» »

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

««
27 / 28
»»

Beaver ::

Zivjo
Zanima me ka nej nardim k mi nocejo podnapisi delt in me zanima ka se da nardit.
Mam pa Mustek DVD R100 LM.
Hvala za odgovor

mateoo ::

Haj
Imam Yakumo dx4 predvajalnik in do pred kratkim mi je čudovito delal. Pred kakšnim mesecem me je začelo jezit ker mi predvajalnik ni hotel več zapirat vratic, tako da sem mogel predvajalnik izklopit in tako uvleči disk, potem pa je šlo. Ha, zdaj pa sranje, pred 2 dnevoma mi je začela slika na Tv "letet" ko sem imel vklopljen DVD. Tudi med "počivanjem", "branjem",....
Z neta sem snel nov FW 06.... in ga poskusil naložit... vse lepo in prav,... pozove me naj počakam, nakar disk izvrže dvd in konec!!!
Čakam in čakam, in po 15 min izklopim dvd, ter ga ponovno vklopim. Haloo... najprej vse modro, potem pa snežnje.... nič se več ne odziva, ne dalinec ne tipke na dvdju. Samo Hello piše in nič druga.....

Kaj je zdaj to??? Se še da kaj popravit??? ali lahko samo stran vržem...
in če je to zadnje, kaj naj kupim yakumo ali yamado????

uhh, veliko vsega

pomoččč

piki64 ::

@mateo: a navodilo si prebral? Ker če bi ga prebral se ti to nebi zgodilo. Rešitev nadgradnja s kablom preko PC-ja.

LP

mateoo ::

hmm, kaj naj bi bilo v navodilu takega??? sem prebral, pa se mi ni zdelo nič posebnega.... no ja sem pač zajebal....kakšen kabel rabim??? kako izpeljat zadevo??

hvala

mateoo ::

uhh, zdaj pa sem ugotovil kako sem ga.....
se da to kako "normalno rešit"??? kaj rabim potem na računalniku kak poseben program za upgrade???
sorry vidim da sem sam zajeba.....

bnino ::

pozdrav
ob tragičnem izginotju priljubljene strani (PYPS) sem ostal brez navodil, kako izpeljati upgrade zadnjega fw za DX4. prosim dobre duše, da se me usmilijo in mi kdo posreduje navodila, saj so bili neki posebni postopki (v meniju s fonti), če se ne motim. pa sem se preveč obiral pa ni več ne strani ne navodil...
lp, nino

pino ::

Upam da tole bo ok

Vsi Firmware-ji od skupine PYPS ali katerega od njihovih članov(Pharao, Yanez, Piki64, StepniVolk),
ki ste si jih DL z njihove strani ali jih pridobili na kakšen drugačen način, so praktično
modifikacije originalnih FW v upanju izboljšanja kakovosti predvajalnika.
Zato vsi uporabniki sami nosite odgovornost za napake, ki bi lahko bile posledica vaše nadgradnje
teh Firmware-jev. Tako da z namestitvijo teh Firmware-jev vam preneha garancija za predvajalnik.
V kolikor se s tem ne strinjate si namestite originalen Firmware s proizvajalčeve strani.


> - pred upgrejdom nastavi OSD jezik na angleškega
> - po upgrejdu pojdi na tovarniške nastavitve in naredi rest
> - nato ugasni predvajalnik
> - nato jo prižgi in pojdi na MPEG4 Subtitles Page (preferences page)
> - nato vsako nastavitev spremeni na eno drugo in potrdi

-outlined color:transparent
-font color:transparent
-background color: white
-font type:1
-subtitle y position: +0
-subtitle x position: +0
-subtitle x size:+0

> - nato ugasni predvajalnik in ga nazaj prižgi ter pojdi ponovno v MPEG4
> Subtitles Page
> - nato nastavi vse nastavitve na svoje željene
-outlined color:black
-font color:white
-background color: transparent
-font type:3
-subtitle y position: +68
-subtitle x position: +68
-subtitle x size:+88

> - še enkrat ugasni predvajalnik in prižgi nazaj

POZOR!
Proizvajalec je vrjetno po napaki poimenoval dva FW za predvajalnik z istim imenom, čeprav gre za
različni verziji. To je za ime YFAD2710.BIN
Tisti, ki imaste starejše predvajalnike (kupljene pred avgustom.2005) morate v tem primeru datoteko
YFAD2710_old.BIN preimenovati v YFAD2710.BIN in samo to datoteko zapeči na CD.

Vsi Firmware-ji od skupine PYPS ali katerega od njihovih članov(Pharao, Yanez, Piki64, StepniVolk),
ki ste si jih DL z njihove strani ali jih pridobili na kakšen drugačen način, so praktično
modifikacije originalnih FW v upanju izboljšanja kakovosti predvajalnika.
Zato vsi uporabniki sami nosite odgovornost za napake, ki bi lahko bile posledica vaše nadgradnje
teh Firmware-jev. Tako da z namestitvijo teh Firmware-jev vam preneha garancija za predvajalnik.
V kolikor se s tem ne strinjate si namestite originalen Firmware s proizvajalčeve strani.
LP Pino

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pino ()

bnino ::

super si, hvala

bnino ::

... in seveda sem našel navodila, ko sem pravilno zapeku .iso image na CD...:)

inglog ::

...še ima kdo to zadnjo verzijo (060117), sem jo pobrisal pa bi nujno rabil. Kolegu sem namreč dal to stvar ampak mislim, da sem naredil napako, da so bili vsi fajli na CD-ju, naj bi bil le YFAD2710.bin. Se motim, mu namreč zmrzuje in piska v njem.

Alessio983 ::

hojla, s tem dvd jem imam same probleme, a mi lahko kdo na mail pošle od yakumo DX 4 software oz. firmware da bom imel SLO meni ker ga nimam in uprašo bi kako lahk velikost podnapisov spremenim

prosim če mi pošljete na mail paketek@gmail.com
:\

LP paketek

Alessio983 ::

ok hvala da ste mi poslali sm si ž zrihto :))

semartin ::

Pred časom sem zasledil da imajo nekateri uporabniki DX4 probleme z branjem medijev. Tudi meni noče prebirati CDja oziroma DVDja: javlja no disc.
Ker aparat ni več v garanciji sem ga odprl. Ko zapre vrata se plošček ne vrti. Poskusil sem mu ročno pomagati in včasih se mi celo posreči da ga prebere.
Se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe in ali se splača aparat popravljati?

e-marko ::

Crknil motorček za pogon. Verjetno več stroškov s popravilom kot nakup novega predvajalnika. Ali pa morda kdo to popravlja, kaj pa vem...

LP
...somebody, somewhere...

Dejancek ::

A mi lahko kdo prosim pošlje zadnji FW, ker sem ga po nerodi zbrisal iz diska ;)

MAIL : najedek@email.si

Najlepša Vam hvala.

skocij1 ::

Sam sem naložil nek novejši firmware za Yakumo dx4. Sem super zadovoljen, imam lepo ozadje, 4 vrste podnapisov, obrobe, podlage,... skratka too much dobr. Bere vse vrste podnapisov in ni nujno, da je naziv podnapisa enak filmu.
To je vse OK.
Problem je le v tem, da od 4 vrst podnapisov le eni predvajajo črko "č". Z ostalimi šumniki ni problem, pri divx-ih pa le najmanjši podnapisi (jih komaj vidim) predvaja črko "č", ostali pa neke druge znake.
Vesel bi bil, če bi mi lahko kdo poslal fw, ki bi predvajali "č" v vseh podnapisih divx (pri gledanju original DVD filma je "č" prisoten tudi pri ostalih vrstah podnapisov).

Škoda, ker so piki in ostali člani skupine odnehali. Dejansko bi jim yakumo lahko spomenik postavu, saj so iz povsem povprečnega predvajalnika naredili čudež. Hvala njim... in tistemu, ki mi bo morda uspel pomagati pri mojem problmečku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skocij1 ()

mirkuma ::

Poslji mi ta takozvani "nek novejsi fw" da pogledam. e-mail:mirkuma@volja.net
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

Silikon ::

Še lahko kdo meni pošlje fw za dx4 imam še verzijo iz leta dec 2004?

mail je miran77@gmail.com

Hvala v naprej!!!
P5B, INTEL E8400 3Ghz, 2GB RAM, VGA GTX260 CORE 216 - 896 RAM, 550W

skocij1 ::

Joj, kolegi in sotrpini... Sej ne vem. Vam moram prvo nekaj razlozit.
FW sem komi najdu na eni spletni strani, od pikija zal ni bilo odgovora. Potem pa sem posnel vse YFAD, YAD,YWAD,... na cd in dal CD v Yakuma. Pisalo je namreč, da naj bi naredil tko in bo Yakumo sam zbral tisto kar rabi... Pa se bojim, da ga nisem pihnil.
Ze veckrat sem ga nadgrajeval, a vedno z YFAD in je sicer delal OK, ampak nadgradnja ni imela nikakršnega efekta. Niti v izbiri črk, niti pri branju podnapisov (samo srt in istoimenske s filmom je bral)... Po zadnji nadgradni pa je ratal nor, dela vse, bere vse, izbiras podnapise - skratka super.
Ampak... Jebemti ampak!!!!
Opazil sem, da je ze 2x zmrznil med predvajanjem in si ga ponovno spravil v zivljenje le z gumbom za izklop.
Če bo ostalo pri tem, ni panike, bom prezivel.
Bojim pa se, da bo enkrat samo "kurzsluss" in bo dober le za u smeti. Upam, da se motim.
Sem pa preveril zdej katero verzijo mi je nalozil in sem videl, da gre pri servo motorju za povsem drugo stevilko, kot jo je imel prej, pa se pri enih drugih zadevcah, tko da...
Toliko samo v opozorilo, da ne bi kdo me potem lincal.
Aja... Pa ko sem probal nalozit star FW nazaj, da bi tko mogoce prprecu potencialno unicenje predvajalnika, mi napise, da je vložen neznan medij?!?!?!
Sicer sem poznal problematiko Yakuma glede različnih pogonov in servomotorčkov, a sem misli, da mi morda nobena nadgradnja ni ravno uspela zato, ker sem vztrajal z YFAD verzijo, pa zgleda, da bi se mogu drzat tega pravila.
No ja... Ce crkne, grem po Xora 2000 al pa 2100 - definitivno najboljsi stroj na trziscu.

Ekola, ce lahko kdo poda pameten komentar dobrodosel, glede FW posljem, a previdno pobje. Sam sm star mal pod 40, pa se zmer neumnosti pocnem :-)

e-marko ::

Verzijo YFAD, ki bi jo želel nadgraditi sedaj preimenuj v tisto kar ti predvajalnik trenutno prepozna (YAD ali YWAD) in boš imel zopet YFAD gor. Upam, da veš kaj hočem povedati...:P

LP
...somebody, somewhere...

skocij1 ::

Ej, bom probal.
Hvala za azurnost, upam, da bo Yakumo zdrzu, k zdej ej pa res stroj ratu:)... Edin tistle s "č" mi se ni jasna, ampak bom prezivel.
Mirkumo, ne morem ti poslat FW ja, ker mi zavrne posiljanje - ne vem zakaj. probal 2x... pa nc.
A mas omejitev na 1MB?

LP

mirkuma ::

np..poslji na na mirkuma@gmail.com
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Silikon ::

pošlji še meni prosim! miran77@gmail.com

Lp
P5B, INTEL E8400 3Ghz, 2GB RAM, VGA GTX260 CORE 216 - 896 RAM, 550W

mlakar ::

Iščem eno zadevo, da bi mela ekran 8" (ok 7" tut ni panike) in dvd, najbolj mi je učeč in cenovno dostopn Yakumo Traveller 8.0, zdj me zanima če je kakšna varjanta na to zadevo uskladit še navigacijo? Oziroma kakšna podobna zadeva na katera bi že imela navavigacijo oz. bi se jo dal dokupit (gps modul)?

Dejancek ::

Zapekel sem že mnogo FWjev, ampak probleme kot mi jih trenutno dela ta Yakumo pa še ne, zato se obračam na vas.

Kakorkoli sem posnel na cd FW mi vedno javlja "nepoznan medij" ...

No sedaj sem pogledal kaki FW je na predvajalniku:

Verzija : 05.00.05.01
Sub-Ver: 00.00.00.02
8032 : 05.00.05.01
Servo : 18.03.00.00
Risc : 05.00.05.01
Dsp : 03.07.01.91

Predvajalnik je bil kupljen leta 2004, pokvaril se mi je leta 2/2006, 1 mesec bil na servisu in sem ga dobil nazaj.

Imam pa FW Yakumo_060123.iso

V njemu so datoteke :
YAD2710.BIN
YAD2710G.BIN
YC2710G.BIN
YFAD2710.BIN
YFAD2710_old.BIN
YGAD2710.BIN
YSAD2710.BIN
YWAD2710.BIN

No naj mi sedaj nekdo pove katero naj zapečem na cd, ali res nevem kaj še lahko naredim...

mirkuma ::

Zapeci vse na CD, predvajalnik bo sam izbral pravo...ce se bo obnasal cudno je mozno, da je vzel datoteko YFAD2710.BIN ki je prenova zanj. V tem primeru datoteko YFAD2710_old.BIN preimenuj v YFAD2710.BIN, novejso YFAD2710.BIN pa odstrani. In probaj se enkrat.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Dejancek ::

Najlepša ti dala;)

zlatorogg ::

Kakšna je največja resolucija slike divx-xvid da ga yakumo dx 4 lahko predvaja.Imam problem z nekaterimi filmi in posnetki SP nogometu, ki so v večji ločljivosti

SoKe ::

Pozdravljeni!
Upam, da mi bo kdo vedel povedati odgovor na moje vprasanje..namrec ali je mozno priklopiti yakumota z 5.1 zvocniki preko koaksialnega kabla, da bo delal AC3 zvok?

ker v nasprotnem primeru si bom nabavil kak drug player z 5.1 izhodom.

hvala za odgovor!

lp..

gumby ::

jaz sem imel koaks kabel na kenwood-ov ojacevalnik. AC3 dela, DTS tudi
my brain hurts

SoKe ::

super...hvala

lp..

gumby ::

yakumo je super stvarca, vendar ima par rak ran:
-nepopolna mpeg4 podpora (packed bitstream,gmc)
-ne prebavi nestandardnih resolucij
-ne prebavi vorbis/aac

zaradi tega sem si xbox nabavil, ta poje yakumota za malico:D
my brain hurts

SoKe ::

ce mas pravi FW tudi PB ni problem.
sem pa drugace priklopil s koaksialnim kablom..pa mi zvok vseeno ne dela. nevem zakaj..je mozno, da je treba se kaj v nastavitvah spremeniti ali pa pri zvocnikih? imam namrec Logitech Z-5500 zvocnike.

xbox se tudi dobro slisi...kak je pa sploh z podnapisi tam?

lp..
SoKe

gumby ::

nastavis samo digitalni izhod in pass-trough za ac3/dts... vsaj pri meni je tako delovalo

podnapisi na xbox delujejo brez problemov (vsaj pri tistih par kitajskih/korejskih/japonskih filmih so, kjer sem jih rabil). za sumnike pa nimam pojma, ampak verjetno ni problemov z njimi... tule bos nasel vec informacij o tem
my brain hurts

SoKe ::

Kaksen koaksialni kabel pa je najboljse kupiti?

lp..

gumby ::

naj bi bil 75 ohmski, ampak deluje v bistvu karkoli... od mikrofonskih kablov do 50 ohm ethernet kabla:)

aja... navaden audio kabel za povezovanje komponent je tud ok
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

madmac ::

DivXYakumo dx4 nadgradim z najnovejsim FW. Nadgradi vse vredo, nazadnje pa ne najdem MPEG 4 v setupu. Prosim za hiter odgovor. Lep pozdrav

Stepni Volk ::

Če kdo poseduje novejši firmware za Yakumo DX4, oz. za določeno verzijo tega predvajalnika, naj poda povezavo do njega.
Glede povezave PC - predvajalnik smo že. Uporabite iskanje.

madmac ::

divx yakumo dx4 DVD Player (deutsche version)
Model no: AD-2710

Stran iz katere je vzet FW je SloDivx.net, verzija FW04-12-22
druga pa ne vem!

hvala za odgovor!

edo202 ::

a lahko dobim ta kabel?
hvala
živeti umreti....to je nujno

smonito ::

Pozdravljeni!

Do nedavnega sem bil veseli lastnik Yakumo-ta vendar je na žalost šel v pokoj.
Zanima me se še da kje dobit to zadevico oz. če ga kdo prodaja.

Lp

Smonito

bfrenk ::

Še pred kratkim ga je prodajal Techtrade iz Trzina.
Kaj ti je pa "crknilo" ? Mogoče bi ga kupil za rezervne dele, ker je moj tudi začel blokirati in včasi sploh noče delovat.

Lp, Frenk

smonito ::

Pozdravljen!

Sel je laser + motorcek, drugace je pa ze romal v smeti.

Ce si kje iz okolice Celja pa lahko pogledam ce je se v smeteh ker sem ga dal v skatlo.
Jaz ti ga dam zastonj samo pridi po njega.

Lp

Smonito

bfrenk ::

Ne , sem iz Ljubljane, tako da "biznis" odpade.
LP

frenkb ::

Moj Yakumo bo star 4 leta, naložen imam zadnji FW od pikija in do sedaj je delal kar OK.
Zadnje čase opažam, da mi je začel pri predvajanju presnetih DVD (ponavadi so to Verbatim mediji +RW) štekati in se ustavljati. Predvajanje se ustavi za pol sekunde ali pa za celo, v enoti se sliši, kako laser (oz. pogon) nekaj išče, potem pa ponavadi spet nekaj časa dela, dokler se zgodba ne ponovi.
Kaj lahko naredim ?

vista-s6e ::

Po moje se počasi poslavlja. Meni se je podobno dogajalo nekaj časa, sedaj pa pa enostavno ne uspe prebrat nobenega medija več. Motorček sicer lepo teče, optika pa se ne uspe več postaviti na pravo mesto. Servis Comtron pravi sicer, da je popravilo možno, vendar stane več kot nov. Sedaj sem naročil Yamado 6800X (zanjo je naveč popravkov firmwerov) za
11.339, -sit z dostavo.
Če komu pride prav kaj od rezervnih delov Yakumo-ta (razen pogona) naj sporoči.
To je bil moj drugi Yakumo, prvega sem zamenjal v garanciji (podobna napaka), drugi je zdržal malo preveč(leto in pol) in ni več v garanciji.
Če je tebi služil 4 leta je že uspeh.

lp
vista-s6e

rap3r ::

Sem preletel zadnjih par strani posta in ugotovil, da nenajdem strani kjer bi dobil zadnji FW za DX4.

Prosil bi nekoga da mi to pošlje na moj e-mail: rap3r@email.si

Hvala!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

gorc ::

Živijo,
po dolgem času, spet iščem nov FW za Yakumota.
Pravtako ne najdem strani za DL.
Prosim za paketek na spletnik@siol.net
HVALA

mirograh ::

Tudi jaz hrepenim po zdnji verziji FW za Yakumo DX4. Ko je predvajalnik prišel ven, sem kmalu naložil enega izmed prvih delujočih FW od Yanez-a. In do sedaj mi je kar dobro delal (nisem bil preveč zahteven). Ker so pa predvajalnik začeli uporabljati tudi drugi družinski člani, so tiste majhne nevšečnosti (neodpiranje odprtine za CD, ustavljanje filma, izginjanje podnapisov, branje samo enega podnapisa,...) začele postajati moteče. Vse se sicer da popraviti z Fw in Bw, ampak udobneje je brez tega. In ker sem videl, kaj vse so fantje nadgradili...

Zato če je kje kakšna dobra duša, da mi pošlje zadnji FW in DL na moj email: mirograh@email.si

Lp, Miro

Cosmo ::

I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.
««
27 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870541 (18360) koks2005
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524563 (5061) JanezC
»

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38460923 (19337) Caniggia
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194242 (2064) Nebomgabiksa
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123776 (12192) piki64

Več podobnih tem