» »

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

««
26 / 28
»»

gumby ::

brat ima DL pecko, bom probal ko bo cajt:)

Dejancek ::

Poročaj čimprej a ne. Jaz bi tud že sam preizkusil, sam sem oddaljen od predvajalnika celih 100km :P

MEDENA ::

DL ?

A to mislite če bere kopije 1:1 ? Al pa z neta UNTOUCHED ?

Če to mislite , preverjeno dela :D

V ZDA :D mate DL po 600 SIT :D .

gumby ::

dl=dual layer

MEDENA ::

bere z lahkoto ne vem čemu ne bi.

Dejancek ::

Potem pa super :D

Če bi bili sedaj še DL dvdji cenovno ugodni, bi bilo tud dobro ;)

piki64 ::

Hi!

Ja končno sem našel tudi del za FW, ki sedaj odlično deluje s funkcijami FF,REW in GOTO, tako da podnapisi ne izginejo.

Popravki bodo kmalu na voljo.
LP

Dejancek ::

Dobra novica ;) , good job ...

fitipaldi ::

Katera stran je najboljša za FW Yakumo

valf ::

A je kdo že sprobal novi firmware, ki je na Yakumotovi uradni strani:
Yakumo Service

Bobby04 ::

Problemčič: Po tem ko 'potegnem' dol film iz interneta in ga zapečem na CD, mi ga Yacumo nato sicer zazna (se naslov filma izpiše v meniju), ko nato pritisnem ENTER se nič ne zgodi, film ostane izpisan na menuju, ampak ga ne zažene. Sicer ta stari CD-ji s starimi filmi delajo normalno.

Kje bi lahko bil vzrok?

Stepni Volk ::

kodek?
Če ne veš, iporabi G spot.

Bobby04 ::

Aha, našel, preveril,... ampak vse je n.a, tudi codec. Se pravi neka čudna neznana datoteka... na BSP-ju dela dela sicer normalno.

Dejancek ::

A mogoče yakumo predvaja bp kodek div3 (DivX 3 Low-Motion) , ali ga je treba kaj popravit da bo delovalo ?

gumby ::

tezave so z qpel in gmc, drugo naceloma deluje

Dejancek ::

Čutim malo dvoma v tvojem odgovoru ...

Explain ....

gumby ::

blo je ze govora o tem v tej temi...
qpel afaik ne deluje sploh
gmc deluje, ce je nek parameter 1 in ne 3 (nek warp al kaj... ne vem tocno)
packed bitstream deluje z novejsim firmware (dobis ga pri pikiju)
xvid+ac3 baje dela probleme z podnapisi (jaz jih ne uporabljam)
div3 kolk vem deluje bp

sicer pa probaj prekodirat kak 30 sekundni video na milion razlicnih nacinov in bos videl tocno, kaj deluje in kaj ne;)

edit: mas na prvi strani to...
qpel kot kaze dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Dejancek ::

Sprašujem ravno zarad packed bitstream-a ...., če je pri temu div3 to ovira

neptun ::

Vprašanje

Zadnjič sem poskušal malo gledat slike na Yakumi. Sicer lahko slideshow zaženem, vendar nikakor ne uspem priti v meni z nastavitvami. Po navodilih naj bi v pravilni mapi sisnil "2x RECHTS" ali "RIGHT twice" ampak to pri meni ne dela. Kaj se da spreminjat časovni interval oz dolžino kako dolgo je slika prikazana. Menda je sedaj cca 5 sekund ampak jaz bi rad malo bolj dolgo.
Pa še nekaj o podnapisih. Je kdo opazil, da podnapisi delajo samo z avi datotekami in ne s mpg? To se namreč dogaja meni...

LP
BK

ervinja ::

posnel sem film in podnapise na cd sedaj ko pa ga dam v predvajalnik pa so neki portogalski podnapisi ,podnapise pa prepozna če dam v računalnik pa so normalni podnapisi

ombre ::

Piki64 ta tazaden firmware je odlična stvar! Podnapisi več ne izginevajo - predvajalnik pa praktično prebere vse. Še enkrat hvala.:))
OmbreMan - Galaxy of knowledge

MEDENA ::

meni tudi podnapisi večkrat zginejo...kje dobiti od pikija fw ta zadnji ? :)

gumby ::

pri pikiju?:\

s12345 ::

Včeraj kupil Yakumo dx4, ima slovenski meni, bere pa samo srt podnapise pa še to samo če so zapisani istoimensko kot film. Imam pa tudi Bellagio 2020 z istimi problemi. Če obstaja možnost branja podnapisov ne glede na zapis za oba predvajalnika, bi bil zelo hvaležen če mi sporočite, kje se jih dobi.

Piki64 za oba dam donacijo po tvoji presoji.

Hvala za odgovore.

lp

bf4ed ::

Videl sem pri kolegu da mu yakumo podpira vse vrste podnapisov, samo nima cdja več.

Tak da je možno, zdaj bi pa jaz tudi rabil to. :D

Ma kdo link ali nekaj?:\

Dejancek ::

piki64 : 28.11.2005 si omenjal da FW bo kmal na voljo, kam so šle sedaj realizacije ?

Dejancek ::

Ker se nam v februarju obetajo novi modeli predvajalnikov različnih znamk, sem se tud sam vprašal nekaj.

Se mogoče kaj govori o nasledniku Yakumota DX4 ? Mogoče DX5 ?

Kdo kje kaj zasledil, slišal, bral ?

piki64 ::

@dejancek:
Za yakumota so novi FW zunaj, in sicer verzije 060103 (3.jn.2006) in še novejša 060117 (17.jan.2006) zato ne vem zakaj sprašuješ kje so. Je pa res da so dosegljive za tiste, ki so kakor koli pripomogli k razvoju FW-jev.

Dosegljivi so na strani: http://pyps.aventurahost.net/content/

Za več info:piki64@medvedek.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piki64 ()

Dejancek ::

No lepo da so.
Ker nisi nikjer nič napisal, sem mislil da je šlo po gobe zadeva.

Kaj pa je dejansko zboljšanega v teh 2 FWjih ?

piki64 ::

če imaš dostop vse gor piše, drugače pa pri prevrtavanju podnapisi 100% več ne izginejo, podpora nero digital, pa imena podnapisov so lahko drugačna kot je film

LP

bf4ed ::

piki64 kaj pa podpora za SUB, TXT?

piki64 ::

ja jo imajo

MEDENA ::

Pohvalno piki64 :) Res vredno tvoje podpore, tiste 3 pire manj :D

piki64 ::

INFO INFO INFO:

Novi FW podpira za bellagio in yakumo(23.01.2006):
- naloži prvo ime podnapisa, ki je enako filma, če ni tako naloži vse (NEW)
- ime podnapisov je lahko različno od imena ilma
- podnapise sub,srt,...
- podpora Packed Bitstreamu (nič več zatikanja)
- podpora Nero Digital
- podpora DivX6
- izbor različnih fontov za podnapise
- izbor različnih barv za odzadje podnapisov, barve podnapisov in njihove obrobe
- pozicioniranje podnapisov po ekranu po X in Y osi
- dolga imena datotek
- itd..

Za vse tiste, ki niste na moji listi in ne veste kaj ima novega yakumo-v FW.

LP, Piki64 (piki64@medvedek.org)

MEDENA ::

To boš imel na strani kmalu a ne ?

Dejancek ::

MEDENA : ne sanjat da bo imel, če hočeš sedaj FW od njega/njih moreš plačat 1.200 sit :\

MEDENA ::

Sem že plačal pred časom :)

mirkuma ::

@Dejancek nihce te ne sili da moras...ce te zatikanje in izginjanje ne moti, prisparaj tisti drobiz za doniranje in se zadovolji s tem kar imas...lahko pa seveda tudi sam zmodas fw, bos videl koliko casa in truda gre, ter kako jalovi so lahko rezultati...
Sploh ne vem kaj se pritozujes imas vsaj alternativo na razpolago, za razliko od mnogih drugih nesrecnikov, ki so lastniki predvajalnika z neobstojeco podporo kjerkoli...sam pa se jasno odlocis ali gres v to ali ne...kako to, da ne pljuvas po proizvajalcu in trgavcih, ki o podpori noceta slisati nic?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

piki64 ::

Hi!

Da ljudje ste tisti, ki ste me prisili v to, da sem odprl stran za vse. Ne morem se spuščati na nivo, ko ti ljudje grozijo že s fizično silo, se raje umaknem. Tako da zapuščam vso svoje delo vam vsem, tistim ki ste mi stali ob strani in ste me podpirali (mislim z donacijami). Nekateri res ne vedo vsega in potem sodijo človeka. Delaš nekaj za njihovo dobro, si prislužiš drobtinice , potem pa te popljuvajo. RES HVALA TAKIM. TAKO DA SE UMIKAM ZA VEDNO.

Stran je odprta za vse

http://pyps.aventurahost.net/content/

Potrebno se je le registrirati, ampak registracija je zastonj.
VSEM DONATORJEM PA ŠE ENKRAT HVALA IZ SRCA, RES STE MI POMAGALI.

LP, Piki64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piki64 ()

Dejancek ::

Ne ne fanti, moj post ni bil pisan zato, da bi nekoga obtoževal ali se delal norca nad njim, Piki64, če si ti to tako razumel, se ti iskreno oproščam...

Moj post je bil samo odgovor, mal pikanten na Medenino vprašanje, to je vse ;)

Jaz pa nisem plačal teh 1.200 sit, sam zarad enega razloga. In ta ja, da mi je Yakumo spustil dušo. Drugač bi tud sam plačal..., ker če je novi FW podpiral vse to kar mi je v mail napisal piki64, lahk sam rečem kapa dol ;)

piki64 ::

@Dejancek: Sploh se ne gre za to. Nisi ti tisti, ki bi to povzročil, ampak precej vsega skupaj se je v zadnjem času nabralo, tako da je bolj tisto vzrok 8sicer pa sem tak že zgoraj napisal).

Ampak ti moram razščistim pojme na to kar si pisal. FW je bil vedno zaston na moji strani le za dostop do strani si moral nekaj prispevat. To je razlika, ker če greš ti v diskoteko plačaš tudi vstopnino, katera se porabi za funkcioniranje le te, služijo oni s pijačo, ki jo kupiš. V mojem primeru pa si ti lahko DL-al bilo kateri FW brez kakeršnihkoli omejitev.

Pač da razlikuješ pojme in potem pišeš.

LP

soti ::

Bom še tuki dodal isti komentar:

@piki64

Res škoda, da je pripeljalo do te meje, da žal ne boš več razvijal FW-ja.
Jst sm doniru za FW od Yakumo-ta, pa mi še dones ni žal, ker dela brez problemov (sicer je blo to za kolega, ker sam mam pač Yamado :) ).

Ostalo je pa krneki...
LP Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: soti ()

Yanez ::

ADIJO DRUŽBA !!! :(

Tudi v znamenje solidarnosti do Pikija po letu in pol zapuščam zanimiv svet predelav firmwareja MTK1389 in skupino PYPS v korist več preživetega časa v krogu družine, otrok, kolegov in službe ter tudi ostalih radosti življenja.

23.08.2004 sem prvič nadgradil moj prvi divx predvajalnik Yakumo in izboljšavo ponudil na medmrežju. Vmes (najprej sam, potem v skupini PYPS, nazadnje sam s Pikijem) je sledilo stotine nadgradenj ploščosukov preko cd-ja, kasneje tudi preko doma izdelanega kabla. Vse v dobro izboljšav FW-ja za vse nas. Stotine zabitih ur, brez tega, da bi dobil en sam tolar.

Med drugim sem si ob predelavah in testiranju raznoraznih modifikacij FW-ja uničil prvi predvajalnik. Zato sem nabavil še drugega (yamado 6600) in nazadnje še prenosni DVD gran prix. Oba danes brezhibno delujeta in sta tako kot ostali ploščosuki, ki smo jim nadgradili možgane, vredni veliko več, kot smo odšteli zanje skupaj z zanikrnim originalnim firmwerom.

In za vse skupaj mi kljub vsemu NI ŽAL !!!

Žal pa mi je mogoče le nekaterih posameznikov, ki mislijo, da s(m)o na svetu nekateri, ki s(m)o po defaultu dolžni, da rešujemo probleme drugih v korist svojega prostega časa (ki pa je najmanj enako dragocen kot čas kateregakoli drugega) in s(m)o dostopni 24 ur na dan, 7 dni v tednu in v vseh letnih časih.

Žal mi je tudi skoraj popolne nezainteresiranosti prodajalcev predvajalnikov, da bi kupcu ponudili predvajalnik s popolno podporo. Lažje, ceneje in enostavneje jim je očitno počakati, da guruji po defaultu popravijo FW, potem pa ga prodajalci že znajo (ponavadi brez vednosti modifikatorjev) naložiti na svoje nove mašine in tudi tržiti.

HVALA Pikiju za številne nasvete in pomoč, Stepnemu volku in Pharohu za kratko a plodno sodelovanje v prvi slovenski skupini modifikatorjev FW-ja PYPS !

ADIJO !
Omnia mea mecum porto

MEDENA ::

Ne vem kje je problem fantje ??????

GIANT ::

Bom kar tukaj vprašal:
ima kdo izkušnje z Yakumo DVD Recorder Master HDD 200GB
je uporaben isti FW od Pikija

LP

piki64 ::

Hi!

Pozabi. Zadeva je čisto drugačna. Mislim, da DivX-ov ne boš mogel vredu gledat, razen če ima podporo za idx/sub-e. Samo potem imaš nekaj dodatnega dela.


LP

ko_mar ::

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z Prenosnim DVD predvajalnikom Yakumo Traveller 8.0 in ali se mi splača to kupiti?
Pa še če slučajno veste ali poleg filma lahko predvaja tudi podnapise.

Pa čimprej udgovorte HVALA!!!!!!

snoopy20 ::

hy

tudi mene zanima, če ima kdo izkušnje s prej omenjenim predvajalnikom?
kupiti namreč nameravam prenosni dvd/divx predvajalnik do 50.000 SIT in nevem za katerega se naj odločim?

pa če ve kdo mogoče kje bi se v MB dalo kupiti kaki ta predvajalnik?
sem že gledal malo po trgovinah ampak nimajo nevem kake izbire, pa če pač kdo ve kje bi se dalo kaj najt?

hvala

ko_mar ::

kupiš ga lahko prek interneta na www.mimivrste.com tam jih imaš kar nekaj.
samo mene pa zanima ali predvaja poleg filma tudi podnapise:D

mitcho ::

Pozdrav!

Yakumo DVD Player DVD DigitalMaster

Zgleda da je "naš" stari Yakumo dobil mlajšega bratca!

Je mogoče že gdo kaj slišal (prebral) o tej NOVI zadevi, če ima enak čip kot "stari" Yakumo, ...kje se ga dobiti,...kolko stane ipd.

LP, Mitcho
««
26 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870605 (18424) koks2005
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524566 (5064) JanezC
»

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38460982 (19396) Caniggia
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194249 (2071) Nebomgabiksa
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123818 (12234) piki64

Več podobnih tem