» »

Nastanek življenja

Nastanek življenja

imagodei ::

Aha. OK, tenks. V bistvu je pol tako, kot sem rekel. Omejitve glede fizike seveda veljajo, ravno tako, kot npr. človek pri obstoječi teži ne more zevoluirat funkcionalnih kril - čeprav jih netopir recimo je.
- Hoc est qui sumus -

Ramon dekers ::

ne, lahko pa bi razvil telepatijo

innerspace ::

Moris, so ti fantja(mozje) dovolj povedali skozi temo...ocitno nisi dojel in zdej neki lol-as... Brezveze.
Res, raje kot trollat, si preberi kako knjigo ali poglej kak dokumentarec, pa ne pod kategorijo 'mystery'.

http://topdocumentaryfilms.com/evolutio...

http://www.google.si/search?q=genius+of...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Ramon dekers ::

innerspace je izjavil:

Moris, so ti fantja(mozje) dovolj povedali skozi temo...ocitno nisi dojel in zdej neki lol-as... Brezveze.
Res, raje kot trollat, si preberi kako knjigo ali poglej kak dokumentarec, pa ne pod kategorijo 'mystery'.

http://topdocumentaryfilms.com/evolutio...

http://www.google.si/search?q=genius+of...


kaj bi pa moral dojeti?

innerspace ::

kaj bi pa moral dojeti?

Marsikaj:) A ne morem rect, da nekaj 'moras' dojeti...pac dojames al ne, odvisno od lastnega truda in nacina kako poskusas nekaj doseci.
Povezuj izkusnje in informacije, razmisljaj, isci...ce sam nisi dovzeten za to, ti nihce ne more pomagat.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

imagodei ::

Tukaj lahko debatiramo, ne moremo pa buč prodajat. Če nekdo niti ne razume, kaj so encimi, kaj proteini in kaj aminokisline, če nekdo ne razume niti povezave med DNA in proteini, potem enostavno ne more enakovredno sodelovat v debati. Če ne razume, da se pogovarjamo o znanstvenih dejstvih, dokazljivih, ponovljivih in mnogokrat testiranih principih, potem ne more hodit ven z nekimi idejami, ki jih sam ne zna niti ubesedit tako, da bi jih ostali razumeli.

Če nekomu ni jasno, da je v centru evolucije DNA (RNA pri nekaterih virusih) in da je dokazano preko meja razumnega dvoma, da pri podvajanju DNA prihaja do napak (IOW mutacij), ki se nato spet dedujejo dalje in dalje - in tako naprej skozi generacije, potem s takim osebkom nima smisla debatirat. Vsaka izgubljena minuta je minuta, ki je nikoli več ne bo nazaj.

Kaj bi Moris moral dojeti? Hm, recimo ABC evolucije/genetike? Kaj je DNA, kaj je RNA, kaj je mRNA, tRNA, kako deluje ribosom, kaj so proteini, primarna, sekundarna, terciarna in kvartarna struktura... Kaj so in kako delujejo mutacije. Te zadeve niso špekulativne teoretične predpostavke, ampak 1000x potrjena dejstva. Kaj so znanstveniki trenutno pogruntali na področju raziskovanja abiogeneze. Za začetek.

Pa tlele je en odgovor, ki sem ga dal LittleThinku glede navajanja "padalskih" raziskav... Da se ne ponavljam: klik
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Še ena knjiga, ki bi si jo morala prebrati Moris in LittleThink - in vsi drugi, ki bi radi o tem vedeli kaj več, kot so izvedeli v srednji šoli (in že pozabili).



O.

Ramon dekers ::

Okapi je izjavil:

Še ena knjiga, ki bi si jo morala prebrati Moris in LittleThink - in vsi drugi, ki bi radi o tem vedeli kaj več, kot so izvedeli v srednji šoli (in že pozabili).



O.


pa veš da si jo bom res. grem jutri po njo. hvala

imagodei ::

In tako so se tudi v tej debati poskrili vsi zagovorniki kreacionizma, življenja iz vesolja in evolucije pod vplivom bakterij... Nič ne bomo spreminjal učbenikov evolucije, zgleda. Pa tako sem se veselil.
- Hoc est qui sumus -

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

dzinks63 ::

Pravkar je na slo2 zanimiva oddaja o razvoju sesalcev.

Ramon dekers ::

imagodei je izjavil:

In tako so se tudi v tej debati poskrili vsi zagovorniki kreacionizma, življenja iz vesolja in evolucije pod vplivom bakterij... Nič ne bomo spreminjal učbenikov evolucije, zgleda. Pa tako sem se veselil.




imagodei preberi si knjigo DNK skrivnost življenja, kako se izkaplajjo in vklapjajo geni...nič kar sem trdil ni napčno. Sicer nevem ali smo prišli iz kometa ali ne je pa druga stvar.

imagodei ::

Seveda si trdil narobe. In če si še vedno prepričan, da imaš prav, potem se je Okapi motil in bi moral najprej prebrati kak učbenik Spoznavanja narave in družbe za 2. razred osnovne šole.
- Hoc est qui sumus -

Ramon dekers ::

imagodei je izjavil:

Seveda si trdil narobe. In če si še vedno prepričan, da imaš prav, potem se je Okapi motil in bi moral najprej prebrati kak učbenik Spoznavanja narave in družbe za 2. razred osnovne šole.




ali si pomislil da si mogoče ti tisti ki je dejansko nesposoben pri biologiji, kljub toliko prebrani literaturi?

imagodei ::

Ne. Na moji strani je znanost, na tvoji pa new-age bluz. Seveda ti pa nihče ne brani, da živiš v zablodi.
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

moris

ne bluzi

ne moreš kar nekaj reči in videti enga jutjub filmčka ter zavreči celčotno znanje nabrano tekom stoletij

kaj misliš da si pametnejši od vseh nobelovih nagrajencev, od vseh doktorjev in od vseh ljudi ki so življenja posvetili raziskovanju neznanega

...

tvoja ideja o tem da evolucija ne obstaja je zgrešena
in kontra terorija nas ne prepriča - nikogar ne prepriča

Ramon dekers ::

imagodei je izjavil:

Ne. Na moji strani je znanost, na tvoji pa new-age bluz. Seveda ti pa nihče ne brani, da živiš v zablodi.



1. verjetno ne veš kaj je mutacija in kako prihaja do njih
2. splo veš kaj je nukleotidna baza
3. preberi si kaj je naloga eksonov in intronov.

sem samo tdil da se geni vklapljajo in izklapjajo. kar je zapisano tudi v tej knjigi.

Matev je izjavil:

moris

ne bluzi

ne moreš kar nekaj reči in videti enga jutjub filmčka ter zavreči celčotno znanje nabrano tekom stoletij

kaj misliš da si pametnejši od vseh nobelovih nagrajencev, od vseh doktorjev in od vseh ljudi ki so življenja posvetili raziskovanju neznanega

...

tvoja ideja o tem da evolucija ne obstaja je zgrešena
in kontra terorija nas ne prepriča - nikogar ne prepriča



tudi ti si preberi kakšno knjigo da ti bo bolj jasno. celotna stvar na youtubu je narejena korektno!

Zgodovina sprememb…

Matev ::

celotna stvar na youtubu je narejena korektno!


ampak ti pšobereš zgolj crap ... oziroma tisto kar ti paše

še vedno pa čakamo da odgovoriš vsaj na eno vprašanje ki ti je bilo zastavljeno

Ramon dekers ::

Matev je izjavil:

celotna stvar na youtubu je narejena korektno!


ampak ti pšobereš zgolj crap ... oziroma tisto kar ti paše

še vedno pa čakamo da odgovoriš vsaj na eno vprašanje ki ti je bilo zastavljeno



katero vprašanje, se mi ne ljubi brati z nazaj. Mene je samo zanuimalo če so pdatki na youtubu pravilno navedeni, in ja so.
Zakaj je potem crap zadeva.
Kot sem rekel nič ni nuključno, razen mutacija ko celice nevedo kje v telesu so oziroma nevedo kje bi morale biti.

Matev ::

katero vprašanje, se mi ne ljubi brati z nazaj


meni se pa ne ljubi razlagati osnov znanosti tebi
ki verjameš v nekaj kar je skregano z vso (VSO) znanostjo

da ne omenjam da nimaš nobenega dokaza za to kar trdiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Ramon dekers ::

Matev je izjavil:

katero vprašanje, se mi ne ljubi brati z nazaj


meni se pa ne ljubi razlagati osnov znanosti tebi
ki verjameš v nekaj kar je skregano z vso (VSO) znanostjo



če pa znanost pravi to kar trdim sam?

edit: lol

Zgodovina sprememb…

Matev ::

tvoj citat moris:
...hočem samo povedati, da se živa bitja ne razvijajo ...


sicer pa moris

ti si en tistih ki si porine prste v ušesa in ponavlja tralalalla
ko mu kdo kaj hoče povedati

adijo

škoda časa za take primerke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Ramon dekers ::

Matev je izjavil:

tvoj citat moris:
...hočem samo povedati, da se živa bitja ne razvijajo ...



No ne preko mutacij ampak genov ki so jih podedovali. To je bila moja trditev že ves čas.

Matev je izjavil:

tvoj citat moris:
...hočem samo povedati, da se živa bitja ne razvijajo ...


sicer pa moris

ti si en tistih ki si porine prste v ušesa in ponavlja tralalalla
ko mu kdo kaj hoče povedati

adijo

škoda časa za take primerke


Jah v jok in na drevo. Pa vse igrače s seboj, pa nikol več dol!

Zgodovina sprememb…

Matev ::


No ne preko mutacij ampak genov ki so jih podedovali.


aja

potem so imele že prve bakterije in stromatoliti vse gene vseh živih bitij kar jih je kdaj hodilo in živelo na zemlji

bebček

adijo

Ramon dekers ::

Matev je izjavil:


No ne preko mutacij ampak genov ki so jih podedovali.


aja

potem so imele že prve bakterije in stromatoliti vse gene vseh živih bitij kar jih je kdaj hodilo in živelo na zemlji

bebček

adijo



Ne vse je mutiralo, tako so naprimer visnkim mušicam začele rasti noge iz glave, ker se je narava odločila da jih bodo tam potrebovale.

bebček!

Matev ::

povprečje od 1 in 2 ni ne ena in ne dva

od tu naprej začni

ok?

imagodei ::

1. verjetno ne veš kaj je mutacija in kako prihaja do njih
2. splo veš kaj je nukleotidna baza
3. preberi si kaj je naloga eksonov in intronov.

sem samo tdil da se geni vklapljajo in izklapjajo. kar je zapisano tudi v tej knjigi.


Ja, revše eno... Zdaj si v roke vzel eno knjigo in si izpisal par zanimivih terminov in meni očitaš, da ne vem, kaj je mutacija in kaj nukleotidna baza?! Ho ho!

Resda sem faliran študent Biokemije, ampak verjemi, da se z mojim nivojem znanja glede genetike ne moreš primerjat niti če sem mrtvo pijan. Bo treba še veliko polente popapat.

Sploh pa, dokler si priklopljen na internet, tudi ti veš, kaj je nukleotidna baza. Če se ti povezava prekine, pol si pa bos. >:D Pa tud z googlom ti verjetno zagusti, če je treba povedat razliko med nukleotidom, nukleozidom in nukleotidno bazo, ane? ;)
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Moris> "No ne preko mutacij ampak genov ki so jih podedovali. To je bila moja trditev že ves čas."

Ja, ta trditev je krepko napačna. Zato ti je Okapi svetoval branje tistele knjige, jaz pa te zaradi nerazumevanja prebranega pošiljam nazaj v 2. razred osnovne šole.

V centru evolucije je mutacija. Brez tega ne gre. Preprosto dedovanje genov ne prinese evolucije. Evolucija nastane samo, če se genski material spreminja, spreminja pa se lahko samo preko mutacij (če za hip pozabimo variacije genov pri spolnem razmnoževanju - ampak saj je jasno, da spolno razmnoževanje se je moralo šele razviti iz nespolnega?)
- Hoc est qui sumus -

Ramon dekers ::

imagodei je izjavil:

Moris> "No ne preko mutacij ampak genov ki so jih podedovali. To je bila moja trditev že ves čas."

Ja, ta trditev je krepko napačna. Zato ti je Okapi svetoval branje tistele knjige, jaz pa te zaradi nerazumevanja prebranega pošiljam nazaj v 2. razred osnovne šole.

V centru evolucije je mutacija. Brez tega ne gre. Preprosto dedovanje genov ne prinese evolucije. Evolucija nastane samo, če se genski material spreminja, spreminja pa se lahko samo preko mutacij (če za hip pozabimo variacije genov pri spolnem razmnoževanju - ampak saj je jasno, da spolno razmnoževanje se je moralo šele razviti iz nespolnega?)



torej mutacija:

DNK ---CCT GAG GAG
BELJAKOVINA--- 5 -6 - 7

MUTACIJA --- CCT GTG GAG
BELJAKOVINA --- 5 6 7

upam da vidiš razliko, in kaj to pomeni!

prvo si razjasni pojem mutacija, ali pa še enkrat preberi zadeve.

Okapi ::

Jaz vidim razliko v dveh črticah pri beljakovini, ampak pojma nimam, kaj pomenijo.

O.

Ramon dekers ::

vsevedi imagodei boš razložil zadevo?ali me boš prosil za vir?

Okapi ::

Kaj če bi ti najprej razložil, kaj sploh pomeni ta tvoj 5-6-7.

O.

innerspace ::

Moris je prebral knjigo in zdej obvlada..
Jaz pa je nisem in se lahko samo ignorantsko smejckam:)

Love it!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

imagodei ::

Moris,

o čem trobezljaš? Napisal si mutacijo, ki drugo aminokislino spremeni iz glutaminske kisline v valin (ja, to sem šel pogooglat :), ne vem iz glave). CCT kodira prolin.

Kaj bi rad povedal? Original sekvenca ne kodira aminokislin 5-6-7, ampak kodira: prolin, glutaminska kislina, glutaminska kislina;
Mutirana sekvenca pa: prolin, valin, glutaminska kislina.

In kaj zdaj? Kaj to pomeni? A lahko razložiš?
- Hoc est qui sumus -

Ramon dekers ::

imagodei je izjavil:

Moris,

o čem trobezljaš? Napisal si mutacijo, ki drugo aminokislino spremeni iz glutaminske kisline v valin (ja, to sem šel pogooglat :), ne vem iz glave). CCT kodira prolin.

Kaj bi rad povedal? Original sekvenca ne kodira aminokislin 5-6-7, ampak kodira: prolin, glutaminska kislina, glutaminska kislina;
Mutirana sekvenca pa: prolin, valin, glutaminska kislina.

In kaj zdaj? Kaj to pomeni? A lahko razložiš?


Da ta sprememba povzroči spastocelično anemijo pri kateri se rdeče krvničke izmaličijo v značilno srpasto obliko.
Rdeče krvničke se pri žrtvah bolezni srpastih celic DEFORMIRAJO, takšne celice povzročijo zamaševanje žil kar je lahko zelo moteče in lahko povzroči smrt!
Temu se reče MUTACIJA.
Lahko (po mojem mnenju:) mutacija če celica ne ve kje je oziroma kje bi se morala nahajati.


Bo treba pojme ločiti prvo med seboj, in definirati kaj sploh je mutacija!

hamax ::

Oh my gawd ...
Evolution @ Wikipedia
To je mutacija, pa ce se ti na glavo postavis.

Se vedno ne razumem kaj zelis povedat.

Pegaz ::

Ramon dekers je izjavil:

Lahko (po mojem mnenju:) mutacija če celica ne ve kje je oziroma kje bi se morala nahajati.

Po tvojem mnenju že, ne pa po mnenju znanstvenikov, ki so se in se s tem ukvarjajo.

Ramon dekers je izjavil:

Bo treba pojme ločiti prvo med seboj, in definirati kaj sploh je mutacija!

Točno tako.

Mutations are changes in the DNA sequence of a cell's genome and are caused by radiation, viruses, transposons and mutagenic chemicals, as well as errors that occur during meiosis or DNA replication.
Mutation @ Wikipedia

imagodei ::

A bejž no? Mutacija je vsaka sprememba DNA kode - je strokovna beseda, ki označuje napačen prepis dednega materiala, oz. zamenjavo nukleotidne baze v dednem zapisu. P E R I O D. Nič ne govori o koristni ali nekoristni spremembi. Mutacija te lahko ubije, lahko pa povzroči prednost, zaradi katere je osebek v prednosti pred ostalimi. Tak osebek z večjo verjetnostjo prenese gene naprej v naslednjo generacijo.

Kakšno negativno konotacijo ti pripisuješ besedi "mutacija", je tvoj problem. Strokovno je ta termin definiran in nima nobene nujne negativne ali pozitivne konotacije.

Ko pa si že ravno izbral primer Sicke Cell Anemia... Morda ne veš, da če podeduješ gen za anemijo srpastih celic samo po enem staršu (če imaš samo en "okvarjen" alel), da si dejansko bolj odporen na malarijo? Prav zato je ta vrsta anemije zelo pogosta v področjih, kjer je pogosta malarija. Zakaj? Ja, če razumeš, kako deluje evolucija veš, da tak okvarjen gen dejansko ima pozitivno vrednost za preživetje. Če podeduješ gen od obeh staršev, si ga najebal, če pa samo od enega, boš v veliki prednosti pred ostalimi osebki, ker morda ne boš umrl za malarijo že v otroštvu, ampak boš gene uspel prenesti na svoje potomce.

Jao!
- Hoc est qui sumus -

Ramon dekers ::

to pomeni da je zadeva naključna lahko umre, lahko prežvi, lahko pa je mutant!

vklapljenje in izklapljanje genov pa pomeni 100% prilaganje organizma glede na okolje!

verjetno boš še lep čas študiral.

EDIT: nekateri najzinemivejši deli genoma zunaj genov predstavljajo nadzorni mehanizem ki vkpalja in izklaplja gene! s hitrim postopkom analize komplementarne DNK se lahko izve kateri geni so dejavni v možganih ne moremo pa vedeti kako se izklapljajo in vklapljajo, saj izjemno pomembni deli DNK, ki sodelujejo pri nadzoru delovanja genov z encimi polimeraze RNK ne prepisujejo iz DNK v informacijsko RNK!!

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

"Ko pa si že ravno izbral primer Sicke Cell Anemia... Morda ne veš, da če podeduješ gen za anemijo srpastih celic samo po enem staršu (če imaš samo en "okvarjen" alel), da si dejansko bolj odporen na malarijo? Prav zato je ta vrsta anemije zelo pogosta v področjih, kjer je pogosta malarija. Zakaj? Ja, če razumeš, kako deluje evolucija veš, da tak okvarjen gen dejansko ima pozitivno vrednost za preživetje. Če podeduješ gen od obeh staršev, si ga najebal, če pa samo od enega, boš v veliki prednosti pred ostalimi osebki, ker morda ne boš umrl za malarijo že v otroštvu, ampak boš gene uspel prenesti na svoje potomce."

Temu se reče faustovska pogodba!

imagodei ::

Kaj ti misliš, kako se čemu reče, je tukaj tako nepomembno, kot so luknje v siru za njegovo končno težo.

Dejstvo je, da nimaš pojma o pojmu. Grdo se ti zdi, da bi bila mutacije prepuščene naključju in bi rad pogruntal eno "lepšo" teorijo. Tako, ki bi ti ustrezala. Dejstev pa ne zanima, kaj se tebi zdi lepo in kaj grdo. Tko pač je in če ti ni všeč, nimaš druge ideje, kot sprijazniti se. Prej, kot se boš sprijaznil, prej se lahko začneš pogovarjat s tavelikimi. Do takrat si pa za v vrtec, kjer se otrokom skriva, da je življenje v bistvu težko in polno problemov, ter se jim raje pripoveduje pravljice s srečnim koncem.
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Grdo se ti zdi, da bi bila mutacije prepuščene naključju


Ja, to je zanimivo, kako mnogim ljudem to ni všeč. Ni jim všeč niti to, da potem z življenjem plačajo vsi, ki jim tale ruleta ni bila naklonjena.

Razumem, da jim ni všeč. Ni jim pa treba zaradi tega izmišljevati si raznih pravljic. Najbolj bedna je tista, o "prilagajanju". Vsakršno prilagajanje je samo smrt enih in preživetje drugih. Nič več, nič manj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

oldguy ::

Moris:
Temu se reče faustovska pogodba!


To te torej moti!

Thomas:
Razumem, da jim ni všeč. Ni jim pa treba zaradi tega izmišljevati si raznih pravljic. Najbolj bedna je tista, o "prilagajanju". Vsakršno prilagajanje je samo smrt enih in preživetje drugih. Nič več, nič manj.


Skratka, tlačenje prilagajanja je zgolj še eno iskanje "višjih" namenov. Nepotrebno, seveda. Morale, etike in podobnih izrazov v evoluciji ni. Dajmo najprej to razčistit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Thomas ::

Zdej ne vem, je tale bluz premnogim ljudem ostal kot dediščina bolj "idealističnih" časov, ali je to neka "intelektualna kontrarevolucija"?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramon dekers ::

imagodei je izjavil:

Kaj ti misliš, kako se čemu reče, je tukaj tako nepomembno, kot so luknje v siru za njegovo končno težo.

Dejstvo je, da nimaš pojma o pojmu. Grdo se ti zdi, da bi bila mutacije prepuščene naključju in bi rad pogruntal eno "lepšo" teorijo. Tako, ki bi ti ustrezala. Dejstev pa ne zanima, kaj se tebi zdi lepo in kaj grdo. Tko pač je in če ti ni všeč, nimaš druge ideje, kot sprijazniti se. Prej, kot se boš sprijaznil, prej se lahko začneš pogovarjat s tavelikimi. Do takrat si pa za v vrtec, kjer se otrokom skriva, da je življenje v bistvu težko in polno problemov, ter se jim raje pripoveduje pravljice s srečnim koncem.


Glej študiram na podiplomskem študiju, medtem ko boš ti še nekaj časa zadaj. Vsaj s tvojim primitivnim vedenjem, ki ga pokažeš ko veš da zelo malo vš, drugim pa trobiš o osnovah, ki jih moraš sam guglati. Sem ti lepo obrazložil stvari, v naravi deluje vse po nekih zakonih in ne po naključjih. Če ti sebe šteješ za velikega potem res nevem čemu ti praviš "veliki". Pa naštudiraj kaj pomeni vklapljanje in izkplanje genov!

Thomas ::

Tehlehle podiplomcev in doktorjev, imam že polhn kufer. Geni se izkljapljajo in vklapljajo, kakor je to v genomu določeno in nič drugače.

Če ima program v sebi variabilno kodo, jo še vedno sproža in triga samo program. Pa magari je vsa koda variabilna. To ne doda nobene magije, kakor kakšen zmotno misli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ramon dekers ::

no pa si povedal v genomu je torej lahko torej določeno da se nek gen v nekem okolju ne bo vklopil, v drugem pa se bo!

Pyr0Beast ::

Seveda je. Pri glivah na primer to pogojuje ali sopajo ven encime za celulozo, gredo morebiti furati fermentacijo ali pa oksidacijo glukoze.

Samo ni pa ze vse prej napisano, da bi bil celoten genom fiksen in se bi samo prilagajal organizmu.

Kje je tisti poizkus ko so glive/bakterije po nekaj tisoc generacijah kar naenkrat pridobile sposobnost razgrajevati samo gojisce - agar ? Med tem ko druga kolonija, isto toliko generacij naprej, samo da je sla drugo pot, tega ni bila sposobna ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ramon dekers ::

Nevem če je prva generacija kar pridobila sposobnost razgrajevati samo gojišče - agar

Mogoče pa druga kolonija potrebuje več časa?

kako lahko po tem rastline ki so jih izpostavili določenim virusom ne propadajejo ampak postanejo odporne proti virusom tega seva?

Še drugi primer:
rastlina, ki se poskuša obraniti škodljivcem na podlagi UV žarkov. Ko so rastline razvile močnejši strup, so se školjvci prilagodili tako da so zvili list da le ta nebi bil izpostavljen UV žarkom.

Tu ne gre za nikakršno "mutacijo"!

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Moris prosim podaj en sam primer živali katere potomec ima določen gen(bolj pomemben kot je, več točk dobiš) izklopljen, potomec potomca pa ta isti gen nazaj vklopljen.

Možnost da se določen gen nazaj vklopi je namreč izredno majhna, morda celo zanemarljivo majhna.

Kot primer si lahko pogledaš netopirjeva krila, ki so popolnoma drugačna kot ptičja, pa čeprav imajo netopirji s ptiči ne tako zelo oddaljene skupne prednike. Če bi teorija o vklapljanju in izklapljanju držala, bi imeli ptiči in netopirji podobna krila, saj bi se razvila iz istih genov.

Podobno je pri delfinjih in kitovih plavutih, ki so popolnoma drugačne od ribjih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evolucija je teorija in ne dejstvo (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1103114174 (58348) alexa-lol

Kako evolucija zares deluje [Zakaj rastline niso črne?] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13918543 (16784) zee
»

Stric Darwin ni več v modi (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
90067212 (53999) BigWhale
»

Prvi človek (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
548568 (6894) Rokm
»

Veliki filter vključitev mitohondrijev v prokariontsko celico? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714874 (13028) Okapi

Več podobnih tem