» »

[DivXviD] Pioneer predvajalniki

[DivXviD] Pioneer predvajalniki

««
2 / 11
»»

boogie ::

Za vse ki sprašujete glede DTS in DD out. RAzlika je le v tem, da ima 575 vgrajen DD in DTS dekoder, 470 ga nima in mora signal odkodirat zunanji dekoder (v reciverju). Mene zanima predvsem, če je kdo od vas poiskusil če omenjena DVD-ja prebavljata MP3 na DVD-jih. Če jih, potem res ni kaj razmišljat, k scojemu DVD-ju dodam še 470, ki prebavi vse.

krneki ::

MP3-ji na DVDju delajo, vendar ima DV-575/470 eno veliko hibo ker jih ne zna shufflat oz. random play.

Mimogrede, je že kdo probal ta dva firmwera navedena nazadnje? Sprašujem ker je par ljudi reklo, da se včasih še vedno vrne nazaj originalen font. Aja še to, baje se da 470 čisto normalno flashat s firmwerom od 575, le filename je treba spremeniti...ne vem kaj točno to pomeni za DVD-A oz. SACD (mogoče clo zna stero igrati, multichannel pa seveda ne, ker ni priključkov) in mogoče zna tudi potem odkodirat DTS in DD.

El-Toro ::

Podnapisi se vrnejo nazaj na originalen font, če direktno pritisnem play ko dam disk noter. To se zgodi samo če je več podnapisov na cd-ju. Podnapisi se nazaj tako, da damo nekaj na time search oz. da ne direktno pritisnemo play ko vtsavimo disk, ampak najprej menu in nato play. Ta, zadnji, firmware je, razen te težave, odličen.

Lp

krneki ::

Aha ker nisem pri testiranju nikoli probal tako, da takoj ko vstavim CD/DVD not, pritisnem play in s tem začnem film. Vedno sem preko browserja zagnal film in tako nisem naletel na ta bug.

krneki ::

Tako, zdaj je popravljeno to, da če začneš s predvajanjem CD/DVD-ja s "play" gumbom, se bodo takoj pokazali novi podnapisi.

Pioneer
DV-575 beli podnapisi s črno obrobo.
Pioneer
DV-575 beli podnapisi na prosojni sivi podlagi

El-Toro ::

Super, bom stestiral. Danes bo že tretji upgrade :). Če deluje, je to fantastično. Manjka samo še podpora .txt podnapisom :)

krneki ::

Ne vem, če kdaj sploh bo txt, ker po moje so txt podnapisi nastali ker nekateri niso vedeli v kakšnem formatu je določen podnapis in so ga označili kar kot txt, vobsub pa itak predvaja vsepovrsti. Tako so v .txt datotekah tako največkrat .sub ali .srt podnapisi.

p.s.: Jaz sem že več 100x upgrejdu :D

El-Toro ::

Danes sem 3x upgrejdu, skupej že več 10x :). Fajn dela

janne ::

Mene pa zanima ali se pri modelu 575 lahko gleda dvd al divx film na celotnem ekranu, torej kot, da bi gledal navaden tv??
Ker bi hotel tak predvajalnik kateri podpira to funkcijo, če jo kateri sploh???!
LP 8-)

krneki ::

12 sporiočil višje, je vse kar ta player zna glede zoomov.

kosobrin ::

Pozdrav!

Tudi sam sem naletel na podobno težavo kot mare. Naj prosim nekdo razloži bolj natančno, kako iz tistega *.ISO dobiti *.BIN. Kakšen postopek za peko cd in dvd plošč priporočate? Imam windows XP in DVD Movie factory. Ali je bolj primeren Nero?

LP

krneki ::

Če je firmware v obliki .iso je to verjetno image CD-ja (v katerem je XXXXX.BIN), ki ga v npr. nerotu zapečeš kot vsak drug image (burn image). Če je firmware v obliki .bin potem ga zapečeš po postopku omenjenem v prviem sporočilu v tej temi.

kosobrin ::

Hvala!

Me še mal baše peka CD- jev oz DVD-jev, mam dvd in rač. s pekačem bolj na novo. Upgrade je uspel!:)
Podnapisi so super . Samo začetni logotip je mal čuden. Tisti napisi divx, dts itd . so malce preveč na robovih in se ne vidijo na navadnem TV ju.

LP!

krneki ::

Verjetno imaš firmware od MTZ-ja (reci njemu hehe). Tisti logotip lahko zamenjaš z navadnim z MTKRemakerjem.
Odpreš originalen firmware in shraniš MPEG 1. Odpreš modificiran firmware in zamenjaš MPEG 1 s tistih ki si ga shranil prej.

Vprašanje za lastnike DV-470. Se kdo upa flashati 470 s firmwerom of 575? Od enega sem slišal, da mu dela perfektno in da v menijih zdaj lahko izbira opcije tudi za SACD in DVD-A. Samo nima nobenega SACD oz. DVD-A ploščka, da bi sprobal, če dejansko dela visokoresolucijski stereo (večkanalni seveda ne, ker ni 5.1 izhodov).

kosobrin ::

Pozdrav!
Res je od Mtz.
Nebi si jaz igral z upgradi, zdaj vsaj dela.
Saj tisti logo ne moti tolk, morda kdaj drugič.
Hvala za nasvet.
Pa še nekaj. Podnapisi pri divx na 470 s končnico .SUB ne delajo oz niso delali tudi pred upgr. Srt dela normalno
LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kosobrin ()

kosobrin ::

S kakšnim programom si zapekel več divx filmov na dvdb verjetno Nero? A gre tudi Windows explorerju?

LP

krneki ::

Nero. Pomoje bi moral it tudi z explorerjem.

Sub podnapisi bi morali delati. Pošlji mi ta .sub podnapis, ki ti ne dela, da vidim v čem je težava.

krneki.cjb.net(afn4)email.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

krneki ::

Če kdo hoče poskusiti nov beta firmware za DV-575, ga lahko dobi tukaj.

Spremebme glede na originalen firmware 2.09
- Večji, črno obrobljeni fonti in slovenski znaki ( Slika)
- Največji prikaz dolžine datoteke/direktorijev povečan iz 14 znakov na 40 ( Slika)

Znane težave
- Če je direktorij daljši od 19 znakov, se direktoriji pod njim ne bodo pravilno prikazovali v vrstici za prkazovanje trenutnega direktorija, ko se premikate bolj v globino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

keso ::

Pozdravljeni!

Danes sem zamenjal philips 630, s katerim nisem bil zadovoljen z pioneer dv 470. Zanima me če obstaja kaki firmware za ta predvajalnik, ki bi podpiral šumnike! :\ hvala

Blazz ::

pr sosedu mam pioneerja 470 pa me neki moti, k predvajam divx ne morm na nacin pan scan al pa kej doloct tko da mal odrezem crne robove zgori in spodi, obstaja samo opcija zoom 2x 4x kar je pa cist prevec, jaz bi recimo pozoomiral samo za 1,3x , kako naredim to???

janne ::

Živjo

Dans sem kupil Pioneerja DV-575A in me zanima, kaj moram narediti pred prvo uporabo, da bo vse dobro delovalo kaj moram najprej naložit na predvajalnik in kateri firmware si gor naložit!!!
Krneki vidim, da razturaš s temi zadevami ter bi te lepo prosil, če mi svetuješ.
Hvala.

LP

krneki ::

Blazz:
Žal se ne da zoomirati po želji. Pan-scan bi po mojem mnenju moral delati to kar ti hočeš, samo se mi zdi, da ne dela, saj ko sem pred časom nekaj preizkušal to funkcijo. Sicer se s pan-scan funkcijo nisem preveč ukvarjal, ker imam widescreen TV.

janne:
Lahko si naložiš firmware, ki je 4 sporočila višje (tega uporabljam sam) ali pa enega od tistih dveh modificiranih (siva podlaga ali črna obroba) v prvem sporočilu te teme.

mare1 ::

Svoj Pionner 470-S sem nadgradil s firmwarejem v2_Mtz, ki pa ni najboljši, saj kar nekaj filmov preskakuje oz. delajo zelo počasi. Zanima me, če obstaja kakšen drug firmware z delujočimi šumniki, kot je npr. tisti, ki ga je naredil Krneki za P 575.

Blazz ::

emmm ko das od mtzja v2 firmware na 470 , a ga potem lahko povozis nazaj z originalnim fwjem????, ker men tud stekajo filmi (recimo Alien vs Predator)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

krneki ::

Seveda. Z vsakim firmwarom lahko povoziš starega. Samo zelo dvomim, da je z MTZ-jevim firmwerom, kaj drugače kot pri originalnem 2.09 kar se tiče štekanja filmov. Če si mel Alien vs. Predator od DoNE, potem upam, da si prej odstranil packed bitstream, ker drugače je jasno, da bo štekalo.

Zdaj je že več ljudi brez problema flashalo 470 s firmwerom od 575 (samo spremeniš ime fileta) in nazaj. S tem pridobiš vsaj DTS in DD dekoder oz. downmix na 2 kanala.

naty000 ::

živjo

Mene pa zanima če so ti firmwari za dv-575 isti kot za dv-575a-s.

krneki ::

Ja. Gre za isti model.

naty000 ::

hvala

A bodo podnapisi(sub,srt)delal,ker mi sedaj ne delajo,čeprav je naslov isti kot film?

krneki ::

Podnapisi delajo od verzije 2.09 naprej. Če pa že imaš to verzijo, potem je pa nekaj narobe s podnapisi.

naty000 ::

Podnapisi delajo na philipsovih predvajalnikih. Bom pogledala katera verzija je.

naty000 ::

ok zdaj podnapisi delajo,vendar so fonti zelo majhni.A je kakšen firmware kjer so fonti večji?

keso ::

Pozdravljeni!

Vprašanje za KRNEKI?

Torej, če nadgradim svoj divx 470 z tvojim popravljenim filmware za 575, bi mi morali delati podnapisi s šumniki! Hvala

krneki ::

naty000:
Lahko nadgradiš s firmwerom, ki sem ga objavil 15 sporočil višje. Če ti niso všeč fonti (pač vsak ima drugačen okus) jih lahko spremeniš. Postopek lahko spišem v minuti hehe.

keso:
Tako je. Enako kot naty000, lahko uporabiš isti firmware. Edino kar moraš storiti je, da B4BA2096.BIN (ker imaš firmware od DV-470 gor) spremeniš na B4FA2096.BIN (ime firmwera za DV-470), drugače ne bo hotel upgrejdati, ker ni pravo ime firmwera. Sam se sprobal downgrejdati svojega DV-575 na DV-470 in deluje brez problemov (in seveda nazaj). Kot sem že rekel lastniki 470 pridobite DTS dekoder oz. downmix na stereo. Če pa tudi stereo SACD/DVD-A deluje pa ne vem, ker nimam DV-470.

krneki ::

Tukaj je postopek kako se spremeni fonte pri Pioneer-ju. Za druge predvajalnike oz. firmwere je podobno, le da gre verjetno za drug FONT predalček.

Blazz ::

krneki , kako pa odstranim packed bitstream (prvic slism , kua je sploh to?) =)

krneki ::

Kako ga odstraniš je tukaj.

Uz G00gl3 P0w4

bastadu ::

Eno vprašanje: Ali je kakšna razlika med oznako DV-575A-S (na Pioneer strani) ali oznako DV-575-K/S (na kadarkoli.com)?
Pa kje bi se trenutno dalo najceneje pri nas dobiti 575 ali 470?

krneki ::

K - črne barve
S- srebrne barve

bastadu ::

krneki: thx;)

sparklyslo: Nekje zgoraj si napisal, da si filme predvajal iz DVD+RW. A zna predvajati tudi s tega formata (na uradni strani nikjer nisem zasledil), ali si se zatipkal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

keso ::

Krneki hvala 100 krat!!!

Svojo 470 sem nadgrada z filmverom od 575, vse šiba super, veliki fondi, šumniki. Krneki svaka čast, res si car!!!8-O

El-Toro ::

Krneki, a bi se dalo dobit tazadnji firmware (tisti ki ima tudi file browser razširjen) tudi z sivo osenčenimi podnapisi (takimi kot v grey_backround_v2)? Thanks...

krneki ::

Nisem imel še časa ga poskusiti tako, da povej, če bodo podnapisi kaj čudni:D

DV-575 Dolga imena in sivo prosojno ozadje pri podnapisih

Tista dva stara firmwera v prvem postu bom probal zamenjal s tema dvema novima čimprej.

bastadu ::

Še vedno mi ni nihče odgovoril, če zadeva zna predvajati DVD+RW:\

krneki ::

Na www.videohelp.com pravijo, da ja. Jaz žal ne morem poskusiti, ker imam samo DVD-R/RW medije in te bere tudi zapečene v multisession načinu.

Jago ::

Skoraj preprican sem da bere tudi dvd+rw in tudi DVD+R DL (double layer).

Elta 8883 in Philips 737 prebavljata to brez tezav, testirano s prve roke..

bastadu ::

Ok, hvala za info;)

bastadu ::

krneki: Kater je sedaj zadnji aktualen (ne beta) firmware za DV-575 s podporo šumnikov? Je toliko linkov da že ne vem vem kaj je kaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

krneki ::

Ko bo mogoče se bo spodnji tekst dodal v prvi post, zaenkrat pa je tukaj. Oba linka do fimweromv sta bila že objavljena vendar ločeno in prej še ni bilo jasno ali vse deluje kot mora, ampak zdaj bi moralo. Fonte za podnapise lahko poljubno spreminjate in se nahajajo v FONT 2-3 ( postopek):D

DV-575 beli podnapisi s črno obrobo in dolgimi imeni (max 40 znakov).
DV-575 beli podnapisi na prosojni sivi podlagi in dolgimi imeni (max 40 znakov).

Oba firmwera lahko uporabijo tudi lastniki DV-470, le da morajo pred nadgradnjo ime firmweara B4BA2096.BIN (ime firmweara za DV-575) spremeniti v B4FA2096.BIN (ime firmweara za DV-470).Obratno velja, če želijo spet nazaj firmwear za DV-470.

bastadu ::

Hvala ti, še enkrat;)

sparklyslo ::

bastadu:

prebere tudi dvd+rw.
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724305 (8919) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524566 (5064) JanezC

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142181 (1921) Stepni Volk
»

[divXvid] Podnapisi izginejo na komponenti

Oddelek: Zvok in slika
116864 (5521) krneki
»

Pioneer Firmware Upgrade

Oddelek: Zvok in slika
91143 (1003) krneki

Več podobnih tem