» »

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki

maticm ::

hvala PIKI !

Samo kako da mi ne delajo...od kar nekaj CD-jev kjer mam podnapise v .srt delajo le na enem, na KISSU pa vsi

ne vem kje naj iščem vzrok napačnih podnapisov??
oziroma kaj ti uporabljaš da ti vse dela??

Jaz sem jih namreč če je blo karkoli narobe popravljal z Subtitle workshop

maticm ::

hvala PIKI !
Še vedno sem skrajno NEZADOVOLJEN Z BELLAGIOM!

Problem 2.)
Samo kako da mi ne delajo...od kar nekaj CD-jev kjer mam podnapise v .srt delajo le na enem, na KISSU pa vsi

oziroma kaj ti uporabljaš da ti vse dela??

Jaz sem jih namreč če je blo karkoli narobe popravljal z Subtitle workshop

problem 3.)
Če mi eden napiše v kaj naj preimenujem Yad2020.bin datoteko da lahko nadgradim FW?

->ali obstaja kakšna varianta, da so podnapisi centrirani brez da jih centriraš z programom

POMOČ! če mi vsaj eden od uporabnikov svetuje pri vsem tem in ostalih trikih lahko jaz vse skupaj združim da bo lažje za nove uporabnike (kot za KISS DP-1000)!

->opažam tudi, da se slika rahlo zatika v določenih trenutkih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

piki64 ::

dojaja: To sem že nekje zapisal,da FW verzije 06b,c in 09b,c se nadgradijo z preimenovanjem datoteke v YAD2710.BIN

Kot drugo imajo Yamada,Yakumo, Bellagio probleme pri predvajanju Xvid+AC3 (tudi to je pisalo).

Popraviš, da vzameš Mpeg4Modifier in daš tam unpacked

LP

maticm ::

piki na spidu :)

PIKI:To sem že nekje zapisal,da FW verzije 06b,c in 09b,c se nadgradijo z preimenovanjem datoteke v YAD2710.BIN - se mi je zdelo samo da nebi kaj zaj*** - pol je ista zadeva kot pri yamadi al kaj


Popraviš, da vzameš Mpeg4Modifier in daš tam unpacked - to verjetno preden pečeš film (?)

=> še to kako si popravil senzor pri bellagiu?
=> kaj naj vnaprej naredim da bodo ziher podnapisi delovali?
=> Mpeg4Modifier uporabiš preden pečeš film (verjetno program)?
=> kater FW z vaše strani se najbolj splača gor imet (oz ga imaš ti) - mogoče od yakuma ali yamade? -da so sredinsko pocentrirani podnapisi če sem prav razumel morajo bit v .sub pol jih pa z Centersub konvertiraš?
=> mogoče kako se spreminja font oz FW če ni pretežko?
=>za ozadja me pa zaenkrat še ne zanima saj PYPS rulz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

ian77 ::

Tema je bila premaknjena na pravilno nit.

Pred kratkim sem nabavil komponento Bellagio, ki sicer dela b.p. ampak večkrat med predvajanjem xvid-ov enostavno zamrzne, tako da mi ne ostane drugega kot izklop iz omrežja (daljinc ne dela in se ne more tudi izklopiti z tipko na komponenti, sicer pa xvid špila naprej).

Kaj se to samo meni dogaja (divx komponenta defektna) ali ima še kdo take težave ?

P.S. Nadgradnja FW (Slo podnapisi,...) ne pomaga.

piki64 ::

=> še to kako si popravil senzor pri bellagiu?

Če hočeš mi pošlji email na pyps@medvedek.org, pa ti bom poslal dokumentirane slikice, da ti bo lažje

=> kaj naj vnaprej naredim da bodo ziher podnapisi delovali?
Dejstvo je to, da pač proizvajalvi ne delajo tako hitro upgrejdov FW, kot se razvijajo sami kodeki. V tem je problem. Čim več filmov v starih kodekih Divx 5.02 pa Xvid+AC3 je problem, če je v packed načinu. (uporabiš Mpeg4modifier in to spremeniš)

=> Mpeg4Modifier uporabiš preden pečeš film (verjetno program)?
Seveda preden zapečeš film. Pa svetujem, da CD-RW uporabljate, ko ste film pogledali in je bilo vse OK, pa če želiš narediti backup pač potem zapečeš na CD.

=> kater FW z vaše strani se najbolj splača gor imet (oz ga imaš ti) - mogoče od yakuma ali yamade? -da so sredinsko pocentrirani podnapisi če sem prav razumel morajo bit v .sub pol jih pa z Centersub konvertiraš?

Ja če si opazil (kar vrjetno nisi, ker potem ne bi spraševal) so verzije enake samo, da so za različne playerje. Npr: verzija 041009b je za vse playerje enaka (kar se podnapisov in menujev tiče), samo ostalo je za vsak player ekstra.
Podnapisi, ki jih hočeš imeti centrirane moraš v .sub (to je mišljen MicroDVD format) naložiti v CenterSub in dobiš ven .srt, ki jih potem na CD zapečeš.

=> mogoče kako se spreminja font oz FW če ni pretežko?
groups.yahoo.com\mt13x9


ian77: Te stvari se dogajajo od filma do filma, tako da je že bilo 100 krat omenjeno, da ti playrji niso 100% to kar kupec od njega pričakuje. Sicer pa kaj lahko pričakuješ za takšen denar????


LP

ian77 ::

Se strinjam, da zadeva ni 100% ampak, da ti vsak CD okoli druge polovice filma zablokira (probal divx, xvid) mislim, da ni normalno, ali je ?

maticm ::

Ugotovil sem, da mi pri niti enih podnapisih ne deluje Č/č, ostali sičniki/šumniki delujejo!

maticm ::

PROSIM ZA POMOČ!
imam fw bellagio_041006a, sem popravil podnapise v subtitle workshop in jih dal v sub, nato pa v centersub in nato sem dobil srt!
zapečem na CD in podnapisi NE DELUJEJO...zna biti vzrok v SUBTITLE WORKSHOPU al kaj?...mi je zmanjkalo idej in kmalu tudi CD-jev

MOJA NAPAKA ALI NEROTOVA - podnapisi ne delujejo če overburnaš cd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

DeViLs_FaCe ::

Hi m8s!

Zanima me če lahko kombiniraš original in pyps FW-je ali je vseeno?

Potem pa me zanima kako poimenovati CD ko zapečeš FW? (NEW or what???)

Prosim za odgovor

Pozdrav

D_FaCe

Stepni Volk ::

dojajaj - Preciziraj svoje vprašanje, kaj si že storil... itd... Splošno velja, da podnapis in film morata imeti:
* popolnoma enako ime (enaki presledki, znaki in velikost črk),
* dolžina imena mora biti max 40 znakov
* smeš imeti max 5 različnih podnapisov
* hkraten .sub in .srt podnapis včasih pri mojih DVD+R ih ne prepozna podnapisov (imam Yakumo in Yamado),
* xvid in AC3 - glej pod Yamado in glavno temo, kaj ti je storiti, glej komentarje od podtalje...
* podnapisi sami niso originalni in vsebujejo veliko napak v SubtitleWorkshop popravi vse:
to long duration, overlaping with previous line, to short duration, OCR error.


Hudičev obraz -
1. Vseeno
2. Vseeno

Zgodovina sprememb…

c0ld! ::

Hm jest bi tud rabu mau pomoci:) Kupil smo bellagio AD2020 pa sm hotu zrihtat za podnapise, sem brau te forume pa sm zdownloadu FW najprej z uradne strani pa ga zapeku, sam ne dela. Najprej se pojav napis vcd 1.1 potem pb on off(al pa neki podobnga:), potem pa samo gori stop znak na ekranu. Na displayu od dvdja pa skoz pise load. Pa ne vem zakaj to ne dela. Nc upam da mi bo loh kdo pomagu.

Bellzmet ::

Jest sem dal gor samo FW od PYPS pa stvar dela...probi s tem.

c0ld! ::

Sm probu tud PYPS pa je isto. A morm preimenovat file al pa je ksna fora kako zapect?

morfius ::

pozdrav!!!
za PYPS group

najdu FW od E-BODA 555X ,ki bi naj podpiral več vrst podnapisol (srt,sub,smi,ssa,txt),
pa me zanima če bi vam kaj pomagal ta firmware za naše komponente
Bellagio,yakumo,yamada??8-)

pa če, komu naj pošlem FW..Pikiju64 ali komu drugemu.

pozdrav0:)

Bellzmet ::

cold: jaz sem od PYPS zapeku čist normalno v nerotu in nič spreminju imena file. Sploh nič image al pa kej. Tko k da bi čist navaden file zapekel na CD. In stvar dela.

lp

Stepni Volk ::

c0ld! preberi si prvo stran [DivXviD] Yakumo predvajalniki

c0ld! ::

Aha cist navadno, k jest sm zapeku kukr image, bom probu se kukr navaden file gor zapect. upam da je to to:)

c0ld! ::

Jp zdej dela treba je sam zapect kukr data disc, jest sm pa peku pac image a ne:)
Hvala Bellzmet:)

bebo_t24 ::

Pozdravljeni. Takole bom začel: imam bellagio ad2020 z yakumo fw, ki podpira slovenske znake.
Imam eden majhen problem oz. Bolj vprašanje. Ve slučajno kdo, kako bi se dalo preveriti, če delajo
podnapisi, še preden jih zapečeš na cd? Ne da se mi konstantno pečt filmov na rw vtikat v dvd in
preverjat kakšna je scena. Rabim pomoč! Hvala.

Zgodovina sprememb…

ian77 ::

Ma saj ni potrebno preverjati podnapisov. Bistvo je da so ta pravi srt (preveriš oz. konvertiraš z programom Direct-sub in dela 100%). Druga zelo pomembna zadeva pa je, da ime filma ni predlogo oz. nima preveč pik (.) v imenu, ker to ga dostikrat zmede. Najboljše je, da daš kratko ime.avi in isto .srt.

Ti bo delovalo sigurno. Lahko pa daš na CD več podnapisov (centrirani, original, popravljeni, ...) s tem, da je format film.01.srt, film.02.srt, in tako naprej. Preverjeno deluje.

LP :D

bebo_t24 ::

Hvala vseeno. To vem, ampak imam film , ki je na dveh cd-jih. Na cd-ju 1 in 2 imam podnapise enako preimenovane kot je film sam. Na cd-ju 2 mi podnapisi tečejo, na cd-ju 1 pa ne. Na cd-ju 1 mi sicer kaže, da imam podnapise, vendar pod filmom pa nobenega teksta.
Nimam trivrstičnega teksta, podnapis je preimenovan v srt obliko in enako imenovan kot film, pa vseeno nič. V tem primeru kaj je za storiti, oz. to sem mislil kako si predogledati film da je funkcionalen na DVD brez peke.

Valentin ::

> podnapis je preimenovan v srt obliko

Preimenovan ??
Mora biti pretvorjen ! Poglej s kakšnim editorjem, če je res v SRT formatu.

ian77 ::

Tako je kot 1. preveri če so zares srt (z programom, kot sem že pisal)
2. glede na to, da imaš le dvovrstične podnapise napravi upgrade iz original bellagio-home.com zadnji popravek (slo podnapisi 3 vrstice in pa uredi tudi glede predvajanja xvid - drugače zna blokirat).

Sicer pa ti ostane možnost, da film enostavno prekodiraš in vključiš podnapise (kakšne pač želiš - velikost, ...) v sam avi. Tako, da sigurno ne bo problemov. Za filme, ki imajo 2 cd, če je xvid+ac3, je to skoraj nujno, da deluje b.p.

LP

bebo_t24 ::

Vseeno hvala, bom že nekako.
Vaja dela mojstra.

Film je kodiran v srt obliko, preverjen s programom SUBmax a še vedno ne dela. Vrstice niso predolge, šumniki ne igrajo vloge, pravzaprav celoten podnapis sem preveril, pa vseeno nič. Primerjal s drugimi podnapisi, pa praktično ni napake, pa ta hudičev DVD štrajka.

LP

Bellzmet ::

ian77: dej mal več povej o tem prekodiranju oz. dodajanju podnapisov v sam avi.

lp

ian77 ::

Zadeva je bila sicer že dostikrat omenjena ampak vseeno:
Jaz ponavadi prekodiram filme, ki so na dveh CD ali so kodirani z xvid in B-VOB, N-VOB ali še kako drugače (enostavno film šteka pri gledanju v DVD-ju).

Uporabljeni programi so TMPGEnc, ki ti omogoča predogled filma, ureditev velikosti (npr. povečat iz 16:9 na letterbox ali kaj drugega, da ti ni treba zoomirat), izbiro kodiranja (jaz kodiram z xvid brez dodatnih funkciji in dela OK).
Za podnapise pa uporabiš ffdshow (program je sicer znan ampak je zelo uporaben tudi pri tej zadevi). Program - codec enostavno TMPGEnc (in tudi drugi playerji) uporabi za predvajanje filma in doda podnapise - sam določiš višini, velikost, tip fonta, ...

No na koncu ko si vse uredil pa na novo kodiraš v xvid ali divx in audio v mp3, počakaš od 1,5 do 2 ure in avi zapečeš na CD. Tak film ti bo predvajal vsak divx player brez problemov in z tovjimi podnapisi.:D

piki64 ::

Za prekonvertiranje vam svetujem dva programa:

Za avi2avi (mislim iz enega kodeka v druge) uporabite VirtualDubMod.
Potrebujete sledeče stvari:
- VirtualDubMod
- VobSub (za podnapise. Pri inštalaciji obvezno odklukati dodatek za TextSub za VirtualDubMod)

npr. imate film 603x256 23,976 FPS
Najprej dodaste filter RESIZE ( v katerem pripravite film za ogled na 4:3 TV zaslonu). Sliko raztegnete na 720x305 in dodate latter box na velikost 720x576. Prva je tako vedno 720 druga pa dobite (720/603)*256=305
Kot drugi filter dodate TextSub (podnapise), katerim lahko nastavite tip fontov, velikost, pozicijo na ekranu,...

Potem še izberete samo kodek in daste pretvarjat. Traja nekje toliko kot je dolžina filma (seveda glede na procesor).


Če pa želite narediti avi2DVD potem pa program The FilmMachine, kjer po wizardu nastavite par nastavitev in to je vse. Lahko izbirate tudi integrirane ali pa neintegrirane podnapise. Tako konvertiran film bo vam 100% delal na DivX/DVD predvajalnikih.

Ian77: Ne vem zakaj je FW s prikazom 3 vrstic, boljši od FW PYPS+CenterSUB. A lahko kako razložiš?

LP

GogiSan ::

Včeraj sem kupil Bellagio AD-2020. Zapekel FW 04-10-09b od PYPS na CD in ga nadgradil. Noviteto potestiral na par divxih in slo podnapisi (preurejeni z directsub) delujejo brez problema - šumniki delajo, so sredinsko poravnani, bla, bla, bla,...

Evo dons sm pa dobu idejo da bi sprobal še druge firmware (btw fonti od prej omenjenega so se mi zdeli mal prevelki) recimo FW 04-10-09c, al pa uradnega od bellagia. Stvar veselo zapečem na CD-RW, vstavim v predvajalnik in dobim napis: Neznan medij ???
V nerotu sm naštimu no multisession, finalize CD, ISO9660, YAD2020.BIN z velkimi črkami pa ni nč pomagal! Isto sm probal tud na navadnem CD-R pa ni pomagalo medtem, ko mi na računalniku normalo prebere CD.

A jst delam kej narobe al je kriv predvajalnik?

Pa še to! Po vsem tem sem še enkrat vstavil 'včerajšnji' Cd z FW 04-10-09b. No tega je pa bral, bral, bral in bral dokler se ni screensaver vklopil!
GogiSan

piki64 ::

Preimenuj YAD2020.BIN v YAD2710.BIN in bo vse špilalo.

LP

GogiSan ::

Thx Piki, zdej res vse špila :)

Mam pa še eno vprašanje. Recimo, da mam film posnet v widescreen dimenzijah pa bi ga rad gledu na 2x zoomu. A je možno v firmwaru naštimat da simbol za zoom po nekaj sekundah z ekrana izgine al se pa sploh ne prikazuje?

Aja pa še pohvala PYPS za trud pri firmwarih, seveda:D
GogiSan

piki64 ::

gogisan: ne bo šlo to naredit.

LP

Bellzmet ::

hmmm men simbol za zoom po parih sekundah izgine...

billy ::

Dečki rabim pomoč.

Danes nabavim omenjen player in ga še v trgovini niso flashali, zato seveda ne funkcionirajo podnapisi. Jaz ga pa sam ne morem. Enostavno ne gre. Sem prebral tole celo temo in mi v bistvu še niti ni jasno kako se to naredi? Eni pravite da se samo skopira .bin na CD eni pa image. Če probam image mi ga nero ne zagrabi, če pa sam naredim .cue gre vse skozi, se zapeče CD ga dam v player ampak v kotu izpiše samo kvadratek, stop znakec. Če pa skopiram .BIN fajl (ja..sem ga preimonoval prej) pa piše unknown disk.

Help pls.

lahko nekdo opiše točen postopek za flashanje, ker mi res zdaj ni jasno.

Stepni Volk ::

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba) s pripombo, da se file pru Gericom-u imenuje drugače... poglej par vrstic višje.

billy ::

Nja...še dobro da sem za probo posnel OBA fajla gor, enega 2020 enega 2710 imenom, in potem ugotovil, da dela samo 2020, preden sem dobil še več sivih las.

hvala vseeno.

GogiSan ::

Uhh res je, znak za zoom sam zgine!
Očitno sem bil preveč nestrpen :D

Thx Bellzmet!
GogiSan

ian77 ::

Piki64: nisem mislil, da je original fw super stvar ampak, da ker je napisal, da ima probleme, vem, da original verzija fw ob nakupu je polna hroščev (med drugim blokira pri gledanju xvidov) zaradi tega sem svetoval upgrade na original fw.
Če pa ne integriraš podnapisov v film in uporabljaš podnapise komponente je verjetno dosti boljša izbira neoriginal fw.

Miki_Miska ::

Vsem, ki jih se morda zanima BELLIAGO - divx, imajo AKCIJO v Intersparih - 14.980.
PYPS, pa ob tem sprasujem, ali so v vidu kaksne spremembe FW, centriranje,...
Za vse dosedanje delo pa - HVALA.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Hondi ::

najprej lep pozdrav vsem
fantom zasluge za odlično delo kar se tiče SLO podnapisov:9

zanima me, kdaj bo kak meni v SLO za AD2020 kot je za Yakumo?

sem se malo zabaval z MTK remakerjem da bi spremenil start screen, pa mi najprej zajoka da je file prevelik, potem pa mi NIČESAR pod MPEG1,2 ali 3 v remakerju ne prikaže:(

hotel sem vstaviti sliko po lastni izbiri

TylerDurden ::

Tale v akciji v šparu je za kupit ali ne? Se pravi, grem v špar, kupim bellagiota, pridem domov in nadgradim z novim firmvareom in to je to?

Podvprašanja:
1. podpira 5 filmov s 5 podnapsi na 1 DVDju
2. max mp3jev v 1 direktoriju?
3. max dolžina imena datoteke?
Let\'s make some soap ...

TylerDurden ::

Tri besede: I'm impressed.

Danes sem ga kupil, do sedaj super zadovoljen. Edino firmware sem moral nadgradit, ker naloženi ni podpiral podnapisov (kljub temu, da je v intersparovi reklami napisano da podpira).

Pa en film se zatika in sicer tazadnja izdaja goodfellas.
Let\'s make some soap ...

ian77 ::

Glede tega ker se ti zatika en film je verjetno kodiran v xvid in ima NVOP, BVOP ali GMC. Pri teh dodatnih funkcijah je znano, da ni čisto predvajanje. Če te moti enostavno prekodiraj v divx z pro funkcijami in bo sigurno delalo brez zatikanja.

mat3 ::

Lp

Naložil sem zadnji P.Y.P.S FW 041009c in začetno sliko mam črnobelo, slike ki jih gledam so črnobele, le ko gledam film mi meni za film dobi barve a ko dam CD ven je začetna slika zopet črnobela. Prej delalo ko šus. Zanima me kaj bi bilo narobe ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

TylerDurden ::

prestavi iz NTSC na PAL - pomojem:\
Let\'s make some soap ...

mat3 ::

Sem bil tako zagret in sem to, Pal in NTSC že prej nastavil, da se sedaj nisem spomnil, da je po nadgradnji vrnilo nastavitve na privzeto. Hvala ker si me spomnil na to, dela.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

tt1024 ::

Torej tudi sam sem danes kupil omenjeno cudo sedaj pa se mi dogaja sledeče: ko sem zadevo prvič priklopil na el. mi je tv preklopilo na AV1 kanal, v redu pac zadevo na daljincu od TVja vrnem na normalen program. Sedaj pa se mi dogaja, da mi vsake 5 minut zadeva preklopi na Av1 čeprav je izključen (gori samo rdeča lučka;( ) torej ali sem imel spet sreco in kupil skart robo, ali je lahko problem v kablu, ali je kakšna druga enostavna rešitev???? Pišem sem gor pa zato, ker trenutno ne morem testirati zadeve, ker me ni doma. Vnaprej hvala za odgovore!

lithium ::

Koliko pa je cena v Šparu?

LP.

Hondi ::

če nisi uporabil ORIGINAL scart kabla ki je zraven predvajalnika IMAŠ NAPAKO na scart kablu...se je meni isto zgodilo z "domaćim" kablom scart, se je tv sama prižgala na AV:)

KOLIKO JE CENA V ŠPARU???

Bellzmet ::

Cena je ugodna drgač je pa napisana par postov višje.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188049 (24973) gasper6201
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870574 (18393) koks2005
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194245 (2067) Nebomgabiksa
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123797 (12213) piki64
»

[DivXviD] CenterSUB urejevalni podnapisov - centriranje

Oddelek: Zvok in slika
144541 (3469) EvilDare

Več podobnih tem