» »

Evolucija je teorija in ne dejstvo

Evolucija je teorija in ne dejstvo

««
5 / 23
»»

ajin ::

jaz poznam podatek.. in podatek mi samo pove da je premalo casa za razovj tako fascinantnega bitja
.. drugace pa dober odgovor( to je misljeno cinicno)

Matev ::



ne razvijajo se vse vrste enako hitro

če je potreba ali če so dane prave (neustrezne) okoliščine se vrsta relativno hitro razvije -
če so pa okoliščine napačne (zelo prijetne in ustrezne) se pa vrsta ne razvija

... kot recimo lemurji na madagaskarju - enakega prednika imajo kot šimpanzi ... pa so kljub temu daleč zadaj v razvoju - pač niso imeli naravnih sovražnikov in se jim ni bilo potrebno prilagoditi
to je bila prednost (in slaobst) življenja na otoku

Matev ::

sicer pa vidim da malo poenostavljaš

ponavljam
človek se ni razvil iz nič do končnega stanja

razvoj je trajal toliko časa kolikor je preteklo pojava prve oblike življenja do sedanjega trenutka
kar je ohoho let



tu imaš pa malo preštudiraj in preračunaj leta

ajin ::

Nisem nikoli rekel da je Bog nezmotljiv.. samo verjento ne tako primitiven kot clovek.. Clovek ni razvil zavesti ce bi se zavedal kako je pomemmbno bitje in da je del vesoljstva in uposteval Navodila teh bitji( deset zpovedi in marsikaj se drugega, vse modorsti starega sveta) potem bi zivel v harmonij in z naravo

BOG = JHVH ELOHIM ( zapis v hebrejscini)= mnozinski samostalnik

lahko pa pomeni
Judges, mighty men of rank, mighty men, angels, Gods

Druga imen so tudi: NEphilim; those who from heavene came( descendm, fallen) to earth
ALi Anunanki; fifty who from heaven to earth came
zdaj razumes pomen BOGA, torej na kratko bitja.

ajin ::

DNA? razlozi DNA preko evolucije...

Sem videl na sliki dapsie meteori so prinesli zivljenje.. torej na zemlji so ze bile razvite manjse oblike zivljenja kot so bakterije ..50.000 let mogoce manj obstaja homo sapiens, ali msilis da je to dovolj casa , za taksen razvoj.. ostanima pri cloveku, kajti ali ni dovolj ze to da manjak celoten rod teh "prednikov", in je slepa veja v teoriji evolucije, ne zanjo razloziti, kaj je bil tisti dejavnik ki je sprozil taksno korenito spremembo, da se je iz tako primitiven vrste povzdignil clovek in ustvaril civlizacijo in poznal zel odobro astronomijo matematiko, agrikuturo, gradil velike zgradbe, katere so dandanes uganke, med tem ko je par tisoc let naazj zivel v jamah, ali pa skakal po drevesu .., jedel banane:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Matev ::

Sem videl na sliki da so meteori so prinesli zivljenje..


od kje ti pa ta ideja?

meteoriti so res prinesli določene elemente
... ejejejej

sicer pa kako je nastalo življenje - vsak ima lahko svojo teorijo

meni je najljubša teorija, da smo nastali iz odpadkov obiskovalcev iz vesolja
so bili pač na pikniku in so odvrgli smeti iz katerih je nastalo življenje na zemlji

... pač teorija ... kot je teorija da sploh ne obstajamo drugje kot v spominu velikega računalnika in je vse skupaj ena navadna simulacija

... teh teorij je še mnogo

ena je tu:
http://www.venganza.org/

ali pa tvoja teroija o poseganju višjega bitja v razvoj...

nima veze - pusti verjeti in živeti

Matev ::

ne zanjo razloziti, kaj je bil tisti dejavnik ki je sprozil taksno korenito spremembo,


človeka je grmovje po katerem se je plazil praslak po trebuhu - dvignil se je in s tem pridobil večji zorni kot - videl je dlje - kar je prineslo prednost osebkom, ki so znali razmišljati in sklepati iz vizuelnih informacij - inteligenca

Matev ::

da se je iz tako primitiven vrste povzdignil clovek in ustvaril civlizacijo in poznal zel odobro astronomijo matematiko, agrikuturo, gradil velike zgradbe, katere so dandanes uganke, med tem ko je par tisoc let naazj zivel v jamah, ali pa skakal po drevesu .., jedel banane


v določenih predelih sveta še vedno skakajo po drevesih in jedo banane - primerji recimo črvojede aborigine z naseljenci v avstraliji
naprimer

Thomas ::

Kreacionisti kot ajin, imajo svojega boga za precej neumnega. Ne zdi se jim možno, da bi On naredu kar evolucijski algoritem in ga zalaufal povsod, kjer On hoče.

Bogokletniki!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ajin ::

v določenih predelih sveta še vedno skakajo po drevesih in jedo banane - primerji recimo črvojede aborigine z naseljenci v avstraliji
naprimer


Da mogoce res, samo lahko postanejo visoko civlizirani, in celo znanstveniki, saj so clovek in o clovku sem prej govoril, tisti v jamah , pa so bili ti tako imenovani " predniki"

ajin ::

Thomas

Kreacionisti kot ajin, imajo svojega boga za precej neumnega. Ne zdi se jim možno, da bi On naredu kar evolucijski algoritem in ga zalaufal povsod, kjer On hoče.

Rekel sem da inteligenta bitja so verjento pospesili evolucijo.. z svojim inteligetnim posegom

http://www.answersingenesis.org/home/ar...
to si prebral ?

Snow je rekel:
Če par let programiraš s temi zadevami je zgornji link kot kakšna komedija. Rajt Thomas?
Žal pa enim sveta resnica.

Ocitno vidva to obvladata in razumeta, dokazit svetu da evolucijski algoritem( kejr spada genetski) dejansko razlozi zivljenje preko vejentnosti in vzamjemnih povezav..

Dvomim, ker ne poznam porgrama nisem ga videl in imam samo bezno razuemvanje le tega, lahko bi mi kaj predstavila.. Znanja se ne branim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Tarzan ::

Am, samo glede evolucije se še malo oglasim in zakaj želve niso kosmate.
Evolucija, zaradi majhnih genetskih sprememb in mutacij, ki se dogajajo ves čas se zgodi, da je kakšen mutant obdarjen namesto s smrtno (letalno) mutacijo s tako, ki mu celo koristi. Vkolikor ima bitje, ki je bilo "blessed ->:D " v okolju veliko prednost pred ostalimi, se mu bo uspelo precej bolj učinkovito razmnoževati, saj bo doživelo daljšo življensko dobo, prav tako pa tudi vsi potomci, ki bodo vsebovali enako genetsko "napako". Če so pogoji približno enaki za vse in mutacija ni toliko specifična, da bi drastično izboljšala možnosti obdarjenega bitja, potem je možnost uveljavitve te mutacije v nadaljnem evoluiranju izredno majhna, saj se osebek, ki se resda lahko množi naprej, ampak zaradi tega, ker ne on in ne potomci zaradi mutacije nimajo bistvene prednosti pred ostalimi, nima velike možnosti za ohranitev. Večja kot je pozitivna lastnost, ki jo je prinesla mutacija, hitreje se bo širila.

Če organizem postavimo v dve "epruveti" (*lahko tudi dva planeta, dva otoka... za večja bitja), v eni bodo idealni pogoji za njeno rast, razvoj in obstoj, notri ne bo ne strupov, škodljivih snovi ki bi nastajale pri metabolizmu bi vestno odvajali in nasploh, zanje bi bilo poskrbljeno. V drugi "epruveti" bi enako populacijo naselili, bi jim pa nekoliko otežili obstoj z različnimi dejavniki, ki sicer nebi povzročali masovnega umiranja organizmov, bi pa nanje vplivali zaviralno.
V kateri od epruvet bi hitreje prišlo do kakršnekoli mutacije? Zaradi negativnih vplivov iz okolja verjetno (absoulutno skoraj nujno) v drugi, ampak random mutacije bi bile tudi v prvi... V prvi epruveti bi se (predpostavljano, da je začetna količina naseljencev dovolj velika da se ne plodijo med sabo že od samega začetka) te mutacije, če bi se sploh prenesle iz "očeta" na potomstvo, potuhnile in bi njihovo število bilo nekako konstantno z manjšimi odstopanji, ki bi bila posledica bolj ali manj dejavnega razmnoževanja nosilcev te mutacije. V drugi epruveti pa bi slejkoprej prišlo do mutacije, ki bi nosilcu omogočila OGROMNO prednost pred ostalimi. Namesto 20 let recimo, kot bi živeli ostali v tej epruveti, bi jih ta dočakal 60! V tem času bi se uspešno plodil s samicami in razpošiljal svoje gene naokoli. Sprva bi lahko bil mutiran gen recesiven, ampak bi, zaradi svoje superiornosti prešel v dominantbega in razširjal bi se še z mnogo večjo hitrostjo. Tekom nekaj sto generacij verjetno v tej epruveti nebi bilo več nobenega, ki te "napake" nebi imel.

Thomas ::

ajin,

Ne štekaš! Bog je komot tako inteligenten, da lahko pusti en algoritem, ki si ga je izmislil ali ga celo ustvaril, milijarde let laufat, ne da bi ga taknu, pa bo vseeno ratalo kar je hotel!

Podcenjujejš moč Boga in precenjuješ svojo pamet, glede na druge človeške pameti. Prehitro sklepaš, da če ti ne razumeš, pa drugi tudi ne moremo. Narobe, zelo narobe!

Tukaj vsaj nekaj deset ljudi praktično perfektno razume, kako lahko evolucija sama pripelje do nas, ne da bi bilo Gospodu stalno nekaj šušmariti zraven. Samo ljudje s šibko pametjo še mislijo, da je to potrebno. In s slabo vero!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Matev ::

Rekel sem da inteligenta bitja so verjento pospesili evolucijo.. z svojim inteligetnim posegom


evolucijo pospešuje marsikaj
ravno tako jo marsikaj lahko zavira

če se recimo bitje prehitro razvije mu lahko zmanjka hrane - ker pač jo pač uniči
in nato bitje samo po sebi kljub evoluciji lahko izumre


kot recimo izumre ribištvo če so polovijo preveč rib

ajin ::

Ne štekaš! Bog je komot tako inteligenten, da lahko pusti en algoritem, ki si ga je izmislil ali ga celo ustvaril, milijarde let laufat ne da bi ga taknu, pa bo vseeno ratalo kar je hotel!

AHa, zdej sva ze v drugem konceptu. ti mislis, oziroma si verjento preprican da je svet virtual.. dobro , samo ne gre preko kvantne mehanike .. in teorije strun..

Prehitro sklepaš, da če ti ne razumeš, pa drugi tudi ne moremo. Narobe, zelo narobe!

ega nikoli nisem rekel, ne meci mi besed v usta ..

Tukaj vsaj nekaj deset ljudi praktično perfektno razume, kako lahko evolucija sama pripelje do nas

POdaj in povej razlozi.. podaj mi znanje da bom lahko razumel da bom enajsti..ali razlozi mi celosten koncept..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Matev ::

ajin
sedaj nihče sploh ne ve več kaj želiš povedati

tipično je da se zagovorniki raznih zarot vedno obračate na neke angleške linke
na kratko pa nihče ne zna povedat kaj pravzaprav verjame

ajin - ti verjameš da je človek padel z neba v končni obliki
ali verjameš da imamo z gosenicami (in vsem živim bitjem) istega prednika

eno ali drugo?

Thomas ::

Seveda si rekel. Da je pač Bog moral posegati vmes, da evolucija sama je premalo. To je bistvo tega, kar ti stalno trdiš.

Ker ti ne veš, kako bi od Boga ustvarjena evolucija lahko pripeljala do medveda, pa sklepaš, da se to ne da. Pa da drugi tudi ne vemo.

Narobe.

p.s.

Dej označi kaj citiraš, kaj pa sam prispevaš. Ne znaš niti tega? No, kaj sem rekel?! Nisi zelo pameten. Premalo za ta oddelek foruma zagotovo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ajin ::

Seveda si rekel. Da je pač Bog moral posegati vmes, da evolucija sama je premalo. To je bistvo tega, kar ti stalno trdiš.

Rekel sem da je pospesil evolucijo.. torej nejgov poseg je bil v pospesitvi le nje..

In da nisem zelo pameten ..

In thomas, jaz nisem pameten, ti pa imas probleme z branjem kar si ti pisal na tem postu in kar jaz .. samo vseeno jaz vem da nisem pameten.. Sem pa voljen se uciti, in sem radoveden!


MAtev, zgodba je velika.. pravim samo da bakterije in organizmi so ze bili na zemlji..
Verjamem pa da o dolecnem casu koliko so pravilno izracunali da so 500.000 let nazaj prisla bitja na zemljo ( ELOHIM; NEPHILIM; ANUNNAKI) in ustavrili cloveka in mogoce pospesili evolucijo..

tipično je da se zagovorniki raznih zarot vedno obračate na neke angleške linke
na kratko pa nihče ne zna povedat kaj pravzaprav verjame

MAtev ne meci me v isti kos , nisem noben zarotnik in pravim; izhodisce mojega prepricanja so starodavne kulture in civilizacije ki pricajo o tem z arheoloskimi viri, tako pisnimi kot tudi zgradbami ,. itd
LAhko pa razvijemo drugacno stalisce in gremo v svet virtuale samo ne moremo perko teorije strun..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Matev ::

Verjamem pa da o dolecnem casu koliko so pravilno izracunali da so 500.000 let nazaj prisla bitja na zemljo ( ELOHIM; NEPHILIM; ANUNNAKI) in ustavrili cloveka in mogoce pospesili evolucijo..


kdo je potem opico ustvaril

TESKAn ::

In kam so sedaj šla ta bitja in zakaj ne pridejo spet malo 'poštimat' evolucije, ko mi sedaj tako lepo uničujemo planet?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

snow ::

ajin

> http://www.answersingenesis.org/home/ar...
> to si prebral ?

kako zelo naivno od tebe da greš pastat link, ki sem ga dal jaz in sem ti ZRAVEN povedal da so vse te teze brezveze. oziroma (alpa si EA tipček) če maš malenkost pameti to veš :)

1) Many biological traits are qualitative—it either works or it does not
Ja pa ne tiste, ki so pomembne za fitness osebkov. Skoraj nič v naravi/evoluciji ni črno belo.
Starost. Velikost mišic. Hitrost teka. Število otrok. Količina obrabnih encimov. Dolžina prebavnega trakta. Temperatura krvi. itd itd.

2) A single trait is selected for, whereas any living thing is multidimensional. A GA will not work with three or four different objectives, or I dare say even just two.
A dej no dej :) En kratek search na googlu pa boš našel ful linkov za multiobjective GA. En najbolj znanih je pareto ranking. Sicer pa lahko Thomasa vprašaš kako njegov urnik "ne ureja" učencev v skupine, pa jim manjša prazne ure, pa učiteljem tudi, pa pazi da se kaj na prekriva itd. itd.

3) Something always survives to carry on the process. There is no rule in evolution that says that some organism(s) in the evolving population will remain viable no matter what mutations occur. In fact, the GAs that I have looked at artificially preserve the best of the previous generation and protect it from mutations or recombination in case nothing better is produced in the next iteration.
Naj si tip dobi očala. Meni trenutno laufa en EA, ki najprej izbere najboljše osebke, potem pa vse mutira - brez izjem in usmiljenja. Want source?

4) Perfect selection (selection coefficient, s = 1.0) is often applied so that in each generation only the best survives to ‘reproduce’ to produce the next generation.
Ne? Vsak ima možnost se razmnoževati, s tem da imajo boljši večjo možnost preživetja. Išči tournament ranking, fitness proportional ranking (roulete based).

5) The flip side to this is that high rates of ‘reproduction’ are used. Bacteria can only double their numbers per generation. Many ‘higher’ organisms can only do a little better, but GAs commonly produce 100s or 1000s of ‘offspring’ per generation. For example, if a population of 1,000 bacteria had only one survivor (999 died), then it would take 10 generations to get back to 1,000.
HM? EC se začne znova delit še preden nastane nova. Pa kaj ta bluzi?! :) Saj GA ne dela 1000 novih osebkov iz enega!?

6) Generation time is ignored. A generation can happen in a computer in microseconds whereas even the best bacteria take about 20 minutes. Multicellular organisms have far longer generation times.
Nima veze čas stvaritve s kvaliteto rešitve. Bolj število generacij.

7) The mutation rate is artificially high (by many orders of magnitude). This is sustainable because the ‘genome’ is small (see next point) and artificial rules are invoked to protect the best ‘organism’ from mutations, for example. Such mutation rates in real organisms would result in all the offspring being non-viable (error catastrophe). This is why living things have exquisitely designed editing machinery to minimize copying errors to the rate of one in about 10 billion (for humans).
a) ja mutacije so tiste ki vodijo proces v izboljšavo in v GA jim damo mal višji % kot je v naravi prisoten pri človeku... ampak ne vidim zdej kako je to dokaz da evolucija ne poteka?
b) tista cifra tam je way narobe.

8) preskočimo ker se mi ne da brat.

9) In real organisms, mutations occur throughout the genome, not just in a gene or section that specifies a given trait. This means that all the deleterious changes to other traits have to be eliminated along with selecting for the rare desirable changes in the trait being selected for. This is ignored in GAs. With genetic algorithms, the program itself is protected from mutations; only target sequences are mutated. Indeed, if it were not quarantined from mutations, the program would very quickly crash. However, the reproduction machinery of an organism is not protected from mutations.

Ja v GA tudi delamo mutacije na celotnem genomu, ne samo na določenem genu. Program mutacij je zaščiten? What bout meta GA? What bout self-optimizing-GA?


itd. itd.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

suntrace1 ::

Mogoče smo polnoletni, da so nam prepustili stvari v naše roke. Narava bo vsakem primeru preživela tudi brez nas.

Večina religij, predvsem krščanstvo in islam, sta že dolgo časa ne posvečata iskanju Boga, temveč si utvarjajo da SO Glas Boga na Zemlji, torej so povsem brezbožne.

snow ::

> POdaj in povej razlozi.. podaj mi znanje da bom lahko razumel da bom enajsti..ali razlozi mi celosten koncept..

selection
replication
mutation

ki potekajo paralelno.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Tarzan ::

Nekdo je nekoč rekel, da bi moral biti tako, kot je možno doktorski (Ph.D.) naziv dobiti, slednjega možno nekomu tudi vzeti zaradi bedarij, ki bi jih izustil. Mislim, da se je šlo za nekoga, ki je rekel, da lahko matematično izračuna obstoj boga. Sam sem popolnoma enakega mnenja.

To, da evolucija ne deluje na višje razvitih bitjih absolutno ni res. Popolnoma povsod se vse izide, le dosti težje je zadevo razložiti in počasnejši je proces kot pri majhnih organizmih. Zakaj? generacijski čas je pri muhi nekoliko krajši, kot pri slonu in se v eni slonovi generaciji zamenja kar nekaj mušjih. Menjava okolja in generacijski čas sta ključna pri hitrosti evoluiranja, zapletenost organizma ima tu bolj malo zraven.

gzibret ::

> rad bi samo nakazal na to da kljub toliko preteklim let se zelva ni razvijal kljub vsem sprmeemba,m okolja in posledicno mutacijam ki se naj bi bile v dobrobit vrstam.. samo zelva ostaja enako. kljub sprememba.. in da pocasi se spreminjajo, ce se zelva tako pocasi spreminja, koliko casa se je moral clovek potem, in nisi mi odgovoril na vprasanje,

Kaj boš pa porekel na to, da nekatere bakterije živijo že 3 ali več milijard let praktično nespremenjene. Cianobakterije npr. (modrozelene alge). 8-O 8-O

Kaj boš pa porekel na to, da se 3 milijardah let (arhaik) praktično nič ni dogajalo, potem pa kar naenkrat ob intenzivnem glacialu (poledenitvi) cel kup novih debel (priporočam iskanje po geslu "cambrian explotion", drugače pa servirano na krožniku).

Pa da so se določene forme v zemeljski zgodovini pojavile večkrat in večkrat tudi izumrle. Lep primer je ediakarska fauna. To je združba fosilov, ki so večcelični (prvič v zemeljski zgodovini), njihovih kasnejših potomcev pa ne najdemo več ( za začetek nekaj informacij in slik).

Naslednja zelo dobro opisana in dokumentirana večcelična fosilna združba, ki je dokazano prva združba, iz katere so se organizmi evoluirali dalje, pa je iz kambrija ( Burgess fauna). Nekateri organizmi iz te faune so izumrli (trilobiti npr.), drugi pa živijo še danes (korale, spongije).

Kako deluje evolucija. Eden od načinov je adaptivna radiacija (oni ščinkavci na Galapagosu - klik, pa to še zdaleč ni edini model. Sicer pa to je osnovnošolska snov, to bi morali že vsi vedeti.

Naj še povem, da to niso neki "top secret" projekti, ampak otipljivi kosi skal, kjer so ohranjeni odtisi organizmov. Lahko jih vidiš v muzejih na lastne oči, lahko pa si tudi ogledaš slike (dokaj kvalitetne, da se na njih dejansko tudi kaj vidi). Lahko pa jih greš nabrat še sam, če jih najdeš seveda in če imaš dovolj $$$, da greš na prava območja na svetu).
Vse je za neki dobr!

ajin ::

selection
replication
mutation


Selection: kaj je tisto ki doloca kaj bo selektirano? definiraj , bodi specificen, natancen .. uvedi vse parametre ..

Ali mutacija pri visje razvitem organizmu(clovek) delujte pozitvno tako da ima potem ta vrsta prednost od druge in se razvije v taksno fascinantno bitje? In ce , kaksna je to mutacija in kako poteka , kateri je njen sprozilec, sprozilec te mutacije, kateri dejavnik je to ? In zakaj zdaj ne poteka v takšni fazi..( odgovor bo verjento je premalo casa.. ali kaj se ?)

No potem pa koliko casa obstaja clovek in ali je to dovoj casa za taksno ogromno mutacijo, ki se kaze na fizicni ravni in seveda intelektualni,.. psihicni, umska sposobnost? In ce je mozno v taksnem kratkem casu( ceprav baje evolucija poteka zelo pocasi pri visje razviith organizmih, ampak vseeno .. dopuscam moznost.. ) kateri so dejavniki, za taksno hitro pospeseno evolucijo, v taksni veliki meri, in ali poznamo primer pri nekem skoraj enako zapletene organizmu, na zemlji, da se je razvil tako hitro, in je tako fascinanto? Ceprav clovek je najvisje razvito bitje, ki pa seveda se ni razvilo svojo zavest in razumelo, zato pa se ubijamo in unicujemo, amapak sem preprican da kmalu.

No pa ostanimo pri cloveku ali njemu podobni vrsti, torej te vse vrste iz koder naj bi clovok izsel .... razlozi mi zdaj selekcijo ,, kaj je selektiralo.. in kaj je podalao mutacijo kaksen pogoj za taksne ogromne mutacije v tako malem casu ,.

torej od homo habilisa do homo erectusa in homo sapiensa, ki sta zelo podobna ..

Sem nevedn, in radovedn, in cemi ne mores na kratko zadovoljivo opisati , mi prosim napisi literaturo da si preberem kjer je tocno to opisano,.. kako je v tako kratkem casu to bitje postalo danasnji clovek, ki raziskuje vesolje ..In razlozi vsepogoje za taskno mutacijo in seveda pozitivno mutacijo .. ki je doprinesla nejgovemu razvoju do te oblike kakrsne smo zdej, kajti zdaj smo verjento popolno, in evolucija v fizicnem smislu ne bo vec tekla naprej ... vedno bomo taksni kot smo .. razen Um zavest bo evolvirala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Thomas ::

Sinko ... nisi vreden, da bi ti razlagal. Nisi vreden, v smislu, da se doslej nisi naučil nič iz tele debate.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če pa pride en Kreacionist, ki ga bo veselje in izziv razsut, potem ga pa bom! Pleasure is all mine!

Ti pa nisi kakšna visoka liga in s tvojimi "argumenti" se meni ne da ukvarjat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ajin ::

Ti pa nisi kakšna visoka liga in s tvojimi "argumenti" se meni ne da ukvarjat.


To je selekcija, samo meni s tem nic nis doprinesel, nobenega razvoja mi nisi podal s tem..
Oprosti ker nisem zadovoljil tvoj kriterij.. in razumem da se ti " neda".

SAmo zelim da mi dokazes, da to kar govoris je logicno da zadovolji in pojasne vse ,,. eno lepo popolno teorijo, ki napoveduje se prihodnje ..

In sem se naucil nekaj, da je veliko sebicnih jludi na tem postu ki so polni samega sebe, namesto da lepo kuturno debatirajo podajajo znanje drug drugemu.. ali zdaj vidis zakaj nastajajo vojne.. zaradi nerazumevanje in povelicovanje .. napuha.

.Bodimo otroci, intelektualni otroci , radovedni .. brez konfliktov in igranja kdo ima prav in kdo ne , kdo je bolj pameten in kdo ne , kajti kaj je koristnega v tem, kaj te to pouci, kaksno znanje ti to nudi?

In ne sprejemam neke trditve kar tako , lahko .. jaz veliko sprasujem .. ce nis opazil..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Thomas ::

Jest nisem zadovoljen, da se ti potikaš v tem oddelku Slotecha. Pejt v Ložo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

ajin
tebi pa tipkovnica res nagaja

se ti vejce in pike zatikajo

snow ::

> Selection: kaj je tisto ki doloca kaj bo selektirano? definiraj , bodi specificen, natancen .. uvedi vse parametre ..

smrt. število potomcev. sposobnost varovanja potomcev. izbruh vulkana.


> Ali mutacija pri visje razvitem organizmu(clovek) delujte pozitvno tako da ima potem ta vrsta prednost od druge in se razvije v taksno fascinantno bitje? In ce , kaksna je to mutacija in kako poteka , kateri je njen sprozilec, sprozilec te mutacije, kateri dejavnik je to ? In zakaj zdaj ne poteka v takšni fazi..( odgovor bo verjento je premalo casa.. ali kaj se ?)

Pozitivna mutacija prinese neko prednost ja - večjo sposobnost preživetja.
Kreacionisti ne morete razumet nečesa: 4 faking miljarde let!
Še enkrat: 4 faking miljarde LET!

Taka mala mutacija je recimo zamenjava ene baze v DNA. Lep preprost primer je recimo nastanek beta-laktamaze namesto transpeptidaze(razlika je v ENI aminokislini) pri bakterijah ( = pridobljena rezistenca na antibiotike). Zakaj do tega pride? A nisi ti prej nekaj s kvantno mehaniko operiral? Oziroma strašil. No ta zamenjava pri prepisu DNA nastane zaradi različnih tavtomernih oblik posameznih baz. Tista ki naredi napako je manj verjetna.

Gremo se poiskus: Vzamemo neresistentno bakterijo.. jo namnožimo.. par 10 miljonov.. damo antibiotik.. pogledamo če je kaj ostalo.. spet množimo... in mamo par miljonov resistentnih bakterij.

Kaj zdej to ne poteka? Poteka že poteka.. ampak se časovno zaznavanje malo spreminja pa še neka druga zadeva hoče izrinit gene. Memi. Potekajo pa tudi rekombinacije... pa še polno drugih ampak itak že tega tu kar sem napisal ne boš razumel. Oziroma ne boš hotel razumeti.


> No potem pa koliko casa obstaja clovek in ali je to dovoj casa za taksno ogromno mutacijo, ki se kaze na fizicni ravni in seveda intelektualni,.. psihicni, umska sposobnost? In ce je mozno v taksnem kratkem casu( ceprav baje evolucija poteka zelo pocasi pri visje razviith organizmih, ampak vseeno .. dopuscam moznost.. ) kateri so dejavniki, za taksno hitro pospeseno evolucijo, v taksni veliki meri, in ali poznamo primer pri nekem skoraj enako zapletene organizmu, na zemlji, da se je razvil tako hitro, in je tako fascinanto? Ceprav clovek je najvisje razvito bitje, ki pa seveda se ni razvilo svojo zavest in razumelo, zato pa se ubijamo in unicujemo, amapak sem preprican da kmalu.

E vidi fundamentalno napako. ORGROMNA mutacija. Z malimi mutacijami. V dost dolgem času.
Ok Einstein, answer this: Zakaj z opico nad 90% enakih genov? Alpa s črvom zakaj mamo tolk podobnih/enakih genov?
Pa zakaj ima hemoglobin neke DVE alfa in DVE beta podenoti, ki sta identični? Zakaj nek copy/paste? Evolucija ma čist preprost in logičen odgovor na to.
Tvoj superduper Bog, StarBluzers.. so nas križal s črvi in opicami al kaj? Al so to dvoje zmiksal in smo mi ven prišli.. al kako že?


> No pa ostanimo pri cloveku ali njemu podobni vrsti, torej te vse vrste iz koder naj bi clovok izsel .... razlozi mi zdaj selekcijo ,, kaj je selektiralo.. in kaj je podalao mutacijo kaksen pogoj za taksne ogromne mutacije v tako malem casu ,.

> torej od homo habilisa do homo erectusa in homo sapiensa, ki sta zelo podobna ..

> Sem nevedn, in radovedn, in cemi ne mores na kratko zadovoljivo opisati , mi prosim napisi literaturo da si preberem kjer je tocno to opisano,.. kako je v tako kratkem casu to bitje postalo danasnji clovek, ki raziskuje vesolje ..In razlozi vsepogoje za taskno mutacijo in seveda pozitivno mutacijo .. ki je doprinesla nejgovemu razvoju do te oblike kakrsne smo zdej, kajti zdaj smo verjento popolno, in evolucija v fizicnem smislu ne bo vec tekla naprej ... vedno bomo taksni kot smo .. razen Um zavest bo evolvirala...

R. Dawkins - The selfish gene

Par zaključkov:
a) mutacije in evolucija poteka počasi relativno glede na človekovo življensko dobo
b) ni nekih super skokov naprej v evoluciji - ker mutacije potekajo počasi. oziroma se pozitiven efekt počasi nalaga.
c) mutacije niso usmerjene... ni nekih pozitivnih mutacij.. oziroma je to zelo subjektivna zadeva.. mogoče bi lahko bila ocena mutacije preživetje ali neke druge lastnosti.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

evolucijska biologija - glej topice na dnu. ko prebereš tisto se lahko spet oglasiš.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Matev ::

kajti zdaj smo verjento popolno, in evolucija v fizicnem smislu ne bo vec tekla naprej ... vedno bomo taksni kot smo ..


kaj pa trtične kosti (če ne veš kaj je to, nimaš za burek) ki jih imamo in jih vztrajno izgubljamo
pa modrostni zobje
in prsne bradavice pri moškem
ter reakcije ob stresu ki so ostanek pranagona - še vedno se ga nismo znebili
in tako dalje

človek še zdaleč ni evolviral do konca

nohti bodo verjetno šli po gobe kmalu
in na roku imaš tudi še vedno ostanek (zametek) šestega prsta (to je tisti štrcelj ob zunanji strani zapestja na samem zapestju)

pa da ne omenjam da telesnivonj že dolga leta izginja pri ljudeh in tudi voh izgublja na veljavi - veliko manj človek sedaj vonja kot je pred 10.000 ali 100.000 leti

prsti pri ljudeh so vedno daljši in ožji in spretnejši - heh le zakaj

itd... itd...

človek je še daleč od idealne oblike - še vedno se spreminja

še vedno imamo kaj za popravit

velikost možganov se recimo veča (ker pametnejši lažje preživijo)
tako je naša lobanja veliko večja sedaj kot je bila pred 100.000 leti

in se še povečuje

je kaj bolj jasno sedaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

gzibret ::

Da je človek evoluiral iz bakterije kaže tudi dejstvo, da so biokemijski procesi na celični ravni pri obeh organizmih skoraj identični. V mislih imam mehanizme za replikacijo, tvorbo encimov, pridobivanja in prenosa energije, delovanje celične membrane. Še procesi v prokariotih so le neke primitivne verzije tistih v eukariotih (npr. celično dihanje pri eukariotih se začne z anaerobnim vrenjem, ki je primarni proces pridobivanja energije pri določenih prokariotih).

Že tukaj se dobro vidi evolucija, ki je iznašla način, da iz odpadkov dihanja (razne organske kisline - piruvična npr.) pridobi ogromno energije. Hipoteze predvidevajo, da sta bila prvotno dva organizma, vsak z razvito specifično biokemijo. Živela sta v simbiozi, kjer je eden organizem proizvajal odpadek, ki ga je drugi organizem znal uporabiti. Ker sta živela vedno skupaj, je bilo veliko možnosti za izmenjavo genov (s kakšnimi virusi npr. ali pa plazmidi). Evoluiral je nov organizem, ki je znal resourse okolja dosti bolje uporabiti in zato preživel.
Vse je za neki dobr!

_marko ::

Key Brain Regulatory Gene Shows Evolution In Humans

"Researchers have discovered the first brain regulatory gene that shows clear evidence of evolution from lower primates to humans."
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

snow ::

29+ dokazov za makroevolucijo
preden naslednji trdi, da evolucija ne drži... bi rad razloge proti vsem trditvam na tej strani.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

gzibret ::

Odličen link!

Tole bi moralo zabiti zadnji žebelj v krsto raznim kreacionističnim idejam (da se ljudje nismo razvili iz opic oz. da nismo imeli skupnega prednika) !


> In terms of a scientific statistical analysis, the "null hypothesis" is that the identity of non-essential amino acids in the cytochrome c proteins from human and chimpanzee should be random with respect to one another. However, from the theory of common descent and our standard phylogenetic tree we know that humans and chimpanzees are quite closely related. We therefore predict, in spite of the odds, that human and chimpanzee cytochrome c sequences should be much more similar than, say, human and yeast cytochrome c - simply due to inheritance.

> Humans and chimpanzees have the exact same cytochrome c protein sequence. The "null hypothesis" given above is false. In the absence of common descent, the chance of this occurrence is conservatively less than 10-93 (1 out of 1093). Thus, the high degree of similarity in these proteins is a spectacular corroboration of the theory of common descent. Furthermore, human and chimpanzee cytochrome c proteins differ by ~10 amino acids from all other mammals. The chance of this occurring in the absence of a hereditary mechanism is less than 10-29. The yeast Candida krusei is one of the most distantly related eukaryotic organisms from humans. Candida has 51 amino acid differences from the human sequence. A conservative estimate of this probability is less than 10-25.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Link je težka artilerija. Neučinkovita proti majhnim ptičem, kakršni kreacionisti so.

Ko smo tole evolution/creationism debato gonili 10 let nazaj na pokojnem CNN forumu, je neka medicinska sestra, zagrizena kreacionstka po dolgem bluzu zaključila - kdor ni slep, to vidi.

Ji je odgovorila neka evolucionistka - še slepi pa lahko otipa dinozavrovo kost!

Tako to je, da diskurz ni racionalen s kreacionisti. Žal, sicer bi hitro razčistili.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alec999 ::

Se strinjam s Tomasom par tednov nazaj je bila na CNN otvoritev kreacionističnega muzeja v Ameriki. Komentar izobražene ženske, ki je hodila na MIT je bil "Sošolci so me prepričevali, mi kazali dokaze ampak me ne bodo prepričali."

In to je to. Sveto prepričanje, da je zemlja stara 6000 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

Thomas ::

Link.

Šen link.

Evolucija melje ko valjar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Mati ::

Poznamo morske želve in kopenske želve. Oboje so dokaj podobne, le da morska želva ne more skriti glave v oklep in ima boljšo varovalno barvo.
Zdaj pa ti meni trdiš, da ti dve različni želvi nista imeli skupnega prednika, ker ne evolvirata...

Glede človeka pa še tole. Vedno manj poraščeni smo, slabše vidimo, slabše slišimo....smo pa vedno bolj inteligentni, tako da se evolucija pri človeku še zdaleč ni končala.

[edit - lepotni popravki]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Matev ::

človek ima še vedno ostanek repa - trtica (nekaj zakrnelih kosti na koncu hrbtenice)

in še vedno imajo moški prsne bradavi - čeprav so vedno manj pomembne in občutljive

tipu bradavice načeloma ne vstanejo ane - napram ženska ki imajo tam čuda raznih živčnih končičev

ravno tako smo na rokah z evolucijo dobili veliko spretnejše prste kot na nogah - čeprav imajo recimo opice še vedno zelo podobne roke nogam - pač plezajo po drevju

... evolucija poteka - počasi a vztrajno

zee ::

evolucije neumorno poteka. žal pri človeku bistveno bolj počasi kot pri drugih organizmih.

samo še manjši popravek trdive, da se je človek razvil iz opice: človek in opice so se razvile iz skupnega prednika.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

IgorGrozni ::

@matev:... in še vedno imajo moški prsne bradavi - čeprav so vedno manj pomembne in občutljive

tipu bradavice načeloma ne vstanejo ane - napram ženska ki imajo tam čuda raznih živčnih končičev...

Tule se ne bi ravno strinjal. Naroči si enkrat ˝obratno obdelavo˝ , ..pa sladoled, ..čokolado, pa... >:D.. boš hitro nehal govoriti neumnosti... ;)

Lp.IgorGrozni

Alec999 ::

Se strinjam z IgorGrozni glede komentarja o bradavicah, občutljive so skor tok k ženske sam za nobeno rabo niso. :D

zee ::

mislim, da se kakšna pupa ne bi ravno strinjala :D :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

snow ::

Znate to evolucijsko razložit? (Da se povrnemo mal na temo...:D )
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

IgorGrozni ::

@snow: Tole zgoraj je eksampl, zakaj za ˝znanost˝ potrebuješ experimente, zakaj ni dovolj, da imaš samo ˝miselne konstrukte˝... :))
««
5 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350159 (37243) s1m0n
»

Tehnološki napredek/evolucija ni eksponenten (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5110225 (9651) _marko
»

Veliki filter vključitev mitohondrijev v prokariontsko celico? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714952 (13106) Okapi
»

Nastanek življenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35749626 (44851) Vajenc
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21328969 (25595) jzgorisek

Več podobnih tem