» »

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

««
4 / 28
»»

pitagora ::

Snemi si program .... tukaj
podnapisi: tam malo poglej

lp

mosnik ::

prosim priporoči mi najbolšega in kako deluje


moj predvajalnik ima na displeju črko p in se ne da posodobit se da ta zasščita kako odstranit

alf__ ::

Evo tut jzt sm ponosni lastnik tegale divx/dvd plejerja... (yakumo)

Mam pa tri probleme: (prosim za pomoč!)

- Vsi podnapisi so levo poravnani! (neumno)
- Velikokrat odreze podnapise
- ne zazna .txt podnapisov...samo in zgolj .srt

Prosim ce ma kdo idejo....na dan z njo!

mosnik ::

kako naj uporabim subconvertor

CaqKa ::

alf__ in pushte: za oba velja da temeljito preberita tole temo ker že vse piše.

pitagora ::

CaqKa pravilno.
Ima kdo kaksno idejo ali mogoce kdo ve kako bi npr. film ki je velik 4500Mb=4,5Gb snemano seveda iz dvd-ja spravil na vec cd-jev studiral sem, da bi rezal file, ker je samo eden tako velik in to je bin, ki ima zraven cue da ga lahko speces v nerotu pa ne vem kako bi to naredil ima kdo kaksen program za rezanje file-ov.
NUJNO, ker se mi ne da kupovat pa dajat 20kSIT za dvd pekac..
lp
pitagora

CaqKa ::

zripaš ga v divx?

če ga pa misliš kam drugam nest... potem pa lahko probaš z winrarom in naštelaš kompresijo na "store" pa nastaviš da ti naj naredi tolko pa tolko vlke datoteke.

zanzak ::

Nabavu sm yakumo-ta pr comtronu ker ma podporo za slovenske podnapise. Prov lepo so me nategnl. Tko grem na vš forum(škoda da tega nism naredu včeraj) snamem update in tako kot večini novopečenih lastnikov ne dela.(Se bolj podrobno spustim v diskusijo). Tud men svet p na napravi- preberm, da p mogoče pomen protected(sranje si mislm). To mi ne da miru šaltam in na koncu pridem do ugotovitve, da p pomeni PAL lahko pa jo spremeniš tud v n NTFC al neki tazga. Tko da so neki zakvačkal,da se ne da upgrejdat sam ta p nima direktne povezave s tem. Razen, da je vidna razlika med staro in novo serijo.

pitagora ::

Kako ga zripas v Divx, s katerim programom.
lp
pitagora

CaqKa ::

pitagora: prebereš si vodiče na Doom9.net - The Definitive DVD Backup Resource

pitagora ::

Hvala
lp

pitagora ::

Nasel sem guides in tam sem sel na format conversion in pa se naslednjo Ripping
pa mi ni jasno tam samo pise kako iz avi ali iz SVCD v DVD R spravis kako pa obratno to poteka?
lp

CaqKa ::

upam da bo link delo AutoGK Guide
sicer pa v guide sekciji poišči dvd backup > xvid > auto gordian knot
lahko pa probaš tudi divx5 ali pa divx3 ali pa nerotov kodek namesto xvida.

pitagora ::

Link deluje.
Hvala ti.
lp

Stepni Volk ::

Yamada6600 vs. YakumoDX4

Ravno sem hvalil Yamado... in je crknila... ne glede na to, kaj vstaviš v ploščkosuk, pravi: NO DISC.
Ver: 05.00.03.05
Sub Ver. 0B.00.00.03

fancy ::

Pitagora ....snemi si dvd shrink...tega mam jaz za kopirat originalne dvd-je.

Drugace pa si sfalil temo..:\ .če še nisi opazil..je tu govora o YAKUMO divx plajerju....

fancy ::

Ej ...sotrpini:D

Yakuma DVD Master DX4...definitivni podpira .srt in .smi oz .sami....podnapise.

Spremenil sem jih iz .txt v srt ali smi z subtitle workshopom.....če se pa ne ujemajo jim spremeniš fps z DirectSub--om.

@Stepni Volk

praviš da delajo txt.....? Mi lahko poveš kateri txt pa si mislil? V Workshopu jih je kar nekaj s končnico txt......vsaka pa ni prava ali ne.

Daj mal napiš o tem......ceprav vem da vsi bazirajo na času vendar.men txt ne dela.
Dela mi samo srt in smi ali sami.

Ej mejte se

fancy ::

@alf__

podnapisi bodo levo poravnani dokler ne bo novi FW oz dokler ne bosta Yanez ali PharaoH izumila kaj novega.

Da ti odreže podnapise ......to dela vsem zaradi tega ker ne podpira toliko znakov v eni vrsti.....preberi si starejše poste.

Tudi meni ne zazna txt..ampak .srt in .smi......Počakaj da boš videl odgovor Stepnega Volka.

AJA...nalozi si novi FW od Yaneza ali Pharaoh--a......je slovenski menu in naši znaki. Link imaš malo nazaj.

Pa veliko uzitka.

alf__ ::

to mam nalozen od yanesa ker je hud ozadje hehe ;) se dober da vem kje so luče in sem uganil takoj ker kraj je...

drugače pa menim da je player kakovosten vendar ima še par težav za katere upam da bojo sčasoma zginile (naprimer zatikanje slike pri kakšni zelo hitri sekvenci ko se zgodi preveč naenkrat in če utripša miljon lučk)

Je pa žalostno da sedaj raje posežem po kakšnem filmu z manj govora, da mi ne reže podnapisov haha

Volk| ::

je že kdo ugotovil kako nerediš upadate na novi seriji ki ne pusti da jo šlataš od znotraj?!

piki64 ::

hi!
Jaz imam sicer Bellagio AD 2020, ki je identičen yakumuto in sem upgradal gor yanezov FW. Ko sem potem hotel nazaj upgrad-at na orginalnega ni šlo (vzrok nepravilno ime). Možno da pri Yakumo-tih nimate pravega imena, ki pa bi ga bilo možno dobiti, če bi nekdo direktno iz playerja na PC prebral in potem v MTKRemakerju vidiš kako mora biti ime datoteke.

Pa še nekaj saj je Yanezov FW dober ampak meni so podnapisi še vedno premajhni. Sam sem meril velikosti na TV (POP TV = 1,5 cm ------- DIVX player=0,8cm) kar je precejšna razlika. Sem probal bi morali imeti fonti višino 45 pixelov in potem bi bilo OK. Ker se mi ne da risat vseh fontov iščem nekoga, ki bi napisal program, kjer bi ti fonte avtomatsko spremenilo iz TTF v pixele. Potem je še ta težava, da so ti isti fonti uporabljeni za pisanje teksta (nalagam, odpiram,...) in tam pride do rahlega popačenja, kar se pa da rešiti tako, da namesto kitajskih fontov se dajo enaki fonti samo klasične velikosti.
Če se je kdo pripravljen lotiti tega projekta se mi naj javi.

LP

CaqKa ::

Ko sem potem hotel nazaj upgrad-at na orginalnega ni šlo (vzrok nepravilno ime).

kaj če ga pa preimenuješ (belagiov orginal FW) tak kot da bi bil tvoj player sedaj yakumo (ker v bistvu je)

torej konkretno da
belagio_orginal.bin preimenuješ v yakumo.bin (oziroma kakorkoli že pač so imena)

piki64 ::

CaqKa nisi me razumel. Jaz se ne bojim, da nebi mogel upgradat, ker imam nareto povezavo s PC-jem in brez problema lahko nadgradim, tudi če s CD-jem kaj zamrzne.

LP

Soother ::

Pozdrav vsem!!

Sem še čist frišn na tem forumu in vem, da moje vprašanje ne spada v točno to temo, pa vseeno.

Ker se še vedno odločam za nakup Divx player-ja, že kar nekaj časa prebiram poste na tej strani , da bi se lažje odločil za nakup. Odločam se med Yamado 6600, Yakumom in zdaj novim Rimax-om, ki ga prodajajo v Intersparu.

Če se ne motim imajo vsi trije vgrajen enak Mediatek-ov čip, zato so v bistvu vsi trije nekje podobna zadeva:\
Ker je Yakumo trenutno zaklenjen za upgrade, me zanima če bi se dalo Yanezov ali pa PharaoH-ov firmware, ki obvlada čžš-je, črke so večje in se prikazujejo na sivi podlagi in obstaja tudi slo menu, naložiti na Rimax-ov Divx player.
Zanima me pa zato, ker sem tega Rimaxa že sprobal in kljub temu, da obljubljajo slo podnapise, je zadeva ista kot na začetku pri Yamadi, saj so podnapisi zelo majhni in niso prikazani na podlagi, namesto čžš-jev pa pa se prikaže prazen prostor, tako, da teh črk v sami besedi sploh ni oz. niso prikazane. Firmware, ki je naložen na Rimaxu je že tazadnji, ki se ga da dobiti na Rimaxovi uradni strani.

Drugače tale Rimax zgleda uredu in špila dobr, samo to s FW-jem me zanima, če bi se dal Yanezovega ali pa PharaoH-ovega gor naložit?

Upam, da sem bil razumljiv in se lepo zahvaljujem za odgovore!!!

Talula ::

>Ej zaj pa vas mam dovolj,kolko krat vam moram še napisat:

>Uradni uvoznik za Yakumo DVD naprave: CHIP TRADE d.o.o. mb
>Izid d.o.o. LJ

>Samo ti dve firmi,ostali so posredniki!!!

>Comtron je SAMO posrednik!!!!Itq pa nimajo pojma o ničem.

>Frame


To ne bo ravno držalo. Tudi Comtron je uvoznik za Yakumo in to že kar nekaj let.
Generalnega zastopnika za Slovenijo pa ni.

Stepni Volk ::

@ pitagora

Ni nujno, da so novi YAKUMI zaklenjeni... lahko, da zahtevajo drugačno proceduro (beri pečenja CD) upgrade-iranja, kot moj model, ki je neobčutljiv na ime CD-ja...

Tisti, ki bi "zaklenil" FW upgrade, bi to naredil le iz dveh razlogov:
Zaslužek = upgrade možen le pri pooblaščenih prodajalcih,
ali zaščita ploščkosukov... recimo, da so ljudje masovno vračali ploščkosuke potem, ko so jih nadgrajevali z vsem mogočim...

Vsako blokado se da obiti... najlažje z direktno povezavo med PC-jem in ploščkosukom... v to smer dela piki64 (glej odgovore zgoraj)

Stepni Volk ::

@ pushte

"Kje naj dobim srt podnapise ali če jih kateri program pretvori v srt"

Na to vprašanje je bilo odgovorjeno že Nx... na vseh možnih temah tega Foruma... poglej prvo stran te teme!:8)

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

@ fancy

O .txt sem upam, da pisal v pogojniku... ker mi samemu še ni uspelo pripraviti podnapise do življenja s takšno končnico... tako trdijo na nemškem forumu (link na prvi strani)... vendar brez konkretnih predlogov.

pitagora ::

Danes sem dobil to yakumu in ves vesel brskam po menijih in pridem do subtitles in ne vidim slovenski opcije,
mene pa sedaj zanima kdaj bo upgrade in ali je vseeno mozno predvajati podnapise ce jih imas specene na cdju recimo.
film: Alien.xvid
sub: Alien.srt

fancy ::

@ Piki64

Na kakšen način pa povežeš DivX plajer s Pc-jem? Preko katerega vhoda, sj nima nic in vse je out ??

@ Stepni Volk

verjetno si res to napisal v pogojniku o txt...ampak na tem in drugih forumih vsi vstrajno trdijo da Yamada6600 in Yakuma podpirata txt in srt.

Tudi meni še ni uspelo txt pripraviti v pogon...(kar se playerjev tice)..na rac itak ni problem.

Drugače ...pa ostali sotrpini......, želite imeti podnapise na SIVI PODLAGI jih spremenite v .smi oz .sami.
Jaz sedaj spreminjam v vse v .srt in .smi. V tem primeru ti srt prikazuje normalno .smi pa se pojavijo kot 02 podnapis...kao Angleški in so na sivi podlagi.


Drugace ima pa en moj kolega Yakumo to tazadnjo in se mu ravno tako prikaže tisti P ...kot ostalimi...ampak on ga normalno nadgrajuje in mu nic ne teži da je neznani disk.
Črka P naj bi pomenila PAL sistem.

PREDLOG!
Ali ste morda poskušali zapecti FW kot image z nerotom?
Moja iskušnja ::::1. Yakuma spozna novi FW, če ga zapečeš kot podatkovni disk.
2 Yamada pa spozna FW če ga zapečeš kot image (zapeči sliko). Če sem ga zapekel kot podatkovni disak je VEDNO napisal neznani disk!!
To sem sam tako sprobal.
Morda so pa sedaj na Yakumi tako naredili, da ga moraš zapečt kot image oz zapeči sliko.
Tako da je fora lahko samo v načinu "peke" na ploščko.

Fol saj menda imate RW....mal probavajte in poročajte.
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fancy ()

fancy ::

Pitagora ...snemi si Yanezov ali PharaoH/ov FW in boš imel slovenski menu in abecedo.

Glede filma ..če imaš napisan nalov.avi
naslov.srt
.....potem bi ti to moralo delati. Edina fora je še v tem, da v naslovni oz prvi vrsti podnapisov NE SME biti nobenih čudnih krac ali znakov.

Lahko zapeces vse skupaj tudi na DVD...recimo daš gor 3 filme po 2x 700mb cd. Vsak film daš v svojo mapo in ko bo konec 1 cdja se bo čez cca 2-3 sek. sam zagnal 2cd filma. Kul a ne?

Saj veš rac prebavi vse ....pri playerjih je pa treba bit bolj natančen. Pa da ne boš presenecen...podnapise ti bo rezalo, ker je preveč črk v eni vrsti in prikazuje v 2 vrstah..(do naslednega FW..upam)....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fancy ()

Stepni Volk ::

Za pogumne: firmware, ki odpravlja probleme z ISO-MPEG-2 in previjanjem:
BETA Firmware (brez SLO podpore)...
Bosta lahko tegale Yanez in PharaoH nadgradila:D...

Aja... to je link z nemškega Foruma DVDBoard, ki ga imate tudi na prvi strani tega foruma... za vsak slučaj, če vas zanimajo detajli...

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Še majhen odlomek z uradne Yakumo strani o DVD Master DX4:
Technical Data are subject to change without notice.
Glej čisto spodaj ;((.

Stepni Volk ::

PROŠNJA ZA VSE LASTNIKE YAKUMO DVD Master DX4

POŠLJITE email, na uradni naslovinfo@yakumo.com s sledečim tekstom:

I recently purchased your product: Yakumo DVD Master DX4 and I'm very disapointed... There is no official support for subtitles... the one pointing to your site from various Forums does not support Eastern European fonts and it has to small fonts and is not aligned centraly as it should!
Check Yamada 6600 with support for EE fonts, 3 lines of subtitles for Divx/Xvid movies etc...
Please let me know, if you intend to give us some suppoprt or not?!?!... Until then I will strongly discourage all the people I know to purchase your products!!!

Tekst poljubno spreminjajte, da ne bo vedno enak... in naprosite še vaše prijatelje, stare mame itd...
Email terorizem :D... mogoče se bodo potem zmigali... evo jaz sem že poslal... dajte še vi...

Aja... podobno naredite z vašim dobaviteljem ploščkosuka... naj še oni malce opozorijo kitajčke...

EVIVA REVOLUCION!!!

Zgodovina sprememb…

fancy ::

fancy ::

No to naj bi bil
Yakumo Record Master XL

Cena 81.000 sit. Malce predrag.

Sam sem imel Panasonic DMR E55 in DMR E 60...cena 150.000 sit.
Oba sem prodal..kaj češ če rabiš keš...pač prodaš pod ceno.

@Stepni Volk

Poslal sem mail pa mi ga je zavrnilo..tako da sem sel na uradno stran in od tam poslal.

Nism pa vedel da je Zak.si zastopnik za yakumo...Ali se motim???'

defko ::

StepniVolk panemaje Česky (česky forum) a angleški (ma gajbico iz Budwara (svetle pivo) v dobrem))...jaz pa sem se obrnil še na njihovega press mojstra in mu v nemščini zaupal, da je to čisti "Schlamperei" itd. Sem res jezan sam nase in tudi na prodajalca v Comtronu. Z ozirom na nekaj vas "maherjev" vem, da bo zadeva stekla in da upgrade bo. Sicer bo mičkeno trajalo - a bo! Pa saj tudi na njihovi (yakumo.de oz. com) piše, da bo : COMING SOON !:P

Frame ::

Ohoho!!!

V Chip trade so ze zgleda razkurli pa prodajajo Playerje za 17.500Sit!!!

Rekli so da dokler ne porihtajo firmwareja bo taka cena!:D

Tak da nekaj dobrega pa je le iz tega!!>:D

Frame

OMit ::

Pravkar sem jim poslal podoben mail, kot ga je Stepni Volk napisal.
Bomo videli kako in kaj.

Po resnici pa vam moram povedat, da nisem do zdej se enkrat
gledal celga filma s podnapisi. Vedno jih prej prekinem.
Verjetno je krivih tistih "nekaj" stvari, ki vodijo to diskusijo.
...poravnava, velikost crk, polozaj crk...

pitagora ::

Kako pri rippanju dvdja z Auto gordian Knot naredis da ti predvaja zvok film sem zripal sedaj pa ga zazenem pa ni zvoka dal sem ga na 3 cdje
zvok-audio sem pa nastavil na English AC3 6ch opcijo?Ajaj pa se en blem naredil mi je tmp file 2 k kje je pa ostali movie?

POMOC
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pitagora ()

pitagora ::

Sem se ze spomnil ni treba pomahat.
Ajde
caw

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: CaqKa ()

Luc ::

Punca ga je tudi nabavila..par dni nazaj.

Probam dat update notr napiše, unknow disc... 8-O

Sem pa zapekel kot podatkovni disc..

Kako pa zapečeš 2 BIN file na en disc kot IMAGE ???? Pa a ne manjka še *.CUE file ?

Škoda da nima res tole s šumniki poštimano..

Kak nasvet ??

reibenkopf ::

Hello

Sorry,that Iam writing in english here,but i cant speak your language.

I have one question: Is there any firmware for yakumo dx4 that is supporting .sub and with different name than movie title?

thnx for answer

Stepni Volk ::

@ reibenkopf
NEIN... NOPE...
Most probably there will never be such a thihng as different names for .avi and .srt (subs)... for frame base subtitles .sub... there is a slim chance.

Zgodovina sprememb…

Soother ::

A bi mogoče kdo vedu, če bi se dal Yanezov al pa PharaoH-ov FW naložit na Rimax-ov Divx player?

Luc ::

Hmm se pravi posnemeš na CD :

recimo:

hellboy.hr.srt
hellboy.en.srt

A je možno da tud :

hellboy.srt (slovenski)
hellboy.hr.srt
hellboy.en.srt

Bo zagrabil vse 3 ?


AJA pa res kako nardiš IMAGE z dvema BIN fajloma ?

Yanez ::

@Soother
Sem prepričan, da gre. Ne sicer direktno z istim FW-jem, z nekaj modifikacije FW-ja pa ja.
Kolikor sem imel možnost videti Rimax-ov Divx player in njegove menije v trgovini, sem prepričan, da je grajen na istem MTK čipu, kot Yakumo. Seveda pa je zato treba nekaj časa, volje in pa seveda player.
Piši na Moj mail! Mogoče se pa dogovorimo :D ?!

@Luc
Grabi vse... Moja praksa:
Na DVD si zapečem 6 DivX filmov (ime_filma.avi vsakega v svoj direktorij), kamor vsakemu s pomočjo programa DirectSub (glej forum) dodam 5 vrst podnapisov (ime_filma.slo.srt, ime_filma.cen.srt, ime_filma.lev.srt in po možnosti še dodatno podnapise v sub in txt obliki za prihodnje rodove FW), kjer so:
ime_filma.cen.srt.... centrirani podnapisi
ime_filma.lev.srt..... levo poravnani podnapisi
ime_filma.slo.srt..... osnovni srt podnapisi
ime_filma.sub......... sub podnapisi
ime_filma.txt.......... txt podnapisi
Potem enostavno z daljincem z gumbom 'subtitle' izbiram željene podnapise po zgornjem vrstnem redu (po abecedi je ime_filma.cen.srt prvi in tako prednastavljen).
Mimogrede sem še malo popravil font podnapisov, tako, da so črke malo ožje in tudi presledek malo ožji, velikost pisav pa enako velika. Tako je bistveno manj črk porezanih, s prej omenjenim programom DirectSub pa so podnapisi prav lepo sredinsko poravnani. Primer! Ob priliki jih dam v javnost.
Omnia mea mecum porto

Luc ::

@ Yanez : HVala.

Še vedno me zanima :

1.Potem za te zadnje dni kupljene Yakume ni nobene rešitve , kako ga upgrajadati ?
2. Ko nadgrajujeta naredite 2 x IMAGE burn , ali samo zapečete kot podatkovni disk ?

defko ::

Ma ne me ... Nah, zdaj ti je to neki popravek. To že imam od pamtiveka. Pa še datum je julij/04. "StepniVolk" - ti jim na: SERVICE/Support-Form lepo opiši PROBLJEM pa naj ti daj direkten odgovor, kot obljubljajo! Of course Slovenia: Furthermore, we assume a newly installed operating system with the current service pack and updates and a minimal driver installation.

:P :P


http://www.yakumo.com/service/index.php

DVD-Products ::: Yakumo DVD Master DX4
DOWNLOAD STARTENUpdate

Zoom Fix. Das Zoom Icon wird nach kurzer Zeit wieder ausgeblendet. Untertitelunterstützung per
DIVX TXT Files
Datei: Firmwareupdate Zoom und DIVX Untertitelunterstuetzung per Textfiles.zip (1.64 MB)
Downloadzeit ca.: DSL 768: 22 Sek. / ISDN 128: 3 Min. / ISDN 64: 5 Min. / MODEM 56: 6 Min.
Betriebssystem: Firmware

Stepni Volk ::

@ defko

Ni probljema... mam prvo serijo ploščkosuka.. in ravno sem ugledal njihovo uradno podporo:
FW Update Yakumo DX4 - popravek MPEG2 previjanja in večjezična podpora podnapisov = .srt

Eee.. preverimo, če ima 3 vrstice podnapisov, večje črke in centrirano... na uč je to tisti link BETA, ki sem ga poslal pred časom...
Drugače bo tja letel ponovni dopis z Marxom in Engelsom... saj so tam še vedno v "komunizmu"... o tem kako delovni razred potrebuje lokalno podporo in centrirane podnapise (CKKPK - Centralni Komite Komunitične Partije Kitajske), kot tudi 3 vrstice, da bo lažje vpijal znanje velike Mao-jeve poti... >:D
EVIVA LA REVOLUCION!

Zgodovina sprememb…

««
4 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870541 (18360) koks2005
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524563 (5061) JanezC
»

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38460923 (19337) Caniggia
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194242 (2064) Nebomgabiksa
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123776 (12192) piki64

Več podobnih tem