» »

Delamo stvari, ki nas ne veselijo in kupujemo stvari, ki nas ne osrečujejo??

Delamo stvari, ki nas ne veselijo in kupujemo stvari, ki nas ne osrečujejo??

1
2
3

hanuman ::

Elton nam je zelo lepo z primerom pokazal kaj to poniznost je, pa ne zato ker je rekel da se strinja z menoj, pac pa zaradi tega ker je rekel tu v forumu pred vsemi da mu gre na jok. Ljudje jokajo a so o tem tiho ker je to "sramota"... On pa je simple clovek in je priznal...
Quake or be Quaked

Thomas ::

hanuman

> Tudi slepemu dojencku ne. Ni lepo da je slep drugi pa vidijo ampak tako to pac je. Tisti, ki se na stvari spozna ve da je ta otrok v prejsnjem zivljenu zasluzil da se rodi s to hibo itd itd...

Me zanima kaj si bil ti za en grešnik v prejšnjem življenju, da si zdaj za kazen tak butec!

> Lahko bi lepo sparil Athlona in Pentiuma in dobil popoln procesor

:))))

> Elton nam je zelo lepo z primerom pokazal kaj to poniznost

Če ti je toliko do te ponižnosti - bodi ponižen še ti in priznaj da ga pošteno serješ.

Zakaj ne? Morda bo potem kdo spregledal tvojo modrost. Velja poskusiti!


:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

Takšnega bluzenja pa še ne.
Nekej podobnega razlaga en možak tu pri nas. Fant je vaški tepček, ki verjame v Krišno in v posmrtno življenje. Kot ti, razlaga, da raje zdaj malo potrpi in bo v naslednjem življenju užival, ker mu bo tako omogočil vsemogočni. Blah Blah Blah !!!!!

Res ... odločil si se, da smo vsi, ki ne verujemo v boga duhovno revni, in v bistvu nesrečni, čeprav sami mislimo in čutimo drugače. Nekaj božjega je v tebi ... najbrž !?!

Ti, ki trdiš, da obstaja bog, stvarnik vsega, ter da moramo zdaj malo potrpeti in nam bo kasneje bolje, ter to podkrepiš z BEDNIMI KVAZI DOKAZI alla nemogoče je, da je položaj naše Zemljice v odvisnosti na Sonce in s tem mogoče življenje zgolj slučaj, temveč za tem stoji nekdo VIŠJI ... bah ... ti si nato drznež preprosto okarakterizirati Protokol kot izmišljotino ... predrznost, ignoranca in neumnost brez primere !

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Vanich ::

Jah, vsake tok cajta se najde en verski fanatik, ki se na vse pretege dere: " Repent, you fuckin' savages, repent, 'cose Lord is comming back with vengance, and I am his voice !"
Pomoje je cajt za še eno obsežno antropološko analizo, samo se mi ne da. Mogoče pozneje. Da povzamem: Hanuman je svojim pisanjem dokazal, da je najmanj nevrotik in latentni paraniodni šizofrenik z resnimi osebnostnimi motnjami, ki kar prosijo za psihijatrom; - slej - ko - prej. Precej resna stvar, če se mene vpraša.

hanuman ::

Uf sem vas pa dregnu z bicem bozjim>:D
Tocno se vidi kdo je izstopil iz mnozice pri omembi Boga. A drugace kot z neutemeljenim zaljenjem mene in Boga ne gre. Kaj pa argumentiranje in dokazovanje nasprotnega kar trdim jaz. A je to vse kar premorete, ko vas clovek stisne kot mozolj iz vas samo gnoj stece in nic lepega. Zal mi je da se moram na tak nacin obracati na vas a zal ste sami iskali da jih dobite po nagi riti. Sanja se vam ne o cemu je bilo govora a vseeno stegujete svoje strupene jezike in zelite zastrupljati ljudi z svojimi fantazijami. Komu pa naj sledijo ljudje mogoce tebi Pepca, ali tebi Thomas. Ne boga ni samo Pepca je. Ce te motijo besede, ki sem jih napisal cisto enostavno lahko pogledas kdo je post poslal in me mirne vesti preskocis, brez nepotrebnega zaljenja.
Bog ter vsi ostali na forumu odpustite jim saj ne vedo kaj delajo.:)
Quake or be Quaked

Vanich ::

Told 'ya, ain't i ?????

Vanich ::

Hmmmm......a ti ta tvoj bog ni omogoču šumnikov ????

OrlyTM ::

Nadmočni ima občutek, da nas je stisnil. Hmm ... kdaj? kje? kako?

Mogoče neko jutro, ko si se po mokrih sanjah prebudil in ob oltarju moleče prosil hostije ter odpuščanja :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

burekar ::

Halllloo, boga ni če še ne veš
. Vsaka religija zna biti zelo škodljiva za določenega posameznika. Verjeti- a ne vedeti to je največja neumnost. Posmrtno življenje vsekakor obstaja. Ni samo fizično telo, je tudi zavest. Na žalost še nismo na znanstvenem področju preveč napredovali v tej smeri, bolj nas zanima samo fizično telo. Sčasoma se bo vse pokazal, kaj je res in kaj ni, pa tudi če bo to računalnik izračunal, vsaj vedeli bomo točno kaj smo.
Vsaj nekateri bodo vidl kake budale so bli, ko so se celo življenje podil za denarjem in oblastjo nad drugimi ljudmi, kontrole nad sabo pa nimajo.
Edin problem evolucije je naslednji:
Kolikor reče en neki novega, izpade butelj. Pa ni važn, a je to zdej al pa 500 let nazaj.
"Zemlja ni ravna!"- pa so ga trpinčil zarad tega.
Einstein:e=mc2- najprej so ga imel za kretena, čeprav je bil priznan človek. Smejal so se mu, zejbaval so ga. Dokler ni padla prva atomska...
95% ljudi je preveč zaprte glave, globoko so zaverovani v to kar mislijo da vedo, a vedo ne nič- niso butli, neumneži so.
Ostalih 5% si pač v določenih situacijah ne upa odpreti ust, ker vedo da bodo v najboljši situaciji kamenjani.

En tipo, ki dober opisuje te stvari je Thomas Chalk. Za začetek si lahk preberte kako njegovo knjigo, vsaj tisti ki ste odprte glave. Men je zelo všeč ta knjiiga: thefreedomofchoice.com
Še zastonj se jo da downloadat. Nobenga ne silim naj jo prebere, a tisti ki niste konzervativci boste zelo navdušeni nad njo. Tud za tiste ki niste ne vem kaki težki bralci.

Daedalus ::

Boga ni. Je pa znanost.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hanuman ::

Kako ga lahko v istem stavku in priznavas in zanikas."Boga - NJEGA ni , ON ne obstaja ON je izmisljitonia"
Kako lahko govoris o NJEM ce ga ni??
Quake or be Quaked

hanuman ::

Znanost se na zalost vsakodnevno sam sebe grize za rep.

Kar se tiče šumnikov, ki jih ne uporabljam je to zaradi tega da lahko kolikor toliko normalno berejo tudi ljudje, ki jih na svojem sistemu nimajo. šššŠŠŠČČČčččĆĆĆćććĐĐĐđđ
ne pa da potem vidijo samo eno zmesnjavo nekih nepoznanih znakov

Pepca ponovno si dokazal kako nekulturen si, kje je tvoja morala da o inteligenci niti ne spregovorim
Me prav zanima kje bo vsa znanost ko nas bo zacela smrt trgati iz telesa, k bo napocil tisti dan ko bomo morali umreti. H komu se bomo tedaj obrnili? k znanosti?
Bwahahaha:D:D
Quake or be Quaked

Thomas ::

Je pa treba že rečt, da živi med nami ogromno ljudi, ki bi jih "smrt že iztrgala iz telesa" - če ne bi bilo znanosti, ki jih je rešila. Rutinskih postopkov pravzaprav, ki so utemeljeni na znanstvenih spoznanjih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Ok, Hanuman, pa odgovori na to vprašanje:
- bog naj bi bil vsemogočen.
- če bog, ki naj bi bil vsemogočni je, ali lahko naredi skalo tako močno, da je ne bo mogel zdrobit?

In ti si mal preveč zaverovan v svojega boga, hkrati pa ne veš nekaj osnovnih stvari o tem planetu, kot naprimer:
- Zemlja kroži okoli sonca po elipsi. Resda je ta elipsa skoraj krog, ampak je pa dovolj elipsa, da zemlja ni ves čas na enaki oddaljenosti od sonca. In ta razlika je več kot 1 kilometer - po tvoje bi torej mogli bit že zmrznjeni/skurjeni.
- Perpetum mobile zemlja tut ni. Energija stalno na zemljo prihaja in uhaja, to pa je v nasprotju z tem, kar naj bi perpetum mobile bil - naprava, ki deluje večno, ne da bi dodajal energijo in ne da bi se le - ta izgubljala.
- opice rojevale ljudi??? Madona, očitno ne veš veliko o evoluciji...dob si kako knjigo na to temo.
- še nekaj o vseh 'naključjih' - vse se jih da čisto lepo razložit z pomočjo znanosti. Nobenega boga ne rabiš, da razložiš, zakaj voda izpareva, zakaj nastane veter, zakaj pada dež.

Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BC3 ::

Kdo pa nima šumnikov?
Če to bere pol zna Slovensko pa ma tut CE encoding pa šumnike.
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

hanuman ::

Thomas takrat ko je smrt zares prisla in ko bo prisla znanost ni se nikogar resila, in tisti ki je samo na robu smrti bil in potem zaradi "znanosti ozdravel" (na koncu pa spet umrl) mu ni bilo usojeno takrat umreti in znanost nima s tem nic. Pokazi mi enega , ki ga znanost ohranja ze veke vekomaj pri zivljenu. Jaz pa ti jih pokazem nesteto, ki se po zakonih Boga rojevajo starajo, bolehajo in umirajo. Zakonov Boga se nihce ni mogel nadziveti. To je tako kot da imas ti angino pridem jaz in ti recem cez dva dni bo ze bolje in sem potem bajen znanstvenik. Ko pa pride zares smrt pa odpovem recem saj bo bolje potem pa nic. Znanstveniki in vsi smrtniki lahko samo balansirajo z svojim "znanjem znotraj meja, ki jih je postavila narava po navodilih Boga , se pravi znotraj rojstva in smrti. Kaj bi pa mi bili ce bi se rodili cisto kje srugje v drugih casih na drugih planetih in v drugih ololiscinah, ce se nam sanjalo nebi za racunalnike in avte in podobne stvari. Ampak bi se rodili v okoliscinah v katerih bi bil center vsega Bog. Potem bi bilo to samoumevno da Bog obstaja tako kot je samoumnevno da je dan da je noc da si itd... Sedaj pa pac zivimo v taki druzbi, ki na vask nacin poskusa negirati njegov obstoj, n zaradi takih okoliscin smo tudi sami postali ateisti. Vsak si misli kaj mi bo Bog, ko pa sve dobim v Intersparu. Boga potebujemo zaradi osvoboditve duse, ki je ujeta v to materijalno telo. Vsi mi se pocasi staramo in prisel bo dan ko bo nase telo samo se bleda senca tistega mladega lepega telesa , ki je nekoc bilo in takrat nam ne bo mogel nihce pomagati. Ceprav bomo imeli ves cas obcutek da smo ena in ista oseba znotraj cisto drugega telesa. Zakaj? Zato ker mi smo dusa in ne to umrljivo telo.

Teskan kar se tice tvojega vprasanja pa sledece:
Bog je vsemogocen. Ker je vsemogocen lahko naredi skalo, ki je ne more zdrobiti. Ampak ker je vsemogocen in je naletel na skalo, ki je ne more zdrobiti ekspandira svojo moč in postane se mocnejsi bog kot je bil do takrat in prime tisto skalo in jo zdrobi ze samo s pogledom brez da bi mignil s katerimkoli prstom. Bog se neprestano siri in s tem siri tudi svoje raznovrstne moci tako da zanjega nic ampak cisto nic ni nemogoce. Nam malim ljudekom pa je nemogoce razumeti Boga v popolnosti ker ce bi ga razumeli bi bili Bog mi in ne On.
Upam da sem ti odgovoril.
Quake or be Quaked

Thomas ::

Da parafraziram TESKAnovo vprašanje:

More Vemogočni narediti tako trdo skalo, da je ne more NIKOLI zdrobiti niti sam?

Je težava s temili neskončnimi močmi in vsem neskončnim kar huda. Jest se ne bi rad znašel v koži nekoga, ki mora (misli da mora) take reči zagovarjati.

Je pa res da hanuman, burekar in podobni - se hočejo igrat igro znanstvene ali filozofske debate.

Vendar niti pravil niso nikoli dojeli. Njihov občutek, da "enakopravno sodelujejo" v debati je samoprevara. Sodelujejo že - vendar niti enakopravno, niti ne obvladajo osnovnega bontona.

:)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Hm, zdej mi pa povej, kaj je lahko močnejš od vsemogočnega? Več kot vsemogočno? Kolkr jaz razumem to besedico - vsemogočno - je to nekaj, kar že ne more bit bolj mogočno, sej je že vsemogočno...torej če si že vsemogočen, ne moreš ratat še močnejš...pa še to.
Kaj za vraga stalno utrujate o nekem bogu??? Možno je tut, da obstaja življenje po smrti in ni treba uklučevat nekega boga in to notr...recmo reinkarnacija al pa kaj takega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

hanuman ::

Bog je vsemogocen. Mocnejsi od vsemogocnega je On sam. Kako bi temu rekel? Kot da bi presaltal v visjo prestavo samo s to razliko da ima avtomobil 5 prestav Bog pa jih ima neskoncno. Ravno ko ze mislis da si ga ujel ali videl kako mogocen je ali koliko in kasne moci ima lahko on emanira nove moci in s tem postane se vecji. Zakaj o Bogu pravis ? Zakaj pa ne te vprasam jaz?
Ce ze lahko o vsaki bedariji, kako se extremno hladi pivo in overclocka termometer za vrocino merit zakaj pa ne o Bogu. Saj vsi mi z vsem vred zivimo v njegovem kraljevstvo samo da je on tako velik da ga enostavno z temi malimi kikiriki mozgani ne moremo dojeti, vse dotlej dokler nam on sam tega ne dovoli in nas spusti na visjo raven razumevanja sebe , sveta okoli sebe, nasega polozaja v tem svetu in njega samega kot vrhovnega upravitelja kozmosa. Vse premnogokrat se zgodi da sami sebe nemoremo razumeti zakaj delujemo sami proti sebi ali proti drugim pa bi radi kar tako dojeli Boga. Ni nemogoce, dalec od tega, samo malo truda je pa potrebno. Mi smo kot kaksne mravlje , ki zivijo pod nasimi nogami. Mravljice male vsak dan hodijo delat nabirajo hrano in se vojskujejo in nasploh imajo svoje lastno druzbeno in druzabno zivljenje. Sanja sem jim ne kako jih mi opazujemo in da lahko v trenutku koncamo vse njihove plane in zivljenja z neo samo potezo. spljat...
Tako tudi mi sanja se nam ne (svaka cast izjemam) da je nad nami drugacna oblika zivljenja kot ga mi poznamu tu in da to kar mi zivimo ni vse v vsemu. Verjeti samo lastnim ocem. ¸Kaksna bedarija, saj nase oci so tako nepopolne in usesa in jezik in nos. Kdo lahko vidi v ameriko ima pregled nad celim svetom. Nihce!
Kako bi potem lahko videl Boga, ki je vecji kot vse nam znano in neznano. Absurd!!

Ok zdaj pa spet midva Thomas. Ocitno ti ne razumes da tu ni poanta o meni, kaksen sem jaz neumen ali nor ali fanatik ali kakorkoli me ze imenujes pac pa je bil naslov threada zakaj nismo zadovoljni z zivljenjem kakrsnega ze zivimo. Tako da jaz s svojimi komentarji poskusam nekako razvozlati to misterijo in vsak ima pravico do svojega mnenja glede tega. Bedarija pa je da se spravljamo na nekoga osebno ce nimamo nobenih argumentov o tistih receh o katerih je govora v diskusiji.
A ti to drugace vedno pocnes. Mislim da druge tlacis dol da bi sam vecji frajer ispadel, ce ze ne z svojim znanjem pa z ponizevanjem ljudi ki si zelijo tvoriti nekaj konstruktivnega. Ce je ta nacin zivljenja in prerivanja in komolcarjenja skozenj tvoj sistem kako uspeti v zivljenu ti lahko prijateljsko svetujem da si pogorel kot senik saj tak nacin zivljenja dolgorocno pelje samo v osamo in frustracijo ne pa v sreco in prosperiteto v odnosih z ostalimi.
Quake or be Quaked

Thomas ::

Ti misliš, da si pomembna figura. Da zastopaš relevantna menja. In ne nazadnje, da mam jest kakšen poseben odnos do tebe.

Pa nimam. "En tepec več". To je vse kar mislim o tebi. Nobenih čustev in še manj kakšnega frustriranja zarad tvojih naukov.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

Smejem se:)
Hanumanu naj ukradejo avto, kolo in oropajo hiso... sej se ne bo nic jezil, ker mu je bilo tako pac usojeno. Oz. Bog je tako hotel.

Posmrtno zivljenje? DA, OBSTAJA! Samo ravno obratno burekar.. obstaja na fizicnem nivoju, dusevno in mentalno ga pa ni. V svojem posmrtnem zivljenju bos odlicna hrana za crve, rastline in na koncu bos postal(oz. vsaj del tebe) kozmicni prah. Ni lepsega posmrtnega zivljenja... dolgo bo pa dokler bo trajalo vesolje. Skoda samo to, da ne bos dojemal ne prostora in ne casa. Zal.

ahac ::

Men je dolgcajt. Full bi blo dober če bi mel kej za delat. Zato tud delam stvari, od katerih v bistvu nimam nič. Razen tega, da sem potem bolj zadovoljen.
Glih včeri se je en frend v moji sobi skoz zjokal, ker nima nič za delat in ga nič ne zanima. Cele dneve samo leži in premišljuje o tem kako hudo mu je. Če bo šlo tko naprej se mu bo še zmešal. V vojski je že znoru, pa so ga domov poslal.
8-O
No, vseh teh hanumanovih spisov nisem prebral, ker je itak en freak. >:D Sam tole:

>hanuman

: Kako ga lahko v istem stavku in priznavas in zanikas."Boga - NJEGA ni , ON ne obstaja ON je izmisljitonia"
Kako lahko govoris o NJEM ce ga ni??

Kaj pa Duke Nukem, Peter Pan, Božiček, itd? Govorimo o njih, pa vemo, da jih v resnici ni.

Ej, jaz sem bog!
Zdaj pa ti dokaži, da nisem. 8-)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

hanuman ::

Tebi Thomas dovoli da ti prisolim eno cyber zausnico kot malemu nesramnemu mulcu, ki ne ve kaj govori zato bo pokasiral samo mali digitalni pljusk okoli oslovskih uses.

Ostalim zeljnim diskutiranja in argumentiranja pa naj gre sledece;
Seveda obstajajo in Duke in Bozicek in peter Pan. V knjigah , stripih, filmih, v fantazijah in najverjetneje tudi v resnici. Naj ti dam en primer. Recimo Jules Verne je v svojih knjigah pisal o podmornicah ko teh se ni bilo v resnici in o raznih drugih receh, ki se nam danes zdijo samoumnevne same po sebi. Televizija radio telefon racunalniki. Vse to se 100 let nazaj ni obstajalo, oziroma je obstajalo v domisljiji dolocenih ljudi, ki so kasneje vse te domisljijske tvorbe tudi materijalizirali s pomocjo grobe materije. Vsaka stver na svetu se najprej zacne subtilno oziroma v umu in se sele kasneje pretvori v opipljivo zadevo. Recimo da gradis hiso. Najprej si v glavi zamislis kako bo hisa izgledala sele nato vse skupaj zacahnes na papir in sele potem zgradis hiso. Ne mores najprej zgraditi hise in sele naknadno uzidavati obliko in funkcionalnost. Na podoben nacin obstajajo vsa zgoraj nastete osebe ce se ne pa zagotovo bodo ali pa obstajajo na drugih nivojih nam nedostopnih. Upam da razumes kaj govorim. Zato verjamem da obstaja tudi protokol ker si ga je zamislil Thomas oziroma osebe katere on sledi. Kaj vec kot to pa o tem nebi ker to so peklenski predeli.
Glede Boga je pa zgodba malo drugacna. Ni da si je nekdo izmed nas milijonov in milijonov "verskih fanatikov" enkrat v preteklosti izmislil Boga in z njim posiljeval nedolzne ateiste okoli sebe, ampak si je Bog izmislil nas in svet v katerem vsi mi zivimo, vkljucno z naravo in celotnim ekolosko razmnozevalnim sistemom.
Pravis da si ti Bog. Jaz vem da jaz nisem. Vem da obstaja in da je neprestano prisoten. Ce ti pravis da si Bog potem sta samo dve moznosti na izbiro. Ali si ti resnicno Bog in mi vsi s tem tvoji otroci, ali pa lazes. Na to vprasanje ti jaz zal ne morem dati odgovora ker jaz nisem Bog in nevem kdo se z menoj pogovarja na drugi strani. Ti sam ves ali si Bog ali ne. Lahko pa ti dam namig. Ce ljudje okoli tebe padajo v nezavest medtem ko v blazenosti iz ljubezni do tebe izgovarjajo tvoje sveto ime, pomeni da si ti Bog. Ce, pa se zjutraj zbujas z groznim zadahom iz ust, medtem ko si brises slino, ki ti je, medtem ko si spal polzela po licnicah, pa nazalost pomeni da si samo se eden iz zbirke zavedenih samoljubnezev, ki se radi sami oklicejo za Boga, kljub vsem nepopolnostim, ki jim kazijo zivljenje, telo in duso.
Quake or be Quaked

TESKAn ::

Ayej...dokaži mu, pa še ne bo verjel...Hanuman je pač primer verskega fanatika. Mene zanima, kako je lahko kdo tak čudn, da reče 'bom pač v tem življenju trpel, mi bo pol poplačano'. Bedasto.
Aja, še nekaj, en majhen absurd z tem bogom. Ok, pravte, da odpušča naše grehe, rajt? Da nam vsem odpusti, zanj smo vsi enaki, nas ma vse enako rad, blablablabla. Ok, zakaj torej rabi pekel? Kolkr razumem, je pekel kot za kaznovanje. Zdej zakaj rabi bog plac za kaznovat, tako rekoč zapor, če nam pa vsem odpusti? Zdej al je pekel pač zato, da grejo 'duše' vsake tok cajta dol, mal za spremembo, al pa ta bog le ni tko zlo prijazen, kot pravte, da je. In ti si zarad mene lahko izmišljotina boga, jst pa ne bom. In mogoče prvi verniki niso posiljevali ljudi okol sebe z idejami o bogu, so pa taki današnji. Beh.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Daedalus ::

Bog je iluzija tistih, ki kot osebnosti niso in nikoli ne bodo dovolj močni, da se sami spoprimejo z življenjem. Ko je kaj narobe, je najlažje reči, da te bog preizkuša. In pomirjen zaspiš, ker ti bo bog uredil, da bo vse ok. Če bi bil pametnejši, bi ti morda bilo jasno, da boga ni (kot božička tudi ne), da sam odgovarjaš za svoja dejanja, da ti napak ne odpusti bog, morda kvečjemu tisti, ki si ga z svojim dejanjem prizadel. Nebesa in pekel so pa itaq samo človekova izmišljotina, oz. izmišljotina Cerkve, da so skozi zgodovino nekako obvladovali ljudi, da ni bilo težav s podložniki.
hanuman, get a life. Pa brat začni še kaj drugega kot Biblijo. Lahko ti za začetek predlagam kakega pisatelja, npr. Sartra al pa Camusa.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hanuman ::

Thomas:
< Da parafraziram TESKAnovo vprašanje:
< More Vemogočni narediti tako trdo skalo, da je ne more NIKOLI zdrobiti niti sam?


Seveda lahko naredi skalo ki je ne more nikoli zdrobiti. Pa sploh ni potrebno da je "tako trda" ampak je lahko bolj mehka kot najfinejsi puh. V tem primeru bo Bog sam postal tako nemocen da niti take skale ne bo mogel nikoli zdrobiti in to "nikoli".
Ampak tu nastane en problem. Mar bo zdaj Bog postal svohnejsi od enega malega kamencka? Ja in ne. Ker je vsemogocen se bo podvojil in ta njegov dvojnik, ki se v nicemer ne razlikuje od njega, ker je ena in ista oseba, bo zdrobil tisti kamen za salo. Originalni Bog "tisti taprvi" pa tega ne bo mogel storiti nikoli in za vecno bo skala ostala mocnejsa od njega.
Ce si ze ti, ki bi rad postavil na preizkusnjo Boga tako pameten, kako pameten je sele On ki te je ustvaril in nesteto takih kot si ti sam.
Quake or be Quaked

Thomas ::

> Ker je vsemogocen se bo podvojil in ta njegov dvojnik, ki se v nicemer ne razlikuje od njega, ker je ena in ista oseba, bo zdrobil tisti kamen za salo

Kaj pa tako trdega, da ga VSI njegovi dvojniki skupaj ne morejo zdrobiti?


> kako pameten je sele On ki te je ustvaril in nesteto takih kot si ti sam

Bi vseeno rajš, da bi me naredil mnogo pametnejšega kot sem. Pa ne samo mene.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hanuman ::

Bo pac tako da ga vsi dvojniki ne bodo mogli, zato ga bo pa on sam.
Ce pa ze mislis tisti tisto ko je ze cisto na koncu, da se ne bova tako lovila bo pac tko naredu tak kamen da ga pa se on sam z vsemi dvojniki (po njih itak ne bo potrebe) ne bo mogu zlomit samo zaradi tebe da tebi izpolni to zeljo.
In kaj pol ce ne more zlomt enga kamna pac ne more kaj vse mi ne moremo.

ampak ne pozab na koncu koncev se se zmiri lahko premisli in vseeno zdrobi kamen
Quake or be Quaked

hanuman ::

>Ayej...dokaži mu, pa še ne bo verjel...Hanuman je pač primer verskega fanatika. Mene zanima, kako je lahko kdo tak >čudn, da reče 'bom pač v tem življenju trpel, mi bo pol poplačano'. Bedasto.

Ja, glih tolko bedasto kot ti ki gres v sluzbo in delas cel mesec zastonj potem pa sele dobis placo. Samo da je tisto malo bolj dolgorocno gledano. Ali pa hodis 4 leta v srednjo pa 4 leta fax in upas da bos direktor pol pa ostanes brez sluzbe. Ja a to je pa pametno. Al pa delas cel zivljenje k ps in si rihtas finance pa druzino pa kariero pol pa kr naenkrat umres. "Ups mater to si pa nisem mislil" pomislis ko si mrtev. Kaj a to ti pa ni bedasto??

>Aja, še nekaj, en majhen absurd z tem bogom. Ok, pravte, da odpušča naše grehe, rajt? Da nam vsem odpusti, zanj smo >vsi enaki, nas ma vse enako rad, blablablabla. Ok, zakaj torej rabi pekel? Kolkr razumem, je pekel kot za >kaznovanje. Zdej zakaj rabi bog plac za kaznovat, tako rekoč zapor, če nam pa vsem odpusti? Zdej al je pekel pač >zato, da grejo 'duše' vsake tok cajta dol, mal za spremembo, al pa ta bog le ni tko zlo prijazen, kot pravte, da >je. In ti si zarad mene lahko izmišljotina boga, jst pa ne bom. In mogoče prvi verniki niso posiljevali ljudi okol >sebe z idejami o bogu, so pa taki današnji. Beh.


Ce sem jaz verski fanatik potem si pa ti ateisticni fanatik, ker slepo svoje trdis in si ravno tako fanatik. Pravzaprav ce greva se globlje (samo pazi da se mi ne utopis!) je fanatik pravzaprav vsakdo, ki se nobenemu ne pusti prepricevati v nekaj drugacnega. Potem obstajajo tech fanatiki, pa fanatiki narave in zdravega zivljenja, pa fanatiki zura, pa fanatiki hipohonderji, pa sexualni fanatiki, pa delavci fanatiki, ups da ne pozabim sportne fanatike... in se milijone ostalih skupin fanaticnih privrzencev svojega izbora v zivljenju.
In kaj bi mi sedaj rad povedal! A da sem jaz bolnik ker sem verski fanatik? Ti si pa kao v najlepsem redu, ki imas spet svojo ateisticno obliko fanatizma "znanstveni in ateisticni fanatik" Ok ce si se tu greva dalje.
Ja pravmo da bog odpusca grehe. Vsem nam odpusti vse in vse nas ima enako rad in bla.. bla.. bla...
Bog ne rabi pekla. Pekel rabijo pokvarjene duse, da se v njem ocistijo in vzcvetijo v ljubezni do Boga. Potrebno je razumeti da Bog ima vse rad in ne zeli da gre kdorkoli v pekel. Zaradi svoje neizmerne in brezpogojne ljubezni neprestano opozarja ljudi kako nevarno je gresno zivljenje. Skozi razne religije, skozi razne svete spise, skozi svoje poslance in skozi pridigarje opozarja in svari ljudi pred nevarnostmi in pastmi tega zivljenja. Podobno kot zdajle: Jaz pravim tu v forumu fantje Bog obstaja in tko pa tko je to v zvezi z bogom in nami, fantje pa se delajo norca in raje verjamejo vsakomur drugemu na televiziji ali kjerkoli samo da ni treba verjeti v zaenkrat nevidnega Boga.
Primer: Imas otroka in mu kot ljubeci oce (ali mama - "sfinga") reces nevarno je stati blizu ognja, in mu nickolikokrat poskusas to dopovedati. Ampak otrok ne poslusa in se zelo opece.
Tako tudi mi, ki poznamo bozje zapovedi - (ljubece nasvete) Ne lazi, nekradi, ne presustvuj, ne ubij,...
vse to kljub nasvetom krsimo in pristanemo v zaporu, z zlomnjenimi rebri, peceni, zaklani, izdani, prevarani, obubozani, nesrecni in na koncu se recemo Bog tebe ni, ali pa ti si kriv ti si naredil noz s katerim so me zaklali, Ti si naredil ta pekel na zemlji Auswitz, Vukowar. To je pac pekel na zemlji. Ce pa se malo ozremo po zvezdah na nebu pa se tam nekje nahaja tudi "The pekel itself", ki je namenjen tistim kateri so tu na zemlji in drugod storili toliko gorja drugim zivim bitjem da enostavno tu ni takih facilities da bi se dovolj odkupili. Kaj pa je to kaj takega ce je pekel. Tako kot v drzavi obstaja zapor za tiste, ki krsijo javni red in mir tudi znotraj bozjega kraljevstva kjer so vsa ziva bitja drzavljani bozje drzave obstaja zapor ki se mu pac rece pekel. Ne glede na grozodejstva, ki jih lahko doloceni osebek povzroci (even beyond our conception) pa mu Bog vse oprosti ce doticni sam ugotovi da je ravnal napak in se skesa iz vsega srca. Bodisi sam v sebi, bodisi pred "zupnikom", prijateljem, mamo...Potem mu ni treba v pekel.Tu v Sloveniji pa ni skesanja. Ce nekoga ubijem ne morem se zagovarjati na sodicsu ej ful mi je bed sej nebom vec tega delu. Ne moram vseeno v zapor. Bog pa je se mnogo bolj usmiljen. Ce ti je zares zal za grehe potem te on osvobodi necesa kar si si po zakonih narave sam zakuhal. Ne da je Bog zal kot si hotel predociti ampak je se boljsi kot smo si mislili. On je mnogo boljsi Kralj svojega kraljevstva kot pa je dobrega skupaj v vseh predsednikih sveta. Pekel je za tiste, ki jim ni zal da so prizadeli druga ziva bitja okoli sebe in sami sebe posiljajo v pekel. Bog nobenega. Tako popolen je ta Bozji sistem da so dobri zavarovani pred slabimi. Kaj bi se bal pekla saj ce si clovek dobrega in postenega srca se ti ni nicesar bati dragi TeskaN.


Daedalus

registriran: 07.02.2001 Poslano: 09.09.2001 22:14:01 | odgovori | na začetek

>Bog je iluzija tistih, ki kot osebnosti niso in nikoli ne bodo dovolj močni, da se sami spoprimejo z življenjem. Ko >je kaj narobe, je najlažje reči, da te bog preizkuša. In pomirjen zaspiš, ker ti bo bog uredil, da bo vse ok. Če bi >bil pametnejši, bi ti morda bilo jasno, da boga ni (kot božička tudi ne), da sam odgovarjaš za svoja dejanja, da ti >napak ne odpusti bog, morda kvečjemu tisti, ki si ga z svojim dejanjem prizadel. Nebesa in pekel so pa itaq samo >človekova izmišljotina, oz. izmišljotina Cerkve, da so skozi zgodovino nekako obvladovali ljudi, da ni bilo težav s >podložniki.
>hanuman, get a life. Pa brat začni še kaj drugega kot Biblijo. Lahko ti za začetek predlagam kakega pisatelja, npr. >Sartra al pa Camusa.

I am what I do...



Ok Daedalus sedaj pa midva. Ti pravis da je Bog iluzija tistih, niso dovolj mocni da bi se spoprijeli z zivljenjem in...
Pa kaj ti mislis da jaz pocnem. Star sem 33 let. porocen in oce dveh otrok, polno zaposlen in se si utrgam cas za zabavo ali pa klepet tule na forumu, izlete, zure, itd... Zivim polno zivljenje kot ga le lahko. Neprestano se soocam z vsakodnevnimi izzivi zivljena, draginjo, vzdrzevanjem druzine in lastnine, delovnimi izzivi, in se za prosti cas se najde.. Vse te obveznosti, naloge in zabavo pa mi zaokroza Bog, ki je center mojega zivljenja. Tako kot je nekomu center sport, spet drugemu mamila, tretjemu dekle in cetrtemu quake je meni center Bog, in kako lahko reces da sem jaz slabic, ki se ne more kosati z izzivi zivljenja. Jaz tebe izzivam da se pomeriva v cemerkoli zelis, da ne mislis da sem kasen dusevni zgoljavac, ki pojma nima kaj je to zivljenje. Marsikaj sem dal skozi v zivljenju in po mnogih iskusnjah in opazovanjih prisel do spoznanja da obstaja Bog in da je najlepse zivljenje z Bogom zdaj in po smrti.
Pravis da so nebesa in pekel izmisljotina? Je mar pekel izmisljotina ljudem v Etiopiji, ki stradajo po vec dni in medtem ko sami umirajo gledajo kako njihovi dragi otroci vdihujejo zadnji dih. Je pekel izmisljotina tisocim in tisocim mrtvim v Balkanskih vojnah (pa tudi ostalih) ko so jih morilci lovoli po gozdovih rezali koscek po koscek medtem ko so urinirali po njih in pijani peli razne nacionalne pesmi. Ne dragi moj Pekel je izmisljotina samo zate, ko zavaljen v fotelj z roko v vrecki cipsa zdaj beres tele besede. Ko bos pekel iskusil sam bos precej drugace mislil.
Kar pa se tice Sartra ali pa Camusa. Nic ne vem, vem samo za Nitzheta.
Nekoc je bil en grafit

"Bog je mrtev"
podpis: Nitze


Naslednji dan je zraven stal nov grafit

"Nitze je mrtev"
podpis: Bog

Quake or be Quaked

Double_J ::

No zdej bom pa se jaz povedal mnenje.
Krščanstvo in temu podobne vere, so v popolnem nasprotju z naravo in svetom.
Ne ubijaj! Verjetno najneumnejsi izrek v zgodovini človeštva. Narava je narejena, kar kliče k temu, da ubjas in se s tem prehranis... Brez ubijanja sploh obstajat ne mores. Ze tvoja protitelesca ubijajo bacile itd... Pa ce hoces ali ne.
Aja to pa ni greh ane? Aja a niso vsa ziva bitja enako dragocena in jih je treba spoštovati? Ja dragocena so le v tem smislu, da mi omogocijo obstanek. Njihov namen je da umrejo, saj so šibkejša in s tem dajo možnost bolsemu da se razvije.
Torej ena osnovnih stvari je ubijanje.
No nekako podobno velja za ljudi. Pac mores tudi ljudi ubijat, ce si v to prisiljen!
Ena glavnih stvari je, da evolucija naredi neko raso cimbolj sposbno za ubijanje itd. da tako prezivi in se izpopolnjuje. Tako smo tudi nastali.
Kot drugo take vere poenotijo ljudi. Vsi so si dokaj podobni, verjamejo isto itd...
Torej preprecujejo zdravo mislenje, ga v kali zatrejo. Eh ni čudn, da sej cerkev ravno to hoce... Bol bi se mogli nasi predniki upreti proti pokristjevanju. Nekako tako kot vikingi, ki jim kristjani niso prisli do zivega. No primer uredu ver, so naprimer skandinavske, poganske, keltske! Te res opisejo svet kot je. Res da mal bluzijo, ampak jedro je zdravo!
Jasno je, da mora biti clovek nesiguren vase ne dovolj mocen...da sprejme tako(krščansko) vero. Tisti, ki je dovolj sigurn vase odkrije odgovore sam, ali se s kom pogovori!
Glede ponižnosti pa... je lahko sicer vredu, vsekakor pa ne taka kot jo predstavlja vera. To velja ce se sam zato odlocis, ker mislis, da je tako prav. Jasno je, da si kreten ce se gres v tem materialno nastrojenem svetu hvalit z enimi stvari, ki jih imas...bedarija.
Pa tudi ce je slucajno vse skupaj res(en bog, ki želi, da bi se usi lepo meli, vendar mu nekako ne uspe tega doseci, saj je tale svet vecinoma trpljenje), se nikoli nebi kesal za to kar sem storil. S tem bi avtomatično uničil vse kar sem mislil in za kar sem živel. Uničil bi sebe milo rečeno! Če bi kaj narobe naredil, bi to uredil s sabo, ne pa nekim bogom!
No mislim, da bos temule postu tezko ugovarjal saj je cista resnica. Čimprej se sprijaznis s tem bolje je.
With fire and sword we fight all weakness and christianity!
--True unholy black metal-->:D

hanuman ::

Prav imaš res bom temule postu bolj tesko ugovarjal, pa ne zato ker ne bi imel podlage za ugovor pac pa iz bolj fizicne plati. Ura je namrec 2.00.

Ne ubijaj! je misljeno kot zakon ljudem in ne ostalim zivim bitjem, ki se lahko ubijajo, in tudi tam imajo dolocene bremze, recimo miš se ne spravi na leva saj ve kdo je on. Macka ne na psa in podobno. Ja vem ja da bo zdaj kdo se nasel in bo pa zvlekel z podstresja tam eno macko, ki je pa pse trgala po sosescini samo to je izjema , ki samo potrjuje pravilo. Kakorkoli ze Te zakoni so namenjeni ljudem in samo ljudem. Ljudem ni dovoljeno ubijati. Sicer je pa cel ta svet tako narejen da se eno zivo bitje prehranjuje z drugim. In mi, ki naj bi bili ljudje nam je namenjena visja raven zavesti. Konec koncev smo mi tisti , ki krojimo usodo sveta. Ali bodo reke onesnazene ali ne , ali bomo jutri dihali cist zrak ali ne, ali bo jutri atomska vojna ali ne.
Se pravi da ce lahko odlocamo in uplivamo v takih negativnih receh (neodvisno od tega kaj se dogaja v zivalskem svetu, kjer se ubijajo med seboj zivali,) pomeni da lahko s svojim delovanjem vplivamo tudi pozitivno. Ce clovek ne bi ubijal ljudi in zivali ampak skrbel za zivali naravo in ostale ljudi bi tudi svet bil lepsi, boljsi, bolj plodoviten, bolj bogat. Nasprotno od sedaj ko je vse manj in manj vrst zivali, gozdov, ozona, zdravega razuma in podobno. Se pravi da imamo to moc da delno vplivamo na svet okoli nas. Nimamo absolutne moci, ampak imamo pa malo delno moc. Tako kot v soli ce zamudis pouk . Imas moc da najdes neko kvazi opravicilo, od ucitelja pa je odvisno ali mu bo nasedel ali ne.
Tako je tudi v naravi imamo svodno voljo da se odlocimo kako bomo delovali. Bomo hodili v svojem zivljenju po krvavi poti ali po poti cvetov.

Pravis da je krscanstvo v nasprotju z naravo. Kaj pa bi po tvoje prava vera morala uciti da bi bila usklajena z naravo in obcutki ljudi. Taka religija obstaja imenuje pa se satanizem. Se pravi usklajena vera bi morala uciti
1.ce te gdo uzali takoj ga ubij da bos cimhitreje zacutil zadoscenje.
2. ubijaj! ne bodi crna ovca. vsi ubijajo ubijaj tudi ti

Samo potem pricakuj da bos tudi ti ubit.
Kolikor je meni znano je izradno nasilne populacije v naravi najmanj. Se pravi zveri in podobnih morskih psov in nevem se kaj orlov in tega... Najmanj!
Je pa full miroljubnih zivali ki se brigajo zase mal pojejo tistega listja in oresckov trave in podobno. Zakaj bi se mi potem zgledovali po tisti manjsini? Zakaj? Ajde ne recem da se odlocis in ubijas . Pac zakon mocnejsega a ne? ampak smrt je najmocnejsa in njej ne bomo mogli ubezati pa ce smo se tako sposobna zverina. Zatorej se po zveri za cloveka ne izplaca in bolje da ubere pot, ki mu je sama po sebi dana ob rojstvu v tem svetu. Pomisli malo kaj imas rad, kdaj se dobro pocutis. Imas rad da te imajo radi? da si zadovoljen?, da te nihce ne krega , te ne tepe, te ne omalovazuje, s teboj spostljivo ravna? Vem da si na vse odgovoril z velikim DA. Zakaj ? zato ker je to v tvoji naravi. Ti nisi zver, ki je pripravljena umreti za koscek mesa, Ti si clovek z custvi ljubezni, zelis biti ljubljen in enakopraven med enakopravnimi. Vidis to pa je mozno samo takrat ko obstajajo neka pravila igre.
Ce v prometu ne bi bilo prometnih predpisov in bi svak vozil kakor mu pase potem bi se redkogdo ziv vracal domov z potovanj.
Podobno je danes v svetu. Vecini se fucka za karkoli, in si mislijo ce so predsedniki take barabe pa so predsedniki zakaj bi se pa potem jaz sekiral in se neki drzal enih pravil. Vsi kradejo lazejo, mutijo na vse mozne nacine, a jaz naj bom pa posten. Pa saj nisem neumen. Posledica takega razmisljanja pri vecini ljudi je to da je danes svet taksen kakrsen je se pravi.: Nezadovoljstvo na vse strani, goljufije, prevare, lazi, nezaupanje, norost, iluzija, intoxikacija, polucija,potresi, poplave, nesrece, vojne,sovraztvo, nasilje.


>Aja a niso vsa ziva bitja enako dragocena in jih je treba spoštovati? Ja dragocena >so le v tem smislu, da mi omogocijo obstanek. Njihov namen je da umrejo, saj so >šibkejša in s tem dajo možnost bolsemu da se razvije.

Eno je ubijanje zaradi prehranjevanja cisto nekaj drugega pa je ubijanje iz principa.
Edino clovek ima sposobnost najti pot ven iz tega zamotanega labirinta. Vsa ziva bitja pocasi evolvirajo iz telesa v telo vse dokler ne dosezejo stopnje cloveka. Sele takrat jim lahko uspe da se resijo kroga rojstev in smrti. Ce jim takrat to ne uspe se bodisi ponovno rodijo kot clovek ali pa ponovno kot kaksno drugo zivo bitje , v skladu z naravo svojega delovanja in hotenj.
Pravis da se mocnejsi razvije. Ja kam se pa razvija? saj tisti tenutek ko se rodi ze zacenja umirati.

Ce si prisiljen ubijati ljudi iz samoobrambe je to nekaj povsem normalnega in nobeden ti ne bo zameril. Ce pa si ti napadalec potem pa je to povsem druga pesem...ze v tem zivljenju te caka sodisce pa vsi te majo za morilca itd itd.
Pravis da bi se mogli upret pokristjanjevanju? nevem mogoce res. Morali pa bi slediti Jezusu, ki nam je dal same lepe nauke. Ves ni vse zlato kar se sveti, in ni vsaka cerkev ali religija ali nauk zanic

Jaz bi stokrat prej rekel da so bojazjivci tisti ki vere in Boga ne sprejmejo kot pa tisti , ki ga, ker se ne upajo nikomur podrediti in potem na ves glas kokodakajo proti bogu veri in vernim ljudem samo da se nebi videlo njihove slabosti.
Ljudje bi morali razumeti eno stvar. Ali si za Boga ali pa proti njemu in z "Hudičem". Ni tretje poti. NI TRETJE POTI. Edino da ce si pri "Hudicu" da se ti sploh ne zdi da si tam ker tako lepo vse zapakira in neprestano darove nosi in vse ti dovoljuje samo da ti duso ukrade.

Vidim da si na koncu nekaj citiral ene metalce. A ti ni jasno sporocilo ki ga oznanjajo.
Kam si zapadel? In zdaj na koncu bo ispadlo da je krscanstvo in Bog full sranje. Tisti ki pa ne sprejemajo dobre nasvete z strani Boga in filozofirajo vsak malo po svoje ali pa celo izjavljajo Bogokletne izjave in kako bi Jezusa spet na kriz in take, oni so pa dobrotniki najvecji na svetu ki namvsem samo sreco zelijo.

Pa mater kaksen je to svet

Se nekaj bi dodal. Vsi nekaj pricakujejo da bi ta svet moral biti lep in nevem kuga se. Ne. Ze ta svet je zapor in mi vsi smo zaporniki. Ce je gdo tak frajer pa naj gre ven in ide z planeta ali pa naj uide starosti,l smrti...
Z vero v Boga clovek ne pridobi pogodnosti tu na tem svetu (mogoce tudi nevem) ampak poanta je v tem da se gre nazaj k njemu v njegovo prebivalisce ne pa da ostane tu. Tu ostanejo samo zaporniki, ki mislijo da so svobodni. Smisel vere ni v tem da dobis nekaj materijalnega ampak da zbudis svojo duhovno identiteto, in gres nazaj kakor spadas v duhovni svet k Bogu kjer je vse popolno, celo tako popolno da imajo celo zapor.

Ups pa se skoraj bi pozabil. Nevem nekdo prej je rekel da vcasih niso posiljevali z vero folka da danes pa ga in je verjetno malo letelo tudi name. Ves kaj ti povem. Mene vsakodnevno posiljujejo z reklamami izdelkov ki jih sploh ne rabim z ateisticno filozofijo, novimi davki, draginjo in z vsem ostalim kar spada sem zraven. A tebe pa sam z bogom posiljujejo?
U mater je teb luštn!!!
Quake or be Quaked

TESKAn ::

Hehe, Hanuman, ti neki jodlaš, kok mormo bit prijazni drug do drugega in to, hkrati pa pozabljaš, da so prav religije pobile (in še pobijajo) največ ljudi na svetu. Sploh je prvak v tem krščanstvo s svojimi križarskimi in drugačnimi verskimi vojnami, inkvizicijo, ...Praviš, kok le vera uči, da si ponižen, prijazen, blablabla...hkrati pa je vera bila in je povod neštetim konfliktom. poglej recimo samo Irsko in njihov konflikt med katoliki in protestanti.
In veš kaj, raje sem ateistični fanatik, kot pa da bi sledil nečemu, kar je v preteklosti povzročilo toliko gorja, tudi na naši zemlji. In kot je že rekel Double_J - te množične religije so za ljudi, ki ne znajo opravit s svojimi problemi in zato rabijo nekoga, na katerega lahko zvalijo krivdo, ko jim kaj gre narobe.
Še glede tvoje izjave 'če si napadalec te pa že tle čaka sodišče'...hm, potemtakem bi pa mogli cerkev obsodit na nekajkratno dosmrtno ječo zaradi njenih zločinov. In očitno ne veš kaj dosti zgodovine, ker čene bi vedel, da so sodili zmeraj poražencu, ne glede na to, al je napadel al bil napaden. Preprosto, zmagovalec sodi poražencu.
Jah, zanimivo to, ne? Praviš, da smo mi šibki in da zato tolk rovarimo prot cerkvi, kr nočemo šibkosti pokazat. Hehe, mal obrnimo to: verniki ste šibke osebe, zato tolk nasprotujete vsakemu, ki je proti vam, da pač ne bi pokazali svoje šibkosti.
Čist za konc pa še tvoja izjava, da ni tretje poti. Tko pravš ti, ki si omejen s svojim prepričanjem, da je edino tako, kot pravi cerkev, da je in nič drugače. Jaz pa pravim, da je še veliiiko drugih poti. Samo ti jih ne najdeš, ker gledaš skozi plašnice, ki so ti bile privzgojene. In dokler ne boš dopustil možnosti, da morda pa cerkev le nima prav, ne boš videl druge poti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TESKAn ::

Aja še nekaj, kar sem opazil, ko sem še enkrat prebral tvoj post, namreč besedice
vojna, sovraztvo in nasilje
. Ti z njimi opisuješ stanje v svetu. No če še ne veš, za vojno je v veliko primerih kriva vera - razne verske vojne, ki jih je zgodovina polna. Tudi sovražtvo je velikokrat posledica religije - že prej omenjena Irska, zraven pa še države na vzhodu, pa še kaj bi se našlo. Nasilje - hja, kolikor ga je bilo storjenega zaradi vere...zraven bi pa lahko dodal šekako zgodovinsko stvar, recimo suženjstvo. Če še ne veš, je prav cerkev opravičevala suženjstvo, ker da so pač črnci nižja rasa in so zato namenjeni služenju 'višje' rase. Kar nas avtomatično pripelje do rasizma in drugih oblik diskriminacije, kjer je imela vera tudi veliko opravka. In praviš tudi, kako te posiljuje sodobna družba z ateizmom. Heh, dosti časa ste nas vi posiljevali, zdej boste pa še mal vi.

Veš, z vero kot tako ne bi bilo veliko narobe. Hej, kaj veš, mogoče bi bil celo jaz pristaš kake take religije - če le ne bi bila zgodovina polna dogodkov, kjer je imela glavno besedo religija in so bili v večini primerov nekaj slabega za človeštvo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gkovac ::

kaj nej rečem... k sem vidu da sem dobil 80 odgovorov na moj post skor verjet nisem mogu... hehe... pol sem pa pogruntal, da se je moja tema spreobrnila v eno versko diskusijo, ki ji sploh ne sledim več...

mam pa ene par komentarjev... kar je napisu hanuman v svojih prvih postih ma nek smisel... kar pa govori o bogu in podobnem pa je vsaj za mene bedarija (nič osebnega hanuman) ... kratko in malo ne verjamem v boga...

"Če bi bog obstajal, nebi pustil, da se na svetu dogajajo take svinjarije kot se!" in me lahko citirate. Kdor mi bo pa utrujal, da je to trpljenje ki nas bo potem povzdignilo v večno življenje nej se pa mal zresni.

Bog je krasna pogruntavščina nekoga, k je ugotovil, da se da z neumnostjo ljudi krasno živet (kar poglejte RKC in vse vam bo jasno)...

res je kar pravijo ostali v teh postih... za ogromno vojn in pobijanj je bila in š vedno je kriva vera... pa da nehamo obtoževat RKC za križarske pohode pa nej omenim samo Izrael in Palestince... če vam pa to ni dost pa še Talibane v Afganistanu... bral sem ogromno o njih in se sprašujem... zakaj ne stori nihče nič, da bi rešil uboge prebivalce Afganistana pred Talibani??? ste vidli kaj delajo tam z ljudmi? kaj delajo tam z ženskami ?? sramota... kej taga nikol nebi smel pustit... in tut naš preljubi bog tega nebi pustil... sevede če bi obstajal.

mislim, da je brez pomena, da se kregamo a bog je al ga ni... ma pač vsak svoje mnenje. Po moje ga ni, vi pa rečte kar hočte.

Sfinga... v prvih postih si lepo povedala in bi rad da še kaj napišeš in da se sevede na pustiš sprovocirat.

Hanuman.... prvi posti so bli res super, ko a si začel razpravljati o bogu si pa zaj"#$% :D

Thomas in TESKAn pa pač upravičujeta svoj sloves dobrih govorcev...

ampak... še vedno nisem dobil odgovorov k jih sprašujem v prvem postu... a res vsi lahko rečete da ste zadovoljni s tem kar delate in s tem kako živite? ste našli smisel? vas ne matra da bi poslali vse v 3 PM in šli na Novo Zelandijo past ovce?

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

poweroff ::

Ha, ha. Prepirate se o bedastih stvareh. Tista zadeva z vsemogočnostjo Boga je blesava, zato ker Boga napačno dojemate - tudi hanuman.

O obstoju Boga se ne da debatirati ker je to stvar verjetja. Zato se mi zdi nesmiselno in bedasto:
a) prepričevati nekoga ki v Boga verjame da Boga ni;
b) prpeičevati da Bog je.
Dejansko si mora na to vprašanje vsak sam odgovoriti.

Res je pa to, da je religija posledica človeške družbe. Nek filozof je rekel da če boga ne bi bilo, bi si ga morali izmisliti. S tem je hotel povedati da so ljudje v preteklosti marsikaj pripisovali višjim silam - Bogu - ta jim je ponujal logično razlago za razne pojave (strelo, poplave,...). Potem je iz tega nastala religija.
Neumno pa je danes, ko si veliko teh pojavov znamo razložiti z znanostjo, religijo graditi na tistih primitivnih predpostavkah. Moje osebno mnenje je da bi morala biti religija danes združena z moralo. Poglejte recimo zakone ne ubijaj, ne kradi,... Ti zakoni so dobri, saj pomagajo držati človeško družbo skupaj. Da individuum ne prevlada nad družbo oziroma ostalimi ljudmi.
Bistveno je torej to da se držimo nekih osnovnih moralnih in etičnih principov, ne pa da bluzimo o sreči in podobnih zadevah. Jaz imam v življenju mnogo problemov, pa sem vseeno na splošno kar srečen. Lahko bi me namreč ne bilo. Lahko bi... pa ni. Sem, delam to kar pač delam in lahko se s tem sprijaznim, ali pa jadikujem in padam v depresije. To je bistvo religije - da se naučiš biti zadovljnen s tem kar imamš. Ne da si ne smeš želeti več, pač pa da ne padaš v izbruhe depre ali besa če tistega ne dosežeš.

SULC - glede Talibanov pa tole - žal nimajo nafte, niti se ne nahajajo na strateškem Balkanu. Zato jih NATO nima interesa braniti pred verskimi fanatiki. Toliko o NATU kot kao vojaško humanitarni organizaciji...

TESKAn ::

:).
Smisel našel...hm, nekako sem si ga dobil. Me pa res včasih prime, da bi šel 'na NZ ovce past', ampak mislim, da bi zdej malo težko zdržal tam. Ko enkrat okusiš moderni način življenja (kup tehnike&stuff, ki je za življenje ne rabimo), si težko predstavljaš, da bi naprej živel brez. Torej, da povzamem: po moje se vsakemu zdi, da bi bilo lepo nekje v miru past ovce pa pridelat tolk, da bi preživeu pa se fajn met...ampak po moje vsakega to mine, ko spozna, da brez vsega, kar ga sedaj obdaja, bi bol težko živel. Pa čeprav bi ta 'težko' bil le privzgojen.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gkovac ::

Ja Matthai se čist strinjam s tabo... brezveze je nekoga prepričevat o obstoju boga oz. neke višje sile... to je pač stvar posameznika in najboljš je da tko tut ostane.

Kar se pa tiče Talibanov se pa bojim da imaš prav... na žalost imajo prebivalci Afganistana to smolo da ni nafte in da ni strateškega pložaja (koga pa briga ena država bogu za hrbtom)... upam samo, da se bodo prebivalci sami kamlu zamislili in vzeli stvari v svoje roke.

Afganistan je samo še en primer kaj lahko naredi vera iz ljudi in države... hvala bogu da sem Slovenc in ateist :D:D

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Double_J ::

No, jasno je da ne mislim ubijanja iz nekih užitkov pri temu. Tega v naravi sploh nisem opazil. Pac pa se neprestano bije boj za prezivetje...in mocnejsi se lahko razvije.
Kaj to pomeni, da se razvije.. ocitno zaradi hrane lahko zraste, se plodi in ker je bil uspesen se njegovi geni prenesejo na nasledno generacijo. Če to živali uspe je to nedvoumno navecji uspeh, ki ga lahko ima na tem svetu.
Seveda, da mis ne napade leva. To ji govori notranji čut( zdrava presoja). Mis namrec hoce preziveti. No ko bo lev obnemogel in bo umiral, bo prisel trop misi, podgan in pocasi ga bodo obgrizle do smrti.
Strahovito, vendar s tem se je treba sprijaznit.
Tudi veliko organizmov je plodove in travico. Pa ne brez razloga kje pa...
One so umesni clen v prehranjevalni verigi. Torej na racun njih lahko zivijo mesojedci, saj sami nebi mogli jesti rastlin. In ko oni umrejo se naredi humus itd. Vse deluje izvrstno.
Z ljudmi je dokaj podobno. Vsak bi moral ubijat, samo mu ni treba, ker ti na krožnik prnesejo hrano. Če ti nebi dal hrane bi pač uzel sekiro in enemu lepemu zajčku(ves priden pa krotek bi bil) odsekal glavo.
Jasno je, da ljudi naj nebi ubijal. Tudi iste zivalske vrste se redkokdaj napadajo druga drugo. Torej izrek ne ubijaj svoje rase bi drzal, nikakor pa ne izrek, Ne ubijaj!
Hm tole o samoobrambi tud ni ravno tako, da se gres branit. Ne, nastavi se drugo lice sovrazniku, te uci presvetla vera. Tega nisem se nikjer v naravi videl. In prosim clovek je narava. Oboje je povezano med seboj. Clovek je podmnozica narave in se obnasa v skladu z njo.
Clovek nima kaj skrbeti za zivali. Tiste, ki se niso sposobne prilagoditi novim pogojem se zaslužijo le propad. Ampak zakaj zivali tako zelo izumirajo? Zaradi nase civilizacije, nesnage. Ko so tukaj ziveli lepo Slovani ni blo nicesar od tega. To je bil res lep svet.
In v nobenega kristusa niso verjeli.
Zakaj pa je prislo do takih reklam glupih...Ce bi imeli tukaj neko tradicijo jih nebi bilo. Nazalost je krščanstvo uničilo use kar nas je povezovalo kot narod. In pac krščanstvo je povsod..in vse skupaj postaja eno te isto. Velik vpliv na svet, kakršen je danes, ima vera.
No glede prave vere. Prava vera se glasi. Delaj, kar mislis, da je prav. Tudi ce bos naredil, kaj slabega je to vec vredno, kot ce bos le ubogal nekaj kar so ti vbili v glavo.
Nikakor nebi ubijal ce me kdo le uzali. Za kaj hujsega pač... Nikoli nebi ubijal, ker ubijajo drugi. Glede ovc, krščanstvo je glavni krivec da nastajajo ovce, ki sledijo temu, kar se jim zapove. Tudi jaz bom ubit, tudi prav ne bom se bal tega in vedel bom, da nisem bil ubit brez razloga, temvec za nek cilj. Temu se rece pogum, da se ne bojis smrti, ne pa da vrjames v boga. O ljubezni pa custvih nevem dovolj(zelo neraziskana tema). Ta čustva so po moje posledica bolj razvitega zivcnega sistema(mozgani).
Seveda je najbolj verjetna razlaga znanosti, torej veliki pok(ki ga ni povzročil bog, temveč se mora zgoditi materija, saj je časa neskončno veliko). Nase vesolje je urejeno, zato ker je le eno izmed miljard. Ostala miljarda vesolij je pač popolnoma neurejenih, da bi se v njih razvilo zivljenje. Sonce nas pac ne scvre, v ostalih miljardah vesolij nas bi scvrlo. In tukaj smo se pac pojavili, ker se je ustvarilo random vesolje. Torej nakjucno je urejeno(ce je vesolij tako ogromno veliko, je veliko moznost, da je vsaj eno urejeno, in jasno je da se mi pojavimo ravno v tistem, ki je urejeno saj se drugje nebi mogli.)
Pocasi se tvori materija. Naslednja stopnja so pac organizmi, ki pac zaradi sestave ne morejo zivetivecno.Torej morajo imeti potomce. In pac jasno je da na tej stopnji pride do borbe za obstanek... In zmagovalec te borbe je clovek. In ljudje so razlicni eni si pac zamisljijo, da je to bog naredil, in se s tem zadovoljijo. Sej je najbrz res lepo, ko mislis, da ti vedno nekdo vsemogocen stoji ob strani...
Ampak tezko se s tako razlago imas za pametnega...ce jasno vsepovsod vidis nasprotja temu.
No glede black metala. Je sigurno ena najbol dodelanih glasbenih zvrsti(res dober melodic black metal)Primerljiv je le s klasiko.
Ideje ma nekatere dokaj uredu, nekatere so malo pretirane, who cares?
--The call of the black forest--

ahac ::

> hanuman
Ne, z bogom (bogovi) je isto, kot z Božičkom. Čista domišlija brez dokazov.
Jaz ti ne morem dokazati, da ne obstaja(jo) tako kot ti ne moreš dokazati, da jaz nisem bog. Vsakič ko je potrebno si pač izmisliš nekaj novega.

Tudi če jaz sem bog ni nujno, da ste vsi moji otroci kot praviš ti. Mogoče jaz samo hočem, da to misliš. Kaj pa če imam tudi jaz zadah, ker mene pač ne moti? Vsaka nepopolnost, ki jo imam je nepopolnost samo navzven. Ravno zato, da ti ne moreš dokazati, da sem bog.

> TESKAn
: mogoče prvi verniki niso posiljevali ljudi okol sebe z
Verjetno res ne. Drugim so želeli razložiti kar so verjeli. Vendar ne na silo.

> Deadalus
Točno to.

> hanuman
: Al pa delas cel zivljenje k ps in si rihtas finance pa druzino pa kariero pol pa kr naenkrat umres. Kaj a to ti pa ni bedasto??
Nekaj moraš delat. Če ne se ti zmeša. Vidim kaj se dogaja z nekim mojim frendom. In tudi s tabo.
: je fanatik pravzaprav vsakdo, ki se nobenemu ne pusti prepricevati v nekaj drugacnega.
Fanatik svoje prepričanje dokazuje brez dokazov.
: pa fanatiki zura, pa fanatiki hipohonderji, pa sexualni fanatiki, pa delavci fanatiki, ups da ne pozabim sportne fanatike
Oni drugih ne posiljujejo z svojim prepričanjem. Če ti nočeš žurat pač ne.
:Potrebno je razumeti da Bog ima vse rad in ne zeli da gre kdorkoli v pekel
Zakaj jih pa preprosto ne popravi, če jih je že slabo naredil?
:Imas otroka in mu kot ljubeci oce (ali mama - "sfinga") reces nevarno je stati blizu ognja, in mu nickolikokrat poskusas to dopovedati. Ampak otrok ne poslusa in se zelo opece.
Ampak bog, ki naj bi bil vsemogočen bi mu lahko dopovedal. Zakaj mu ne? Zakaj ga raje pošlje v ogenj?

:Bog je mrtev"
podpis: Nitze
Naslednji dan je zraven stal nov grafit
"Nitze je mrtev"
podpis: Bog

...ki ga je napisal nek verski fanatik.

:In zdaj na koncu bo ispadlo da je krscanstvo in Bog full sranje.
V zgodovini se je velikokrat pokazalo, da je sranje.

> TESKAn
: Heh, dosti časa ste nas vi posiljevali, zdej boste pa še mal vi.
hanuman je bil že orek posiljen. In zdaj misli, da lahko tudi sam dela isto.

>Sulc
: vas ne matra da bi poslali vse v 3 PM in šli na Novo Zelandijo past ovce?
Mogoče samo za kakšen mesec. Treba je preizkusit in šele potem veš kaj je bolje.
Jaz sem zadovoljen, čeprav bi se dalo še veliko izboljšat. Ampak je čist kul.

> Matthai
: Dejansko si mora na to vprašanje vsak sam odgovoriti
Večina vernikov si ne odgovori sama, ampak so tako naučeni (verouk)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

hatch ::

malo statistike:
- velika vecina vernikov ima verne starse (malokdo je prisel do te odlocitve sam.. ce je, je verjetno dusevno sibka oseba)
- V sloveniji je manj kot 2% vernih z visoko+ izobrazbo (se to so vecinoma teologi)
- vecina vernikov nima izobrazbe (v evropi.. americani so itak glupi)
- se Papez Janez Pavel II je rekel, da Bog ni tisto kar so vcasih mislili da je.. jasno je izjavil da je Bog del vsakogar in ne neko visje bitje.

Delamo danes za boljsi jutri. Enostavno. Ce to kumu ni jasno, se lahko na mestu ubije... oz. bo itak umrl zaradi dehidracije. (tudi pitje vode namrec zahteva vlozitev dolocene kolicine truda in dela)
Heck.. tudi dihanje je delo.. skoda samo da se ne da ubit s prenehanjem dihanja.

Thomas ::

Matthai


Zato se mi zdi nesmiselno in bedasto:

a) prepričevati nekoga ki v Boga verjame da Boga ni;

b) prpeičevati da Bog je.




Meni se pa zdi nesmiselno in bedasto:

a) prepričevati nekoga, da je o obstoju Boga pametno debatirati;

b) prepričevati nekoga, da je o obstoju Boga nesmiselno debatirati;


Tko, da (si) tkole omejujemo območje diskutiranja - ne gre.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hanuman ::

>Hehe, Hanuman, ti neki jodlaš, kok mormo bit prijazni >drug do drugega in to, hkrati pa pozabljaš, da so prav >religije pobile (in še pobijajo) največ ljudi na svetu. Sploh >je prvak v tem krščanstvo s svojimi križarskimi in >drugačnimi verskimi vojnami, inkvizicijo, ...Praviš, kok le >vera uči, da si ponižen, prijazen, blablabla...hkrati pa je >vera bila in je povod neštetim konfliktom. poglej recimo >samo Irsko in njihov konflikt med katoliki in protestanti.

Mislim da mnogim izmed vas ni jasno kaj sem povedal
Folk dejte razumet eno stvar. Ni religija ubijala, ni vera ubijala, se najmanj pa je ubijal Bog. Ubijali so ljudje, z sovraztvom v srcu ceprav je zapoved (ljubi bliznjega kakor ljubis samega sebe). Oni so tisti, ki so ubijali.
Kako lahko ubija religija ce pa je zapoved ne ubij!
. Nikjer ampak nikjer niti na enem samem mestu nisem omenil besede cerkva (zdajle prvic). Zakaj? Zato ker tudi sam vem da so ubijali v imenu vere in pokrsitjanjevali z ognjem in mecem. Ampak sprasujem vas kdo. Kdo je to bil? Mar je to bila Religija? Vera? Se je vera oblekla v bojno opravo in sla klat ljudi zato ker jo ne sprejmejo???? Je Bog kdaj rekel ubijaj??? Je to v zapovedi vere, da ubijaj???. Odgovor je enostavni NE.
Danes se na bliznjem vzhodu bojujejo palestinci in izraelci. Na irskem protestanti in katoliki. Na balkanu muslimani , katoliki, pravoslavci. Nihce ampak prav nihce med njimi ni pravi vernik. Pravi vernik bo sledil zapovedi Boga in ne nekega pokvarjenega politika, ki podpihuje v ljudeh nacionalno in medversko nestrpnost. Kadar pride do takih vojn, dejensko obstajajo ljudje, ki gredo in ubijajo, in so prepricani da super delajo in da so sami pravi verniki. Bog pa pravi drugace. On pravi ne ubij. V vseh verstvih sveta je isto. Ne ubij ne lazi.....
Pomnite te besede. Ne ubija religija ampak cisto navadni ljudje iz mesa in krvi, oni so tisti ki se odlocijo da gredo morit, kljub temu da jim vera drugace narekuje. Bes in pohlep jih tako zaslepita da ceprav so do vceraj se mogoce bili na strani Boga danes, s tem ko so krenili po poti prelivanja krvi niso vec.
Ce vse skupaj poenostavim. Ce vidite nekje nekega kristjana, ali katerega koli vernika pac kako ubija ali pa dela neko sranje, morate razmisljati lej kaksen je ta clovek pa pravi da je ta in ta vernik. Ne pa da razmisljate: Lej ga tega vernika kaj pocenja. Sam cimdlje stran moram od teh ver in Boga. Bog njega samo dobro uci on pa je tisti, ki mu ne sledi in s tem moti tudi nas kot opazovalce, kar spet pomeni da po naravi si zelimo slediti bozjim zakonom.
A kdo to razume??? Ker je jasno kot 1 + 1.
V zvezi stem bi se nekaj dodal, Bozji zakoni so tisti, ki se kolikor toliko drzijo ljudi nazaj da se nebi vsi med seboj poklali
Mnogi med vami se sprasujejo: "Zakaj Bog dopusca vojne, in nasilje?"
Zaradi tega ker nam je dal svobodno voljo, ni lahko delamo kar hocemo. Lahko smo dobri ali slabi v vsakem trenutku v svaki dani situaciji imamo na izbiro po kateri poti bomo hodili. Ali bomo poslusali glas ki nam pravi" mascuj se, sej te je on tud zajebal" "Ali pa lahko poslusamo glas odpusti mu" Ce poslusamo prvi glas izgubimo stik z mirom v srcu in si bomo nakopali se nadaljne tegobe ker potem temu ni nikoli konca.
Ce poslusami glas, ki pravi odpusti mu pa se bo zgodilo sledece. Mi bomo doticni osebi odpusti in ne gojili sovraztva v srcu do njega in s tem bo vsa tegoba presla v njegovo srce in on bo tisti, ki se bo tedaj slabo pocutil zaradi tistega kar je naredil, in sedaj je on na kriziscu naslednji dveh poti. Ali se bo se naprej kujal na vas ali pa bo prisel se iskreno opravicil. Sam sem to iskusil ze nickolikokrat in prav tako sem preprican da mnogi med vami. Vidite od vseh teh varijant je edina pot, ki pelje k sreci ta zadnja da mi odpustimo in upamo da bo se on dojel. Vse ostale varijante pa so pogubne za srecno zivljenje. Bog se ne vmesava v nase odlocitve ampak nam samo svetuje, Tako kot nam svetujejo prijatelji, ali pa starsi. Na koncu pa smo mi tisti, ki bomo trpeli posledice. Ko enkrat do tega pride da trpimi za posledicami svojih neum,nih dejanj in se gremo vojno, ne moremo potem kriviti Boga zakaj dopusca vojne. On nam dopusca cisto vse... On nam dopusca tudi sreco radost dobroto... Zakaj jih ne iskoristimo.

Ce bi se Bog umasaval v nase delovanje bi jaz sedajle moral odgovarjati na vprasanje "Zakaj se nam pa Bog ne dopusca svobodno voljo, da se sami odlocimo ne pa da se skoz umesava v nasa dejanja, kot da smo njegovi suznji in nas skoz v nekaj sili"

>TeskaN:
>Čist za konc pa še tvoja izjava, da ni tretje poti. Tko >pravš ti, ki si omejen s svojim prepričanjem, da je edino >tako, kot pravi cerkev, da je in nič drugače. Jaz pa >pravim, da je še veliiiko drugih poti. Samo ti jih ne >najdeš, ker gledaš skozi plašnice, ki so ti bile >privzgojene. In dokler ne boš dopustil možnosti, da >morda pa cerkev le nima prav, ne boš videl druge poti.


Se enkrat ponavljam da jaz niti enkrat samkrat nisem omenil besedico cerkev in tudi sam ne hodim v cerkev, ker Bog ni v cerkvi ali tu ali tam pac pa vsepovsod. Ponavljam pa se enkrat da poti sta samo dve ali sledis zapovedi Boga ali ne ni tretje poti samo tebi se zdi da so ker zelis sam o sebi misliti da si svoboden v bistvu si pa sluga svojih zelja in cutil. Samo dve poti sta Ta ali ona. Dobro zlo, jing jang, Black & white. Ta dualnost je vsepovsod prisotna. Recimo v filmih skoz se borijo dobri proti slabi. Nikoli ne srednji proti srednjim. Pa se nekaj ti povem. Sam ne nosim nobenih plasnic in se v zivljenju ne bojim nobenih izzivov in sprememb tako da ce me z argumenti prepricas v nasprotno kot verujem zdaj te bom z veseljem sledil. Meni plasnice niso bile privzgojene, kar vem pac vem, ker me je to zanimalo in sem izvedel, ne pa zato ker sem bil tako vzgojen. Kar pa se tice cerkve ti dam pa 50 % prav. Veliko je stvari, ko cerkev ni pravilno ravnala, ampak jaz ne hodim v cerkev jaz govorim o Bogu in veri v njeni najcistejsi obliki. Preberi moje poste se enkrat in videl bos da govorim o zakonih Boga in ljubezni do njega in sozitja med zivimi bitji. Ne govorim o individuah, ki se imajo za pristase a obenem v slabo luc spravljajo Boga.

To je tako kot da bi jutri recimo moj sosed sel in ubil svojo zeno. Jaz vem da je on ateist. Kja naj si mislim? vsi ateisti so slabi . Ateizem je slab. Nic od tega. Ampak samo ta clovek je slab ne pa to za kar se ta clovek ima. Hello wake up!!!


>Sulc
>ampak... še vedno nisem dobil odgovorov k jih >sprašujem v prvem postu... a res vsi lahko rečete da ste >zadovoljni s tem kar delate in s tem kako živite? ste našli >smisel? vas ne matra da bi poslali vse v 3 PM in šli na >Novo Zelandijo past ovce?

Odgovorov na tvoje vprasanje je bilo v teh 80 postih kolikor hoces. Vprasanje je samo kaj si si ti zelel slisati.


>Matthai
>Ha, ha. Prepirate se o bedastih stvareh. Tista zadeva z >vsemogočnostjo Boga je blesava, zato ker Boga >napačno dojemate - tudi hanuman.

Aha, ce te prav razumem bi mi rad povedal da vsi mi vkljucno z menoj narobe razumemo Boga, ti ga pa ocitno odlicno razumes in se nas povrhu. Ce bi ti razumel Boga pravilno bi vedel da Nas Bog ima tako rad in da je tako vsemogocen
da ne obstaja za tiste, ki si ga ne zelijo, in obstaja za tiste , ki si ga zelijo. Vem da ti kuha zdele v mozganih samo zato pa je on Bog. Zanj ni nic nemogoce in ravno zato je vsemogocen.
Ce bi ga ti zares poznal bi to resnico o njem vedel...
Drugace pa si v nadaljevanju dobro napisal o tem da je treba biti zadovoljen stem kar imas in tisto o zeljah da ni z nnjimi nic narobe dokler ne prerastejo v obsedenost.


>Neumno pa je danes, ko si veliko teh pojavov znamo >razložiti z znanostjo.

Ja pa kaj pol ce si znamo z znanostjo razloziti. to se ne pomeni da bog ne obstaja. To je tako kot ce bi ti naredil hiso in se v njej naselil. Nakar pride "en znanstvenik" in rece tale fasada je narejena z grobim peskom premera 0.3 do 0.5 z ,stresno kritino je Bramac, ki je narejena iz gline xy, parket je narezan iz hrastovih dreves in bla bla bla. P kaj pol ce on to ve. Kljub temu obstaja dejstvo da si ti naredil to Hiso in da v njej prebivas. Samo da je znanstvenik bil tako zaseden z merjenjem in analiziranjem hise da je popolnoma pozabil na lastnika in kreatorja.
Bog je stvarnik vsega sveta in vseh zivih bitij. P kaj pol ce znanstveniki znajo izmeriti ali razloziti nekatere izmed njegovih stvarstev, to se vedbo ne izpodbija dejstva o njegovem obstoju. Ravno nasprotno. Ga potrjujejo, ker ce nebi bilo Boga ne bi bilo znansvenika ne metra s katerim meri materijo.
To ni tako da so glupi ljudje tisti, ki vidijo strelo in recejo "joj poglej strela, to je ziher Bog naredil".
Ne niso oni ne glupi ne primitivno nerazvitih mozganov, ki se niso poslali nekega "kvazi znanstvenika" da jim pove kako strela nastane. Njim je dovolj da vidijo strelo in vedo da je Bog tisti , ki je vse ustvaril. Znanstvenik pa misli (oziroma ne znanstvenik pac pa ateisti) da ce znanstvenik ugotovi kako nastane strela da potem ni Boga " aja ti tako nastane, pol pa ni Boga" si misli ateist.
Zakaj pa ga ne bi bilo? Je pac tako naredil strelo. To se vedno ni dokaz da ga ni. Naj mi negdo da DOKAZ da ni Boga.
Takega dokaza ni. Obstaja pa nesteto dokazov o njegov obstoju, Obstaja milijone ljudi, ki so ga videli v zivo se njim pogovarjali in ko taki ljudje slisijo kaksne oslarije kvasijo ateisti se jim zasmilijo in si mislijo Bog odpusti jim saj ne vedo kaj delajo.

>Ja Matthai se čist strinjam s tabo... brezveze je nekoga >prepričevat o obstoju boga oz. neke višje sile... to je >pač stvar posameznika in najboljš je da tko tut ostane.

potemtakem je brezveze tudi hoditi v solo, ker zakaj bi te prepricevali v nekaj cesar ne ves. Ce ljudje ne vedo za obstoj Boga in zaradi tega gresno zivijo in temu posledicno trpijo, je pac dolznost tistih, ki za Boga vedo povedati to ostalim, ki to zelijo vedeti. Jaz sam naprimer nisem verjel v Boga tja nekje do 20 leta, potem pa sem vanj zacel verjeti tudi po zaslugi ljudi, ki so "posiljevali" ostale in sem jim danes neizmerno zahvalen. Danes pri 33 letih to ni vec stvar vere, da jaz verujem da obstaja. Jaz vem da obstaja tako kot vem da je dan ali noc, in nic na svetu tega ne more vec spremeniti razen On sam.


>Clovek nima kaj skrbeti za zivali. Tiste, ki se niso >sposobne prilagoditi novim pogojem se zaslužijo le >propad. Ampak zakaj zivali tako zelo izumirajo? Zaradi >nase civilizacije, nesnage. Ko so tukaj ziveli lepo Slovani >ni blo nicesar od tega. To je bil res lep svet.
>In v nobenega kristusa niso verjeli.


Seveda saj ga niso "rabili" ko pa so se izopacili in zaziveli gresno zivljenje takrat je prisel Jezus in jih samo poskusal spraviti na stara pota. Ni izumljal nicesar novega, ampak je samo zbujal ljudi iz iluzije.



>Pocasi se tvori materija. Naslednja stopnja so pac >organizmi, ki pac zaradi sestave ne morejo ziveti >vecno.Torej morajo imeti potomce. In pac jasno je da na >tej stopnji pride do borbe za obstanek... In zmagovalec >te borbe je clovek. In ljudje so razlicni eni si pac >zamisljijo, da je to bog naredil, in se s tem zadovoljijo. >Sej je najbrz res lepo, ko mislis, da ti vedno nekdo >vsemogocen stoji ob strani...
>Ampak tezko se s tako razlago imas za pametnega...ce >asno vsepovsod vidis nasprotja temu.
>No glede black metala. Je sigurno ena najbol dodelanih >glasbenih zvrsti(res dober melodic black metal)Primerljiv >je le s klasiko.
>Ideje ma nekatere dokaj uredu, nekatere so malo >pretirane, who cares?
>--The call of the black forest--


Tole z velikim pokom je totalna bedarija. Je kdo bil tam izmed znanstvenikov, ko se je to dogajalo? nehce. Vse to so samo teorije, ki se lepo slisijo. Ampak kako je mogoce da se dogaja slucaj za slucajem in to vse popolni slucali.
Se sami znanstveniki se ne morejo dogovoriti glede tega saj imajo trenutno 5 razlicnih teorij glede nastanka vesolja. Tako da kako lahko ti trdis da je veliki pok prava ce znanstveniki ne vedo katera je tista (jasno ad vse izkljucujejo Boga) Vsi njihovi dokazi in najdbe gredo skozi sito, ki podpira njihove teorije. Nam prikazejo samo tisto kar v situ ostane in podpira njhove teorije ostalo roma v smeti. Ceprav so dokazi. Obstaja knjiga Forbidden Arheology, v kateri so dokazi o obstoju danasnjega clovega izpred sto milijonov let, in se stotine podobnih dokazov z slikami in vsem gradivom, ki sodi zraven. Napisal jo je znanstvenik po imenu Richard L. Thompson. Vse to je objavil ker mu je bilo dovolj da se v znanstvenem vrhu laze clovestvu na racun vplivnih posameznikov, ceprav naj bi bila znanost v sluzbi clovestva in ne posameznikov. Skratka pocil mu je film in obelodanil je vse do cesar se je se lahko dokopal. Ce koga kaj vec zanima se lahko pozanimam kje se da knjigo nabaviti. Sam sem jo nekoc imel na posoji od nekega znanca a je na zalost nimam vec pri sebi da bi citiral kaksen odlomek ali poslal kaksno fotografijo.


>No glede black metala. Je sigurno ena najbol dodelanih >glasbenih zvrsti(res dober melodic black metal)Primerljiv >je le s klasiko.
>Ideje ma nekatere dokaj uredu, nekatere so malo >pretirane, who cares?
>--The call of the black forest--

He he he to sem kr tko malo omenil ker sem tud sam vcasih bil metalec, pa se dane ssi dam gor kaksen CD. Vem ja da zna bit metal vcasih kot kaka simfonija ravno zato sem ga obozeval. In by the way a ves da sem ravno danes dobil v roke novo plato od Slayerjev in to z naslovom "God hates us all" Koji absurd, si mors mislit. Ampak oni (slayer) so pa spet ena svoja finta, Boga priznavajo in verjamejo da je ampak mislijo da nas sovrazi ker dopusca sranja ki se dogajajo.

Svaka cast vsakemu, ki je tole prebral do konca, pa tud ce zdaj vse spljuva.
Quake or be Quaked

Thomas ::

Ti hanuman ... ne govoriš samo traparij. Kot jih revcimo burekar. Ti si mnogo hujši primer.

Pri tebi gre po mojem laičnem mnenju za mišljenske motnje.

Pa seveda to ni noben razlog, da bi bil jest "obziren" do tebe.

Najobzirnejši sem, če ti kar direktno povem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hanuman ::

Ti bom pa se jaz povedal eno malo skrivnost Thomas. Ce si ze ti kljub vsem mojim traparijam se vedno"obziren do mene"

Vsakic ko uperis v nekoga prst, vase uperis tri.
Quake or be Quaked

Double_J ::

No okej jaz sem navedel argumente, ki govorijo proti veri. Pac zame so dovolj prepricljivi, za koga drugega ne.
O naravi nebi vec razpravljal, ker sem preprican kaj se dogaja.
Zdajle pa o velikem poku. To sploh ni noben bluz. Dokazano je ze veliko, nobenih 5 teorij ni vec. Dokaz velikega poka in sirjenja pa je takle. Znanstveniki vseskozi sprejemajo svetlobo dolocenih zvezd, galaksij. Svetlobo, ki jo sprejmejo prek neke naprave razčlenijo( na osnovne barve). Ce prevladuje modra pomeni, da je zvezda dokaj blizu(modra barva pomeni najhitrejse nihanje, rdeca najmanjse).
No in ugotovili so, da tiste zvezde, ki so vcasih oddajale modro barvo postopoma prehajajo v rdeco. S tem je jasno da se oddaljujejo. Čim dalj je zvezda bolj rdeča je razčlenjena svetloba(manj nihjajev na casovno enoto).
No to je en lep dokaz, jih je pa se veliko.
Znanost ve ze ogromno, ce bi povezali kvantno mehaniko z relativnostno teorijo, bi prakticno vedel ze skoraj vse.
No slucaje sem pa ze razlozil. Kako to da je vesolje urejeno in use funkcionira. To razlozi teorija vzporednih veslolij. Ce je vesolij blizu neskoncno je ubistvu skoraj 100procentna moznost, da v enem funkcionira vse kar je potrebno za razvoj zivih bitij. Veliko stvari je ze dokazano, treba je brat knjige.
No tole je nekako konec debate, vsak ma svoje mnenje itd...

TESKAn ::

Hanuman, hanuman...

Glede 'ver, ki nobena ne ubija', si očitno pozabil islam - tam je ZAPOVEDANO, da se vera širi z ognjem in mečem. In glej no glej, tako jim je ukazal bog...

Tole z velikim pokom je totalna bedarija. Je kdo bil tam izmed znanstvenikov, ko se je to dogajalo? nehce. Vse to so samo teorije, ki se lepo slisijo.


Jaz pa pravim:

Tole z bogom je totalna bedarija. Je kdo bil tam izmed vernikov, ko se je to dogajalo? nehce. vse to so samo teorije, ki se lepo slisijo.

Hej, kako spremembo naredi par drugačnih besedic, kajne, hanuman?

Glede tistih dokazov pa - me zanima, zakaj mu je počil film...preveč pritiska s strani vernih sosedov?

Double_J: tista naprava je dopplerjev radar, pojav pa se imenuje dopplerjev efekt.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Daedalus ::

Hanuman, spoznal sem že preveč ljudi,
ki so me poskušali spreobrniti in
narediti za vernega. Vključno z mojimi starši.
Problem gorečih vernikov je, da se skrivajo za
Bogom, ker jih kot osebnosti drugače zlahka sesuješ.
Če jim vzameš boga, propadejo.
Boga uporabijo za tolažbo, češ, mi bo že bogec pomagal in kaj pa
ve tale neumen ateist, itaq se bo scvrl v peklu. In se v svoji
brezmejni usmiljenosti in odpuščanju odločijo, da bodo za mojo dušo
zmolili en očenaš in so srečni. Tak folk zlorablja boga
ker sami niso sposobni prenesti pritiska življenja.

Še ena cvetka iz življenja povprečnega verskega fanatika oz. familija moje nekdanje punce:

En tipček je prepričan, da mu bo bog našel idealno
žensko. Kaj pa, če ta ženska, za katero bo on mislil, da je idealna, sploh ne bo ok?
Seveda ločitve ni. Sčasoma vedno težje prenaša žensko, ona pa njega tudi ne več.
Dodajte še otroke, pa mate družinsko tragedijo. In to zaradi slepe vere.

Pa še to hanuman. Jaz tebe s svojim postom nisem imel namena žaliti. Ti si pa mene užalil
s svojo izjavo da sem zavaljen (razvajen?). Za to se prosim opraviči, drugače bom jaz
začel s špekulacijami o tebi. In to ne bo prijetno (za tebe seveda).

Sulc-seveda me kdaj prime, da bi šel na Novo Zelandijo owce past:-) Samo mam rajši
svoj način življenja, z vsemi njegovimi izzivi in možnostmi. Ni pa nikomur z rožicami
postlano, kaj češ. Samo eni za uspešno življenje ne rabimo še vsemogočnega, ker za to zadostujemo že sami:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Daedalus ::

hanuman
Kar pa se tice Sartra ali pa Camusa. Nič ne vem, vem samo za Nitzheta.

se popolnoma strinjam:D

Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hatch ::

Kaj je sedaj to hanuman, prilagajas si svoje izvjave kot piha veter...
Najprej pravis, da je ljudem usejeno poceti to kar pocnejo in da pac naj potrpijo...
Potem pa pravis, da so za poboje krivi ljudje...
ODLOCI SE SEDAJ!? So krivi/odgovorni ljudje ali usoda/bog!?

Vanich ::

Jehova attack.......funny....

"Vsakic ko uperis v nekoga prst, vase uperis tri."

He, he...a zej smo pa pri: "To si ti in kaj sem jaz ?" sindromu ?

Go see a shrink......

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechovec - Kristjan ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24431069 (23084) Raptor F16
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42367064 (61145) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992118339 (102949) PacificBlue
»

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77140707 (20615) Volta
»

Srž religij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18710986 (8934) OwcA

Več podobnih tem