» »

Gun Control, pro-contra

Gun Control, pro-contra

Temo vidijo: vsi
««
5 / 11
»»

Odin ::

Ja saj se strinjam s tabo, da si na boljsem ce orozje znas uborabljat. Sem pa tudi preprican, da je posameznik odgovoren da se nauci in da se ne prisili vse povprek v ucenje streljanja (kot v Svici). Ce recimo OrkAA misli, da je bolj varen brez orozja, potem ga jaz ne bi nic silil v neko vadenje in izobrazevanje glede orozja.

Martin Krpan ::

Nikakor , siliti je potrebno samo tiste , ki želijo imeti orožje , saj orožje je odgovornost. Pri nas so najmanj izurjeni lastniki varnostnega orožja , jagri so tako-tako , športni strelci pa najbolj obvladamo.
Po letni količini porabljenega streliva z nami niti približno ne more primerjati nihče , niti policija ali vojska.

gruntfürmich ::

med jagri nam je v pomoč to, da imamo praktično samo dolgocevno orožje in da smo 'socializirani' z njim, ker ga dosti po rokah vlačimo in venomer ponavljamo varno ravnanje.
pri strelcih je varianta edino relacija strelišče - miza ter veliko vaje, za lastnike varnostnega orožja pa res ne vem kakšna je scena; nekateri pridno trenirajo, kakšno pa je povprečje pa res ne vem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OrkAA ::

OrkAA si misli, da je bolj varen, če Odin nima orožja in ga ne zna uporabljat.

Odin ::

OrkAA si misli, da je bolj varen, če Odin nima orožja in ga ne zna uporabljat.
Predlagam prakticno resitev za to pereco tezavo. Nalepi si to na svoja vrata (link). Potem bodo zlocinci vedeli, da se nimajo nicesar bati in bos tako extra varen. In tako moje orozje ne bo vplivalo na tvojo varnost!

alexa-lol ::

Guns dont kill people, people kill people. Take away the guns and they will find another way.

xxxul ::

Hahaha
Zombie queen

GregiB ::

Heh... bi bilo zanimivo dobiti podatek, koliko pa je v USA uspešnih "aktivnih" obramb pred kriminalom oz. kriminalci s strani civilistov - lastnikov strelnega orožja. Z aktivnim mislim, da napadeni dejansko potegne orožje in s tem prepreči dejanje oz. zavaruje življenja in premoženje...

Pa prosim, da opustite primerjavo smrtnih žrtev s strelnim orožjem ter avtomobilskimi nesrečami. Namen avtomobila je prevoz ljudi oz. tovora od A do B. Uporaba v namene uboja / umora so sila redki. Namen strelnega orožja pa je samo in izključno izstrelitev naboja v tarčo, in v napadalno / obrambnih razlogih je ta tarča človek... Razen seveda, če kdo doma ne uporablja puške samo zaradi kopita in z njo tere orehe...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

xxxul ::

IMHO Številke niti niso važne, važno je koliko bolj varno se folk počuti - ti bom dal primerjavo z avtom >:D kolko folka si kupi večji avto misleč/upajoč da je bolj varen?

dstr17_ ::

IMHO Številke niti niso važne, važno je koliko bolj varno se folk počuti
To je zmotno. Dejstva morajo imeti večjo težo kot pa zgolj navidezna percepcija.
Včasih so se ljudje bali čarovnic, pa to ni imelo popolnoma nobene veze z dejstvi, ker čarovnice (in podobne oslarije) niso nikoli predstavljale nobene grožnje. Enako zmotno je tudi obratno sklepanje - če se počutiš varnega, da si tudi zares kaj naredil za varnost. Samo po sebi to pač ne drži, potrebno je preveriti kakšna so dejstva.
V primeru orožja je korelacija popolnoma jasna - večja dostopnost vodi k več tragičnim posledicam.

Fritz ::

xxxul je izjavil:

IMHO Številke niti niso važne, važno je koliko bolj varno se folk počuti - ti bom dal primerjavo z avtom >:D kolko folka si kupi večji avto misleč/upajoč da je bolj varen?

A to tako kot v zadnjih balkanskih vojnah, ko so se nekateri počutili tako ogrožene, da so pobili vse okrog sebe?

V Sloveniji se zaradi varnosti registrira zanemarljivo malo orožja, nekaj za zbirateljstvo in prevladujoče za lov in športno streljanje. Za razliko od varnostnega orožja pa ima imetnik orožja, ki je registrirano za lov ali šport/posest, vrsto omejitev.

Če potrebuješ kaj za zaščito so to v prvi vrsti dobra vrata, okna in telefon za klicanje policije potem pa npr. solzivec, elektrošoker ali zelo močno svetilko. Vse to so učinkovita vendar neubojna sredstva, kar pride zelo prav, če ti jih napadalec odvzame in uporabi proti tebi.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

xxxul ::

Kaj je prav in kaj ne v SLO je precej drugače k pa v USA; tm se pač folk počuti bolj varno če ma orožje doma, vse skp pa itaq izvira še iz cajtov divjega zahoda... Pač če je američana strah nečesa, gre u trgovino po glocka, je cenej k psihiater... V USA tud nau nč preveč narobe če bo ustrelu vlomilca, pr nas si ga pa najebu če nimaš vsaj par prič da je vlomilc ogrožu življenja. Pač drugačna filozofija vsega skupi.

Očitno je pa tud pr nas ljudi strah, vas je varnostih več k športnih? cifre iz DELA (ki se nekako ne izidejo ampak verjetno so pa vsaj razmerje zadeli?)
V Sloveniji sicer, kot so nam sporočili z notranjega ministrstva, 40.000 fizičnih oseb poseduje skupaj 118.814 kosov različnih vrst orožja, od tega jih je skoraj 70.000 takšnih, ki imajo izdan orožni list za lov, slabih šest tisoč jih orožje uporablja za šport, slabih sedem tisoč ima izdan orožni list za varnost, dobrih 13.000 kosov orožja v Sloveniji pa je razdeljenih med zbiralce orožja. Pravice in obveznosti posameznikov, pravnih oseb in samostojnih podjetnikov posameznikov v zvezi s civilnim orožjem pri nas ureja zakon o orožju.

BigWhale ::

xxxul je izjavil:

Kaj je prav in kaj ne v SLO je precej drugače k pa v USA; tm se pač folk počuti bolj varno če ma orožje doma, vse skp pa itaq izvira še iz cajtov divjega zahoda...


Ameriski divji zahod, se je dogajal bistveno kasneje, kot vecina ljudi misli. Na vzhodni obali so ze gradili neboticnike in stavbe v katerih so imeli dvigala, centralno gretje in tako naprej, medtem, ko so se na zahodu se vedno preganjali s konji po prerijah in iskali zlato. Pa tudi divji zahod ni bil tako divji, kot si marsikdo misli.

American Frontier @ Wikipedia

Teznja po orozju pa ne izhaja iz divjega zahoda ampak kar iz ameriske ustave in iz casov, ko je bila ustava pisana.

Daedalus ::

Guns dont kill people, people kill people. Take away the guns and they will find another way.


S tem, da je nekoga lažje ustrelit, kot zaštihat. In lažje zaštihat, kot pa npr. zadavit. Pa bolj kot je učinkovito sredstvo za ubijanje, več mrtvih boš mel. Probaj it na šolo in z golimi rokami pobit 20 otrok. Je precej težje, kot s (pol)avtomatskim orožjem, in precej bolj messy.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

GregiB ::

alexa-lol je izjavil:

Guns dont kill people, people kill people.


People with guns shoot people... People without guns don't shoot people...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gruntfürmich ::

Daedalus je izjavil:

Guns dont kill people, people kill people. Take away the guns and they will find another way.


S tem, da je nekoga lažje ustrelit, kot zaštihat. In lažje zaštihat, kot pa npr. zadavit. Pa bolj kot je učinkovito sredstvo za ubijanje, več mrtvih boš mel. Probaj it na šolo in z golimi rokami pobit 20 otrok. Je precej težje, kot s (pol)avtomatskim orožjem, in precej bolj messy.


narobe point.
s splošno dostopnimi surovinami se da izdelati ogromno exploziva ali pa že kar fino kemično orožje.
pa to še ne pomeni da je treba prepovedati prodajo umtnih gnojil ali pa škropiv...

http://www.rtvslo.si/svet/pijani-svicar...
:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

narobe point.
s splošno dostopnimi surovinami se da izdelati ogromno exploziva ali pa že kar fino kemično orožje.
pa to še ne pomeni da je treba prepovedati prodajo umtnih gnojil ali pa škropiv...


To je še vseeno precej daleč od prodaje C4 v štacuni na kile.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tear_DR0P ::

malo za občutek, koliko ljudi umre zaradi strelnega orožja v USA :D
http://www.slate.com/articles/news_and_...
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gruntfürmich ::

Daedalus je izjavil:

narobe point.
s splošno dostopnimi surovinami se da izdelati ogromno exploziva ali pa že kar fino kemično orožje.
pa to še ne pomeni da je treba prepovedati prodajo umtnih gnojil ali pa škropiv...


To je še vseeno precej daleč od prodaje C4 v štacuni na kile.


imho čisto enako daleč kot da greš v štacuno po PAP in streljaš ljudi po ulici, kot da greš po strupe v trgovino ali po umetni gnoj in iz njega delaš eksploziv in ga potem to uporabiš na metroju...
za oboje moraš biti hudo bolan. (ali pa razočaran:D)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dstr17_ ::

Razlika je precejšnja: eksploziv moraš izdelati sam in moraš imeti potrebno znanje za to. Pištolo pa samo napolniš in že lahko začneš streljati, nobenega posebnega znanja ne potrebuješ. Razlika je velika.

Limit-sky ::

dstr17_ je izjavil:

Razlika je precejšnja: eksploziv moraš izdelati sam in moraš imeti potrebno znanje za to. Pištolo pa samo napolniš in že lahko začneš streljati, nobenega posebnega znanja ne potrebuješ. Razlika je velika.

Tud s pištolo se moraš naučiti streljati. Enkrat je brat (vojska) doma razkazoval svojo pištolo. In mi jo enkrat da v roke ine reče: "Ustreli me." Pet minut sem samo gledal, kaj naj počnem s tem. Pa tudi, če bi hotel streljati s tistim težkim hudičem bi šlo bolj težko, ker bi težko držal eno minuto pištolo na miru z iztegnjeno roko.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

WarpedGone ::

Razlika je precejšnja: eksploziv moraš izdelati sam in moraš imeti potrebno znanje za to. Pištolo pa samo napolniš in že lahko začneš streljati, nobenega posebnega znanja ne potrebuješ. Razlika je velika.

Potrebno znanje je oddaljeno en google search. Problem?
Zbogom in hvala za vse ribe

Daedalus ::

Potrebno znanje je oddaljeno en google search. Problem?


Še vedno je težje pravilno namiksat eksploziv skup, kot potegnit sprožilec na npr. revolverju. Ne eno, ne drugo pa ni posebej težko opravilo, če že lih hočeš delat sranje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Limit-sky je izjavil:

Tud s pištolo se moraš naučiti streljati. Enkrat je brat (vojska) doma razkazoval svojo pištolo. In mi jo enkrat da v roke ine reče: "Ustreli me." Pet minut sem samo gledal, kaj naj počnem s tem. Pa tudi, če bi hotel streljati s tistim težkim hudičem bi šlo bolj težko, ker bi težko držal eno minuto pištolo na miru z iztegnjeno roko.


Torej. Vi bi radi, da se dovoli posest orozja kar vsem, streljat pa itak nihce ne zna?

A mi lahko razlozi nekdo, kako se zascitis z orozjem, ki ga ne znas uporabljati?

Okapi ::

Kako se strelja s pištolo, ti v 2 minutah pokaže prodajalec, ki ti pištolo proda (če nisi dovolj brihten, da bi sam to vedel). V naslednjih 3 minutah ti pokaže še, kako se jo napolni s strelivom. Edino za razstavljanje in čiščenje je treba malo več učenja.

O.

BigWhale ::

Prodajalec ti pokaze kako se jo sprozi, ne kako se strelja. Resno, tista scena v Pulp Fiction, ko un tip cel nabojnik izstreli in nic ne zadane je povsem mozen scenarij, ce ne znas streljati.

Lopov, ki verjetno zna streljati, te prej pihne.

Okapi ::

Kar je sicer res, ampak je tudi dejstvo, da se lopovi na to ne zanašajo. Sicer se mi ne da guglati, ampak enkrat sem prebral, da je v ZDA veliko manj roparskih vlomov v stanovanja in hiše kot v Veliki Britaniji in sicer ravno zaradi tega, ker ameriški roparji dobro vedo, da utegnejo naleteti na dobro branjen dom, angleški pa so skoraj sigurni, da se bodo neoboroženi stanovalci brez boja predali.

O.

xxxul ::

če kdo ne zna strelat, evo kao navodila, the US way :D :
Rules for Going to a Gun fight

In civilian circles a firefight is known as a gunfight, so quite naturally the very first and most important rule when going to a gunfight are:

1. Have a gun.
1.1 Preferably, have at least two guns.

All additional rules are supplemental to that first rule.

2. Bring all of your friends who have guns.
2.1 Preferably, they will all have at least two guns.

3. Anything worth shooting is worth shooting twice.
3.1 Ammo is cheap. Life is expensive.
3.2 There's no additional paperwork for shooting someone more than once.
3.3 Two in the chest, one in the head is not a bad plan


4. Only hits count.
4.1 The only thing worse than a miss is a slow miss.

5. If your shooting stance is good, you're probably not moving fast enough or using cover correctly.

6. In ten years nobody will remember the details of caliber, stance or tactics.
6.1 They will remember who lived.

7. Proximity negates skill. Distance is your friend.
7.1 Lateral and diagonal movements are preferred.

8. If you are not shooting, you should be doing something else.
8.1 Communicating, reloading or running are the preferred things.

9. Accuracy is relative: most combat shooting standards will be more dependent on the "pucker factor" than on the inherent accuracy of the gun.
9.1 Use a gun that works every time.
9.2 All skill is in vain when an Angel pisses in the flintlock of your musket.

10. Someday someone may kill you with your own gun.
10.1 If they do, they should have to beat you to death with it because it is empty.

11. Always cheat, always win.
11.1 The only unfair fight is the one you lose.

12. Have a plan.
12.1 Have a back-up plan, because the first one won't work.
12.2 If you find yourself in a fair fight, you didn't plan your mission properly.

13. Use cover or concealment as much as possible.

14. Flank your adversary when possible.
14.1 Protect your own flank.

15. Don't drop your guard.

16. Always perform a tactical reload and then threat scan 360 degrees.

17. Watch their hands. Hands kill.
17.1 In God we trust. Everyone else, keep your hands where I can see them.

18. Decide to be aggressive enough, quickly enough.

19. The faster you finish the fight, the less shot you will get.

20. Be polite. Be professional.
20.1 Have a plan to kill everyone you meet.

22. Do not attend a gunfight with a handgun whose caliber does not start with a "4".

23. Nothing handheld is a reliable stopper, even if it does start with a "4".

gruntfürmich ::

BigWhale je izjavil:

Prodajalec ti pokaze kako se jo sprozi, ne kako se strelja. Resno, tista scena v Pulp Fiction, ko un tip cel nabojnik izstreli in nic ne zadane je povsem mozen scenarij, ce ne znas streljati.

Lopov, ki verjetno zna streljati, te prej pihne.

ne bi verjel če ne bi na lastne oči videl. kolegi s pištolo prvič v rokah niso zadeli tarče na 10m. velike tarče. pa še po kakih 50 strelih so imeli težave. tudi s silhueto človeka ne bi zlahka opravili.
tko da ja, če želiš masovno postreliti ljudi do smrti je potrebno veliko veliko vaje.

dstr17_ je izjavil:

Razlika je precejšnja: eksploziv moraš izdelati sam in moraš imeti potrebno znanje za to. Pištolo pa samo napolniš in že lahko začneš streljati, nobenega posebnega znanja ne potrebuješ. Razlika je velika.

tko da ja, kot eksploziv kot orožje brez znanja nista učinkovita!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

gruntfürmich je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Prodajalec ti pokaze kako se jo sprozi, ne kako se strelja. Resno, tista scena v Pulp Fiction, ko un tip cel nabojnik izstreli in nic ne zadane je povsem mozen scenarij, ce ne znas streljati.

Lopov, ki verjetno zna streljati, te prej pihne.

ne bi verjel če ne bi na lastne oči videl. kolegi s pištolo prvič v rokah niso zadeli tarče na 10m. velike tarče. pa še po kakih 50 strelih so imeli težave. tudi s silhueto človeka ne bi zlahka opravili.
tko da ja, če želiš masovno postreliti ljudi do smrti je potrebno veliko veliko vaje.

Al' pa si pač omisliš avtomatsko in stopiš 10 metrov bližje...

gruntfürmich ::

avtomatske pa ne boš kot laik obvladal in ti bo v množici so eden odvzel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PaX_MaN ::

Da ti jo bo množica vzela je zelo pogumna trditev, ker ponavadi nihče noče bit kanonfutr.

Okapi ::

Ko je že ravno govora o orožju, bi priporočal Stephensonov roman Reamde, ki bi moral biti kot nalašč za tu prisotne - v njem se veliko streljajo, v premorih pa igrajo računalniško igro, podobno WoW.;)

Cory Doctorow writes in his Boing Boing review: "Stephenson's several exquisitely choreographed shoot-outs (including an epic, 100+ page climactic mini-war) are filled with technical gubbins about guns that convey the real and genuine enthusiasm of a hardcore gun-nut, with so much verve, so much moment, that I found myself itching to find a firing range and try some of this stuff out for myself."


O.

Fritz ::

gruntfürmich je izjavil:


ne bi verjel če ne bi na lastne oči videl. kolegi s pištolo prvič v rokah niso zadeli tarče na 10m. velike tarče. pa še po kakih 50 strelih so imeli težave. tudi s silhueto človeka ne bi zlahka opravili.
tko da ja, če želiš masovno postreliti ljudi do smrti je potrebno veliko veliko vaje.

Hmm. Sem večkrat peljal popolne začetnike in začetnice na strelišče in večina jih je po petnajstminutni pripravi (vključujoč varnostna pravila) in nekaj asistence pri prvih strelih brez težav zadevala standardno tarčo na 15m, tako s pištolo kot z revolverjem. Zanimivo, da se punce pri daljšem streljanju bolj držijo napotkov medtem ko začnejo moški zelo hitro 'bluziti'. Enkrat mi je ena prijateljica pri njenem prvem streljanju ever, od 50-ih krogel spravila 48 v črni del kroga, preostali dve pa na rob istega.

Seveda je streljanje v realni situaciji in pod obremenitvijo nekaj drugega kot nažiganje na tarčo ampak ja, ljudi se da relativno hitro naučiti uporabljati orožje, saj je to povečini koncipirano za množično uporabo in povprečnega človeka (država-vojna itn.).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

Fritz je izjavil:

po petnajstminutni pripravi (vključujoč varnostna pravila) in nekaj asistence pri prvih strelih brez težav zadevala standardno tarčo na 15m...

ja, je kar ključna ta priprava, da se folk pripravi na sprožilo in ima skos poravnani muhi. ali si dober učitelj ali pa si imel dobre učence:)
pa tudi je razlika ali imaš v rokah (mojo) kratko zastavo ali kakšnega dolgega sauerja:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

po petnajstminutni pripravi (vključujoč varnostna pravila) in nekaj asistence pri prvih strelih brez težav zadevala standardno tarčo na 15m...
Jaz sem s pištolo (klasičnim vojaškim tetejcem) prvič streljal, ko sem imel 9 ali 10 let. "Predpriprav" je bila minuta ali dve (tuki pogledi, tuki pritisni, pa ne v ljudi merit - pa nekdo mi je z roko simuliral, koliko približno sune pištola, ko sprožiš;)) in sem brez problema vseh 9 metkov spravil v tarčo (doprsno silhueto). Je pa res, da sem prej tudi že z zračno pištolo streljal pri tabornikih.

O.

Fritz ::

No, saj to pravim...zadeve niso narejene za doktorje fizike s področja kvantne mehanike temveč za povprečnega človeka. Če mu prav poveš in če je pri zadevi, bo hitro zapopadel štos.
V mojem primeru običajno gre za službeno F92, osebnega Glocka 17 in tisto kar si sposodim na strelišču (CZ75 in CZ75 Sport, kak .357 revolver s 6" cevjo). Povečini čisto standardne zadeve, neprimerljive s kakšnim športnim 'dolgocevnim' SIG-om, vendar tudi malce večje od 7,65 zastave.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Double_J ::

On Monday night, residents in the Auburn-Gresham neighborhood on the city’s South Side witnessed the might of the Nation of Islam.

Despite temperatures that hovered around 100 degrees, black men in dress suits and bow ties fanned out across the neighborhood to form a human wall of protection against any sudden outbreak of gunfire.


http://www.suntimes.com/news/mitchell/1...

So let's recap. Christian people of faith, not part of Chicago values. Anti-Semitic, racist and anti-gay Muslim people of faith, just fine.


http://joshuapundit.blogspot.com/2012/0...

Kaj se pa gredo tam čez lužo?
Dve šivanki...

jype ::

Pišejo propagando, ti jo pa bereš.

Double_J ::

Spet berem neke zanimive stvari v komentarjih na RTVSLO...

John Noveske, Keith Ratliff in Chris Kyle, vsi trije zagovorniki ustavne pravice do nošenja orožja so bili umorjeni v obdobju med 3. januarjem in 2. februarjem.
Keith in Chris sta bila ustreljena s strani znanih oseb in se nista mogla ubraniti, John pa je umrl v sumljivi prometni nesreči en teden po tem ko je na svoji Facebook strani objavil obširen seznam mladoletnikov, ki so pobijali v preteklosti v povezavi z jemanjem psihoaktivnih drog kot so Ritalin, Zoloft, Prozac, Effexor itd

1. januarja 2012 je Obama podpisal NDAA - zakon ki dopušča ugrabitev, nedoločeno dolgo zadrževanje, mučenje in usmrtitev prebivalcev ZDA na ameriških tleh.
Sedaj so kot kaže začeli; The red list is on!


http://www.rtvslo.si/svet/zivljenje-in-...

Malo sem potem pogledal in FPSRussia še jaz poznam... kaj pravite na vse to?

http://www.vice.com/read/good-news-amer...

http://www.naturalnews.com/038616_John_...
Dve šivanki...

jype ::

Prov dela Obama, te komuniste je treba zatret v kali!

Double_J ::

jype je izjavil:

Prov dela Obama, te komuniste je treba zatret v kali!


Bi se dalo debatirati kdo je v resnici komunist.;)

I have just been informed by a former senior military leader that Obama is using a new “litmus test” in determining who will stay and who must go in his military leaders. Get ready to explode folks. “The new litmus test of leadership in the military is if they will fire on US citizens or not.” Those who will not are being removed.


http://theconservativetreehouse.com/201...
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Bi se dalo debatirati kdo je v resnici komunist.;)

To sam komunisti hočte neki relativizirat.

BigWhale ::

En se je ubil z avtom. Nic kaj skrivnostnega ni na tem. Druga dva, pa celoten njun arzenal in izkusnje niso resile. Sort of ironic. :)

jype ::

Pozabil si komentirat obscen blog post nekega nutjoba, ki "je bil ravnokar obveščen", da iz vojske odpuščajo "vse, ki nočejo streljat na Američane".

Pa smo mislili, da je iskanje rojstnega lista obsceno.

Double_J ::

BigWhale je izjavil:

En se je ubil z avtom. Nic kaj skrivnostnega ni na tem. Druga dva, pa celoten njun arzenal in izkusnje niso resile. Sort of ironic. :)


http://au.ibtimes.com/articles/429751/2...

President Barack Obama mourns with the family of Hadiya Pendleton for the death of the the 15-year-old girl who sang last week at Obama's inauguration.


Nekateri so brez izkušenj, vendar vseeno pomaga pri sprejemanju orožarskih zakonov...
Dve šivanki...

Fritz ::

Kaj sploh hočeš povedati s tem svojim nabijanjem linkov? Ali si sposoben spraviti skupaj kak kredibilen argument?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

BigWhale ::

Double_J je izjavil:


President Barack Obama mourns with the family of Hadiya Pendleton for the death of the the 15-year-old girl who sang last week at Obama's inauguration.


Ja, ni ne prva in ne zadnja, ki so jo ustrelili. Zal.

Kaj bi rad povedal? Ce ne bi tip imel prostega dostopa do orozja, je pa zelo verjetno ne bi? Ja, se strinjam. :)

Double_J ::

Fritz je izjavil:

Kaj sploh hočeš povedati s tem svojim nabijanjem linkov? Ali si sposoben spraviti skupaj kak kredibilen argument?


Da je nenadoma ustreljeno veliko znanih ljudi, ko se sprejemajo orožarski zakoni. Tole ste prebrali že...?

http://www.guardian.co.uk/commentisfree...
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Da je nenadoma ustreljeno veliko znanih ljudi

A "Confirmational Bias" koncept ti je znan?

Double_J> Tole ste prebrali že...?

Na to smo opozarjali še preden je Bush začel s takimi, pa ste bli desničarčki vsi pametni. Podpirate pa še vedno, kot počne tudi republikanski kongres.
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678479660 (1424) fikus_
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202219 (17534) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544308 (32058) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41990842 (82666) Grey
»

Zasebni varnostniki in nošenje orožja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10321109 (19359) PaX_MaN

Več podobnih tem