> ok
Test-CBR-320.mp3 -> ok
Test-VBR.mp3 -> ok

Muxing
avimux+ac3 -> ok
avimux+cbr -> ok (bolj glasen audio)
avimux+vbr -> ok (bolj glasen audio)
nandub+ac3 -> ok
nandub+cbr -> ok (bolj glasen audio)
nandub+vbr -> ok (bolj glasen audio)
vdub+ac3 -> ok
vdub+cbr -> ok (bolj glasen audio)
vdub+vbr -> ok (bolj glasen audio)

Zvok
1xAC3-448 -> ok
1xCBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
1xVBR+1xAC3 -> ok
1xVBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
2xAC3-448 -> ok
2xCBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
2xVBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)

XviD
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika ok /Ton ok
1k-qpel -> slika ok / Ton ok
2pas15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika ok / Ton ok
6k-gmc-bf-320 -> ne podpira

Preizkušeno s CD-RW.

Volk| ::

Mislim da najcenejši ni v Rolanu ampak v trgovini Jager(12.999)! Sicer jih je zmanjkalo toda sem prepričan da jih spet dobijo!To mi je zatrdil tudi prodajalec!
Saj veste kako je blo z Yakumoti!

Me pa nekaj zanima! Jaz sem srečen lastnik Yakumota, ki še žal ne predvaja wmv formata, tale zadevica pa ga! Kaki čip ima tale? Mislim da isti! Torej bi se verjetno moral dat nagradit?!

mirkuma ::

Yakumo, Yamada Mediatek chip, Xoro 415 ESS Vibrato II chip.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

smirko ::

Evo probavu Xoro HSD 415 in me moti sledeče:
- majhna velikost ponapisov,
- ne predvaja šumnikov (saj ta firmware k mam jest naložen ne),
- nekaterih podnapisov sploh noče predvajat pa so sub al pa srt in nimam pojma zakaj (u glavenm podnapisi so na računalniku usklajeni na DiVX predvajalniku pa jih sploh ne pokaže).

Nemšo pa nimam pojma, tko da mi nemški forum ne pomaga.

Če kdo pozna odgovore bi prosil za pomoč.

joze67 ::

- majhna velikost ponapisov,
c'est la vie :D

- ne predvaja šumnikov (saj ta firmware k mam jest naložen ne),
Nekje zgoraj je opisan "trik" s tipko Angle, ki v DivX v resnici izbira kodno tabelo. Če ne dela, pa na lov za FW, kot ga peče Rolan

- nekaterih podnapisov sploh noče predvajat pa so sub al pa srt in nimam pojma zakaj (u glavenm podnapisi so na računalniku usklajeni na DiVX predvajalniku pa jih sploh ne pokaže).
Meni doslej samo enkrat ni hotel predvajati podnapisov, in sicer, ko sem imel na voljo dva. Pomaga, če pred predvajanjem filma izbereš podnapis (pokažeš, Enter, reče "izbrano", potem pa na film). Je pa moteče pri filmih na 2h ali več datotekah - ker med menjavo traku pozabi na izbiro, oziroma enostavno ne velja več ;(

celica ::

Ojla ....

Zanimiv tale XORO HSD 415. Me pa zanima, ce je kdo preizkusil VGA izhod !? Kaksna je slika, in kako se obnasa !?

Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!

2tiLen ::

A se da komu mal poslikat podnapise v akciji, da vidmo kako izgleda zadeva v resnici...

btw: kje so postavljeni podnapisi?... na "filmu" ali spodaj na "črnem"...

LP
Tilen

smirko ::

S tipko Angle sem probu, pa menja sam med pisavo Latin 1 in Latin 2. Problem je v FWju, ker mam naloženo verzijo 4.1.46.1P.S2, katera pa ne podpira vzhodnoevropskih držav. Rabil bi verzijo 4.1.46.4, v kateri je vklučena slovenščina, hrvaščina, ....

Hja podnapise pokaže mal med črnim delom zaslona in mal med sliko (če je v treh vrsticah).

Za podnapise sem pa probu čuda stvari, pa ni nč bolš.

Aja je bo kdo najdu omenjeno verzijo FWja naj mi prosim napiše link. Hvala

fritzz ::

Firmware, ki podpira podnapise z č, š, ž snameš tukaj:
model HSD310
model HSD415

Zaenkrat še ni zunaj FW, ki bi podpiral Slovenščino. Ker pa Xoro nudi uradno podporo za Srpsko in Črnogorsko tržišče pač naložiš njihov FW, ki seveda podpira vse šumnike. Z tipko Angle nato izbereš Centraleuropean. Lahko pa tudi cirilico:D

mirkuma ::

To pomeni da so tudi on screen menuji v srbscini?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

fritzz ::

On screen meniji so v srbščini -latinica, lahko pa tudi v angleščini.

mirkuma ::

aha, torej je lahko on screen ANG ter podnapisi nasi...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

smirko ::

Fritzz

Firmware, ki podpira podnapise z č, š, ž snameš tukaj:
model HSD310
model HSD415

če pogledaš file za model HSD415, boš vidu, da je FW za model HSD401 (HSD401.ROM). Tko da jest tega nebi nalagal.

fritzz ::

Link za nadgradnjo HSD415 sem našel na strani enaa.com, kjer prodajajo tale model in priporočajo tudi tole nadgradnjo. Sam imam HSD310.
Tukaj še povezava do Srbske uradne strani.

fritzz ::

Tukaj še test revije Digital -zelo zanimivo. Tekst je v Srbščini -latinica.

girisan ::

Še zmeri sem v dilemi kateri je boljši-Xoro HSD 415 al Yamada 6700!?!? Zlo bi biv vesel, če bi mi kdo svetovov, ker se ravno odločam za nakup enega izmed njih!!!

LojzePek ::

Girisan :
Tudi mene to vprašanje zelo žuli. Sploh vprašanje kako delajo xvidi , ki na Yamadi 660 ne delajo najbolj tekoče (packed bitstream problem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

plasis ::

Če vprašaš mene definitivno Xoro! Sam sem se tudi dolgo odločal za yamado, pa dobro da sem izbral xoro ki je definitivno best buy med divx predvajalniki.Ni nikakršnega izginjanja podnapisov,ni važno da se podnapisi enako podnaslovljeni kot film ( če je zapis eak kot film jih zažene avt. drugače jih pa ročno označiš preko pilota ,so pa lahko končnice, sub , srt ali smi!) Vsekakor priporočam nakup!!

mirkuma ::

lahko kdo naredi screenshot s podnapisi, da vidimo zadevo v akciji....
Je pa Yamada definitivno bolj podprta, s strani predelovalcev...pajavil se je tudi mp3 tag za yamado...vsak teden nekaj novega...kar verjetno za xoro ni moc trditi, saj bazira na ESS Vibro II chipu o keterem je se manj znanega kot o MTK chipih.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

miceni ::

imam xoro 415, in zadeva dela super, podpira mi vse filme ki jih na moji yamada prej ni podpirala. Delujejo mi slo čšž podnapisi, vse je Ok...

AMPAK, poskusil sem dva DIVX filma z AC3 6 kanalnim zvokom, pa mi jih predvaja samo v stereo. Če dam noter 6 kanalni DVD, mi ta dela popolnoma normalno, tako, da so povezave s kabli ok.

Je imel kdo kakšne težave s tem ? (ista filma - National treasure in Hellboy sta mi na moji Yamadi 6000 igrala normalno v 6 kanalnem zvoku).

LP, Miceni

girisan ::

Kupu sem Xorota 1 uro nazaj in bom dobu živčn zlom!!! Če prklopm player s priloženimi kabli - 2 avdio, en video mi dela samo zvok. Probov sem sedaj tud z scart & scart - slika je zelena, se skoz voz sem pa tja, pa še v enih treh delih je vse skup!!! Drgač sem pa probov na dveh televizijah-nekoliko starejši gorenjevi ter povsem novi philipsovi!!! Prosim za pomoč, ker bom živce zgubu!!!

fritzz ::

girisan -spredaj na playerju stisni tipko I/P (interlaced/progressive) pa bo vse OK z sliko

mirkuma ::

danes pejd na pir al pa tri in se mal umir, jutr pa ga nazaj nesi...se prej pa preberi navodila in poglej ce ima kje kaksen preklop za ntsc/pal ter s-video/rca
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...
««
«
1 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724231 (8845) bizi72
»

Zunanji HDD DIVX predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
51455 (1281) Alec999

Kateri dvd, dvix player kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121470 (1251) Stepni Volk

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142166 (1906) Stepni Volk
»

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Oddelek: Kaj kupiti
152492 (2054) Yossarian

Več podobnih tem