» »

Čas dela za islam - demografija sveta

Čas dela za islam - demografija sveta

Temo vidijo: vsi
««
29 / 33
»»

donfilipo ::

Jeste jeste podreti, zjagat tele strpnike, kot je jype, pa potem nas poštene slovence notri:), da vodimo politiku i nauku i čak i gumarabiku:)

Če smo realni...na simbolni in pravni ravni je LJ center slovenstva. In ta nivo zadošča bogecu, ki nas nadzira z nebes. Da so naša mesta vedno bolj balkanska in otomanska, pa nove bogove nikakor ne moti. Izgleda da imajo celo konkretne koristi. Če to recimo tebi, kot arhitektu in nacionalno zavednemu zahodnemu evropejcu ni všeč, sta 2 opciji. Če si močan in vpliven te bodo podkupili, če si reven in odprt, te bodo prebutali:) In nihče ti ne bo pomagal! Lahko se zgodi, da bo policaj, ki mu boš prijavil storilce, te našel, se z njimi zapil in potem bodo obravnavali rodne kraje in kraje rojstva staršev:) (Nekaj podobnega sem že videl)
Edina realna dobra opcija je, da se kombinacija novega evropejca ki nastaja, naleze etike protestantizma v čim večji meri in ateizma v njegovi racionalno znanstveni funkciji. Vse krize in dumpingi fevdalizmov 'istoka' pa nas lahko vržejo za fazo nazaj, kot bi trenil.

V Sindrom balkan so redki verjeli, kakšen je v svoji pravi obliki, dokler ga niso cenzuriranega (celo nasilje se je enkrat cenzuriralo) gledali na CNN. Ljudožerstvo v SSSR, pa je bilo nekoč smatrano za blodnje izdajalca socializma. Ko se je vse uresničilo, pa so preroki že zdavnaj pozabljeni in pretepeni:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Z donfilipom se strinjava v eni stvari. Če v naslednjih 10 letih kakšni ... eee ... supertehnokrati ... ne vzamejo stvari v svoje roke, smo doomed.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

USS Liberty ::

>>>>Če smo realni...na simbolni in pravni ravni je LJ center slovenstva.

Ja, na pravni ravni mogoče... Realno pa je slovenstvo v LJ prisotno samo še na Žalah. Ljubljanske žabe so pobegnile v okoliške občine (Domžale, Kamnik, Trzin, Grosuplje...), tistih nekaj žab, ki je pa ostalo v LJ, se pa hitro asimilira v balkan. Danes Balkan in osmanstvo ne valdata samo Fužinam, Štepanjcu in Rakovi jelši kot nekoč, ampak celi LJ...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

Niste resni, pobje.

Če nekdo izjavi "Realno pa je slovenstvo v LJ prisotno samo še na Žalah." je zrel za zaprti oddelek, IMHO. Take preganjavice nismo videli odkar je šel prot hudiču komunizem, z McCarthyjem na čelu.

Dajte se malo spustit na realna tla, lepo prosim, da se ne bomo že jutri streljali po centru, ker to je bad for business.

donfilipo ::

Aha mirovni odsek je ugotovil, kaj bi bilo za psihiatrijo:) Na žalost se psihiatrija ne bo strinjala s tabo jype.

Mirno bomo trezno lahko ugotavljali, da ima v bistvu USS_Nimitz, v nekem pogledu prav, ampak je tako izredno dobro za business. Vsaj na videz. Če pa na drugi strani pogledamo naš realni standard, potem posumimo, da smo iznašli sistem, ko naša inteligensia z novim bratstvom i jedinstvom uvaža iz vojnih con poceni delovno silo, sama pa, vkolikor je nadudlala kapitalizam sa temeljima dvojnog računovodtsva, spretno špila skromnejšo ubogljivo gospodo in drka pa računalniku:) Da se velekapitalu uspeha to zdi smešno, kažejo rezultati dodane vrednosti v celoti. In revščina, ki se tudi v obljubljeni jodlpergarski podružnici veča. Zakaj ni tako v avtriji recimo, kjer balkanizacija ne steče, kjer poznajo gastarbeiterje, pa kljub temu imajo soliden štandard, dasiravno so nekje teritorialno in genetsko, slika dvojčica kranjcev, bi bilo bolj zanimivo odgovoriti, kot trpati v norišnico ljudi, ki pač cesarju ugotovijo nago rito:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Na žalost se psihiatrija ne bo strinjala s tabo jype.

Psihiater vedno najde diagnozo, če hoče.

A si ti bil že kdaj v Ljubljani, donfilipo?

Ker jaz sem vsak dan, pa začuda ne vidim balkanizacije. Vidim, kako priseljenci opravljajo poklice, ki jih nihče drug ne želi, vidim pa tudi, kako je poslovno orientirana Ljubljana vedno sodobnejše mesto. Če bo šlo tako naprej, utegnem dočakati še javni prevoz!

Ne, dejansko mesto funkcionira vedno bolje. Dejansko Fužine niso noben geto.

Ksenofobi se bodo morali pač sprijazniti z dejstvom, da monokulture uspevajo, dokler jih kdo obilno gnoji - potem grejo pa vse po vrsti prot hudiču.

donfilipo ::

Bio sam bio. In moram reči, da si čisto pravilno zadel centar slovenaštva:) V ljubljani tudi po mojem, davki nagrmadijo toliko kapitala, da prave nevarnosti izgredov ni, razen kak osamljen spopad okoli princesk:)
Ampak zadeva v globalu pa ni tako rožnata. In kolikor se slika standarda še poslabša, se bo znalo stisniti ven tudi prave nacionalizme. Brez razuma. Potem pa tudi LJ ne bo več tako bela:)

In 1,5% prišlekov na leto je ob 100.000 brezposelnih več kot lahko katerikoli buziness prenese.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

jype>> Ksenofobi se bodo morali pač sprijazniti z dejstvom, da monokulture uspevajo, dokler jih kdo obilno gnoji - potem grejo pa vse po vrsti prot hudiču.

Monokulture so pravljica za boljšo prodajo kislih vin:) Je pa na drugi strani tudi res, da invazija kultur z balkana, če ne prej nekje ob karavankah naletijo na mejo:) Pa nam je bilo obljubljeno na kolpi:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

username ::

Dejansko Fužine niso noben geto.
Fužine so stara zgodba. Pravi problem sedaj ni v Fužinah, ampak na Mestnem trgu 1.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

donfilipo ::

Jankovič? To pa ne razumem najbolje. Čisto tako od daleč bi rekel, da se stari maček, namazan z vsemi žavbami, dobro daje z mestom. Ne glede, da nalogo prej, niso obvladali, tudi nekateri superiorni diplomati. Zdi se, da mora biti župan trd manager in s tem 'prljavi kapitalista':) In takih je kar nekaj vzgojil tudi socializem. Da se jih potem označi za rdeče je samo dober znak za LJ:)

Niso nevarni bistri deloholiki z balkanskim poreklom a povsem starokapitalističnimi običaji jare gospode nove ljubljane. Nevarne so množice polpismenih, ki jim množica navidezno izobraženih, ne zna zagotoviti kompletnega paketa preživetja, ne samo začasnega lohn-posla:)
Ljudi kot je Jankovič, Đuro, Loša, tudi Daniel, smo uvozili mnogo premalo. To je naš problem. Če bi recimo iz Kitajske to leto recimo uvozili namesto fizikalcev kakih 10.000 programerjev, da popolnoma avtomatizirajo birokracijo, je to dolgoročno mnogo bolj koristno, od uvažanja balij:) Naj se zadeva odvija pametno. naj gredo v Združeno Arabsko Republiko in naj jih ti plačajo pošteno. Aja ni Republika ampak Emirat. E mili moji. Ne veste kaj se zgodi, ko jim bo avtocesto gradilo kakih 3000 šiptarjev:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ne veste kaj se zgodi, ko jim bo avtocesto gradilo kakih 3000 šiptarjev:)


Seveda, Šiptarji si bodo želeli pobegniti v Beograd, če bi le lahko. Če ga bodo doli kaj biksali, seveda. IMHO ga ne bodo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Šiptarji si bodo želeli pobegniti v Beograd, če bi le lahko.

Ti pa ne spremljaš situacije na Kosovu preveč podrobno, ane?

donfilipo> Nevarne so množice polpismenih

Takih mamo pri nas precej več staroselcev, kot pritepencev. V povprečju se nam kultura, pismenost in produktivnost s priseljevanjem veča, tako kot se večini ostalih razvitih držav.

Računica je povsem jasna že dolgo časa - diverziteta ustvarja največjo dodano vrednost, monokulture so pa proizvodni obrati, ki se jih seli po svetu, da so z njimi najnižji stroški.

username ::

Zdi se, da mora biti župan trd manager in s tem 'prljavi kapitalista':)
Napaka. Mora biti javni uslužbenec ter strogo slediti predpisom.

bistri deloholiki z balkanskim poreklom a povsem starokapitalističnimi običaji jare gospode nove ljubljane
Jezesna. A se malo šališ al si res tako naiven?
Ne gre ne za starokapitalistične, ne za novokapitalistične, ne za kakršnekoli kapitalistične običaje. Gre preprosto za kriminal in mafijske običaje.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

USS Liberty ::

>>>>>>Takih mamo pri nas precej več staroselcev, kot pritepencev. V povprečju se nam kultura, pismenost in produktivnost s priseljevanjem veča, tako kot se večini ostalih razvitih držav.

bosanci, albanci, makedonci, itd... nam pa res dvigujejo pismenost, produktivnost, še posebej pa kulturo...

Kaj bi mi tukaj brez tebe in tvoje bistroumnosti...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

TESKAn ::

>>>>>>Takih mamo pri nas precej več staroselcev, kot pritepencev. V povprečju se nam kultura, pismenost in produktivnost s priseljevanjem veča, tako kot se večini ostalih razvitih držav.

bosanci, albanci, makedonci, itd... nam pa res dvigujejo pismenost, produktivnost, še posebej pa kulturo...

Kaj bi mi tukaj brez tebe in tvoje bistroumnosti...


Sej ni čudno, kater izobraženec bi si pa želel prit v to vukojebino, kjer te zaje**** vsak, ki ima minuto časa?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jype ::

Skinheadi so enkrat na Trubarjevi pretepli enega temnopoltega človeka. Niso se seveda spravili na takšnega, ki bi bil brezposeln, berač, priložnostni tat ali karkoli podobnega. Ne, to bi bilo preveč klišejsko. Pretepli so človeka z družino, službo, visoko izobrazbo, izjemnimi sposobnostmi in izjemnimi izkušnjami.

Žal ne manjka veliko, da bom začel trditi, da bomo na boljšem, če nas preplavijo muslimani, ker smo zdaj, ko nas preplavljajo nepismeni kmetje v pumparcah in s klobuki na primojduš, kvečjemu propisni bananaland.

USS Liberty ::

>>>>>>Skinheadi so enkrat na Trubarjevi pretepli enega temnopoltega človeka.

Južna brača vsake toliko časa brez razloga pretepejo kakšnega Slovenca v LJ, samo zato ker je Slovenec. Enega, ki se mu je to zgodilo celo sam poznam. Šlo je za čisto običajnega študenta, ki je začasno živel v Štepanjcu...

Slovence se itak lahko tepe in šikanira na vsakem koraku v LJ... Noben mirovni inštitut in nobem levičarski pravičnež se ne bo za njih postavil.

>>>>>žal ne manjka veliko, da bom začel trditi, da bomo na boljšem, če nas preplavijo muslimani,

Jaz podobno razmišljam.... komaj čakam, da nas preplavijo muslimani, saj bodo oni najprej tebe in podobne utišali...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

thramos ::


Slovence se itak lahko tepe in šikanira na vsakem koraku v LJ ...


Ma dej, po 27 letih življenja v Lj. lahko rečem samo, da večje bedarije pa še ne.

jype ::

USS Nimitz> saj bodo oni najprej tebe in podobne utišali...

V islamu je bil prvič v zgodovini človeštva utemeljen koncept popolne svobode govora.

Od nekoga, ki mu pred bajto cele dneve stoji ruski vohun, seveda ni pričakovati, da bo to vedel.

krneki0001 ::

USS Nimitz> saj bodo oni najprej tebe in podobne utišali...

V islamu je bil prvič v zgodovini človeštva utemeljen koncept popolne svobode govora.

Od nekoga, ki mu pred bajto cele dneve stoji ruski vohun, seveda ni pričakovati, da bo to vedel.



Hmm, in danes v vsej tej popolni svobodi govora, lahko vpiješ na ves glas, da je Mohamed pes, še posebej to lahko počneš pred kako mošejo v iranu, siriji, alžiriji ali pa savdski arabiji. Tam te bodo najbrž še postregli s svežim vinom, pivom in domačim sadjevcem.

Ane jype, kok so eni slepi, ko tega ne vidijo. Mogoče pa ruski vohuni ne pustijo videt ven čez planke.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Hmm, in danes v vsej tej popolni svobodi govora, lahko vpiješ na ves glas, da je Mohamed pes, še posebej to lahko počneš pred kako mošejo v iranu, siriji, alžiriji ali pa savdski arabiji. Tam te bodo najbrž še postregli s svežim vinom, pivom in domačim sadjevcem.

PEBKAC

jype ::

nebivedu> Tam te bodo najbrž še postregli s svežim vinom, pivom in domačim sadjevcem.

S tem me posiljujejo predvsem pri nas. Zanimivo, da sem pri muslimanih, pri katerih sem do zdaj bil v gosteh, vedno bil zelo spoštovan, čeprav so vedeli, da sem ateist, medtem ko pri Slovencih precej manj, ko sem oznanil, da ne pijem alkohola. Kot bi bil kakšen domači izdajalec.

USS Liberty ::

jure, a je to tvoje sovraštvo do vsega kar je slovensko, prirojeno all privzgojeno al kej tretjega?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

krneki0001 ::

nebivedu> Tam te bodo najbrž še postregli s svežim vinom, pivom in domačim sadjevcem.

S tem me posiljujejo predvsem pri nas. Zanimivo, da sem pri muslimanih, pri katerih sem do zdaj bil v gosteh, vedno bil zelo spoštovan, čeprav so vedeli, da sem ateist, medtem ko pri Slovencih precej manj, ko sem oznanil, da ne pijem alkohola. Kot bi bil kakšen domači izdajalec.


Za alko se ni treba sekirat, tudi jaz ne pijem alkohola, kaj si pa o tem mislijo ljudje okol mene me pa nič ne briga. To je njihov problem, ne moj, če oni iz tega delajo problem.

jype ::

USS Nimitz> jure, a je to tvoje sovraštvo do vsega kar je slovensko, prirojeno all privzgojeno al kej tretjega?

Pridobljeno z izkušnjami!

Pa seveda se motiš - jaz slovenski jezik gojim v vsej njegovi globini, na primer, kar zelo težko trdimo za veliko večino praktično vsakega foruma. Vešč sem tudi drugih značilno slovenskih reči, od pohodništva preko kmetovanja do dela z mrtvo pijanimi ljudmi. Nepoznavanje slovenske glasbe, gledališča, literature in baleta me tudi ne pesti.

Resnično mi manjka temeljna lastnost - ne zavidam. Skoraj nikomur ničesar. Pa pijem premalo, kot rečeno.

nebivedu> kaj si pa o tem mislijo ljudje okol mene me pa nič ne briga.

Glede tega, kar mislijo - pravilno. Njihov problem, zgolj in izključno.

Pri dejanjih pa - se zatakne. Če mi bo musliman kdaj odrekel pijačo, ker jem svinjino, ne bom imel zanj nič lepših besed kot za Slovenca, ki mi je odrekel jedačo, ker pijem navadno vodo.

guest #44 ::

http://www.amazon.com/Reflections-Revol...

mogoče bo kdo prebral.



kaj torej predlagaš jure? naj enostavno si zatisnemo oči in rečemo, da bo vse ok?
1.5% prebivalstva na leto...dej najdi mi dober protiargument ali vsaj tolažilni če ne drugega.

Pa kaj klinc eni tle obtožujejo, da smo nacisti itd. WTF? jz sovražim naciste prav tako. Vse kar mene skrbi je izguba liberalne evropske kulture. Še zmeren musliman/kristjan/... je za moje pojme blesav... gledano z vidika kulture. To ni boj proti muslimanom to je boj proti srednjeveškim mentalitetam.
Praviš, da so te eni muslimani dobro sprejeli...seveda, niso vsi glupi ekstremisti pa seveda dokler so manjšina ti ne bodo tko v fejs težili. Čak da postanejo večina, čmo vidit koliko boš lahko prakticiral tvoje liberalne navade.

Seveda so nacionalisti blesavi...ko delajo iz muhe slona, in mislijo da tri črnci v ljubljani so krivi za vse težave na svetu. Ampak 1.5% na leto...to moreš bit blesav, da ne razumeš o kakih demografskih tokovih tu govorimo.

jype ::

jverne> kaj torej predlagaš jure? naj enostavno si zatisnemo oči in rečemo, da bo vse ok?

A si nor?

jverne> 1.5% prebivalstva na leto...dej najdi mi dober protiargument ali vsaj tolažilni če ne drugega.

What.

1.5% prebivalstva na leto kaj? Pride sem delat! Ne živijo tukaj. Nimajo stalnega prebivališča pri nas! Ga bodo imeli, ko bo celoten Balkan v šengenskem območju, ja - čez 10-15 let.

jverne> Vse kar mene skrbi je izguba liberalne evropske kulture.

Potem te mora skrbeti predvsem to, da se omejuje pretok ljudi. Liberalna kultura v veliki meri pomeni meritokracijo. Vsakega muslimana, ki zna pri nas furat biznis, bi morali povabit sem, ker bi potem imeli bistveno večji nadzor tako nad ljudmi, kot nad sredstvi, iz katerih se napajajo ekstremistične skupine. Saj ni, da je evropa prvič soočena z nevarnostjo ekstremizma. Maš naciste, ki jim je dejansko uspelo (praktično brez enega samega muslimana in brez ubijalske natalitete), IRA, ETA, pa še bolj nazaj francoska vstaja, pa manjše skupine kot je bila Bader Meinhof, ... Vsi po vrsti so bili tudi obvladani. Če te je strah še ene svetovne vojne - potem moraš doumeti razliko med ekstremizmom in religijo. Če bi to dvoje bilo enako - potem imamo v Sloveniji približno milijon morilcev, ki komaj čakajo, da ustrelijo najbližjega ginekologa!

donfilipo ::

username>> Ne gre ne za starokapitalistične, ne za novokapitalistične, ne za kakršnekoli kapitalistične običaje. Gre preprosto za kriminal in mafijske običaje.

Dvomim, da bi ti, četudi bi si upal, karkoli uspelo dokazati. In ne, nisem naiven. Tako deluje 'mafija' povsod. Najmanj tam, kjer mrzla etika najmanj ceni rodbinske, soseske in nacionalne vezi. Jankovič, pa nisem naiven, je v tem pogledu nekje prilagojen severnemu balkanu in kot trgovec le tako lahko izjemno uspešen.
Kot župan pa izgleda tudi, tako da imamo pravilnejđo sliko o LJ kot prestolnici:) Ti si naiven, če si mislil, da severnemu balkanu ne vlada mafija:)

jype>> V povprečju se nam kultura, pismenost in produktivnost s priseljevanjem veča, tako kot se večini ostalih razvitih držav.

Težko rečem. Ti pa kar po pavšalu. Izmed 30.000 prišlekov je velika večina fizikalcev, ki kulturno stopnjo nižajo. Da se slika srednjeročno pestri, pa je dobro samo, če si prepričan, da genetska in srednjeevropska slika nista vredna toliko, kot balkanska:) Veliki jype balkanski:) Nije tako loše:) Ampak nisi pa veliko modroval po oštarijah in socialni sliki mladinske fronte. Minjapol::)
Imaš pa popolnoma prav, ko trdiš da globoko verni islam, na prvi pogled globoko viša stopnjo balkanske primitivnosti. Tudi moje izkušnje so take. Vendar je povsem možno, da se za globoko humano sliko skriva tudi sovražen militanten del, ki čaka na boljše čase večine:)
Skinheadov imamo manjši procent, kot tebi ljuba švedska. In veliko lažje bi jih bilo preusmeriti u internacionalne omladinske brigade:) Švedi imajo white-supremacy bolj v genih:)

> V islamu je bil prvič v zgodovini človeštva utemeljen koncept popolne svobode govora.
Ne bi rekel. To je simple zavajanje. V islamskih državah je splošno poznan model koncepta spretnega kršenja osnovnih človekovih pravic in da ti trdiš drugače, je pa znak, da je intelektualna višina mirovnega inštituta podlegla drozanju rovtarjev in stopila na stran navidezno ogroženega. Poceni!

Pa še številke razčistimo. Če jih 32000 na leto pride kako jih samo 4000 lahko gre, če so res začasni delavci. In tako stalno?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

donfilipo> Izmed 30.000 prišlekov je velika večina fizikalcev, ki kulturno stopnjo nižajo.

Na kakšen način, natanko, pa to počno? Kakšnega socialnega življenja se ti prišleki udeležujejo?

Ama baš nobenega. Prebivajo v spalnih naseljih, denar pošiljajo domov, praznike pa bodisi za televizijo, bodisi pri družini, ki (jasno) ni iz te države.

Včasih privlečejo kakega potomca sem študirat in kar se tiče deleža pridnih in porednih, so enaki "našim".

donfilipo> Ne bi rekel. To je simple zavajanje.

Ne, ni, samo prebrati moraš, kar sem napisal. Pa islam je kulturna, zemljepisna in zgodovinska kategorija, poleg tega, da je religija. Dejstvo je, da islam koncepte pozna. Da jih morda današnje diktature, ki jih obilno sponzorira ta ali ona (ali pa kar vse) velesila, ne poznajo, niti najmanj ne spremeni tega dejstva.

donfilipo> Vendar je povsem možno, da se za globoko humano sliko skriva tudi sovražen militanten del, ki čaka na boljše čase večine:)

To je pa že v domeni ruskega vohuna, ki stoji pred vrati. Ja, seveda je možno, a nič bolj, kot da slovenski katoliki čakajo na primeren trenutek, da stlačijo verouk v šole. A se tebi zdi, da bo opozicija takšnim idejam šibka? Če ja, se ti zdi slabo - več kot 30% izpovedanih katolikov _nasprotuje_ uvedbi kakršnihkoli verskih traparij v javne šole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

donfilipo ::

Ne pitaj! Če cifre držijo 32k not in 4k ven in tako skozi proti vsej uradni logiki, bo vsak od nas nacionalna manjšina, vsaj kot rotar, če že ne idealen slovenc:) I have seen that. In prejkoslej imaš sošolce od dol, doktorje od dol, policaje od dol in sodelavce od dol. Ne trdim, da je to nujno slabo, je pa za nekatere vidike sobivanja napornejše. Predvsem za prišleke v manjšini. Zato često sami vzamejo nacionalistične modele. In to zelo podmuklo, skoraj bolj kot sloveceljni! In pod določenimi obetanimi težavami, prejkoslej sproži notranja trenja, ki jih pravilno genetsko dolgoročno asimilirani 'narodi' nimajo.

Ruski vohun je poceni verzija CIE:) Morda boljše kot ljudežerci in sofisticirana dobro plačana ruska tajna služba, ki ne vidi drugega, kot lastnih bogatih fevdov:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::


A si nor?


ja od tebe do sedaj (mislim) da nisem prebral nič konkretnega.

What.

1.5% prebivalstva na leto kaj? Pride sem delat! Ne živijo tukaj. Nimajo stalnega prebivališča pri nas! Ga bodo imeli, ko bo celoten Balkan v šengenskem območju, ja - čez 10-15 let.


K povečanju števila prebivalcev državljani Slovenije prispevali slabo tretjino
Konec junija 2009 je imela Slovenija 3.602 prebivalca več kot pred tremi meseci. K temu povečanju so več kot dve tretjini (natančneje 71,9 %) prispevali tujci. Tuji državljani so sredi leta 2009 predstavljali 3,9 % vseh prebivalcev Slovenije. Število tujcev se je v zadnjih 12 mesecih povečalo za več kot četrtino (natančneje za 25,6 %).

http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?...


Prvo četrtletje 09:

priselitev tujcev 9.528
odselitev tujcev 2.925
------------------------
9.528-2.925=6603 tujcev ki ostanejo

ok ni 1.5% prebivalstva, ampak tudi ni malo za četrt leta

http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?...


Potem te mora skrbeti predvsem to, da se omejuje pretok ljudi. Liberalna kultura v veliki meri pomeni meritokracijo. Vsakega muslimana, ki zna pri nas furat biznis, bi morali povabit sem, ker bi potem imeli bistveno večji nadzor tako nad ljudmi, kot nad sredstvi, iz katerih se napajajo ekstremistične skupine. Saj ni, da je evropa prvič soočena z nevarnostjo ekstremizma. Maš naciste, ki jim je dejansko uspelo (praktično brez enega samega muslimana in brez ubijalske natalitete), IRA, ETA, pa še bolj nazaj francoska vstaja, pa manjše skupine kot je bila Bader Meinhof, ... Vsi po vrsti so bili tudi obvladani. Če te je strah še ene svetovne vojne - potem moraš doumeti razliko med ekstremizmom in religijo. Če bi to dvoje bilo enako - potem imamo v Sloveniji približno milijon morilcev, ki komaj čakajo, da ustrelijo najbližjega ginekologa!


Pa to je point...bli smo že sočeni z tako situacijo...in mislim da smo jo obvladali. Zdaj se zgodovina spet ponavlja in treba spet kej naredit. Z tvojo mentaliteto sigurno ne boš pripomogu k marginaliziranju takih nazadnjaških ideologij.
Pa kaj govoriš to o razlikovanju med religijo in ekstremizmom, sem že razložu njuno povezavo.

edit: zdej mogoče vidim prikrito resnico v štosu, ko je en 15letnik govoru, da so v njegovem razredu gimnazije sami čefurji. pa ne da bi blo kaj narobe z poštenimi čefurji (lol), ampak slišim kako so cel razred potegnili v balkanjado. prav ali ne...ampak cifre vedno bolj kažejo da se dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

username ::

username>> Ne gre ne za starokapitalistične, ne za novokapitalistične, ne za kakršnekoli kapitalistične običaje. Gre preprosto za kriminal in mafijske običaje.

donfilipo > Dvomim, da bi ti, četudi bi si upal, karkoli uspelo dokazati.
Aha, se nisva povsem razumela. V mislil sem tukaj imel bolj konceptualne stvari, ne konkretne.

No ja, glede pojma 'kriminal' sem se sicer verjetno res slabo izrazil - dokaj verjetno je, da so bile stvari, kot jih v javnosti poznamo, formalno povsem zakonite.

Glede mafijskih običajev je pa jasno in ni treba dosti dokazovati - vsaka država (tudi USofA, da ne bo kdo imel iluzij) v bistvu deluje bolj ali manj na mafijskem principu (organizirana prisila). Državna oblast je neke vrste uzakonjena mafija, prav tako občinska. Tu ni kaj, tako pač je, le da to nima veze z bistvom kapitalizma. Pravi kapitalist tekmuje na svobodnem trgu, ne ukvarja se s kakršnokoli obliko reguliranja le-tega.

Povedano preprosteje - ko marsikdo gleda dogajanje okoli sebi in zmotno šimfa v stilu "glejte, v to nas je pripeljal prekleti kapitalizem" - v bistvu ne ve, kaj je bistvo kapitalizma. In obtožuje kapitalizem za stvari, ki jim vzrok ni kapitalistčna praksa, temveč odsotnost ali celo nasprotje le-te.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

donfilipo ::

username>> Pravi kapitalist tekmuje na svobodnem trgu, ne ukvarja se s kakršnokoli obliko reguliranja le-tega

Resnica, govorimo o idealnem kapitalistu iz ekonomskih učbenikov.
A slika balkanskega špijuna, kot ga omenja Jype, govori, da prav ti realni kapitalisti mutno, primitivno in zahrbtno ustvarjajo razne skupinske dogovore za preživetje višje cene in večjega dobička.
Za dosego kapitalizma iz učbenikov nam kar veliko manjka. Je pa res, da sveti Florjan, čeprav ni veliko gasil, baje pozitivno deluje na gasilce. No in ravno tako doktrina ekonomskih učbenikov. Da potem v praksi miljarderji mrko gledajo drug drugemu v denarnico in na koncu ponavadi sklenejo kak sumljiv posel, z vsemi mučnimi 'mafisjkimi' priteklinami je pa realnost. In ja, gasimo pa pač potrošniki:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

jverne> Z tvojo mentaliteto sigurno ne boš pripomogu k marginaliziranju takih nazadnjaških ideologij.

Kako, prosim?

Z mentaliteto sodobnega nacija pa... pripomoreš?

Neverjetno!

jverne> K povečanju števila prebivalcev državljani Slovenije prispevali slabo tretjino

Ja, in? Nedržavljani lahko kako natanko vplivajo na karkoli v državi?

Še legalno ne morejo demonstrirat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

guest #44 ::



Kako, prosim?

Z mentaliteto sodobnega nacija pa... pripomoreš?

Neverjetno!


zing, zing, zing...zgleda da nisi štekal.

pa rečemo takole...če nazi pomeni nekdo, ki nasprotuje kulturam, ki sploh nočejo dojet principa "človekovih pravic" potem...ajde sem, če tko praviš.
pa niti ne začet z tem, da sem v kontradikciji, sem se tudi tu že razjasnu kako in kaj.



Ja, in? Nedržavljani lahko kako natanko vplivajo na karkoli v državi?

Še legalno ne morejo demonstrirat!


fukajo in kulturno izolirajo pa še vseen lahko, anede?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

jverne> če nazi pomeni nekdo, ki nasprotuje kulturam, ki sploh nočejo dojet principa "človekovih pravic" potem...ajde sem, če tko praviš.

Nope. Nazi pomeni nekdo, ki se izenači z njihovo kulturo, ker ga je strah. Username, recimo, zagovarja ameriško politiko do japonskih priseljencev v ZDA med drugo svetovno vojno. Zdi se mu, da je bolje, da so jih strpali v taborišča, kot da bi imeli z njimi težave.

Jaz mislim drugače. Po moje so imeli Američani bistveno več škode s to potezo, kot bi je imeli od morebitnih saboterjev.

jverne> fukajo in kulturno izolirajo pa še vseen lahko, anede?

Ja. Zakaj, natanko, bi pa to lahko bil problem?

jverne> pa niti ne začet z tem, da sem v kontradikciji, sem se tudi tu že razjasnu kako in kaj.

Sej sem js tut že pojasnil, da ne moreš svobode na tujem branit tako, da jo doma poteptaš.

donfilipo ::

jype>> Sej sem js tut že pojasnil, da ne moreš svobode na tujem branit tako, da jo doma poteptaš.

Hm...ne da načeloma nimaš prav...ampak velja pomisliti, če ne gre ravno tako in, da če ni človek nekako tako narejen? Ne pade mi na pamet družba, ki bi imela svobodo doma za vse in bo jo uspešno branila tudi na tujem. Res ne.

Konkretno...da se velike sponzorice evropskega islama lahko zanj zavzemajo le pod predpostavko, da same doma nimajo svobodne izbire načina življenja?
Bi pomenilo expanzijo memeplexa, ne glede na konsistentnost?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Konkretno...da se velike sponzorice evropskega islama

Hja... Saj veš, kako se reče - follow the money. Kdo pa njim dnar daje, tem sponzoricam?

donfilipo> ampak velja pomisliti, če ne gre ravno tako

Pa se ti ne zdi, da smo že pomislili (in ta dokumentirano krvavi krog v preteklosti prevečkrat pretekli, da bi se bilo smiselno še enkrat postaviti na začetek) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

donfilipo ::

jype>> Hja... Saj veš, kako se reče - follow the money. Kdo pa njim dnar daje, tem sponzoricam?

Ameri v glavnem:) Ampak men verjemi, da jokajo in prav po židovsko tulijo:)
Kot je ugotovil 'balkanski špijun' tudi komunisti so od kapitalistov kupovali orožje, če se ga ni dalo zapleniti:)
Tako da povezava supporta islamu od strani USA ni brez parih logičnih zank...je pa vendarle treba malo premisliti ja:) Na nek način ga kupujemo tudi sami:)

jype>> Pa se ti ne zdi, da smo že pomislili (in ta dokumentirano krvavi krog v preteklosti prevečkrat pretekli, da bi se bilo smiselno še enkrat postaviti na začetek) ?

Maš popolnoma prav. Borba z slabostmi, je uspešna, če je načelna. Drži. Respect!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

[Michael] ::

^^indeed.

The enemy has been defeated already.

USS Liberty ::

V cerkvi umorjen ruski duhovnik
Napad verjetno povezan z duhovnikovo misijonarsko dejavnostjo
20. november 2009 ob 14:10
Moskva - MMC RTV SLO/STA

Rusijo je pretresel umor pravoslavnega duhovnika v cerkvi sredi Moskve. Umorjeni duhovnik je dobival grožnje zaradi spreobračanja muslimanov v kristjane.

Čeprav razlogi za umor 34-letnega Danila Sisojeva še niso znani, pa predstavnik Ruske pravoslavne cerkve ni izključil možnosti, da bi bil napad lahko povezan z duhovnikovo misijonarsko dejavnostjo. Iz urada okrožnega tožilstva so tako sporočili, da bi bile za napad lahko odgovorne skrajne islamistične skupine, ki jih je duhovnik večkrat kritiziral.

Napad se je zgodil v četrtek pozno zvečer, ko je zamaskiran moški vstopil v katedralo sv. apostola Tomaža v južnem delu Moskvi in izstrelil najmanj štiri strele v Sisojeva in organista Vladimirja Strelbickija. Sisojev je na poti v bolnišnico zaradi ran umrl, Strebitckija so odpeljali v bolnišnico, njegovo zdravstveno stanje pa je stabilno.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

guest #44 ::

jverne> če nazi pomeni nekdo, ki nasprotuje kulturam, ki sploh nočejo dojet principa "človekovih pravic" potem...ajde sem, če tko praviš.

Nope. Nazi pomeni nekdo, ki se izenači z njihovo kulturo, ker ga je strah. Username, recimo, zagovarja ameriško politiko do japonskih priseljencev v ZDA med drugo svetovno vojno. Zdi se mu, da je bolje, da so jih strpali v taborišča, kot da bi imeli z njimi težave.

Jaz mislim drugače. Po moje so imeli Američani bistveno več škode s to potezo, kot bi je imeli od morebitnih saboterjev.

jverne> fukajo in kulturno izolirajo pa še vseen lahko, anede?

Ja. Zakaj, natanko, bi pa to lahko bil problem?

jverne> pa niti ne začet z tem, da sem v kontradikciji, sem se tudi tu že razjasnu kako in kaj.

Sej sem js tut že pojasnil, da ne moreš svobode na tujem branit tako, da jo doma poteptaš.


no, pol zlgeda da nisem nacist.

ponavad pri ljudjeh, ki kontracepcija ni dobro poznana (oz zaželjena) fukanje vodi do otrok. kulturno izoliranje pa pomen, da se ne asimilirajo v obstoječo kulturo. združi to skupaj pa dobiš veliko neasimiliranih otrok. za tej dve dejanji ne rabiš nobenih zakonov/licenc/pravic


seveda ne moreš branit, če greš tud ti v ekstreme. branit se moreš da ti drugi ne odvzamejo te svobode na domačem terenu. branit se pa ne pomeni jih vse postrelit ali jih naredit drugorazredne državljane.

T-h-o-r ::

ojej

toliko bedarij, kot sem jih videl od strani 26 do konca pa že dolgo ne

torej, treba je nagnat vse tujce, ki so trenutno smetarji, čistilke, pometači cest, fizikalci na gradbiščih? saj nam država propade

in bojite se 30.000 tujcev, ki so tukaj samo začasno in sploh nimajo nikakršne moči pri urejanju naše države?

in obenem do smrti zagovarjate krščanstvo, ki je 100% in pljuvate po islamu, ki je 100%, obenem pa pozabljate, da so kristjani poklali naše prednike

in jypeta obtožujete, da zagovarja islam, pa niti ene besede v podporo islama še ni izrekel


dragi nestrpneži, vi sploh ne veste, kje se vas glava drži, hujši ste, kot nekateri novinarji na foxu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

donfilipo ::

@ Thor

Ma jok. Jype zagovarja toleranco. In včasih se je pač treba pri zagovorih pogovoriti. Osebno še enkrat ponavljam, da je jype eden najbolj razgledanih in bistrih ljudi kar sem jih bral:) Resnično. Ampak to ne pomeni, da ima vedno prav.

Številke pa niso logične in s tem je nekaj narobe!
Eno je slika 30.000 tujcev začasnih delavcev. OK! Problem je, ker 95.000 pacientov skupaj z odlično plačanimi svetovalci in strokovnjaki na borzi dela išče truplo pokojnega Jimmya Hoffe, da bi pa se kdo prijel iskanih delovnih mest, se pa ni bati:) No res je bil pa tudi Hoffa legenda!

Drugo je slika 32000 not in 4000 ven, na leto. Pomeni ostane 28000. Ampak drugo leto spet isto. To, če jaz kaj razumem, pomeni na leto cca 28k priliva. Ali pa je le trenutno obdobje tako. No 28000 čistega priliva delavcev, pa ob omejeni količini dela, pomeni vedno večjo brezposelnost- In sliko, da naši delodajalci iščejo delo za manj plačane tujce, država pa truplo Hoffe in socialno krpico:)

To pa ni problem jypeta...ampak problem človeštva, le da jype pač konstantno zagovarja liberalizem, meritokracijo in človekove pravice manjšin in nekaterih marginaliziranih. (Ne vseh:) Tko je to. Ampak brez njega, bi ta forum izgubil levo roko, brez Thomasa recimo pa desno:)

In debata je ravno v tem delu postala manj ideološka, kot dotično ekonomska. (Razen par izjem:) Ti to morda ni všeč?

Krščanstvo? Poklali naše prednike? Valjhun sin kaj ti mara? Ne bi ravno rekel, da kdo pretirano ceni kler. Zato je na drugi strani topo braniti militantnost islama z primerjavami, ki se časovno ne ujemajo. Inkvizicija in kler je passe. Kakorhitro se z zdaj mirnimi ročicami preveč glasno polotijo premoženja, jim stranka in podpora v ljudstvu pade. Sama vera v ježuščka ne...a to ni kšeft sam zase. Kšeft je ceremonial:)

Islam je pri nas, vsaj po moje še dosti bolj benigen. Ni pa tako v deželah kjer ima sedež. In precejšnje moči teh, ob naših vrlo šolanih iskalcih Jimmya Hoffe se pa res malce bojimo. Toliko, da se nam ljubi debatirati z jypetom in včasih kaj novega odnesti. Njemu bo pa bog poplačal, ali pa kaka liberalna zveza:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

username ::

pozabljate, da so kristjani poklali naše prednike
Heh, potemtakem nas ne bi bilo, če bi jih res...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Shegevara ::

Dejte se malo zresnit.

A je kdo rekel da je bilo krščanstvo v preteklosti miroljubno?
V tej temi ne!
Važno je kako je po svetu sedaj in muslimani se vsi že ne vedejo kaj zelo vzorno.
Važno je kako je sedaj in trenutno se bolj varnega počutim med kristjani čeprav so neumni kot pa med muslimani, ki so še bolj in ti znajo škodit, vendar ne vsi, dosti pa.

PaX_MaN ::

Obkladanje z neumnostjo in še večjo neumnostjo ni resnost.

guest #44 ::

ojej

toliko bedarij, kot sem jih videl od strani 26 do konca pa že dolgo ne

torej, treba je nagnat vse tujce, ki so trenutno smetarji, čistilke, pometači cest, fizikalci na gradbiščih? saj nam država propade

in bojite se 30.000 tujcev, ki so tukaj samo začasno in sploh nimajo nikakršne moči pri urejanju naše države?

in obenem do smrti zagovarjate krščanstvo, ki je 100% in pljuvate po islamu, ki je 100%, obenem pa pozabljate, da so kristjani poklali naše prednike

in jypeta obtožujete, da zagovarja islam, pa niti ene besede v podporo islama še ni izrekel


dragi nestrpneži, vi sploh ne veste, kje se vas glava drži, hujši ste, kot nekateri novinarji na foxu


zgleda da tud ti vidiš samo monokromatsko.

glede količine priseljevanja ljudi je že mal donfilipo povedal.
vse lepo in prav, da je nekaj smetark, čistilcev, fizičnih radnikov. problem je ko jih je dosti več kot jih rabimo. takrat pač še tem je težko najt delo, če pa je potem je itak bedn od bedna, kar tud ni najbolj dostojanstveno.

nimam nič proti tujcem...če jih je v tolikšni meri, da je še pod integracijskimi sposobnostmi neke države. da ne prinašajo s sabo neke nazadnjaške, po možnosti sovražne kulture.
da se vedejo po naših (sekularnih) pravilih in navadah.

V Evropo se enostavno preveč in prehitro priseljujejo tujci. In naši državni premalo se ukvarjajo z problemom integracije.

Zagovarjamo krščanstvo...lol.


off topic: z temo forumom je res nekaj narobe! prijavljen sem na nešteto forumih in tam nisem mel ene težave ali nevšečnosti, slo-tech pa mi dela:

-ko editiram post mi vsaj nekaj minut ne prikaže editiranega dela
-ko reply-am in napišem tekst a ob enem se pozabim logirat mi zateži z sporočilom da nisem prijavljen ko dam back mi zbriše sporočilo in prav tako ko se logiram mi zbriše sporočilo. po drugih forumih pa ponavad me preusmeri nazaj tam kjer sem ostal.
-sred pisanja sporočila me hoče prevezavat na stran www.google-analytics.com in nalaganje zašteka.

če je težava iz moje strani vzamem besede nazaj, če pa ni pol se lahk sam smejem kako strani kot je SLO-TECH uspevajo take cvetke.
ne res...WTF!?! še na kakem cosmopolitan forumu se mi ni to dogajalo! (kaj sem počel tam...lahk sam ugibate)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

jverne> V Evropo se enostavno preveč in prehitro priseljujejo tujci. In naši državni premalo se ukvarjajo z problemom integracije.

Prvo ne drži, ker imamo precej striktno politiko priseljevanja, drugo pa zagotovo drži. Denar je treba dat za profesionalno šolstvo, ne pa profesionalno vojsko.

To, da bomo čez 20 let na Trgu Revolucije s tanki povozili par tisoč muslimanov, ne bo rešilo _nobenega_ sodobnega problema.

guest #44 ::

jverne> V Evropo se enostavno preveč in prehitro priseljujejo tujci. In naši državni premalo se ukvarjajo z problemom integracije.

Prvo ne drži, ker imamo precej striktno politiko priseljevanja, drugo pa zagotovo drži. Denar je treba dat za profesionalno šolstvo, ne pa profesionalno vojsko.

To, da bomo čez 20 let na Trgu Revolucije s tanki povozili par tisoč muslimanov, ne bo rešilo _nobenega_ sodobnega problema.


ok če zate 6000 tujcev na četrtletje, ki se kot sem razumel, ustalijo tu, ni preveliko...tud prav.
meni se to zdi veliko.

za drug del pa bi se strinjal s teboj
««
29 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274231315 (208860) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184639 (75106) Gandalfar
»

Švica - prepoved minaretov (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
76626237 (17095) redo
»

Na Otoku veliko islamskih sodišč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1999241 (6355) donfilipo
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60730207 (22173) KaiV6

Več podobnih tem