» »

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku

1
2
3 4

FastWIND ::

Aja, kdo ji te pa to povedal . Morda CNN ? Morda BBC ? Trobila koalicije, ki odpuščajo svoje lastne novinarje, ki skušajo poročati objektivno. Če je to demokracija pol me naj hudič vzame, da se morajo novinarji zatekati k samocenzuri da niso odpuščeni ali še morda kaj več. A niso Basre enih 5 X ali še morda večkrat zavzeli . Lahko se sploh komu verjamemo ?

Thomas ::

Zdej je možno dvoje. Da se bo bagdadski režim zelo hitro razsul, ali pa da bo treba obračunati še z njegovimi najzvestejšimi privrženci.

Po moje je oboje enako verjetno.

Sploh bo zanimivo videti, kako bo nocoj poročala Al Jezeera. Tista na Kolodvorski. Sploh pa v naslednjih dneh.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

Sploh bo zanimivo videti, kako bo nocoj poročala Al Jezeera. Tista na Kolodvorski.

:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tr0n ::

Lol, sem ravnokar prisel domov in prevero forum. Opet klasika :).

Thomas ::

Kolodvorska Al Jazeera ni pokazala Iračanov ki so že veseli, da bo Sadam odšel.

Slovenski politiki so pa eni loleki. Ne upajo reči Močniku in ostalim luzerjem - podprli smo ZDA! Sploh Rop.


Hehe ... Makedonci so pametnejši.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trpo ::

Naši politiki majo več dela sami s sabo ked de bi še kej druzga lohk misn.
Drgač se pa zdej lep vid naša majhnost. Amerika reče, da smo v koaliciji in mi nič ne moremo!;(

Thomas ::

Če bi bili zakej - bi v koaliciji bili!

Ne pa da se družimo z mirovniki, Rusi ... in ostalimi simpatizerji Sadama Huseina in njegove klike.

Kaj še poslušate tistega Močnika - res ne vem. On je bil vedno na napačni strani zgodovine.

Za Jugoslavijo, proti NATO, za Sadama ... tip je čisto zblojen.

Ampak kot je reku Obi Wan Kenobi:

Who is the more foolish, the fool or the fool who follows the fool!

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

THOMAS. Mi lahko še enkrat razložiš od kot tebi podatki o simpatizerjih Sadama Huseina, razen kaksnega ekscentricnega Haiderja, Jelinčiča... ?! Zakaj enačih nasprotnike vojne z simpatizerji Sadama Huseina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

Thomas ::

FW!

Kdor je bil (ali je) proti temu da se ga s silo odstrani - je njegov simpatizer. Vsaj toliko, kolikor si Sadam želi njegove simpatije.

Kako tega ne moreš razumeti?

Sadam te nima rad, ti nimaš rad Sadama - ampak protestiraš proti Ameriki, ki ga misli uničiniti.

Toliko simpatije s tvoje strani, je za Sadama vsa simpatija, ki jo želi od tebe. Čisto dovolj.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

Ne ti totalno zgrešeno razmišljaš. Mirovniki niso simpatizerji Sadama Huseina, ampak so nasprotniki vojne prosti Iraku in so verjetno za kakšno drugačno obliko rušitve Sadama Huseina. In če ti ne moreš razumet, da jaz in mirovniki nismo simpatizerji Sadama Huseina je to tvoj problem. Sem pa jaz enako kot ti za odstranitev Sadama Huseina samo najin pogled kako ga odstraniti je različen.

DSmidgy ::

Točno tako. Recimo da sta dva soseda. En na delu sosedove parcele zgradi lopo. Namesto da bi to prijavil inšpektorjem/policije gre ustrelit soseda. Če je pač smrt kazen če na sosedovi parceli gradiš naj bo tako - nimaš ga pa ti pravice ustrelit. Točno to pa USA dela. Namesto da bi počakala da sodišče reče da lahko zruši sosedovo hišo / spravi soseda v zapor, gre ta kar zrušit sosedovo hišo (tudi tisti del na njegovi strani) ne da bi kršitev prijavila policije/inšpektorjem.

A je to res pretežko za razumet. Sej lahko da se ti to zdi prav. Je pa v nasprotju z zakonom. Zato je pa sodišče da se ne gremo kar vsepovprek streljat - da ne mora vsak uveljavljati svojega po svoji presoji.

iration ::

samo najin pogled kako ga odstraniti je različen.

Thomasov pogled mi je jasen, tvoj pa ne čisto. Mi lahko razjasniš?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

FastWIND ::

infectiphibian. Ja obstajajo različni načini rušenja diktatorja ne samo vojna. Naprimer notranja vsatja kakeršno so imeli leta 1991 ko so na jugu Iraka prebivalci prevzeli nadzor nad 16 pokrajinami , takrat je bila priložnost da bi jih Bush starejši podprl pri odporu... a jih ni pustil jih je na cedilu, čeprav je Bush imel armado v zalivu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

DSmidgy ::

A moj: na koncu prejšnje strani (1) sem napisal - pa je pomoje brez veze kopirat. Na kratko: če napadeš in zasedeš državo po svoji volji - kakršnakoli naj bo že (to je če nisi napaden, če te ne pokličejo na pomoč, če ti ne dovoli ZN) je to okupacija. In to USA dela. Pač bi počakala da najdejo orožje, za katerega so trdili da ga imajo in potem napade, če irak orožja ne uniči - kar bi prej moral potrditi VS-ZN. Je pa Blix povedal, da ZDA sedaj iščejo orožje tam, kjer niso povedali da je možnost da ga skrivajo. To so pa pomojem skrivali zato da so lahko napadli. Ker če bi se Irak razorožil potem nebi bilo nič z nafto. Pa še to - trije vojaki iz VB, ki so zavrnili sodelovanje v vojni jeih čaka vojaško sodišče - ker po novem (po 2.s.v.) vojak ne sme sprejemati nelegalnih ukazov - za to odgovarja na sodišču (sploh pa oficirji). Kar se pa sedaj seveda ne bo zgodilo - dvojna pravila. USA so pač zamudile legalno pot razorožitve Iraka, ko je Irak napadel Kuvajt. Namesto da bi sedaj našle drugo legalno pot (kar pomoje nebi bil problem), so se raje odločili za nelegalno pot (bojazen da bo VS dal še drugim pravico za odstranitev režima, in si bojo tako morali nafto deliti?). In so s tem svet razdelili na dva dela.

iration ::

Meni se ne zdi, da je notranja vstaja mogoča. Tudi če uspe v vseh pokrajinah, nima šans v Bagdadu. Pa na primer, tudi če bi uspela, ne bi bilo niti enega mrtvega manj. Je pa vseeno zanimivo, da imaš alternativo, pa čeprav slabo (nemogočo).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Ta "sosed" ne gradi na črno lope. Pobija "svojo družino".

"Inšpekcija na občini" pa pravi, da je "treba imeti potrplenje z njim."

Potem ko bodo "šerif in pomočniki" ubili tega "soseda" - bo "občinska uprava" doživela reformo.

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

To je samo primer iz preteklosti nisem pa jaz poklican da rešujem Iraško ljudstvo tako kot tudi ne samo ena država, ampak ti je lepo povedal DSmidgy kako bi se lahko odvijalo če bi ...

Obstaja pa velika bojazen, da bodo američani pripeljali v Irak kakšen kontejner ali dva kemično- biološkega orožja ga postavili na eno lokacijo in se potem hvalili kako so ga odkrili , kako so oni že vedeli da ga Irak ima in s tem opravičili svoj krvoločen pohod za nafto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

DSmidgy ::

Kako so se pa Rusi rešili komunizma, kako sm se ga mi rešili, kako pa da so monarhije (ponekod) ugasnile? Čas gre naprej in vse se spreminja. A se je že kakšen izkoriščevalski režim obdržal? Če je pa trenutno na oblasti se bo pa zrušil - če hočemo ali ne. Treba je pa povedati da sedanji ni idealen. Ni treba narediti korenitih sprememb ampak popravke. In eni se bojijo teh popravkov. Samo s pomočjo informacijske tehnologije bo prej al slej prišlo do tega. Nefleksibilni sistemi se ne bodo obdržali. Zakone je treba stalno popravljat, pa ustavo tudi, ko je potrebno.

Thomas ::

Zagovarjati "počasne reforme" v Iraku, je na smrt obsoditi še koliko milijonov ljudi?

:\

Sicer je pa komunizem v Rusiji (in pri nas) bistveno pomagala vreči ameriška vojaška grožnja.

Včasih je samo grožnja dovolj, včasih ni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

To je samo primer iz preteklosti nisem pa jaz poklican da rešujem Iraško ljudstvo ...

Dobro, nisi poklican, samo zakaj potem misliš, da se iraškega ljudstva ne rešuje tako, kot se rešuje sedaj? Pa čeprav na drugačen način kot bi si nekateri želeli ...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

FastWIND ::

THOMAS. Če se spomniš sem te par postov prej vprašal ali se ti zdi da je Sadam Husein edini diktator, ki je moril po svoji lastni državi ? Pa nisi odgovoril raje si se umaknil. Ko sem ti omenil afriške diktatorje ki ravno tako pobijajo svoje prebivalstvo v njihovih revnih državah mi prav tako nisi odgovoril . Raje si se omaknil. Ko sem ti omenil da je posredi nafta prav tako nisi odgovoril. Raje si se omaknil. Zato še te enkrat pozivam da poveš zakaj ravno Irak, po kakšnem ključu so si izbrali ravno diktatorja Sadama Huseina za tarčo. Zakaj ne Sudan ki je baje leglo teroristov....? Morda je pa le NAFTA tista magična beseda, ki ti jo je težko izgovoriti.

DSmidgy ::

Prav imaš Thomas: lahko ga ustreliš ko njegova žena reče: ustrelit me hoče - brani me. Ne pa da nega ustreliš pa še ženo zravn (civilisti) - ne mislim s tem da celo familijo pobiješ. In kako upravičiš mrtvo ženo, če te nihče ni prosil da jo zaščitiš (niti ona)? Ljudi se pobija po celem svetu - žuga se pa samo Iraku. Zakaj potem ZN ni ukrepal če so res dokazi da jih konstantno pobija (ne dvomim da jih je - usmrtitve zaradi nestrinjanja z režimom so pa povsod - tudi pri nas so bile -> ali bi nas morala doeteti ista usoda kot Irak ali je bilo bolje da smo se sami osvobodili). In zakaj ZDA niso ukrepale takrat ko so metali plin na Kurde. Ne moreš pa rečt: pred desetimi leti so ljudi pobijal: dejmo jih. Zato ker takrat ni bilo gospodarskega interesa.

Pa še to: kdo je naslednji na "Freedom list-u". Listi osvoboditve:) Nekaj se namiguje na Sirijo in Iran - Iran so že probali osvoboditi s pomočjo Huseina. Ga bodo tokrat sami? Stvar se proba rešiti na miren način. Šele če to ne gre se ukrepa.

FastWIND ::

infectiphibian. Preberi si DSmidgy jev post kako so se odvijali dogodki v varnostnem svetu. oz. se na koncu niso več nič odvijali ker sta ZDA in VB vzeli zadevo v svoje roke ...namesto da bi pustili delo inšpektorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

Thomas ::

Seveda bodo mrtvi civilisti.

Civilisti pod Sadamom so cepali kot muhe.

Žal.

p.s.

Inšpektorska "rešitev" bi pustila umirati civiliste naprej.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DSmidgy ::

So cepali kot muhe - to samo direktno po koncu zalivske vojne. Kar pa USA takrat ni zanimalo. Inšpekcije bi se končale - verjetno pa inšpektorji nebi nič našli ker je USA zadrževala pomembne informacije zase. Kot veš so povabili CIO da pide in pokaže skladišča. Bo pa treba pač spremenit mednarodno pravo - če "civilizirana država" ugotovi da neki režim pobija svoje prebivalce, ga lahko napade. Potem pa nebi bilo problemov z napadom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

FastWIND ::

THOMAS. Še enkrat te pozivam, da mi odgovoriš zakaj so iraški civilisti več vredni kot npr. nubi v nigeriji ki prav tako cepajo kot muhe.... ali milijone drugih afričanov ki prav tako cepajo kot muhe in to samo zaradi njihovih diktatorjev... in zakaj so ravno iračani tisti srečni izbranci ki jih bosta ZDA in VB rešili diktatorja ? Zakaj ne kdo drug?

DSmidgy ::

FastWIND: zamanj sprašuješ. Thomas ta vprašanja preprosto ignorira. Sem ga že spraševal podobno, ko sem mu navedel da je od leta mislim da 98 umrlo 2.5 MILIJONA ljudi v afriških plemenskih vojnah (med dvemaplemenona 750.000). Proti recimo 100.000 Iračani v 10ih letih. Jaz mislim da bi se moralo začeti pri tevečjih zločinih.

FastWIND ::

Ja sej res. THOMAS odgovarja samo na tisto kar je njemu všeč in prav močno se drži skrajno neprimerne izjave njegovega velikega vzornika g. BUSHA: Kdor ni z nami je proti nam.
Je pa Bush v svoji predvolilni kampanji izjavil: Hotel je umoriti mojega očka ! ( seveda je mislil na Sadama Huseina) . Zdaj si pa naj vsak misli kar si hoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

iration ::

Jest vidim tukaj napredek: ZDA se sedaj očita, zakaj niso napadli kakšne po njihovem bolj demokracije potrebne države, namesto da se jih obtožuje, da želijo inštalirati demokracijo.

Še malo off topic: Thomas, mogoče bo pa tudi al džezira iz Kolodvorske sedaj forsirala, zakaj ravno Irak, in ne Iran ali S.Koreja ali Sudan ...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

DSmidgy ::

Zgrešil si bistvo: ZDA nimajo pravice napadati nobenega. Lahko bi lobirali za "zamenjavo režima" v kakšni drugi državi, ki ne spoštuje človekovih pravih, pobija svoje ljudi. Namesto da se nelegalno spravijo na srednje velike zločince, bi se lahko legalno na največje. In še to: a veste da sta na Svetu 2 državi, ki nista podpisale deklaracije o pravicah otrok: ZDA in Somalija.

iration ::

Jest pa mislim, da lahko diktaturo zruši vsak, ki ima 5 minut cajta.
Oziroma, da diktatura nima (vsaj ne bi smela imet) nobene opore v mednarodnih zakonih.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

DSmidgy ::

Preveč od Thomasa kopiraš. Kaj je kle narobe:
1. potem diktator lahko zruši drugo diktaturo
2. kdo določi, kje je diktatura
3. kaj če diktator označi demokracijo za diktaturo
4. diktatura nima podpore v mednarodnih zakonih
Ne vem če vrjameš ampak stvari niso tako črnobele kot kažejo po televiziji. Zato so te tvoje teze neumesne - prinesle bi samo nered v svetovno ureditev. In to dela USA. Zakoni so napisani zato, da se jih spoštuje. Če se ni strinjaš z njimi lobiraj za njihovo spremembo.

Thomas ::

> mogoče bo pa tudi al džezira iz Kolodvorske sedaj forsirala, zakaj ravno Irak, in ne Iran ali S.Koreja ali Sudan ...


Po moje da bo. Nekako tako je pričakovati njihov zasuk - ja.

Lahko se pa celo pojavi nenadoma kakšen komentator (Lipušček??) in pove:

Morda pa mi nismo videli prav?

Samo, po moje sem preveč optimist.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DSmidgy ::

Sem rekel, da bo use ignoriral. Počaka da se debata preusmeri. Brezveze da ponavljaš uprašanje - ne zaleže -> preverjeno :)

Morda pa mi nismo videli prav?

Prav/narobe. Prav je tisto kar je legano, narobe je tisto kar ni legalno. USA so se preuranile. Počakati bi bilo treba da se stvari razjasnijo - ne pa da tako hiteli napadat.

Thomas ::

> Zato so te tvoje teze neumesne - prinesle bi samo nered v svetovno ureditev

Nered zdej je. Diktatorji so zaščiteni z njo.

:)

p.s.

Drnovšek je videti out.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

Predlagam administratorju, da zapre to temo, kajti nekateri osebki tukaj niso dovolj zreli za debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

Thomas ::

> USA so se preuranile.

A so le prepozne?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DSmidgy ::

Pol je treba pa zakone spremenit, ker mednarodno pravo določa pravila na zunanjepolitični ravni, ne pa na notranje politični. Ne pa da jih potem vsak po svoje krši. Kaj če sedaj še kdo uporabi ameriško taktiko. Bojo pa spet vojne po svetu. Ne vem če razumeš - mednarodni zakoni (dopolnjeni tudi po koncu 2.s.v.) so napisani zato, da se pove da so okupacije (drugih soverenih držav) nelegalne, da se vojnam najmočnejših proti šibkejšimi naredi konec. Napadeš lahko samo zaradi treh razlogov, ki sem jih že navedel (a sem kakšnega pozabil?). Naj se doda v mednarodno pravo - pravica do prvega napada, pravica do uveljavitve nacionalnega interesa - potem bo pa kaos.
Kot si rekel - nered sedaj je - ni ga pa zaradi diktatorjev ampak zaradi tistih, ki ne spoštujejo mednarodnega prava.

DSmidgy ::

A so le prepozne?
Pač so zamudili vlak 10 let nazaj (a so ga zamudili ali pač niso hotli vstopiti je pa druga). Sedaj moreš počakati na drugega ne pa da greš na železniško postajo pa zahtevaž izredni prevoz z vlakom, ker se ti mudi.

Thomas ::

> nered sedaj je - ni ga pa zaradi diktatorjev ampak zaradi tistih, ki ne spoštujejo mednarodnega prava.

Ne moreš skriti svojih simpatij za Sadama in njemu podobne.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DSmidgy ::

Ne vem kuko mi ti lahko misli bereš - dej še men povej. In ne vem kaj ma to veze z Irakom kaj si jest o Sadamu mislm. A res moremeš nč bolj konstruktivnega povedat kot pa da da mam od Sadama plakat doma na steni :)

Thomas ::

Ja ne vem kaj maš zaene plakate.

Ampak tale solidarnost (slovenskih) mirovnikov s Sadamom ... je tragikomična.

Če jo priznate (solidarnost) ali ne - je vseeno.

In to zelo bojevita.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DSmidgy ::

Čist USA oponašaš. Obtožiš enga kršenja enih banalnih zadev (zadev - to ni enako zakonov, dogovorov) in potem ga kar napadeš. Ta pa s Sadamom drži - dejmo da u keho. Nit ni treba dokazat da drži s Sadamom - je dost to da se ti tako odločiš. Nit ni treba dokazat da je to da drži s Sadamom kaznivo dejanje.

DSmidgy ::

Prov digitalno deluješ - uporabljaš konstruktivne argumente dokler se da. Ko se pa tvoje mišljenje o stvari izkaže za ne tako trdno kot misliš da je pa preklopiš stikalo in začneš obtoževati druge kako so neumni .. da so simpatizerji tega in tega, ....

Thomas ::

> Nit ni treba dokazat da je to da drži s Sadamom kaznivo dejanje.

Ni kaznivo. Deklarativno lahko držiš.

Ampak ravno lepo pa tudi ni. Sramota je.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DSmidgy ::

In kaj potem če je. Saj smo v svobodni deželi - vsak si lahko misli kar hoče dokler misli ne udejanji - ilegalne.
In glih v temu je problem. Namesto da bi naša vlada vprašala pravne svetovalce ali je vojna legalna ali ne in bi stališče oblikovala glede na njihov odgovor, so sledili svojim občutkom (in dobro vemo kakšni so ti pri politikih).
Ti maš pa .. jest pa mislim da je prou da se tko odvija. Lahko mislš, samo nimaš prou. Pravilnoje tistko, ki je v okviru zakona. A je to tako težko razumet?

Thomas ::

Moje razumevanje je kar dobro - hvala.

Trdnost mojih argumentov tudi - spet hvala lepa.

Zbegane mirovnike bom pa z veseljem opazoval - zdej ko se bodo soočili z zidom, ki ga ne vidijo.

Malo ga slutijo. Kaj če Američani zdej zmagajo in postanejo heroji?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

THOMAS odgovarja samo na tisto kar njemu paše , od ostalega se pa lepo distancira...Še vedno mu ne diši nafta, čeprav je ravno nafta tista ključna pri njegovih zaveznikih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

Thomas ::

> Namesto da bi naša vlada vprašala pravne svetovalce ali je vojna legalna ali ne

Katere pa?

Eni so jasno povedali, da resolucija VS 1441 da dovolj pravne podlage za intervencijo.

A si mislil, da bi spraševali Močnika?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

Aha kdo pa so ti eni ? S tem misliš američane in britance, ki so si sami tako razlagali in si sami dali mandat za napad....
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348064 (28626) gfighter
»

Pikov as je padel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20414414 (10319) Thomas
»

Washington Post o Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1305883 (4345) Keyser Soze

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556261 (34214) Tomi
»

Napad na Irak (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17610124 (7813) Thomas

Več podobnih tem