» »

Slotechovec - Kristjan ?

Slotechovec - Kristjan ?

1 2
3
4 5

papasmrk ::

@reeves
Koran sem v grobem spoznal, ostalih vzhodnjaških religij pa poznam samo iz tega kar tu in tam kaj preberem - se pravi bolj malo. Predvsem pa me vzhodnjaške religije odvračajo zaradi self-god doktrine.

Predvsem pa nobenega ne napadam kaj šele silim v neko vero. Samo predstavljam v kaj jaz verjame, ker mogoče se pri komu zaseje seme, nekdo drug pa to seme zalije :)
Za komentiranje se moraš prijaviti

paco ::

Nisem prebral vsega ampak dobivam vtis, da če v nekaj verjameš, je potem to magično res?
Delite se pa itak samo na to, kdo je katero knjigico prebral, tako nekako kot spiderman vs. superman.
It iz aj.

pegasus ::

papasmrk je izjavil:

Samo predstavljam v kaj jaz verjame, ker mogoče se pri komu zaseje seme, nekdo drug pa to seme zalije :)
To deluje samo če tudi ti z zanimanjem poslušaš predstavitve drugih, v kaj verjamejo oni. Če si izrazito enosmeren (kar je pri vseh fanatikih pravilo), te bomo vsi ignorirali.

tikitoki ::

          je izjavil:

judoka je izjavil:

Bolj se splaca raziskat zakaj ta nacela/pravila obstajajo, se posebej tista ki so totalno anti-instinktivna...npr. tista ki se nanasajo na sex.


Spolnost je nagonsko pogojena in njena nebrzdana raba bi imela številne negativne posledice, od prevelikega števila lačnih otrok, do velikega razmaha bolezni. Klasifikacija spolnosti pod grehe ter ustrahovanje ljudi z večnim peklom je bila takrat zelo učinkovit ukrep.


Prevelikega stevila lacnih otrok? Se nisi prebral desetega brata*?

DarwiN ::

Skratka, papasmrk, izmed več tisoč bogov/religij, v katere so ljudje verjeli in še verujejo, in mnoge od katerih se medsebojno izključujejo, ti verjameš ravno v tisto, v katero si bil rojen? Čestitke, res.

papasmrk je izjavil:


Matej 24,3-14: Slišali pa boste o vojnah in govorice o vojnah; glejte, da se ne vznemirite! Kajti to se mora zgoditi, vendar še ni konec. Vzdignil se bo namreč narod proti narodu in kraljestvo proti kraljestvu in lakote in potresi bodo na raznih krajih, vendar je vse to začetek porodnih bolečin. Takrat vas bodo izročali v stisko in vas morili. Vsi narodi vas bodo sovražili zaradi mojega imena. Veliko se jih bo takrat pohujšalo. Izdajali bodo drug drugega in se med seboj sovražili. Vstalo bo veliko lažnih prerokov in bodo mnoge zavedli.

Verjmem, da živimo v poslednjih časih in da je to kot je napisano "začetek porodnih bolečin". There is only one way - Jezus Kristus


Kako potem pojasniš, da je vojn in lakote čedalje manj.. Pravzaprav podiramo rekorde v teh kategorijah.. In "začuda" se ta fenomen odvija v harmoniji skupaj z zatonom religije po svetu..



You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kurnik121 ::

Sheteentz je izjavil:

papasmrk je izjavil:

Kot kristjana smatram človeka, ki verjame v evangelij Jezusa Kristusa, se pravi da se je Bog razodel ljudem kot človek Jezus Kristus iz Nazareta, umrl na križu za vse grehe človeštva in tretji dan vstal od mrtvih. Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.

Anyone ?

Bom poskusil bit kar se da politično nekorekten. Tale zapis se bere kot neka blodnjava izpoved. Bog se razodene človeštvu - zakaj? Kaj mu je bilo treba tega cirkusa, da je položil ženo nekega tesarja, ki je bil tega celo hvaležen?!?!?!?, nato temu ubogemu sinu naložil nalogo, da se da pribit na križ, za grehe - tole je najboljša fora, ne moreš verjet, za grehe celega človeštva. Nato, da ni dovolj te norosti, se odloči, da tega svojega sina, ki je hkrati On in sveti duh (karkoli naj bi to bilo), odpelje v nebesa, kjer čaka na boljše ali slabše čase, da se bo čez nekaj časa spet pojavil na Zemlji.

Pa česa točno naj bi bil človek odrešen? Grehov? Sadistični pedofil, ki verjame v Kristusa, bo po smrti odrešen? Torej sploh ni pomembno kaj počnemo za časa naših življenj, dovolj je da verjamemo vanj in vse bo ok?

Oprostite, tole je norost, ena velika skupinska norost.
ja pač normalno da boš vesel če ti bog nategne ženo

to pomeni da imaš ful dobro babo in da je bog osebno to potrdil, ne bi bog fuku neke ogabne ženske

paco ::

papasmrk je izjavil:

@reeves
Predvsem pa nobenega ne napadam kaj šele silim v neko vero. Samo predstavljam v kaj jaz verjame, ker mogoče se pri komu zaseje seme, nekdo drug pa to seme zalije :)


???
Polovica komentarjov citiraš neke odlomke, nagovarjaš in nam govoriš oz. prepričuješ(vsiljuješ?) naj verjamemo pa nam bo vse odpuščeno;

> Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.
> Jezus je tudi prišel na svet, da nas opozori na to kje lahko končamo če ne verjamemo.
> There is only one way - Jezus Kristus

Pa še mal sem izpustil, in to v devetih komentarjih. ~50% tvojih objav za moje pojme kontradiktira tej trditvi.

Pa za piko na I seveda provokacija in norčevanje:

> Najbolj smešna mi je tale Muhammad Meets Satan (Muhammad's Boom-Boom Room)
It iz aj.

papasmrk ::

@paco
se iskreno opravičujem, da sem te v nekaj silil ali pa morda ogrozil tvoja prepričanja. Naj vsak verjame v kar hoče...

Glede provokacije in norčevanja glede Mohameda pa mi ni žal...še vedno smatram kot dober skeč:)
Za komentiranje se moraš prijaviti

Sheteentz ::

kurnik121 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

papasmrk je izjavil:

Kot kristjana smatram človeka, ki verjame v evangelij Jezusa Kristusa, se pravi da se je Bog razodel ljudem kot človek Jezus Kristus iz Nazareta, umrl na križu za vse grehe človeštva in tretji dan vstal od mrtvih. Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.

Anyone ?

Bom poskusil bit kar se da politično nekorekten. Tale zapis se bere kot neka blodnjava izpoved. Bog se razodene človeštvu - zakaj? Kaj mu je bilo treba tega cirkusa, da je položil ženo nekega tesarja, ki je bil tega celo hvaležen?!?!?!?, nato temu ubogemu sinu naložil nalogo, da se da pribit na križ, za grehe - tole je najboljša fora, ne moreš verjet, za grehe celega človeštva. Nato, da ni dovolj te norosti, se odloči, da tega svojega sina, ki je hkrati On in sveti duh (karkoli naj bi to bilo), odpelje v nebesa, kjer čaka na boljše ali slabše čase, da se bo čez nekaj časa spet pojavil na Zemlji.

Pa česa točno naj bi bil človek odrešen? Grehov? Sadistični pedofil, ki verjame v Kristusa, bo po smrti odrešen? Torej sploh ni pomembno kaj počnemo za časa naših življenj, dovolj je da verjamemo vanj in vse bo ok?

Oprostite, tole je norost, ena velika skupinska norost.
ja pač normalno da boš vesel če ti bog nategne ženo

to pomeni da imaš ful dobro babo in da je bog osebno to potrdil, ne bi bog fuku neke ogabne ženske

you made my day :D

moram rečt, da ta tvoja perspektiva odpira povsem nova obzorja glede vere in vsega nasploh. življenje je učenje, imejmo se radi, jezus, alah, vsi so ist, lahko noč.

Gavran ::

DarwiN je izjavil:



Kako potem pojasniš, da je vojn in lakote čedalje manj.. Pravzaprav podiramo rekorde v teh kategorijah.. In "začuda" se ta fenomen odvija v harmoniji skupaj z zatonom religije po svetu..


Vojne niso problem religije kot take, so problem zlorabe religije oziroma vernikov. Je bilo v krscanstvu vseh barv, islamu (je se) in komunizmu enako...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Gregor P ::

Na koncu smo vsi predvsem ljudje in bi bil že počasi čas, da opustimo vsa ta namišljena božanstva in religije; morda so nam bila neko obdobje v času našega razvoja v pomoč, ker nismo vsi znali dovolj sami razmišljati, a v 21. stoletju res ni več potrebe po tem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nejcek74 ::

Gavran je izjavil:

Vojne niso problem religije kot take, so problem zlorabe religije oziroma vernikov. Je bilo v krščanstvu vseh barv, islamu (je se) in komunizmu enako...

Organizirane religije so politično gibanje, vera se uporablja kot politični kapital - ideologija, z vojnami pa se zmanjšuje število konkurentov. Ne gre za zlorabo religije, po defaultu je vojna orodje religije.

Sicer je debata tako ali tako abotna, vendar:
- osebek se ni sposoben soočit z nesmiselnostjo svojega bivanja
- osebek izumi zapleten sistem nedokazljivih dejstev in ga poimenuje vera
- vera je sama po sebi nedokazljiva in nesmislelna, zato jo verniki poizkušajo upravičiti z množičnostjo

V odgovorni družbi bi bilo potrebno ljudem, ki osmišljujejo svoja dejanja in svojo moralnost z razlago, da ta prihaja od "višjega bitja" odvzeti opravilno sposobnost. Zal živimo v infantilni družbi.

PoStrah ::

sam imam vse zakramente narejene, ki sem jih delal na ljubo staršev, ti pa so od mene to želeli bolj ko ne zaradi svojih staršev (babice). sam nikoli nisem verjel v to imam pa punco, ki je verna vendar ne hodi več v cerkev (božič, velka noč kake birme seveda greva). se mi zdi da je ver vsakič manj, tisti, ki pa še vedno verujejo pa so vse manj aktivni. imaš pa seveda kake regije kjer je to (meni osebno pranje možganov) še vedno močno prisotno - slovenske konjice
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

papasmrk ::

nejcek74 je izjavil:


Sicer je debata tako ali tako abotna, vendar:
- osebek se ni sposoben soočit z nesmiselnostjo svojega bivanja
- osebek izumi zapleten sistem nedokazljivih dejstev in ga poimenuje vera
- vera je sama po sebi nedokazljiva in nesmislelna, zato jo verniki poizkušajo upravičiti z množičnostjo


- Sem čisto prizemljen in vidim veliko smisla v življenju. Tudi samo življenje je božje darilo in to darilo hočem izkoristiti kolikor se da...
- Sploh ni zapleten sistem. Vera je darilo od boga in tisti, ki tega darila nima pač ne razume in se mu zdi vseskupaj norost.
- ko pogledam moderno znanost se mi zdi, da verujete v neke teorije, ki niso dokazane niti dokazljive
Za komentiranje se moraš prijaviti

matobeli ::

Poanta znanosti ke da je dokazljivo in preverljivo ;) za razliko od pravljic

Sheteentz ::

papasmrk je izjavil:


- ko pogledam moderno znanost se mi zdi, da verujete v neke teorije, ki niso dokazane niti dokazljive

Poanta znanosti je tudi v tem, da predvideva zmotljivost. Vsako novo znanstveno odkritje ima že v osnovi predisopzicijo, da se jo bo lahko enkrat v prihodnosti ovrglo. Znanost se zaveda svoje zmotljivosti, medtem ko vera bazira na dogmi, kar pa je v nasprotju z največjio pridobitvijo modernega časa, to je dvomom.

Mi ne verujemo v znanstvene teorije, kot v nekaj večnega, ker vemo, da se jih lahko v vsakem trenutku z boljšo teorijo ali pa opazovanji ovrže.

Znanost se ima za zmotljivo, vera pa za nezmotljivo. Vera je torej na nivoju triletnega otroka, ki misli da vse ve, in ki mu nič ne moreš dopovedati.

TESKAn ::

Znanost daje preverljive in predvsem uporabne napovedi, zaradi znanosti se lahko danes pregovarjamo na internetu, na mobilni napravci, ki bi 50 let nazaj bila znanstvena fantastika. Da prek računalnika na internetu komentiraš, kako je znanost samo neko verovanje v nedokazljivo, je poleg tega še en lep primer ironije.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poweroff ::

Ne razumem kaj imata skupnega machine learning in mizarstvo?

Oziroma znanost in religija.
sudo poweroff

pegasus ::

Na to temo se da res ogromno povedati, a na žalost nimam časa trenutno. Glej Sagana dokler ne bom spet za tipkovnico.

reeves ::

papasmrk je izjavil:

Koran sem v grobem spoznal, ostalih vzhodnjaških religij pa poznam samo iz tega kar tu in tam kaj preberem - se pravi bolj malo. Predvsem pa me vzhodnjaške religije odvračajo zaradi self-god doktrine.

In zato ne moreš podati objektivne izjave:"There is only one way - Jezus Kristus"

papasmrk je izjavil:

Predvsem pa nobenega ne napadam kaj šele silim v neko vero. Samo predstavljam v kaj jaz verjame, ker mogoče se pri komu zaseje seme, nekdo drug pa to seme zalije :)

Napisal sem "PRODAJA". Jaz nisem omenjal nobenih napadov ali siljenja.

papasmrk je izjavil:


- ko pogledam moderno znanost se mi zdi, da verujete v neke teorije, ki niso dokazane niti dokazljive

Saj to se hecaš, kajne?

Ker je ravno obratno. Znanost temelji na dokazih, vera pa na.....jah, verovanju. Še sam Jezus je rekel, da je treba samo verovati vanj pa bo vse ok.

showsover ::

Samo, če si res pravi adrenalinec, boš verjel/veroval brez dokazov...
Z dokazi ni noben problem...
Leap of faith in to...
Zanimivo, a ne?

FlyingBee ::

problem je, ker tako otroka že naučijo v to verovati, glavna težava katerekoli vere, otrok se jo nauči kot jezik

ZaphodBB ::

paco je izjavil:

Nisem prebral vsega ampak dobivam vtis, da če v nekaj verjameš, je potem to magično res?
Delite se pa itak samo na to, kdo je katero knjigico prebral, tako nekako kot spiderman vs. superman.

Seveda. Modi tukaj verjamejo, da če ljudi dovolj tepejo, da bodo spremenili svoje mnenje. Večina obiskovalcev verjame, da nima svobodne volje in da se lahko sami odločajo o tem kaj je moralno in kaj ni. Spet tretji verjamejo, da lahko iz žensk narediš moške, če se le v drugačnem tonu pogovarjaš z njimi.

Hecno, kako gredo pota vere.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Yossarian ::

ZaphodBB je izjavil:

Večina obiskovalcev verjame, da nima svobodne volje


En majhen intermezzo. Svetovno znani zgodovinar Yuval Noah Harari v svoji knjigi HOMO DEUS: Kratka zgodovina prihodnosti trdi, da človek dejansko nima svobodne volje ;-)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

c3p0 ::

Jaz pa mislim, da jo ima, a občutno manj, kot si mogoče misli. Nisem pa svetovno znani zgodovinar.

WizzardOfOZ ::

Vero so rabili nekoč, da so nehal posiljevat vsepovprek, pobijati, da niso kradli,.... Danes naj bi bili že toliko razviti, da te vere nebi rabili, pa se izkaže, da se še vedno posiljuje, pobija, krade,... Očitno še nismo zreli, da bi jo opustili.

ZaphodBB ::

Yossarian je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Večina obiskovalcev verjame, da nima svobodne volje


En majhen intermezzo. Svetovno znani zgodovinar Yuval Noah Harari v svoji knjigi HOMO DEUS: Kratka zgodovina prihodnosti trdi, da človek dejansko nima svobodne volje ;-)

Seveda. Saj ni edini. Kleč je predvsem v tem, da ni "svetovno znan" zato ker bi imel prav ampak zato ker govori stvari katere ljudje hočejo slišat.

Prepričan sem, da ga precej slotechovcev čisla ravno zaradi tega.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

matobeli ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Vero so rabili nekoč, da so nehal posiljevat vsepovprek, pobijati, da niso kradli,.... Danes naj bi bili že toliko razviti, da te vere nebi rabili, pa se izkaže, da se še vedno posiljuje, pobija, krade,... Očitno še nismo zreli, da bi jo opustili.


Poiskus št dve:
Očitno torej vera ne deluje. Imamo dve opciji, pustimo še ene 2000 let če kaj rata iz nje, ali pa se jo izenači z športnimi društvi.

Ker osebno ne želim čakati 2000 let se močno nagibam k opciji 2.

Stikalo ::

Pomojem se tukaj gleda iz napačnega zornega kota. Vprašati se moramo kaj je živjenje? To, da zadovoljiš fiziološke potrebe in se razmožuješ (evolucijsko). Ali pa da razvojno napreduješ ne vem kam. Recimo, kaj če bi bil človek super inteligenten z IQ 1000. Ali bi zjutraj vstal iz postelje? Zakaj že? Da se bo hranil in razmoževal? Raziskoval? Za kaj, kaj bi odkril? Je smisleno gonit kolo, igrati igrice, meditirati za zabavo pri IQ 1000?
Mogoče nas evolucija omejuje z IQ 150 oziroma ali pa je to življenje. Kaj je bolj napredna oblika življenja, bakterija ali človek? Eee ob udaru kometa stavim na bakterijo :)

Kaj bo s svetom čez 1 miljardo let, če so ljudje verni ali ne? Verjetno isto. Ali bi neka super inteligenca sploh videla smisel "življenja"? Bi se širila v nedogled, če bi se lahko? Bi sploh živela? Ko bi neka super inteligenca vse vedela, bi sploh še obdelovala podatke ali bi enostavno prenehala saj ima vse?

Če gledam iz znanstvenega staliča je življenje samo po sebi sploh smiselno? Ali so ljudje pred 10.000 leti živeli slabo, sedaj pa odlično?

Nekdo goni kolo v hrib za zabavo, nekdo pa moli in veruje? Je razlika? Pomojem stvari niso tako eno značne, človek je v smislu vesolja ena mala mala pikica, takoj za opico. Mogoče je smisel bolj preprost, se družiti v gostilni in stresat neumnosti ali pa biti superinteligenten in popoln?

kr3ten ::

Če bi v mladosti bil bolj brihten, bi župnika spraševal stvari kot so npr., če sta bila adam in eva prva človeka na zemlji, se pravi, so se njuni otroki razmnoževali med seboj? Family incest?
Ali pa kako iz vode narediti vino, kakšen je kemijski proces? Bog vse vidi in ve ... Ali me opazuje tudi med opravljanjem velike potrebe? ...

FormerUser ::

kr3ten je izjavil:

Če bi v mladosti bil bolj brihten, bi župnika spraševal stvari kot so npr., če sta bila adam in eva prva človeka na zemlji, se pravi, so se njuni otroki razmnoževali med seboj? Family incest?
Ali pa kako iz vode narediti vino, kakšen je kemijski proces? Bog vse vidi in ve ... Ali me opazuje tudi med opravljanjem velike potrebe? ...

A vam niso povedali, da je Stvarjenje, kot je opisano v Svetem pismu, zgolj prispodoba in je ne gre jemati dobesedno?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

hamez66 ::

kr3ten je izjavil:

Če bi v mladosti bil bolj brihten, bi župnika spraševal stvari kot so npr., če sta bila adam in eva prva človeka na zemlji, se pravi, so se njuni otroki razmnoževali med seboj? Family incest?
Ali pa kako iz vode narediti vino, kakšen je kemijski proces? Bog vse vidi in ve ... Ali me opazuje tudi med opravljanjem velike potrebe? ...


Na isti način, kot je iz nič nastalo vesolje - magic.

link_up ::

Sheteentz je izjavil:

papasmrk je izjavil:

Kot kristjana smatram človeka, ki verjame v evangelij Jezusa Kristusa, se pravi da se je Bog razodel ljudem kot človek Jezus Kristus iz Nazareta, umrl na križu za vse grehe človeštva in tretji dan vstal od mrtvih. Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.

Anyone ?

Bom poskusil bit kar se da politično nekorekten. Tale zapis se bere kot neka blodnjava izpoved. Bog se razodene človeštvu - zakaj? Kaj mu je bilo treba tega cirkusa, da je položil ženo nekega tesarja, ki je bil tega celo hvaležen?!?!?!?, nato temu ubogemu sinu naložil nalogo, da se da pribit na križ, za grehe - tole je najboljša fora, ne moreš verjet, za grehe celega človeštva. Nato, da ni dovolj te norosti, se odloči, da tega svojega sina, ki je hkrati On in sveti duh (karkoli naj bi to bilo), odpelje v nebesa, kjer čaka na boljše ali slabše čase, da se bo čez nekaj časa spet pojavil na Zemlji.

Pa česa točno naj bi bil človek odrešen? Grehov? Sadistični pedofil, ki verjame v Kristusa, bo po smrti odrešen? Torej sploh ni pomembno kaj počnemo za časa naših življenj, dovolj je da verjamemo vanj in vse bo ok?

Oprostite, tole je norost, ena velika skupinska norost.


Res ne stekam. Zakaj hudica pa ne? Kaksen realen razlog?
In and Out

matobeli ::

Razlog je zgolj ta: zakaj verjeti če zaenkrat ni podanih niti osnov ki so potrebne za verjetnost.

Odgovor na vprašanje je: potrebna je energija in grobo kršenje sočlovekovih pravic da "ja" lahko obstaja. Kakšen je torej realen razlog da ne? Vesolje pač teži k racionalnosti.

Zakaj npr. toliko vprašanj za znanost ki nam "pričara" sredstvo za manipulacijo dnk.

Bo vse OK? Ni stranskih posledic? Kaj pa morala(tm)?

Kot že rečeno, o smislu se sodobne družbe vedno sprašujejo, če dodaš komponento "absolutne resnice" ljudje pričakujemo absolutni odgovor.

Dokler ga ne dobimo bodo absolutne resnice vedno zgolj blodnje.

WizzardOfOZ ::

matobeli je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Vero so rabili nekoč, da so nehal posiljevat vsepovprek, pobijati, da niso kradli,.... Danes naj bi bili že toliko razviti, da te vere nebi rabili, pa se izkaže, da se še vedno posiljuje, pobija, krade,... Očitno še nismo zreli, da bi jo opustili.


Poiskus št dve:
Očitno torej vera ne deluje. Imamo dve opciji, pustimo še ene 2000 let če kaj rata iz nje, ali pa se jo izenači z športnimi društvi.

Ker osebno ne želim čakati 2000 let se močno nagibam k opciji 2.


Osebno se nagibam k opciji 3: Vse vere prepovedat in zaplenit vse premoženje verskih ustanov in ga razdelit med ljudi.

FormerUser ::

matobeli je izjavil:

Razlog je zgolj ta: zakaj verjeti če zaenkrat ni podanih niti osnov ki so potrebne za verjetnost.

Zato ker ne gre za verjetnost ampak vero. Verniki verujejo v Boga, čeprav nimajo nobenega dokaza za njegov obstoj in ga tudi ne pričakujejo, to je vsa poanta, sicer bi bila religija znanstvena disciplina, kar pa seveda ni. Tudi znanstveniki lahko komot verujejo v Boga in ob tem ohranijo intelektualno integriteto, ker gre za dve povsem ločeni zadevi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Gagatronix ()

Yossarian ::

FormerUser je izjavil:

Tudi znanstveniki lahko komot verujejo v Boga in ob tem ohranijo intelektualno integriteto, ker gre za dve povsem ločeni zadevi.


Hm, evolucijski biolog Jerry A. Coyne se v knjigi VERJETI ALI VEDETI ne bi strinjal s tabo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Žal nisem brala njegove knjige, zato ne vem kakšni so njegovi argumenti, vsekakor ima pravico do svojega mnenja. Precejšen del njegovih kolegov znanstvenikov pa se z njim očitno ne strinja. https://www.pewforum.org/2009/11/05/sci...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Gagatronix ()

matobeli ::

Hipatija ima v resnici prav. Ampak zgolj ker je verovanje človekova ustavna pravica in vsi znanstveniki vedo da je ovršt/dokazat obstoj boga nemogoče ker smo nekaj razredov premalo pametni da bi se šli take zadeve. Neumna prispodoba, ampak relativno na mestu: ali je vanilija boljša od čokolade?

Ampak, če bi živeli v svetu kjer boga ne bi poznali in bi se znanstvenik odločil verjeti v višjo silo, bi ga precej hitro izločili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Cervantes ::

papasmrk je izjavil:

Debata, ki sem jo odprl je bila dobronamerna, ker me zanima koliko je danes res "trubeliverjev" v Jezusa kot odrešenika. Dobil sem kot pričakovano kup odgovorov v smislu "lej ga še en, ki verjame v pravljice". Je pa očitno je tudi nekaj ljudi, ki verjamejo v nekaj višjega vendar ne vedo v kaj točno, takim priporočam v branje Nove zaveze, predvsem Janezov evangelij - morda tam najdejo tisto kar iščejo (jaz sem tam našel). Priznam pa, da je danes težko biti kristjan (v bistvu je vedno bilo težko), ker je svet poln enih new age "self god" religij. Nisem nek zadrtež, ki v omari moli 24/7 ampak uživam življenje kolikor mi je dano - ja tud kak pir kdaj spijem :)

V svetem pismu je polno prerokb kaj vse čaka naš planet in vsekakor nam ne bo ravno lepo.
Matej 24,3-14: Slišali pa boste o vojnah in govorice o vojnah; glejte, da se ne vznemirite! Kajti to se mora zgoditi, vendar še ni konec. Vzdignil se bo namreč narod proti narodu in kraljestvo proti kraljestvu in lakote in potresi bodo na raznih krajih, vendar je vse to začetek porodnih bolečin. Takrat vas bodo izročali v stisko in vas morili. Vsi narodi vas bodo sovražili zaradi mojega imena. Veliko se jih bo takrat pohujšalo. Izdajali bodo drug drugega in se med seboj sovražili. Vstalo bo veliko lažnih prerokov in bodo mnoge zavedli.

V knjigi Razodetja/Apokalipsa je precej napisano o poslednjih časih in skozi kaj vse bo šlo človeštvo. Od tam tudi prihaja beseda Armagedon in tista famozna številka 666.

Verjmem, da živimo v poslednjih časih in da je to kot je napisano "začetek porodnih bolečin". There is only one way - Jezus Kristus

Ja. Folk že 2k let verjame, da živimo v poslednjih časih.
Toliko o tem. Bi rekel Herodot.

jype ::

Zeitgeist je izjavil:

v sloveniji je zelo popularno "napadat" kristjane in jim tupit v kakšni zblodi so in kako morajo biti neumni da verjamejo v nekaj kar po njihovem ne obstaja. Prav tako morajo javno poudarjat da niso kristjani in da ne oni ne njihovi otroci niso krsceni. Kot da majo s tem nek obcutek vecvrednosti nad kristjani, ces oni vedo boljse.

obenem pa je zanimivo, da noben izmed teh strokovnjakov za antikristjanstvo isto ne govori ne o muslimanih in ne o zidih ceravno imajo iste korenine in podobne zgodbe v razvoju svoje vere.

OP je postavil vprasanje ce je tukaj kaksen podoben njemu in ni odpiral teme za razpravo o veri. odprite si svojo temo in tam prepricujte drugace mislece.

Slovenija ni banana država zaradi Meke, temveč zaradi Vatikana, zato je prav, da se primarno kritizira kristjane - ti so odgovorni za politiko, ki nas je privedla do izprijene javne morale.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

zee ::

Nazaj na temo. Islam in radikalci so offtopic.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Semafor ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Osebno se nagibam k opciji 3: Vse vere prepovedat in zaplenit vse premoženje verskih ustanov in ga razdelit med ljudi.


Saj to je bilo v komunizmu. Ne vem zakaj je propadel, navkljub temu da so nas vodili razgledani ateisti?

BigBoss ::

Yossarian je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Večina obiskovalcev verjame, da nima svobodne volje


En majhen intermezzo. Svetovno znani zgodovinar Yuval Noah Harari v svoji knjigi HOMO DEUS: Kratka zgodovina prihodnosti trdi, da človek dejansko nima svobodne volje ;-)


Ljubim oznake v stilu "svetovno znani".
Kako to, da zanj nisem še nikoli slišal, če je svetovno znan ?

Gagatronix ::

@BigBoss, zaba in ribnik ? :)

BigBoss ::

Če ga na hitro poguglam izvem, da je napisal knjigo:
"ki vas bo šokirala in streznila, hkrati pa tudi osupljala in zabavala"

full dobr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss ()

Yossarian ::

Nisem zgodovinar in sem pač verjel temu, kar je pisalo na platnicah prevedene knjige; lahko, da se tudi v založbi motijo. Na Wikipediji je razvidno, da sicer ni kar tako en levi zgodovinar, no, ja, lahko pa da tudi je. Meni je pač bilo zanimivo, kar je zapisal. BigBoss, če si ti zgodovinar oz. se precej udejstvuješ v tej branži in še nikoli nisi slišal za njega, potem pa morda Harari vendarle ni tak as, kot bi naj izhajalo iz knjig.8-)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

feryz ::

"Kup nakladanja.
V realnosti gre za to, da je koncept verovanja preživet in ne sodi več v ta čas. Moraš biti res premaknjen, da verjameš v imaginarna bitja.
Glavnina tistih, ki se delajo da verujejo, navzven to kažejo zaradi lastnih koristi. Da se skrivajo pred zakonom, nekaznovano kradejo, lažejo, posiljujejo, si prisvajajo...
Ali pa da zgolj lepše zgledajo pred sosedi. V resnici pa, normalno funkcionalnim ljudem, izpadejo butasti."


Kaj bi bil lahko razlog, da se tole izbriše, razen tega, da je moderator totalni kreten?
Kaj je sploh on-topic te teme? Da začnemo moliti očenaš? Tiste, ki ga ne, se pa likvidira?

jype ::

Ko bodo kristjani storili tisto, kar pričakujejo od islamskih skrajnežev (reformacijo RKC in drugih verskih organizacij, ki se imajo za krščanske, v organizacije, ki dejansko izvajajo hipijevsko različico evangelija, namesto neonacistične), jih nihče več ne bo imel za glavni vir zla v zahodni civilizaciji.

Gregor P ::

Kakršnokoli izvajanje katerekoli veroizpovedi, ki bazira na nekem izmišljenem nadnaravnem bitju, bi sodobno človeštvo moralo razumsko opustiti; torej sami od sebe, ne da bi morali karkoli totalitaristično prepovedati. Ker to pač nima nobenega smisla danes več. :'( In vso to energijo preusmeriti v kaj bolj konstruktivnega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30349879 (36963) s1m0n
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139716 (122832) Mrakw
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366492 (60573) Marilyn
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278265 (68023) gruntfürmich

Več podobnih tem