» »

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare

Sergio ::

@Stepni Volk: ce ze mislis dajat velike naslove, jih ne dajat v neodvisnih barvah, ker rumen naslov na temnorumeni podlagi v oranznem stilu izgleda naravnost zgreseno in neberljivo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CaqKa ::

sem popravil da bo za vse stile približno enako.

piek ::

Sama radovednost me je gnala in sem prav sel in kupil plosckosuk Yamada 6700. Medtem ko MTZ-jev firmware solidno opravlja svoje delo, pogresam predvsem nekaj izvrstnih stvari, ki jih je PYPS-ovo delo vdahnilo Yakumu DX4.

PYPS people, srcno upam, da vam je JAE odstopil eno ali dve Yamadi, da ju "spravite v red". JAE firmware je vse preokoren in ocem neprijeten, zato sam raje uporabljam MTZ in ponizno cakam vaso stvaritev.

Pogresam predvsem:
- podpora dolgemu imenu datotek!
- bogato izbiro podnapisov (velikost in barva)

Sicer pa tale Yamada kar v nekaj stvareh prekasa Yakumota, packed bitstream je seveda najpomembnejsi...

Ce boste potrebovali "beta" testerja, se javim.

Lep vecer se naprej,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

Stepni Volk ::

PYPS nova Internetna stran ki je še v beta fazi, v nadgradnji bo pa tako ves čas, tako kot FW :)

Sporočilo od Piki64 (glej Yamada temo):
Jan in JAE je držal obljubo in dostavil poskusno Yamado 6700, rezultati so vidni na Internetni strani.

Pabo ::

ql stran a bo mogoče tudi v SLO varjanti?

Pa lahko bi bilo da bi vas mi vidli sploh gdo je P.Y.P.S.!
Slike recimo

LP pabo
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

Runnagain ::

V načrtu je tudi slo varianta, vendar ima angleška trenutno prednost.
Po končani angleški lahko pričakujete še slovensko varianto.

Lp, Runnagain!!

tabornik ::

Stepni Volk:
Sem pisal tudi na Silvijini strani, pa ni bilo nobenega odgovora.
Vem, da se zaenkrat še niste ukvarjali s Silvo, ampak zadevo sem odprl, notri je MT1389DE. Preko Nokiinega DLR-3P kabla sem predvajalnik priklopil na PC, pa vseeno nisem mogel flešat. :(

Vsaka pomoč bo dobrodošla, ne bom pa več utrujal.

piki64 ::

hi!
@tabornik, mogoče nimaš vredu kabla. Če zeliš takšnega ki 100% deluje, ti ga lahko jaz prodam. kontaktiraj me na piki64@medvedek.org


LP

tabornik ::

Sem najdu napako. TX, RX in GND so bli pravilno priklopljeni, namesto +V pa sem imel MBUS. Zdaj sem zamenjal pina (4 in 6 na kablu DLR-3P) in flešal BP.

A bi na moji Silvi 404 delal keri drug F/W od PYPS-a (Belaggio, Yakumo...)? Notri je MT1389DE.

piki64 ::

kot prvo mora biti vsaj servo koda enaka kot pri tvoji silvi

piek ::

@PYPS:
Ze cel dan ne morem do Yamada 6700 firmware-ov na vasi strani...
Bi prosim popravili linke/dodali datoteke?!

*****
Error 404

Not Found

Abyss Web Server X1
© Aprelium Technologies - 2001-2004
*****

piek
--- Finish it off if you started it! ---

tabornik ::

Piki64:

Če maš kej volje za naredit FW za Silvo, kakšne podatke rabiš? Trenutno jo majo v Metroju v Avstriji po 55€, kar je sigurno privlačna cena še za koga. :D

Runnagain ::

piek, dobiš fw.jem, samo so bili umankjeni iz varnostnih razlogov; namreš ni bilo še spisanega manuala oz. navodil zanje; navodila so v fazi objave.

Lp, Runnagain

tabornik ::

Piki64:

A ti TELI PODATKI od moje Silve kaj pomagajo?

piki64 ::

@Tabornik: Ja poznam ta FW. imaga ga Packer Bell, potem pa ga uporabljajo na md7457 in še na enem.

Sicer ne vem kaj si hotel s tem povedati če mi pomaga. Seveda ga lahko spremenim brez problema, vendar....

LP, piki64

gorann ::

a je kaj narobe ce za foro nadgradim ze obstojeci p&y firmware s tem ki je najnovejsi, menda od 22 dec? a je kaj drugacnega notri a je vse enako?je tale fw namenjen tistim plosckosukom ki so bili nabavljeni decembra, kateri so se tezje nadgrajevali?

prekopirano iz teme yakumo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

tabornik ::

Piki64:

A se da kakšne reči od akterega izmed Pypsovih FW prestavit v Silvin FW, a je potrebno vse "peš" naredit?

piki64 ::

@tabornik: ne da se. mora se vse na novo naredit


LP

Primoz78 ::

piki64 vceri sem upgrejdal na vas firmware za Yamado 6700...pa sem imel probleme pri predvajanju filmov...podnapisi so prehitro izginjali, film je stekal, itd...a je to povezano z "slabim" original Yamada V2 firmware-jem?...Hotel sem vprasat, ce tega niste odpravili v firware-ju ali je kaj drugega pri meni narobe?...sem pol dal spet star JAE firmware pa je delalo BP...:\

Lp Primoz

piki64 ::

@primož78: A brat ti ne znaš? Na strani lepo piše v čem je problem. Originalna V2 ima probleme enake kot vsi osatli playerji, zato z V1 nadgradi.
LP

Primoz78 ::

Sem...pa sem imel podobne probleme...zato sprasujem. Bom poskusil danes se enkrat!

Lp Primoz

ttommy ::

Vsaka vam čast,P.Y.P.S.-nadgradnja deluje zares odlično,sedaj je moj Rimax zares popoln DivX
predvajalnik!Hvala!!!!!:) :) :) :) :) :) :) :) :)
Gamer

tapata ::

Kaj narobe delam. Firmwera V2 ne morem in ne morem prav zapeči. Ko mi to naredi, pa ne računalnik ne Yamada ne znata prebrati ničesar. Jae-jev mi dela, PHYPsov pa ne in ne.
THX.

piki64 ::

@tapata: sem šel preverit, pa meni vse OK zapeče. Ne vem kaj delaš narobe. Greš v Nerota, daš open in to je vse (pa finalize CD).

LP

tapata ::

Sorry, dela. ;) Nero je nekaj zafrkaval, pa še sam sem narobe zapekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tapata ()

recaro ::

Lepo pozdravljeni.

Iz vaše P.Y.P.S. strani sem si potegno najnovejši FW za Yakumo DX4 in pojavo se je naslednji problem.

Slika je kar naenkrat ratala črno-bela (začetni meni je še barvn, takoj ko pa začne špilat pa je slika črno-bela), podnapise prikazuje, so centrirani, vendar če se pokažeta 2 vrstici podnapisov je spodnja tako zamaknjena dol da se je vidi samo polovica.

Kaj narditi da odpravim črno-belo sliko?

CaqKa ::

poglej da nimaš v nastavitvah nareto ntsc namesto pal

recaro ::

Hvala za tvoj odgovor. Slika je ponovno barvna. Tam se mi je res nekaj prestavlo, sedaj je na PAL in dela brez problema. Tudi podnapisi so zravnani, centrirani in 2 vrstici se vidita brez problemov.

Še enkrat HVALA ter vse pohvale P.Y.P.S. teamu.

cuk ::

Zdravo.
Eno vprasanje. Na koliko je omejena dolzina znakov pri imenu filma? Pojavlja se mi namrec problem, da ce je ime predolgo mi ne predvaja podnapisov.
ime_filma.avi ter ime_filma.SRT = dela ok
dolgo_ime_filma_dvdrip_blabla.avi ter dolgo_ime_filma_dvdrip_blabla.SRT = podnapisi ne delajo (ime je sigurno enako :)
Uporabljam zadnji pyps firmware ter centersub.
Sprasujem bolj kot ne zaradi tega ker me pac zanima, drugace mi ni tezko preden film zapecem na cd spremenit imena v ime_filma in je s tem problem resen.

LP

piki64 ::

z okoli 40 znaki

LP

Micho68 ::

8-) Serbus firmware-freaki. Mam eno (za vas verjetno glupo) vprašanje. Mam DX4 upgrade-an na PYPS_221204. Špila ko v risanki. Za hec si malo spreminjam welcome screen in prišo v slepo ulico. Na kaki način si lahko pretvorim oz. urejam *.mpg still image??? Iz slike (*.jpg...) v *mpg ni problem z MpegTool-om, kontra pa mi ne "kapne".8-O Hvala.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Micho68 ()

LexLuthor ::

@Micho

Uporabi MTK remaker in sicer opcijo Record/Save image.

Micho68 ::

@ LexLuthor: THX !!! Maš pir v dobrem, če se kaj po MB klatiš...:D

Ed ::

Zdravo, naložil sem nov FW_050118_PYPS, vse v glavnem OK, razen v browserju ne vidim naslova filma temveč le rumeno prazno vrstico ??? (Yamada 6600)

Hvala !

polde66 ::

oj,
zapekel sem na cd tanov firmware od bellagia, ga dal kolegu ki je analfabet za vso tehniko nekako mu je ratalo cd spravt v bellagia ven pa nič več, napisalo se mu je hallo na displeyu in crk zadeva. Nujno potrebujemo pomoč, bral sem o nekih kablih in povezavi z pc-jem, no ravn tak analfabet nisem kot kolega ampak na to se pa ravn ne zastopm.
Kje dobim kabl kako ga priključim oz pobožna želja če je kdo okol Ljubljane ki bi to stvar znal in seveda hotel storit. Se priporočamo
LP
polde

piki64 ::

polde66: ne pisat v dveh temah. sem ti že v temi gericom bellagio dal odgovor

"@polde66: Če rabiš kabel za povezavo ga lahko pri meni dobiš za 2800 SIT(z poštnino vred) . Samo vklopiš eno stran v računalnik, drugo na player in to je vsa umetnost. Če si zainteresiran mi javi na moj email: piki64@medvedek.org
"


LP

frenkb ::

Zdravo ,jaz pa imam eno vprasanje glede menjave FW.Yakumota imam od jeseni ,FW pa je bil na začetku ver. C0.00.00.02. Naložil sem nov FW ( s preimenovanjem BIN datoteke),tako da sem lahko redno menjal nove verzije FW.Zadnje čase pa sem opazil ,da mi slika včasih "zmrzne" za 1-3sekunde, največkrat takrat ,ko gledam filme na DVD mediju (DVD film ali pa DVx film), potem pa gre normalno naprej.
Ali je ta napaka možna zaradi preimenovanja FW?Včeraj sem naložil zadnji FW (041222) , na CD sem zapekel vse .bin file (brez preimenovanja), yakumo mi sedaj javlja verzijo 05.00.03.05 , sub 00.00.00.04.
Rad bi dobil nazaj verzijo C0.00.00...,pa sedaj ne vem katere *.bin file moram zapečt na CD.Forum sem sicer pregledal, ampak enostavno se ne znajdem več na vseh teh straneh in preimenovanjih .bin file.Ali mi lahko kdo točne pove,kaj in v kaj moram preimenovati,in kaj zapečem .Ali bi to potem rešilo moje težave z "zmrzovanjem" ?
Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenkb ()

Ed ::

...ali res nihče nima sp. opisane težave (naslova filma ne vidim, čeprav ga lahko normalno zaženem...)


Zdravo, naložil sem nov FW_050118_PYPS, vse v glavnem OK, razen v browserju ne vidim naslova filma temveč le rumeno prazno vrstico ??? (Yamada 6600)

piki64 ::

@frenkb: Stvar je čisto preprosta. Vzeti moraš tisti *.bin file v katerega si prvič naredil preimenovanje in narediš sedaj obratno.

PRIMER:
Prvič si naredil:
YAD2710G.BIN---->YGAD2710.BIN

Sedaj vzameš najnovejši YGAD2710.BIN in nerediš:
YGAD2710.BIN---->YAD2710G.BIN

o je vse.

LP

batista ::

Mene pa zanima glede znakov.
Torej uporabljam pyps FW 15.12.04 ter vedno velike fonte. Zanima me koliko je max/min število črk v eni in dveh vrsticah. Če uporabim privzete nastavitve v directsub 1.54 mi še vedno odreže podnapise.
In ali ima zadnji pyps povečano št. znakov za velike fonte?
tx

piki64 ::

@batista: kot prvo drugič navedi za kateri player se gre. Lahko ti povem da je omejitev max. 60 znakov v 2 vrsticag, širina pa je 540

To so podatki za DirectSUB. Sicer pa ne vem zakaj ne uporabiš CenterSUB-a, kjer lahko za SLX uporabiš kar Waitec HTX.

LP

Han ::

Yamada 6700 FW_050127:
- solved problem with annoying character when fast forwarding (2x, 3x, 4x, etc.)


Emm, a ni tale opis zgrešen? Popravili naj bi "annoying box when zooming (2x, 3x, 4x) the picture at DVD movie playback".

piki64 ::

@HAN: ja res je malo zgrešen in bomo popravili. Važno je da je bistvo popravljeo. Ravno to za kar si prosil.

LP, Piki64

Han ::

Ja, najlepša hvala. Bi se že prej zahvalil, a še nisem utegnil preizkusiti zadeve. :8)

Shotky ::

Zakaj se bealggio2020 ne pusti updejtat.
vse gre normalno do konca vendar se na koncu po eni minuti tray ne odpre, lahko čakaš celi dan, ko ga izklopiš in ponovno vklopiš, je gor še vedno stari nedotaknjeni firmware.
To se mi dogaja pri dveh aparatih istega modela.8-O

Naj povem da imam tudi Yamado pri njej z updejtom ni blo problemov. na njo sem namestil vsak novi updejt sproti, torej že večkrat.:))

Mikka ::

A se mogoče še komu razen meni v zadnjem PYPS FW za Yamado 6700 (FW_050127) namesto podnapisov prikazuje samo ena utripajoča črta?

delfin71 ::

Piki64 ali ostali POOMOČ !!!!:O

Na Yamado 6600 sem updejtal nov FW (18.01.2005) pa še vedno mi pri filmih z AC3 zvokom ne "tečejo" podnapisi- " jih sploh ni "- prosim za rešitev...

PS

Pa da ne boste rekli da nisem prebral foruma, sem probal vse tiste "variante" (SLOW+ Play) pa spreminjanje z AVI-muxom- ne DELAAAAAA!!!!!:( ;(

Hvala in LP, Delfin71

Han ::

@Mikka: meni delajo podnapisi kolikor toliko normalno (srt je ok, pri sub pa ponavadi manjka črka v začetku druge vrstice).

piki64 ::

NOVI FW!

Da ne bom vsepovsod pisaril, napišem tu kateri novi FW in za katere playerjeso zunaj:

- Yamada 6700
- Yamada 6600
- Bellagio AD2020
- Waitec HTX.409
- Waitec HTX.408
- Vision X5

Kaj je novega v njih?
Skupna novosti so:
-124 znakov v podnapisih
- 3 vrstični podnapisi
- poravnava od spodaj navzgor

LP, Piki64

Valentin ::

> poravnava od spodaj navzgor

Hm, mi lahko razložiš, kaj to pomeni oziroma kako izgleda ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188109 (25033) gasper6201
»

[DivXviD] Yamada predvajalniki (strani: 1 2 3 490 91 92 93 )

Oddelek: Zvok in slika
4609540984 (51867) GaS
»

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38460975 (19389) Caniggia
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123815 (12231) piki64
»

[DivXviD] CenterSUB urejevalni podnapisov - centriranje

Oddelek: Zvok in slika
144543 (3471) EvilDare

Več podobnih tem