» »

Vojna v Iraku

Vojna v Iraku

««
33 / 36
»»

Thomas ::

Vojna, ki odreši 20 milijonov ljudi surove diktature, umre pa v njej manj ljudi, kot bi jih pod diktaturo zelo kmalu - je gotovo dobra reč.

Mirovniki tega ne zastopijo.

Ne razumem, kako ne razumejo tako preproste zadeve.

A se samo delajo?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

Točn to. S to hitro vojno so najbolj izvisel prav mirovniki, sedaj se pa morajo reveži delati, da ne razumejo, da je bila ta vojna dobra za Iračane. Pa dobr, sej jih nekak razumem, da niso sposobni (nimajo jajc) priznati, kako zelo so se motili.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Super Sonic ::

/Vojna, ki odreši 20 milijonov ljudi surove diktature, umre pa v njej manj ljudi, kot bi jih pod diktaturo zelo kmalu - je gotovo dobra rec/:P ti nisi resn
ej 100% da ne:P

Zheegec ::

Samo delamo se.
Aja, škoda da bodo ZDA imele popoln nadzor nad nafto za nedoločen čas in da Irak za obnovo ne bo dobil NIČ, saj mora Bush pokriti tiste milijarde$ ki so šle za vojno. Kdo od vas bi iz rok izpustil 2. največje nahajališče nafte na svetu? Še posebno če je zaradi tega šel v napad. Ljudje bodo pa še naprej umirali od lakote ali pa bodo šivali žoge (to je res tak dobr primer0:) ) za $1 na 8ur?
Mislim hudo, v Iraku so roparji vsi veseli (to da so predvčerajšnjim tisoči Iračani protestirali: "We don't want Bush, we don't want Saddam" itaq ne vemo) da so svobodni in izropajo vse (tudi nekaj milijonov $ vredne dragocenosti iz muzeja), vojska pa je šla zaščitit NAFTE VRELCE!?!?!?!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Super Sonic ::

s to hitro vojno...
me zanima kdo od vaju si upa jet zdej, mogoce cez 5 let brez strahu hodt po iraku...
kratka vojna pac..
:P mislm... noro. pa mam vsak dan opravt z norci, ampak tole kr berem..

sej zarad takih k sta vidva so vojne.
btw, od kje je husein dubu orozje? a ni bla amerika tista k ga je ustvarla? a ne.. najbrz res ne.. sm ne ved. pa .. zakaj zdej? zakaj americani zvesti pravici in tomasu niso udarl pet let nazaj? aja ni blo diktature al kako ze? ne vem...

:)

Thomas ::

Kako morejo biti mirovniki tako zaslepljeni, se vprašate?


Ker niso toliko da bi priznali, da so se zmotili.

Zdej pa delajo akrobacije okoli nafte.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> zakaj americani zvesti pravici in tomasu niso udarl pet let nazaj?

Bush še ni bil v Beli hiši.

Pa tudi takrat so se Francozi in Rusi še lahko močno duvali.

Da o mirovnikih ne govorim.

Zdej so precej irelevantni. Eni in drugi in tretji.

Širak je že klical Busha in se nekaj slinil. Rusi se še skrivajo v megli. Mirovniki so pa zgubili večino (glasnih) pristašev.

Klavrna druščina, v katero spadajo tudi protivojni protestniki v Grčiji danes.

Ki so leta nazaj, tako (v stotisočih) demonstrirali proti imenu "Makedonija".

Protestniki v Grčiji so res druhal. Mi je prav žal.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Super Sonic ::

to se pravi je bush zate car? no jest tolk neumen nism da se bi sel neki metat pred policaje itd. ker s tem nc ne dosezes, ampak se vedno racunam na indijanca :P

iration ::

Samo se pa človek kar mora malo zamisliti.
Če bi imeli mirovniki a la radeon kaj besede pri stvari, bi bilo pa res sranje. Toliko Iračanov bi trpelo še naslednjih toliko in toliko let in Irak bi moral še naprej ostati država z ogromno nafte, od katere ne bi imeli ljudje popolnoma nič. Še tiste pomoči iz programa Hrana za nafto jim Sadam ni dovolil razdeliti.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Super Sonic ::

no gospod pravicnik potem pa kar se na ostalih 180 drzav. trpijo ljudje. dejmo odstrant vse-rezime

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Vse ne. Nekaj pa že.

Počasi bodo (upam) prišle na vrsto vse, kjer bi bilo to smiselno. Kjer bi naredili bisveno več dobrega, kot slabega.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sebastjan v ::

radeon
Ne moreš skrivati, da je bil Sadam zate Jack?

:D

ps-Kje je pa Vlady dons?


:D

Super Sonic ::

in zakaj je bil sadam zame jack? a zato ker sm proti vojni?
lepo mislenje.:P
go home

sebastjan v ::

go home?


Vse to je razvidno iz tvojih postov

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ti si bil ZA vojno, ki jo je Sadam vodil proti Iračanom. Ti nisi proti vojni Radeon.

Tako kot vsi mirovniki.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Super Sonic ::

thomas bi si ogledu v sskj kaj pomeni MIROVNIK?
pa sej je brez veze.itak ne odgovarjate na vprasanja. se enkrat ponavlam.
ZAKAJ VASI AMERICANI-bogovi- NE NAREDIJO IN NE NAPADEJO SE DRUGIH REZIMOV?
sej a je samo sadam? mislm da je vsaj pol sveta pod diktaturo.
pa kje bos folk k ne ve kaj zidana bajta ucu demokracijo? mislm.. to americanom ne bo ratal. zavaroval bodo nafto-no so ze, postav kvazi vlado k bo po njihovem okusu in spizdil. e..
to so vasi bogovi
dost mam-grem k normalnim ljudem

ps.
[blabla-OwcA]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Thomas ::

Bogi mirovniki. Njihova edina šansa je še, da sem jest psihopat in vidim vse narobe.

Pa seveda nisem. Psihopat je recimo Sadam. Njegovi občudovalci pa ... kakor kdo.

Zanimiv je tudi tale obrat. Zdej mirovniki ZAHTEVAJO, intervencije še v drugih diktaturah. Samo retorično - se razume.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

Intervencije pridejo na vrsto v vseh diktaturah, pri tem nimajo na srečo "mirovniki" nobene besede (niti pri vrstenm redu, kar si očitno nekateri želijo:D). Tempo pa je odvisen od tega, kdo bo vse to financiral. Če bojo ZDA in VB ostale osamljene, potem lahko pričakujemo enega do dva padla "Sadama" na leto, če pa se organizirajo podobno, kot so združeni narodi sedaj, pa lahko tudi več.

:)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tarzan ::

enega do dva padla Sadama na leto... In 10 do petdeset Bin Ladnov pridelanih na leto.

Thomas ::

Ko Bin Laden nima infrastrukture (držav) za seboj, je komaj kaj bolj nevaren, kot kakšen besen mirovnik.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vlady ::

Sej bojo nove intervencije.. počakte mal. Počakte da se na S. Korejo spravjo pa Pakistan pa Indijo. K jih bojo tolk po gobcu dobil, jest se jim bom šu pa u ameriko zanalašč smejat!!!! >:D Napad severne koreje pomen posreden napad na Rusijo. Nekak so Rusi in s. Korejci v kar dobrem prijatelstvu, čeprav tega ne kažejo preveč, vendar so bili nekoč vsi komunisti in Korejci kupujejo velike količine orožja od Rusov. Pakistan bi dost hitr sesul, z napadom na Indijo pa bi podpisal sami seb smrtno obsodbo. Če ne še kej več.
Sicer pa vsi zagovorniki vojn. Pejte naslednjič se borit za ameriko >:D Pa na prvo frontno črto!!! Namest da bi recimo američani odkupl orožje od Korejcev se bojo šli vojno. Po odkupu bi jim pa lepo dal še posojila na pogodbo, da ne bojo delal novga orožja al ga pa kupval. S tem bi ZELO pomagal Koreji, umrl nebi 0 ljudi pa še cenejš bi blo kot vojna. Ampak ameriški povprečni IQ je 91... >:D

Double_J ::

Hehe, samo neumni bi neumnim plačevali za njihove neumnosti.

Ker pa ZDA to niso, S. Koreja zastonj izsiljuje.

iration ::

ne ne, double J, you got it all wrong, diktatorje je potrebno izčprno finančno podpirati, ne pa jih odstavljati. ZDA naj pri kimu naroči 2 jedrski bombi, jih mastno plača in potem bo v s. koreji mir.
ja, tako je.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Danes sem napisal tole:

> Protestniki v Grčiji so res druhal. Mi je prav žal.


Zdej je blo na Dnevniku, ki ga danes gledam prvič, da so grški "mirovniki", ki so protestirali proti "vojni v Iraku", metali zažigalne steklenice.

Koktajle Molotov.

Zdej bom arhaično besedo "druhal" zamenjal s sodobnejšo - drhal. Navadna drhal.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

perci ::

Jah, eni pač protestirajo, ker jim je doma dolgčas. Pa me to niti ne moti. Naj, če jim paše.

No, metanje molotovk te pa v normalni državi spravi v keho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Tarzan ::

Verjetno bojo tiste res zaprli, in prav je da jih bojo. Sem pa mnenja, da bi lahko še kakega kriminalca zaprli, in sicer "kavbojca", ki prihaja iz Texasa [hint, hint].

DavidJ ::

Oni protestirajo prot vstopu Slovenije v EU in nekaterim se (sploh pri nas) zdi to fajn.

:\
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zavo ::

Davids, nihče ne protestira zaradi vstopa Slovenije v EU, ne se sekirat!
Mirovniki, antiglobalisti, komunisti ter razni izprijenci so si spet malo frustracije zdravili, vzrok pa je še vedno vojna v Iraku, čeprav več ni vojne, samo to njih ne zanima.
Samo da se pije.

Ste vsi videli naše vrle mirovnike:" Zaradi slabega vremena se nas je zbrali samo 10!"

Aja, aja, ko dežuje pa vas ne moti vojna! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zavo ()

Ikarus ::

radeon power

/Vojna, ki odreši 20 milijonov ljudi surove diktature, umre pa v njej manj ljudi, kot bi jih pod diktaturo zelo kmalu - je gotovo dobra rec/ ti nisi resn ej 100% da ne


Znani Slovenec pravi tkole:

"Ko bodo mimo (spopadi), si bomo rekli: dobro, res je bilo tisoč mrtvih in med njimi veliko nedolžnih, vendar je Sadam Husein pobil stotisoče ljudi. Težko je sicer tehtati, toda že dejstvo, da tega režima ne bo več, bo najbrž pomenilo, da bo še v tem ali prihodnjem letu veliko manj mrtvih, kot bi jih bilo, če bi bil Husein še vedno na oblasti. Če bi Američanom in Britancem spodletelo, bi bilo to slabo za svet. Američani bi se umaknili in se verjetno odločili, da ne bodo več skrbeli za druge in za red v svetu - čeprav prav to marsikoga moti. Umaknili bi se kajpada tudi z Balkana, zato bi bila neposredno ogrožena naša varnost. Diktatorji kot Sadam ali Milošević pa bi se bolje počutili."

Zdej pa povej, če je tale tip tudi psihopat, potem pa ti mi povemo, kdo je ta psihopat. Še mal' kasneje se lahko pa začneš opravičevati Thomasu.

:-)

DavidJ ::

>> Davids, nihče ne protestira zaradi vstopa Slovenije v EU, ne se sekirat!

Očitno nisi gledal današnjega dnevnika na popu, ko je eden izmed protestantov eksplicitno povedal, da protestirajo proti širitvi Unije.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Vlady ::

Kaj nam bo pa Miloševič???? LOL :D :D Miloševič gnije v Haagu!!! Saddama pa ne bojo nikol ujel, tko kot niso Bin Ladna! :D Sedaj lahko samo čakamo maščevanje, ki se bo izvršilo v ameriki... Samo tokrat mislem, da ne bojo samo aviončki dol padal! >:D Povem samo še tole: nobena juha se ne poje tolko vroča kot se skuha... in američani bojo sami jedl svoje skrapucalo!!!
Pravjo da je Alah velik... bomo vidl kolk velik je BUllSHit! >:D

Zavo ::

Očitno nisi gledal današnjega dnevnika na popu, ko je eden izmed protestantov eksplicitno povedal, da protestirajo proti širitvi Unije.


To je še en dokaz, da večina mirovnikov zraven pripelje nekaj znancev, ki sploh ne vedo zakaj tam stojijo! Kot pravim, samo da se pije!
BTW: Demonstracija pa je bila napovedana, kot protivojna in je bila naperjena predvsem proti voditeljem VB, Španije in Italije!

LP,
Marko

iration ::

Vlady!
Morda sem edini, ampak jaz res razumem tvojo jezo, ko tvoj omiljeni diktator ni več na oblasti.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tr0n ::

Polbrata Sadama so ze prijeli. Se malo.

Ceprav mislim, da je pravi Sadam ze zdavnaj na onem svetu.

Vlady ::

Pravi Saddam ga zdele lepo poha z BIn Ladnom nekje pod zemlo. Pohata pa ameriške đole!!! >:D :D
Pa se lepo smejeta k počena! LOL

drejc ::

vlady: ti bi se tut smeju k počen, če bi eno mastno domačico skdu :)

DavidJ ::

Zakaj Rusi nasprotujejo ukinitvi sankcij zoper Irak? :\ :|
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

smash ::

ja zakaj??!? sej se vedno niso najdl kemicnega orožja ane...sej prou da nasprotujejo>:D

sebastjan v ::

>vlady: ti bi se tut smeju k počen, če bi eno mastno domačico skdu...

PO mojem jo je, še prevečkrat...


:D

DavidJ ::

> sej prou da nasprotujejo

Saj prav, da je zaradi tega čim več lačnih? :|
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

Rusi komplicirajo z ukinitvijo sankcij. Po moje jih bodo Američani gledali še kakšne par dni, potem jih bodo pa sami dvignili.

OZN pa z vsakim dnem bolj padajo iz igre.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sebastjan v ::

>sej pro, da nasprotujejo...

Nekateri tu, z Rusi vred bi najraje videli, da bi se zapleti z Irakom še stopnjevali in bi ne radi videli, da bi se zadeve kmalu uredile....


MIROVNIKI PA TAKI


:|

Thomas ::

> MIROVNIKI PA TAKI

Ja. Sam mir jih je! :D

Samo če dobr pomisliš, je pa žalostno. Niso slepi, neumni ipd. idealisti, ampak jim gre za to, da se reči zapletejo in da umre dovolj ljudi, da bodo lahko pametovali, kot so prej.

Mračni cilji "mirovništva".

Zdej bi bil pa čas, da se javi en mirovnik in izjavi:

"Vseeno se je še kar dobro izteklo - mogoče so bile pa naše bojazni vseeno prevelike!"

Ampak ga ni. Niti med slovenskimi "antivojnimi politiki".

Nemški in francoski so tozadevno precej boljši. To je že treba priznat.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sebastjan v ::

Ja, sem slišal Schroederjevo novo izjavo glede Iraka; vsaka njegova nova izjava je bolj "mehužna" od prejšnje
Očitno bi rad nekaj zaslužil....


Pa OZN se čedalje bolj slini zraven-kje so bili pa prej??


:|

Kryx ::

Heh, Schroeder je tisti edini, ki bi rad zaslužil, drugi se pa samo žrtvujejo.

Pa ravno Schroeder, ki je včeraj ponudil, da bi Nemčija lahko sprejela ranjene, predvsem otroke iz Iraka na zdravljenje v svoje bolnice.

Pa naj ga cinični Wolfowitz za****va z odpisi dolgov kolikor hoče.

|O

Kryx

Tr0n ::

Vseeno se mi zdi pomembno, da se ustvarja proti utez (beri: EU pospeseno vstraja pri OZN vlogi).

drejc ::

Kryx: to men ni prow nc zajebavanje glede odpisa dolgov...isto,kot da bi dou une miljone za prenovo iraka(kar BO dou sam mal drugace,tko da bo z njimi na doug rok profitiru),ce ga daje zdej tak altruizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Kryx ::

drejc,

no, saj nisem mislil za******nje v tem smislu, da Wolfowitz ne bi mislil resno. Bolj zaradi tega, ker njegovo sporočilo ima tak učinek za nekatere, da se ob tem zabavajo.

Schroederja ne daje nikakršen altruizem. Ranjenim in prizadetim je treba pomagat, najprej otrokom. In po pričevanjih trenutno nikakor ni dobro preskrbljeno zanje.

Ne vem, kaj imajo eni proti Schroederju.

Se pa drugače kar strinjam s tabo.

:\

Kryx

Tarzan ::

Mogle bi rečt te države, da bojo vse dogove odpisale Iraku, ko bo to storila Amerika. Oni jim niso ničesar odpisali, kolikor jaz vem.

sazash ::

ojoj, teli zdruzeni narodi so pa res v k***u, zdele sem poslusal porocila in slisim, da Kofi Anal komentira, da se sankcij do Irak-a se ne sme odpravit, ker se niso prepricani ali Irak ima ali nima WMD 8-O :\ too much, s temi WMD se tolk zonglira, da bojo enmu res eksplodiral v roki :D
««
33 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena iraške vojne

Oddelek: Problemi človeštva
403852 (2629) Stepni Volk
»

Pikov as je padel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20414414 (10319) Thomas
»

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60026163 (18582) MadMicka
»

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1507990 (6834) nevone

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556258 (34211) Tomi

Več podobnih tem