» »

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim!

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim!

««
6 / 13
»»

Crimson_Shadow ::

Sicer bo to kar bom povedal zelo stereotipno ampak si ne morem kaj :D.

Thomas, ti torej želiš, da bi vsaka država imela četrtino prebivalstva ki živijo v revščini, osmino v zaporih, medije ki manipuliraji in perejo možgane ljudem, socialo dobesedno v kurcu, visoko šolstvo namenjeno večinoma bogatih, pri tem pa tričetrt ljudi ne bi znalo pokazat svoje države na zemljevidu sveta.

Če dodam tem spisku še tipičen (ameriški) patriotizem in širjenje ekomoskih interesov na račun in v imenu demokracije in uvedbo preventivnih napadov, nam tretja svetovna ne uide.

Ampak, kot sem napisal je to zelo črno - bel pogled.

Sid Izprijeni ::

Ah, Thomas!

Soze ti je samo naslikal svet s tvojimi barvami.

Ampak, zaenkrat nas nazaj držijo pravila, za katera smo se dogovorili v skupno korist in zaenkrat se tudi še nismo zmenili glede novih, ker so stara slabo učinkovita. Right?

Toliko si pa že pameten, da veš, da so najboljša pravila dejansko tista, na katerih se strinjamo vsi. Pa čeprav nikomur niso povsem po volji. Torej minimalna pravila. Menda nočeš, da še ta malo oklestimo?

Problem tvojih teorij o zadnji Iraški vojni je po mojem skromnem mnenju v tem, da ti ne verjamem, da bi se jih še oklepal, če bi jih nekoč nekdo skušal aplicirati tako, da bi dejansko nastradal ti sam, kot civilist. Skušam si te predstavljati, kako pisano bi gledal, ko bi ti kakšen zablodeli tomahawk priletel v dnevno sobo in ti spremenil družinske člane v tatarski biftek, medtem ko bi ti slučajno bil na tržnici. Bi morda strumno rekel, to je cena moje svobode, jutri bo bolje, hvala jim? Mogoče pa celo bi. Strgan si kar dosti...

Poudarjam! Zgolj ne verjamem ti. Mogoče pa da se motim.

Jaojao.

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Thomas ::

Raje imam 1/10000 verjetnosti da me pokonča zablodela manevrirna raketa, kot 1/100, da me odpeljejo v zapor slabši od Gestapovega, potem mi pa po nekaj mesecih dajo 1/3 kg eksploziva v žep in ga detonirajo, ko zlezem v neko jamo, ki sem jo prej izkopal.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Ja Thomas, natanko tako kot ti je Sid povedal. Razen če še vedno ne razumeš kaj tihočem povedati ali pa se delaš neumnega.

P.S.: Ja imaš prav. Ampak tista z 1/3 eksploziva je pa tudi v stilu american way. In ti bi rad tak način življenja uvedel na celem svetu?:\

Thomas ::

Z iracionalisti, ki ne priznajo bazičnih dejstev - recimo množičnih pomorov in absolutne revščine v Sadamovem Iraku - se ne da pogovarjat.

Realnost je zanje prehuda, da bi jo sploh hoteli razumeti?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Plašnice. Ni kaj reči.

Ti o tem, da ameriški način ni najboljši. On izumlja toplo vodo. Dvom v njegove kognitivne sposobnosti pa raste in raste. Utemeljuje ga pa on sam s svojimi izjavami.

-->Z iracionalisti, ki ne priznajo bazičnih dejstev - recimo množičnih pomorov in absolutne revščine v Sadamovem Iraku - se ne da pogovarjat.

Realnost je zanje prehuda, da bi jo sploh hoteli razumeti?


Ende.


A ti je jasno sploh o čem teče tema? Že jaz sem zašel daleč od bistva, kaj šele ti.

Kje je torej WMD in ne Side effects intervencije(odpravljena revščina??? in konec diktature)?

Thomas ::

Tukaj so celo primerki, ki zatrjujejo, da je v ZDA 70 milijonov (1/4) zaprtih.

Pol se pa pejt s takimi! Sploh ko se začno delat modre in zmerne in razgledane ... in strpne in ...

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sid Izprijeni ::

> Realnost je zanje prehuda, da bi jo sploh hoteli razumeti?

Ne se hecat! Pa saj je že skoraj floskula, če rečem, da ni ene same realnosti.

Sem ti že ponudil neodločen izid več postov nazaj, pa ti ni do tega. Sicer se ne gre za zmago ali poraz, ampak vsi samo operiramo z mnenji, ki so miselne abstrakcije nekih zunanjih podatkov in niso kot taka nič boljša kot katerakoli vera. Kar se mene tiče, je tvoj sistem sicer koherenten, pušča pa po mojem le pri tebi samem, ker ti pač ne verjamem, da bi sistem postavil pred sebe, če bi prišlo do takšne hipotetične situacije. Ampak to je pa povsem osebni nivo in je po mojem nesmiseln v okviru te debate.

Je že res, da so dejstva takšna, kakršna so, vendar jih vsak od nas tehta nekoliko drugače. Priznam, da se mogoče motim, zato se skušam sklicevati na tisto, kar smo se (no, ne konkretno mi) skupaj dogovorili.

Pa še tu je megla, zato ni treba, da bruhamo žveplo drug na drugega.

Aprou?

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Crimson_Shadow ::

Napisal sem osmina (1/8), ne četrtina! [Takšnale izjava povsem zadošča -OwcA]

Sicer pa je to zelo površen stereotip in se zato ne obešat na moje besede, če posebno pa jih ne obračat po svoje. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

undefined ::

Heheh. WMDja ni. To je bila lepo uporabljena Ameriška propaganda, da se je ljudstvo strinjalo z napadom na Irak (kdorkol se že je). Ker če ne bi imeli vsaj tega vzroka, bi potegnili takratko po celi črti. Zdaj pa jim lahko kar sami podtaknejo kak WMD virus, podobno kot so to že storili z Antraxom.

Kar pa me zelo moti, je to, da se Amerika vede kot imperij in želi, da se vse kulture spreobrnejo v njihovo. Podobno kot Borgi v Star Treku; zelo podobno. Borgi so le bolj iskreni in ne bodo iskali fint, kot so WMD, ampak bodo povedal direktno in napadal s točno podanim vzrokom. Američani nikoli niso podali pravega vzroka. Prvo so se sklicevali na WMD, ko tega niso našli, so se sklicevali na osvoboditev Iraka. Zanimivo je tudi to, da so OIL (Operation Iraqi Liberation) na hitro preimenovali v OIF (Operation Iraqi Freedom). Saj bi bila prva kratica verjetno preveč očitna in tega niso hoteli, da bi še več ljudi tako hitro ugotovilo njihov pravi povod. :)

Thomas ::

Hehe ... dobr smo vas ... mirovnike, Kofi-Ananovce, Širakovce, Sadamovce ... vse.

Zdej si pa dejte mau duška, no! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Hehe ... dobr smo vas ...

Tole postaja že prav smešno... se sploh ne splača celih esejev pisat, če na koncu dobim odgovor v enem stavku ki mi pove ali da sem neumen ali pa da sem zastavil neumno vprašanje/trditev na katero se pač nobenemu ne da odgovarjati. Potem so nas pa premagali v debati....uuu, če pa kdo od "neumnih mirovnikov" kaj ignorira je pa joj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

Ja, Vae victis! - oziroma po slovensko - Gorje premaganim!

Sam zdej se ne da dost več popravt. Kar je, je! Sadam ne bo hotu priti iz skrivališča, da bi ponovno prevzel oblast. Tarik Aziz ne bo mogel več biti zunanji minister ... Še mirovniki ne bodo hoteli nazaj na ulice (ljubljane, Londona ...) vzklikat Sadamu.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sid Izprijeni ::

> Gorje premaganim!

Pol praviš, da priznavaš, da si brcnil v temo in da ti je zdaj gorko!

Priden. Bi ti kar višnje poslal, samo še ni čisto sezona...

:D
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Thomas ::

Ja to pa ne. Nič nisem brcnil v temo.

V resnici tisto orožje nekje je. Tudi Sadam nekje je. Tako da zmaga (še) ni popolna.

Vendar za preko 20 milijonov ljudi v Iraku je pekla konec - in to je nekaj. Da samovolja OPECa zdaj ne bo pognala cen nafte v nebo - je pa tudi nekaj. Nočemo svetovne recesije.

Razumem pa tudi, da je to frustracija za pacifiste. Nekako mora njihova jeza biti izražena ... razumem.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sid Izprijeni ::

> Ja to pa ne. Nič nisem brcnil v temo.

Ja pa si. Pa daj priznaj, no. Res ti pošljem višnje! :))

> V resnici tisto orožje nekje je. Tudi Sadam nekje je. Tako da zmaga (še) ni popolna.

Seveda orožje je, vendar ga je največ v tvoji glavi. Celo bušijem je jasno. Vejo, da ne bo nič, pa jih panika daje. Zato zdaj bučke prodajajo in mrzlično tuhtajo, kako naj dovolj dolgo nategujejo javnost in mešajo meglo do naslednje krize, ko bo za WMD že vsem dol viselo.

> Vendar za preko 20 milijonov ljudi v Iraku je pekla konec - in to je nekaj. Da samovolja OPECa zdaj ne bo pognala cen nafte v nebo - je pa tudi nekaj. Nočemo svetovne recesije.

Za Iračane je to z dežja pod kap. Po mojem mnenju nič boljše od, kot sem že rekel, osvoboditve Poljske s strani SZ. Najprej oddih od nemške okupacije, nato pa nov hlad. Ampak bomo videli. To je pa res... Za OPEC bi bilo pa itak bolje, da bi lahko še naprej malo držal Američane na štriku, ki je že tako predolg. Žal bo zdaj to težje počel. Pač po mojem mnenju.

> Razumem pa tudi, da je to frustracija za pacifiste. Nekako mora njihova jeza biti izražena ... razumem.

Najbolj se jeziš prav ti, ko se jajcaš čez neke fantazme, ki jim praviš mirovniki, sadamovci, kofijevci in kar je še teh prijaznih poimenovanj. Nekje v podzavesti se namreč bojiš, da utegne kak krulež, ki rogovili na demonstracijah, nemara imeti v svojem bistvu celo prav.

0:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Nico ::

Hehe ... dobr smo vas ... mirovnike, Kofi-Ananovce, Širakovce, Sadamovce ... vse.

Ste jih kaj? Nategnili?
Nekam plehki so ti vaši dokazi-razlage, a niso?
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Da imajo kruleži na demonstracijah prav, se bojim ravno toliko kot tega, da je 5+7=11.

Če bo imel OPEC "Ameriko na štriku", bo imel tudi Slovenijo. Si želiš OPEC domineacije?

Kar se višenj tiče - od vedno sem imel kulske podpise!

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Ste jih kaj?

Premagali. Vojaško je koalicijska vojska premagala Sadamovce, tukaj smo v diskusiji dodobra "pretepli" mirovnike. Tudi če niso opazili. Saj tukaj ne gre za drugega, kot odpravo zmote.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Super Sonic ::

#Če bo imel OPEC "Ameriko na štriku", bo imel tudi Slovenijo. Si želiš OPEC domineacije?#

Ali obratno. Kaj ni isto? Dokazi.
:)

p.s.
to da si zazelis visenj, ni noben kulski podpis. Samo v vednost. In nobenga mirovnika nisi pretepel (potem se vendar inacics z njimi:\ ), ampak si jih/si nas-what ever- dodobra spluval in uzalil. Toliko o tem.

Zgodovina sprememb…

Sid Izprijeni ::

> Da imajo kruleži na demonstracijah prav, se bojim ravno toliko kot tega, da je 5+7=11.

No prav. Potem se pa motim.

> Če bo imel OPEC "Ameriko na štriku", bo imel tudi Slovenijo. Si želiš OPEC domineacije?

Priznam, o temle z OPECom ne bom nič več opletal, ker sem tu spet bolj kmet Jože. Samo mislim, da OPEC bolj jebe ZDA, ker skurijo več nafte na prebivalca kot Slovenija. Je pa res, da če danes zariba gospodarstvo ZDA, potem se celemu svetu podrajsa rit. Zato ni nikomur v res velikem interesu, da bi ZDA krepnile. Bi bili pa nekateri od nas veseli, če bi se vendarle malo manj obnašale kot slon v trgovini s porcelanom.

> Kar se višenj tiče - od vedno sem imel kulske podpise!

To te pa ne zajebavam. Ta podpis je res kul.

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Super Sonic ::

in lahko se dodam, da hkrati ko si udrihal in metal vse tja v isti kos, nisi zato imel nobenega argumenta z izjemo lastnega prepricanja.

undefined ::

Dajte no fantje, nismo fer. Thomas še dihat več ne more. Aja, on bi storil isto? Mogoče res, ampak zdaj nam bo povedal, da nismo več mirovniki, ko mu to delamo. ;)

Thomas ::

Če gojite iluzijo, da ste mi od daleč kos - je to le še ena majhna zablodica.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sid Izprijeni ::

> Če gojite iluzijo, da ste mi od daleč kos - je to le še ena majhna zablodica.

Ma mi smo ti kos na poljubno blizu. Če se nam da.

Šment, pa kdo smo sploh to MI?

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Thomas ::

Kaj vem - kot bi bili nekašen Sadam fan club.

Ni se ga smelo odstraniti, ker da je bil izvoljen, ni se ga smelo odstraniti ker Kofi ni bil za, ni se ga smelo odstraniti ker je bil Žak proti in je žugal s prstom, ne bi se smelo vdret v suvereno državo, pa kakršna je že bila ...

Sej se ne ukvarjam prav dosti z vami, z vašimi doneski tukaj gor pa že.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Če gojite iluzijo, da ste mi od daleč kos - je to le še ena majhna zablodica.

Heheh. Ali pa to zgolj misliš nase, ko se v težkih debatah največ poslužuješ Googlea. Od blizu bi bilo to malo težje. :)

undefined ::

> Kaj vem - kot bi bili nekašen Sadam fan club.

Raje Sadamov fan klub, kot pa Bushev fan klub. Čeprav ne eno, ne drugo. Pospravit bi bilo pa nujno oba, saj oba ogrožata mir, Bush celo svetovnega.

> Ni se ga smelo odstraniti, ker da je bil izvoljen, ni se ga smelo odstraniti ker Kofi ni bil za, ni se ga smelo odstraniti ker je bil Žak proti in je žugal s prstom, ne bi se smelo vdret v suvereno državo, pa kakršna je že bila ...

Kje je kdo reku, da se Sadama ne sme odstranit? Ti znaš brat? Al se le delaš...

> Sej se ne ukvarjam prav dosti z vami, z vašimi doneski tukaj gor pa že.

S čim pa se? :))

Super Sonic ::

dvomim. mislm da thomas zna, je razgledan in ve kaj govori.Njegovo znanje meji na mejo genija. toda to njegovo znanje je ne efektivno.
Kot da bi p4 3.0 namenili uporabo minolovca.
MI smo pa vsi tisti, ki se ne imenujemo Thomas (z redkimi izjemami->poudarek na redkimi)

Thomas ::

Bilo bi dobro, da bi Googla znali uporabljati tudi vsi, ki pretežno "goloroki" pišejo pretežne neumnosti.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> mislm da thomas zna, je razgledan in ve kaj govori

Vem. Je pa vseeno fajn takega človeka včasih malo sprovocirat, ker potem v ihti lastnega ega le pove nekaj resnice o njegovem pravem povodu do svojih trditev. Thomas jih je med vrsticami povedal že veliko, sploh v zadnjih nekaj postih. :)

Sid Izprijeni ::

No, vrnimo se k bistvu debate. Torej predlagam, da ne gonimo več o njenem najbolj slikovitem udeležencu.

Še enkrat. Okupacijske sile v Iraku ne najdejo dokazov o obstoju WMD, s katerimi so sami opravičevali svojo intervencijo.

Torej so zajebali in bi ohranili kanček integritete le, če bi rekli, da so ga pokronali, da orožja resnično ni in bi vsi po vrsti lepo odstopili in razpisali izredne volitve.

Ja, sploh v samozvanih zibelkah demokracije bi morale stvari potekati tako, da ko javni uslužbenec kapitalno zaserje, ponudi svoj odstop.

:))
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Thomas ::

Da bi zdaj, ker se je Sadam (z WMD?) nekam skril, odstopil Bush - si želijo vsi mirovniki (in tisti, ki jih jest samo psujem tako).

"Žal" nima to mnenje nobenega učinka na procedure v Ameriki.

To pač ostane še ena neizpolnjena želja mirovnikov (in tistih, ki jih jest samo psujem tako). Podobno kot tista, da se Sadama pusti lepo pri miru.


V bodoče bo pa mogoče, atomsko orožje uničiti tako, da bodo posvetili kar skozi Zemljo z močnim curkom nevtrinov - in na nasprotni strani uničili vsako nuklearno bombo.

Linki tuki!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

V bodoče bo pa mogoče, atomsko orožje uničiti tako, da bodo posvetili kar skozi Zemljo z močnim curkom nevtrinov - in na nasprotni strani uničili vsako nuklearno bombo.

Jupi, potem bodo pa samo še Američani imeli atomsko. Kaj ne bo to super?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Keyser Soze ::

Vkolikor bodo imeli samo oni to "antiorožje"?! Pa kako daleč je še do njegove praktične uporabe?

Vendar to še vedno ne odpravi problema kemičnega in biološkega orožja.


P.S: Thomas je govoril o tem kako ZN umika mirovne sile iz kriznih območij.

Kaj porečeš na ameriško izsiljevanje z umikom svojih mirovnih enot, vkolikor jim ne priznajo imunitet pred ICC? Misliš, da bodo to grožnjo uresničili tudi v primeru Iraka, kjer je njihova naloga vzdrževati mir in stabilizirati državo?

Zheegec ::

Keyser; Dej raje novo temo o ICC odpri.

:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Keyser Soze ::

Zakaj, Thomas je vpil, da so OZN ena BZV organizacija in da kar tako BZV umikajo enote iz kriznih področij? Zdaj pa me zanima če tako meni tudi o Ameriki.

Pač ICC je na žalost spet poleg. Kaj pa bi. Če se ga pa američani bojijo kot hudič križa.;)

dr.J ::

Tile svetovni izzivi so kar zanimivi.

O ameriški politiki nasploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Thomas ::

Slovenski novinarji so v glavnem nezreli komentirati svetovne dogodke.

Žal.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Slovenski novinarji so v glavnem nezreli komentirati svetovne dogodke.

Maš prav. Slovenski novinarji niso sposobni razglašat takšne propagande, kot so to ameriški. :)

Sid Izprijeni ::

> Slovenski novinarji so v glavnem nezreli komentirati svetovne dogodke.

Razn kak Valentin Areh, a-n-de?

On je pa fejst poba! Ne pa tko k una zmešana bjonda iz nacionalke...

:D
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Azrael ::

Po tistem, kar je Areh poročal iz južnega Iraka (Kuwaita?), bi rekel, da se je iz vojnega prelevil v kavarniškega dopisnika. Žal.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Pa še dva moja komentarja na mnenja, ki so se pojavile v tej temi.

Vegi pravi, da je večina ljudi itak zmanipulirana. Mogoče, ampak precej manj kot pred nekaj leti in desetletji. Razlog je dostopnost različnih virov informacij. Tudi jaz sem tudi na začetku mislil, zakaj hudiča G. W. Bush želi vojno v Iraku (naši mediji Busha slikajo, kot nerodnega, zmešanega in neumnega psihopata, ki nima pojma o ničemer), ampak, nikakor mi ni šlo iz glave, zakaj ga vendar podpira Tony Blair, ki ga naši mediji opisujejo kot zmernega, dobrega in pametnega politika ? To je čuden paradoks, ampak, vse kar reče naša televizija, že mora biti res (...Aja pravite, da ni čisto tako?). Pa vendar so nekateri na tem forumu ostali točno na tej točki. Lenobe lene! Namesto, da bi prebrali kaj z druge strani in iz tega izluščili resnico; je boll enostavno in lažje tuliti s krdelom.
Saj drži, da je v vsaki vojni prva žrtev resnica. Zato v tej vojni Resnica ni na strani ZDA in ne na strani Sadama, ampak nekje vmes, nekako meter stran od ZDA in zaveznikov in kilometre stran od Sadama in njegovih. Skratka informiraje se in ne boste zmanipulirani. Dokler pa se ne boste držati tega nasveta, pa bo Thomas ali kdo drug z nekaj linki z lahkoto sesul vaše trditve v takih in podobnih temah.

Potem se je pojavilo vprašanje ali lahko sam, kot posameznik ali država iz nič narediš WMD ? Seveda, z lahkoto, če ni ravno bomba H. Za umazano bombo rabiš bombo z dodatkom jederskih odpadkov, kemično orožje lahko izdela vsak, ki se malo spozna na kemijo, isto velja za biološko orožje. Ni zastonj kemično in biološko orožje imenovano tudi atomska bomba revežev. Spet rabiš samo nekaj pravih informacij in zadevo tako rekoč že imaš, sestavine pa boš že kupil v najbližji veleblagovnici.

Še sklepna misel: danes se vsi bojujemo (čeprav je mir), v vojni za informacije. Kdor bo dobil prave informacije, ob pravem času, bo v tej vojni, ki ima nešteto bitk, zmagal, ostali pa izgubili, ker kdor ne napreduje, lahko samo nazaduje.
Torej Googlajte, zanimajte se za stvari in vse vam bo mnogo bolj jasno, en vir informacij pa danes nikakor ni dovolj in seveda mislite, razmišljajte, ustvarite si svoje lastno mnenje in ne ponavljajte za krdelom kot papagaji.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Nico ::

Zgleda da je prišlo do napake v centralnem računalniku obveščevalnih služb; niso šli iskat orožje za množično uničevanje, pač pa množico uničenega orožja!
Zdaj razorožujejo iračane, pa menda nimajo iračani pravico do lastnega orožja namenjenega obrambi sebe in svojih bližnjih??
Ja ja:), vsi vemo zakaj jih razorožujejo.
Če lažemo vsi, je pač vse v redu.
Everybody banana on your head!

krneki0001 ::

Res je malo dolgo za brati, samo je res dober text.


Q. Daddy, why did we have to attack Iraq?

A: Because they had weapons of mass destruction.

Q: But the inspectors didn't find any weapons of mass destruction.

A: That's because the Iraqis were hiding them.

Q: And that's why we invaded Iraq?

A: Yep. Invasions always work better than inspections.

Q: But after we invaded them, we STILL didn't find any weapons of mass destruction, did we?

A: That's because the weapons are so well hidden. Don't worry, we'll find something, probably right before the 2004 election.

Q: Why did Iraq want all those weapons of mass destruction?

A: To use them in a war, silly.

Q: I'm confused. If they had all those weapons that they planned to use in a war, then why didn't they use any of those weapons when we went to war with them?

A: Well, obviously they didn't want anyone to know they had those weapons, so they chose to die by the thousands rather than defend themselves.

Q: That doesn't make sense. Why would they choose to die if they had all those big weapons with which they could have fought back?

A: It's a different culture. It's not supposed to make sense.

Q: I don't know about you, but I don't think they had any of those weapons our government said they did.

A: Well, you know, it doesn't matter whether or not they had those weapons. We had another good reason to invade them anyway.

Q: And what was that?

A: Even if Iraq didn't have weapons of mass destruction, Saddam Hussein was a cruel dictator, which is another good reason to invade another country.

Q: Why? What does a cruel dictator do that makes it OK to invade his country?

A: Well, for one thing, he tortured his own people.

Q: Kind of like what they do in China?

A: Don't go comparing China to Iraq. China is a good economic competitor, where millions of people work for slave wages in sweatshops to make U.S. corporations richer.

Q: So if a country lets its people be exploited for American corporate gain, it's a good country, even if that country tortures people?

A: Right.

Q: Why were people in Iraq being tortured?

A: For political crimes, mostly, like criticizing the government. People who criticized the government in Iraq were sent to prison and tortured.

Q: Isn't that exactly what happens in China?

A: I told you, China is different.

Q: What's the difference between China and Iraq?

A: Well, for one thing, Iraq was ruled by the Ba'ath party, while China is Communist.

Q: Didn't you once tell me Communists were bad?

A: No, just Cuban Communists are bad.

Q: How are the Cuban Communists bad?

A: Well, for one thing, people who criticize the government in Cuba are sent to prison and tortured.

Q: Like in Iraq?

A: Exactly.

Q: And like in China, too?

A: I told you, China's a good economic competitor. Cuba, on the other hand, is not.

Q: How come Cuba isn't a good economic competitor?

A: Well, you see, back in the early 1960s, our government passed some laws that made it illegal for Americans to trade or do any business with Cuba until they stopped being Communists and started being capitalists like us.

Q: But if we got rid of those laws, opened up trade with Cuba, and started doing business with them, wouldn't that help the Cubans become capitalists?

A: Don't be a smart-ass.

Q: I didn't think I was being one.

A: Well, anyway, they also don't have freedom of religion in Cuba.

Q: Kind of like China and the Falun Gong movement?

A: I told you, stop saying bad things about China. Anyway, Saddam Hussein came to power through a military coup, so he's not really a legitimate leader anyway.

Q: What's a military coup?

A: That's when a military general takes over the government of a country by force, instead of holding free elections like we do in the United States.

Q: Didn't the ruler of Pakistan come to power by a military coup?

A: You mean General Pervez Musharraf? Uh, yeah, he did, but Pakistan is our friend.

Q: Why is Pakistan our friend if their leader is illegitimate?

A: I never said Pervez Musharraf was illegitimate.

Q: Didn't you just say a military general who comes to power by forcibly overthrowing the legitimate government of a nation is an illegitimate leader?

A: Only Saddam Hussein. Pervez Musharraf is our friend, because he helped us invade Afghanistan.

Q: Why did we invade Afghanistan?

A: Because of what they did to us on September 11th.

Q: What did Afghanistan do to us on September 11th?

A: Well, on September 11th, nineteen men - fifteen of them Saudi Arabians - hijacked four airplanes and flew three of them into buildings in New York and Washington, killing 3,000 innocent people.

Q: So how did Afghanistan figure into all that?

A: Afghanistan was where those bad men trained, under the oppressive rule of the Taliban.

Q: Aren't the Taliban those bad radical Islamics who chopped off people's heads and hands?

A: Yes, that's exactly who they were. Not only did they chop off people's heads and hands, but they oppressed women, too.

Q: Didn't the Bush administration give the Taliban 43 million dollars back in May of 2001?

A: Yes, but that money was a reward because they did such a good job fighting drugs.

Q: Fighting drugs?

A: Yes, the Taliban were very helpful in stopping people from growing opium poppies.

Q: How did they do such a good job?

A: Simple. If people were caught growing opium poppies, the Taliban would have their hands and heads cut off.

Q: So, when the Taliban cut off people's heads and hands for growing flowers, that was OK, but not if they cut people's heads and hands off for other reasons?

A: Yes. It's OK with us if radical Islamic fundamentalists cut off people's hands for growing flowers, but it's cruel if they cut off people's hands for stealing bread.

Q: Don't they also cut off people's hands and heads in Saudi Arabia?

A: That's different. Afghanistan was ruled by a tyrannical patriarchy that oppressed women and forced them to wear burqas whenever they were in public, with death by stoning as the penalty for women who did not comply.

Q: Don't Saudi women have to wear burqas in public, too?

A: No, Saudi women merely wear a traditional Islamic body covering.

Q: What's the difference?

A: The traditional Islamic covering worn by Saudi women is a modest yet fashionable garment that covers all of a woman's body except for her eyes and fingers. The burqa, on the other hand, is an evil tool of patriarchal oppression that covers all of a woman's body except for her eyes and fingers.

Q: It sounds like the same thing with a different name.

A: Now, don't go comparing Afghanistan and Saudi Arabia. The Saudis are our friends.

Q: But I thought you said 15 of the 19 hijackers on September 11th were from Saudi Arabia.

A: Yes, but they trained in Afghanistan.

Q: Who trained them?

A: A very bad man named Osama bin Laden.

Q: Was he from Afghanistan?

A: Uh, no, he was from Saudi Arabia too. But he was a bad man, a very bad man.

Q: I seem to recall he was our friend once.

A: Only when we helped him and the mujahadeen repel the Soviet invasion of Afghanistan back in the 1980s.

Q: Who are the Soviets? Was that the Evil Communist Empire Ronald Reagan talked about?

A: There are no more Soviets. The Soviet Union broke up in 1990 or thereabouts, and now they have elections and capitalism like us. We call them Russians now.

Q: So the Soviets - I mean, the Russians - are now our friends?

A: Well, not really. You see, they were our friends for many years after they stopped being Soviets, but then they decided not to support our invasion of Iraq, so we're mad at them now. We're also mad at the French and the Germans because they didn't help us invade Iraq either.

Q: So the French and Germans are evil, too?

A: Not exactly evil, but just bad enough that we had to rename French fries and French toast to Freedom Fries and Freedom Toast.

Q: Do we always rename foods whenever another country doesn't do what we want them to do?

A: No, we just do that to our friends. Our enemies, we invade.

Q: But wasn't Iraq one of our friends back in the 1980s?

A: Well, yeah. For a while.

Q: Was Saddam Hussein ruler of Iraq back then?

A: Yes, but at the time he was fighting against Iran, which made him our friend, temporarily.

Q: Why did that make him our friend?

A: Because at that time, Iran was our enemy.

Q: Isn't that when he gassed the Kurds?

A: Yeah, but since he was fighting against Iran at the time, we looked the other way, to show him we were his friend.

Q: So anyone who fights against one of our enemies automatically becomes our friend?

A: Most of the time, yes.

Q: And anyone who fights against one of our friends is automatically an enemy?

A: Sometimes that's true, too. However, if American corporations can profit by selling weapons to both sides at the same time, all the better.

Q: Why?

A: Because war is good for the economy, which means war is good for America. Also, since God is on America's side, anyone who opposes war is a godless unAmerican Communist. Do you understand now why we attacked Iraq?

Q: I think so. We attacked them because God wanted us to, right?

A: Yes.

Q: But how did we know God wanted us to attack Iraq?

A: Well, you see, God personally speaks to George W. Bush and tells him what to do.

Q: So basically, what you're saying is that we attacked Iraq because George W. Bush hears voices in his head?

A. Yes! You finally understand how the world works. Now close your eyes, make yourself comfortable, and go to sleep. Good night.

Q: Good night, Daddy.



LP
Nebivedu

undefined ::

> Because war is good for the economy, which means war is good for America. Also, since God is on America's side, anyone who opposes war is a godless unAmerican Communist. Do you understand now why we attacked Iraq?

LOL!

Nebivedu, imaš mogoče še original link?

Še TO si morate nujno ogledat! (potrebujete real player) :)

krneki0001 ::

Iceman na žalost nimam, ker so mi to poslali po mailu.

LP
Nebivedu

Double_J ::

Saddamova sinova sta mrtva. 0:)

Thomas ::

Na CNN sem vidu, da so po Bagdadu močno streljali (menda (najbrž) od veselja), ko so zvedeli za to novico.

Bodo naši mediji to objavili?

So že, pa jim delam krivico?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

"Bodo naši mediji to objavili?"

Pa kje ti žviš? :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad ZDA na IRAN (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27722150 (14746) drvo
»

Štirje slovenski vojaki gredo v Irak. (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
48329282 (17289) upirna
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348140 (28702) gfighter
»

DARFUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1318438 (5733) drejc

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556316 (34269) Tomi

Več podobnih tem